Ukrajinská svodka ze dne 29.09.2014


napsal Ernest

Texty bez označení zdroje jsou převzaty z    vk.com/strelkov_info

http://korrespondent.net/world/3425327-bolee-polovyny-rossyian-odobriauit-posylku-dobrovoltsev-na-donbass Více než polovina Rusů schvaluje zasílání dobrovolníků na Donbass.
Z Korrespondent.net dnes 18:15

http://korrespondent.net/ukraine/3425347-v-batalone-vostok-zhurnalysty-nashly-bezrabotnoho-amerykantsa

V separatistickém praporu Vostok proti ukrajinské armádě bojuje Američan, kterého velmi snadno poznat mezi bojovníky. charakteristický přízvuk a angličtina je jediný jazyk, který zná, píše agentura Reuters.
Jsem Američan. Připojil jsem se k hnutí za nezávislost,“ – řekl muž přezdívaný Hunter (přeloženo z angličtiny – lovec), a na potvrzení jeho slov ukazuje americký pas.

Američan v balaclavě s samopalem na rameni používá pseudonym, odmítá říci své skutečné jméno, věk nebo rodné město. Jsem anonymní. Říká, že je veterán americké armády, který zůstal bez práce ve Spojených státech. Hunter nevysvětlil důvody, proč se rozhodl vstoupit do řad povstalců.

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3425353-ymplementatsyia-evroassotsyatsyy-ukrayny-budet-provodytsia-v-dva-etapa

EU Ukrajině dostatek času připravit se na plné uplatňování dohody o přidružení.
V souvislosti s rozhodnutím Rady EU o změnách v časových plánech o prozatímním uplatňování některých částí dohody o přidružení s Ukrajinou, bude aplikace dohody mezi EU a Ukrajinou provedena ve dvou etapách,
oznámila delegace EU na Ukrajině.
„Dnešní rozhodnutí odkládá do 1. ledna 2016, prozatímní uplatňování této části dohody o přidružení, kter
é se týká otázky související s obchodem, včetně vytvoření zóny volného obchodu“ – píše se v prohlášení.

Vlkova poznámka:  Takže zase je to jinak  než vykládal včera Porošenko?  Jacenk aby se v tom  vyznal…

http://korrespondent.net/ukraine/3425360-u-postamenta-pamiatnyka-lenynu-v-kharkove-sobralys-protyvnyky-eho-snosa

Na místě zbořeného Leninova pomníku v Charkově  do jeho  velkého soklu napsali: „Sláva Donbasu“. Situace kontroluje Národní garda na obrněných vozidlech.

Na náměstí Svobody v Charkově, kde včera strhli sochu Lenina, se objevil nápis „Sláva práci! Donbasu sláva“ Ti, kteří nesouhlasí s demolicí památníku dnes organizovali malou demonstraci. Přišli položit květiny k památníku.

29/09/14. Přidal blogger Dmitrij Dzyvogbrodskij.

„Dnes oznámili, že v jed ze škol Kosmické čtvrti Záporoží (a případně v dalších škol ve městě taky, ale informace o nich dosud nejsou) vybírají měsíčně od každého žáka 5 hřiven na trestnou operaci ATO. Matka žáka první třídy řekla, že chtěli ještě vybírat potraviny, ale ona odmítla něco přinést. Jak je dobré národní hospodářstvíJedinoj Ukrajiny“. Už i od prvňáků žebrají. Berou po pěti hřivnách! Kde jsou evropské miliony pro armádu? Kde je pomoc Ameriky?
Zrada? „

29/09/14. 19:59. Přidal štáb domobrany.

„Boje v oblasti letiště Doněck jsou zvláště divoké. Naši dělostřelci vedou těžké ostřelování budov, obsazených dosud ukrajinskými jednotkami a bunkrů. Během noci byla nad územím letiště stále záře a byly slyšet výbuchy. Nepřítel kladl tvrdý odpor a pokoušel se o protiútoky, zřejmě v naději, že se vymaní z obklíčení. Probíhaly tankové souboje na vzletové dráze na letišti. Během posledního dne na letišti Doněck bylo zabito 11 bojovníků domobrany, 23 bylo zraněno. Zničeno bylo více než 50 ukrajinských vojáků, vyřazeno bylo nejméně 13 různých obrněných vozidel. Dělostřelectvo nyní dostalo za úkol znovu vypálit na ukrajinské pozice aby byly minimalizovány ztráty útočné skupiny domobrany„.

29/09/14. 15:33. Zpráva místopředseda vlády DNR Andreje Purgina.

.. „Domobrana DNR nalezla v hromadných hrobech již 350 těl civilistů. Území, na kterém byly nalezeny masové hroby bylo předtím byl pod kontrolou armády Ukrajiny. Identifikovat mnoho z mrtvých je prostě nemožné – tělo jsou v hrozném stavu.
Nyní márnic
ích Doněcka a okolích městech je 400 těl. 350 z nich jsou civilisté. Mnozí z nich jsou v takovém stavu, že je prostě nemožné je identifikovat. Všechna těla našli na různých místech, které jsou nyní pod kontrolou domobrany, ale dříve byly pod kontrolou ukrajinských sil.Celkem bylo na území Donbasu již objeveno více než deset masových hrobů. V největším z nich se podařilo najít pozůstatky více než 30 lidí“.

Vlkova  poznámka: Kyjev ústy Lysenka to okamžitě prohlásil za ruskou lež!
29/09/14 10:16 Přidal blogger Dmitrij Dzygovbrodskij.

„Podle údajů rozvědky domobrany DNR, přišlo na území letiště v době příměří asi 2500 ukrajinských vojáků a posilují své postavení. Když přidaly bezpečnostní síly posily mužstva i techniky, snaží se zaútočit na Doněck. Prudký odpor a pro ukrajinskou armádu, která se zakopala na letišti, netypické obratné akce potvrzují informace, že tento bod brání specialisté – cizinci. Může to být polský ČVK, v jehož sestavě jsou bývalí (a možná i současní dovolenkáři„), zvláštní oddíly „Grom“ – jedna z nejkvalitnějších silových struktur Varšavské smlouvy“.

29/09/14 11:00 Zpráva od dobrovolníka Prochorova.

„V Doněcku začal ranní tanec.
V noci, vše se trochu zklidnilo (silná palba byla asi o půlnoci), dokonce vyvedli část vojsk z letiště, ale v půl páté ráno Ukrajinci z Avdejevky vypálili dvě plné salvy na Doněck. Odvetná palba „nakryla“ jejich „Grady“ u vesnice Tonenkoje.

V LLR nadále domobrana potlačovala Ukrajince v Popasnoj a „nakryli“ jejich kontrolní bod u Mirnoj Doliny (vstup do Lisičanska)

Na letišti v Doněcku z tanku rozmydlili BTR Ukrajinců – 7 mrtvých, 9 zraněných. Všechno – od 79. aeromobilní brigády (už jsem psal o posilách).

Zprávy Ukrajinců.
Citace:
Zjištěno více než 50 útoků na pozice a kontrolní body ukrajinských vojáků.
Kromě ostřelování, zjištěny opakované pokusy o útok na pozice sil ATO na letišti v Doněcku, stejně jako v oblasti obcí Debalcevo, Trudovskoje.
Zejména:
– 8 krát vystaveny palbě teroristů postavení našich vojsk v blízkosti osady Debalcevo;
– 7 krát z dělostřelectva a minometů a ručních zbraní byl ostřelován opěrný bod u osady Nikišino;
– 3 krát ostřelovali pozice na letišti v Doněcku.
– 3 krát ostřelovali pozice v blízkosti osad Granitnoje, Redkodub.
Také napadli ukrajinské jednotky u osady Talakovka, Maloorlovka, Orlo-Ivanovka, Novogrigorjevka, Terchizbenka, Marinka, Pěsky, Krasnogorovka“.

29/09/14. Poznámka dobrovolníka Prochorova.

„Dokonce i ze sklepa je vidět, že příměří brzy skončí, pokud již neskončilo. Letiště dal Porošenko domobraně na snědení s jediným cílem – zničit vojenský potenciál „pravoseků“ a praporu „Dněpr“ (který je tam a v okolí), tak jako u Ilovaiska byly zničeny špatně řízené jednotky jiných žoldáckých praporů (Donbass, Šachtorsk). Vojáci ti jsou tam jako přísada. Azov to je projekt Taruty, jeho se dosud nedotkl. Kdy pobijí nácky, nic nebude bránit kontrole Porošenka nad UIkrajinou, ale i hospodářství  rychle klesá – lidé jsou znepokojeni válkou. A v samotné Novorossii je postavení „jestřábů“ silnéMozgovoj byl vyloučen z politického vedení v LLR a pochopitelně chce mít kontrolova území místo Alčevské enklávy. Kozáci Dremova -. hořící pomstou a Kozicin – se chce rehabilitovat a napravit na jaře a v létě poškozenou pověst (musím říct – velmi úspěšně, všechny své námitky k němu beru zpět). „Běs“ také stále žije ideou Novorossii z Oděsy do Krasnodonu. A další faktor – domobrana z oblastí Ukrajiny. Oni už mají své vlastní jednotky, soukromé sklady se zbraněmi a potravinami, někteří si vytvořili koridory do „velké země„. S DNR / LLR nemají nic společného, vrátit se nyní nemohou – že jsou připraveni bojovat o svou malou vlast„.

29/09/14 Zpráva domobrany.

„V souladu s minskou dohodou členové třístrannépracovní skupiny pro kontrolu dodržování zastavení palby na východě Ukrajiny, která zahrnovala zástupce Ruska, Ukrajiny a OBSE, od 10,00 do 18,00 cestovali na trase Gorlovka, Jenakievo, Chartcyzsk, Zugres, Šachtorsk, Thorez, Krasnyj Luč, Perevalsk. Podle výsledků cesty jednali s představiteli DNR a LLR, přičemž si obě strany vyměnily své požadavky, dohodli se na otázkách příměří a plnění požadavků „memoranda.“ Projednali otázky výměny zajatců.
29.září byla naplánována práce skupiny v Debalcevu, Gorlovce a Makejevce.
Respektujíc uzavřené dohody, domobrana pokračovala v odsunu těžkých zbraní z linie styku.
Příměří je obecně respektováno, ale bylo 16 případů narušení banderovci.
Pokračovalo systematické masivní ostřelování Doněcka: v 10,20 z raketometů ostřelovali pozice DNR, který se nacházejí na západním okraji; v 10:45 z oblasti letiště bylo provedeno ostřelování rezidenčních oblastí v okolí Putilovky; v 11:10 byly ostřelovány z raketometů obytné oblasti kirovského rajonu; v 13,20 ze strany obce Vodjanoje z dělostřelectvo ostřelovalo mikrorajon Větka; ve 13.45 z letiště byl proveden raketový útok na pivovar v kalininském rajonu; v 13,55 dělostřeleckému bombardování byly vystaveny objekty dolu Ščeglovskaj a Glubokaja a od 15,15 do 16,30 městská nemocnice číslo 14 a okolní obytné čtvrti v rajonu Petrovskij; 18,00-19,10 z letiště byly ostřelovány bytové domy v ulicích Ekonomičeskaja a Poligrafičeskaja a továrna Točmaš a nábytková továrna, která se nachází v kyjevském rajonu; v 20,10 bylo provedeno minometné ostřelování mikrorajonu prvního náměstí v kujbyševském rajonu.
Během útoků vznikly velké škody a poškození obytných domů, průmyslových a sociálních zařízení a infrastruktury obce. Kyjevský, petrovský a kalininský okres Doněcku zůstaly bez elektřiny a vody. Kromě toho byly ostřelovány pozice domobrany DNR 4 krát: v 17,50, 18,10, 22,00 a 01,00.
Celkové ztráty milice byly 5 padlých a osm zraněných. Mezi civilisty bylo zabito šest lidí a zraněno 18 „.

29/09/14. Zpráva náměstka ministra obrany DNR Eduarda Basurina.

„Ukrajinští vojáci rozstříleli auto s parlamentáři DNR. Útočníci se neobtěžovalí ani tím, že parlamentáři  jeli s bílou vlajkou. Jeden domobranec byl zabit na místě, druhý je v nemocnici. Incident se stal na silnici, vedoucí k letišti v Doněcku, která je pod kontrolou Ukrajinců.
Náš zástupce, štábní důstojník,
se vydal k opevnění ukrajinské armády, vyjednat dočasné příměří. V tomto okamžiku auto, kde byl kromě řidiče parlamentář, vojáci rozstříleli. Muž, který seděl za volantem auta, zemřel na místě. Cestujícího se podařilo zachránit, evakuováno z palby a dopravit do vojenské nemocnice“.

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3425107-yz-za-nekhvatky-haza-y-uhlia-ukrayna-nakhodytsia-na-hrany-tekhnolohycheskoi-katastrofy-boiko

Vzhledem k nedostatku zemního plynu a uhlí je Ukrajina na pokraji technologické katastrofy – Bojko
Z Korrespondent.net dnes 12:51

http://korrespondent.net/ukraine/3425097-kernes-poobeschal-vosstanovyt-razrushennyi-pamiatnyk-lenynu

Charkovský starosta nazval památník „objektem kulturního dědictví“ a odsoudil incident.

Starosta Charkova Gennadij Kernes slíbil znovu vztyčit zničený pomník Vladimira Lenina v Charkově na náměstí Svobody. To je uvedeno v prohlášení starosty, které vydala jeho tisková služba v pondělí 29 září.

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3425109-es-ofytsyalno-otlozhyl-prymenenye-zony-svobodnoi-torhovly-s-ukraynoi

16 září Evropský parlament a Ukrajina ratifikovali dohodu o přidružení, včetně prohloubení zóny volného obchodu mezi nimi.

Evropská unie přijala formální rozhodnutí o prozatímním odložení uplatňování dohody o přidružení s Ukrajinou v rámci prohloubené a komplexní zóny volného obchodu. Podle UNIAN se o tom hovoří v prohlášení Evropské rady.

29/09/14. 13:18. Zpráva domobrany.

„Na letišti Doněck se podařilo zasáhnout z tanku ukrajinské BTR s mužstvem. Přímým zásahem z tanku padlo sedm vojáků sedmdesátédeváté brigády a devět bylo zraněno. Střety na letišti pokračují, domobrana drží terminál, její dělostřelectvo ostřeluje nepřítele a postupně zužuje obklíčení“.

29/09/14. 12:02. Přidal štáb domobrany.

„Na místě hromadného hrobu v obci Nižnaja Krinka v Doněcké oblasti začali pracovat mezinárodní pozorovatelé z OBSE. Skupina zahrnuje odborníky z Velké Británie, Francie, Bulharsko, Litvy. Přiznali, že jsou šokováni tím, co viděli. Zahraniční odborníci sestavili oficiální zprávu o zvěrstvech, které se zde konaly během doby, kdy byla Nižnaja Krinka pod kontrolou ukrajinských sil. Podle slov odborníka z Lotyšska, se jedná zejména o mnohokrát znásilněné nezletilé dívky 12 – 14 roků. Takové věci jsou chápány jako genocida. Představitelé OBSE, slíbili, že osoby odpovědné za události, bude potrestány v souladu s mezinárodním humanitárním právem. Během doby ukrajinské silové operace v Nižnoj Krinke byla zničena polovina všech domů. Obec je stále bez elektřiny a bez plynu“.

29/09/14. 11:03. Přidali novináři.

„Domobrana LLR udeřila na pozice Ukrajinců ve Štěstí. Poblíž města Štěstí, kde se v posledních dnech soustředilo velké množství, sil kyjevské junty, jsou intenzivní boje. Tato informace je ze štábu domobrany. Dělostřelectvo domobrany Nového Ruska (WPC) odpovědělo na palbu nepřátele ostřelováním nepřátelských pozic. V průběhu ostřelování byl zasažen sklad munice protivníka a jeho ubytovací prostory. Prostředky objektivní kontroly byl zjištěn zásah bývalé školní budovy policie, kde měli okupanti vojenské velitelství. Nepřítel má mnoho mrtvých a zraněných.

29/09/14. 10:03. Zpráva domobrany.

„Za posledních den na letišti v Doněcku padlo 11 bojovníků domobrany, 23 bylo zraněno. Zničili více než 50 Ukrajn. Ukrajinci ztratili 13 kusů různých obrněných vozidel, ale oficiálně uznávají pouze 6″.

28/09/14 22:40 Přidal dobrovolník Prochorov :

Ukrajince silně tisknou u Avdejevky, byl hlášen tankový souboj na vzletové dráze na letišti.
Celkově – bohatý život.
Ukrajinci přiznali před obědem ztrátu dvou tanků a dvou BMP na letišti, po obědě další dvě BMP.
A ještě večer a začínající noční tanec – řeknu vámdruhý Ilovajsk.
A ještě v poledne měnli zajatce – Ukrajincům jsme dali 27 vojáků, dva nácky a jednoho pohraničníka. Ukrajinci vydali 60 lidí. Bylo jich hodně, ale jen náhodní lidé. Dospívající dívka a výrostekurčitě nejstrašnější separatisté (z hlediska Ukrajinců) „.

Tolik Ernest.

Já zase  musím , z technických důvodů, více méně pauzírovat.

Takže  je čas na mapy:

ukrajinská:

mu

opolčenská

mo

interaktivní komentovaná

https://www.youtube.com/watch?v=U4SGUyVmOw8

dneska  je pohled na mapy  mimořádně  zajímavý!! Míním hlavně  srovnání oficiální ukrajinské a  té opolčenské.

Na první pohled  jsou patrné  rozdíly. A  vždycky, kupodivu,  ve prospěch  proti strany. Do té  ukrajinské  jsme udělal několik červených  oválů. Ty menší, mimo region bojů  znamenají ,  že  Kyjev  veřejně přiznává  aktivitu místních pro separatistických skupin v jeho hlubokém  zázemí!!!  A  nejen  to.  Všimněte  si  změn obou průlomů kolem  Gorlivky. Jednak  stále  trvá  na  tom, že drží  nějaký , byt už jen maličký vlom do  opolčenských pozic západně od  města, ale výchdní vlom  výrazně umenšil.

A  ted  k opolčenské-  tam jsme  naopak dal  do  oranžového kruhu  právě  ten  vlom do opolčenské  fronty  východně od  Gorlivky  kolem Debalceva!  Obě strany se shodují na  tvrdých bojích, stejně jako o doněcké letiště. Nicméně  opolčenská mapa přiznává, podle mne  , významné úspěchy  Kyjeva právě  v tomto vlomu. Docela by mne  zajímalo, co za touto  zvláštní skutečností je….

Takže zase  zítra!

Ernestův  dodatek:

https://www.facebook.com/dostali.hvatit?fref=ts

Ukrajinská vojenská organizace uspořádala setkání v Ukrajinském domě. Vést ho měl Jaroš. Shromáždilo se 140 zástupců samooboron, územních praporů, dobrovolnických organizací ze všech ukrajinských oblastí. Přijali následující rozhodnutí:

1) V nejbližší době vytvořit tři centra přípravy instruktorů pro územní obranu a partyzánské hnutí: ve Lvově, Charkově a Dněpropetrovsku. Směry vzdělávání: zdravotníci, odstřelovači, granátometníci, taktický výcvik, střelecká příprava, ženijní příprava.

2) Provést regionální semináře k otázkám: organizování společenských kampaní s  cílem vyvíjet tlak na orgány moci, organizování charitativní pomoci pro dobrovolnické organizace

3) Vytvořit tiskovou agenturu zahrnující novináře, psychology, historiky, specialisty na reklamu proti ruské propagandě a poraženeckým myšlenkám v ukrajinském informačním prostoru .

Byl vytvořen štáb pro organizaci systematické práce v regionech, třetí schůzka ukrajinské vojenské organizace (UVO) se bude konat v Charkově nebo Oděse příští neděli. Žádosti osobní, místo a čas budou určeny dodatečně.

Co k tomu dodat? Jsme svědky vzniku nacionální fašistické strany Ukrajiny a to vše za podpory instruktorů z USA

Vlkův  dodatek Ukrajinský  dům?  To mi přijde povědomé… My v  našem statutárním městysu máme taky  zvláštní dům. Je nedaleko Velkého divadla a  nes v něm  sídlí  děkanát lékařské fakulty  University  Karlovy, která je  etablována  v našem městysu. Pamětníci té budově neřeknou jinak  než  Hnědý  dům. Já už tuhle eru naštěstí nezažil. Ale  tát a, když jsem se ho  ,  kalo malý kluk ptal, proč Hnědý, když má šedivou fasádu, mi tenkrát začal vyprávět, k čemu sloužil, kdo se v něm scházel…. A  že prý takoví Hnědé  domy  byly  tehdy ve  všech větších městech.

Podoba  s Ukrajinským domem, o kterém píše  Ernest, řekl bych, víc  než zarážející. A  nikoli náhodná. Přeji  Ukrajině, aby  s e brzy  dočkala  doby,  kdy  kdy v Ukrajinském domě bud e sídlit  děkanát nebo rektorát  univerzity. Tak jako u nás ve statutárním městysu. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.