Hrochovy denní ruské překlady dnes z 30.9.2014


přeložil hroch

Z odposlechů: Kolomojskij nařizuje televizi, aby vyřadila materiály namířené proti Putinovi.

kol

Na síti se objevil záznam telefonického rozhovoru oligarchy a dněpropetrovského gubernátora Igora Kolomojského (po kterém je vyhlášeno mezinárodní pátrání) s vedoucím TV kanálu „1+1“ Alexandrem Tkačenkem. Kolomojský mu nekompromisně přikazuje vyřadit materiály o ruském prezidentovi Vladimíru Putinovi z vysílání, aby nebyl narušen mírový proces v Donbasu… .

Vzhledem ke špatné kvalitě záznamu nemusí být jeho přepis absolutní… V originále si záznam lze poslechnout na YT: http://www.youtube.com/watch?v=rlaPblRUytc

K: „…haló…, tak kdy tě uvidím…?“

Tk: „Haló…, … no, můžu tak za 20 minut… … říkám, že mohu přijet asi tak za 20 minut…“

K: „To můžeš,…ale musíš tam vyměnit tu senzaci. Podle mého to musíš změnit… Ty mě slyšíš…?“

Tk: „Ano….Máte na mysli to o Putinovi…?“

K: „Ano, ano – o Putinovi“

Tk: „Jak … – vyměnit?…“

K: „Tak.. – vyhodit do p…“

Tk: „Co to znamená? Ukazuje se, že je to starý, nebo co…?“

K: (evidentně už ztrácí trpělivost) „Hele, já nevím. No, přijeď. Ale já nevím…já se o tom s tebou bavit nebudu… mluvili jsme a mluvili, ale ty ses asi nakonec rozhodl potopit mírovej proces…“

Tk: „…ufff…, … hned to bude…“

K: „Dobrá…zatím…!“

Tak takovéto úsilí přikládá oligarcha, který vězí až po krk v krvi a který ještě počátkem května vypsal odměnu 100.000.000,- USD na zabití Putina, nebo za jeho odstranění z funkce prezidenta Ruské Federace… Viz.: http://novorus.info/glavred/15874-100-millionov-dollarov-za-golovu-putina.html

Kyjev ztratil na Donbasu více než 21 tisíc příslušníků trestních jednotek…

kyj1

Ruský novinář, komentátor a ochránce práv, Maxim Ševčenko oznámil, že to, co provádí Ukrajina na Donbasu, lze nazvat pouze souslovím „válečný zločin“.

„Činy kyjevské moci proti lidu Donbasu po celé toto léto měly povahu válečných zločinů. Intenzivní dělostřelecké bombardování obydlených míst. S povrchu země byly vymazány celé vesnice. V očích lidí se zračí děs a hrůza – oni totiž nečekali, že státní moc, se kterou se kdysi ztotožňovali, může páchat taková zvěrstva. Že může pustit z uzdy zrůdy, které budou páchat všechny ty věci s lidmi, kteří ještě v březnu chtěli pouze federalizaci a politická jednání.

kyj2

Do praporů „Národní gardy“, jakými je např. prapor „Azov“, přijímali zkrátka jen ty, kteří měli fašistické tetování. Do jiných zase kriminální živly. Práva, udělená ozbrojeným skupinám, prostě hlava nebere. Proti civilním cílům používají balistické rakety, určené k ničení hlubinných bunkrů. Tyto zbraně oni používají proti civilním obydleným čtvrtím.

Lékaři říkají, že většinu zabitých tvoří ženy a děti. Protože muži většinou vědí, jak se v takové situaci mají chovat. Ženy a děti nevědí, jak a kam se skrýt. Sám jsem se nedávno ocitl v Doněcku pod minometnou palbou, náš průvodce byl zabit, a já jsem viděl, jak pod palbou zhasly dvě stařeny, z nichž jedna držela v rukou dítě. Tam nebyly žádné vojenské objekty – ty zrůdy jednoduše střílely po lidech.

Zabitých bude mnohem více – cifra 3,5, tisíce nebudí důvěru už proto, že na rozhovorech v Minsku představitel Kyjeva Kučma uvedl z jejich strany přibližný počet – 16 tisíc zabitých vojáků a 5 tisíc nezvěstných. Ale kolik bylo zabito civilistů, to nikdo neví, protože v době takového masakru se nevedly statistiky“, – říká Ševčenko.

Sergej Volodin

přetištěno z Novorus.info _ 28.09.2014

Kouzlo nechtěného…

Aneb: Zákon o lustracích se týká i Porošenka i Turčinova

kyj3

Mluvčí Nejvyšší Rady Ukrajiny Alexandr Turčinov podepsal ve čtvrtek zákon o lustraci státních orgánů a poslal ho k podpisu prezidentovi Petru Porošenkovi.

Podle vyjádření premiéra Arsena Jaceňuka, se tento zákon bude vztahovat na 1 milion státních funkcionářů úředníků, pracovníků justice, mezi nimi i všech členů vlády – celé mocenské vertikály.

Lustrace moci byla jedním ze základních požadavků Majdanu.

Prorežimní ukrajinský politolog Kosť Bondarenko okomentoval hrozby se zákonem spojené:

„Milion, půldruhého, nebo dokonce dva miliony těch, kteří jsou profesionálními úředníky, ti všichni se stanou nezaměstnanými a ocitnou se na dlažbě. Kdo je vystřídá? Má nynější moc lavičku náhradníků, ze které je možné vzít lidi a jednoduše je dosadit na volná místa?

Už jsme si to prošli v roce 2005. Když přišel Juščenko, vyházel všechny, kteří sloužili za Kučmy a na jejich místa posadili lidi, kteří předtím byli čímkoli, promítači, nebo učiteli tělocviku. V jedné z oblastí se náměstkem gubernátora stal bývalý striptér. To se skutečně dělo. A kam to dospělo, není nutné připomínat…Často se odvolávají na zkušenosti západních států, aniž by zmínili, že v žádném z nich lustrace nepřinesly očekávaný výsledek. Doslova za pár let po zavedení lustrací, na ně v tichosti zapomněli. I v České republice, i v Polsku, i v Pobaltí, i v dalších zemích se bývalí funkcionáři vraceli k výkonu svých úkolů“.

Lustrační kampaně mají krom toho i vedlejší efekty. V zemi se objevuje kasta tzv. hongweibinh 红卫兵 (rudé gardy), jak je pojmenovali svého času v Číně v období kulturní revoluce. Objevují se tlupy lidí pořádajících svévolné soudy Lynče nad těmi, které oni sami považují za málo revoluční a nedostatečně odpovídající nové době.

Zákon o lustraci se tak bude vztahovat i na prezidenta Porošenka, i na předsedu Parlamentu Turčinova.

Bude zajímavé sledovat, jak si s tím revolucionáři poradí…

Sergej Volodin

přetištěno z Novorus.info _ 140928

Příspěvek byl publikován v rubrice Teritorium hrocha se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.