Jaký je rozdíl mezi MfD a buřtem?


Už dávno mne nenapadlo, abych šel a koupil si  tiskovinu , která má v názvu  Mladá fronta  Dnes. Nemám k tomu důvod. Byť sebemenší.  Skončil jsem  s  tímhle  titulem   hluboko v  devadesátých letech, kdy  jej ovládla parta  klausofilních svazáků.  Kteří se posléze přerodili  do nadšené  klaky  občana  Schwarzenberga,  aby  se  dnes stali  poslušnou  hlásnou  troubou svého  oligarchického pána. Který je  sice schopen  nakoupit pro redakci  velmi zvučná novinářská jména,  aby se  s nimi  následně  velmi rychle  rozloučil.

Pokud  ta  jména jaksi  trvají  na svojí  osobní svébytnosti  a  názorové  svobodě. Jak  nejlépe  demonstroval  případ  Sabiny  Slonkové, která byla, s  velkou slávou,  instalována  do funkce šéfredaktorky  tiskoviny, aby po pár  měsících  zabalila  fidlátka  s  odešla. A později  národu  sdělila  to, co každý věděl  – že  u oligarchy  se nezávislá žurnalistika  dělat  nedá.

Proč  bych pak měl utrácet  za  MfD  SVÉ  PENÍZE?   Přesto se najde dost hejlů, kteří  si tu svoji frontičku koupí…. Jejich  věc.  Pátrat po důvodech, proč  tak činí, by byla  zbytečná starost.

Říkáte  si – proč  tedy otravuji s  MfD  a  nezabývám se něčím onačejším? No protože jsem  tuhle narazil na  tenhle  článek na Parlamentních listech

Kašleme na vás, soudruzi. Rozhovory s vámi odmítáme tisknout, vzkázaly velké noviny KSČM. A je zle

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/Kasleme-na-vas-soudruzi-Rozhovory-s-vami-odmitame-tisknout-vzkazaly-velke-noviny-KSCM-A-je-zle-336128

Obsahem je  sdělení že:

MfD   KSČM  před volbami a v podstatě brání v  přístupu na  stránky  deníku. Klasický příklad  – regionální  vydání pro Zlínký  kraj plánuje předvolební rozhovory  se  všemi představiteli  regionálních stran, které  jsou  zde politicky relevantní. Právě  s výjimkou KSČM.

Když  si místní třešničková  šéfová stěžovala, odpověděla  jí zlínská redakce ústy  svého redaktora  Tomáše Železníka

„V infoboxu u rozhovoru je vysvětleno, že děláme rozhovory se zlínskými představiteli demokratických parlamentních stran. Redakce MF Dnes nepovažuje KSČM za demokratickou stranu,“ 

Nejen  to, do  diskuse se s gustem a  inteligencí sobě  vlastní  připletla  i  dříve  velká  ozdoba  MfD  a dnes, z dopuštění  zlého osudu, výběru oligarchy  Andyho  a  hlouposti koblihových  voličů,  poslanec-  Martin Komárek.

A  jak se z Parlamentních listů  dozvídáme – poslal  stěžující  si post bolševiky na lampárnu.

Dovolím si tohoto  velikána  ducha  a porevoluční české žurnalistiky  ocitovat:

„Pokud vím, tak u nás máme svobodu slova a tisku – a to prakticky absolutní. A MF Dnes je plně soukromé médium, které této svobody využívá. Soukromá média mají totiž plné právo si se svobodou slova a svobodou tisku nakládat, jak chtějí, “

ANO, pan bohužel poslanec má nepochybně pravdu!  MfD je  soukromým  majetkem.  A vlastník -v  daném případě Velký  Andy  má plné právo říci – komouše  zásadně, ale zásadně  netiskněte!  Zejména ne  před  volbami, to na naše  stránky vysloveně nesmí! Je  to jeho majetek, říci to může.

Nicméně  docela mne  to překvapuje. A  to hned  z několika  důvodů:

– Babiš  byl  dlouhá a dlouhá leta  členem KSČ.  Tedy  tvrdé partaje, nikoli toho byznysspolku prodavačů  iluzí minulosti, kterou je  současná KSČM…

Nejen to, dokonce byl veden jako  agent komunistické tajné policie, samozřejmě, jak víme, neoprávněně! Ale veden byl.

 A  nyní má jako soukromý vlastník čehosi potřebu zabránit  bývalým soukmenovcům přístup do svého majetku? Divné!

-MfD je jen korálkem v  dlouhém svatém růženci Babišových firem. Tahle  firma  odmítá  „kupovat“ komunistické zboží.Mám li ten exces  dostat do obchodní hantýrky. Zajímalo by mne, jestli  stejně bojkotují nákupy  čehokoli  jeho ostatní firmy od  členů KSČM, pokud potřebují cokoli  nakoupit..

Nebo to otočím.  Když komouši nesmí na  stránky  Babišova tisku, co kdyby  MfD a jeho všechny  firmy  byly  důsledné?  Třeba tak, že  by  prostě  veřejně  řekly  – komoušům neprodáváme!  Nic!  Nejste  demokratičtí, kupte  si chleba  a  rohlíky od jiných pekáren nebo jiné noviny nebo jiné bezmasé  špekáčky nebo… na lampárně.No netuším, co všechno nám Babiš  prodává.  Ale vím, že s těmi bezmasými špekáčky  by byl problém. Kdysi jsem na Kose zveřejnil testy  buřtů a  ty Babišovy z toho vyšly  úplně  nejhůře.Takže  stejná  ráce by se, pokud  jeho fabrikám tahle   „kvalita“  vydržela  dodnes,   hledala obtížně. Vlastně  mne napadá  – MfD  a  buřt  mohou mít  docela dost společného  – lépe  se jim vyhnout.

Jenže  kupující a zejména platící  spotřebitel – komouš nebo jejich sympatizant, Babišovi zjevně  nevadí. Takovému  je ochoten prodat i lahůdkové Vodňanské kuře. Zvláštní přístup!

Mohu se podivovat nad  další  skutečností – pokud  si ještě  p.t. Kosíř  pamatuje, vadil Babišovi zejména Kalousek a zlodějské  praktiky  / jeho  vlastní terminologie/ Topolánobvsko KalouskovskoNečasových  vlád. Proto prý šel do politiky. Ovšem zástupci , podle něj – zlodějských partají, kupodivu na stránky  MfD  smějí. Bez omezení.

Tohle  už je nad jakoukoli mou duševní kapacitu. Nechápu  to.

Dobrá, když  na něco nestačím, vezmu to na vědomí a  nějak se snažím žít  se svou  nedostatečností. Člověk může  jen to, co zmůže.

Takže  mi nezbývá, než  udělat závěr. Ne  nebude ve smyslu typu –  MfD nebudu kupovat. To už  dávno realizuji.

Jen od  teď  vím zcela jasně,  že  MfD  NENÍ  zpravodajským mediem. A  už nikdy  nebude. Protože je  soukromým majetkem. A obr  české žurnalistiky   – Komárek mi vysvětlil, že  přece majitel má plné právo  si se  svým  majetkem dělat  co chce.  Tedy, že  může  vydávat  cosi za noviny, co ve skutečnosti   není ničím jiným  než obyčejným reklamním letákem.

ANO vážení,  rádoby  noviny, které  sortují informace, které ke čtenáři  pustí a které ne, nejsou  novinami, ale  pouze  a jen  reklamním  plátkem. Bohužel v něm  není seznam a  vyobrazení akčních slev.  Tedy dokonce reklamním letákem  velmi pochybné kvality. Reklamou na  to, co si  myslí pan majitel nebo některý z jeho oprávněných zaměstnanců,  že bychom  měli  znát  a vědět.

Na takovéhle „zpravodajství “ opravdu nejsem zvědavý. To má  kvalitu onoho mizerného buřtu z toho dávného testu, v kterém bylo  všechno možné, jen skutečného masa poskrovnu. stejně  jako je  obecně platných informací  v  MfD.

Jo, abych nezapomněl – vyhrábl jsem  ten dávný  test.

http://www.stream.cz/peklonataliri/754086-burty-a-spekacky

Věřte, že stojí za pokoukání. A  ty  dvě  největší  hrůzy, které jsou ve videu pojednávány  – onen  Buřtík  a  Kuřecí špekáček  jsou  z produkce firem  imperia, které  vlastní i  soukromý statek  jménem MfD.

Už  chápete, že  mezi novinami, které  zjevně  chtějí být hlavně reklamním letákem a  jistým typem buřta  není vůbec žádný  rozdíl?

Nehodlám kupovat ani jedno ani druhé.

P.S.

aby nevznikl  mylný dojem – nikdy  jsem v KSČ ani KSČM nebyl a nikdy je po převratu nevolil a volit, jestli se nestane  něco, o čem nyní  nemám ani potuchy, nebudu.  Ze zásadních důvodů.  Nicméně tahle prvoplánová politická ostarkizace mi docela  dost vadí. Proč je uvedeno výše.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.