Ukrajinská svodka 03.10.2014


S přispěním Tomáše  K.

Ernest se nějak zadrhnul. Zatím na jeho zásilku čekám marně. A  čas  hodně pokročil. Takže  dnes  zatím jen  sám.   A protože  to je neplánované  -v  menším rozsahu než  obyčejně.

Začnu  mapami. Ale  dnes  nikoli  ukrajinskou, nýbrž  růžovou opolčenskou!! Mám k tomu důvod. Zdá se, že vedle  Ernesta a hrocha  máme pro  dění na Ukrajině nového pravidelného spolupracovníka -Tomáše  K. Ozval se mi naprosto nečekaně  včera  ráno. A poslal mi, kompletně do češtiny převedenou  opolčenskou  mapu, včetně  všech legend a popisků a přislíbil každodenní pokračování.    Luxus , který nikde jinde na internetu  neseženete. V češtině  ne. A  česká legenda  událostí maličko doplní Ernestovy  bezvadné přehledy.Tady je:

moParáda ne?

Takže  ukrajinská:

mu

komentovaná interaktivní:

Tak to bychom měli rutinu. Co  dál? Začnu opět  reminiscencí na včerejší svodku-  míním tu zmínku o tom, že  Kyjev chce  do kosmu, ačkoli má daleko přízemnější problémy. Pokládal jsem otázku,  kdo mu asi tak pomůže  tu družici dostat  do vesmíru. Ozval se mi v té věci nick hans a  poslal tohle:

ke kyjevskému dobývání vesmíru by bylo záhodno upřesnit, že komunikační vybavení (transpondéry) družice dodá a pozemní řídící centrum postaví kanadská firma MacDonald, Dettwiler and associates, družici sestaví (tj namontuje kanadské součástky na svou univerzální platformu) ISS Rešetněva od Krasnojarska a vypuštěna bude z Bajkonuru raketou Zenit, stavěnou v Dněpropetrovsku (ovšem poháněnou s ruskými motory). Takže ukrajinské jsou jen už z větší části utracené finance a již vyrobený trup nosné rakety.

Díky za informace.

Nešokuje  vás, že  tu ukrajinskou  spojovací družici má vynést  raketa moskevského Belzebuba?! Jak tohle  asi tak přijme Pravý sektor  Tymčuk, jestli se to uskuteční?  Normálně by  je  mělo by je klepnout…. Pak by  skutečně  ta kosmická  šarád a byla velkým úspěchem.

Nick hans  ovšem nebyl jediný, kdo se mi dneska  ozval. Se zajímavým materiálem. Takových bylo asi  šest dalších. Z toho, co mi bylo nabídnuto, jsme sáhl po zásilce od  trpaslíka. Tedy nicku  trpaslík obecný.

Je to nádherný příklad toho jak funguje  propagandistická  válka na  internetu.

Týká se té  šílené záležitosti z 01října a  raketového útoku na  zastávku  autobusu a  doněcké školy. O kterém  „expert“ Just prohlásil, že za něj mohou  separatisté. prostě , že  jde o zhovadilce, kteří prostě  zabíjejí klidně svoje příbuzné a  a děti, jen aby očernili  Kyjev. Chápejte  –  jestliže by  stříleli  opravdu povstalecké raketomety, tak s posádkami opolčenců – nikoli zločinné  ruské armády. Ta  prý se už u podstatné části stáhla. Byť ne celá. Tvrdí NATO.

Na  tu Justovinu jsem  v komentáři namítnul, že  ze  sklonu  zapíchlé a  nevybuchlé rakety , lze  zjistit  směr, odkud  byla  vypálena. NA  co přijd e důchodce  vlk, , logicky přijdou i mladší a daleko bystřejší. Stalo. A hned je na internetu živo. Majdanci s e snaží dokázat, že  to přeci jen byli opolčenci. Viz  http://magnus-ff.livejournal.com/72727.html?page=2

Кто и откуда расстрелял автобус в Донецке. Kdo rozstřílel autobus v Doněcku

 Udělal jsem si  samostatný rozbor.
Foto nevybuchlé rakety  v místě  tragedie.
снаряд

Takže  totéž místo před  tragedií na panorámě  Googlu. Stejný dům v červeném kroužku nám umožňuje  určit polohu i dostatečném rozlišení.
гугл-панорама

Jakkoli  se zdá, že by mohlo  jít o jiné místo, ten dům i oklí silnice  ukazuje, že jde o jedno a to samé místo.Jen  goolovský snímek je  sejmut  z  levé části víceproudé vozovky.

Jak vidíte, na  googlovské panoramě je kompas.
Přenesl jsem  ten kompas  i na  fotku s tragedií.
снаряд-с-компасом

Máme za  sebou polovinu – práci s  fotografiemi.

. Teď  vezmu mapu a  zorientuji ji podle  kompasu. Červená  ryska byla nutná k vůli zorientování. Vykřičník ukazuje místo dopadu!
карта-сориентированная-по-снимку

Podivné! Máme  fotku i mapu, přiloženou k sobě a oboje zorientované stejným směrem. Takže když  známe polohu střely, můžeme  zakreslit do mapy  její trajektorii! A  máme opět podivnost! Ale vyznačme  ještě  rozptylový sektor, odkud  mohla  být vypálena . Nikoli jen přímku.

r2

Z  jakého směru mohla  přilétnout  ta raketa  teď  víme přesně. Určitě  jí vypálila proklatá chunta. Vždyť , odkud  , že byla  vypálena? Přece  z letiště! Z letiště, které  už  druhý měsíc  šturmuje  elitní Specnaz Velké Rusi.Žádná  jiný příhodný  bod  junta  blízko Doněcka nekontroluje!

Ale  co  to? Kde na mapě máme  letiště?!   V  červeném kruhu na posledním snímku!

r1

Musím uznat, že  tenhle  Majdanský měl  jak  dost logiky, tak  cit pro gradaci sdělení, aby  to nebylo  úplně  zřejmé na první pohled, co jaký musí být  závěr podle informací, s kterými pracuje!!! Viz onen  fajn trik s otočenými  mapami.
Aby měl skvělé finále –  Kyjev to být nemohl, protože  letiště, odkud se tvrdí, že střílel, je  v úplně jiném směru, že  z  kterého raketa  mohla fyzikálně přilétnout!
Že by měl pravdu nakonec Just  a vlk s emu  měl omluvit?
Já  tu  výzvu přijal  a  začal pracovat.  Vzal opolčenskou  mapu a  začal zkoumat, měřit a počítat. A  když mi vyšlo , co mi vyšlo, tak jsem si  uvědomil, že  mi  trpaslík obecný  vlastně poslal  linky  dva.  A když jsem otevřel ten druhý,  tak mi spadla  čelist. Tam jsem našel přesně  totéž, co jsem pracně  vyráběl  já  sám! Jak  stojí výše, co napadne  důchodce ze statutárního městysu, musí napadnout  mladší a bystřejší.
No nebudu  vás napínat:
tady je to:
Myslím, že  obrázek hovoří sám za  sebe. Takže  text, kterým svou  odpověď  doplnil antimajdanista překládat nebudu. Udělal totéž  co  já. Vyšel, z toho, co udělal ten kyjevský. Transponoval na  to opolčenskou  mapu  z  téhož, ale i předchozího dne, protože tady s e fronta  nehnula. Vzal  maximální možný  dostřel raketometu Uragan podle technických parametrů a v sektoru   střelby  , vymezené  Majdancem  našel totéž  co  já. Pozice  kyjevské  51. samostatné mechanizované a  1. samostatné mechanizované brigády, které  den  před incidentem, byla na opolčenské mapě doplněna  , s výslovnou zmínkou ještě o dělostřeleckou techniku!!!
S tímhle soubojem  o  veřejné mínění dokonal e ladí informace z předvčerejška viz http://www.novorosinform.org/News/ID/10721
Tady se dozvíte  že  Jacenuk osobně zavítal v Kyjevě  mezi študáky a  vyjevil jim následující :
Domnívá se, že  je potřeba okamžitě  přizpůsobit  vyučovací plány  předškolních, školních, středních a  vysokých škol , tak aby reflektovaly problémy informační války!
Podle něj jsou informace  silnější zbraní než tanky!
Řekl to během návštěvy mezi studenty na  Kyjevské univerzitě…

Ten  Majdanec  byl fakt  dobrý. To se musí nechat. Být Jacenukem, udělám  z něj  ministra  školství. Chce li opravdu měnit  učební plány  naznačeným směrem!  Pomyšlení, že  by  někdo takový  začal vzdělávat mého vnuka  Hříbka alias  Rampepurdu  je něco,  jako  představa, že  do Vlčštejna  zavítá zítra  Frankenstein a Drákula. Na „přátelskou “ návštěvu.

No a  ambice, co s ukrajinským školstvím má  přirozeně  také Porošenko. Alespoň podle http://russian.rt.com/article/52749
Měl vyhlásit, že druhým vyučovacím jazykem na ukrajinských školách bude  angličtina… Přirozeně po ukrajinštině. Tak to muselo opolčence  uklidnit  a povzbudit  k návratu do náruče Kyjeva!
Uzavřu stejně jako včera. Dalším kouskem z produkce  Die  Anstalt!
Bohužel jen pro němčináře.  Bez českých  titulků. Tedy jde je pustit  z   servisu YouTube, zkusil jsem to, ale  je to dost mimo.Prostě  automatický překlad!
Dneska  to  není o Ukrajině. Tedy nikoli primárně. Die  Anstalt v  Německu  zjevně pije  mnohým krev. A dožadují se, aby  pořad  byl rozehnán. Viz ten borec, co  hovoří hned  po titulcích. Které říkají,  že i v Německu  by  mnozí rádi srandu vocaď pocaď. Takříkajíc  -randu s náhubkem!  Takže  pořad  je věnován  žalobě, která  snad  byla na pořad  podána…
Prostě  sranda OHNE  sranda! Ale  ti kabaretisté  jsou fakt  špičkoví! Kdo vládnete  jazykem, nenechte  si ujít.
Pokud se Ernest  dodatečně ozve  nebo bude něco nového,  doplním.
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.