Ukrajinská svodka 07.10.2014


napsal Ernest

  Všechny texty bez uvedení zdroje jsou převzaty z   vk.com/strelkov_info

http://korrespondent.net/business/financial/3428682-luidiam-platyt-nechem-rada-ne-dala-deneh-fondu-harantyrovanyia-vkladov

Lidem není čím platit. Rada nedala peníze záručnímu fondu vkladů.
Korrespondent.biz, dnes, 17:20

Dodejme, že  jde o ukrajinskou informaci, popisující situaci vkladatelů v kyjevské Ukrajině. Žádný  div, když na serveru http://www.alternews.cz/za-devet-mesicu-ukrajinci-vybrali-bank-tretinu-rozpoctu-zeme/

si lze přečíst  tohle:

“Ke dnešnímu dni, odliv /vlkadů/představuje 110 miliard v ukrajinské národní měně, přičemž v dolarech činí ztráta 7 miliard. V červnu a červenci byla situace stabilní, ale na konci srpna odliv kapitálu se opět zvýšil,” postěžovala si šéfka ukrajinské národní banky.

Tisková služba ministerstva financí zdůraznila, že od ledna po září roku 2014 putovalo do státního rozpočtu 301 miliard hřiven. Přitom oficiální Kyjev mluví o deficitu rozpočtu. Ministerstvo hospodářství Ukrajiny si v září stěžovalo, že rozpočet země nedostal asi 20 miliard hřiven.

10.07.2014. Přidali novináři.

„Mluví se o aktivaci průzkumných skupin obránců Donbasu na silnicích vedoucích k Mariupolu, v oblasti, kde Ukrajinci rychle staví opevnění.
V předvečer domobrana úspěšně provedla nájezd u osady Kasjanovka na dálnici spojující Volnovachu a Mariupol. Obhájci Donbasu ze zálohy zničili auto hlavního dozoru ukronacistů který jel před zásobovací kolonou. Zásobovací kolona se vrátila zpět“.

07.10.14. Přidali novináři.

O víkendu z různých zdrojů v Novém Rusku začaly přicházet zprávy, že 10. a 14. územní prapory zformované v Žitomiru a Čerkassech a se snaží probít se a přejít na stranu domobrany.
O praporu Čerkasy je známo, že již odmítl uposlechnout příkazů ukrajinského velení. Vojáci praporu „Čerkasy“ nosili obyčejnou maskovací uniformu typu doubek. Na levém rameni čerkasci nosí vojenské nárameníky ozbrojených sil Ukrajiny a na pravémnášivku praporu „Čerkasy“, což je obraz kozáka, kte má zbraň na rameni, s šavlí a prachovnicí. 5.října prapory byly nuceny zaujmout kruhovou obranu na výjezdu z Volnovachy, přičemž zaujímali území od stanoviště dopravní policie k bývalému masnému trhu.
Ale v noci
na 6. říjen domobrana provedla dva vstřícné úderyze strany Andrejevky a Novotroického, v reakci na které Ukrajinci byli nuceni odvést část sil a prostředků, blokujících rebelující prapory. To umožnilo čerkascům a části žitomir vyrvat se z obklíčení a spojit se s domobranou. Jejich ostrý úder dopadl na ukrajinský trestní praporŠachtorsk“, dříve známý jako prapor „Ukrajina“ Olega Ljaška.Při průlomu se čerkascům podařilo zabít několik desítek ljaškov, ale sami ztratili 24 vojáků. Během průlomu se jim podařilo zajmout některé nacionalisty, mezi nimiž byl hnusně proslavený prevít Jurij Sinežuk hledaný Interpolem pro válečné zločiny ve Rwandě v roce 1994, a také známý jako milovník posledního guvernéra ukrajinského Krymu, Anatolije Mogileva. Jako zajatec byl také přiveden zástupce velitele praporuČerkasy“ Vladimir Melnik.Komandir praporu „Čerkasy“, plukovník Radčenko opustil prapor ještě v září.
Dřív
e na stranu domobrany přešli bojovníci charkovského územního praporu„.

vlk  dodává – takže ta informace ze včerejška nebyla  kachna….

07.10.14 Informace domobrany z rána 7. října

Během noci se situace výrazně nezměnila a zůstává i nadále napjatá.
Byly opakované porušování příměří ze strany ukrajinských sil:
16.30 z pozic v osadě Kamenka spáchali minometný útok na osady a Nikišino a Kušackoje;
19.10 z oblasti osady Krasnogorovka provedli útok raketomety na pozice domobrany DNR u doněckého letiště. V 15,30 a 20,10 z obce Avdějevka, v 18,25 z oblasti osady Písky, v 21,00 z oblasti osady Opitnoje provedli dělostřelecký útok na pozice domobrany. Zabili jednoho a zranil tři lidí bojovníky domobrany;
v 12:30 z pozic v osadě Marinka provedli minometný útok na osadu Trudovskoje. Poškozené dva domy, dva zranění civilisté;

v 15,20 a 17,30 z pozice nedaleko osady Štěstí z tanků a minometů ostřelovali obytné oblasti obce  Vesolaja gora. Zničili jeden dům, jeden vážně zraněný civilista;
v 09.45 byly ostřelovány osady Marevka a Alexandrovka. 3 zranění místní obyvatelé;
v 17.20 z pozice nedaleko osady Olchovatka byl proveden palebný útok s použitím konvenčního dělostřelectva na osadu Petropavlovka. 4 domy poškozené, civilní oběti nejsou;
v 20.30 z pozic u osady Debalcevo uskutečnili ostřelování osady Kruglik. Oběti a škody se zjišťují;
v 23,35 z osady Kondratěvskoje provedli palebný útok z raketometů na obytné čtvrti a objekty infrastruktury v Gorlovce. Podle předběžných údajů je poškozeno sedm domů, zabiti dva a zraněno šest civilistů.

07.10.14. Zpráva dobrovolníka Jana.

Při včerejším ostřelování byli zabiti čtyři civilisté a více než deset civilistů bylo zraněno v různých stupních závažnosti. Shořel bytový dům (9 poschodí, dvě ohniska požáru), zničena hospodářská budova, domy v soukromém sektoru. Ráno nacisté obnovili ostřelování Doněcku, údery byly zaměřeny na kujbyševský rajon (První náměstí), kyjevský rajon, rajon Nižněj Gladkovky. Do oblastí, vystavených ostřelování, vyjely sanitky rychlé pomoci. V oblasti kramatorského letiště byla slyšet dělostřelecká palba, v samotném Kramatorsku posílili hlídkový režim, také byly pozorovány čerstvé jednotky nacistů (pravděpodobně ze západních oblastí Ukrajiny). Na jižním okraji Krasnogo Lymana nacisté prováděli ráno trestnou operaci údajněhledali teroristy“; za dva týdny nacisté zatkli asi 40 lidí pro smyšlená obvinění a lidé zmizí.
03:55 (
míst.času) byl nacisty z minometů byl ostřelován Petrovskij rajon.
14:05 (
míst.času) ze strany Krasnogorovky nacisté ostřelovali z raketometů oblast 11. dolu“.

07.10.14. Fotky novinářů.

„Dnes, kolem 08:00, v Zuhrés (DNR), na křižovatce nedaleko městského domu kultury byl na veřejnost dán ukrajinský okupant. Tento muž byl dobrovolníkem trestního praporu „Donbas“. Přezdívka člověka u sloupu byla „Zugres“. Byl zajat doma, když jednou přijel na dovolenou, relaxovat a vyléčit nohu, zraněnou ještě v boji pod Ilovajskem. Zřejmě se v okupantovi probudila touha po jeho rodné zemi, proto se léčit přijel ne na Jedinuju Ukrajinu, ale do rodného Zugresu, který je již několik měsíců vystaven ostřelování ukrajinského dělostřelectva, a v srpnu byl zasažen kazetovou municí z raketometů „Smerš“. Tato salva zabila 15 lidí, včetně žen a dětí“.

Original: http://cs540104.vk.me/v540104095/1cbec/ZNWbRzPX_eg.jpg

Original: http://cs540104.vk.me/v540104095/1cbd7/u8l3aduyrUw.jpg

Original: http://cs540104.vk.me/v540104095/1cbde/VQtLSbfceqs.jpg

Original: http://cs540104.vk.me/v540104095/1cbe5/ZVSqA7666ys.jpg

Original: http://cs540104.vk.me/v540104095/1cbf3/e2jchvgC4lw.jpg

Original: http://cs540104.vk.me/v540104095/1cc01/1pil7L8FSm8.jpg

07.10.14. 14:43. Poznámka politického komentátora Boris Rožina („colonelcassad“).

„Nejvyšší Rada Ukrajiny změnila hranice Luhanské oblasti. Vymezení hranic v rámci minské dohody pokračuje. Rozdělení Luganské oblasti mezi Novorossií a juntou se pokoušejí zakotvit v dokumentaci. Přitom současné vedení lidových republik, pokud jedná podle Moskvy, vymezením hranic přímo porušuje deklaraci svrchovanosti Doněcké a Luganské lidové republiky, která státní hranicí prohlásila administrativní hranice doněckého a luganskéh regionu„.

07.10.14. 14:10. Informace dobrovolníka Prochorova.

„Pokud jde o boj. Až do 4 hodin v Debalcevu byla střelba.
Ukrajinci v noci ostřelovali letiště, ale většina z granátů dopadlo za ním – v soukromém sektoru. Teď na letišti i v Avdejevce pokračují přestřelky. Pokračuje ostřelování Gorlovki. U Mariupolu – u Kasjanovky rozvědčíci zničili auto frontového dozoru Ukrajinců – zásobovací kolona se v panice vrátila zpátky.
V oblasti Starognatovki
byla zaskočena skupina ukrajinských speciálních sil – oficiálně Ukrajinci hlásili 1 zabitého a sedm zraněných (ve skutečnosti jich bylo více). V LLR postrašili Ukrajince u zátarasu v oblasti elektrárny nedaleko města Štěstí. Ukrajinská 30. mechanizovaná brigáda hlásila šest zraněných za poslední den“.

http://korrespondent.net/ukraine/3428518-musornye-baky-tolko-nachalo-posle-nachnut-veshat-zam-kolomoiskoho

Pokud orgány nepodpoří lustrace, tak popelnice nahradí jiné prostředky rozhovoru.
V případě, že vláda
nerealizuje slíbené lustrace, na místo popelnic přijdou další drastická opatření. Uvedl to místopředseda dněpropetrovské regionální státní správy Boris Filatov během setkání se studenty místních škol, uvádí Ukrinform.
„Abych byl upřímný, já sám nechápu, proč všichni lidé, kteří mluvili proti Majdanu, zůsta
li na místech, a myslím, že pokud to bude pokračovat, pak tito lidé všechno zapláčou. Popelnice, to je jen začátek, potom budou viset na sloupech, „- řekl Filatov.
Dodal, že vidí dvě verze
vývoje této situace.
„První, že
bude následovat buď lustrace nebo deseparatizace nebo zkušenosti z pobaltských států nebo něco jiného. Pak společenský hněv získá odpovídající výstup. Jinak, když pochopíme, že to není schopen provést, pak bychom měli stejně Nelson Mandela, který „odseděl“ 27 roků ve vězení, když vyšel na svobodu a viděl, že když začne „rozprava“ se stoupenci apartheidu, bude občanská válka. Proto šel cestou komisí pro smíření. To znamená, že máme dva možné způsoby, ale když není ani mír, ani lustrace, tak popelnice, to je jen začátek, „- řekl Boris Filatov.

http://korrespondent.net/ukraine/3428448-v-ocheredy-za-vodoi-chto-hovoriat-donchane-o-ssha-rossyy-y-ukraynskoi-armyy

Z Ukrajiny vyhoštěný britský novinář Graham Phillips zveřejnil video, na kterém dončané stojí ve frontě na vodu.
Ve videu, novinář
pokládá frontě prý obyvatelům Doněcka otázky týkající se jejich postoje vůči Ukrajině, Porošenkovi, Rusku, Spojeným státům, Baracku Obamovi, EU a ukrajinské armádě.
Jak
je známo, Phillips je zahraničním dopisovatelem mezinárodního televizního kanálu Ruska RT (dříve Russia Today).
Lidé ve videu říká, že jsou nespokojeni s akcemi Poro
šenka a ukrajinské armády.
„Ano, Poro
šenko nikoho neslyší ! <…> V TV lžou, že na nás nestřílí! Ano, stříle po celý den, i v noci <…> My budeme i s Číňany mluvit, aby zastavili Porošenkovo  bombardování“- říká žena na videu.
Podle lidí ve videu,
je údajně ostřeluje Ukrajinská armáda.
Vrahové jsou to“ – odpovídají dončané na otázku reportéra o jejich postoji k ukrajinské armádě.
Na otázku
o vztahu lidí Evropské unii se lidé ve videu vyjádřují negativně.
„Nic, co by
chom tam dělali v Evropské unii <…> A Evropská unie nás potřebuje?“ – jsou slyšet hlasy lidí.
Přitom uvádějí, že vztah k Rusku je dobrý.
„No, alespoň
ním Rusko dalo humanitární pomoc“ – říkají lidé ve videu.
Část lidí ve frontě také reaguje negativně na otázku o prezidentu Barackovi Obamaovi, vyčítají mu zejména jejich problémy.
„To je všechno Obam
ova práce <…> Obama muse pověsit <…> Roztrhat ho na kusy,“ – říkají lidé ve videu.
Phillips také zeptal, jaký byl život
dončanů před rokem, na které mu odpověděli, že to bylo lepší než teď.
„Do té doby, život byl normální,“ – řekl muž.

07.10.14. Zprávy z okupovaného Debalceva.

Zprávu dělali ukrajinští novináři. Představte si jejich překvapení, když zjistili, že lidé se nebojí ukrajinských vojáků a pravoseků a proklínají „jedinoUkrajinu“ a juntu přímo na kamery Hromadskeho TV.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CjKstSBqy8c

07.10.14. 11:37. Zpráva domobrany.

„Asi před hodinou, Ukrajinci opět masivně ostřelovali letiště a okolní oblasti Doněcka raketomety „Grad“. Nyní ostřelování pokračuje v sérii polovinou salvy raket každých 20 minut. Za poslední den bojů v Doněcku byli zabiti čtyři civilisté a více než 10 bylo zraněno střepinami. V tuto chvíli v oblasti Uglegorska začal boj, je slyšel kulometnou palbu a vybuchující granáty. Bojová skupiny domobrany odrážejí nápor Ukrajinců, s podporou bojových vozidel pěchoty a lehkých minometů. “

06.10.14 21:08 MSK operativní zpráva dobrovolníka Prochorova

V Avdejevce začalo být horko.
Začíná
být horko severně od Volnovachy – v Novotroickom.
Horko je i u Novotoškovky a Debalceva.
Do Kirovogradu dorazilo několik vojáků z letiště Doněck – auto rozbité.
12.
prapor územní obrany „Kyjev“ 5.října byl pod Štěstím. Ostřelují je pravidelně, ale je „plnokrevný“ – 423 lidí mužstva, 12 obrněných vozidel.
Mimochodem, žoldá
cké prapory Donbass, Artemovsk a Šachtorsk a další jsou fakticky rozbity. Kosťa „Semečenko“ fantazíruje o „charkovské rotě“ v jeho pluku, ale z jeho jednotky masově prchají lidi, prapor Krivbass byl rozpuštěn.
Vlastně
z žoldáckých praporů jsou aktivní pouze Dněpr, Azov, Aidar a oddíly Pravého sektoru, ostatní se v podstatě zašívají v týlu„.

06.10.14. Komentář domobrance.

„Motorola dál vypaluje Ukrajince  a tak celý Doněck, který představuje takový velký kus sýra, následky často ucítí, patnáct kilometrů od místa, kde hoří. Smrdí to strašně. Jen nečekejte že zítra nebo pozítří na letišti to skončí. V sovětských časech kryty uměli stavět. A ještě jedna věc:. na druhé straně bojují proti nám dobrovolníci Pravého sektoru (a jednotky zvláštního určení), a jsou si dobře vědomi, že do zajetí je brát nebudou. Tak mějte trpělivost tím spíš, že obnovení nepřátelských akcí není za horami. A teď, vlastně to, co jsem chtěl napsat. Útok na letiště velmi jasně ukázal všechny nevýhody ak samostatných oddílů a plusy jednoty velení.

Plán útoku na takovýto objekt musel být realizován jedním šéfem (velitelem), kterému jsou podřízeni nižší velitelé, kdy úkolem je udržet objekt i za cenu života bojovníků, by neměly být upravován podle mínění velitele obsazeného objektuChaotické akce dost dobře vyzbrojené a motivované domobrany, které proběhly při pokusech obsadit letiště byly neúspěšné pouze z toho důvodu, že každý velitel se viděl jako prudký taktik a někdy stratég …
Myslím si, že po osvobození letiště a úspěšném provádění společných akcí v průběhu této operace,  se vytvoření společného vojenského velení Novorossi
i  stalo naléhavým úkolem budocnosti„.

06.10.14 Zpráva domobrany – večer 6.října

Situace se významně nezměnila a je i nadále napjatá. Příměří válčící strany obecně dodržují, ale přesto došlo k 8 porušení příměří ze strany ukrajinských sil:
v 08,00, 08,30 a 14,30 z pozice nedaleko osady
Kamenka provedli minometné útoky na osady Nikišino a Kumšackoje. Zabili jednoho civilistu a poškodily 4 domy;
10.00 z
e strany osady Krasnogorovka vypálily raketomety „Grad“ na pozice jednotek domobrany v oblasti letiště Doněck. Byli zraněni 2 vojáci domobrany;
10,20-10,45
byl proveden minometný útok na pozice domobrany v blízkosti osady Kruglik;
v 12:35 na části sídliště Krasnogorovka  a důl  Abakumov. Poškozena kancelářská budova. Zabili jednoho a zranil tři civilisty;
v 12,01, 14,05 z
klasického dělostřelectva byly ostřelovány obytné čtvrti v Kujbyševském rajonu v Doněcku. Poškozeno 6 domů.
Byla pozorována aktivizace činnosti podvratných skupin nepřítele zaměřená na vyřazení životně důležité civilní infrastruktury.
Podle armádní
rozvědky DNR ukrajinské zvláštní služby dostaly příkaz otrávit vodu v nádrži Chanženkovo, která dodává vodu pro obyvatele obcí Chanženkovo, Nižnaja Krynka a Zuevka.

tolik dneska od  Ernesta

nyní  moje chvíle. Věřte, že dneska  mám pro vás  zase pořádnou pecku. Ale  až nakonec. Nebude naprosto žádných pochybností, jak to bylo na Majdanu! Ale  první přijdou na  řadu mapy:

Ukrajinská

mu

opolčenská

interaktivní komentovaná

Ohledně  map – včera Kyjev upravil svou podle opolčenských tam, kde už dávno nedržel území. Tedy  zlikvidoval údajný vlom na západ od  Gorlovky. Dneska  provedl druhou změnu  v souladu s mapami povstalců – výrazně  rozšířil vlom svých jednotek východně od  Gorlovky směrem na Děbalcevo…

Prostě  kyjevské  mapy  může  brát  vážně  skutečně jen ČT a podobní.

ČT a podobní.. to je velké téma. Nemám a přiznávám, že  ani nechci mít přístup k MfDnes. Je to pro mne  tiskovina, které se osobně informačně štítím. Ale  jak veřejně vyjevil, z dopuštění zlého osudu a hlouposti voliče, poslanec Komárek, jde o soukromé medium, které si může  psát  co chce. Takže  tak činí. A  zdá se, že minimálně  částečně  – má  ten plátek úspěch.

Indoktrina náctiletých funguje.  A MfD ví, jak na  to!  Uspořádala  anketu o Ukrajině pro náctileté a  vybrala  to  „nejlepší“ co došlo. Referují o tom Parlamentní listy  zde:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Takto-to-vidi-mladi-Prectete-si-co-napsali-stredoskolaci-do-novin-o-Ukrajine-338193

A věřte, že to je síla!

Ti, co jsou mého věku a  ještě lépe ti o něco starší  si připomenou svoje hodně mladá léta, když  si přečtou třeba tohle:

Studentka Obchodní akademie v Kolíně Pavla Vojtová píše, že má pocit, že se v jejím okolí začíná stále více rozmáhat názor „nehas, co tě nepálí“. Slyšela ho prý už od svého otce, který dokonce radí, že by Amerika měla Ukrajinu nechat Rusku. „Zklamal mne. Tím spíš, že se dokáže rozčilovat, že nás Beneš za války prodal nacistům. Z mého pohledu je to téměř to samé, jen se tehdy tolik neumíralo v boji, ale až později v koncentračních táborech,“ píše.

Pokud prý Rusko dostane kus Ukrajiny, je možné, že bude chtít víc. Celou Ukrajinu, Polsko, Česko. Až ho bude mít Německo na hranicích, možná se prý konečně probudí. Čína by se prý mohla přidat a začít pojídat své asijské sousedy. „Na Ukrajině umírají lidé každý den a co my? Strháváme Rusku kapesné,“ protestuje studentka.

Tohle  už  republika  zažila. Říká se tomu 50-tá léta. Děti se tehdy zříkali svých rodičů…. Protože ti si také mysleli nevhodné věci. Té mladé dámě bych si dovolil dát tip na vhodnou četbu, aby věděla, kam se ještě může  zlepšovat – Příběh Pavlíka Morozova!

Ten šel dokonce  tak daleko, že  napráskal svého otce -kulaka! Že to je s opačným znaménkem? To přece v dějinách nevadí. Nacista a fašista  byl do nedávna také symbol jasného nepřítele  celé civilizace. Dnes je to – viz bataliony  Azov, Ajdar a  další – ušlechtilý bojovník za svobodu.

Ale  věnujte pozornost i  těm dalším výrokům  nejmladší generace, vyzobaných pro veřejnost  redakcí MfD.

Ovšem PL nejsou, naštěstí  Babišův  reklamní plátek maskovaný za  noviny.

Takže  tam najdeme i informaci  o projevu Lenky Procházkové na Klárově 5. října 2014 na shromáždění organizovaném iniciativou „Evropané proti válce“.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Lenka-Prochazkova-No-pasaran-338145

Má příznačný název No pasaran!

Ocituji z něj  malou část, zbytek si zájemci jistě  dočtou  i beze mne:

Organizátoři Pražského Majdanu a signatáři petice, která premiéra zatracuje jako slabocha, se také tváří jako demokrati. Zaštiťují se hesly o svobodě a lidské důstojnosti, ale vůbec se neštítí podpory banderovců. Jejich schopnost kritického myšlení je zakrnělá, když je nezajímá chronologie konfliktu. I jejich svědomí je zakrnělé, když nechtějí vědět, kdo a proč střílel na civilisty a policisty v Kyjevě, když  nežádají, aby bylo vyšetřeno a potrestáno upalování lidí v Oděse a aby bylo zjištěno, kdo je odpovědný za sestřelení civilního letadla. Proč tito radikální zastánci demokracie nepožadují, aby byla potrestána genocida obyvatel Donbasu? To jistě nesvědčí o jejich lásce k pravdě. Naopak. Utíkají před pravdou a na úprku sbírají podpisy, aby na seznamu lhářů nebyli sami.

Jenže  No pasaran!  paní Lenko Procházková? Nechci vám brát iluze, ale  když vidím Štětinu a podobné a  tu anketu názorů mladých v MfD, tak mi nezbývá, než se bát, že  už dávno prošli!

Včera  jsem referoval o přeběhnutí snad  až  tří kyjevských batalionů k povstalcům. Dnes  hlavní kyjevské noviny Ukrajinská pravda přinesly  tuto  informaci:

uVe zkratce – vojenská prokuratura  šetří přes 222  zběhnutí z armády, které se  týká 3078 vojáků…

Netvrdím, že  to nutně musí být  v souvislosti s tou  megadezercí ze  včerejška, nicméně  bojovat za  Porošenka, Juščenka, Kolomojského, Jaroše, Tymčuka, Lysenka, Tymošenkovou, Heleteje a  další a další podobné se evidentně  mnohým nechce! A  přidám  ještě hned první příspěvek z následné diskuse:

u1Přeložím to!

Alla  Ždanovová

kdo jim dal právo ty  děti soudit? Děti, které neokusily život, lásku, leží v zemi a  ti , kteří jsou naživu budou dětmi vojny  ,mnohé z nich s temnou sudbou – zab Rusáka. Jsou posíláni pod palbu Gradů a  těžké obrněné techniky se samopaly

Tady bohužel ten koment končí. Mám se domnívat že proto, že  paní Alla  udala  svoje  IP?  Že na ní sáhla  ruka kyjevského vlastence? Snad ne..

Za  sebe bych dodal, že třeba  by nebylo tolik dezertérů, kdyby  vojenská prokuratura  už dávno vyšetřila střelbu na Majdanu a  upálení  těch, co uhořeli v  Domě odborů v Kyjevě. Ale  on má  jiné starosti

Od  samého začátku ukrajinského konfliktu mám velmi nedobré pocity  z ingerence  Polska  do ukrajinských událostí. Podle  renomovaného polského listu Gazeta  Wyborza

http://wyborcza.pl/1,75478,16762052,Schetyna__Polska_powinna_wrocic_do_negocjacyjnego.html

Se nyní  Varšava  tlačí jako partner  do jednání  o uspořádání na Ukrajině.  Tedy minimálně ústy svého ministra zahraničí Schetyny .

ten článek si aspon prolistujte. polština není pro tuzemce  nepochopitelná.

Já jsem jen zíral. Pan polský ministr píše, že  formát  jednání EU-UK-RF  už se vyčerpal a že Polsko má přece s vyjednáváním na UK  velké zkušenosti, viz to jak za  EU  jednal a tzv. Weimarská trojka  -PL-D-FR!

Jo tak to si všichni moc dobře pamatujeme. Jak tihle  slavnostně podepsali smlouvu s Janukovyčem a  majdanskými, která neplatila  ani jeden den!

V tom článku se  dozvíme  i plno dalších  zajímavých informací  – třeba jak je nutno mluvit s Ruskem jazykem sankcí.

řekl bych, že  tenhle Schetyna je  fakt ten pravý. Ten má  nejspíš  stejné diplomatické schopnosti jako jazykovou kvalifikaci pro tuhle  funkci:

Otázkou ale zůstává proč právě ministerstvo zahraničí. Ačkoli Schetyna momentálně působí jako šéf komise pro zahraniční záležitosti, ideálním kandidátem by byl pro jiné resorty, než je tento, zvlášť když neovládá žádný cizí jazyk.

Zdroj: http://echo24.cz/a/wKFLE/nova-polska-vlada-ministr-zahranici-neumi-zadny-cizi-jazyk

Velmi bych se divil, kdyby Moskva  pustila  Polsko k jednacímu stolu. Na co si to Varšava  hraje? Že by už  jim došla  jabka  a hledají něco nového, jak by naštvali Putina?

Několikrát jsme informoval, že  UK Army nasadila do konfliktu, zejména proti  městským aglomeracím balistické rakety  Točka U. Které jsou  samozřejmě  přísně zakázané používat proti civilním clům. Sem tam ovšem  trefili i cíle armádní.

Třeba na tomhle videu:

Tehdy se trefili přesně. Do  kasáren. Podle  jejich totální demolice a  velikosti kráteru si můžete  udělat představu, co to ta  Točka  U vlastně  je za  obrovské kladivo. Jenže  tentokrát, jakkoliv  dopadlo na  jasně vojenský objekt, nemělo  velení UKRů  důvod  slavit. Trefili totiž vlastní  kasárna!

Myslím, že už  si zasloužíte, abysme  šli  k hlavnímu bodu  mého dnešního výběru.  Předevčírem jsme  zde  informoval o neznámých detailech střelby  na Majdanu – videu BBC  a linkoval stránku  programu ARD  Horizont, kde se dokazovalo, že palba na  demonstranty  šla  také z hotelu Ukrajina, který  byl v  rukou majdanských a kde seděl jejich  štáb.

Nicméně  chtěl jsme za  každou cenu najít  ten  vlastní pořad. Protože  například jeden z kosířů zval velmi důkladně  ona  videa  a všechno okolo a konstatoval, že  to, že  se  střílelo  na  demonstrující  zezadu, z hotelu, neznamená, že  to nutně museli  být  majdanští bojůvkáři, kteří chtěli urychlit  běh událostí a  situaci vygradovat do bodu, z něhož už nebude návratu. Ano, ta  argumentace samozřejmě  připouštěla i tuhle  variantu- že se tam mohl proplížit nějaký  provokatér , najatý Janukovyčem a  palbu zahájil  on. Ano vyloučit  to nešlo, jakkoliv  by  to byl musel býval být provokatér sebevrah, jehož  šance, že peníz, co  by za takovéhle svinstvo dostal, si, s největší pravděpodobností vůbec neužije. Protože informace o jeho střelbě  by se velmi rychle dostala  zpět do hotelu, s dost přibližným určením, odkud  pálí a bylo by  s ním rychle zúčtováno. A tehdejší Majdan by  se jistě  takovým úlovkem rád pochlubil.Kupodivu, ač  z hotelu  Ukrajina  padlo ran nepočítaně  a i štáb BBC  byl schopen identifikovat pozici střelce, tento chycen nebyl.

Ale to jsou jen  vývody, bez jakýchkoli důkazů.  Pořad  Horizont ovšem spolehlivě  v dokumentu, který vám předložím, všechno tohle vyvrací!!!

Němečtí žurnalisté  nekompromisně konstatují několik věcí:

1- hotel byl velmi přísně kontrolován Majdanci a německý štáb má za  to, že  provokatér  do něj proniknout nemohl

2- německý kameraman natočil celou  řadu  ozbrojených a střílejících Majdanců a výslovně konstatuje, že  zbraně jsou profesionálního provedení.

3- Němci, za pomoci  ukrajinských svědků rekonstruují pomocí laserového ukazovátka přesně odkud  byla  z Ukrajiny  palba vedena. Podle  kulek  v kmenech stromů před hotelem. Které ony stromy odnikud  jinud než  z něj přiletět nemohly.  Kosíř MV, který  mi přihrál video BBC  i  původní informaci o pořadu Monitor  ARD ovšem v mailu, kdy to všechno  posílal poznamenal, že ví, že  existuje video, které vám předkládám, ale že jej nemůže  najít a  že  zaznamenal informaci,  že  ty  stromy  už dnes  okolo hotelu nejsou, neb byly pokáceny. Tuto informaci , bohužel, nejsem schopen ověřit. Ale vůbec bych se nedivil, kdyby byla pravdivá.

4- Němcům se velmi  v  reportáži nelíbí  práce kyjevské prokuratury  a zcela  zásadně připomínkují, že ji vede vysoký funkcionář  strany Svoboda, která byla  hybatelem dění  na Majdanu.

5- do pořadu  byl zakomponován i sestřih ruské TV  RT,  kde jsou natočeni  ozbrojení lidé pálící  z pokoje  hotelu Ukrajina. Němci  naprosto jasně  říkají, že  ano, ti lidé jsou v hotelovém pokoji, o tom není pochyb. Ale točila to ruská TV  a není jasno, kdo ti lidé jsou a kdy to bylo točeno.

Body  1-4  pokládají za nesporné. Zda přijmete  nebo nepřijmete logický závěr, vyplývající  ze  záběrů RT  nechám na  vás.

Takže  ten  záznam – už vás nebudu napínat:

  http://www.youtube.com/watch?v=FEruxwOez4U

Jen dodávám, že  se pochopitelně  stal součástí stránky  Kosy  Fakta  o Ukrajině.

Hezký den.

No člověk míní, internet  mění.  Pořád ještě  čekám až opolčenci vydají novou mapu. Takže, ač v těžké časové tísni , lítám po netu. A hledám zásadní novoty.

Na jednu jsme narazil na  Palba.cz. Jde o video  stažené  z  Youtube a  shodou okolností pojednává  o  dění na Majdanu. Časosběrný dokument  z mnoha  zdrojů.  Zásadní  část je věnovaná  střelně na  Majdnau. Najdete  tam  také záběry  BBC   i část  těch, které dnes  prezentuji  z Horizontu  ARD. Plus spoustu  dalšího  – výpovědi  demonstrantů, důstojníků Berkutu. amerických specialistů na zbraně  a  odstřelovačské činnosti  atd. atd. atd. Je to dlouhé  – pes hodinu čistého času a  celé  v angličtině. Prolétl jsem to jen  zběžně.Navíc nemám a nebudu mít v nejbližších  dost dnech  čas. Rozhodoval jsem se, jestli ho mám nebo nemám uvést. Ohledně  těch jatek  20. února  2014 se hodlám na Kose držet jen informací,  které nikdo , ani čeští  majdanisté nemohou prohlásit  za ruskou propagandu. Ta věc je příliš  vážná a příliš hnusná, něž  abych jim poskytl příležitost  k zlehčování zdrojů. Protože výsledkem palby  v Kyjevě  20. února je dnes občanská válka na Ukrajině. Mám všechny důvody  se domnívat, že  je za ni odpovědný  ten, kdo zorganizoval palbu  na  lidi na Majadnu  zezadu. Z hotelu Ukrajina.

A  já neznám původ toho videa. Nemohu identifikovat, do jaké míry  jde o  nezávislou rekonstrukci. Přesto nakonec  jsem se rozhodl  video na Kosu převzít. Nechám na vašem  osobním výběru, jestli  ho akceptujete nebo ne.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.