Kam jde či je veden bílý muž


napsal Skag

V posledních dnech byly na Kose dva výborné příspěvky na téma budoucnosti bílé civilizace a to od Vlka a Jeníka, oba se mi moc líbily a souhlasím s nimi, jen zkusím předložit Kosířům alternativní pohled a to tento – jsme my – ZÁPAD – někým vedeni či jdeme, patrně na porážku, samostatně, dobrovolně a dokonce schválně?

 

Nevím jak to je, ale k teorii „jsme vedeni“ mě přivádí neodbytné otázky, na příklad:

  • proč v informační společnosti se důležité informace člověk jen velmi těžko dozví, případně se je nedozví vůbec a to nemyslím informace tajných služeb, ale takové ty normální – válka na Ukrajině, převrat na Islandu, Wall street ocupation, …, prostě proč velká média koordinovaně ??? či náhodou ??? lžou či zatajují a to kupodivu stejně?
  • proč se vědecký výzkum zaměřuje třeba na telefony a ne na energii, chytrý telefon by byl v době mého mládí naprosté sci fi, kdežto ve vědeckých kruzích by v šedesátých letech nikdo nevěřil tomu, že ještě roku 2014 bude hlavním zdrojem energie nafta, zemní plyn a uhlí,
  • je americká politika jen pitomá, nebo je zde chytrý dlouhodobý záměr, který já prostě nechápu?
  • proč považujeme demokracii a dobro za totéž?

Do svých takřka 40 let jsem záviděl západu demokracii a kapitalismus, dnes jsem obojím velice zklamán, kapitalismus v dnešní podobě to jsou jen hamižnost a sobectví puštěné ze řetězu, gigantické podvody na celý svět (IT bublina, hypoteční bublina, … ) z něčeho tak špatného nemůže vzejít nic dobrého, naprosto souhlasím s Vlkem i Jeníkem, že tento způsob chování nás vede pouze a jedině k porážce bílé civilizace. Na druhou stranu demokracie je algoritmizovatelná, tedy ovladatelná, je to sice vláda lidu, ale ten lid tvoří nevolníci, kteří si vyberou toho, koho musí a to je dobré? Chcete-li vládnout, sežeňte si dost peněz, třeba obchodujte chvilku s drogami, pak ty peníze nasypte do médií a pak Vás zvolí, nadšeně, kamkoli, nebo si myslíte, že ne?

Pokud by toto výše zmíněné sobectví nebylo nijak řízeno, bylo ponecháno na volný boj individuí, proč by došlo k tak velké koordinaci západních médií v masáži nás, stáda poslušných blbečků? Proč by tak koordinovaně  důsledně někdo – všichni – hráli na strunu adorace trapně hloupé americké politiky, proč by nám svorně lhali o řízených státních převratech, o údajné ochraně lidských práv, proč ta stálá adorace demokracie? Která zajišťuje neměnnou vládu těch, kteří vládnou – pouze se střídají osoby, které činí totéž co předchůdci. Proč západ neřeší energetickou krizi? Tedy pokud větrníky a solární panely někdo nepovažuje za řešení? Proč usnul jaderný výzkum pro civilní účely někdy v roce 1944? Vím, že reaktory v Temelíně vypadají jinak, než ten pokusný v Chicagu v roce 1944, ale princip je stejný, my prostě levnou energii z jádra nechceme, my chceme topit dřívím.

Proč přijede Fico z Bruselu a řekne, že to, co dohodli, tedy sankce, jsou hloupost? Orbán stejně  a Sobotka skoro stejně. Proč to neřeknou tam? Nebo řeknou a dostanou přes držku? Od koho? Proč poslechnou? Možná jako náš prezident,když tak rychle změnil, musel změnit? názor na Rusy na Ukrajině? Kdo řídí EU?

Jistě, namítáte či se smějete, helemese další konspirační teorie, ano, jenže je známé, že teorie se nazývá konspirační pouze dokud není dokázána, třeba střelba do zad na Majdanu, že? je nebo není to konspirační teorie nejspíše ruských tajných služeb? Uznáme, že arabské jaro někdo řídil, nebo to prohlásíme za konspirační teorii, a co Sýrie?

Netvrdím, že jsme my – západ, nebo dokonce my – celý svět – někam někým (jednotlivcem, skupinou – bílými, žlutými či s ručníky na hlavách) vedeni, nevím, jen to nepovažuji za vyloučené, to co ve mně vzbuzuje obavu, že je „západ“ nějak řízen a veden, to je právě ta koordinace, ale možná se mýlím, možná je to jen hloupost či bezohlednost těch, kteří  řežou (si) větev, na které my všichni sedíme a oni si jsou jisti (oprávněně ???), že zrovna oni nespadnou, což se asi může stát.

Jedna nostalgická poznámka na závěr, snad ani s tématem nesouvisí – kdysi dávno před převratem jsem si doplňoval matematické vzdělání ekonomickým formou aspirantury a to jsem samozřejmě musel pilně studovat klasiky marxismu-leninismu, velmi pilně a s velkou nechutí, ale pamatuji si dodnes jedno Leninovo tvrzení – „Zvítězí ten společenský řád, který bude vyrábět efektivněji.“ Dnes docela aktuální, ale neodpovídá to na otázku, zda nás do té jámy někdo vede, aby jako ti Číňani vyhráli rychleji, nebo zda tam jdeme sami od sebe.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.