Polemika s Vojtou a jeho článkem Zná Kalousk fakta o státním rozpočtu?


napsal SM

Ozval se mi kosíř  SM a připomínkoval Vojtův  článek o Kalouskovi a státním rozpočtu. Vyzval jsem ho, aby napsal polemiku, že když bude mít hlavu a patu, vydám ji. Zde je.

Dobrý den, chci ragovat na článek Vojty o „Zná Kalousek fakta…..“.

Z hlediska statistiky a kouzel s čísly je to takové zajímavé čtení a nemá vlastně vypovídající hodnotu!

Proč? V první řadě se odvolává na párové hodnoty oproti HDP .  Už to samo o sobě je zavádějící! HDP je jen statistika oběhu zboží v ekonomice v daném časovém úseku a nic nevypovídá o ekonomické  úspěšnosti subjektu v ekonomice. Stačí abychom v ekonomice prodali mezi více subjekty jednu a tu samou věc, třeba lokomotivy a nějake letadlo a aniž by to zvedlo produktivitu tak to zvedne HDP!

Nebo , jak kdysi “ ekonomové“ jásali nad tím, že se po každé povodni zvětší HDP, protože si něštastní lidé musí postavit nové baráky……správně chápete, že nejsou dva baráky, jen větší zadlužení, větší odvod DPH a větší zaplnění účetních excelových tabulek!!

Abychom pochopili o co jde, musíme chápat funkci peněz a jejich nekrytou výrobu. To je na zcela samostatný článek, zkusím jen velmi  zjednodušené sumárum. Peníze původně měly funkci směnečného prostředku a byly kryty zlatem nebo jinou uznávanou ceninou , ale také socialistickou prací.

V současné době monopolu tisku peněz se ze směnečného prostředku stalo zboží a tím pádem nastala i změna ekonomiky. V podstatě se dá říct, že monopol peněz slouží k ekonomickému zotročení obyvatelstva. Proč? Protože každý tisk FIAT peněz / nekrytých peněz/ je doplněn nekrytým úrokem a na ten úrok samozřejmě nejsou vytisknuty peníze….

Takže stát vydá nekryté dluhopisy oproti kterým vytiskne monopolní banka peníze, které se dostanou do komerčních bank a ty mají právo výroby peněz, kryté jen ve výši 2% v případě Česka. Tedy česká banka může ze základního kapitálu cca 1300 Kč vyrobit 480 000 Kč + úrok…. A teď už jsme u výše uvedeného článku.

V podstatě celý ekonomický systém nutí aby všechny hospodářské subjekty byly ziskové!! To je samozřejmě nesmysl a díky nekrytém penězům a úroku zákonitě vznikají ekonomické krize, zadlužení státu a válka, která likviduje věřitele a jejich dluhy….Vítejte v letadle tzv. Ponziho systému , daňové a dluhopisové ekonomice!!!

  Proto jsou uvedené grafy jen pouhá statistika , která nevypovídá nic o ekonomice a její produktivitě, o kvalitě bankéřů a politiků . Prostě všichni pracujeme k větší ekonomické sláve FEDu, . Jak kdysi nešťastně prohlásil Paroubek, že dluhy se nesplácí, tak myslel ty státní a že nejsou splatitelné. Vše musí pohánět ještě inflace! která spaluje dluhy zezadu a taky užírá úspory ! Výsledkem je neustále se zadlužující ekonomika , která se musí vyvíjet „mírným pokrokem v rámci zákona“. Takto to bude neřiditelné až to praskne a před velkým třeskem jsme právě teď !! Jen pro porovnání, bohužel přes HDP. Celý svět uskuteční primární a sekundární ekonomiku v objemu cca 65 bilionu USD, ale bankovní operace , řekněme deriváty, jsou v objemu cca 700 bilionů USD………..

P.S. Kalousek je jen účetní, který ekonomice nerozumí, ale umí vyplňovat excelové tabulky a žvanit!!
Je jedno řešení , místo války zavedení nulové daňové soustavy! Ale to už je další rozsáhlý článek, který by se dal publikovat se souhlasem vlka

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.