Ukrajinská svodka ze dne 18.11.2014


napsal Ernest, přispěl MP aTK

 Všechny texty bez uvedení zdroje jsou převzaty z   vk.com/strelkov_info

17.11.14. Zpráva anglického novináře Grahama Phillipse.

„.. Doněck dnes. Saša, 36letý civil, zemřel, protože ho na Ukrajině SBU mučila bez udání důvodu v pátek v Izjumu. Prostě hrozné. Jeho manželka -.Jana

Original: http://cs619327.vk.me/v619327630/1f852/dPx-Yr_dwwI.jpg

Original: http://cs619327.vk.me/v619327630/1f848/c34qBpybZB4.jpg

17.11.14. 20:45. Zpráva domobrany.

„Kvůli Pískům (možná Krasnogrovka) Ukrajinci nyní střílí na šachtu Oktjabrskaja. Z okraje Avdějevky směrem na Makejevku Odpovídáme dělostřelectvemna tyto pozice. V Pískách probíhá pěchotní boj„.

17.11.14 20:00 MSK. Zprávy z fronty dobrovolníka Prochorova

„Ukrajinci z rajonu Avdějevky střílejí na Opitnoje, rovněž střílejí na rezidenční čtvrti Doněcka – zasáhli obytné domy, bojuje se i v prostoru letiště a Písků.
Ukrajinci potvrdili boje v Granitnom a zprávy o ostřelování svých pozic v Orlovce a Zamožnom.
Nyní naši pracují na severních a západních okraji Debalceva, kde stojí ukrajinské zálohy a baterie. Také pracují na Uglegorsku. Ukrajinci zase ostřelují pozice kozáků a Gorlovku a Enakievo.
Ukrajinci také ostřelují předměstí Stachanova, Kirovskoje (jsou škody v 49. čtvrti) a Pervomajsk.
Ve Štěstí na pozicích Ukrajinců udeřilo naše dělostřelectvo..

Hlásili, že na jihu DNR v rajonu Granitnogo a Čermalyka probíhá boj.

V Zolotom (LLR) v průběhu ostřelování odešel do pekla důstojník Národní gardy a několik podřízených (údaje od Ukrajinců). Je to major Alexander Kaplinskij. Plus – ještě 2 ranění.
V 14:50 MSK. Z oblasti Berezovoje stříleli z „Gradů“ na Dokučajevsk (nyní používají více mobilní systémy – pamatují na osud baterie u Stěpného). Ale teď tímtíž na Bachmutce nyní pracujeme.
Pracovali trochu na Mirnoj Dolině a Borovskomu. Mimochodem, Ukrajinci svými bateriemi na letišti v Severodoněcku nemálo ostřelují okolí. V poledne na dálnici jelo OBSE – a všichni byli hodní (nestříleli). Když odjeli – opět spěchali.
Nyní Ukrajinci stahují posily na zátarasy na Bachmutce a jejich dělostřelectvo pracuje po čtvercích.
Boj v Stanici Luganskoj jde bez ustání. Hlásili ze Stanice Luganskoj – Ukrajinci ustupují ze zátarasů po celém městě a kryjí se přímo v domech.
A ještě – včera přiznali Ukrajinci smrt 3 policistů z „Černigova“. Ztráta má i 128. brigáda a prapory územní obrany a pohraničníci. Dnes dopoledne Ukrajinci hlásili zatím asi 4 zabité palbou a 2 zmizeli beze stopy.
Ajdar zadrželi nejen pro zabavování aut, znásilnění, obsazení podniků (posílal jsem o tom informaci G. Moskala), ale už i obsazení obchodů (s největší pravděpodobností – kvůli zpětnému odkupu), a dokonce i policie – 7 z těchto chudáků zachránil ze zajetí těchto upírů. Ukrajinci ze zóny ATO jsou „masovka“ (studenti + školáci + městští zaměstnanci + příbuzní + majdanovci) vytahují s výkřiky „Geroji! Geroji!“. Takoví jsou skutečně „Geroji“ na Ukrajině.
Doufám, že Ukrajinci ztratili tempo. Společnost „Ukroboromprom“ oznámila, že za týden opravila 8 obrněnců – 2 BTR-70, 1 – BTR-80, 4 BTR-3 a BTR-4. Obvykle hlásí obnovení asi 30 kusů. Intenzita posledně byla veliká – doufám, že jim nechybí náhradní díly.

Dnes jsme Ukrajincům vyměnili 17 zajatců:. Národní gardisty 4, 7 – vojáků ukrajinské armády a 6 z dobrovolnických praporů“.

17.11.14. Zpráva tiskové služby DNR o Jenakijevu.

„Dnes večer při ostřelování Jenakieva byl střepinou zabit muž, který byl v té době u vchodu do domu. Několik domů dostalo přímý zásah. V jednom z domů bylo zasaženo 3, 6 a 5 patro. U „Obžory“ vybuchl automobil“.

http://korrespondent.net/business/economics/3445111-v-ukrayne-na-tret-sokratylos-potreblenye-uhlia-haza-na-chetvert

Na Ukrajině se snížila o třetinu spotřeba uhlí, plynu o čtvrtinu /při nástupu zimy a poklesu teplot je to jistě hluboce  logické a normální…/
Korrespondent.biz, dnes, 21:52

17.11.14. Zpráva dobrovolníka s volacím znakem „Jan„.

Ráno naše rozvědka viděla obrázek, který se nijak neliší od těžkých dob Velké vlastenecké války proti nacistickému Německu: mezi Styloj a Novoignatovkij nacisté vyhnali civilisty kopat zákopy.
Během posledních tří dnů boj
e mají méně intenzivní charakter. Během dělostřeleckých úderů našeho pravidelného dělostřelectva a přesných úderů průzkumných skupin, kyjevští nacisté utrpěli významné ztráty v oblastech Volnovacha, a na linii kontaktu; pouze zabit nacistů bylo pár desítek. Bohužel, i my máme ztráty, a to zejména mezi místními civilisty. Kyjevští nacisté v odvetě úmyslně střílí na civilní cíle na infrastrukturu a obytné čtvrti měst Novorossii. Během nacistického ostřelování Jenakieva, zasáhli filtrační stanici, bez vody zůstalo Jenakievo, Ždanovka, Šahtorsk, Sněžné; přímý zásah v 6. patře devítipatrového domu zabil dva civilisty“.

17.11.14 zprávy od obyvatel Luganska

K Stanici Luganskoj Ukrajinci stahují vojska, boj pokračuje už třetí den.Nacisti při nastřelování ostřelovali z „Gradů“ vesnici Makarovo, 18 zničených domů, 8 osob bylo zabito – všechno staří lidé. Stoupá vztek.

17.11.14 Ukrajinské dělostřelectvo opět zasáhlo obytné oblasti Doněcku

„Doněck se dnes vzpamatovává po pravidelném ostřelování Národní gardy.

Dnes ráno se děti ze 71. doněcké školy do svých lavic nedostaly. Celý obvod začali ostřelovat. Vyučování bylo okamžitě zrušeno, děti hned pustili domů. Ostřelovány byly i obytné čtvrti. V budovách zasažených „Grady“, není místa bez poškození. Domobrana říká, že stříleli z nedalekého Uglegorska. Dosud jsou tam jednotky Národní gardy.

V přestávkách mezi střelbou lidé vycházejí ven z úkrytů a stojí ve frontách. Dnes v Doněcku rozdělovali ruskou humanitární pomoc. Pomáhají dobrovolníci a místní podnikatelé – v celé zemi je pár desítek míst, kde se vydává jídlo a oblečení. Kojícím matkám a důchodcům, samozřejmě mimo pořadí.

V Doněcku, zdá se, jsou připraveni na všechno: na nekonečnou válku a nucený půst. Nejtěžší to mají důchodci a osoby se zdravotním postižením. Podle nejnovějších oficiálních směrnic Kyjeva, od 1. prosince, důchody a dávky z ukrajinského rozpočtu do neuznané republiky nebudou odeslány. V Novorossii se nyní rychle snaží najít peníze na platby obyvatelstvu“.

18.11.14. Zpráva dobrovolníka s volacím znakem „Srb“.

Průzkumná skupina „Rusičse úspěšně přesunula z Doněcka. Její příslušníci se osobně seznámili s Motorlou a dalšími místními celebritami. Nyní legendární luganská průzkumná skupina bude rdousit Ukrajince pod Avdšjevkou a ohrožuje je každé ráno je ze 120 mm minometů

Original: http://cs623131.vk.me/v623131484/9606/vz8Y3LHORuU.jpg

Original: http://cs623131.vk.me/v623131034/9391/iSbZfTShUdQ.jpg

11.18.14. 10:24. Zpráva domobrany.

„Noc v Doněcku byla neklidná. Kolem půlnoci začal klid, ale během následujících hodin, tu a tam bylo slyšet střelbu houfnic. Na letištní se nic nezměnilo, oddíly GIVI a Motoroly i nadále odráží pokusy Ukrajinců vstoupit na území vzletové dráhy. Přišly zprávy, že ukrajinská armáda zvýšila počet  techniky (lehké obrněnce, tanky) na kontrolním stanovišti v Verchnětoreckom. Tento zátaras kryje zásobování Gorlovky přes Doněck. Na Bachmutce aktivně pracují kozáci. – číslované zátarasy jsou ostřelovány z minometů a lehkých „Grad-P“. Ukrajinská strana oficiálně oznámila, že za uplynulý den, kvůli ostřelování a na minách bylo zabito 5 a zraněno 8 ukrajinských vojáků. “

18.11.14. Prohlášení ministra zahraničí Sergeje Lavrova a komentář pozorovatele Boris Rožina.

„Moskva se nebude“ prosit „západní státy o odstranění dříve zavedených sankcí proti Rusku. Sankce – to není naše volba, ale nebudeme prosit západní země, aby je zrušily, i když pravidelně navrhují: My stanovíme některá kritéria, řekneme vám, co byste měli dělat, a za to zrušíme sankce. V těchto hrách nebudeme hrát. “
Komentář
pozorovatele: „Očekávaná odpověď na Obamovu ultimátum a výkřiky amerických satelitů. A očekává se odpověď „Ne„. Z Ukrajiny Rusko neodejde, jak by se to někomu líbilo a tak očekáváme další eskalaci situace.“

18.11.14. Zprávy novinářů.

„V DNR řekli, že dnes konala pravidelná výměna zajatců s Kyjevem. domobrana vydala 17 ukrajinských vojíků výměnou za 15 svých bojovníků.“

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DMO-V4pi0q0

18.11.14. Zpráva bloggera „El Murid.“

„Prohlášení ministra zahraničních věcí Itálie Gentiloniho přímo navazuje na logiku Carla Bilta – jeho bývalého švédského kolegy. Ten přímo srovnával Krym s Kuvajtem, Gentiloni byl zbaven v důsledku svého postavení možnosti hovořit tak docela otevřeně, ale řekl dost, aby bylo možno pochopit podstatu:.
„… Jak řekl v pondělí šéf italského ministerstva zahraničních věcí na závěr Rady ministrů zahraničních věcí zemí EU,“ EU nemůže přijmout operaci o přistoupení Krymu (k RF), ale když bude nalezeno řešení pro vypořádání Ukrajiny a jejích regionů, na stole k jednání tato otázka“. Řekl „dokud nejsou podmínky pro to (vydání), nelze to řešit“. „Anexe Krymu je jedním z důvodů, proč nezrušíme sankce, „-.. řekl Gentiloni …“

Příměji to není možné říci. Otázka Krymu bude vznesena přesně v okamžiku, kdy na Rusko přestanou tlačit kvůli Donbasu. A budou jednat stejným způsobem – pro výsledek. Kdo přesně vrátí Krym – Putin nebo jeho nástupce, Evropskou unii nezajímá. Princip je důležitý. Italský fotbal přií jeho expresivnostit – to je vždy hra pro výsledek. Ruský – hra pro ukázku. Jeden zápas odvahou můžete vyhrát kdokoliv, turnaj – pouze chladnou kalkulací. Západ klidně připouští prohru jednoho zápasu a připravuje se na další.
Logika ruských akcí v tomto případě je zcela zřejmá – Krym lze chránit pouze plnou vojensko-diplomatickou kampaní s cílem – nikdy nedovolit západu řešit otázku Donbasu ve svůj prospěch. Právě naopak – tuto otázku uzavřít ve prospěch Ruska a přejít k novému – například diskusi o problémech Kyjeva. A pak – Lvova. A potom – obecně statusu celé Ukrajiny.
Rozhovory o tom „a pošlete své dítě do války“ je v tomto případě již irelevantní. Oficiální osoba, nic neskrývajíc, přímo prohlašuje, že bojovat se bude. Nebo hanebně utéct z poloostrova.Alternativou je ve skutečnosti pouze útočná akce. Ne nutně, mimochodem, armádní – ale tento scénář nelze vyloučit, naopak, demonstrace připravenosti na něj pouze vystřízliví naše „partnery“.

18.11.14 Zpráva novináře Alexej Toporova

„V LLR pokračují těžké boje. Ukrajinská armáda pokračuje v ostřelování osad LLR a pozic domobrany. Ve Stanici Luganskoj pokračuje boj. Ukrajinské síly ostřelují předměstí Stachanova, Kirovskoje, Pervomajska.
Včera, 17. listopadu v Kirovskom granát zasáhl skupinu lidí kteří čerpali vodu, zemřeli dva lidé a sedm bylo zraněno různé závažně. Domobrana LLR udeřila na nepřátelské pozice u těchto obcí: štěstí, Bachmutka, Trechizbenka, Zolotoje, Krymskoje, Borovskoje, Mirnaja Dolina. Byl zničen zátaras ukrajinské armády na křižovatce u stanici Kondraševskaja Novaja“.

18.11.14. Zpráva domobrany LLR.

„Vojáci domobrany LLR, na odvetu za neustálé bombardování osad a pozice domobrany, ostřelovali zátaras ukrajinské okupační síly u obce Zolotoje v LLR. Palbou byl zabit jeden národní gardista, dva byli zraněni.
Ukrajinská strana uvedla, že starší důstojník skupiny bojové a speciální výcvik
ové vojenské jednotky Národní gardy Alexandr Kaplinskij zemřel v městské nemocnici v Lisičansku na zranění střepinou do hlavy. „

18.11.14. 17:17. Zpráva dolmobrany.

„V oblasti Volnovacha se v noci dostala do léčky průzkumná skupina domobrany, bohužel utrpěla vážné ztráty. Dva domobranci byli zabiti a dva zraněni (evakuace se podařila). Podle našich zdrojů tři bojovníci byli zajati (jeden těžce zraněn). Ukrofashisté neprodleně oznámili, že zajaté vojáky skupiny měnit nebudou, zdá se, že je čeká krutý osud.
Nyní
Ukrajinci vypálili salvu z raketometů „Grad“ na vzletovou dráhu doněckého letiště. Také stříleli zápalnými minami ve směru 15. úseku (oblast Monastýru) a do oblasti vesnice Veseloje. Domobrana udeřila na pozice Ukrajinců k Avdějevce. O několik hodin dříve se při útoku domobrany podařilo zničit zátaras okupantů v rajonu Avdějevky. Podle odposlechu mají Ukrajinci padlé. Od Karlovky okupanti střílí na nový terminál letiště“.

http://voenkor.info/vzorvan-avtomobil-karatelej/

Výsledkem průzkumnou skupinou domobrany úspěšně provedeného zaminování blízko Debalceva bylo zničené auto ukrajinských okupantů.
Kolem 12.45
hodin 18. listopadu nedaleko města Děbalceva najelo na minu vojenské vozidlo „Ural“ 128. brigády horské pěchoty.
Výbuch zabil tři
vojáky, dva byli zraněni, jeden z nich ve velmi vážném stavu.

http://voenkor.info/okkupantam-vy-dayut-obuv-na-holodnuyu-nogu/

Bojovníci trestních praporů „Kyjevščina“ a „Sarmat“ si stěžovali místním médiím, že boty, dodané týlovou službou jsou vyrobeny z lepenky a opotřebují se po prvním obutí.
„Poslali nám zimní kotníkové boty , které se zničily již za třetí den, a to nejen ve švech. I když se jedná o novou obuv v ušitou v poslední době, která neležela ve skladu. Obul jsem jeden pár na kontrolním stanovišti, a doslova od 18,00 do 12,00 dalšího dne při běžné chůzi, se rozlezla „- řekl jeden z vojáků praporu“ Kyjevščina“.
Jak uvádí vojáci boty, vyrobené jsou vyrobené z kartonu potaženého fólií. Jen několik párů vydrží několik dní, řekl vojáci „Kyjevščiny“.
Taková obuvnická technologie se široce používala v pohřebních službách při výrobě obuvi pro mrtvé. Lidově se nazývají boty na „studené nohy“.
Pokud uvážíme, že ukrajinské velení považuje vojáky, poslané na Donbas za potenciální mrtvé, všechno se zdá logické.
Nicméně, tento nádherný příběh nekončí touto skutečností. Reportéři zjistili, že vojenská správa regionu Cherson kotníkové boty koupila v továrně z oblasti Kyjeva za cenu 300 hřiven (asi 20 dolarů) za pár, ale jejich tržní cena byla 75 hřiven (asi 5 $). O velikosti provize se lze jen dohadovat.

http://voenkor.info/strashny-e-podrobnosti-prestupleniya-ukrainskih-voenny-h/

Voenkor již informovali o krvavém incidentu, k němuž došlo v oblasti Charkova, v němž opilí ukrajinští vojáci zastřelili dva ze svých kolegů.
Dnes vyšly najevo, detaily zločinu. A přiznávám, dost šokující. Je třeba seznámit veřejnost s činností „obránců Ukrajiny“ v Donbasu.
Podrobnosti o tom, co se stalo ve vojenské jednotce, zveřejnila na své stránce ve Facebooku charkovská novinářka Maria Malevska. Podle ní při hádce, kromě zabitého vojáka utrpěl další ukrajinský voják z povolání.
Dále Malevska napsala, že tento případ není v této jednotce jediný – den nebo dva před tím tu byl brutálně zbit další voják.

„Sobotní zpráva o střelbě ve Volčanském rajonu, na hranici. Podrobnosti  jsou žalostné. Vojáci  jsou umístěni v obci Budarki, v bezpečnostním koridoru. Kapitán, právě dostal hodnost  majora. A dva noví  seržanti také povýšili. Opili  se. Silně se jim zachtělo dobrodružství. Začali šikanovat vojáky, Major v šílenství chtěl prověřovat, kluci se snažili odporovat. V důsledku toho dva vojáky z povolání vyvedli na pole a zastřelili Kluk z Kremenčugu, 32let, Stas – spadl jako první, ve skutečnosti zakryl kamaráda. Také on spadl, předstíraje že je mrtvý. Major nařídil odnést je na hranici a zakopat do hrobu. Při přetahování zjistili, že jeden žije. „Zlom mu vaz“.

Kluk se včas zorientoval – udeřil jako první a utekl jenom ve slipech. Jak dlouho utíkal, neví – až k nějakému rybníku, kde byl strážný. Dali mu oblečení, byl převezen na policejní oddělení. Po půl hodině – to vše jsem slyšela, ještě za 10 hodin majora a dva seržanty zadrželi. Již jsou v Charkově v kanceláři státního zástupce. Ještě ten večer se v kasárnách objevil další voják – s zlomenými žebry. Bili ho pažbami, také vyvedli na pole, o den nebo dva dříve. Hodil ho do příkopu, zaházeli slámou, pohřbili zaživa. Vyhrabal se, přišel do kasáren. Odvezli ho sanitkou do nemocnice. „

http://voenkor.info/41-j-terbat-na-grani-bunta/

41. prapor územní obrany byl předán velení ozbrojených sil Ukrajiny a z moci úřední  reformován do mechanizované pěchotní jednotky. Vojáci sami se o tom nedozvěděli z oficiálních dokumentů, nebo osobně, ale velení na ministerstvo obrany oznámilo, že vojáci jsou připraveni jít na Donbas. Dosud vojákům nevydali žádné teplé oblečení nebo techniku.

V současné době jsou nespokojení a rozhořčení bojovníci připravení jít do otevřené vzpoury a odmítnout podílet se na „represivní operaci„. Rodiče vojáků se připravují na demonstraci u vojenské jednotky, aby zabránili odesílání svých blízkých neoblečených a nevybavených na Donbas.

18.11.14. 18:30. Zpráva z domobrany z Jenakijeva.

„Ale stejně, všechno je stejné. Opět začalo ostřelování Jenakijeva.
Opět na rezidenční čtvrt
i. Soudě podle zvuků – minomety. Buď z Jelenovky nebo z Uglegorska. Včera to bylo vážnější. A dostali se až na místo, kam mohou. – na bloček a filtrační stanici

Níže je video od svědků pod filtrem.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=l2QrJ_TaEL4

18.11.14 19:36 Zpráva z rajonů Kujbyševskij a Kyjevskij v Doněcku.

Opět jsou bez energie filtrační stanice na Věrchně Kalmiusské přehradě.
Celou noc byla ostřelována oblast dolu Butovka. Zásahy dopadly do sedmi ulic soukromého sektoru. Zcela bylo zničeno 13 domů. Ulice Rudanského 3, 8, 10, Světlova 3, Želyabova 14. Leskova 7, Novorossijskaja 12, Prochladnaja 33, Sinjavinv 4, 6, 8. Žádné oběti. Je to zázrak, že to tak dopadlo„.

18.11.14 18:36 MSK. Operativní zpráva z dobrovolníků Prochorov

„Z Doněcka nyní mocně ostřelují Ukrajince v blízkosti Písků, Ukrajinská baterie u Avdějevky mlčí – asi je naši zasýhli(to není Berdičev – to je Donbass! Sparta!), nyní pálí i na Očeretino.
Ostřelujeme palebné pozice Ukrajinců v Uglegorsk a v rajonu Debalceva, byl pokus proniknout do města (museli jsme ustoupit).
V Maloorlovce se také bojuje.
Teď jsou boje v oblasti Staroignatovky, Ukrajinci ostřelují Dokučajevsk z „Gradů“ – na ně jde odvetná palba (rajon Nikolajevky).
U Bachmutky také útočíme – strašíme 29. kontrolní bod (u Novotoškovky).

Denní souhrn Ukrajinců:
„Za posledních dni nejvíce ostřelovali pozice sil ATO na Debalcevském a Luganském směru.
Na Debalcevskom směru od minometů a ručních palných zbraní ostřelovali opěrný bod, z raketometů „Grad“ pozice ATO sil v jižní části města. Na stejném směru dělostřelectvo a minomety ostřelovali ukrajinské pozice u osady Orlovo-Ivanovka, Uglegorsk, Luganskaja a Doněckoje. V blízkosti Orlovo-Ivanovky v šachťorském rajonu v důsledku výbuchu min byli zabiti ukrajinští vojáci.
Na luganském směru pokračují v ostřelování pozic sil ATO obce Stanica Luganskaja, nedaleko vesnic Petrovka, Trechizbenka a Toškovka. Z „Gradů“ a minometů ostřelovali opěrné body u města Štěstí na území luganské TES. V průběhu uplynulého dne 6 ukrajinských vojáků bylo zabito, zraněno 9.
Na doněckém směru během dne dvakrát ostřelovali z dělostřelectva a ručních palných zbraní letiště Doněck. Z tanků ostřelovali pozice sil ATO v regionu vesnice Taramčuk, z raketometů „Grad“ a minometů – pozice v blízkosti vesnice Trojickoje, minomety pozice u Avdějevky.
Na mariupolském směru z tanků a minometů ostřelovali ukrajinské opěrné body v blízkosti vesnic Granitnoje, Orlovskoje a Zamožnoje “

18.11.14 20:23 MSK. Naléhavá zpráva od brigády „Vostok“

„Ukrajinské síly ostřelovaly Gorlovku. Ostřelováním bylo poškozeno vedení na 110 kV. Nyní zůstaly bez světla vesnice Kondratevo, Kajutovo a Poklonsk z Kalininského rajonu města Gorlovka.
Zařízení pěti kotelen je bez energie, domy zůstaly nejen bez světla, ale i bez tepla. Bez topení je pečovatelský dům, dvě školy, sirotčinec a internátní škola. “

Takže  Ernest si to dnes, jako vždycky, opět  vzorně  odmakal. Děkuji.

Mapy:

Ukrajinská:

 https://i0.wp.com/www.rnbo.gov.ua/files/2014/18-11.jpg

Opolčenská:

11 17

Legenda od TK

17. listopad

1. Raketometný útok a dělostřelecké ostřelování Doněcka (čtvrti Kievská, Kubyševská, Kalininská, Vorošikovská a přilehlá obec Spartak) si vyžádalo dva zraněné civilisty.
2. Ukrajinské jednotky zaútočily za účasti tanků na doněcké letiště, úútok byl odražen. Pokračují vzájemné boje a dělostřelecké ostřelování u obcí Tonenkoe, Avdeevka, Jasinovatka (západní předměstí) a Písky.
3. Pokračují boje a vzájemné dělostřelecké ostřelování u obcí Marinka a Krasnogorovka.
4. Raketometný útok zasáhl střed Gorlovky. Pokračují boje a vzájemné dělostřelecké ostřelování u obcí Džeržinsk a Uglegorsk.
5. Dělostřelecký útok na Jenakievo si vyžádal mrtvého civilistu.
6. Pokračují boje a vzájemné dělostřelecké a minometné ostřelování u obcí Debalčevo, Stožkovskoje, Černukino, Orlovo-Ivanovka, Mius, Centralnyj, Krasny Kut a u památníku Mohyla Ostraya.
7. Dělostřelecký útok na obec Stryukovo
8. Při dělostřeleckém útoku na Faševku byl zraněn civilista.
9. Dělostřelecké a minometné ostřelování ukrajinských pozic u obcí Zolotoe a Gorskoe.
10. Dělostřelecký útok na obec Stachanov
11. Pokračují boje a dělostřelecké a minometné ostřelování ukrajinských pozic na trase Luhansk-Severodoněck, dále u obcí Krymskoe, Frunze, Trehizbenka a Sokolniki.
12. Dělostřelecké ostřelování ukrajinských pozic u obce Stěstí.
13. Pokračují boje s obklíčenými ukrajinskými jednotkami u obce Stanice Luhanska.
14. Dělostřelecké ostřelování ukrajinských jednotek u obce Berezovoe.
15. Raketometný útok a dělostřelecké ostřelování novoruských jednotek u obce Dokuchaevsk.
16. Raketometný a dělostřelecký útok na obec Starognatovka.
17. Minometné ostřelování ukrajinských jednotek u obce Granitnoe.
18. Dělostřelecké ostřelování ukrajinských jednotek u obce čermalyk
19. Dělostřelecký útok na Telmanovo
20. Ukrajinské jednotky zaútočily směrem na obec Širokino. Útok byl odražen, novoruské jednotky provedly protiútok a osvobodily obce Lebedinskoe, Sopino, Berdyanskoe a Pionerskoe.

Interaktivní komentovaná:

Opět je  stručně  hlavní informace z komentáře:

Jižní fronta u Mariupolu:

pokus Ukrů o průlom odražen a naopak se  povstalcům evidentně povedl protiúder. Obsadili asi 5 obcí  a  opět se přiblížili Mariupolu

Pohříchu je to jediná  pozitivní informace pro opolčence z celé fronty.

Střední úsek jižní fronty

ztráta jedné osady.

Doněck a okolí.

Ukrové výrazně zintenzivnili průniky svých diverzních skupin. NA letištia  přilehlých místech trvalé tvrdé boje. Avdějevka  pořád odolává.

Gorlovka  a okolí.

Zde se Ukři snaží prohloubit malý vlom do fronty  jižně pod Gorlovkou. Nad samotným městem opolčenci ztratili jednu velmi důležitou obec.

Debalcevskká kapsa

Opět došlo k jejímu rozšíření a  prohloubení….Jestli to opolčenci rychle nezastaví, budou mít  nepochybně těžký problém.

Fronta kolem Luganska.

Boje  ve Stanici Luganskaja  prý utichli, ale osobně bych ten komentář  vyložil jako nepotvrzení  zpráv o dobytí místa…

Psal bych radši jiné komentáře….

A opět se, mi po včerejší úspěšné premieře ozval kosíř  MP a  dodal další várku  informací  z  ukrajinských zdrojů. A věřte, že  budete nakonec  zírat!  Stejně  jako se  to stalo mně  po dočtení  poslední informace a rozkliknutí posledního odkazu!

Ale  dost  vlkových řečí! MP má slovo!

Zdravím,dnes jsem byl opět navštívit ten „kanál“ Pozorovatel -Новости Украины.

Prošel jejich hlavní novinky a hity dne na Ukrajině,bylo tam toho plno no propagandu těžkého kalibru a sprostárny ultras  jsem odmítl šířit..

Něco  o představách a o tom co se Ukrům honí v hlavě, ale přidávám k obohacení informačního potenciálu obyvatelstva ČR 🙂

Snad jsem vybral dobře..

……………………….Čalij řekl, proč Ukrajina nezničí ruskou techniku na hranicích
17 listopad 2014, 21:56
http://obozrevatel.com/crime/29105-chalyij-rasskazal-pochemu-ukraina-ne-unichtozhaet-rossijskuyu-tehniku-na-granitse.htm

Ukrajina se snaží vyhnout plnohodnotné válce v srdci Evropy. O tom v přímém přenosu „Svoboda projevu“ v pondělí 17.listopadu řekl zástupce vedoucího prezidentské administrativy Valery Čalij.

Tak on odpověděl na otázku, proč Ukrajina nezničí ruskou techniku na hranicích.

„Já vám řeknu můj osobní názor jako diplomata … Naším úkolem – je aby nedošlo k otevřené válce v srdci Evropy, Koneckonců, pak bude použito letectva … Pak následuje zhoršení. To je jiný příběh … My nekontrolujeme hranice, to je pravda. My je tam nemůžeme kontrolovat … Takový krok by všechno změnil v úplně jiném měřítku. Pak bychom ztratili naši podporu v Evropě, „-, řekl Čalij.

Jak uvádí „Pozorovatel“, NATO potvrzuje pohyb vojenského materiálu z Ruska na Donbas.

Ukrajina může začít asymetrickou válku proti Rusku – vojenský expert
¨
17 listopadu 2014, 20:35
http://obozrevatel.com/crime/85624-ukraina-mozhet-nachat-asimmetrichnuyu-vojnu-protiv-rossii-voennyij-ekspert.htm

Ukrajina může začít asymetrickou válku válku proti Rusku. Takový názor v komentáři „Pozorovateli“ uvedl koordinátor skupiny „Informační odpor“, centra pro vojenské a politické studie Konstantin Mašovec.

„Můžeme začít asymetrickou válku totální válku proti agresorovi,“ – řekl. „Když on začne proti nám totální válku, plnohodnotnou invazí, my prostě může začít proti němu totální asymetrickou válku“ – dodává. odborník.

„Asymetrická je válka – je válka, ve které jeden z oponentů má jasnou převahu, ale zároveň nemůže dosáhnout cíle  války, protože jeho soupeř, který je slabší,  použije účinné metody a prostředky vedení boje, které negují tuto výhodu, „- řekl Mašovec.

Připomeňme si že 16. listopadu v rozhovoru s německým listem Bild prezident Porošenko řekl, že Ukrajina je připravena na totální válku s Ruskem, pokud konflikt nepůjde vyřešit mírovou cestou.
________
Má poznámka – jo něco takového už předvedl Geletej a pro velký úspěch byl odvolán..
_______
„Střelec“ obvinil vedení „DNR“ z rozkrádání ruské „humanitární pomoci“
17 listopad 2014, 19:37
http://obozrevatel.com/crime/42361-strelok-obvinil-glavarej-dnr-v-razvorovyivanii-rossijskoj-gumanitarki.htm

Jeden z bývalých vůdců bojovníků teroristické organizace „Doněcká lidová republika“ Igor „Střelec“ Strelkov v rozhovoru pro Gazeta.Ru obvinil současné teroristické vůdce „DNR“ z rozkrádání a prodeje tzv humanitární pomoci z Ruské federace.

„Humanitární pomoc z Ruska je žalostně nedostatečná Z velké končí na trhu, a nikoli u veřejnosti. Příjemci této podpory v “ DNR „a“ LR „jsou z velké části nepoctivci,“ řekl Girkin.

Zároveň poznamenal, že humanitární pomoc východu Ukrajiny z Kyjeva se dostávý k cíli..

„Během posledního týdne byly distribuce A tato pomoc přišla , a dokonce došel adresátovi. V tomto smyslu, je pobuřující, že mnohem větší objemy ruské humanitární pomoci k obyvatelstvu bezplatně nedorazí..“ – Pohoršuje se bojovník..

Jak uvádí „Pozorovatel“, v neděli 16. listopadu ruská strana dopravila na okupovaná území teroristů ve východní Ukrajině sedmé „humanitární konvoj“.
_______
Tak, kyjevská pomoc doráží tam kam má a ta ruská se rozkrádá..
Navštívil jsem stránku ruské „Gazety“ a skutečně je zde asi 52 minutový rozhovor s I.S. zde:
http://www.gazeta.ru/video/main/zadaite_vopros_vladislavu_yurevichu.shtml
kde skutečně říká o čem se píše v článku,stačí poslechnout si video do cca 7-mé minuty.
No,to je dost smutné.. 😦

Vlkův  dodatek:

Opravdu  jsem  nevěřícně četl informaci MP  o Strelkovově   interview pro ruský portál Gazeta.Ru A  říkal si – to snad není pravda!  Nicméně, hodně zdrcujícího už  říká  úvodní perex  pro videem:

Zde je můj neumělý  překlad:

70-80 procent  občanů na Donbase  je na hranici hladu

Bývalý ministr obrany  samovyhlášené Doněcké lidové republiky , Igor Strelkov, rozprávěl s portálem «Газете.Ru» o rozkrádání humanitární pomoci  v Donbasu, rozkrádání kolem zacharčenka, paralelách  kyjevské trestné operace s operacemi armády  RF v  Dagestanu, ambicích Chodorkovského převzít  řízení Ruska, vztahů, „Sputnik a pogrom“  v Evropské unii a  také o roli Vladislava Surkova v procesu  uzavírání Minských protokolů. Dále  bývalý hlavní velitel osobně  „obsloužil“ byznysmena  Konstantina  Malafejeva  a  také vzpomenul role Ruské armády  při úspěších opolčenců na Donbase.

Ruštináři by naprosto neměli váhat, najít si pro tohle video čas. Nicméně, osobně jaksi po jeho shlédnutí ztrácím víru  ve  věc opolčení…. Stačí si představit  situaci, která nutně musí nastat, pokud  ta  procenta hladovějících  dnes na opolčenských územích  by souhlasila třeba jen z poloviny…. Taková situace by prostě  byla  neudržitelná a neřešitelná. Přidejte si k tomu stále více rozbitou infrastrukturu  Donbasu, viz včerejší  informace od  Ernesta  o cílených masových útocích Kyjeva  na  vodárenská zařízení velkých měst, soustavné dělostřelecké bombardování rozvoden a transformoven a  také výtopen a kotelen… Tohle opravdu nemá technické řešení. Kromě rychlé vojenského vítězství: Které opolčenci, kteří  nemají kapacity na konečné ovládnutí doněckého letiště nebo likvidaci mimořádně nebezpečné a pořád se rozšiřující kapsy momentálně prokazatelně nemají. Soudím, že pro Rusko stále naléhavěji vyvstává otázka -jak dál?  Donbas je v situaci, kdy na umření je ruská pomoc příliš velká, na žití zase příliš malá.

Putinovi rozhodně není co závidět!

Nicméně, když jsme u Putina – na  Hlasu Ruska  se včera objevilo těchto pár  vět:

Náměstek ruského ministra zahraničí Grigorij Karasin vyzval Kyjev, aby navázal dialog s východními ukrajinskými regiony. Komentoval tak slova ukrajinského premiéra Arsenije Jaceňuka o nutnosti navázání jednání mezi RF a Ukrajinou.

Podle Karasina jsou na jihovýchodě Ukrajiny lidé, kterým důvěřují obyvatelé, a Kyjev by měl navázat s nimi dialog a nikoli navrhovat jednání, jež nemají žádné výsledky. Rusko je ochotno zúčastnit se všech jednání, ale pouze za účasti zástupců jihovýchodu Ukrajiny, zdůraznil.
http://czech.ruvr.ru/news/2014_11_18/Moskva-vyzvala-Kyjev-aby-navazal-dialog-s-vychodnimi-regiony-5969/

Zdá se, že  v Moskvě výrazně přitvrdili!  ze by si Moskva vybrala cestu?

No jestli správně interpretuji tenhle  výsek z Putinova  včerejšího veřejného vystoupení

Doslova  říká:

 „ríkali jste , že USA nás  chtějí  ponížit. Není to tak úplně. Nechtějí nás ponížit, chtějí si nás podřídit a  na naše náklady  řešit  jejich problémy. Abychom se jim podřídili. Nikdy v minulosti se tohle  vůči Rusku nikomu nepodařilo a nepodaří ani v budoucnosti.“
A Hlas Ruska to vystoupení ještě  doplnil o dost zásadní Putinovo vyjádření:
Ti kdo se připojili k protiruským sankcím už se na ruský trh potravin nevrátí!
To je mimořádně ostré přitvrzení rétoriky. Jakkoli to bylo určeno zejména  domácímu publiku! Nicméně  postoje  se vyhrocují velmi nepěkně!  Západ je konfrontován s důsledky  své neochoty začít konstruktivně jednat po celé serii vstřícných kroků Moskvy.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.