Ukrajinská svodka z 20.11.2014


napsal Ernest, přispěli MP a Petr B

Všechny texty bez uvedeného zdroje jsou převzaty z    vk.com/strelkov_info

19.11.14 21:24 Zpráva domobrany.

Ukrajinská armáda s použitím raketometů „Grad“ se snažila ostřelovat Telmanovo (DNR) (o škodách nejsou zprávy).
Ve dne ukrajinské síly zaútočily na Pervomajsk (LLR), na obytné čtvrti. V důsledku zásahu obytného domu jsou mrtví a zranění.
V oblasti Debalcev
a probíhaly dělostřelecké souboje. Byly přestřelky směrem na Lisičansk (od Borovského do Mirnoj Doliny).
V Niki
šinu domobrana z RPG zasáhla ukrajinský BTR.
V Marinc
e ukrajinské síly čekají v blízké budoucnosti útok domobrany.
Přišla informace o 500 kontrarozvědčících po linii SBU.

Starosta Poltavy Mamaj byl obviněn z „fotografického separatismu“
http://www.ukraina.ru/news/20141119/1011208607.html

Důvodem pro toto závažné obvinění se staly fotografie Janukovyče a Putina nalezené v jeho stole. O protistátních fotografiích na TV kanálu „112 Ukrajina“ řekl poslanec Serhgej Kaplin, který se vloupal do kanceláře starosty,. Podle poslance – zloděje fotografie, nalezené u Alexandra Mamaja „umožňují obvinit starostu ze separatismu“. „Našli jsme ve stole schovanou fotografii Putina, a fotografii Janukoviče.Poltava je hranicí mezi zónou „ATO“, a zbytkem země. Abyste rozuměli, on sem pustí ruské tanky a bude je ještě doprovázet, ukazovat cestu. Proto by měly být okamžitě odstraněn odtud a zahájeno trestní stíhání pro separatismus, odstranit z funkce a okamžitě vyhlásit nové volby starosty, „- řekl Sergej Kaplin.

V souvislosti s tím poslanec, se svými stoupenci, pokračuje v okupování kanceláře starosty Poltavy. Nyní jsou lidé v městské radě, neodejdou pryč tak dlouho, dokud nezareaguje předseda vlády Ukrajiny, dokud nezareaguje vláda a dokud nenařídí předsedovi krajské správy Poltavy okamžitě vyšetřit situaci a ve velmi krátké a krátké lhůtě k vyřešit problém“ – vysvětlil politik obsazení kanceláře. Jak je známo 18. listopadu se poslanec Sergej Kaplin sekerou vlámal do kanceláře starosty Poltavy. Při útoku jej posypal solí. To vyvolalo smíšené reakce obyvatel Poltavy. Je třeba poznamenat, že starostu Poltavy Alexandra Mamaja místní žertem nazývají „kozák Mamaj„, na počest slavné ukrajinské lidové postavy. Někteří poltavčané považovali, starostu města za dědice tzv. „poltavského chanátu„. Toto státní zřízení vytvořili potomci vládce hordy Mamaje, který byl poražen ruským knížetem Dmitrijem Donským v bitvě na Kulikově poli roku 1380.

Ukrajinská „inteligence“ v Kyjevě požadovala zákaz ruského jazyka při veřejných akcích. V průběhu veřejných akcí činitelé ukrajinského vzdělávání, kultury a vědy, volali po úplném zákazu používání ruského jazyka v zemi.

V centru Kyjeva 10.listopadu proběhla akce představitelů takzvané „kyjevské tvůrčí inteligence“. Žádali, aby nová Nejvyšší rada dokončila změnu „jazykového zákona“ Kivalova-Kolesničenka.

Podle organizátorů akce, „tato iniciativa v únoru 2014 vyvolala referendum v březnu na Krymu a oddělení poloostrova od Ukrajiny“. O tom informuje kyjevské vydání „Politnavigator.“ „Za šest měsíců nová vláda nebyla schopna zrušit  jazykovou legislativu, která byla přijata v průběhu Janukovyčova vládnutí pod diktátem z Kremlu a Lubjanky. Proto se zde sešla intelektuální a umělecká elita v naději, že nový Nejvyšší rada vyslyší její hlas a přijme novou, spravedlivější legislativu, která bude regulovat jazykovou oblast, aby občané mluvící ukrajinským jazykem nebyli diskriminováni “ – oznámili novinářům účastníci. Podobné rusofobní projevy zazněly i na akci pořádané „národní odborné komise pro ochranu společenské morálky“ U kulatého stolu na téma „Jazyková politika jako součást obrany informačním hrozbám a priorit směr v zabezpečení informační bezpečnosti: současný stav a výzvy“ byly také prominentní „postavy“ ukrajinské kultury.

Ukrajinský spisovatel Jurij Mušketik zahrnutý prestižními cenami během sovětské éry obvinil sovětský režim z prosazování ruského šovinismu na Ukrajině. Jak navrhuje bývalý šéf Svazu spisovatelů USSR a Ukrajiny, zejména ruský jazyk, který používají místní lidé, vedl k válce na Donbasu. „Máme hoře s Donbasem. Začalo to v první řadě s tím, že v sovětských dobách, a v době ukrajinské nezávislosti bylo vše ponecháno na pospas šovinistům a propagandě v ruštině“- řekl spisovatel.
Přečtěte si více:
http://www.ukraina.ru/news/20141111/1011128899.html

http://korrespondent.net/business/companies/3445974-v-naftohaze-rasskazaly-pochemu-ne-speshat-vnosyt-predoplatu-za-haz

Naftogaz nespěchá předplatit Gazpromu z důvodu nedostatku finančních prostředků a dalšímu snížení cen plynu.
Naftogaz Ukrajiny
nespěchá s převedením zálohy ruskému Gazpromu kvůli potížím s získáváním finančních prostředků, a dále snížení nákladů na plyn, řekl Interfax-Ukrajina obchodní ředitel Jurij Vitrenko.
?.. „Proč teď ne
platíme zálohu? Jsou pro to dva důvody. Za prvé, je to pro nás nyní finančně složité, máme problémy se shromažďováním finančních prostředků od spotřebitelů. Za druhé, v prvním čtvrtletí roku 2015, bude cena ruského plynu nižší – je to z důvodu vazby na cenu ropy ve vzorci Takže teď vynakládat jakékoli dodatečné částky není logické“- řekl.
Vitrenko dodal, že Ukrajina chápe a realisticky pos
uzuje rizika spojená s nákupem plynu z Ruska v pozdějších obdobích.
„Ano, existují rizika To platí zejména v prosinci.
Převedeme Rusku druhou část ze 3,1 miliardy dolarů, a pak dodávky nebudou. Ale potom půjdeme do Stockholmu na arbitráž a je pravděpodobné, že nařídí Rusku dodávat zemní plyn“ – řekl.
Zástupce společnosti také řekl, že
v tuto chvíli je prioritou Naftogazu použít trasy dodávek plynu na Ukrajinu z EU.
Dříve
prohlásil, že Ukrajina má v úmyslu převést zálohu za ruský plyn do 1. prosince.

Ernest promine, ale tady musím vstoupit do jeho reportu. Při uzavírání tzv. plynové smlouvy v Bruselu mezi Ukrajinou a  Ruskem jsem konstatoval, že Kyjev, jakmile bude mít svoje  jisté, to, co bezprostředně potřebuje, smlouvu nedodrží!  Opět , nebylo to nic těžkého tohle předpovědět. Kyjev a Jacenuk s Porošenkem jsou velmi snadno čitelní. Takže  je jasné, co bezprostředně potřeboval – přežít pár  týdnů do konce roku a potom spoléhá, že stockholmská arbitráž nařídí Rusku dodávat plyn zadarmo….    Takového zákazníka musí každý  Gazpromu závidět! Nicméně- byla to opravdu jen otázka času, než se něco podobného stane. Rusové s  tím počítali, takže  smlouvu o dodávkách podepsali jen do konce března. Ukazuje se, že i tak byli docela naivní. Myslím, že  Evropa  je opět o dost blíže zatažení plynových kohoutků.

Vratím slovo Ernestovi,aby pokračoval….

11.19.14. 22:05. Zpráva domobrany.

„Teď Ukrajinci velmi silně ostřelují z oblasti Avdějevky, obchodní středisko Metro, Putilovku, Kyjevskij, starý terminál. Dělostřelectvo domobrany vede palbu proti nepřátelským bateriím. V Pískách začal boj.

11.19.14. 22:15. Zpráva z milice.

„V areálu letiště v průběhu boje domobrana Novorossii zničila muniční sklad ukrajinské armády. Domobrana nemá žádné ztráty. V 17:20 (MSK) se bojovalo u osady Spartak. V 19:50 až 19: 55 (MSK) byla ostřelována filtrační stanice jednotlivými granáty. Celkem 8-10 výbuchů. V odpoledních hodinách ukrajinské síly ostřelovaly Pervomajsk (LLR), stříleli na obytné oblasti. Byl zasažen obytný dům, jsou tam mrtví a zranění. V oblasti Debalceva probíhají dělostřelecké souboje. U Telmanova Ukrajinci použiliGrady“, následky útoku v tomto okamžiku nejsou známy. V Mariupolu probíhají přesuny okupačních sil. V osadě Nikišino boj pokračuje“.

19.11.14 zpráva TASS: pozorovatelé OBSE byli střelováni ukrajinskou armádu.

„Ukrajinská armáda dvakrát za poslední 2 dny ostřelovala pozorovatele OBSE. Uvádějí to v další denní zprávě mise, s výňatky ze kterého seznámili TASS. Jeden incident se odehrál ve středu odpoledne u obce Marinovka, druhý v úterý Debalcevu.
19. listopadu v 12:38 místního času, konvoj dvou vozidel OBSE
se přemisťoval na východ od Kurachova (30 km západně od Doněcka) do Doněcka. Nedaleko obce Marinka 80 metrů od auta se objevilo nákladní auto, převážející velkou zelenou dřevěnou bednu s dvěma vojáky v přilbách. Na zadní části vozu a dveří spolujezdce bylo vidět taktické zbarvení – dvě svislé bílé čáry. Jeden z mužů vstal a vystřelil dvakrát ve směru konvoje OBSE. Střely proletěly dva metry od druhého vozidla“- píší v dokumentu. Podle svědectví pozorovatelů, „cestující ve voze slyšeli ostré zvuky úlomků asfaltu ze silnice nebo kulky, které auto zasáhly.

18.listopadu se dostali pod palbu pozorovatelé, kteří jeli do Perevalsku. Uvádějí, že „jim bylo zakázáno projít kontrolním stanovištěm řízené ukrajinskými bezpečnostními vojáky u vjezdu na most na severovýchodním okraji města Debalcevo“ a „bylo nařízeno, aby jeli objížďkou, aby objeli most“. Po návratu z Perevalska pozorovatelépřijeli k mostu z druhé strany a zastavili se u dalšího kontrolního stanoviště, která byla naproti prvnímu„. „V tom okamžiku, kdy pozorovatelé zastavili a čekali na další pokyny, voják na kontrolním stanovišti vystřelil varovný výstřel směrem k vozu OBSE,“ – uvádí se ve zprávě. Pozorovatelé OBSE se přesouvají v oblasti Donbasu obvykle v obrněných terénních automobilech. Podle zprávy pozorovatelé nebyli zraněni. „

20.11.14 00:13 Večerní informace dobrovolníka Prochorova

„Dnes přes den trochu pracovali na Stanice Luganskoj – Ivanovi Stachivovi (velitel taktické skupiny 128. brigády) snížili stavy mužstva 🙂 no a také pracovali na Štěstí a Olchovému (to jsou dárky dvoum Andrejům – Lebeďovi (Ajdar) a Cholodovovi (92. brigáda) 🙂
A ostřelovali Zolotojeza dnešní ostřelování Pervomajska.
District 31.
zátarasu právě  rozbili z „Gradů“.
V blízkosti Volnovach
y ostřelovali kontrolní bod mezi Nikolajevkou a Novotrojickoje (staré letiště). Také to dostala Olginka. Přestřelky byly i v  Andreevce (na jih od Volnovachy).
Ba
chmutka – rámus 🙂
Štěstí –
také ostřelují. A Stanicu-Luganskoj„.

20.11.14 Přidal blogger Dmitrij Dzygovbrodskij o záblesku v Doněcku

Šok – to je u nás: Zkrat 110,000 voltů. Zkrat mezi fázemi na vedení na 110 kV. Blesk osvítil celý Doněck. Podle některých zpráv, se zablesklo u „Topazu“ – je tam vedení vysokého napětí„.

20.11.14. 09:55. Zpráva z milice.

„Ráno v Doněcku začal poměrně klidně, těžké ostřelování není, slyšel jen občas výbuchy a kulometnou palbu v blízkosti letiště. V noci Ukrajinci zasáhli dělostřelectvem v areál bývalého Severního autobusového terminálu, zásahy dopadly i na rajon Kyjevskij. Asi v jednu hodinu v noci zazněl v Doněcku velký výbuch a zablesklo se. Kyjevský rajon byl zcela bez napětí. Neklidno je v současné době Debalcevu. Před několika hodinami byl ostřelován 31. zátaras okupantů na Bachmutce z „Gradů“ domobrany a ráno se kozáci přidali s minomety. „

20.11.14. Zpráva od Dmitrije Dzygovbrodského k situaci v Mariupolu.

„Bylo mi řečeno:“ Dmitriji, příbuzní z oblasti Záporoží říkají, že všude, kde je to možné, kopou zákopy, je tam mnoho velkých vozidel a tanků. Berdjanský rajon u Mariupolu se opveňuje. U vjezdu do města stojí děla„.
To je zpráva od civilistů. A proto vojenská terminologie zůstává v zákulisí. Ale přijít na to, co se děje, můžeme. Zejména s ohledem na skutečnost, že den naši ostřelují ukrajinské pozice Granitnogo. Poštívají obranu, potlačují dělostřelectvo ukrajinské armády. Myslím si, že u vjezdu do Mariupol stojí protitankové MT-12 „Rapier“. Protože jen idiot by dal houfnice ke vstupu do města. Takže ukrajinská armáda čeká průlom tankových skupin. Nebo si prostě nic jiného nemají, co by postavili na odstrašení na kontrolních stanovištích. Jsem velmi zvědavý, proč začali usilovně posilovat Berdjanský rajon. Bojí se průlomu obrněných tankových skupin domobrany Novorossii po trasách E58 a P37? Nebo se bojí obklíčení Mariupolu?
P.S.
Chcete-li komunikovat s „svidomye“ vlastenci, zeptejte se jich zdvořile, co budou říkat, když Mariupol přestane být „Ukrayina“. Abyste porovnali jejich reakci nyní a potom„.

20.11.14. 11:46. Zpráva domobrany.

„V Jenakijevu a okolí, existují vážné poruchy mobilního spojení Life a MTS. Dnes budou možná problémy i v dalších lokalitách Novorossii. Minometné ostřelování ukrajinské armády zasáhlo obec Obzornoje. Před několika hodinami v obci Bulavinskoje (pod kontrolou ukrajinských sil, mezi Jenakijevem a Debalcevem) partyzáni ostřelovali auto (viz. foto) velitele, jmenovaného Kyjevem„.

http://vk.com/photo-57424472_345166237

20.11.14. Zpráva bloggerů.

„Na ukrajinských zdrojích oznamují zatčení „GIVIho“. Včera Ukrajinci odvedlidomobranu z pod Mariupolu, a dnes rozhodli, že „zatknou“ „Givi“. Každý den je falsum.“

Od domobrany. (12:15 MSK.).

V Gorlovce je velmi hlučno. Národní gardy ostřelují město z pozice Južnaja„.

20.11.14 12:20. Zprávy z fronty dobrovolníka Prochorova.

„V noci strašili Stanicu Luganskuju (tam se Ukrajinci s rajonu Nižněj Olchovoj snažili ostřelovat domobranu, na odvetu dostali sami) a Avdějevku. Ve večerních hodinách v Doněcku byla zasažena rozvodna -. zkratována vysokonapěťová linkablesk byl (říkají), jak ve sci-fi filmech o mimozemšťanech . Někteří si mysleli, že vybuchla jaderná bomba. Zasáhli i Krasnogorovku a Písky.
Ve
Štěstí to v noci bylo tvrdé – podrobnosti později.
Nyní v dopoledních hodinách v Doněcku
jsou opět slyšet zvuky dělostřelby.
V Debalcev
u ráno (kolem šesté) byla přestřelka u zátarasu na vjezdu do města.
Včera ještě
v Bulavinském (okupovaná část DNR – debalcevský výstup mezi Jenakijevem a Debalcevem) ostřelovali juntou jmenovaného velitele.
V Kyjevě
se opravdu připravují na budoucí nepokoje. Včera se u Nejvyšší Rady Ukrajiny objevila obrněná technika„.

20.11.14. Zpráva tiskového střediska DNR.

„Policie zadržela v Doněcku diverzanta z trestního praporu „Donbass“. Oznámilo to tiskové centrum DNR. Stalo se to během hlídky ve vesnici rozbité ukrajinským dělostřelectvem u osady dolu „Trudovskajav rajonu Petrovskij. Podle zadrženého, byl připraven ničit města DNR za 2000 hřiven. Jak řekl velitel čety v pluku hlídkové služby Alexander Bolšakov, při osobní prohlídce u příslušníka trestního praporu byly nalezeny čtyři mobilní telefony, 10 SIM karet různých operátorů a 1 rádio. Takové množství spojovacích prostředků 42letý zločinec používal k hlášení nepřátelským velitelům o dislokaci domobrany, umístění kontrolních bodů, zbraních a další. V průběhu komunikace se zadrženým také vyšlo najevo, že v předvečer vstupu do vojenského útvaru ukrajinské armády, byl ve výkonu trestu v trestanecké kolonii Volnovacha pro vraždu. „

20.11.14. Zpráva dobrovolníka „Sergeje“ o situaci pod Mariupolem.

„Rotace se skutečně proběhla, ale k žalosti Ukrajinců místo odchodu z osad, vojenská skupina DNR pod DNI Mariupolem byla významně posílena. V souvislosti s utajením informací, ani přibližný údaj neřeknu, ale počet tanků a dalších obrněných vozidel a personálu násobně zvýšil . “

Od novinářů.

„Včera ukrajinská média citovala místní obyvatele, kteří hlásili, že DNR stahuja domobranu z vesnic podél konfrontační linie. Podle nich z osad Sachanka, Zaenko a Kominternovo odešlo mužstvo domobrany. Ukrajinské propagandisté se domnívali, že to je začátek provádění dohod, dosažených předevčírem v Rusku během setkání německého ministra zahraničí Steinmeiera a ruského prezidenta Vladimíra Putina.
Domobrana informovala, že tyto informace nejsou pravdivé, a je to jen zbožné přání ukrajinských novinářů. Jednalo se prostou rotaci, kterou vydávali za vyvedení techniky„.

20.11.14. Zpráva domobrany.

„V 15:20 v Makejevce začal dělostřelecký souboj. Ukrajinci střílí od Avdějevky na Makejevku. Dělostřelectvo domobrany ostřeluje pozice ukrofašistů.
Při ostřelování obce Okťjabrskij bylo zasaženo několik ulic, hoří několik obytných domů, byl omráčen pracovník MČS. Minometná palba neustala celou noc. Hlášeny zásahy v 5 hodin ráno, a na 8:00 a 11:00. Škodyj sou v ulici Stratonautů na domu č.125, Zoologická, Eršova a Morozova domy č.29 a č.27. „

20.11.14. 16:24 Zpráva domobrany.

Bojuje se mezi Písky a Karlivkou. Ukrajinci střílí z pozice pod Avdějevkou na Makejevku. Domobrana zahájila palbu na pozice baterií nepřítele. V některých oblastech DNR přetrvávají problémy s mobilní komunikací a internetem. V LLR pokračuje minometné ostřelování číslovaných zátarasů, a ostřelování pozic dělostřelectva nepřítele v oblasti Štěstí a Stanici Luganskoj„.

20.11.14. 16:55. Zpráva domobrany.

„Několik hodin nepřetržitě probíhalo ostřelování Pervomajska-Gorskoje, v poledne proběhl dělostřelecký duel v rajonu Vrubovky. Ukrajinské síly aktivně ostřelují pozice domobrany od Lisičanska, ale bez následků pro domobranu. Bojuje se po celé délce Bachmutky v městě Štěstí a Stanici Luganskoj. V poledne ostřelovala od Volnovachy ukrajinská armáda obec Dokučajevsk, na jih – v Pavlopolu – byl silný výbuch u ukrajinského zátarasu, zda tam byly oběti, nebo škody, není známo“.

http://korrespondent.net/kyiv/3446324-kyevliane-budut-platyt-za-kvartyry-v-try-raza-bolshe

Kyjevané budou platit za byt třikrát více
Z Korrespondent.net dnes 16:42

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3446337-v-rossyy-hotovy-k-luibym-formatam-perehovorov-po-ukrayne

V Rusku jsou připraveni jednat o Donbasu v jakémkoli formátu, ale přednost se dávají minskému.
Moskva je připravena zapojit se do dialogu o Ukrajině v jakémkoli formátu, který by pomohl řešit situaci v této zemi, řekl ve čtvrtek ruský náměstek ministra zahraničí Vladimir Titov,
uvádí Interfax-Ukrajina.
„Nevylučujeme
žádný formát, který by pomohl v jednání,“ – řekl Titov.
Poznamenal, že volby priorit
ním řešením kontaktů v ukrajinské krizi pro Moskvu zůstává formát z Minska.
„Nevylučujeme
žádný formát, ale tam jsou některé důrazy a priority. Ve formátu z Minska se všichni shodli za účasti regionů a dohodnout se na něčem bez účasti regionů by bylo špatné, a hlavně neefektivní. Je třeba navázat dialog pod jakoukoliv hlavičkou mezi Kyjevem a regiony, a to se, bohužel, neděje„- řekl ruský diplomat.

http://korrespondent.net/ukraine/3446294-sylovyky-obiasnyly-prychynu-vzryva-u-maryupolia

Exploze ráno v oblasti Mariupol byla způsobena odminováním, říkají vojáci.
Dnes ráno
bylo prováděno odminování oblasti v Mariupolu. O tom řekl UNN mluvčí štábu ATO v Mariupolu Dmitrij Gorbunov.
„Díky příznivým klimatickým podmínkám dnes několik
ženijních týmů z řad příslušníků ozbrojených sil Ukrajiny, kteří se podílejí na ATO Mariupol a jeho okolí, mělo za úkol odminování území. Při hledání munice v okrese bylo zničeno několik kusů munice výbuchem nebo odvezením. Exploze byly slyšet v Mariupolu v 10:20″- řekl Gorbunov.
Dodal, že v předvečer
přišlo několik hlášení o nálezech několika kusů munice z doby války.

http://korrespondent.net/ukraine/3446274-chast-plennykh-pereshla-na-storonu-separatystov-ruban

Podle vyjednavače, část zajatců přešla na stranu odtržené DNR a LLR.
Podle
upřesněných údajů v zajetí separatistů v Donbasu je asi 650 lidí, z nichž někteří přešli na jejich stranu. O tomto v komentáři TV kanálu 112.Ukraina řekl šéf Centra pro výměnu zajatců Vladimír Ruban .

http://voenkor.info/pol-skie-piony-dlya-nen-ki/

několik dní ukrajinská média slibují svému publiku rychlé a už konečnévítězstvínad separatisty„. Důvodem pro takový optimismus je objevení samochodných houfnic „Pion“, schopných palby municí s jadernými hlavicemi.
Nicméně
při zamyšlení, zvláštní příležitost k radosti nemají. I za předpokladu, že některé z těchto nábojů horliví Ukrajinci svého času schovali, dnes již nejsou schopné použití. Protože k jejich pravidelné preventivní údržbě je třeba celý „průmysl“.
Co se týče střelby konvenční
m střelivem, pro palbu na vzdálenost 47,5 km je zapotřebí vzácných aktivně reakrivních granátů a jinak je dostřel 37 km nebo méně, to snadno překoná „MST-S“ s aktivně reaktivnim střelivem a raketomety.
Je třeba dodat, že
hlaveňPionu“ je jen na 300 ran – je to nástroj určený k překonání jakési „Mannerheimovy linie„, kterou prostě domobrana nemá. Takže doufat, že tento „zázračná zbraňzajistí okupantům obrat ve válce, je naivní.
Je zvláštní, že
podle údajů rozvědky, „Pionyukrajinské armádě prodalo Polsko. Pravděpodobně na principu: ber chudáku, co pro nás není vhodné.

http://voenkor.info/ohotnik-na-babaya-poshel-v-kraj-vechnoj-ohoty/

V Novorossii byl zabit majdanovec se zkušenostmi, příslušník praporu „Ajdar“, Vasilij Bodnár, který oznámil v červnu, že považuje za svou osobní povinnost chytit a neutralizovat kubáňského kozáka Alexandra Možajeva, známého jako Babaj / v Česku na některých webech jako „Strašák“ – pozn.vlk/.
O smrti „lovce“ na Babaje informoval dobrovolník Centra pomoci dobrovolným bojovníkům „ATO“ z Přikarpatí, Vladimír Ivanickij.

Protože  vám asi tenhle popis většinově  nic neříká,  tak obětí měl být tenhle, který je evidentně  na povstaleckých územích za celebritu:

„Včera v Štěstí, zabili krajana, který byl u praporu „Ajdar“, „majdanovce“ Vasilije Bodnara – řekl dobrovolník. Zemřel v noci z pátku na sobotu při ostřelování kontrolního bodu v dělostřeleckém souboji, v místech střetu ukrajinských bezpečnostních sila a domobrany.
Skutečnost, že
Vasilij není „lhostejný“ k Babajovi, byla známa od června 2014.
Uprostřed boje o Slovjansk se Bodnár v telefonickém rozhovoru s novináři vyjádřil: „Já ulovím Babaje. To není úkol, to je moje osobní povinnost„.
Jak oznám
il před několika dny portál „Russkaja věsnadomobranec Alexandr Možajev, obyčejně známý jako kozák „Babaj“ se vrátil na Donbass s posilou. Na podporu svých záměrů, vydal video zprávu, ve které slíbil pokračovat v boji za osvobození Donbasu.
Dobrý den, bratři kozáci. Jak už jsem řekl, že jsem zpátky s posilou na Donbasu. Budeme pokračovat v osvobozování Novorossia od junty a fašismu. Vítězství bude naše, Bůh je s námi! „- říká se v provolání lidového hrdiny.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Mev-djaOzFU

Ernest je pro dnešek se svou svodkou hotov. Díky Erneste.

Mapy:

Ukrajinská:

https://i0.wp.com/www.rnbo.gov.ua/files/2014/20-11.jpg

Opolčenská:

11 17

Interaktivní komentovaná:

Opět dám jen hlavní informace:

Fronta kolem Mariupolu:

Povstalci vzali další dvě obce  pod kontrolu a  upevnují pozice. Ukři prý jsou  v panice a zaminovávají přístupy k městu.

Střední úsek

– tvrdé boje o vyhnání Ukrů z dříve ztracených obcí.

Doněck a okolí:

Tvrdé ostřelování Doněcka. Na letišti opolčenci odráží útoky UK Army.

Gorlovka:

Nic nového:

Děbalcevo:

nic nového

Luganská fronta:

Ukři se snaží vrátit zpět do Stanice Luganskaja.

Slovo přebírá , už tradičně MP s informacemi z ukrajinské strany:

 Ex-šéf generálního štábu, obviněný z nehody IL-76, říká – jinak to udělat nebylo možné.

19 listopad 2014, 16:25
http://obozrevatel.com/crime/36801-obvinennyij-v-avarii-il-76-eks-glava-

genshtaba-zayavil-chto-po-drugomu-sdelat-nelzya-byilo.htm

Generálmajor Viktor Nazarov,který je podezřelý ze služební nedbalosti, která vedla k pádu Il-76, uvedl, že trestní stíhání by bylo nespravedlivé a bude obhájiovat svůj názor před soudem.

Nazarov je přesvědčen, že veškerá rizika, které existovaly v té době, byly vzaty v úvahu,nicméně, ale během války k tragédiím nikdo není imunní. Kdyby
velení ATO udělalo chybu tak by nepřítel obsadil už větší území, než v současné době, je přesvědčený generál.

„Pokud by provedli chybu , pokud by byly špatní generálové, pravděpodobně by nepřítel nestál dnes u Ilovaysku a kontroloval třetinu Doněcké oblasti a oblasti Luganska ale v oblasti Dněpropetrovsku a Mariupolu, v horším případě, kolem Chersonu a Zaporoží. Je to zásluha důstojnků, seržantů a především vojáků ozbrojených sil Ukrajiny, „- řekl Nazarov.

Expert  – Ukrajina bude moci získat bezvízový režim s EU
19 listopad 2014, 17:50
http://obozrevatel.com/politics/06327-ekspert-rasskazal-kogda-ukraina-

smozhet-poluchit-bezvizovyij-rezhim-s-es.htm

Bezvízový režim s Evropskou unií může být poskytnut Ukrajině na summitu Východního partnerství,, který se bude konat v Rize v květnu. 2015. Takový výrok v rozhovoru s „Pozorovatelem“ uvedl předseda Mezinárodního centra pro politická studia Vasilij Filipčuk.

Jak expert řekl, „v květnu příštího roku bude summit Východního partnerství v Rize. Zároveň si připomeneme deset let od zavedení bezvízového cestování do EU.“ „Je tu určitá tradice. – Taková rozhodnutí načasování těchto událostí To znamená, že existuje určitá logika, aby bezvízový režim Ukrajině byl udělen na tomto summitu,“ – řekl.

Zároveň Filipčuk zdůraznil: „Aby udělili v květnu bezvízový režim Ukrajině, nejpozději v únoru, neměly by existovat žádné dotazy a připomínky k ukrajinské straně, jako pokud jde o biometrické pasy, ochrana hranic, imigrační zabezpečení.“

Odpověděl na otázku: „Pozorovatele“, můžeme očekávat, že poskytne bezvízový režim Ukrajině před květnem 2015 expert řekl: „Zázraky se dějí, ale já v ně nevěřím.“

Dodám jen : ochraňuj nás bůh..

Doplněk ze soc.sítí Facebook-A.Barabanov / LiveJournal
http://varjag-2007.livejournal.com/7166418.html

Na Ukrajině padl návrh – na Silvestra hromadně oběsit a spalovat Děda Mráze a Sněhurku  tj. jako „moskala“

Už to začalo, na fotce je Kiev , Vozduchovlotský most ..

https://i0.wp.com/storage1.censor.net.ua/images/0/f/9/c/0f9cfb42d3e60cd37c0dd57e77f85b34/640x515.jpg

Novinky.cz si vypůjčily video  od Opolčenců k diskreditaci Čecha bojujícího na Donbasu. Článek vyvolal docela bouřlivou diskuzi mezi zastánci Novoruska a různými pomatenci s hlavou vymytou mainstreamem..
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/353870-ja-z-cech-mluvi-lamanou-rustinou-bojovnik-ben-na-videu-separatistu.html

 Do dnešní  svodky zajímavým způsobem přispěl i Petr B.

Na  webech našel několik zajímavých fotografií, podotýkám , že jsou ze západních zdrojů, konkrétně od  australské nevládní organizace, pracující často expertně  pro OSN http://armamentresearch.com

První dva  snímky  komentovat nemusím. Hovoří zcela  jasnou řečí.

Trochu  jiná káva je  snímek číslo 3.  Jde o zakázanou šrapnelovou munici. Pokud  jste  četli  blog  běloruské snajperky , bojující na straně opolčenců, na které jsem před nějakým časem dával link, pak když UK Army dobývala strategickou výšinu  Saur Mogila, rozstřílela  obránce právě touto municí….

 Ale  Petr  B. ještě nekončí – přidává tuhle zajímavou informaci:

K MH17:
Malajsie chce statut plnohodnotného člena vyšetřovacího týmu místo toho, aby byli jen jakýmsi přihlížejícím vyšetřování pádu letu MH17. http://www.nst.com.my/node/54345
Mohu se jen zásadně podivovat – MH 17 byl let Malajsiských aerolinek a Malajsie se musí dožadovat toho, aby byla plnoprávným členem vyšetřovacího týmu, když  ten, kdo je důvodně podezřelý ze sestřelu má právo veta  pro zveřejnování zpráv  z vyšetřování?!!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.