Co nám o letošním 17. listopadu nikdo nepoví /pro jistotu/


napsal Alex

Ne, nebojte se, nebudu tu rozpitvávat 17. listopad a jeho oslavy. Jak ho pojala vlastně všechna česká média přece všichni dobře víte. Chci Vás seznámit či jen upozornit na jednu perlu. A z domova.

Je totiž nesmírně zajímavé, že si nikdo v té naší profesionální mediální krajině ale vůbec nevšiml obsahu vyjádření prezidentů na besedě se studenty na právnické fakultě Univerzity Karlovy. Zejména  vystoupení německého prezidenta Joachima Gaucka je tabu. Naštěstí existuje  video. Je k dispozici na hlavní straně internetových stránek UK. http://www.cuni.cz/

To zajímavé začíná v čase 40:30 prvním dotazem z řad studentů a řádně ostrým. Ve smyslu hezkých řečí o svobodě a její obraně všude, ale proč nejsou Ukrajině dodány zbraně jak o tom mluví McCain. Dotazem ukončeným zvoláním ať žije Ukrajina!

A začaly se dít věci – když přišel na řadu se svou odpovědí Joachim Gauck, v čase 50:15! Pražskou kavárnu  musely šokovat už úvodní věty, kdy se s tím Gauck tedy nemazal. Nevidí prý ani jednu vládu v EU, která by chtěla poskytnout Ukrajině vojenskou pomoc. Nevidí ani žádné dobrovolníky z řad MLADÝCH, kteří by se hrnuli na pomoc Ukrajině. Beseda se konala po vajíčkové akci na Albertově.

Po, řekneme oddechové části, přichází od německého prezidenta další údery české mediální krajině či Pražské kavárně a takříkajíc zargumentování úvodních vět.

Problém Ukrajiny musí řešit především tamní vláda, Ukrajinci sami. Co se týká finanční pomoci ze strany EU, musí Ukrajina nejprve předložit nějaký reformní plán, který EU přesvědčí o tom, že to Ukrajina s tou demokracii myslí vážně. S demokracií založené na správě země, která ctí právo.

Německý prezident poskytne publiku opět krátký oddech, aby udeřil znovu.

Cože to tam říká o vstupu Ukrajiny do NATO a jak se v tom liší země jen přítomných prezidentů?

A po dalším pianissimu opět forte – závěrečné.

Otázka financí a ochota občanů jednotlivých zemí podílet se na obnově Ukrajiny, rozvedená náležitě závěrečnou odpovědí na tutéž otázku prezidentem maďarským o rozměru potřeby peněz na onu obnovu v souvislosti s vůlí občanů všech jednotlivých zemí EU.

Neříkají ty podmínky něco i o nevysloveném samozřejmém okamžitém ukončení válečných operací Kyjeva na východě Ukrajiny? O jednání či nejednání s Opolčenci? Logicky?

Nemůže nezaznít otázka. Je pro  Fendrychy, Pehe, Schwarzenbergy a vůbec pro objemnou skupinu české mediální scény, tak něžně charakterizované jako Pražská kavárna, německý prezident kondelík, nedemokrat, milovník Ruska a putinovec?

A není docela příhodné, na co se ptá český student a na co německý? Mám na mysli toho, na jehož dotaz na Merkelovou upozornil vlk v závěru a předposledním tématu textu „Ukrajinská svodka ze dne 19.11.“ – https://vlkovobloguje.wordpress.com/2014/11/20/ukrajinska-svodka-ze-dne-19-11-2014/

Nesouvisí to opravdu z profesionalitou české mediální scény? O tom jak jsme informováni my a jak Němci?

Jak nás informuje ta česká mediální scéna mj i o tom, pročpak tak dlouho trvá sestavení vlády a ustavení parlamentu po proběhlých volbách na Ukrajině? Co nám říká o tom, že Jacenjuk ty volby překvapivě vyhrál, že ač je vyhrál a chtěl být premiérem – tím premiérem nejspíše nebude. Co nám ta půvabná česká mediální krajina říká o tom, proč Porošenko chtěl vládu jen s Jacenjikem a Jacenjuk jen širokou koalici? Je opravdu náhoda, jak se česká mediální krajina zabývá jen a jen Zemanem?

Co říkáte – opravdu to není perla z domova?

Příspěvek byl publikován v rubrice Alexův skicář. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.