Perličky ze dna skoro Hrabalovské, podání červenokartích demokratůrů a české zahraniční politiky


Jakže  to napsal , myslím, že  zrovna  v Perličkách ze dna, Bohumil Hrabal /ale připouštím, že to mohlo být i  v Inzerátu na dům, ve kterém už nechci bydlet/.

Míním scénu, kdy  bývalý soudce  vysvětluje dalšímu podvratnému živlovi, který byl také jako on poslán na  převýchovu do  hutí,  jak by to právně bylo v jejich době dopadlo, pokud by dělník dal facku soudci a jak , kdyby ji naopak vystřhl soudce  dělníkovi.

V tom prvním případě by  nepochybně  dělník vyvázl bez trestu , protože  soud by nutně musel dojít k závěru, že  dělníka oprávněně  rozhořčila nějaká akce či slova  zakukleného třídního nepřítele, ve variantě  druhé, za stejnou facku, ale opačným směrem by  vyfasoval soudce pořádný flastr, protože by to byl zakuklený zákeřný útok na dělnickou třídu.

Tuhle perpetii z Hrabala bylo nutno parafrázovat, protože včera  ráno, jsem zkrátka zase jednou narazil na  další virvál červenokartářů z Národní a  vajíčkových demorkatůrů z Albertova. Samozřejmě  řada  českých celebrit / podle jedné definice je celebrita zcela neužitečný živočich , těšící se naprosto nezasloužené pozornosti veřejnosti/ cítila potřebu  vyjádřit  postoj  typu:

– inu to házení vajíček… no tak to nebylo úplně fajn, ale  vlastně bylo oprávněné, protože  Zeman dostal o co si říkal. On si za to může  sám a vlastně ty vrhače  vyprovokoval. Celý Hrabal, že?

No v roce  2006 byli tihle  ještě rozvernější!  tehdy  Paroubkovi a ostatním socanům, které zasypávali vajíčky, vyčítali, že zasloužený  hněv  lidu přijímají bez  patřičné dávky nadhledu a smyslu pro humor. Pamatujete? Stačí nalistovat dobový tisk.

Ale tohle by mne k psaní dnešních Perliček nejspíš  nemotivovalo. To až když jsem narazil  na sdělení,  že   akademická obec  dává dohromady petici. Proti rektorovi Karlovky   prof. Zímovi.   a vyčítají mu, že  se  prý na Albertově nedostatečně distancoval od  Zemana a prý pustil na podium jako řečníka  advokáta s hodně temnou minulostí  a snad i přítomností  -Janstu a  někteří dokonce si vzpomenuli, či spíše jim bylo někým vzpomenuto, že   Zíma  v 22-ti vstoupil do KSČ.

Prostě  pro některé akademiky  a  studenty je nyní   persona  non grata a  měl by si sbalit svých 5 švestek a z rektorátu prostě vypadnout. Jo a před  tím by se měl omluvit těm z Národní a z Albertova.  Prý je urazil.

Tahle petiční parta  je  hodně zajímavá. Zíma jim nyní děsně  vadí.  Zajímavé ovšem je,  že jim jeho názory, jeho chování, ani dávná komunistická minulost, nevadila 28. října, kdy  jako předsedající České konference rektorů veřejně bojkotoval slavnostní ceremonii  s udělováním řádů na Hradě a veřejně se solidarizoval s dvěma  nepozvanými rektory!

To prostě  byla , podle  Hrabala  zasloužená facka  dělnické třídy do tváře  třídního nepřítele!  Vlastně – vlku, kde to žiješ, facka  pravých demokratů do ksichtu  burana na Hradě.

Když  ovšem  o necelé tři týdny později si dovolí stejný Zíma  konstatovat, že  hulvát je hulvát a  naznačit, že  prezident  má právo na svůj výklad  průběhu Listopadu, najednou jde o klasickou facku  nehodného burana  demokratům!  Co si to dovoluje?! Bejvalej komouš! On má dokonce názor. A  vlastní  a je odlišný od  toho ,co si myslí Martin C. Putna a  další návštěvníci pražského kavárenského prostředí!  Pryč  s ním – jednou Zíma bolševik, vždycky bolševik….

Prostě  tahle  parta se ohání demokracií na všechny strany. Svým právem na protest a to v podstatě, v jakékoli formě  a když ta forma se poněkud vymkne? No tak to bylo jen pár neodpovědných jedinců, s kterými my, demokraté,  nemáme vůbec, ale vůbec  nic společného a Zíma nás uráží svým zobecnováním!

K této věci podotknu jen tolik, že kdyby  chodili na fotbal, tak by věděli,  že  FIFA , UEFA, a dokonce i FAČR už dávno  mají pro podobné události docela  jednoduchý  metr – jestliže protesty přerostou únosnou míru, tak prostě  vynesou trest uzavření stadionu. Kde je vždycky drtivá většina  těch normálních. A je to tak správně. Jedině tak lze  nějak do budoucna  korigovat počínání davu, který svým jedincům poskytuje  anonymitu a  následně brečí ohledně uplatnění principu tzv. kolektivní viny!

Co udělali organizátoři pochodu na Zemana, Putna  a ti další, když začala létat  ta vejce?  Tedy kromě toho, že se tím na  Albertově  asi dost dobře bavili jak to Ovarové hlavě bezva nandali? Chtějí snad  někomu vykládat, že si nikdo nevšiml,  že  těch údajných „jen pár“  virválistů,  ta vejce a muselo jich být docela dost, když ta  palba  pod dohledem kamer, trvala tak dlouho,  nese?  A nikoho z nich nenapadlo, co s nimi asi tak chtějí udělat?  Proč  by se tím  zatěžovali? Oni sepsali petici proti Zímovi!

Ale  horší než tohle drzé pokrytectví je pro mne něco úplně jiného. Ty věci jsou dvě:

1- už zase zde máme  sbor  „pomazaných“, kteří mají svou jedinou, pro všechny ostatní závaznou pravdu. A kdo je proti ní, je ruskej šváb,  vyznavač starých pořádků – řečeno s klasikem a  vůbec  – bojí se demokracie a chce ji zničit. Proto oni určují, aby  se to nestalo, co je pravda a  jak se má pravda říkat! Oni udělují červené karty!

Nyní trochu zase odbočím – na internetu  bylo dost  fotografií, které parodovali  červenokartisty  na Národní hnutím Maových červených knížek z dob kulturní revoluce.  Nepokládal jsem za nutné, ve svých perličkách, reagujícími  na červenokaretní  Národní, takový snímek dát. měl jsem ho za  nepřípadný. Maova  Čína a  současné Česko jsou prostě  dva různé světy, uznávám právo každého na  formu protestu jakou má za vhodnou. Je li ovšem také zároven ochoten  nést veškeré důsledky. V morální, finanční , ale třeba i trestně právní rovině. To podle  toho, kam až protesty eskalují a  čím zareaguje druhá strana. Protože  akce, jak všichni víme, budí reakci. Dnes  už  si  odmítnutím té paralely,  s fanatickými rudými gardami Číny pozdně šedesátých let,  nejsem vůbec jistý! Vzorec  chování, pokud jde  o svatou jedinou pravdu, je  podobnější, než bych kdy  čekal! Také v  Číně  si ti s rudou v ruce  vynucovali odstoupení  rektorů….. Ale  ty  dva  srovnávací obrázky hledat přesto nebudu.

Ale rozhodně mne  děsí zřejmá  militantnost těhle  demorkatůrů. Kdo není s námi, je proti nám! Kalousek je s námi! Babiš  ? Toho snad ani neznáme! Jejich univerzální patent na pravdu  a jak tvrdě  důrazně  si nárokují být  arbitry  českého veřejného života!

A  celebritní Česko je  v tom utvrzuje! Proč?

Tohle všechno je zaprvé. Ale psal jsem, že mi vadí  na  těch petentech proti Zímovi ještě  úplně jiná věc. Takže

2-  v Perličkách z Národní jste  si přečetli, že   je největším problémem pár  Zemanových sprostáren, které do rozhlasu nikdy neměl říci…..  Proč jim daleko a daleko víc  nevadí ten doopravdy  zkurvený slouhovský zákon a tisíc  jiných věcí v  téhle  zemi? věcí, které   začneme rychle napravovat nebo se  červenokartní petiční demokratůrové  budou divit. A my  bez karet, bohužel, také.

Jestli se  skutečně bojí o  demokracii v téhle zemi, pak by měli psát úplně jinou  petici než proti rektoru Zímovi, který  na události 17. listopadu 2014 měl právo mít svůj názor a veřejně ten názor  vyjádřit! Tak jako to udělal  28. října, kdy mu nejspíše stejná klaka dnešních petentů  vyjadřovala plnou podporu.

Demokratúrští červenokartní petenti by si měli uvědomit, že právo na vlastní názor a  vyjádření toho názoru  je  úplně nejzákladnějším stavebním kamenem demokratické společnosti. A  dalším kusem těchto základů  je  respektování výsledků voleb. Demokratických. Což platí jak u člověka na  Hradě, tak u rektora univerzity!

Udělám megaodbočku – omlouvám se veřejně tímto nicku jezevec za to, že jsem ho tvrdě sjel v soukromé  korespondenci, kdy jsem v rychlosti špatně přečetl jeho první mail  následně ho vydusil, jako někoho, kdo by  rád  násilně změnil poměry v zemi, ačkoli napsal pravý opak. Mám nějakých skoro  50 mailů denně  v současnosti…..  Takže veřejná , nikoli tichá soukromá omluva. Je to takhle  správně.

Ale  jsem doslova  vedle  z toho,  že  těmhle vykladačům písma  svatého jejich osobního mínění vadí Zeman, vadí Zíma, nevadí Kalousek, oligarchové, korupce, poslanecké platy, upadající zdravotnictví, rozkrádání státu, podivné rozsudky soudů, upadající  kvalita vzdělávaní, atd.atd.  A  v den výročí 17. listopadu – připomínám, že  jde v prvním plánu nikoli o pendrekování na Národní, ale o PALBU DO DEMONSTRANTU v říjnu 1939, kdy byli opravdoví mrtví, že  jim nevadí, jak hlasuje Česká republika  v OSN při votu o rezoluci této  organizace proti glorifikaci nacismu.

Kdy se náš  zástupce v OSN ZDRŽEL !!! Stejně jako všechny  členské země  EU. A proti té rezoluci se postavily, jak většina z vás  už nejméně dva  dny  ví – Ukrajina, Spojené státy a Kanada!

Nevěříte?  Tak tady  máte  screenshot oficiálního výsledku hlasování ze  dne  21.11.2014 z New  Yorku. Který mi nalinkoval kosíř  JK, jemuž za  to velmi děkuji:

OSN OSN1Zdroj: http://www.un.org/en/ga/third/69/docs/voting_sheets/L56.Rev1.pdf

Jistě vás napadá – je možné, aby  Spojené státy, Kanada hlasovaly proti rezoluci, zakazující adoraci a glorifikaci nacismu? Je možné, aby všechny evropské státy, členové EU  se toho hlasování zdržely? To ta rezoluce tedy asi musela vypadat!

No abychom vyřídili tento detail tak sem dám opět link na  archiv OSN, kde lze nalézt její draft! Celý návrh jejího textu je zde:

http://daccess-dds-ny.un.org/doc/UNDOC/LTD/N13/566/82/PDF/N1356682.pdf?OpenElement

Jakkoli nemám angličtinu, soudím, že   centrálními pasážemi textu jsou tyto:

OSN2

Překládat  to není třeba.  Nechápu, co na  tom Američanům a Kanadanům vadilo!  Nechápu, co na tom vadilo všem členským zemím EU. Nechápu, co na  tom vadilo českému ministerstvu zahraničí , v čele se Zaorálkem!

Mám si  myslet, že všichni tihle, v roce 75. výročí začátku 2. ww.,  jsou snad názoru, že měla  skončit opačným výsledkem?  Nebo, že pochody  a glorifikace  Waffen SS, stavění památníků těmto a podobným je  něco, co by se mělo podporovat?

Chápu, že  proti tomu hlasuje  současná Ukrajina!  Konání nově zvoleného kyjevského parlamentu přece bude otevírat  nejstarší mezi jeho poslanci. Šuchevyč jest jeho jméno. Syn masového vraha, který se chlubil, že má rukou krev nejméně  100 000 lidí, generála UPA Šuchevyče.  K tomu parlamentu přece bude  mluvit  hned první den i ukrajinský prezident Porošenko, který se měl vyjádřit, že  mu bude  ctí, pokud ho někdo nazve banderovcem. V poslaneckých lavicích budou příslušníci štráfbatalionu Azov, který přece používá stejný  znak jako 2. divize  SS   Das Reich.  Třetí nejsilnější frakcí tohoto parlamentu je strana  lvovského starosty, který povolil slavnostní pochod příslušníků  a sympatizantů 14. divize  SS  Galizien.. atd. atd.atd.

Chápu, že s tou  rezolucí musí být problém v Estonsku, kde  s gustem a podporou úřadů  pochodují estonští příslušníci a sympatizanti  5. pancéřové divize  SS Viking a zejména  20. divize  SS, interně jmenované jako 1. estonská. Je mi jasné,  že  proč se zdrželo i Lotyšsko,  je přeci jenom dost těch, co s nostalgií vzpomínají na své hrdiny  z  15. a 19. divize  SS  / 1. a 2. lotyšská/. Ale  sakra  proč  Česká republika?  Tak tohle nepochopím!

Za  to chápu,  že demokratúrové z Národní a  Albertova  řeší Zemanovy sprostárny.  A  odvolání rektor a Zímy. Takže na  takovou prkotinu, evidentně pod  jejich rozlišovací schopnost, nemají  absolutně  žádný  čas!  Mají na starosti  přece daleko důležitější – světodějné věci!

Ale je pro mne  naprosto nepřijatelné,  že  všechna  česká media  se pojímají  stejnými pitominami jako  červenokartisti a  petenti. Ale nikoho ani nenapadne, aby  šel a udělal rozhovor  s ministrem zahraničí  a zeptal se ho – pane ministře, co vám nebo české vládě  vadilo na  té rezoluci?!  Proč jsme se zdrželi?  Jak to, že  česká policie  zasahuje proti tzv. neonacistům a  český stát  ze zdrží, když  jde o univerzální světový zákaz adorace  nacismu?  Neni tohle totální   schýza?  Nepřipadáte  si náhodou  tak trochu diskvalifikován pro výkon své  funkce?

Nepochybuji, že by se Zaorálek z toho, s odpuštěním , vykecal. Je  na to retoricky  obratný  dost. Ale  rád  bych ho viděl na nějakém novinářském grilu. Ovšem gril nejenže  se nekoná!  Ani pan šéfredaktor Radiožurnálu,   Jan Pokorný, pro kterého je Kosa jen takové … co to je? nemá zapotřebí poslat do Černína  některého ze  svých  bystrých intevrjůků  a přebornic ve  skákání do řeči  typu  Heleny  Šulcové. O ČT nebo soukromých mediích nebudeme  mluvit!  Oni o tom dokonce neztratili ani slovo!  O téhle neuvěřitelné zhůvěřilosti,  šéfredaktore  Jene Pokorný, se lze  dozvědět  jen z  toho vašeho … co to je? tedy alternativních serverů! V informační společnosti takovouhle zásadní informaci o praktické mezinárodní politice České republiky na oficiálních zdrojích nelze dohledat!!! Kde to jsme?

A  dovolím si připojit i důvod, proč se to nedozvíme  – jmenuje se Ukrajina! Protože ta je ve zjevné, jasné a flagrantní kolizi s  tímto, dne s už přijatým dokumentem valného shromáždění OSN!  Tím druhým pak bude, že  mezi předkladateli rezoluce  jsou Rusko, Kuba,Severní Korea, Irán, Venezuela! To automaticky  rezoluci  zřejmě  diskvalifikuje???? To když  tyhle země  ohlásí jako první nějaké ničivé, celosvětové zemětřesení nebo tsunami a bude  to pravda, tak také budeme dělat, že  nic takového není?

Kde to vlastně žijeme? Ale nejděsivější  je to informační embargo  a totálně hnědé trenky  těch, co  mají  být hlídacími psy  demokracie, když  mají elementárně konat svou povinnost. svatá zaslepenost červenokartních penetů naproti tomu zas  až tak moc nepřekvapuje.

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.