Ukrajnská svodka ze dne 26.11.2014


napsali pánové Ernest a MP

Všechny texty bez uvedení zdroje jsou převzaty z   vk.com/strelkov_info

25.11.14 Přidal Borisyč:

„No, tak malý výsledek v dnešní boji. V dnešním Nikišinu byla spálena dvě auta se zásobami a obrněný transportér, aby zajistily ukrowehrmachtu zásobování. Je předpoklad domobrany, že to byla špatná rotace nepřátel, pravda, zabitých a raněných je tam hodně. Obloha na straně obce je stále osvětlena jasným plamenem. Bohužel, jednoho padlého má i domobrana. – přiletěla mina.
Pozice, z nichž obvykle pracoval
a „Nona“ ukrowehrmachtu byly pokryty dnes „Gradem“. Přesný výsledek tohoto útoku neznám, ale Nona mlčí.
V současné době
je v Nikišinu dost klidno. Ne, jsou slyšet  ruční zbraně, ale to je standard.
V poslední době slyšel
výstřely dělostřelectva, zdá se že z naší strany, ktkam dopadly slyšet nebylo, zřejmě byly daleko„.

25.11.14. 23:33 Od domobrany.

„Ukři zase „rámusí„svým dělostřelectvem. Jsou slyšet výbuchy. Kolem 23:00 (MSK), v blízkosti osady Kirovsk bylo slyšet kanonádu. Rovněž hlásili užívání „Gradů“ ve stejné oblasti. Kdo střílí nelze říct. Přibližně 22:00 (MSK) v oblasti Uglegorska bylo slyšet práci ukrajinského dělostřelectva. V Doněcku opravili 7 transformátorů v Kujbyševském a Kyjevském rajonu. Přitom bez proudu je 69 trafostanic. Bez proudu jsou ještě 4 kotelny

26.11.14. 01:05. Zpráva domobrany.

„Kolem 23:00 (MSK), bylo slyšet dělostřeleckou práci u Stanici Luganskoj, Také informují o užívání dělostřelectva APU z oblasti Novoajdar. Kolem 23 až 00 (MSK) GRADy domobrany zasáhly oblast mezi Debalcevem a Černuchinem. A kolem 23:30 (MSK), bylo provedeno 9 dělostřeleckých salv (tři výstřely najednou) z týlu domobrany. Kolem 23:10 (MSK) v oblasti Alčevsk bylo slyšet střelbu. Oblast obceVergulevka byla ostřelována dělostřelectvem ukrajinské armády z oblasti Debalceva. V obci Kirovskoje střela ukrajinské armády zasáhla výškovou budovu, rovněž oznámili, že bylo porušeno plynové potrubí“

25.11.14 Boeing. Zjištěna jména pachatelů.

„Okamžik pravdy – v kolapsu Boeing na obloze nad Ukrajinu práce skončila Odborníci oznámili jména pachatelů zločinu mezinárodního měřítka.

V novém dokumentárním filnu „Jak zemřel“ Boeing ?“ novinář Andrej Karaulov zveřejnil nejnovější informace o havárii malajského Boeingu na obloze nad Ukrajinou. Nezávislí odborníci na vyšetřování získali důkazy o přítomnosti 299 perutě letectva Ukrajiny, Su-25 – čísla trupu 06,07,08 a 38 ve vzdušném prostoru Ukrajiny 17.července 2014. Je třeba poznamenat, že ukrajinský generální štáb vytrvale popíral přítomnost letadel na obloze v tento tragický den.
Film obsahuje řadu svědectví a důkazy viny ukrajinského letectva na zničení malajsijského letadla 17.července 2014. Ve filmu je zázrakem získaný rozhovor s prvním náměstkem ministra obrany Ukrajiny, který říká, že ukrajinské bezpečnostní síly sestřelily Boeing.

Nezávislá vyšetřovací skupina odborníků zjistila, že v onen osudný den na malajsijský Boeing střílel ukrajinský Su-25 (palubní číslo 08), která pilotoval Dmytro Jakacud, podplukovník ukrajinského letectva. Je pozoruhodné, že od dne, kdy k tragédii došlo, do současné doby je pachatel v AOE (?). Také stojí za zmínku skutečnost, že dispečerka kyjevského centra řízení letového provozu Anna Petrenko, která vedla malajsijský Boeing v den havárie, 18. července šla na dovolenou, z níž se dosud nevrátila“.

„Jak zemřel Boeing“ – dokumentární film Andreje Karaulova video níže.

КАК ПОГИБ БОИНГ – ФИЛЬМ АНДРЕЯ КАРАУЛОВА 1:18:05

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=m1QH03NtVQ0

26.11.14. 09:44. Zpráva domobrany.

„V Doněcku byla noc neklidn a ráno začalo ostřelováním. Ukrajinci téměř výhradně z oblasti osady Tonenkoje ostřelovali z raketometů „Grad“, rakety létaly do areálu Putilovky. Ukrajinští okupanti od rána houfnicemi ostřelovali území starého terminálu a Okťjabrskij. V Jenakievu ráno začalo stejně jako v Doněcku, s útoky, opět ostřelovaly oblast filtrační stanice. Nyní dělostřelectvo domobrany Novorossia odpovídá na pozice ukrofašistů u Avdějevky„.

26.11.14 Ranní zpráva domobrany.

„Během noci situace v Doněcké a Luganské republice zůstaly napjaté. Nacisté nejméně osmkrát Zaútočili na obce Novorossii a pozice domobrany:

Pokračují dělostřelecké údery na Doněck. V době od 17:00-18:50 z osad Opitnoje a Písky intenzivně ostřelují obytné oblasti Kyjevského rajonu Doněcka. Výsledkem jsou tři poškozené domy, jeden civilista byl zabit a tři další byli vážně zraněni;

V 17:30 se palebných pozic v okolí Avdějevky z raketometů a děl nacisté ostřelují pozice domobrany v obci Spartak. Tři domobranci byli vážně zraněni a jeden zabit;

V 18:00 ostřelovali z raketometů a děl pozice domobrany v oblasti Faševky. Byli zabiti dva vojáci domobrany a jeden zraněn;

V 19,35 a 23,00 z dělostřelectva a minometů ostřelovali okraje města Kirovskoje. V důsledku toho byly dva soukromé domy zničeny, zabit jeden místní muže a tři zraněni„.

26.11.14. 12:20. Zpráva domobrany.

Výbuchy dělostřeleckých granátů byly slyšet opět v centru města Doněcka. Zvuky výstřelů jsou slyšet ze strany letiště Doněck a vesnice Písky. Situace na frontě oddělující domobranu a ukrajinské síly, zůstává napjatá. Okupanté i nadále posilují údernou skupinu na doněckém směru. Podle rozvědky DNR celkový počet ukrajinských vojáků v oblasti Konstantinovky překročil 6000 a v blízké budoucnosti se očekává zvýšení na 9000 bojovníků. Také bylo zjištěno, že velitelé ukrajinských okupačních jednotek mají nařízeno stáhnout z opušťáků všechny své podřízené, a naléhavě je povolat zpět na frontu„.

26.11.14. 13:40. zpráva domobrany.

„Nyní, v oblasti 21. šachty probíhá tanková bitva, pracují automatické granátomety obou stran. Dosud byly tankové bitvy poměrně vzácné.
V Debalcev
u od 11:30 (MSK) jsou slyšel výstřely, probíhá dělostřelecký souboj.
Avd
ějevka ve 12-30 (MSK) – palba nepřestává od rána, ukrajinská armáda ostřeluje Doněck s krátkými přestávkami, používají „Grady“. V 12:30 (MSK) dělostřelectvo domobrany Novorossii palbu opětovalo z raketometů „Grad“ na pozice ukrajinské armády v okolí Avdějevky.
V oblasti Petrovk
y (Doněck) v 13:10 (MSK) probíhala také tanková bitva. V 11:45 (MSK) z lokality Ivanovka přes silnici Mariupol – Doněck ve směru obce Rybinskoje projela kolona ukrajinské armády, která se skládá ze 3 BTR (BMD) a 24 tanků“.

26.11.14. 14:05. Zpráva domobrany.

„Hlášeny přímé střetnutí mezi ukrajinskou armádou a domobranou Novorossii, na výjezdu z Stanici Luganskoj poblíž rekreačního střediska „Dubrava“. V oblasti rybí farmy pokračují boje, byl poškozen transformátor a elektrické vedení na ulici Krasnoarmejskaja.
Po půlnoci
domobrana vypálila několik salv z raketometů „Grad“ na pozice ukrajinské armády v Věrchněj Olchovoj„.

26.11.14. Přidal blogger o situaci v Mariupolu.

„Jak to je u nás v Mariupolu? Vše nasvědčuje tomu, že tu má junta problémy. A je si toho dobře vědoma, a je připravena … se vzdát.
Zpočátku (před několika dny) mojí pozornost upoutalo přerušení pohybu vlaků na Volnovachu.
A dnes ráno jsem na Volnovašském fóru četl:
„Z Mariupolu jsou evakuovány vlaky. Nejprve jel pracovní vlak (lokomotiva s dvěma vagóny) mimo jízdní řád, a pak přejel „nový“ vlak, pak „starý“, který se skládá z několika samostatných, ale připojených sekcí. Píšu o tom, co jsem viděl, vlaky jely do stanice Volnovacha, soudě podle rychlosti jejich pohybu. “
To vše je navíc k tomu, že údajně guvernér „Doněcké oblasti“ Kichtenko se minulý týden chystal navštívit Mariupol, ale dosud zde nebyl. Ale soudě podle prohlášení jeho správy, jak krajské., tak okresních byly zasaženy virem „útěku“. Místní a tím více ti „u moci“ asi vidí situaci lépe než já v Ruské federaci.

No a navíc, „mluvící helma“ (jehož názory jsem nedávno opravdu poslouchal) pronesl již nějaký „nesmysl“.

Taková předehra (nebo dokonce sideshow) je pozorována před dalším dějstvím hry „osvobození Donbasu“.

26.11.14. Zprávy z fronty dobrovolníka Prochorova.

„. Mimochodem, noc a ráno se vydařilo. Ukrajinci sérií dělostřeleckých úderů udeřili na horu Knížete Igora (Stanica Luganskaja) z Olchovky. Otveta na sebe nedala čekat. – dostalo to celé okolí (Stanica, Makarovo, Věrchnaja Olchovaja).
Kirov
sk byl znovu zasažen palbou Ukrajinců.
Ukrajinci také silně ostřelovali Vergulevku – otvetu obdrželo Debalcevo.
Ráno
Ukrajinci z Avdějevky začali bláznivou střelbu, včetně na Doněck, ale hlavně do oblasti vesnice Opitnoje (u Avdějevky), po čemž tam začalo přímé střetnutí, bojuje se i v prostoru letiště a Písků.
Dopoledne ostřelovali ukrajinské kontrolní stanoviště u vjezdu do Popasnoj, Ukrajinci ustoupili do města – na ně pokračuje střelba.
Na výjezdu ze Stanici Luganskoj teď teď probíhá přímý boj s Ukrajinci (oblast rekreačního střediska „Dubrava“). Je slyšet střelba v oblasti zátarasů v Krasnom Limanu a BZS„.

26.11.14. 15:12. Přidal očitý svědek.

„Ze strany Charkova směrem k Doněcku jede (14:55) velké kolona ukrajinských sil, v doprovodu dvou vrtulníků Mi-24, kolona již prjela Slovjansk. Jeden vrtulník (15:02), ve směru krasnolimanské farmy odletěl směrem na Izjum, druhý pokračuje v doprovodu“.

Славянск — Донецк: движется колонна техники ВСУ длиной более полукилометра под прикрытием вертолетов | Русская весна

26.11.14 Zpráva praporu „Vostok“ z 26. listopadu:

„V Doněcké oblasti zesílily boje. Včera, 25. listopadu a dnes proběhlo intenzivní ostřelování pozic domobrany nedaleko letiště, u obcí Písky a Jasinovata, řekl pracovník tiskového střediska samostatné brigády zvláštního určení „Vostok“ s volacím znakem „Pamir“. – Dnes po ránu Ukrajinci zaútočili na letiště Doněck.
26.listopadu ráno bylo docela horké. Na letišti v Doněcku obrněná technika Ukrajinské armády z několika stran se pokusila prorazit na letiště. Útok nepřítele byl úspěšně odražen. Z jednoho směru jelo několik tanků, které ostřelovaly naše pozice. Domobrana zneškodnila jeden tank a jedno BMP, dvě obrněná vozidla rychle ustoupila.Zbývající BMP se pokusilo odtáhnout z bojiště zasažené BMP, ale dostalo se pod palbou a začalo hořet. Nicméně bylo schopno se dostat pryč z palby vlastní silou.Na letišti zůstal vyhořelý tank a BMP Ukrajinců. Z území osady Opytnoje a Písky Ukrajinci ostřelovali letiště zápalnými granáty. Zdá se, že kvůli chybě dopadly na budovu nového terminálu letiště Doněcku a už několik hodin hoří i s Ukrajinci, kteří jsou uvnitř.

Na pozadí pravidelného ostřelování obydlených oblastí v různých lokalitách DNR, prohlášení Kyjeva, že ukrajinská armáda dodržuje příměří, je komické. Včera tradičně proběhlo ostřelování obytných oblastí v Doněcku. Putilovku zasáhli dvěma salvami z raketometů „Grad“. Údaje o obětech a škodách zjišťujeme. V této souvislosti prohlášení ukrajinských politiků a Národní bezpečnostní rady, že ukrajinská armáda dodržuje dohody o příměří a plní dohody z Minska,považuji za špatný vtip a přímý výsměch. Poslední tři dny Ukrajinci vedou obzvláště brutální bombardování civilistů v obytných čtvrtích obcí v DNR, je mnoho civilních obětí. Zločinně tvrdí, že je to v souladu dohodu z Minska, ze Kyjev dohodu dodržuje..
Obyvatelstvo DNR nepodléhá provokacím ukrajinských diverzantů, kteří vyzývají k masovým protestům. Před několika dny v DNR (Doněck, Makejevka, Thorez, Ždanovka, Gorlovka a další) pracovali diverzanti, snažili se organizovat provokace a vyvolat sociální napětí. Neznámí vylepovali letáky  k místním lidem, aby přišli na centrální náměstí vyjádřit nespokojenost s politikou nových orgánů DNR. Snažili se uspořádat masové shromáždění na území DNR. Všechny letáky jsou stejné. Ale provokace nefungovala. Masové nepokoje nebyly.

Ukrajinská armáda ničí infrastrukturu, kotelny, elektrické transformátory, elektrické vedení, doly a podniky DNR, vytvářet nesnesitelné podmínky pro bydlení. Doufají, že to způsobí nelibost mezi civilním obyvatelstvem a nasměrování proti mladé republice. Ale mělo to opačný účinek. Lidé odmítají spojení s Ukrajinou. Oni způsobili potíže a problémy. Ukrajina nás odřízla od všeho, co je možné – bankovních a finančních systémů, poštovní služby, Kyjev nevyplácí mzdy ve veřejném sektoru, nechává zemřít hladem důchodce, krade jejich legitimní důchod. Nyní velmi je v naší zemi těžký život ve srovnání s normálním občanským životem. Nicméně, hodně aut v Doněcku jezdí se zalepenými ukrajinskými vlajkami na evidenčních číslech. Ukrajinské vlajky přelepují nálepkami s vlajkou DNR“- shrnul Pamír.

26.11.14 Velitel 3. praporu čety GBR „Batman“ s volacím znakem „Plastun“ řekl, jak to vypadá na frontě.

„Naše jednotka se nachází přímo na frontě u Stanici Luganskoj. Probíhají poziční boje. Ukrajinští vojáci sem stahují hodně těžkého dělostřelectva, samochodná děla Giacint, Tulip a Ferdinand, které byly zapomenuty na Ukrajině po údajném společném cvičení s Evropou – řekl Plastun. – Nacisté se snaží útočit na Lugansk, a v boji ztrácejí spoustu techniky a lidí. Oni také zkoumají naši obranu a hledají slabá místa. Ukrajinská armáda spolu s žoldáky se připravují na velkému útoku.
Držíme obranu a
zahájíme palbu jen tehdy, když začnou střílet na nás, nebo se snaží prolomit frontu. Potřebujeme pomoc, pokud jde o oblečení a potraviny. Ale vzhledem k našim zkušenostem jsme získali v létě, jsme schopni se bránit i útočit.

26.11.14. 19:20. Přidali novináři.

„Zástupce ministerstva vnitra DNR uvedl, že v Doněcku zahájili operaci ke zjištění diverzantů a místních obyvatel, spolupracujících s ukrajinskými silami a pro spoluúčast na páchání teroristických činů.“

Domobrana o situaci v LC.

„Ozbrojené síly LLR z dělostřelectva, minometů a granátometů napadly ukrajinské pozice nedaleko města Štěstí a Makarovo.
Během dne aktivně ostřelujeme pozice u Stanici Luganskoj.
Boje pokračovaly i v oblasti Bachmutka, kde dělostřelectvo a minomety domobrany třikrát ostřelovaly pozice ukrajinských sil ve vesnicích Krymskoje a Trechizbenka a Krjakovka. „

26.11.14 Zpráva zástupce velitele domobrany Eduarda Basurina.

„Osmnáct civilistů bylo zraněno v DNR za uplynulý den v důsledku ostřelování … Nejvíce zraněných cestující bylo v autobusu zasaženého nedaleko letiště. V tomto autobuse rovněž byli dva cestující zabiti. Domobrana za uplynulý den zraněné, ani zabité, nemá„.

http://korrespondent.net/world/worldabus/3448669-eks-komyssar-es-chast-vyny-za-kryzys-v-ukrayne-lezhyt-na-pravytelstve-frh

Bývalý komisař EU: Část viny za krizi na Ukrajině leží na vládě Německa
Ruský servis Deutsche Welle, včera v  19:12

Podíl odpovědnosti za krizi na Ukrajině padá i na vládu Německa, říká bývalý komisař pro rozšíření Štefan Füle.
Bývalý komisař pro rozšíření Štefan Füle klade
Německu vinu za  sdílenou odpovědnost za vládní krizi na Ukrajině. V rozhovoru s on-line vydáním časopisu Der Spiegel, který byl zveřejněn ve středu 26. listopadu, český politik řekl, že před podpisem dohody o přidružení mezi EU a Ukrajinou o rok nebylo odloženo jen kvůli tlaku ze strany ruského prezidenta Vladimíra Putina, ale také pro nerozhodný postoj evropských zemí, včetně Německa, které odmítli otevřít pro Ukrajinu vyhlídku na členství v EU.

Jako každý den – díky za  tu robotu Erneste!

Mapy:

Ukrajinská:

https://i1.wp.com/www.rnbo.gov.ua/files/2014/26-11.jpg

Opolčenská:

https://i2.wp.com/ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/60727/60727_original.jpg

Interaktivní komentovaná:

Z  komentáře:

Jižní fronta -Mariupol + střední úsek – nic nového.

Doněck a okolí:

boj je veden v Pískách a Opitnom. Komentátor je optimistický ,co do výsledku . Uvidíme.

Na doněckém letišti se Ukři pokusili nasadit obrněnou kolonu k průlomu. Prý byly se ztrátami odraženi.

Gorlovka

nic nového.S  výjimkou toho, že  s eobjevila  jedna ukrajinská vlaječka v hlubokém zápolí opolčenců a komentátor nechce  věřit, že by to odpovídalo realitě, že by  se Ukři mohli vlomit , v podstatě bez boje tak hluboko do obrany  a udělat svou pozici v otevřeném terénu

Debalcevská kapsa:

Nic nového. Situace je i nadále vážná.

Lugansk a okolí

Opolčenci se pokusili dobýt jednu obec  západně od  Stanice Luganské. Zatím bez rozhodnutí. V  samotné stanici Luganská zřejmě probíhá boj muže proti muži.

Já přidám jen několik drobností:

Mistraly

podle  ruských zdrojů začíná Moskva uvažovat o odstoupení od   smlouvy a uplatnění smluvních pokut. Uvádějí, že  celkově by Moskva tak získala něco přes  3 miliardy Eur. A už se nechali slyšet, že by pro ně  našli pro svoje ozbrojené síly lepší uplatnění. A ještě  dodávají, že  by Indie  údajně zvažuje  vypovězení objednávky  Francii na dodávku bojových letadel….Konkrétně:  Indie údajně hrozí, že zruší už podepsanou dohodu s firmou Dassault a objednávku celkem 126 stíhaček Rafale v hodnotě 20 až 22 miliard dolarů, pokud Francie odmítne dodat Mistraly do Ruska. Jestli to skutečně Indové přehodnocují nebo je to součástí ruské psychologické války, nevím a neumím to zjistit. V každém případě  Francie  evidentně  problémy s dopadem nedodání Mistralů na svou  reputaci spolehlivého dodavatele  tzv. strategického materiálu má. Spiegel v  té souvislosti cituje pařížský L Express, který  měl doslova citoval se  situací obeznámeného experta:

/pokud  se  dodávka neuskuteční pak /“  Francie  ztratí statut spolehlivého partnera – s myslitelnými dopady  na  v současnosti dojednávané nebo v budoucnu předpokládané smlouvy o dodávkách.

Viz:http://www.spiegel.de/politik/ausland/frankreich-lieferstopp-fuer-zwei-hubschraubertraeger-an-russland-a-1005143.html

Osobně  nevěřím, že  by Indie ten kontrakt na Rafalky  zrušila. Nicméně, umím si představit, že tím zatraceně budou hrozit a že Francouzi budou muset jít s cenou krvavě dolů, aby tenhle obchod, který nejsou schopni kompenzovat, udrželi. Protože  to už by je poslalo na podlahu.

Německo – ruské vztahy

Když  už jsme  u Spiegelu, tak přidám ještě výtah z článku o včerejší přestřelce  v Bundestagu, kde došlo také na  Rusko a Ukrajinu. V hlavní roli byla přirozeně  Angela  Merkelová.

Podle ní ruská politika porušila mezinárodní právo a zpochybnila evropské mírové uspořádání. O to důležitější je prý  diplomatické řešení  ukrajinské krize. „Cílem je suverenní  Ukrajina, která o své budoucnosti rozhoduje sama. Tak, jak je tato cesta k cíli komplikovaná  a  dlouhá, tak jsme přesvědčena, že  se nakonec dobereme  úspěchu.Sankce proti Rusku jsou nutné.   Pro naši snahu o překonání krize potřebujeme trpělivost a výdrž.“

Takže  paní kancléřka i nadále setrvává na  konfrontačním kurzu. Kupodivu ovšem chválila  diplomatické snažení soc dem ministra zahraničí Steinmeira.

Velmi tvrdě  Merkelovou sjela poslankyně za  Die Linke Wagenknechtová.

„Sie warnen vor einem Flächenbrand, aber Sie gehören doch zu denen, die mit brennendem Zündholz herumlaufen.“ Mit den Sanktionen gegen Russland wegen des Vorwurfs der Unterstützung von Separatisten in der Ukraine habe die Kanzlerin einen „sinnlosen Wirtschaftskrieg“

„Varujete  před  stepním požárem, ale  současně patříte  k těm, kteří pobíhají po světě s  hořící sirkou.“

Poslankyně  Wagenknechtová má pravdu. Nejméně od „humanitárního bombardování“ Srbska.

zdroj.http://www.spiegel.de/politik/deutschland/angela-merkel-scharfe-kritik-an-russland-in-der-ukraine-krise-a-1005054.html#ref=plista

A ke vztahům  trojúhelníku Ukrajina -Rusko -Západ vyšel včera  na Parlamentních listech skvělý rozbor Petra Robejška! doporučuji přečíst. Okamžitě jej zařazuji do sbírky  Faktů o Ukrajině. Najdete  ho zde:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Analytik-Robejsek-strucne-a-jasne-Co-je-ve-skutecnosti-za-vyroky-o-demokraticke-a-svobodne-Ukrajine-347448

Na slovo  už čeká MP a jeho výběr:

Svodka od Ukrů:

V první polovině dne teroristi provedli 11 útoků – štáb ATO
26/11/2014 15:05
http://informator.lg.ua/?p=50284

Ve 13:00 dne 26. listopadu, radikálové provedli 11 útoků v zoně ATO Ozbrojenci střílejí náhodně což indikuje nepřítomnost strategických plánů a koordinace mezi útvary. Největší aktivita teroristů zůstává v Luhansku, Doněcku a Pervomajském a Debaltsevském směru – tiskové centrum ATO.

Pod palbou byly pozice VSU v okolí osad Popasnaja, Zolotoje,Krymskoje, Avdějevka Novokalinovo, Poltavskoje, Šumi.Ostřelování bylo provedeno s použitím dělostřelectva a minometů.V Stanicno-Luhanském regionu pracoval nepřátelský odstřelovač. Dříve bylo hlášeno že dnes v cca 12:00 ozbrojenciostřelovali Popasnoju z raketometů „Grad“, poškozena ubytovna přistěhovalců.

Partyzáni Donbasu zaminovali kontrolní stanoviště na hranicích s Ruskem

25.11.2014 16:27 Válka
informator.lg.ua/?p=49987

Partyzáni Donbasu (* rozuměj Ukrovští diverzanti – pozn.MP) zaslali fotoreportáž o návštěvě jednoho z kontrolních bodů na hranici s Ruskem.

Skrze něj projíždějí na Ukrajinu kolony ruské vojenské techniky. Aby se zabránilo průchodu zbraní a žoldnéřů na ukrajinské uzemí, partyzáni zaminovali průjezd. O tom ve svém blogu na LiveJournal píše zloy-odessit.

„Samozřejmě, zde demonstrované“ překvapení „změní svou polohu, bylo by naivní si myslet, že je kladeno na stejném místě, kde to bylo fotografováno. Teprve před průjezdem tímto kontrolním stanovištěm, dopředu poustějí sebevrahy s detektory min, psovody
se psy a kněze s ikonou Matky Boží. Ano, je to 50 na 50, že „překvapení“ bude nalezen a odminováno. A opět je v poměru 50 na 50 že kolona vstoupína území Ukrajiny a neprodere se.. Ale skutečnost, že kdykoliv ze za nějakého keře nebo za zatáčkou, se muže ozvat výstřel – je pro okupanty demoralizující.

Novinky telegraficky 26.11.14
http://censor.net.ua/news/all

Separatisté se pod vedením ruských speciálních služeb chystali vyhlásit „lidovou republiku“ v Zakarpatí – SBU
Zločinci byli vedeni ruskými speciálními službami.

SBU překazila pokus o ostřelování štábu ATO v Kramatorsku.
Bezpečnostní služba Ukrajiny zneškodnila komando, které plánovalo útok na sídlo v Kramatorsku.

SBU zabránilo krádeži ukrajinského vojenského letadla, ruskými tajnými službami
Bezpečnostní služba Ukrajiny překazila pokus o únos ukrajinského
vojenského letadla v Nikolajevu, ruskými tajnými službami.

Teroristé se snaží obsadit trasu Lisičansk-Luhansk a obklíčit ukrajinskou armádu pod Debalcevem – SNBO
Teroristé mají v úmyslu zavést kontrolu nad cestou Lisičansk-Luhansk.

Přes “ Izvarino“ ve směru Luhansk, projeli dvě kolony vojenské techniky – SNBO
Včera, 25. listopadu přes kontrolní stanoviště “ Izvarino“ na hranici s Ruskem byl zaznamenán pohyb dvou kolon vojenské techniky ve směru Luhansk.

Ukrajinské sily protivzdušné obrany byly připraveni sestřelit dvě ruská
letadla, narušívší státní hranici – SNBO.
Včera, směrem Stanice Luhanska zaznamenány porušení vzdušného prostoru Ukrajiny dvěma ruskými letadly, která vletěla na území Ukrajiny v do hloubky 500 metrů a 5 km.
To řekl během briefingu mluvčí informačního a analytického centra SNBO
Andrej Lysenko.

Ukrajinský státní deficit rozpočtu je ve výši 4% HDP – Jacenjuk.

Ukrajina může pokračovat v nákupu zemního plynu z Ruska v prosinci
Ministr energetiky a uhelného průmyslu Jurij Prodan připouští, že otázka dodávek zemního plynu z Ruska bude vyřešena v blízké budoucnosti.

Ukrajina utratila na armádu 19 miliard a koupila stovky kusů vojenské techniky

Jacenjuk
Výdaje na ozbrojené sily Ukrajiny a Národní gardy byly provedeny ve výši 19 miliard hřiven..

Minský protokol ještě může přinést mír na Ukrajinu. Je třeba začít z třemi
základními body – Jacenjuk
Dohody dosažené v Minsku, může stále vrátit mír na Donbas.

Za prvé, řekl, je to obnova kontroly nad ukrajinskou – ruskou hranicí..

Za druhé, odsun všech ruských teroristů a ruská armáda z Ukrajiny.

A za třetí, dodal, přerušení dodávek techniky, pohonných hmot a dalšího
vojenského arzenálu ve prospěch ruských teroristů.

SBU zveřejnila podrobnosti o rozmístění ruských vojsk na Ukrajině (mapy)

http://informator.lg.ua/?p=50218

SBU shromáždila kompletní informace o ruských vojskách, které jsou
nasazeny na území Ukrajiny, Krymu a Rostovské oblasti Ruska. Přes četné detaily a důkazy ukrajinských zvláštních služeb, ruská vláda nadále popírá přítomnost pravidelných vojsk na území jiného státu.

Podle zprávy SBU, která představil Cenzor.Net, na území Donbasu je alespoň 35 protileteckých komplexů, přivezených z Ruska. Ukrajinští strážci zákona také vypočítali všechny tréninkové základny ozbrojenců, organizované ruskými bezpečnostními službami na Krymu..

Celý článek včetně map a popisu rozmístěných jednotek, najdete v orig. článku na :

http://censor.net.ua/resonance/313320/rossiyiskaya_armiya_i_spetsslujby_rf

_v_voyine_protiv_ukrainy

Jednotky NATO uspořádají u Oděsy „mezinárodní operaci v krizovém regionu“
http://www.politnavigator.net/vojjska-nato-otrabotayut-pod-odessojj-

mnogonacionalnuyu-operaciyu-v-krizisnom-regione.html

Oděsa 25. listopadu (PolitNavigator Maxim Karpenko) –

Ukrajinská armáda

začala přípravy na společné cvičení s US Navy a dalšími zeměmi NATO „Sea Breeze 2015“.

Oznámilo tiskové centrum ukrajinského námořnictva.

Koncepce budoucích cvičení, ukrajinští námořníci rozpracovali s Američany v  Neapoli. Půjde o „mezinárodní operací v krizovém regionu“,společná pozemní a námořní operace, s podporou letectva.

Cvičení pomůže ukrajinské armádě pracovat se standardy NATO, řekl vedoucí odboru bojové přípravy ukrajinského námořnictva Alexander Smith.

Před několika lety, poslanci regionu Oděsa, prohlásily region „uzemím bez NATO“, což znamenalo zákaz vojenských manévrů aliance, ale Kyjev rozhodnutí ignoroval..

Na Ukrajině, zaznamenány rekordní mzdové nedoplatky.
http://from-ua.com/news/331226-v-ukraine-zafiksirovana-rekordnaya-

zadolzhennost-po-zarplate.html

Souhrnně za měsíc se mzdové nedoplatky na Ukrajině zvýšily o 300 milionů UAH. A lehce překonaly psychologickou hranici 2 miliardy.

Podle Výboru pro státní statisticku 1. listopadu 2014 dluhy podniků svým zaměstnancům dosáhly 2210000000. UAH, píše Komsomolská Pravda na Ukrajině.

Takové obrovské zadlužení v zemi ještě nikdy předtím nebylo..Předchozí rekord byl stanoven minulý měsíc (1,93 miliardy.), A před tím – v březnu 2010, kdy částka nevyplacené mzdy dosáhla 1740000000 UAH..Nicméně, v té době, mohu-li to tak říci, dluhy byly rozděleny více „rovnoměrně“. Lídrem v prodlení nyní byla Doněcká oblast, pokud v roce 2010 výše dluhu byla o něco více než 300 milionů. UAH., V současné době
přesahuje 944000000. UAH.

Vlkův vstup: Mám pocit, že  v Kyjevě,Bruselu a Pentagonu se kompletně zbláznili!! Ty společné manévry v  bezprostřední blízkosti bojové zony, s použitím letectva  není nic  než čirá provokace a snaha  škrtnout sirčičkou v pověstné prachárně…

Z Ukrajiny  odjela delegace MMF, aniž by ji ujistila, že poskytne další úvěrovou tranši. Není spokojena  se sestavením rozpočtu a se základním scénářem , na kterém byl postaven – tedy růstem HDP Kyjeva o  + 2% příští rok…

Zdroj:http://www.politnavigator.net/delegaciya-mvf-uekhala-iz-ukrainy-tak-i-ne-garantirovav-novyjj-kredit.html

No a nakonec perlička. Podle http://rusvesna.su/news/1416997313 finanční náčelník jedné části ukrajinských sil místo aby vyplatil své vojáky utekl, i s 5 miliony hřiven do Ruska…

V každém případě  díky MP!

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.