AKO SOM SA STAL NACISTOM


napsal ROB

Zdá se, že  komunita  nových slovenských Kosířů je  náležitě  čilá a nabuzená!  Mám dnes opět velkou radost – uvést na Kose nového autora a  jak je  zřejmé z první věty – opět ze Slovenska. Mám z toho dvojnásobnou radost!

Řekl bych, že  všichni autoři z druhé části bývalého stu mají jedu velmi společnou vlastnost – jsou velmi úderní!  Což rozhodně není na  škodu. Oproti nám , poněkud  rozvláčným Pepíkům 🙂  . Prostě temperament se  nezapře. 🙂 A  ROB je takovou klasickou  ukázkou údernosti a  já dodávám, že mu moc  závidím jeho dar stručnosti!  Už proto  si zaslouží mimořádný násyp hvězd. Předem děkuji.

Keď v 89-om došlo k prevratu hľadel som do budúcnosti mierne pesimisticky. Vyhovoval mi totiž bipolárny svet. To sa nám kapitalizmus a socializmus snažili dokázať, že tí druhí sú na tom horšie. Avšak po tom ako ZSSR po 70-ročnej blokáde a nepriateľstva našich dnešných priateľov opustil pozíciu protiváhy táto súťaživosť nemala zmysel a prišlo k postupnému uťahovaniu opaskov a podľa dnešneho vývoja aj úzd obyvateľov.

Posledných 25 rokov som žil v akomsi očakávaní, že demokracia k nám naozaj jedného dňa dorazí a aj ja ju okúsim a porovnám s dobami socialistickými.

Až udalosti na Ukrajine mi ukázali, že mi to nebude súdené.

Pri prvých protestoch na Majdane a veľkej spravodajskej pozornosti masmédií som zrazu mal divný pocit. Nesedeli mi komentáre udalostí s obrazovými materiálmi.

Tie ľudové protesty s dokonalou vojenskou organizáciou, nerozvážni hajlujúci mladíci, mierumilovná obrana molotovmi proti neozbrojeným krvilačným policajtom…

A potom prišla streľba a nebeská sotnya. To už bolo moc a začal som prekopávať internet.

A zrazu som objavil, že mi tu niekto trošku klame. Či skôr opačne veľmi klame. A to mainstream ako slovenský tak aj český ba aj BBC a aj CNN a prišlo mi zle…

A už môžem porovnať soc. a kap. informačnú demokraciu. Neuveríte ale socialistická propaganda je na tom lepšie/tam každý predpokladal istý balast a tak aj správy vnímal/.

Odvtedy udalosti pravidelne sledujem a premýšľam, že neexistuje u nás jeden jediný profesionálny demokraticky denník alebo TV.

Čo je však najhoršie je, že ten nacisticko-zlodejský ukrajinský plagiát štátu podporuje aj naša vláda a aj náš ,,dobrý Anjel,, prezident.

Tým so mňa ako občana EU, NATO a Slovenskej republiky spravili nacistu a to neodpustím nikomu…

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.