Bumerang


napsal Jarda  Hudec

Daniel Anýž, redaktor a komentátor Hospodářských novin, je známý jako velký milovník USA, amerikanofil. Já osobně na tom nevidím nic špatného, já jsem zase slovákofil, trochu polákofil a maloučko i rusofil. Někdo vdolky, jiný holky.

Kdo čte jeho pravidelné pondělní komentáře v Hospodářkách pod trvalým nadtitulkem „MCMEDIA“, může se vlastně seznámit s pohledem pevného amerického vlastence Anýže na světové dění v celkem širokém spektru témat, často se věnuje i médiím. Především těm z USA, která jsou z jeho pohledu nejprofesionálnější, nejobjektivnější, nejprogresivnější – prostě „americká“, což je v jeho pojetí třetí stupeň slova „dobrý“. A opět – nic proti tomu, má právo na svůj názor, svojí láskou k USA se nijak netají.

Jenže najednou se americká média nechovají podle osvědčeného mustru „poučovat a vyvolávat krize v zahraničí“, ale – k čertu! – chovají se podle tohoto mustru prý i doma, v USA.

Daniel Anýž je tím nejspíš rozhořčen, jak je zřejmé z dikce jeho článku, který publikoval v Hospodářkách 8.12.2014, „Média ve Fergusonu přikládala pod kotel“.

Zejména doporučuji poslední odstavec tohoto jeho dílka. Vám to nepřijde legrační? Všude je takový chování médií O.K. Ale u nás v USA? No fuj, to se přece nedělá….

Ten článek naleznete v  originálu zde:

http://archiv.ihned.cz/c1-63226530-media-ve-fergusonu-prikladala-pod-kotel

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Tóny Jardy Hudce se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.