Ukrajinská svodka ze dne 16.12.2014- doplněná o část MP


pro https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali hroch,MP a vlk s přispěním dalších

Ukrajinská svodka za 16. prosince 2014: http://voicesevas.ru

10:30 Ranní informace Informační služby domobrany Novoruska (NR):

„Situace nedoznala podstatných změn. Režim přerušení palby se v podstatě dodržoval. Prováděla se příprava k vyvedení techniky a ozbrojených jednotek domobrany Donbasu od styčné linie s protivníkem.

Naproti tomu, nebyly zaznamenány příznaky vyvedení vojsk a těžké techniky banderovců ze zóny tzv. ATO, jakož ani podstatné změny v dislokaci vojsk kyjevské junty.

V noci nebyly zaznamenány ztráty mezi vojáky LNR a DNR.“

10:44 V noci byl v Oděse zaznamenán silný výbuch. Podle předběžných údajů k nemu došlo v sousedství ropné rafinerie.

11:28 Obyvatelé osad Anfrejevka a Mirnyj Telmanovského okresu jsou už několik dní bez světla díky ukrajinské artilerii, která vážně poškodila osadní výtopnu a regionální trafostanici.

12:00 Podle svědectví místních obyvatel dnes v Charkově na území vojenské posádky v Baškirovce zahřměl výbuch.

12:45 Podle údajů rozvědky domobrany, dorazila do města Čugujev v Charkovské oblasti jednotka zahraničních žoldnéřů, nejspíš soukromé vojenské společnosti. Počet se odhaduje kolem 60 mužů.

sv1

14:08 Válečný přehled od válečného korespondenta s volacím znakem „Samur“:

„VSU se připravují k útoku na Donbas. Výsledky z 15.12. potvrdily informace o pokračujícím soustředění ukrajinských vojsk v tzv. „druhé linii obrany“, jejíž část ještě není dobudována.

Různé vojenské jednotky se soustřeďují západně od Marijinky a okrese Kurachovo, za Krasnogorovkou, severozápadně od Karlovské přehrady, a také u Mariupolu.

Po celý den 15.12 přicházely informace o lhůtách otevření dosud uzavřených letišť. Jestliže se kolem poledne hovořilo o tom, že provoz bude zahájen o půlnoci na 16.prosince, nakonec Gosaviaslužba oznámila, že se zatím o konkrétním datu otevření letišť neuvažuje.

Ukrajinské velení a velení NATO se snaží maximálně využít „přerušení palby“ k předvádění svalů VSU, a především pak těch jednotek, které jsou zapojeny do přípravy dalších útoků proti povstaleckému Donbasu.

14:35 Jak sdělil LifeNews, VSU zakoupili prostřednictvím bulharské obchodní firmy dva bezpilotní letouny „KS-1“ za 714 tis.USD.

16:15 VSU ostřelují pozice armády DNR ve Valujském, u Kolesnikovky a Olchového

sv2

17:18 Jak oznámila agentura RIA Novosti, Ukrajina začne stahovat těžké zbraně od styčné linie až po úplném zastavení palby…

17:30 Zpráva od domobrance s volacím znakem „Kadet“:

„Lidé v Luhansku teď slyší salvy 3 praporů samohybných houfnic LNR. Jde o odvetnou palbu za napadení se strany VSU (minomety, houfnice, samohybné houfnice a tanky). Pokud se VSU nezklidní budou proti nim použity „Grady“ a „Uragány“.

Domobrana vybudovala mohutné opevnění v Nižněteplém.

VSU plně kontrolují Trechizbenku. Už se tam ale dávno nic nepřiváží, protože VSN vytvořily operativní obklíčení pomocí diverzně-výzvědných skupin (DRG) a partyzánů.

18:00 VSU pokračují v ostřelování civilních sídlišť v LNR:

Bez ohledu na minská ujednání, pokračují VSU v ostřelování civilních sídlišť jako osady Oboznoje a Sokolniky. Ostřelovány jsou obytné domy a školská zařízení – v těchto osadách nejsou domobranci.

18:00 Jak dnes sdělil místopředseda Národní rady DNR Denis Pušilin, „…o uzavření projektu Novorusko a „zradě“ zájmů DNR a LNR, nemůže být řeč. Pouze nelze dnes hovořit veřejně o některých budoucích krocích…“- informovala agentura Novorus.info

Co si o tom myslí blogger El-murid?

State Departament USA si nakonec povšiml poskakování a zoufalých znamení Moskvy o připravenosti odevzdat Novorusko za každou cenu. Státní tajemník Kerry utrousil cosi ve smyslu: „…V posledních dnech podnikla Ruská Federace konstruktivní kroky v souvislosti se situací na Ukrajině…“

To ještě neznamená, že jsou USA připraveny kapitulaci přijmout, ale je to jasný signál – vydali jste se správným směrem, přátelé!

Přátelé, povzbuzeni úspěchem, oznámili, že „O otázce autonomie Doněcké a Luhanské oblasti budou rozhodovat sami Ukrajinci“. Jinými slovy – autonomizace už není podmínkou Ruska, ale byla nabídnuta ke koupi Kyjevu – a vy se tam nějak srovnejte, my souhlasíme se vším. „My nenabízíme autonomizaci nebo federalizaci“ – zopakoval Lavrov, aby bylo vše úplně a definitivně jasné.

Ve skutečnosti se jedná o úplné opuštění všech předchozích požadavků. Jednotná, unitární Ukrajina se uznává za slušného partnera a souseda. Hlavní příčina, která způsobila občanskou válku, je definitivně zapomenuta – ať jde vše, jak má. Chcete-li vraždit vaše oponenty – je to vaše vnitřní věc. Nás se to netýká.

18:35 Jak sdělila Inf.agentura Novorossija, VSU obnovily ostřelování Slavjanoserbska.

21:43 Sdělení novinářů.

Ukrajinský genštáb dnes oznámil brzké ukončení příměří. Mluvčí VSU Selezněv informoval o možnosti obnovení válečných operací v zóně tzv. ATO. „Existuje riziko obnovy válečných operací. Současně není vyloučeno riziko diverzních akcí na těchto územích, proti státním a vojenským objektům, a také organizování masových protestů a občanské neposlušnosti ve velkých městech“ oznámil dnes Selezněv.

S ohledem na množství informací o stahování jednotek a techniky domobrany z kontaktní linie, to vypadá spíš tak, že se ukr.vedení snaží přehodit odpovědnost za už dříve připravovanou útočnou operaci VSU na domobranu.

20:27 Mapa bojových akcí v Novorusku s vyznačením zón partyzánských aktivit 16.12.2014:

https://i1.wp.com/voicesevas.ru/img/62b303f55e879c1d30b62f4012a2bfbd.png

Díky hrochu za  dnešní přísun a výpomoc!

Mapy :

Ukrajinská:

https://i0.wp.com/www.rnbo.gov.ua/files/2014/16-12.jpg

Opolčenská:

Interaktivní komentovaná:

Co dalšího našel včera  vlk ohledně ukrajinské krize?

Zprávou dne pro mne je bezesporu včerejší těžký propad  ruského rublu.

Než přijdu se svým komentem, dám sem ještě  hrochův překlad  vystoupení Michaila Chazina k této věci:

Otázky Putinovi …

V souvislosti s blížícím se projevem V.V.Putina k národu, chci vložit i své otázky do pokladnice lidové moudrosti. Tím spíš, že vedení Centrální banky(CB) ani Vláda na ně s vysokou pravděpodobností odpověď nedají.

1.Co budou v situaci zpřísnění peněžní politiky dělat malé a střední banky, které „žijí“ ze služeb klientům? Jak mají zavírat problémy s likviditou? Máme považovat kroky CB minulých dnů za politiku likvidace nestátních bank?

2.Velké banky (nemluvím už o středních a malých) teď pozastavují úvěrové linky, otevřené za starých sazeb. Znamená to, že mnohé podniky nebudou moci vyplatit přednovoroční mzdy. Jedná se o miliony lidí. Co mají dělat?

3.V souvislosti s uzavřením úvěrových linek budou mnohé podniky nuceny zastavit úhradu dodávek. Zahraniční dodavatelé v takové situaci uplatní penále a pokuty, ruské mohou zkrátka zahynout (většina z nich nemá devizové tržby). Co mají dělat ruští výrobci v takové situaci?

4.Jedním z hlavních zdrojů rozvoje ekonomiky Ruska byly státní zakázky, zvláště – v regionech. Politika CB způsobila, že že tyto zakázky nemohou být splněny (zvláště, pokud obsahují dodávky zahraničních komponentů, jejichž ceny už jsou zaneseny v kontraktech). Hodlá vláda do Nového roku přehodnotit rozpočet letošního roku se zohledněním změny cen VŠECH státních zakázek, nebo tyto ztráty na sebe musí vzít občané Ruska? Jak se to projeví na ratingu státní moci a Prezidenta Ruska osobně?

5.Základním principem kterékoli moci je, že skutky namířené proti této moci musí být potrestány. Politika finanční moci Ruska posledních týdnů způsobila vážné škody nejen reálnému a finančnímu sektoru ekonomiky, ale i desítkám milionů občanů Ruska. Jak konkrétně bude státní moc trestat viníky a jak bude tyto ztráty kompenzovat, aby se nestaly pro ekonomiku Ruska fatálními? Jak bude m.j. kompenzovat prudký pokles osobní poptávky (tj. fakticky HDP země) v prvním čtvrtletí příštího roku v souvislosti s hromadnou nevýplatou mezd a prémií?

Michail Chazin _ 16.12.2014 – worldcrissis.ru

Vlkovy poznámky k pádu rublu:

Nejdříve grafy:

Graf ruský rubl a americký dolar

zdroj:Kurzy.cz

Mluví se o dopadu sankcí na ruskou ekonomiku. Nejsou příjemné, ale dají se zvládnout. Ale  tenhle útok na ruskou měnu je daleko a daleko horší. A není naprosto žádný důvod  se domnívat,  že  současná panická situace kolem rublu  nebo vývoj cen ropy

Graf vývoje ceny komodity WTI Crude Oil Ropa

zdroj. Kurzy.cz

má nějaké fundamentální ekonomické opodstatnění!  Nemá! V hospodářských fundamentálních datech to naprosto není. V ruské ani světové ekonomice  se  od začátku srpna letošního roku, kdy  pád odstartoval,  prostě  nic podstatného nezměnilo. Ale  jde o bezprecedentní  devizovou a komoditní manipulaci obrovského rozsahu. Řekl bych osobně – zbran posledního soudu Západu před  tím, než se začne  střílet ostrými.Otázkou je, jestli k té střelbě ovšem netvoří výraznou zkratku!

S  touhle manipulací souvisí dvě  základní otázky:

1- proč se tomu tak děje?

2- jak dlouho tohle Západ může provozovat?

Jasně, že  odpověd  na  dotaz číslo 1 je  Ukrajina! A  snaha dostat Rusko na kolena. Ale ten útok je  až bizarně masivní a  stále se stupnující. Při tom v konfliktu na Ukrajině  to vypadá na zastabilizování situace.   Nedává to logicky smysl. Opravdu ne?

Když jsem dělal svou denní rekognoskaci Spiegel Online.de našel jsem tam tenhle artikl:

http://www.spiegel.de/wirtschaft/soziales/ukraine-warum-das-krisenland-noch-mehr-geld-braucht-a-1008067.html#ref=plista

Článek popisuje naprosto zoufalou finanční situaci Ukrajiny. Nepřináší žádná nová data, která by  v uplynulých dnech Kosa o ukrajinské ekonomice neprezentovala. Ale zaujala mne tato pasáž  z článku:

EU a  USA  do ted  přenechávaly  MMF /Mezinárodní měnový fond/  vůdčí úlohu při záchraně  Ukrajiny. Aby  nezatěžovali vlastní danové poplatníky. USA  přistavili Ukrajině úvěr ve výši 1 miliardy dolarů, , EU svou pomoc nastavila na 1,3 miliardy  Euro. ..

Dodávám, že to je jako asi jako když  někdo plivne na rozpálenou plotnu a myslí se, že  ta tím pádem vychladne.Ale pokračujme  ve výnatku ze Spiegelu:

Ale MMF nemůže  o další pomoci rozhodnout sám.  . Za prvé se požadavek na celkovou výši téměř  zdvojnásobil – ze 17 na 32 miliard dolarů. Za  druhé MMF nesmí vlastně  poskytovat  žádnou další pomoc tam, kde se původní záchranný balík projevil jako nedostatečný. Tím se  zpochybnila  i další úvěrová tranše plánovaná  pro Kyjev v příštích týdnech…. Ještě  se ptáte , proč  ten nevídaný , až bizarní útok na ceny  ropy  a ruský rubl?

Ona totiž Ukrajina stojí bezprostředně před  finančním zhroucením! Pokud  Rusko rychle nekapituluje  a nevzdá věc opolčenců….

Mimochodem, původně jsem chtěl dát jiný článek ze Spiegelu. Tento:

http://www.spiegel.de/wirtschaft/soziales/ukraine-jazenjuks-fordert-neue-milliarden-von-eu-kommission-a-1008659.html

Píše se tam například že:

Ukrajinské devizové rezervy  z dnešních , méně  než 10-ti miliard  USD  klesnou koncem roku na  nějakých miliard  osm…

To už by bylo vymalováno úplně! Protože  příští rok má  Ukrajina splatit 4,3 milairdy dolarů starých úvěrů. Z toho 3 miliardy Rusku, které asi sotva bude  ochotno své úvěry prolongovat, pokud nebude sraženo na zem… Splátka ruského dluhu by znamenala sama o sobě game over! Nebo tvrdou masivní finanční pomoc  těch, co ukrajinskou tragedii nastartovali. A oni platí neradi. Přesně podle  Havlíčkova   epigramu o dobrých přátelích, co v nouzi dávají rádi dobré rady, ale málo kdo mouky pytel…A tady je to na velké placení a urgentně! Jak tohlke vysvětlit německým, francouzským, britským poplatníkům? Těžko že?  Americkým? Nevím. Nemám zkušenost.

Ještě  si dáme grafiky ze  Spiegelu, popisující stav ukrajinské ekonomiky:

Vývoj HDP Ukrajiny:

Schlechte Aussichten: Das Wirtschaftswachstum der Ukraine bricht ein.

Roční ztráty průmyslové produkce    Doněcku, Lugansku a  na zbytku Ukrajiny:

...in den Krisenregionen Luhansk und Donezk.

Vývoj devozových rezerv Ukrajiny:

Schwindende Rücklage: Die ukrainischen Währungsreserven gehen immer weiter zur...

Deficit státního rozpočtu Ukrajiny:

Rote Zahlen: Mangels Wachstum steigen die Haushaltsdefizite und damit...

Zadlužení Ukrajiny  vzhledem k HDP země:

...auch die Gesamtverschuldung der Ukraine.

Inflace na Ukrajině

K té inflaci jen tolik, že  K Teures Leben: Auch die stark angestiegene Inflation macht den Ukrainern zu...

Ke  grafu   té inflace na Ukrajině jen tolik, že  letošek bude Ukrajincům, se zatím 21% , připadat příští rok, až  budou zavedeny nové ceny energií  a  další výdobytky  Majdanu, jako procházka dobře  zásobenou cukrárnou, kde funguje samoobslužný bufet a není potřeba platit…

Takže věc je jasná – Rusko musí zkolabovat dříve než Kyjev…..Západ použil svou tichou atomovou bran, ke které nepotřebuje souhlas parlamentů jednotlivých zemí. Prý to všechno jen ta neviditelná ruka trhu. Potvora…. Být Putinem, přejdu na válečný model hospodářství…

Ale ještě dlužím odpověd na otázku

2- jak dlouho tohle Západ může provozovat?

Přiznávám, že moje poctivá odpověd je  – nevím. Mohu říci jen , že tak dlouho, dokud  Saudská Arabie  a  Emiráty budou ochotny  držet nadprodukci ropy a sami tvrdě na  tuhle politiku ze  své kasy doplácet.

Nebo tak dlouho, dokud například nezasáhne  Čína a nepomůže  Rusku svými devizovými rezervami. Otázkou je ovšem, jestli vůbec.. Jestli by  takhle náhodou kolaps Ruska nepovažovala za  absolutní historický jack pot! Více o tom dále.

Nebo tak dlouho dokud se nezačne hroutit ruský bankovní systém, který stojí momentálně  stále ještě na  dolarových půjčkách ze zahraničí. Kdyby se to stalo, byl by proti tomu kolaps Lehman Bros. jen drobnou dětskou hrou. Míním v dopadu na západní bankovní systém, který se jakž takž právě vyhrabal z Lehmanovské rány.

Slyším námitku, že  bych měl spíše  řešit, jak dlouho ten tlak může  ustát ještě Rusko? Řekl bych, že dlouho. Pokud  by se Putin ovšem rozhodl přejít na válečný styl ekonomiky a skoncovat s ruskou demokracií a nezávislostí institucí, vyvlastnit oligarchy, aby si zajistil podporu většiny společnosti a nekompromisně potlačil akce opozice, které by přišly a přešel na sovětský režim jedné strany  a jednoho hlasu. Pak to přežije jak Rusko, tak on. Celkem v klidu. Jen Rusko se stane opravdu nebezpečným státem! To by byl opravdu úžasný výsledek  západní politiky! Ruský medvěd, který nebude ochoten s nikým diskutovat. Který ví, že  byl překročen Rubikon a musí se spolehnout sám na sebe  a že příštích 20 let bude za páriu. Tak jako už v dějinách mnohokrát.  A začne manipulovat svými menšinami například  v Pobaltí..

Ale mám ještě horší scénář. Zkuste si představit rozval Ruska. Chaos  země s tisíci jadernými hlavicemi! Které budou na prodej každému, kdo přiveze dost velký kufr peněz.  Jehož dálněvýchodní surovinové teritoria  okamžitě  zabere  Čína  a vyřeší tak okamžitě  svoje  dva  problémy  – nedostatek prostoru a surovin…A udělá tak ten historický  jack pot, který jsem zmínil na samém začátku svých úvah.

Jenže  Západ  evidentně  chce  ještě více přiložit pod kotel! Die Zeit informuje  o tom, že proti Rusku bude příští týden uplatněno nové kolo sankcí, které se bude týkat výhradně Krymu a  EU by je měla , podle diplomatů vyhlásit příští čtvrtek na vrcholném jednání ministrů zahraničí členských zemí.

Mají se týkat především investic  z EU do sektorů těžby nafty a plynu, dopravy a dopravní infrastruktury a telekomunikací.

A vše bylo komentováno se slovy: Jakkoli nám momentálně jde o Donbas, nezapomněli jsme na Krym!

Ovšem Jacenukovi a jeho kumpánům je to stále málo. Viz doplnující informace  Die Welt:

Vládě v Kyjevu nové sankce / proti Krymu/ nestačí.  Ta je  označuje za „symbolickou akci“. Prý by měly být proti Rusku „daleko tvrdší“, mezi jiným  vyloučení Ruska ze systému SWIFT“. 

„EU nemá žádnou vizi v zacházení s Ruskem, schází jakákoli strategie. Je to velký problém“. Tvrdí velvyslanec  Ukrajiny při EU.

Citoval jsem z článku Brusel nechce přijmout Porošenka

viz http://www.welt.de/politik/ausland/article135358955/Bruessel-will-Poroschenko-nicht-empfangen.html

Jistě  se Porošenkovi bude velmi líbit, co měl a konto jeho možné návštěvy  v Bruselu vyjevit  tamní velvyslanec jedné důležité evropské země /Zaorálek to zjevně nebyl/:

Pan Porošenko se nemůže stěžovat na nedostatečnou pozornost ze strany EU. Nyní s jeho návštěva nehodí!“

Jo, když chce  někdo prachy, to se dveře zavírají sakra  rychle!

Ovšem jinde  ho přeci jenom trochu rádi mají…Nové kolo sankcí proti Rusku chce připojit také americký Kongres…

No a celý článek korunuje dokonale poslední odstavec! Počtěte si:

Ale co se stane  s miliardami / z navýšeného úvěru od MMF/ ? Vtáhne  je bažina korupce? Budou někdy v budoucnu, alespon přibližně, splaceny  zpět? On už  existující  záchranný program MMF neměl  být / podle platných směrnic MMF/ přidělen.  Takzvaná úvěruschopnost dlužníka není, v případě Ukrajiny, k disposici a  to je  v programu přiděleno více peněz , než  předpokládají kvoty MMF  dle jeho vnitřních pravidel a  při tom splnění podmínek, podminující výplatu tranší během příštích 12 měsíců je v nedohlednu. Přesto mezinárodní společenství přivřelo obě oči – a bude tak činit i dále. Všichni mají jasno: Ukrajina přijde Západ  nesmírně draho!  

Tak tohle jsem napsal na Kose už někdy začátkem března….

Ovšem na  Weltu si také mohli uspořit námahu s  tímhle článkem. Místo něj mohli klidně pověsit tuhle karikaturu , kterou jsem objevil na Facobooku Rigor Mortis:

Fotka

Tomu snad rozumí úplně všichni!

Docela mne pobavil článek Handelsblattu s nadpisem

 Ukrajina je nejzkorumpovanější země Evropy

Lze se tam, kromě jiného dočíst toto:

„Ukrajina je nejzkorumpovanější země  Evropy“ řekl ministr obchodu a hospodářství kyjevské administrativy Aivaras Abromavicius tiskové  agentuře   AFP včera v Bruselu…

A jeho ministerská kolegyně  Natalie Jaresko , zodpovědná  za finance, z kyjevského vládnoucího spolku dodává pro AFP:

Mým cílem je pohnout lidi k tomu, aby s e vrátili zpět  k otevřenému hospodářství a  a začali zase platit daně….“

Naprostá klauniáda“ Porošenko u Jacenuk jsou od samého začátku členy toho totálně zkorumpovaného klanu neplatičů daní a nyní  by sami sobě  a svým kámošům měli podříznout větev???? Rád bych zavolal -a ted  tu O Smolíčkovi nebo Perníkové chaloupce, ale nepřijde vám to jako totálně nepatřičné, ve srovnání s tím, co se  děje na Ukrajině?

Ale Handelsblatt je  vážený a na pověst dbalý titul. Takže  logicky vedle  humoristicko satirických kousků přináší  opravdu vážné artikly. Třeba  tenhle:

http://www.handelsblatt.com/politik/deutschland/atomkraft-deutschland-soll-ukraine-bei-akw-sicherung-helfen/11126094.html

Německo chce financovat  podstatné zlepšení stavu ukrajinských atomových elektráren! 

Já Němce naprosto chápu. Pokud jde o financování kyjevských demokratůrů, jsou velmi avelmi opatrní. vědí proč. Ale  těžce marodné ukrajinské atomky? To je jiná písnička. Nový Černobyl by zasáhl i Německo… Takže na podstatné zlepšení jejich bezpečnosti prý peníze  nejen dají,ale už mají i vyčleněné!!! Za tohle  Merkelové osobně tleskám…Rozumně vydané peníze. I v náš prospěch. A nic pro Jacenuka nebo Porošenka.

Nechme nyní na chvilku ruskou a ukrajinskou ekonomiku a pokoji a podívejme se, co máme jiného.  Už  předevčírem, když jsem uzavřel svodku na včerejšek, jsme měl,díky slovenskému kosíři LB, k dispozici následující video, které tehdy ještě  dlouho nebylo známé na české nebo slovenské internetové scéně. Bohužel v  mezičase ho už objevili i jíní. Takže leckdo z vás jej už viděl.  Je na něm bývalý ukrajinský voják, který tvrdí, že  na BUKu, který podle  ukrajinské tajné služby  SBU měl sestřelit  MH17 a měl být obsluhován povstalci identifikuje jako ten samý BUK, na kterém sám,v ukrajinské armádě sloužil jako operátor… Přistupuji k tomuhle videu  velmi opatrně. Nelze  ho ověřit, nicméně…. Nicméně  i německá tajná služba  BND tvrdí, že pokud  MH17 sestřelila BUK a stojí za  tím povstalci, pak jde o komplex ukořistěný Ukrům…

A mám ještě  další zajímavé video z ruských zdrojů, vážící se k sestřelu MH17.  Opět bych k němu přistoupil velmi opatrně. Tzv. Kybeberkut s e měl opět hacknout do ukrajinských vládních serverů a dostat z nich protokoly o komunikaci ukrajinských špiček bezprostředně po sestřelu malajského Boeingu, které mají dokazovat ukrajinskou režii celého incidentu. Opět – přistupujte k tomu materiálu velmi opatrně. Nelze  ověřit:

http://www.odnoklassniki.ru/video/6360270104

Nicméně – nejlepší jsem si nechal zase na konec!

Server  Deutsche Wirtschaft Nachrichten mne dostal. Tímhle článkem.

Merkel knickt ein und will mit Russland über South Stream verhandeln

Merkelová se ohnula a chce s Ruskem jednat o South Streamu!

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/12/15/merkel-knickt-ein-und-will-mit-russland-ueber-south-stream-verhandeln/

V článku se doslova píše, že Merkelová sdělila:

„EU nikdy zásadně nevystoupila proti výstavbě plynovodu, který by měl přivést plyn z Ruska do Evropy, bez toho aby šel přes Ukrajinu.

Právě německá ekonomika udělal dobré zkušenosti a s Ruskem jako spolehlivým dodavatelem.“

Tohle nemá chybu, že?!

Jen dříve byli ochotni Rusové celou tuhle atrakci zafinancovat. Dnes  už si to bude muset zařídit EU na vlastní náklad.Řekl bych, že  Merkelové už EON a další bývalí němečtí velkopodílníci na projektu vysvětlili, jaké ztráty pro ně South Stream znamená a jak ten kšeft nyní budou  „dojit“ Turci…

A  ačkoli to s Ukrajinou přímo nesouvisí, musím, chtě nechtě přidat ještě jednu zprávu. Opět z Deutsche Wirtschaft Nachrichten

Čína  chce  zavést vlastní Petro Yuany!

Čína  chce  vydat vlastní future kontrakty na ropu, které budou denominovány  v Yuanech. To by vedlo , mimo jiné také k  velkému odtoku kapitálu z termínových burz  v USA a  Británii směr  Šanghaj.

Za sebe dodávám – Čína sice  momentálně, jako největší dovozce  surovina  zejména ropy na světě,  momentálně mocně profituje  z  ekonomické války proti Rusku , protože nakupuje  svojí ohromnou spotřebu za  výprodejní ceny, nicméně  jsem byl zvědav, kdy   podnikne nějaké zásadní kroky, když vidí, co západ provádí Rusku, aby se nedostala do stejné pozice. A první z nich je venku! Přišel bleskově!

Ted už jen lze odhadovat, kdy  Čína  začne zavádět i svůj mezinárodní platební systém, aby našla paralelu ke SWIFTu. Ohledně  bankovních karet už ho má.

To všechno byly  nebo jsou zbraně na jeden výstřel. A  Západ  ten výstřel použil … proti Rusku…. Chce  se zařvat něco hodně nespisovného!

Mně opravdu ti , kteří konfigurují západní politiku  připadají jako parta malých kluků na písku, kteří nejsou schopni dohlédnout za okraj pískoviště§ oni fakt asi pořád  netuší, jaké fatální konfrontace náš  civilizační okruh vbrzku očekává… A oni chtějí zničit jediného možného spojence, který může  sehrát nějakou zásadní roli s budoucím osudovým soupeřem…

Trochu jsem to dnes natáhnul, protože  MP, mailoval, že  pokud něco dá, tak to budu moci připojit až ráno.Když v noci něco od MP dojde, připojím to během dne.

No a  nakonec něco, co bych pojmenoval jako Jacenukův  vánoční stromeček pro  /východní/ Ukrajinu:

sv3Zdroj:http://www.sueddeutsche.de/politik/ihre-post-ihre-post-zum-ukraine-konflikt-1.2264267#2

MP přeci jen poslal svůj příspěvek. Takže  tady je:

Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě.

Vydána aktuální mapa ATO
16.prosince 2014, 13:40
http://obozrevatel.com/crime/04953-opublikovana-aktualnaya-karta-zonyi-ato.htm

V Národní bezpečnostní radě doufají v začátek stahování těžkých zbraní a to i
přes přetrvávající porušování režimu “ ticha“ .

To v o úterý 16.prosince na briefingu  řekl mluvčí informačního a analytickéhocentra SNBO Andrej Lysenko, komentujíc stav na zobrazené mapě oblasti ATO, k 12:00, úterý 16 prosinec.

„Dosud nebylo ani jednoho dne, že by ozbrojenci dodržovali režim ticha“ – řekl na tiskové konferenci v úterý.

Při tom zmínil, že intenzita a počet útoků se významně snížila.

Speaker vyjádřil naději, že snížení intenzity ostřelování v oblasti ATO bude i nadále podporovat mírové řešení.

Doufáme, že brzy bude možné provést druhou fázi Minských dohod – a sice odsun těžkých zbraní ráže větší než 200 mm,“ – řekl Lysenko.

Připomeňme, že v oblasti Luhanska, ukrajinští vojáci jedné z mechanizovaných brigád zadrželi a odzbrojili průzkumno-sabotážní skupinu, přípravou které se zabývalkádrový úředník ozbrojených sil RF.

Jak uvádí Pozorovatel, mluvčí Informačního a analytického centra národní bezpečnosti a obrany Andrej Lysenko řekl, že teroristé nadále porušují dříve vyhlášené příměří na Donbasu.

Poznámka: v pondělí 15. prosince ruské ministerstvo obrany oznámilo začátek rozsáhlých vojenských cvičení na hranicích s Ukrajinou, jehož učastníky čekají praktická cvičení s ostrou střelbou.

Objevily se čerstvé fotografie ruské divize „Smeršť“ nacházející se v blízkosti Rostova.
16.prosince 2014
http://obozrevatel.com/crime/54631-poyavilis-svezhie-foto-rossijskogo-diviziona-smerch-raspolozhivshegosya-pod-rostovom.htm

Objevily nové fotografie ruské divize RSZO „Smeršť“ v Millerovu, které jsou na vlakových nástupištích v blízkosti Rostovské oblasti.

Hlásil, Informnapalm – link:
https://informnapalm.org/3916-rszo-smerch-v-myllerovo

Je těžké říct, zda jde o rotaci, odvod nebo přísun nového raketového dělostřelectva, – uvádí publikace.

Jak uvádí Pozorovatel, o měsíc dříve v Millerovu byla zaznamenána divize RSZO „Smeršť““ z 79. dělostřelecké brigády Západního vojenského okruhu Tver. A o něco dříve, v Neklinskom okrese, Rostovského kraje byla odhalena jednotka RSZO „Smeršť“ od 439té reaktivní dělostřelecké brigády jižního vojenského okruhu ze Znamenska.

Ukrajina dohodla s EU dokončení uvolnění vízového režimu do května.
16.prosince 2014
http://obozrevatel.com/politics/65831-ukraina-dogovorilis-s-es-zavershit-
vizovuyu-liberalizatsiyu-do-maya.htm

Ukrajina a EU dohodly na dokončení implementace akčního plánu o uvolnění vízového režimu na summit Východního partnerství v květnu 2015.

Uvedl to prezident Ukrajiny Petro Porošenko během společné tiskové konference s vysokou představitelkou EU pro společnou zahraniční a bezpečnostní politiku Federikou Mogheriniovou, přinesla Evropská pravda.

„Dosáhli jsme dohody, a jsem si jist, že Ukrajina bude demonstrovat svou rozhodná opatření, k tomu, aby do summitu v Rize dokončila realizaci uvolnění vízového režimu, v Rize získala jasný datum zrušení víz“ – řekl.

Také se podle Porošenka, strany dohodly na „přinést nový dech“ do iniciativy Východního partnerství.

„Výsledky voleb v Moldavsku, nám dodaly další optimismus o účinnosti této iniciativy,“ – řekl prezident Ukrajiny.

Jak uvádí „Pozorovatel“, ukrajinské úřady mají za úkol zavést sériovou výrobu biometrických pasů od 1. ledna 2015.

Obama podepíše zákon o sankcích proti Rusku a poskytnutí pomoci Ukrajině – The White House
16.prosince 2014
http://obozrevatel.com/politics/01798-k-kontsu-nedeli-obama-podpishet-akt-ob-usilenii-sanktsij-protiv-rf-i-predostavlenii-pomoschi-ukraine-belyij-dom.htm

Americký prezident Barack Obama má v úmyslu do konce týdne podepsat akt o použití nových sankcí proti Rusku.

Oznámil to tiskový tajemník Bílého domu Josh Ernest, Interfax-Ukrajina.

Prezident se chystá podepsat zákon schválený Kongresem, – řekl.

Ernest dříve uvedl, že administrativa „pokračuje ve zkoumání“ návrhu zákona, který navrhnul americký kongres.

Pro podepsání návrhu zákona přijatého minulý týden v Kongresu o nových sankcích a vojenské pomoci Ukrajině prezidentem, se vyslovil předseda sněmovny John Boehner.

Jak uvádí Pozorovatel, návrh zákona, kterým se prohlašuje akt podpory pro Ukrajinu, 13. prosince byl schválen americkým kongresem.

NATO přerušilo veškeré styky s Ruskem – Lavrov
16.prosince 2014
http://obozrevatel.com/abroad/68251-nato-razorvalo-vse-otnosheniya-s-rossiej-
lavrov.htm

Podle ministra zahraničí Sergeje Lavrova, Severoatlantická aliance už fakticky přerušila veškeré styky s Ruskem.

Řekl to v rozhovoru s France 24, přináší TASS.

V odpovědi na otázku, má-li Rusko v úmyslu přerušit vztahy s NATO, Lavrov řekl, že „my to dělat nemusíme, protože NATO to již udělalo“

„Přetrhali prakticky veškeré vazby s Ruskem. Zmrazili status Rady NATO-Rusko, a přerušili všechny mechanismy praktické spolupráce, včetně spolupráce v Afghánistánu, boje proti terorismu a některých dalších projektů. Zmrazili všechno.“
– řekl šéf ruské diplomacie ,

Jak uvádí „Pozorovatel“, Lavrov uznal legitimitu ukrajinského prezidenta Porošenka a řekl, že opakovat „Krymský scénář“ na Donbasu nemá Rusko v úmyslu.

Přídavek ze soc.síti:

První celovečerní film o válce na Donbasu.
http://colonelcassad.livejournal.com/1947450.html

Stejně jako v případě 888, neuběhl rok, co začala válka, a už se objevil první celovečerní film o válce na Donbasu s názvem „Válečný dopisovatel.“
(úryvek z čl.)

Film můžete zhlednout zde : https://www.youtube.com/watch?v=YkwFmr-RM9

Stručně o důležitém.
http://colonelcassad.livejournal.com/1948057.html

1. Posilování vojenské přítomnosti USA a NATO na Ukrajině pokračuje.
Za poslední 4 dny na území letišť ve východní Ukrajině přístálo 32 vojenských dopravních letadel. Vykládají nejen náklad s protitankovými systémy, komplexy RZB,
bezpilotníky s potřebným vybavením, neprůstřelné vesty 5-6 třídy, různou optiku a speciality, ale i několik mobilních systémů protibaterijního boje,několik BMP a 10 dělostřeleckých systémů.

Také jsou informace od zdroje na vedoucí pozici v Oděském přístavu , že vpřístavu vyložili 10 BMP a 3 houfnice. Během týdne na Ukrajinu také přisli 2 náklady
s BMP a BTRy a z východní Evropy. Při současném tempu obnovování zálohovací techniky a kapacit pomocí ze zahraničí, obnovení bojových jednotek chunty do červencového stavu, lze očekávat v první polovině ledna.

2. VSN provedla vyvedení těžké techniky na dvou okrajových úsecích.
Hloubka stažení byla 10 až 20 kilometrů, frontu stejně jako předtím drží hlavně pěchota a BMP, z dělostřelectva v první linii je možno nalézt minomety a protitankové „Rapiry“, stáhli se „Grady“, houfnice a několik tanků v těchto oblastech.

Kolona  s nápisy „Na Mariupol“, se nyní nachází na frontě mezi Telmanovem a Novoazovskem. Nepřítel pokračuje ve své roli v této oblasti, tak že posílil obranu, kromě zaminování pobřeží, v tanky ohrožených oblastech pokračuje ve vytváření minových polí, rozvíjí systémy opěrných bodů, provádí u nich příslušná technická zabezpečení, kde se stále potýká s katastrofálním nedostatkem inženýrské a stavební techniky, po letních ztrátách.
Voyentorg minulý týden zvýšil aktivitu své práce, což bylo reakcí na americké vojenské přípravy .

3. Humanitární situace je i nadále velmi vážná, došlými finančními prostředky a humanitární pomocí do Novorossie, bylo již možné zahájit proces zmírnění
následků katastrofy. Uskutečnují se výplaty sociálních závazků, které zrušil Kyjev, ale musíme pochopit, že tyto platby jsou neúplné. V Doněcku a Lugansku se nyní s produkty více či méně lze střetnout, však neméně je na trzích prodávána humanitární pomoc z ruských dodávek a zboží Achmetova, které nedávno začal blokovat Kolomojsky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Teritorium hrocha se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.