Ukrajinská svodka ze dne 04.01.2015 – s opravou


pro https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali Ernest,MP a vlk s přispěním dalších

Všechny texty bez uvedení zdroje jsou převzaty z   vk.com/strelkov_info

03.01.15 Post novinářů.

„V Oděse, vojáci Národní gardy pod ozbrojenci zahájili masivní pátrání, provádějí lov „podezřelých osob“. Do města, přijely nejméně dvě kolony:., Od Tairova a přes osadu Kotovskskyj. Jak vysvětlila tisková služba Oděs policie, samopalníci, kteří se objevili ve městě ve velkém množství, vystrašili měšťany – to jsou vojáci Národní gardy, kteří se budou podílet na operativní a preventivní práci ve městě. Aktivisté protifašistického odporu oznamují zatýkání a násilí napodezřelých ze separatismu“ ozbrojenými nacisty – „státními bandity„.

Foto-trestní oddíly Národní gardy přijely do Oděsy.

http://cs540108.vk.me/c621517/v621517063/867f/cKXJk4MChl0.jpg

http://cs540108.vk.me/c621431/v621431397/870c/NB4JggRIRjg.jpg

03.01.15 Přidal Pavel Gubarev.

„Nebezpečí „Maidanu“ v Rusku nemůže být podceňováno. Musíme být připraveni na toto nebezpečí. Maidan u nás začal z malých protestů nechápavých studentů, které „zbili“ příslušníci Berkutu. To vše po kapkách a příznaků nátlaku v Rusku je mnoho. A zde není třeba jančit, zde je třeba, chránit bezpečnost přiměřeně. To znamená, že by to nemělo být podceňováno, a je třeba připravit odpovídající reakci.

Odpovídající odpor může dát pouze organizace postavená ze spodu, živá, a každý účastník této struktury by měl mít vysokou osobní motivace a velmi jasně chápat cíle a záměry, až do takových globálních věcí, jako je místo Ruska ve světě, globální struktury světa. To znamená, že to musí být skupina lidí, kteří vědí, pod nimi by měly být živé základní organizace, a jen taková síla, organizovaná zespodu, opět může odolat tomu, do čeho se snaží dnes naši nepřátelé snaží ponořit Rusko. Snaží se, budou to dělat na základě všech vnitřních rozporů, které existují.
A zkorumpovaní úředníci budou pracovat s jakoukoliv vládou, dokonce i liberální vládou, kterou zde chtějí ustanovit naši nepřátelé, Spojené státy americké, se svými satelity. Úředníci to přijmou stejným způsobem, jako aktuální mocenskou strukturu pod vedením Vladimira Putina. Proto bych nehledal podporu u těchto úředníků, podpora je třeba hledat jen v lidech. Také Janukovyč udělal stejnou největší chybu. Nenašel oporu v lidu. Ale vždyť ji nemusel hledat, jenom ji musel vzít, ona zde byla. Nedokázal vybudovat organizaci, sebeorganizaci zdola. A prostě utekl“.

03.01.15 Poslal dopisovatel s volacím znakem „Avas„.

„Ukrajinští fašističtí barbaři zabili srnce, jeleny a další vzácná zvířata v rezervaci „Doněcký hřeben“. Oblast rezervace se skládá z jedinečných lužních lesů, geologických a archeologických památek. V ní se volně pohybovala zvířata a ptáci, existovaly zde rostlinné endemity, to znamená, existující pouze zde, rostliny a hmyz, které přežily i dobu ledovou. Pracovníci rezervace plánovali rozšířit plochu rezervace a vytvořit zde národní park. Avšak i na vyhrazené území přišla válka: výstřely, výbuchy, rachot obrněnců, zdevastovali pásy jedinečnou půdu, lesní a stepní požáry … ukrajinští nacisté zabili všechny jeleny kteří žili v rezervaci, zničili mnoho divokých prasat. Dosud není znám osud stáda bizonů, kteří se zdržovali na vyhrazeném místě. Aby se zabránilo další devastaci krajiny parku, jeho současné vedení v osobě ředitele rezervace S. Chorošajeva poslalo oficiální dopis vedení DNR, doslova žebralo o zavedení pořádku v nejbližší době. A byli vyslyšeni – byl vydán zvláštní dekret zakazující lov všech druhů zvířat v rezervaci a jakoukoliv činnost na tomto území „.

03.01.15 Večerní zpráva domobrany Novorossii.

„Během dne příměří na frontě bylo vojskem kyjevské junty opakovaně porušeno. Doloženo je nejméně pět případů použití zbraní ukrajinskými fašisty:

08:30 palba z ručních zbraní a AGS na pozice domobrany LLR u obce Sokolniky (35 km severo-západně od Luganska);
12:30 byl proveden dělostřelecký útok na pozice domobrany DNR v oblasti Novoj Marevki (50 km jižně od Doněcka);
12:35 minometné ostřelování jednotky domobrany bránící okolí Nikolajevky (44 km jihozápadně od Doněcka);
10:45 a 13:55 z ručních zbraní ze strany nového terminálu byli ostřelováni obránci Donbasu, bránící letiště Doněck.
Ztráty domobrana nemá. Odvetná palba nebyla zahájena.

Podle zpráv rozvědky během dne banderovci stažení těžkých zbraní a vojenské techniky z linie kontaktu neprováděli“.

03.01.15 Rozhovor s opolčencem „GIVI“.

„Velitel Givi poskytl rozhovor a vyjádřil svůj názor na situace s vraždou A. Bednova. GIVI připraven přijmout bojovníky GBR Batman do své jednotky a vyzývá všechny velitele Novorossii sjednotit se a dělat společnou práci„.

http://vk.com/video-57424472_171216382?list=94e68af00fe722fb40

http://vk.com/video-57424472_171216380?list=123673cc3d48486fc7

03.01.15 Aktuální příspěvky novinářů.

– Výměna mrtvých těl vojáků mezi ukrajinskými silami a silami domobrany Doněcké lidové republiky se konala po svátcích v neutrální zóně v areálu letiště v Doněcku, řekli dnes novinářům na ministerstvu zdravotnictví DNR. Armáda Doněck lidové republiky předala těla 5 ukrajinských vojáků, ukrajinská armáda předala tělo 1 mrtvého vojáka armády DNR. Kromě toho, armáda DNR předala jednoho zraněného ukrajinského vojáka“.

Pozn. vlk: dobře  si znovu všimněte  teho poměru  5 mrtvých ukrovských kyborgů, versus  1 mrtvý opolčenec. A  srovnejte s Lysenkovými nebo Tymčukovými tirádami ohledně ztrát na frontě!

Pokračuje Ernest.

– „Ministr obrany rady Ukrajiny Aleksandr Turčinov řekl, že pohyb osob a zboží po celé linii kontaktu mezi znesvářenými stranami v Donbasu bude omezen.“

– „03 ledna 2015 v 17:12 (MSK) na kancelář televizního kanálu „Inter“ byl proveden útok: cihlami a kameny rozbili skleněný vstupní prostor v přízemí. Naštěstí, nikdo z personálu televize nebyl zraněn“.

– „. Na stanici Oděsa-Peresyp došlo k výbuchu železniční cisterny s ropnými produkty. Dnes do služebny ministerstva vnitra na Oděské železnici obdrželi zprávu od dopravní služby o tom, že ve stanice Oděsa-Peresyp strojvůdce elektrické lokomotivy nalezl pod cisternovým vozem rozlitý plynový olej.“

03.01.15 Poslal dopisovatel s volacím znakem „Jan“.

„V současné době je poměrně vysoká aktivita letectva (hlavně v Nikolajevu), létají alespoň dvě dopravní letadla. Po ranních událostech v Oděse (ze tří směrů do města přijel velký počet polovojenských jednotek Národní gardy), zcela zablokovali město, včetně vzdušného prostoru. Podle neupřesněných informací, byla Oděsa zahrnuta do oblasti ATO, probíhají prohlídky a je omezení pohybu, nacisté v ulicích hledají podezřelé lidi. V odpoledních hodinách na severním okraji Gorlovki byla přestřelka, v oblasti Čugueva byla večer zvýšená aktivita ve vzduchu, většinou malé vrtulníky (Mi-8). Celkově je situace klid„.

Od domobrany.

„V 21:00 v Pískách pravidelně vypuká přestřelka z ručních zbraní. V 19:00 na letišti Doněck rovněž. Od Písků ukrajinské síly krátce ostřelovaly z děl oblast osady Oktjabrskij, tam z Písků přiletěl zápalný granát„.

04.01.15 Fotky bloggerů.

„Ukrajinští okupanti stahují k Lugansku výkonná děla Pion„. Na fotkách №562 a №564.“

Original: https://pbs.twimg.com/media/B6NRZ_mIAAMbwcN.jpg

Original: https://pbs.twimg.com/media/B6NRZ_pIYAAum9p.jpg

04.01.15 09:55. Zpráva domobrany.

„Asi před hodinou, Ukrajinci ostřelovali Petrovskij rajon. V současné době jsou slyšet kulomety. Podle místních obyvatel v oblasti Gorlovky v osadách Ozerjanovka a Korolenko jsou slyšet zvuky pěchotního boje. Kolem 09:00 již asi půl hodiny v oblasti Marinky u Doněcku Rifle je slyšet střelba ručních zbraní a práce dělostřelectva“.

04.01.15 Přidali novináři.

Konvoj vozidel s humanitární pomocí pro DNR a LLR ruského ministerstva pro mimořádné události vyjel do rostovského regionu. Kamiony vypravilo noginské záchranné centrum MČS. Je složen z více než 60 vozidel. Celkem bude mít jedenáctý konvoj více než 120 vozů a poveze více než 1400 t humanitární pomoci – potraviny a dětskou výživu. Předpokládá se, že kolona dorazí na místo určení osmého ledna“.

04.01.15. 11:05. Poslal místní obyvatel.

Byla zahájena odvetná palba z minometů na Marinku z Petrovského rajonu. Bydlím v osadě 7.šachty v rajonu Petrovskij. Velmi blízko je slyšet salvy, potom svištění a výbuch směrem na Marinku. Stále to pokračuje. Nyní střílí z Krasnogorovky na Petrovku. Rozléhají se exploze u 10. šachty a Žilploščadky„.

Od domobrany.

„V obci Petrovka jsou slyšet zvuky těžkého boje u Staromichajlovky– Krasnogorovky„.

04.01.15. Zpráva rozvědky DNR.

„Podle místních obyvatel v noci v Artemovsku (56 km severně od Doněcku) ukrajinští fašisté z radikální neonacistické organizace „Pravý sektor“ provádět čistky, identifikují a zadržují místní obyvatele, sympatizující s domobranou Donbasu. Bylo zatčeno a odvezeno do neznáma šest lidí. „

Zpráva od velitele luganského velitelského pluku Sergeje Gračeva.

Dnes v Luhansku pokračuje zákaz vycházení. Chci to připomenout proto, že lidé jsou trochu uvolnění, a zapomenout, že je ještě válečný stav, je nemožné.“

04.01.15. Zpráva od zástupce náčelníka štábu domobrany DNR Eduarda Basurina.

„Ukrajinské síly za poslední den 16 krát porušily příměří v Donbasu. Naše pozice napadli 16 krát v regionu letiště Doněck, na severním okraji města a obce Nikišino. V Nikišinu použily tankové zbraně a dělostřelectvo, ve všech ostatních případech ruční zbraně a granátomety. Přišly zprávy o střetech v regionu letiště Doněck a obcí Bogdanovka a Orlovskoje.
Ostřelovány byly pozice domobrany v oblasti „Volvo-centra“ (severo-západně od Doněcka) a také obec Bělaja Kamenka“.

Zpráva RIA Novosti.

„Ukrajinské dělostřelectvo zasáhlo sídliště Trudovskoj, byly poškozeny dva soukromé domy, jeden civilista byl zraněn střepinou v oblasti břicha. Během ostřelování bylo poškozené plynové potrubí a narušeno elektrické napájení části sídliště. Ostřelování rezidenčních oblastí v Doněcka pokračuje. Přišla informace o zásahu v obytné oblasti. Palba se provádí z minometů„.

04.01.15. Poslal očitý svědek z Artemovska.

„SBU a „Pravý sektor“ i nadále úspěšně plnit roli zpětných oddílů, a zajišťují, aby vojáci, které ukrajinští oligarchové používa jako spotřební materiál pro své vlastní sobecké zájmy, neutíkali z pozic. V 11:40 dnes „pravosekyna kontrolním stanovišti (vstup do Artěmovska od Konstachy) po kontrole z autobusu vytáhli dva vojáky ukrajinské armády ihned je zbili, dali pouta a odvezli v autě v neznámém směru“.

04.01.15. Ranní zpráva domobrany Novorossii.

„V oblasti ATO nebyly zjištěny známky odvodu a těžkých zbraní a vojenského materiálu fašistických jednotek z linie kontaktu s jednotkami domobrany Donbasu. Banderovci provádějí sabotážní a zpravodajskou činnost v některých oblastech, v rozporu s dohodou o klidu zbraní jsou pozorována ostřelování pozice domobrany. Je dokumentováno nejméně 9případů použití zbraní ukronacisty:

20:10 21:05 nejméně šestkrát ostřelovali z ručních zbraní pozice domobrany v oblasti Volvo centra v Doněcku;

20:45 z automatických granátometů a 23:05 z tankových zbraní a minometů ostřelovali pozice domobrany na jižním okraji obce Nikišino;

22:40 z ručních zbraní ostřelovali domobranu v blízkosti obce Bělaja Kamenka“.

04.01.15. Přehled bojové situace dopisovatele „Step“.

„V rajonu Petrovskij v Doněcku je neklidno, jsou slyšet přestřelky. Kolem poledne ukrajinští okupanti znovu spustili palbu na sídliště Trudovskoj, Birjuzovo a rajon Petrovskij , které byly napadeny ukrajinskou armádou z okupované Alexandrovky.
V Krasnogorovce, olupované Ukrajinci vznikla těžká situace proto, ze se osada dostala do centra dělostřeleckých soubojů obou stran. Byly zaznamenané četné zísahy granátů a min v soukromém sektoru, lidé popadli deky a teplé oblečení a rychle sestoupili do úkrytů a studených sklepů.

V Petrovce domobrana byla nucena odpovědět odvetnou palbou, po které minomety nepřítele ztichly. Nyní jezdí do zóny přestřelky sanitky s sirénami, počet obětí se po dnešním náhlém útoku okupantů zjišťuje. Lidé nespěchají opustit úkryty, protože z různých stran jsou slyšet kulomet a samopalové dávky a tupé exploze.
V blízkosti letiště a
v Pískách celou noc a celý den neutichá intenzivní boj s využitím všech zbraní, s výjimkou raketového dělostřelectva. Ukrajinská armáda se nepřestává snažit vytlačit z domobranu DNR z jejích bodů obrany a dobýt dopravní cesty u letiště dříve ztracené.
Nepřítel
opět od Avdějevky také ostřeloval osadu Okťjabrskij, rajony Kujbyševskij a Kyjevskij. Místní lidé zaznamenávají silné vibrace stěn domů a ohlušující salvy klasického dělostřelectva. Na Butovce zaznamenali také několik dopadů min.Situace v oblasti je stále velmi napjatá.
Z jihu se dostal
o pod palbu sídliště Textilščik, zde bylo několik zásahů na pozemky a oblast garáží, které jsou vedle obytných domů. Na pozice okupantů byla zahájena odvetná palba.

Na jihozápadní a severozápadní hranici obrany Doněcka útoky okupantů byly odraženy, dělostřelecké pozice nepřítele byly potlačeny.
Existují důkazy, že nepřítel
u Marinky utrpěl těžké ztráty odvetnou palbou poté, co provedl ráno provokaci.
Soudě podle rostoucí intenzity ostřelování města a rostoucího počtu místních bojů na frontě, můžeme mluvit o dalším přechodu ozbrojeného konfliktu ze stadia vyčkávání do „horké“ fáze .

04.01.15 Zpráva dobrovolníkaJana“.

„Na konci noci se situace v Doněcku stal se docela napjatá:.. kolem čtyř hodin ráno na okraji Petrovky, blíže k Novomichajlovce vypukly boje. Ráno od Zyrjanovky probíhal pěchotní boj. V Jenakijevu bylo od rána cvičení; od šesti ráno v oblasti Marinka – Petrovka střetní boje nabyly tvrdšího charakteru, kromě ručních zbraní pracoval KPVT a těžké obrněná technika, vznikly požáry. Před jedenáctou dopoledne od Krasnogorovky ukrajinské síly zahájily minometnou palbu na Petrovku ve dvanáct hodin dělostřelba nepřítele zesílila, zvýšila se intenzita boje, palbě byla vystavena oblast dolu Petrovskij, jsou padlí a ranění, v oblasti střetů pracují posádky rychlé pomoci, ambulance a pracovníci MČS, jsou tam požáry. V 11:00 (míst.) na severozápadě Gorlovky probíhal pěchotní boj a bylo slyšet dělostřelbu.
Také v dopoledních hodinách v oblasti
Písků probíhají střetnutí pěchoty.
Letectv
o zesílilo činnost v oblasti Nikolajeva a Kramatorska ve vzduchu byly tři dopravní letadla, jedno z nich bylo silně přetížen, jeden přišel s bojovým doprovodem párem šturmoviků; je také aktivní malé letectvo, přítomné v oblasti Kramatorska a Čugueva.
Přes den je situace stále napjatá, naše dělostřelectvo provádí odvetné údery na pozice a palebná postavení nepřítele„.

04.01.15 Přidali novináři.

„Ukrajinští partyzáni začnou bojovat na území Ruské federace v regionu Rostov. To řekl bývalý zástupce velitele trestního praporu „Azov“ poslanec Igor Mosijčuk. „U ukrajinsko-ruských hranic na území rajonu Kujbyševskij v Rostovské oblasti ukrajinští partyzáni provádějí zaminování které zabraňuje průniku okupačních vojsk na území Ukrajiny. Pokládají miny, nástrahy“- řekl.
Slova nacisty – ljaškovce se potvrdila. 2. ledna asi v 15:00 obyvatelé osady Novaja Naděžda nalezli výbušnou nástrahu. Na stromě byl upevněn odjištěný ruční granát RGD-5, který museli zneškodnit ruští pyrotechnici“.

Bulharsko hodlá vydat všechna nezbytná povolení k realizaci projektu Jižní proud a pokračovat v práci na přípravě projektu.

Oznámil to bulharský premiér, který uspořádal konzultace s vedoucími činiteli evropských zemí na summitu EU v Bruselu. Podle slov Bojko Borisova dostal jedinou odpověď – „plnit své mezinárodní dohody“, aby bylo možné vyhnout se soudnímu vyšetřování a pokutovým sankcím.

„Naše země teď může splnit své závazky týkající se přípravných akcí, především pokud jde o mořskou část potrubí, a vydávat povolení k stavbě“, řekl Borisov.
Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2014_12_19/Bulharsko-hodla-vydat-povoleni-k-realizaci-Jizniho-proudu-2114/

Ministerstvo energetiky Ruska plánuje setkání se zástupci Bulharska o otázkách realizace projektu Jižní proud po 19. prosinci, oznámil mluvčí tohoto rezortu.

„Plánujeme setkání, ale ne 19. prosince, protože ministr má nabitý harmonogram, a návrh od bulharské strany přišel pozdě“, řekl, a dodal, že přesné datum bude určeno až později.

Ministr ekonomiky Bulharska Božidar Lukarski předtím prohlásil, že bulharská vládní delegace navštíví 19. prosince Moskvu, aby jednala s ministrem energetiky Alexandrem Novakem o možnosti pokračování v realizaci projektu výstavby plynovodu Jižní proud.
Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2014_12_17/Ministerstvo-energetiky-usporada-setkani-s-delegaci-Bulharska-o-Jiznim-proudu-po-19-prosinci-6505/

Erneste -děkuji:

Mapy:

Ukrajinská:

Террористы обстреливают друг друга: карта АТО по состоянию на 4 января - фото 1

Opolčenská:

nová není

Interaktivní komentovaná:

Po čtyřech dnech je zase k disposici interaktivní komentovaná.

Komentátor v podstatě popisuje to, co jste právě dočetli u Ernesta.

Podíl celé fronty, počínajíc Marijenkou a konče Stanicí Luganskoj  Ukři ostřelovaly pozice opolčenců. Nejdramatičtější situace  asi byla  na Doněckém letišti, kde  se prý pokusili o klasický průlom a v Nikišinu. Na luganském úseku se prý opolčenci dočkali úspěchu, když obsadili obec Nižnoje Teploje, ale nemají dostatečné síly k rozvinutí úspěchu a dalšímu postupu a naopak jde o výběžek fronty, kde jim může hrozit i obklíčení. .. Tolik komentář.

Já toho moc nepřidám. Ale něco přeci. Před časem bylo v jedné Ukrajinské svodce odprezentováno video, natočené Anatolijem Šarijem. Jde o internetový rozhovor  s bývalým vojákem ukrajinské armády, který tvrdí, tvrdí, že byl operátorem na onom BUKu, který SBU  připisuje  opolčencům a měl být dodán z Ruska. Ale on tvrdí, že  šlo o VŽDYCKY o ukrajinskou zbraň a  že  prostě na něm byl posádkou. A dokládají to jakýmisi fotografiemi údajně z Doněcka a krátkým videem.. Na Palbě. cz nick kiwi objevil serii fotek tohoto BUKu č. 312. …

Pár jich sem dám:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A dodává k tomu, že  BUK 312 je v pozici na kramatorském letišti.  Já dodávám,  že BUK č. 312 buď sestřelil Boeing MH 17 nebo nemohl být v  den výstřelu na kramatorském letišti, pokud z něj stříleli povstalci. Protože  to letiště  dobyli Ukři začátkem května, konkrétně  3.5. Jak si snadno ověříte v dobovém tisku. Třeba zde:

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/ukrajinska-armada-obsadila-kramatorsk-boj-o-holy-zivot_305924.html#.VKmi3ns_ZjY

kiwi čerpal z tohoto linku: http://militarizm.livejournal.com/58171.html

a játam našel ještě jednu fotografii BUKu 312, která mluví za všechny komentáře. Tuhle:

23804_original

Fotka je jasně z ukrajinských zdrojů a malý bílý popisek pod ní říká – na silnici u Gorlovky…

a soudím, že  BUK č. 312 v letních měsících, v ukrovských pozicích je  zachycen i zde:

26 октября 2014

A nick kiwi v dalším komentáři dodá že, cituji:

….Já jenom vidím na letišti v Kramatorsku na Google Earth obě dvě vozidla, a to na satelitní fotce z 26.7. Stojí přesně tam, kde je vyfotili pro ten „vk“ profil. ….

Slovo teď přebírá MP.

Svodka od Ukrů:

Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě.

Teroristé se ostřelovali navzájem: mapa ATO ke 4. lednu.
04.01.2015 12:54
http://obozrevatel.com/crime/67501-karta-ato-po-sostoyaniyu-na-4-yanvarya.htm

Informačně-analytické centrum SNBO zveřejnilo aktuální mapu zóny protiteroristické operace na Donbasu.

Situace v Doněckém a Luganském regionů se během uplynulého dne nezměnila.

Neklidno v Doněckém, Luganském, Mariupolském směru. Ukrajinská armáda přísně dodržuje režim ticha a adekvátně reaguje na provokace ze strany ozrojenců.

Největším destruktivním faktorem situace v zoně ATO je současná a zvýšující se ruská vojenská přítomnost na okupovaných územích Donbasu. Zároveň, Rusko připravuje právní rámec k provádění agresivní politiky – nedávno ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekret, který upravuje zahraniční službu v ozbrojených silách RF na základě smlouvy .

V posledních dnech nejsou žádná úmrtí ukrajinských vojáků, tři utrpěli zraněni.

Ve městech Stachanov a Krásny Luč, Luhanského regionu došlo k ozbrojeným střetům mezi ozbrojenci gangů „LNR“ a „kozáky“ – teroristy. Zabito nejméně 23 bojovníků.

Začátkem nového roku bojovníci ATO zajali zástupce velitele band-formace „Lešij“. Terorista se snažíl maskovat jako místní obyvatel, prováděl průzkum pozic ukrajinské armády v okolí Bachmutovské silnice

Jak uvádí „Pozorovatel“ teroristé na Donbasu vedou bratrovražednou válku a aktivně přesunují techniku.

Teroristé na Donbase ostřelovali síly ATO z raketového dělostřelectva.
04.01.2015, 08:25
http://obozrevatel.com/crime/27083-terroristyi-na-donbasse-obstrelyali-silyi-ato-iz-reaktivnoj-artillerii.htm

Během poslední noci v oblasti ATO se ilegálně ozbrojené skupiny 10 x uchýlily k provokacím a zahájily palbu na pozice ukrajinské armády, s použitím různých zbraní, včetně raketového dělostřelectva.

Informuje tiskové centrum ATO.

Z ručních zbraní a granátometů ostřelovali naše obránce 2x na letišti v Doněcku a 3x v obci Nikišino. Nedaleko Nového Ajdaru teroristé použili protitankové řízené střely.
Dělostřeleckou palbu nelegální ozbrojené skupiny vedly v blízkosti osadBogdanovka¨a Orlovskoje.
Palba z raketometů „Grad“ zasáhla předměstí Gnutova.Navzdory provokacím ozbrojenců, ukrajinští vojáci s jistotou ovládají situaci na demarkační linii a provádí plánované činnosti obnovy.

*Pokud píší ukři pravdu a Tymčuk zas nefantazíruje, tak to vypadá že smrt známého velitele praporu „GBR“ Batmena bude mít ještě vážnou dohru..!

V „LNR“ po odstranění „Batmena“ začalo nové „přerozdělení moci“
04.01.2015, 09:40
http://obozrevatel.com/crime/79612-v-lnr-posle-likvidatsii-betmena-nachalsya-novyij-peredel-vlasti.htm

V „LNR“ po odstranění hlavy gangů „praporu GBR“ „Batmena „, Alexandra Bednovabyl zaznamenán prudký nárůst napětí.

To oznamuje vedoucí Centra vojensko-politických studií Dmitrij Tymčuk.

Takže, v blízkosti osady Antracit, Roveňky, Alčevsk, Krasny Luč se přesunují skupiny bojovníků podřízené vůdci „LNR“ Igoru Plotnickému, s podporou ruských zvláštních sil – specnaz.

Zároveň, směrem k Luhansku od jihu postupovaly dělostřelecké jednotky jedné z tzv „kozáckých“ formací (šest 122 mm houfnic D-30) a jednotky pěchoty.

Ze zóny ATO uzavřou všechny silnice s výjimkou sedmi „koridorů“ – Turčinov
http://www.politnavigator.net/iz-zony-ato-zakroyut-vse-dorogi-krome-semi-koridorov-turchinov.html

Kurachovo, 3.ledna (PolitNavigator, Victoria Litovchenko) – tajemník Rady národní bezpečnosti, Alexander Turčnov řekl, že pohyb osob a zboží přes dělicí čářu v Donbasu bude omezený.
Podle vedoucí SNBO „, přijmou komplexní protiteroristická opatření k omezení pohybu v oblasti ATO.“  Turčinov řekl, že všechna vozidla a osoby, které se budou snažit překročit tyto koridory budou podrobeni kontrole.

„Přes dělící linii je vytvořeno 7 koridorů, všechny ostatní cesty jsou blokovány.

Kromě toho v případě ostřelování budou v okolí 30 kilometrové zóny kolem dopravních koridorů tyto koridory uzavřeny na dobu neurčitou, „- řekl Turčinov.

Jak uvádí „PolitNavigator“ dříve představitelé ukrajinských dobrovolnických praporů zablokovali uzavřením cest dodávky humanitární pomoci ze strany Rinata Achmetova.

Příliv uprchlíků na Krym se zastavil, ale nyní přicházejí Kyjevčané a Oděsané.
http://www.politnavigator.net/naplyv-bezhencev-v-krym-prekratilsya-no-teper-edut-kievlyane-i-odessity.html

Simferopol, 3.ledna (PolitNavigator Maxim Karpenko) – Příliv uprchlíků na Krym se zastavil, ale na poloostrov stále přijíždějí Kyjevčané a Oděsané, kteří si mohou dovolit zde koupit dům .

To v rozhovoru pro magazin „Svět a politika,“ uvedl mluvčí krymského parlamentu, Vladimir Konstantinov.

„Příliv uprchlíků ve velkých objemech se zastavil, ale na Krym stále přijíždějí přistěhovalci – lidi, kteří sem mají možnost přijet například, z Oděsy a Kyjeva. Oni tu nakupují nemovitosti,“- řekl Konstantin.

„S lidmi, s obyčejnými Ukrajinci zde máme normální vztahy a většina podniků vlastněných Ukrajinci i nadále pokračuje v činnosti  a žádné plány k omezení jejich činnosti nejsou. Přizpůsobili se ruské legislativě. A my žádné otázky k ním nemáme“ – ujistil mluvčí.

Zároveň, Konstantinov vyslovil přesvědčení, že dohoda Krymu s vedením na Ukrajině není možná. A proto, jedinou šancí poloostrova jsou výstavba mostu a výtvoření nezávislosti v oblasti dodávek vody a elektřiny na Kyjevu.

Kyjev kvůli vítězství v Donbasu provádí sociální genocidu – Los Angeles Times.
http://www.politnavigator.net/kiev-radi-pobedy-na-donbasse-ustroil-socialnyjj-genocid los-angeles-times.html

Los Angeles – Kyjev 3.ledna (PolitNavigator Basil Ablyazimov) – Dopisovatel Los Angeles Times, Leon Golinkin je přesvědčen, že Kyjev kvůli vítězství v občanské válce na Donbasu zvolil taktiku sociální genocidy, která se podle jeho názoru stále ještě nesetkala s žádným pozitivním výsledkem.
Orig.link čl. v LAT:
http://www.latimes.com/opinion/op-ed/la-oe-golinkin-ukraine-humanitarian-crisis-20150102-story.html

Vlkův vstup – link na originál přidávám okamžitě do Faktů o Ukrajině

„Kde OSN vidí hrozící humanitární katastrofu – píše dopisovatel – Kyjev vidí příležitost..Strategií Kyjeva je i nadále zadržovat sociální dávky v naději, že zvýšení utrpení donutí místní obyvatelstvo vzít do rukou zbraně proti  separatistům „. Za tímto učelem se nejenom nevyplácejí sociální dávky, ale přerušují se i dodávky humanitárních pomoci.

„Jakékoli řešení s využitím prohlubující se tragické situace na východní Ukrajině jako zbraně, je nejen morálně nechutné ale zcela jistě přinese Kyjevu negativní důsledky – soudí Los Angeles Times. – Strategie může pomoci, přivést povstalce ke kapitulaci a umožnit prezidentovi Ukrajiny Petro Porošenkovi zavést normální kontrolu nad regionem. Ale Ukrajina je zemí, kde zločiny přecházejí daleko hlouběji. Západní Ukrajinci nezapomněli politiku Josifa Stalina … rusky mluvící obyvatele Donbasu pravděpodobně neodpustí Kyjevu taktiku podmanění hladomorem.“

Tolik MP – mockrát děkuji.

Ti, kteří už dnes na svodce byli, ví, že zde  byl screenshot z LAT, že stránku s článkem nelze otevřít. Bohužel, chybička se vloudila a  link nebyl úplně správně. |Omlouvám se  všem, jichž se mohla moje poznámka o stažení článku v LAT dotknout. Nyní už je  uveden správný link. za  což děkuji kosířům s nickem vrk a  a MS.

Takže  ten artikl z LAT přeci jen přidám do Faktů o Ukrajině.

Tak zas  zítra!

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.