Ukrajinská svodka ze dne 05.01.2015


pro https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali Ernest,MP a vlk s přispěním dalších

informace bez udání zdroje převzaty z

http://vk.com/strelkov_info

http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/8545-voyna-v-novorossii-onlayn-05012015-hronika-sobytiy.html#dt1244

09:25 Zpráva novinářů: 120 automobilů ministřerstva pro mimořádné události RF vezou na Donbass potraviny a dětskou výživu.

09:40 Jednotkám ukrajinské armády umístěným v osadě Písky, dochází munice. Okupanti i nadále střílejí na Donbass, ale dochází jim střelivo.

09:55 9.ledna se v Lugansku bude se konat velké setkání parlamentů DNR a LLR k vytvoření meziparlamentní spolupráce. To dnes oznámil předseda lidové rady DNR Andrej Purgin.
„Naši kolegové z Lugansk požádal
i o velké setkání a o rozhovory o meziparlamentní spolupráci 9. ledna – vysvětlil Purgin. – Z naší strany se tohoto setkání v Lugansku zůčastní asi 20 lidí – poslanci, zástupci ministerstev, i odborníci z úřadu premiéra DNR„.

10:25 Výsledek včerejšího dne v Nikišinu od dopisovatele „Borisyč„:
Nemám co psát, ráno, odpoledne a večer proběhl úplně tiše. I když včera večer začali ožívat nacisté později. Sleduji vývoj, pokud něco bude, budu informovat.

10:47 Další výměna zajatců mezi ukrajinskou armádou a DNR může být provedena v polovině ledna. O tom zpravodaji Doněcké tiskové agentury řekl mluvčí DNR v kontaktní skupině Denis Pušilin.
Nyní začala výměna seznamů mezi naší a ukrajinskou stranou. Upřesňuje se, kde se zajatci nacházejí. Máme v plánu v nejkratší době vyřešit všechny technické problémy. Výměna zajatců by se mohla uskutečnit v polovině ledna“ – řekl Pušilin.
Dříve
o zahájení jednání o výměně zajatců řekla zplnomocněnkyně pro lidská práva DNR Daria Morozovová.

11:20 Ve vesnicích a vnitrozemských cestách Priazovie u Mariupolu, kontrolovaného ukrajinskou armádou, výsadkáři 79. aeromobilní brigády s bojovou technikou vytváří dočasné mobilní zátarasy.
Na dalších mobilních kontrolních bod
ech ukrajinské síly kontrolují doklady a vozidla.

11:40 Přidal dopisovatel „Borisych“:

Noc a ráno 5.ledna v Nikišinu proběhla tiše. V sousední obci Kamenka (pod kontrolou ukrajinské armády) v noci padaly miny, odkud a kam – není známo.

11:55 Přehled bojové situace v LLR.

Na západních hranicích a také v Pervomajsku, Kirovsku a Stachanovu je situace je i nadále poměrně klid. Podél Bachmutovské dálnice jsou pozice domobrany pravidelně ostřelovány ukrajinskou armádou, domobrana jen zřídka zahajuje odvetnou palbu.
Front
ové osady, zejména Sokolniky, Znamenka, Slavjanoserbsk, jsou pravidelně ostřelovány z minometů. Také je u těchto obcí často pozorována činnost průzkumných skupin ukrajinské armády. Tam, kde je to možné, se domobrana snaží zajmout nepřátelské rozvědčíky. Mezi Štěstí a Veseloj Goroj probíhají malé minometné přestřelky. Kromě minometů je zde populární používání AGS.

Celkem pohodlně se cítí domobrana v obci Nizneteploje, osvobození které dalo dobrou perspektivu na další osvobození takových osad, jako Artěm, Petrovka a Sredneteploje. Zatím domobrana v Nizhneteplom nemá potřebné síly k rozvoji útoku na okolní osady. Kromě jiného je zde malá šance, že domobrana bude obkllíčena z jihu.

V rajonu Stanici-Luganskoj pokračují dělostřelecké souboje. Ukrajinské síly si pravděpodobně uvědomily, že domobrana ve Valujskom představuje přímou hrozbu pro Makarovo a Olchovoje. V této souvislosti střílí z dělostřelectva na Valuiskij z prakticky všeho, co mají. Domobrana zde zase odpovídá palbou na potlačení jejich dělostřelectva.

12:12 Noc v Doněcku byla neklidná, do 07:00 (MSK) ukrajinská armáda ze směru od Písků pravidelně ostřelovala osadu Okťjabrskij z děl. V Pískách pak dělostřelba přestala a pak pokračovala střelba z ručních zbraní.

12:44 Domobrana DNR v noci zajala sedm ukrajinských vojáků. To dnes oznámilo MO DNR.
„Ukrajin
ští vojáci jeli přes naše území autem „GAZ-66“. Byli zadrženi v oblasti Elenovky (jižně od Doněcka)“ – řekla tisková služba.
„Ukrajin
ští vojáci ve tmě zabloudili a vjeli na naše území. Naši vojáci je zadrželi“ – upřesnilo ministerstvo obrany.
Při zadržení ukrajinští vojáci nekladli odpor. Nyní jsou vyslýcháni. Ze strany našich vojáků nebyl nikdo zajat“ – uvedl zdroj.

05.01.15    Přidali novináři:

„V Oděse pozdě večer 4 ledna došlo k dalšímu výbuchu. Vyletěla do vzduchu kancelář „Koordinační rady Euromajdanu“ vytvořeného oděskými příznivci převratu na Ukrajině. V řadách organizace jsou odporné osoby, včetně těch, kteří se podíleli na tragédii dne 2. května.
Výbuchem nebyl nikdo zraněn, ale byla rozbita okna kancelářských prostor, a také v horních patrech. Síla výbuchu byla nižší než v předchozích případech. “

05.01.15     Přidala domobrana.

„Zástupci mise OBSE zaznamenali řadu porušení „režimu ticha“ v Donbasu a časté útoky a to zejména na letišti Doněck, jakož i v obcích Gorlovka a Písky. To je uvedeno ve zprávě pozorovatelské mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE).
Zástupci ukrajinsk
é a ruské skupiny pro řešení konfliktu v Donbasu hlásili 38 případů střelby ve dvou dnech s použitím ručních palných zbraní, dělostřelectva a raketových systémů. Během této doby byli zabitii civilisté v Gorlovce, další tři byli zraněni, kromě toho na letišti v Doněcku byl zabit jeden ukrajinský voják a sedm bylo zraněno – zjistili pozorovatelé OBSE. Připomeňme, že OBSE se rozhodla zvýšit počet pozorovatelů na Ukrajiněna 500 osob. Dvě třetiny z nich budou pracovat v Donbasu“.

05.01.15 Rozhovor se „špatným vojákem“ (náčelník rozvědky DNR – poz.překl.):

Otázka: „Sergeji Nikolajeviči, co myslíš, je to pravda, nebo výmysl „svědků“?
Novorossia: Problémy s „Batmanem“, nebo boj o kontrolu?

Budu vám vyprávět příběh, který zdánlivě má malou souvislost s věcí.
Setkal jsem se v Kyjevě dnes ráno se známým podnikatelem z Luganska, donuceného, z pochopitelných důvodů (a komu to není jasné, na konci příběhu pochopí) odejít z Luganska. A takový divný příběh mi vyprávěl.  Jeho obchodní partneři převáželi cisternu benzínu z LLR do DNR. Oficiálně, všechna čest. Ale bránili jim na adminisrativní hranici mezi DNR a LLR na kontrolním stanovišti vojáci LLR a vedli takovou řeč. My,říkají, jsme dnes jiný stát, proto je třeba na vývoz benzínu … hádejte co? Správně, platit clo. A řekli takovou částku v tvrdé měně, že chlapi měli oči navrch hlavy. Dohadování nepřineslo úspěch, chlapi se vykašlali na všechno, otočili cisternu a vrátili se.

Co vy na to? To nebyla nějaká banda, opakuji, byl to zátaras obrany LLR. Kdo tam byl opravdu – zda domobrana LLR, GBR, kozáci, nebo ještě někdo jiný – nevím, a nezáleží na tom.

Rusové jsou neporazitelní v chaosu. Není žádným tajemstvím, že území „Ruiny“ je pod vnější kontrolou Washingtonu a Novorossia – Kremlu. Zdá se. Ale to je jen na první pohled. Přitom Američané mají všechno naplánováno před lety a na leta dopředu, a Rusové celou dobu improvizují.
A kontrola je špatná u těch i u druhých …

Odpověď: „Myslím si, že vše, co je psáno – je pravda. Nechci říci příliš z toho, co vím, včetně skutečného příčin odchodu „Batmana“ z brigády Leši Mozgového – příliš mnoho zbytečné špíny…

05.01.15 Operativní situace na doněcké frontě od dopisovateleStep“.

„Večer situace v Doněcku a okolí 4. ledna byla napjatá. Ranní dezinformace ukrajinských bloggerů a médií o invazi obrněných kolon ukrajinské armády do města a jeho okolí a srovnání Trudovskoj zálohy, nevyvolala žádnou paniku, protože kolona „srovnala“ výhradně mozkové závity samých nervózních národních „karatelů“.
Dončané
se marně dívali do dálky ve snaze vidět tankové klíny „osvoboditelů“ aby jim dali vřelé přijetí s koktejly od Molotova a zákusky z PTUR.

Je pozoruhodné, že touto informační hysterií ukrajinská strana implicitně uznává svoji připravenost zničit klidné rezidenční oblasti Doněcku, bez ohledu na ztráty.
Ozvěny
utichajících bojů na jiho-západním směru u Marinky – Krasnogorovky, neustálé přestřelky s automatickými zbraněmi na severním okraji města – v oblasti obce Novorossijskij na Butovce se rozlehly okolo půlnoci.
Ze severozápadního směru, z obcí Opytnoje a Tonenkoje, okupanti provedli sérii útoků zápalnými granáty do oblasit šachty Panfilovskaja.

Boj a ostřelování u letiště Doněck dostaly zdlouhavý charakter a to vinou ukrajinských okupantů, kteří tvrdohlavě odmítají dodržovat podmínky příměří a neustále provokují domobranu k odvetným úderům, kterými potlačuje aktivní palebná stanoviště nepřítele, nebo na místa koncentrace techniky.
V některých případech,
domobrana provádí přesné preventivní operace, aby zmařila útoky ukrajinské armády. Jednoduše řečeno, pokud si žoldácké prapory jsou žádají palbu, vždycky dostanou „zakouřit“.
Situace je podobná
i v novoazovském směru, který je vystaven každodenní a téměř nepřetržité dělostřelecké palbě nepřítele.
Ve středu zbabělý
ch útoků národní gardy jsou vesnice Grigorievka, Pavlopol a Novomarevka. Domobrana nadále drží Novoazovský nástupní prostor navzdory početní převaze nepřítele“.

05.01.15. Zpráva Nikolaje Dolgačeva.

„Ukrajinské síly zablokovaly silnice na linii kontaktu z území národních republik. Spojení je velmi těžké. O tom se nejspíše bude mluvit na schůzi diplomatů z Ruska, Německa, Francie a Ukrajiny. Jednání v normanském formátu se kona v Berlíně. Do té doby je situace v Donbasu velmi napjatá. V mnoha oblastech Doněcka jsou slyšet dělostřelecké salvy. „

05.01.15 Zpráva dopisovatele s volacím znakem „Samur“ o situaci v Píscích a Marince.

„Jako obvykle, neutichla v noci střelba v oblasti letiště v Doněcku a ve vesnici Písky. Ale hlavní události se odehrávající kolem Marinky. Ukrajinská armáda zahájila palbu na pozice domobrany, bránící západní přístupy k rajonu Petrovskij v Doněcku. Na začátku výstřely z kulometů a samopalů, ale brzy „zahovořilo“ i dělostřelectvo. Domobrana byla nucena opětovat palbu. Do palebné zóny ukrajinského dělostřelectva se dostala osada šachty „Trudovskaja“, která se nachází v hranicích Doněcka, kde byl vážně zraněn místní obyvatel a kde jsou škody v bytovém sektoru.
Bojová technika během přestřelky v blízkosti Marinky na obou stranách nebyla použita. Zvýšená střelba opět donutila obyvatele Marinky ukrýt předměty denní potřeby a potraviny do sklepů.
Zahájení palby proti domobraně může být způsobeno vyhlášením režimu vstupu a výstupu do zóny „ATO“ po sedmi dopravních „koridorech“.
Při oznámení rozhodnutí, tajemník rady obrany Ukrajiny Aleksandr Turčynov, úmyslně neuvedl, kde budou tyto „koridory“. Nicméně rozhodnutí o dopravě prostřednictvím „koridorů“ vstoupilo v platnost od 00,00 hodin 4. ledna. Dosud je známo, že jeden ze sedmi „koridorů“, vede na západ v doněckém směru po dálnici Kurachovo – Marinka.
Současně SNBO oznámila, že v případě, že v případě jakékoliv střelby ve třicetikilometrové zóně od každého „koridoru“, může být cesta uzavřena. Zahájení palby ukrajinskými silami v Marince se může stát „legitimním“ důvodem pro uzavření cesty na západ.

Může být také snadno uzavřena dálnice spojující Doněck s Krasnoarmejskem a dále s Dněpropetrovskem. Tato cesta prochází oblastí „chronických“ bojů v okolí letiště Doněck a osady Písky a automaticky zapadá do počtu uzavřených „koridorů“.

05.01.15 Poslal Boris Rožin („colonelcassad“).

„Počet Čečenců v Donbasu v posledních pár týdnech se výrazně zvýšil, někteří „Kadyrovovi muži“, skutečně zajeli do Novorossii. Pokud jde o střílení blízko Antracitu, pak ano – došlo k němu, i padlí tam byli. Mírný konflikt nízké intenzity kvůli kontrole uhelných zásob pokračuje. Junta vyhlásila, omezení komunikaci s Donbasem, černých uhelných schémat se to dotklo jen málo, pašované uhlí stále protéká v přední linii, všechny ty hrozné komuniké SNBO naráží na banální korupci, když „obchodníci z Donbasuse prostě domluví s důstojníky junty na hraničních přechodech a „malé „všimné“ umožní pokračovat v činnosti. Někdo bojuje a někdo i nadále, „dělá peníze“. Slyšel jsem (i když nemůžu říct, nakolik je to pravdivé) příběh, že se se údajně konala i výměna „černého uhlí“ za zbraně. Mohu připustit, že se stal případ, že kvůli svému prospěchu důstojníci junty neváhali prodat zbraně domobrancům i na jaře a v létě. „

05.01.15 Zpráva z tiskového centra ministerstva obrany DNR.

„Ukrajinská armáda včera ostřelovala okolí Doněcku 30 krát, jsou ranění z řad civilistů, oznámil dnes dopisovatel. Podle údajů MO DNR, palba zasáhla zasáhla čtyři civilisty – tři muže a jednu ženu, obyvatele rajonu Petrovskij v Doněcku. Z domobranců nebyl zasažen nikdo. Ukrajinské síly střílely na civilisty a pozice domobrany DNR z dělostřeleckých a tankových zbraní a ručních palných zbraní, kulometů a granátometů AGS-17. Domobrana DNR opětovala palbu k potlačení nepřítele. Ostřelováním ukrajinské strany byl zničen soukromý dům v rajonu Petrovskij v Doněcku“.

Od novinářů.

„Podle ukrajinské strany, dnes ráno pozice pluku „Azov“ u Granitného byly ostřelovány z minometů. V oblasti Běloj Gory (Lisičansk) byly slyšet dávky ze samopalů. V severo-západním směru, z obcí Opytnoje a Tonenkoje, ukrajinská armáda v 16:00 provedla sérii útoků zápalnými granáty na oblast šachty Panfilovskaja“.

05.01.15 Přidali novináři.

„V Chersonu se někdo pokusil zapálit kancelář fondu chersonské společnosti „Zachist“, která pomáhá ukrajinské armádě. Byly zapáleny vchodové dveře. Vznítila se i uvnitř v chodbě hořlavá látka, která byla nalita do poštovní schránky. Byla polita a zapálena obě okna. Požár se podařilo lokalizovat, ale policii ihned nezavolali.
Kancelář „Zachist“ byla napadena již dříve, v noci 26. prosince v budově byla rozbita okna.
V předvečer
v Oděse byly vyhozeny do vzduchu dveře budovy, kde je Koordinační centrum pro pomoc vojákům trestní operace v Donbasu“.

05.01.15 Komentář ke zvýšené aktivitě partyzánů od Borise Rožina („colonelcassad“).

„Pokračující exploze ve městech jihovýchodu a invaze junty v Oděse, ukazují, že souběžně s válkou v Donbasu, docela pomalu, ale cílevědomě se rozvíjí ozbrojené podzemí. Samozřejmě, že některá z těchto činností v podzemí může být provokací a operativní činnost bezpečnostní služby a jejích amerických kurátorů, ale je zcela zřejmé, (a to dokonce rozpozná Kosťa Grišin), že separatistické a anti-fašistické hnutí v městech na jihovýchodě země není zcela potlačeno, a to slouží jako živná půda pro podzemí. Samozřejmě, že hodnota těchto akcií je více propagandistická než vojenské, ale každé podzemí začíná vždy s tím, že dává o sobě vědět a skutečná účinnost přijde o něco později, a to zejména v těch případech, kdy ilegalita či partyzáni úzce souvisí s „velkou zemí“. Jak se o tom hovořilo na jaře, Ruská federace vždy zachovávala možnost získat podporu podzemí na Ukrajině, s cílem uspíšit destabilizaci řady oblastí, v zájmu vnitřního zhroucení Ukrajiny a zajistit příznivé podmínky pro nástup v některých oblastech. Mezitím, všechny probíhá v pomalém režimu.
Odvetná opatření ukrajinských fašistů, kteří chtějí rozvíjet na odvetu partyzánské hnutí v Rusku slouží spíše propagandě, než aby byly skutečnou hrozbu. Problém junty je v tom, že naši partyzáni pracují s částečnou podporou jejich činnosti obyvatelstvem. V případě, že se junta bude snažit, vyvolat podobné procesy v příhraničních oblastech Ruské federace, pak bude muset fungovat mezi nepřátelsky smýšlejícími lidmi, takže významné strategické výhledy v této věci junta nemá, i když jednotlivé výbuchy nebo vraždy, bych nemohl vyloučit, ale to budou (pokud budou) jednorázové akce, zatímco v podzemní práci na Ukrajině lze sledovat určitý systém“.

Mapy:

Ukrajinská:

Opolčenská:

 nemám novou

Interaktivní komentovaná:

 nemám novou

protože nejsou v podstatě nové mapy od opolčenců, přejdu rovnou k  tomu, co jsem ohledně Donbasu, Ukrajiny a Ruska, vyhledal na internetu.

Začnu nejdřívě tím, co mne docela pobavilo. Jsou to Parlamentní listy. Mnozí je označují za bulvár. Já je naopak vítám. Obyčejně si velmi hlídají  zajímavé informace, které se objeví někde jinde. Šetří to čas.

Nicméně čekal bych, že budou vždy daleko rychlejší než Kosa.

Nejméně 3x se to  ted začátkem ledna zrovna  nepodařilo.

Klasický příklad? Ve svodce  z 1.1.2014 jsme informovali o článku z Washington Post  o nebezpečí pravicového radikalismu na Ukrajině.

Parlamentní listy  s tím přišly  až včera….  Viz http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Obrovsky-prusvih-ktery-realne-hrozi-na-Ukrajine-Informuje-Washington-Post-352849

Ve svodce  z 02.01. Kosa informovala, jako první v ČR o tom, že Obama uvažuje o nasazení Henryho Kissingera  kvůli zlepšení aranžmá s Ruskem. Parlamentní listy  s totéž informací přišly o 14 hodin později. Bohužel jsem si neuložil link na jejich článek.

A ještě jednou svodka z  2.1. 2015 informovali jsme o názoru finančního megažraloka Sorose o tom, že  Evropa  se má kvůli Ukrajině  a zbrojení těžce zadlužit. Parlamentní listy včera…

Náhoda? Klidně. Nebo snad  hoši z Parlamentek holt chodí lovit na Kosu, bez udání zdroje? Možná… Kdo ví. Jak že to říkával klasik, takto Don Corleone? Jednou je to náhoda. Dvakrát nikoli. 🙂 Že bere Kosa od Parlamentek je normální. Nemáme  přístup k placeným zdrojům. Ale přišlo by mi hodně komické, kdyby velký portál bral informace z Kosy. Čekal bych v takovém případě odkaz na zdroj… Tak jako to děláme my, když se jedná o ně. Ale třeba je to fakt  náhoda.

No nic, pojdme k ke konkrétním novinkám. česká media s gustem referují o problémech ruských bank… A ruských hospodářských potížích…

Detsche Wirtschaft Nachrichten  přišly s artiklem, který se týká posledních , docela alarmujících výsledků  ruské dcery rakouské Raiffeisenbank International – které ostatně patří i česká Raiffka. zisk se přibližně  zmenšil na na 2/3, za to oprávky na špatné úvěry podstatně vzrostly. A to Rakouši v Moskvě přednostně financují rakouský export do Ruska, ruský do Rakouska a rakouské firemní dcerky  v Rusku…

A vedení koncernu prohlásilo, že  upraví střednědobou obchodní koncepci banky v Rusku…

zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/01/05/oesterreich-russland-krise-erfasst-raiffeisen-bank-international/

Přidám ještě vývoj kursu akcií RaifInt

Hodně špatná zpráva pro Porošenka a Jacenukem a jejich suitu a také řekl bych pro Washington, který tlačí neustále na pilu, přichází z Řecka. Už v pátek jsem váhal , zda dát do svodky informaci ze Spiegelu, s kterou přišel český mainstreama  až v neděli nebo dokonce včera – že Německo už není proti vyloučení Řecka z eurozony, ale byli jsme superdlouzí i bez toho  a  nebylo to úplně top téma ke svodce.  dnes už ano. Jednak německý tisk přišel v mnoha podobách včera s expertními názory , že  člena eurozony  vlastně z ní nelze vyloučit..Ani to by ještě nebyla nic zcela zásadního pro svodku. Ale článek z FAZ o tom,  že  současné, nové finanční potíže  Řecka klidně mohou vést k tomu, že  Německo odepíše rovnou 40 miliard euro už ano! A  kdyby Atheny upadly do platební neschopnosti, bude to prý daleko více – 76 miliard! Viz:

http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/eurokrise/griechenland-so-teuer-waere-ein-neuer-schuldenschnitt-13354819.html

V takovéhle situaci profinancovat černou díru jménem Ukrajina? A ještě vyhovět Sorosovu volání po dělání dalších dluhů potřebných ke zbrojení??!! Tak to jsem zvědav, jak by tohle Merkelová vysvětlovala voličům. nemluvě o takovém Hollandovi a dalších…A Štětina, Schwarzenberg, Bursík, Kocáb a červenokaretníci to nezafinancují ani omylem….

Když už jsem vzpomenul Hollanda, který je stále více karikaturou než prezidntem – ten v jiném článku rekům před nadcházejícími  volbami vzkázal že::

dass sich auch die künftige griechische Regierung an die europäischen Verpflichtungen halte müsse.

….že i budoucí řecká vláda musí dodržet evropské závazky….

Přeloženo do jednoduché češtiny – žádné osekání řeckých dluhů s tím, že ztráty zaplatí věřitelské země, s  čím ž pracuje favorit nadcházejících řeckých voleb -Syriza, nepřipadá v úvahu…

Zdroj: http://www.faz.net/aktuell/politik/europaeische-union/debatte-ueber-grexit-hollande-die-griechen-muessen-frei-entscheiden-13354110.html

Žádný div, ostatně bezvadně Hollandovu pozici vystihl titulkem Bild

Wie Präsident Hollande KRANKreich heilen will

Jak chce léčit Hollande KRANKreich /marodnou zemi/ Kdy  si pohrál s přesmyčkou s německým oficiálním pojmenovýním Francie  Frankreich…

Zajímavý článek jsem našel v rakouském Standardu. Komentuje Zemanův výrok u Ukrajině a pochodu za  banderu. Zatímco náš mainstream nezklame  a plný žlučovitých výlevů všelijakých Palatů, Mitrofanovů, Jandourků a dalších /více k tomu předběžně v sobotu/ a samozřejmě , že si rochní v reakci ukrajinského velvyslance,  tak  tradiční  a  kvalitní rakouský Standard to popisuje v článku s titulkem:

Prag: Kiews Botschafter verteidigt Nazi-Kollaborateur Bandera

Praha: Kyjevský velvyslanec hájí nacistického kolaboranta Banderu.

Kdo má zájem o  detaily, k nalezení zde:

http://derstandard.at/2000010032217/Ukrainischer-Botschafter-Nazikollaborateur-Bandera-Symbol-des-Kampfes-fuer-Freiheit

Jenže německý tisk mi přinesl jedno velmi nepříjemné rozčarování! Na Hlasu Ruska vidím článek s názvem

V Berlíně začala schůzka zástupců MZV „normandské čtyřky“

Schůzka zástupců ministerstev zahraničí zemí tzv. „normandské čtyřky“ – Ruska, Německa, Francie a Ukrajiny – začalo v pondělí v Berlíně.
Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2015_01_05/V-Berline-zacala-schuzka-zastupcu-MZV-normandske-ctyrky-9357/

. Bez podrobností. Chtěl jsem je proto opatřit na německých serverech, ale tam o tom nikde ani slovo!! Velmi podivné. Bud si to Rusové vycucali z prstu nebo že by německá sdělovadla tohle totálně  ignorovala. No uvidíme zítra.

Ještě poslední věc – ruský premier Medveděv nařídil Gazpromu pečlivý monitoring, zda Ukrajina nekrade plyn. Viz

http://www.ceskenoviny.cz/svet/zpravy/medvedev-naridil-gazpromu-sledovat-ukrajinske-odbery-plynu/1165121

Takže na řadě je MP

Svodka od Ukrů:Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě.

Rusko nasadilo na Donbas nové žoldáky a vojenskou techniku: mapa ATO
05.01.2015 a 12:49
http://obozrevatel.com/crime/40285-opublikovana-aktualnaya-karta-zonyi-ato.htm

Informační a analytické centrum SNBO ukrajiny vydalo aktuální mapu zóny operací  ATO ve východní Ukrajině k poledni 5. ledna.

Během uplynulého dne byl v oblasti ATO zaznamenán nárůst počtu ozbrojených provokací a útoků ze strany ozbrojenců. Kromě ručních střelných zbraní, teroristé používají proti pozicím sil ATO tanky a dělostřelectvo. Ukrajinští vojáci na
provokace neodpovídají, ale v případě přímého ohrožení života našich vojáků, teroristé dostávají adekvátní odpověď.

V blízkosti osady Granitnoe a Starognatovka Doněcké oblasti, ukrajinská armáda úspěšně odrazila nepřátelský útok.

Kromě toho, že rebelové stále převádějí na území Ukrajiny vojáky a vojenskou techniku z Ruska. Byl zaznamenaný pohyb ruských žoldáků převlečených za místní bojovníky – takzvaných „milicí“.

Kromě toho, podle rozvědky došlo v oblasti o. Telmanovo k přesunu ozbrojenců, oblečených v ukrajinských uniformách nového vzoru. To může nasvědčovat o přípravě k provokaci.

V Dněpropetrovsku došlo ke dvěma výbuchům.
http://obozrevatel.com/crime/61345-na-dnepropetrovschine-progremelo-dva-
vzryiva.htm

Neznámý 3.ledna odpálil 2 granáty RGD-5 v blízkosti nákupního centra na Leninově ulici a na vjezdu do města (dálnice „Krivoj Rog – Záporoží“) v Apostolovu (Dněpropetrovského regionu).

To hlásí policie v Apostolovu, napsaly „Ukrajinské novinky“.

„Podle svědectví z incidentu, neznámá osoba hodila granát v blízkosti nákupního centra“ Millenium „, pak ujela autem směrem na dálnici“ Krivoy Rog – Záporoží „- uvedli na policii.

K incidentům došlo kolem 18:00 s intervalem 5 minut.

Nikdo nebyl zraněn.Vyšetřování je v plném proudu.

Jak uvádí „Pozorovatel“, v noci z 5. ledna došlo v Oděse k výbuchu

v budově, kde se nachází sídlo pro koordinaci pomoci vojákům protiteroristické operace. Podle předběžných informací lidé v místnosti nebyli, bylo tam jen oblečení a jídlo pro vojáky ATO.3.ledna v Oděse zahájili „prevenci proti terorismu.“ Do města byly převedeny jednotky Národní gardy Ukrajiny.

Nicméně, už večer 3. ledna v Oděse došlo k bombovému útoku na železnici.

Porošenko dal armádě více než 100 kusů vojenské techniky:

publikovány fotografie.http://obozrevatel.com/politics/36754-poroshenko-i-poltorak-priehali-na-voennyij-aerodrom-pod-zhitomirom-opublikovanyi-foto.htmPrezident Ukrajiny, vrchní velitel Porošenko předal ozbrojeným sílám země, v loňském roce zrekonstruovaná obrněná vozidla , letadla a zbraňové systémy – více než 100 kusů techniky.

Podle Interfax-Ukrajina, v pondělí na vojenském cvičišti v regionu Žitomiru, předal techniku, zdůraznil, že během měsíce stát už potřetí předává ozbrojeným silám obrněná vozidla, tanky, BVP, houfnice, minomety, letadla a další zařízení.

„Jsem přesvědčen, že rok 2015 bude rokem našeho vítězství a rokem míru. A na to musíme mít silnou, dobře připravenou, s vysokým duchem patriotismu a dobře vybavenou ukrajinskou armádu .“, – Řekla hlava ukrajinského státu.

Prezident předložil certifikáty pro 203 mm a 121 mm komplexy samohybných houfnic , 82 mm automatické granátomety, útočné pušky „Fort“, dva MiG-29, dva Su-27.

„Poprvé po mnoha letech předáváme ozbrojeným silám ukrajiny modernizovaná letadla,“ – řekl.

Také byly předány plně obnovené BMP-2.

Kadyrov čeká na Putinův rozkaz.
http://fakty.ictv.ua/ru/index/read-news/id/1538693

Hlava Čečenska, Ramzan Kadyrov je připraven jít na Donbas v případě příkazu od velitele ruských ozbrojených sil, prezidenta Vladimíra Putina. Uvedl to v rozhovoru pro „Interfax“, komentujíc své prosincové prohlášení o ochotě
dobrovolně jít na východ od Ukrajiny. „Nikdy jsem se nedělal populistická prohlášení. Znovu opakuji, pokud to Rusko bude potřebovat, splním jakýkoliv příkaz vrchního velitele ozbrojených sil RF Vladimira Putina. A vzkazuji těm, jichž
se to týká, ať už je to na Donbase nebo jinde, že svá slova myslím velmi vážně. Neboť jsem nikdy neřekl, že udělám to co bych nebyl schopen udělat, „- řekl Kadyrov.

Gumkonvoj Putina zastavil u Voroněže.
V 11 -tý humanitární konvoj tvoří více než 120 automobilů.
http://fakty.ictv.ua/ru/index/read-news/id/1538700

Ruský konvoj ministerstva pro mimořádné situace s humanitární pomocí pro Donbas, pokračoval z Noginska v Rostovské oblasti, na noc se zastavil ve Voroněžské oblasti. Podle zprávy TASS to oznámili v informačním centru MČS.

„Řidiči vozidel během přestávky k odpočinku obdrželi další instrukce k jízdě v extrémních podmínkách.
Téměř všichni z nich již dříve nejednou dopravovali pomoc do Doněcké a Luhanské oblasti, „- řekl zástupce úřadu.

Podle něj po přestávce řidiči a kolon servisních vozidel bude i nadále pokračovat v jízdě Rostovskou oblastí.

Přidáno z Soc.sítí – Colonel Cassad:

„Givi“ o Bednovovi.
http://colonelcassad.livejournal.com/1973697.html

https://www.youtube.com/watch?v=iG05wZy5t5Y#t=12

Velitel jednotky „Somálci“, známý pod přezdívkou „Givi“. Prohlásil, že je zastáncem sjednocení všech vojenských jednotek Doněckých a Luhanskách republik.“Pouze spojeni se můžeme postavit a dát plnohodnotný odpor ukropům a pak nás nikdo nemůže zastavit.“ Givi také řekl, že je ochoten přijmout do své jednotky bojovníky GBR „Batman“, protože ví, že to jsou dobří bojovníci, a Bednov byl
důstojný velitel i člověk. „Znal jsem ho jako velitele, vážil jsem si ho . On jediný se postavil proti nezákonému systému. „

O tom že situace „opločenců“ v Novorusii je stále vážná svědčí i  plno komentářů pod článkem, včetně výzvy k podpoře zbytku jednotky „Batmen“, nyní po smrti Bednouva demoralizované a zastrašované.Včetně varováni před dalšími čistkami tzv.pro-ukrajinské bandy Plotnického.

Pokud si takhle představují lídři v Novorussii sjednocování armády, potom bůh chraň opolčence..

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.