Ukrajinská svodka ze dne 10.01.2015


pro https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali Ernest,MP a vlk s přispěním dalších

Všechny texty bez označení zdroje jsou převzaty z   vk.com/strelkov_info 

10.01.15. Zpráva dobrovolníka s volacím znakem „Kadet“.

Dosud se bojuje. Přišly zprávy o ostřelování Veseloj Gory a Želtoje. A také o začátku útoku domobrany pod Krymskoje. Máme ztrátytank, 2BTR a BMP. Lidi dosud nepočítám. A nepřítel – 3 tanky a obrněný transportér. Dnes naše „Grady“ 3 krát ostřelovaly pozice ukrajinské armády. Valujskoje je také pod palbou. Popírám zprávu, že nepřítel prorazil do Nikolajevky, od této vesnice je ještě 5 km. Domobrana v Bolotenom a v Nikolajevce ostřeluje z minometů průzkumnou skupinu ukrajinské armády. Několik granátů, nebo min dopadlo do oblasti Vergunky. Nepřítel vrhá do útoku všechny nové jednotky, takže tento boj brzy přerůstá v plnohodnotný. Nepřítel používá ACS a raketomety. My děláme totéž. Podle rozkazu používáme celý arzenál, včetněGiacinů„. Boje se snaží ututlat, říkají, že již dnes skončily, ale není to tak, myslím, že všechno teprve začíná„.


Zpráva dobrovolníka s volacím znakem „Syč„.

Tady probíhá dělostřelecký duel 31. zátaras – 29. zátaras. Používají se minomety, tanky a houfnice D-30 a MSTA-B Také v Krymském domobrana zahájila útok na 37. kontrolní bod a samo Krymskoje. Ale nejspíš to je průzkum bojem. Protože velké síly do boje nešly. Ale dělostřelectvo tam pracuje naplno. Dnes ostřelovali vesnice Želtoje a Lobačevo“.

9.1.15. Zpráva domobrany.

„Útok na kontrolní stanoviště domobrany u Stanici Luganskoj byl provokací ukrajinských praporů (které nejsou pod kontrolou armádního velení). Této provokace se zůčastnily prapory“ Ajdar „,“ Tornado „,“ Černigov „,“ Dněpr „a prapor Ljashka. K útoku došlo kolem jedenácté-dvanácté hodiny, střet trval asi 4-5 hodin. Během bitvy ukrajinská strana používalaGrady“ a 120mm minomety. Domobrana má 3 padlé a 1 raněného. Ztráty na ukrajinské straně se ještě zjišťují. Protože v noci se může být provokace opakovat, provoz na silnicích v okolí nebude otevřen dříve než 10. ledna ráno. “

Od domobrany Gorlovky.

„Kolem 01:00 (MSK) 10. ledna ostřelovala ukrajinská armáda okraje Gorlovky raketomety Uragan„. Kromě bojů v oblasti 31. kontrolního bodu, téměř celý den ukrajinská armáda s různou intenzitou z vesnice Trechizbenka ostřelovalavesnice Prišib a Sokolniky z těžkých raketometů„.

10.01.15. Zpráva dobrovolníka Prochorova.

„I přes kritiku některých soudruhů – rotace s prohlídkami na letišti v Doněcku skutečně rozkládá ukrajinskou armádu. A navíc – nevím proč o tom nikdo nemluví – takže budu první.
Na Ukrajině, média a dobrovolníci, jakož i potřeby obyvatel Ukrajiny vytvořil
i mýtus o statečných, nezdolných „Kyborzích„, kteří od května vedou hrdinnou obranu letiště v Doněcku. A nezáleží na tom, že nyní ukrajinské dělostřelectvo má někdy i 15x kvalitativní a kvantitativní přesilu nad dělostřelectvem domobrany, nehledě na to, že ukrajinská armáda byla v průběhu 3 měsíců posílena, navzdory skutečnosti, že ukrajinská armáda byla vytlačena z velké části letiště a je jich hloupě více než domobranců, kteří je od listopadu drží – mýtus žije.
Teď vš
ichni vidí rotace, kde je prohledávají, kde jsou ponížení (vzpomeňte si na fotku vojáků na kolenou, který vykládá kondenzované mléko?) – mno na Ukrajině vidí, že to jsou něja špatní „kyborgové„. Někteří Ukrajinci zoufale přímo říkají – a kdo jsou po tom (prohlídkách)?
Mýtus o „kyb
orzíchse kymácí a brzy zemře. A to je – jediná světlá část moderních ukrajinských hrdinství „.

Zajímavý pohled, co říkáte?

10.01.15. Zpráva za poslední den od dobrovolníka Jana.

Noc z 8. na 9. ledna byla napjatá, večerním a nočním ostřelováním ukrajinskými houfnicemi a raketomety byl zasaženy rajony Kujbyševskij, Kyjevskij, Kirovskij a Petrovskij v Doněcku; nejsilnější údery dostaly rajony Kujbyševskij a Petrovskij, byli zabiti dva civilisté a nejméně sedm bylo zraněno. Pravidelná armádní jednotky Novorossii byly v nejvyšší pohotovosti.
První polovina dne byla poměrně klidná, ráno byly střety v oblasti Nikišina; odpoledne ukrajinská armáda zahájila palbu z minometů a houfnic ze směru – Toněnkoje, Opytnoje, Písky, Avdějevka, Krasnogorovka, Marinka; nejintenzivnější dělostřelecká palba byla zaměřena na rajony Kujbyševskij a Petrovskij, na plochu letiště, osadu Okťjabrskij. Přitom rajon Petrovskij v průběhu dne byl vystavena dělostřelbě dvakrát, zásahy dopadly nejen na předměstí a sídliště Trudovskoj, ale dopadly do středu okresu, ukrajinská armáda záměrně ostřeluje obytné prostory a životně důležité systémy infrastruktury. Ostřelováním byla rozbito napájení oblasti elektřinou, havarijní opraváři veřejných služeb v Doněcku rychle opravovali způsobené škody. Během dne ukrajinská armáda periodicky ostřelovala oblast starého terminálu, byly zde přestřelky; dělostřelectvo domobrany Novorossii ostřelovalo palebné pozice ukrajinské armády na západu, severozápadu, severu. Podle předběžných informací byla zničena baterie houfnic a jedno samohybné dělo.

Během ostřelování byli zranění, celkové množství se zjišťuje, nejméně dvě desítky domů byly poškozeny.
Večer v ostřelování ukrajinská armáda pokračovala, opět byl zasažen rajon Kujbyševskij a oblast letiště; v šest večer ukrajinská armáda zahájila palbu z houfnic od Šumů na Gorlovku, udeřila také na Nikišino, Thorez, Dokučajevsk. Večer ukrajinská armáda pálila z třech raketometů velké ráže (pravděpodobně „Uragan„), ve směru Gorlovky, do škodách a ztrátách dosud nejsou informace.
Asi
v 00:00 hodin v oblasti Krasnogorka byla slyšet střelba z ručních zbraní.
Na luganské frontě je dnes intenzivnější boj a dělostřelecké souboje, ztráty má i domobrana, i ukrajinská armáda, ve srovnání s předchozími dny je charakter bojů místy tvrdší.
Aktivita letectva je průměrná, nejméně dvě transportní letadla (AN-26, jedno s párem doprovodných stíhačů) a také se pracovala malá letadl. Hlídkovala nad obsazenými územími v rajonu Čugujeva.
V některých osadách, okup
ovaných Kyjevem, okupační úřady požadovaly ze všech podniků seznamy v mužské populace ve věku do 60 let. „

10.01.15. 11:23. Zpráva domobrany.

„V Zugresu asi v 5 hod ráno došlo k prolomení přehrady, zaplavena byla obec Nikolajevka, přehrada je neprůjezdná, je prováděna oprava. Hladina vody v Krinke se snížila o přibližně o 1,5 m. Z míst uvádějí, že asi 08:50 (MSK ), do oblasti Točmaěe nebo Putilovského mostu (rajon Kyjevskij) dopadly granáty. V 08:20 (míst.) bylo slyšet výbuchy v blízkosti osady Opytnoje, obce Avdějevka a letiště, potom střelba ze samopalů a kulometů. Domobrana reagovala salvou z minometů z oblasti Jasinovaty. V 08:47 (MSK) ukrajinská armáda zahájila masivní ostřelování rajonu Putilovskij, zeleně, mostu a osady Šeglovka. Nyní jsou slyšet salvy z AP, zvuky letu a za 29 sekund poté výbuch někde za Jasinovatoj (tiše)“.

Poslal dobrovolník s volacím znakem „Zemljak„.

U nácků „bouchnul“ v Pískách na čerpací stanici UAZ. Bouchá a hoří to jako ohňostroj. Pravděpodobně byl plně naložen municí .. něčí VOG šel přesně„.

10.01.15. Zpráva domobrany.

„V oblasti osady Elenovka byly slyšet salvy dělostřelectva. Obyvatelé okolních vesnic, také slyšeli střelbu.
Bylo oznámeno, že ráno u osady Novotrojickoje začal boj. Nedaleko osady Dolja (mariupolská dálnice) vracejí všechna auta zpět. Od 11:40 (MSK) ukrajinské síly zahájily palbu od osady Písky a Optnoje na oblast obchodního centra „Metro“ a letiště Doněck. Pracovalo klasické dělostřelectvo a minomety. Domobrana odpovídá palbou na pozice okupantů. OBSE uvádí, že z území kontrolovaného ukrajinskou armádou 9. ledna 29 krát porušili příměří“.

10.01.15. Poslal analytik Boris Rožin (ColoneCassad).

„Oficiální skupina ObrON „Odessa“ MGB LLR oznámila:“ Oznamujeme všem, že základna MGB v Krasnodonu byla obklíčena ČVK. Domobrancům z Ukrajiny a Ruska přikázali odzbrojit se a jít domů. V opačném případě budou „odzbrojovat“. Možná by byl boj.
V souvislosti s rozsáhlým útokem ukrajinské armády se stává pochopitelné nedávné zabití Alexandra Bednova a vojenská aktivita v centru města Luganska. Likvidace „opolčení“ cestou odstranění vůdců. Je to jako články řetězu a pokusu o státní převrat 5. kolony v době války k pomoci nepříteli z vnějšku“.

Protože organizačně zabezpečit plnou kontrolu území LLR nemůže zajistit, pak se situaci se snaží lámat přes koleno. Chovají se hrubě a nemotorně, v důsledku čehož LLR nějakou dobu otřásají veřejné skandály, podrazy, kompromateriály, boj za různé způsoby prodeje uhlí juntě a také přestřelky a mrtvoly.

PS. Jedna legrační postava „, která je v této brigádě, se zrovna minulý týden vytahovala, jak dobře chrání „Batmana“ a jeho lidi, a podle zpráv z „Oděsy“, přičemž soudě podle prohlášení ze skupiny „Oděssa“ jednotka MGB chrání stejné „vysoce kvalifikované“ lidi (ČVKjakého „Wagnera“ – zřejmě nějaké „turisty„), kteří chránili „Batmana„.

Ještě včera bojoval v sítích s „machnovštinou (anarchie – poz.překl.)“ a sbírali podpisy, aby byl zrušen můj blog, a dnes už jeho jednotku zapsali mezi nespolehlivé, a jeho kolegové píší o zradě v LLR, a dalo by se říci „uvolnují duchovní pouta“. Je to legrační a smutné.

V důsledku toho, brigádu  „Oděssu“  nakonec odzbrojili.

„Aktuální informace. Odzbrojují. Sláva bohu, obešlo se to bez mrtvol, jak to bylo v Anthracitu a Lutuginu.
Detaily – poté, co se
zvedne mlha.
Kromě toho, podle informací,
současně odzbrojili policii Krasnodonu. „(C) Anpilogov.

Mužstvo nyní odevzdává zbraně, oběti nejsou, ranění také ne (C), Anna-News „.

10.01.15. Zpráva dobrovolníka s volacím znakem „Sedmdesát sedm“ z Gorlovky.

„V noci Ukrajinci na nás zkoušeli nové zbraně – raketomety „Uragan“ , ve kterých jedna raketa váží jako vaše auto, dalekonosná děla „Pion“, která mají dostřel 47 kilometrů a ne úplně nové „Grady“, minomety a houfnice. Kryly to tanky. Chápete, že nemůžeme střílet na dálku 47km, abychom zasáhli ty „Piony“ a tak pracovaly půl noci beze změny polohy a beze strachu vystříleli všechno, co měli.

O ztrátách – náš člověk nyní jede do márnice. Pošle odtud informace.

Vždycky jsem říkal, že naši nepřátelé jsou nacisté, Pravý sektor a „ukropi“ a obyčejní Ukrajinci nejsou naši nepřátelé. Nebojujeme s Ukrajinci, ale s ukrofašismem. Takže na doplnění k předchozím myšlenkám – každým dnem, každým takovým ostřelováním Gorlovky je stále těžší bránit se kritice vůči obyčejným ukrajinským občanům, protože s jejich mlčenlivým souhlasem nás vraždí. Pod jejich heslem „Sláva Ukrajině“, na nás jedou tankové kolony, s jejich souhlasem na nás kyjevská vláda, která se chopila moci, posílá rakety Uragany, které nás zabíjejí.

Ukrajinci, Kyjevané, Záporožští kozáci, Dnepropetrovští… za co nás nenávidte? Proč podporujete fašistickou moc? Za to, že jsme proti fašismu, za to, že nesouhlasíme s Majdanem? A vy s ním ještě souhlasíte? Podívejte se, kam to vše přivedlo Ukrajinu! Nebo všechny problémy ve vaší zemi jsou kvůli Donbasu? Zde každý den a noc lidé sedí v suterénech, v krytech, modlí se, aby přežili až do rána, ale ne všichni se dožijí. A to se děje s vaším tichým souhlasem … Jsme vaši spoluobčané, proč nás zabíjíte? „

10.01.15. Ranní zpráva domobrany Novorossii.

„Situace v oblasti ATO prováděné ukrajinskými fašisty, se mimořádně zostřila a je i nadále napjatá Nacisté pokračovali v porušování příměří.:

18:15-22:30 ze strany obce Písky a území ovládaných nacisty byla ostřelována domobrana, která blokuje okupanty na letišti v Doněcku, s konvenčním dělostřelectvem, minomety a ručními zbraněmi. Při ostřelování granáty explodovaly na území St. Iverského kláštera;

18:30 od Stanici Luganskoj ostřelovali kontrolní bod LLR z ručních zbraní, a v 19:10 ze stejných pozic byla vedena palba z minometů do oblasti Malé Vergunka města Luganska.

18:30 – 01:30 Z klasického dělostřelectva ostřelovali okupanti rajony Kujbyševskij, Okťjabrskij a Petrovskij v Doněcku;

19:10 od obce Písky byly minometnému ostřelování vystaveny pozice domobrany, bránící v oblasti dolu „Okťjabrskij“ (severo-západní okraj města Doněck);

ve 22:10 z automatických granátometů a v 00:10, 00:55 z tanků a 00:45 z ručních zbraní byly ostřelovány pozice domobrany v oblasti dolů № 6 a 7;

v 23:50 ostřelování z dělostřeleckých zbraní byla vystavena domobrana DNR v areálu dolu „Moskevskij“ (46 km severovýchodně od Doněcka). „

10.01.15. Zpráva dobrovolníka s volacím znakem „Syč„.

Do Doněcka údajně vrátilo dělostřelectvo domobrany, a přes Makejevku vstoupilo do města pár desítek Uralů s posilami. Ukry to vše vidí a již se vztekají na Twitteru. Pokud jde o boj. Dnes na číslovaných zátarasech probíhaly minometné souboje. Zatím všude je klid, ale je velmi silný pohyb nepřátelské techniky Přes všechny zprávy o snížení přítoku dobrovolníků a začátku odchodůz 31. zátarasu neodešel dosud ani jeden dobrovolník. A dnes přišly tři nové oddíly. Dnes se všude mluvilo o tom, že krasnadonská jednotka Oděssa byla odzbrojena – jen ty jednotky, které jsou podezřelé z rabování. Pak po kontrole opět půjdou do služby, jenom ne do týlu, kde byli, ale na frontu. Pořád mi volají příbuzní a stěžují si na kozáky v Antracitu a Krasnom Luču a opolčence v Krasnodonu. Media jako vždy medializovala tuto operaci do té míry, že je to represe. Ano – je to represe, aby ti kteří sedí v týlu nekradli, zatím co my bojujeme. Zatím to nebylo prokázáno (!!!), ale je nutné to prověřit. A s následky. U nás je připravenost na prvním místě. LLR nezradíme, budeme bojovat až do konce. „

10.01.15. Zpráva novinářů.

U Doněcka probíhá plnohodnotný boj s využitím všech typů zbraní. Nyní se bojuje ručními zbraněmi u obce Písky. Také přišla informace o intenzivních bojích s využitím tanků. Rovněž přišly zprávy o bojích v oblasti Marinky s využitím protiletadlových zbraní, granátometů a ručních zbraní.

Je uzavřena mariupolská dálnice téměř po celé délce z okresu Leninskij v Doněcku a na výjezdu z města, pro nebezpečí ostřelování a nebezpečí průlomu ukrajinských sil. V souvislosti s tím všechny meziměstské autobusy kyvadlové dopravy dočasně zastavily provoz a nákladní auta jsou vraceny zpět .

Dnes ráno a v průběhu dne byla zasažena intenzivním ostřelováním z těžkých zbraní rozsáhlá část města, přilehlá k letišti. V důsledku ostřelování byl poškozen velký počet soukromých domů v rajonu Kujbyševskij. Dva domy byly zcela zničeny, mezi civilním obyvatelstvem jsou ranění.

Největší škoda byla způsobena na domech v ulici Šachtoprochodčiků, ulici Luzina, a na prospektu Kolchoznyj. Mnozí obyvatelé oblasti se bojí vrátit domů, jsou stále ještě ve sklepích a krytech.

Pravděpodobně je město ostřelováno z vesnice Písky a z Avdějevky„.

10.01.15. Fotografie domobrany.

„Jedná se o „dary“ ukrajinských diversantů, které zanechávají v sídlištích na okraji města. Pokud najdete něco takového , v žádném případě se toho nedotýkejte a zavolejte domobranu„.

http://cs540106.vk.me/c625316/v625316965/148d6/y0uu7lN-e3M.jpg

Original: https://pbs.twimg.com/media/B68T2JsCUAA5NeZ.jpg

10.01.15. Zpráva domobrany.

„Vzhledem k intenzivnímu ostřelováním Doněcku ukrajinskou armádou domobrana musí přesunout své síly. V oblasti města Šachťorsk projela kolona domobrany, která se skládá z Uralů a Kamazů. Do Doněcku z Makejevky přijela kolona nákladních aut Ural. Tyto kolony nejsou ukrajinské armády, prosím nepropadajte panice. Ze strany Azovského moře došlo k výbuch podobnému výbuchu miny. Do této oblasti jely sanitky. Asi v 16:20 (MSK) obyvatelé osady Alexandrovka hlásili průlety granátů nad domy. Některé granáty dopadly na ulici Kremennoj. V 18:30 z pozic, které jsou umístěny za oblasti sídliště Textilščik (Doněck), domobrana odrazila útok ukrajinské armády na zátaras domobrany u osady Marinka, který se nachází na okruhu ve směru Ugledar. V 18:26 byl Dokučajevsk zasažen salvou z ukrajinských raketometů „Grad“. V posledním boji u Stanici Luganskoj byli zabiti 2 a zraněno 14 příslušníků Národní gardy Ukrajiny. Ukrajinské bezpečnostní síly se pokusily proniknout do Luganska, domobrana útok odrazila. Je tam hustý černý kouř někde v blízkosti letiště Lugansk. „

Děkuji Erneste!

Mapy:

Ukrajinská:

 На Донбассе погибли два украинских бойца: карта АТО по состоянию на 10 января - фото 1

Opolčenská:

nenašel jsem

interaktivní komentovaná:

Z informací komentátora:

Pokud jste  pozorně  četli Ernesta, můžete následující řádky klidně přeskočit. Velmi tvrdé boje  na západních, severozápadních a severních přístupech k Doněcku, na letišti. Palba Ukrů ze všech druhů zbraní, které mají k disposici z Marienky, Krasnogorki a Písků. Situace  se vyhrocuje. V Gorlovce  tradiční výměny   z minometů, Delbacevská kapsa  celkem v klidu. Luganská fronta – přestřelky tradičně na  číslovaných zátarasech, ve Stanici Luganské. Tam s e diverzní skupiny Ukrů pokusily  dobýt  stanoviště  domobrany. marně.

Takže pojdme  dále.  Na novinky o Ukrajině, Rusku a konfliktu na východě nefrontového charakteru.

Dostala mne informace z Radiožurnálu. V Paříži bude pochod  na uctění  obětí z redakce  Charlieho, za svobodu tisku proti teroru. A pojede  tam Sonbotka  se Zaorálkem. A také Merkelová. A samozřejmě, že  průvod povede Hollande. Až potud všechno v pořádku. A  Sobotkovu účast podporuji. Ovšem prý mezi těmi,co chtějí bránit demokracii  bude také Porošenko!!!

Tehle člověk ještě  ani nebyl ukrajinským prezidentem, když masivně  lhal o tom, kdo zapříčinil ohnivé peklo v Domě odborů v Oděse, kde prostě  uhořeli něštastníci, co se provinili jiným názorem než edinoukrajnci!  Prý to tenkrát byli ruští teroristé. Detaily  zde:

Když budoucí ukrajinský prezident lže aneb co vlk dodatečně zjistil na už známých fortografiích

A tenhle demokrat, který dává rozkazy  vraždit  civilní obyvatelstvo bude truchlit za demokracii proti terorismu?!!  A  nikomu z ostatních účastníků se z něj okamžitě nezvedne žaludek?

Včera  jsme psal, že  po masivní rally  v předchozích dnech moskevská burza odepsala  asi 3,6% v důsledku očekávání revize  úvěrového ratingu  Ruska agenturou Fitch. Stalo se. Fitch skutečně  přesunul Rusko ze  známky BBB na BBB- s negativním výhledem.

Fitch také celkem přesvědčivě vysvětluje  proč – padající rubl a ceny ropy, sankce.  Počítá s jejich prodloužením v březnu. Důsledkem bude snížení HDP o 4% , výrazné zpomalení investic a konzumu. Nemám co bych dodal. Pro mne korektní a střízlivé hodnocení. Nicméně jedna překvapivá věta:

Investice mohou být jen částečně  kompenzovány lepšími výsledky exportu /ruského/….. Zajímalo by mne , co konkrétně  Fitche  k téhle větě motivovalo. Protože pro Rusko by to byla dobrá zpráva. Totiž, že by s emu povedlo udržet  přebytek platební bilance v zahraničním obchodě, což je , podle mého názoru, pro Rusko dnes naprosto klíčová věc, která rozhodne o jeho ekonomickém přežití sankcí. A  jestli tohle zvládne, budou všechny sankce a manipulace s  cenou ropy a rublu nakonec jen hodně drahým plácnutím do vody.

A může být, že zatraceně  drahým pro toho, kdo tenhle ropně rublový tanec  zorganizoval. Viz dva  další bezvadné články  Erika Besta  na  jeho webu Final Word.

http://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2015-01-09

V článku cituje  amerického koordinátora  ropného útoku na Rusko – Daniela Frieda, že:

že sankce proti ruskému ropnému sektoru začnou bolet, právě když ve Spojených státech poroste těžba z břidlic. Fried doplnil, že jejich cílem nebylo narušit současný prodej ruských paliv do Evropy, ale spíš zasadit úder dlouhodobé produkci.

A  samozřejmě , US  spoléhali a spoléhají  na podporu Saudské Arábie  a Emirátů.  Jenže  každá mince má dvě  strany.  Saudi se ochotně připojili. Nezapomněli Rusům podporu syrského Assada  a Saddámova  Iráku a pořád si nejsou jistí ruským postojem k jejich poslednímu opravdovému konkurentovi v oblasti -Iránu.

Jenže  Saudům asi také nijak zvlášt nevoní severoamerická břidlicová produkce a  docela  rádi, ji , nejméně jako vedlejší efekt, také dají pořádnou facku. Což s e už děje. Protože  jejich produkční ceny jsou  daleko nižší, při vyšší výtěžnosti, než je  nafta  z břidlic a ropných písků…

A navíc – zatímco oni  mají opravdu obrovské finanční polštáře  pro zlé časy, jsou severoamerické projekty financovány  klasickým způsobem – úpisem akcií  a  a bankovními úvěry. prostě  z cizího kapitálu. A  ten není ochoten snášet ztráty a už vůbec ne dlouhodobé…. Takže? takže – už zde máme  první břidlicovou společnost, která hodila ručník do ringu a uchýlila se pod přechodnou ochranu § 11 amerického zákona o konkursu.. Viz

http://czech.ruvr.ru/news/2015_01_09/V-USA-zbankrotovala-prvni-spolecnost-tezici-bridlicovou-ropu-4552/

Já myslím, že Fitch bud e mít spoustu práce  v tomhle roce v souvislosti s cenou nafty. A to nejen s Ruskem, ale i také v  americkém firemním a bankovním sektoru..

Ale  vratme se k Eriku Bestovi a jeho Final Wordu. Ve včerejší svodce jste mohli číst, že  Merkelová žasla  nad plány, které jí předestřel Jacenuk, jak v Kyjevě  všechno udělá jinak a  dobře. Dokonce  tak, že  okamžitě souhlasila s půjčkou EU  ve výši 1,8 miliardy Eur. Prý na výsost přesvědčivé. Zřejmě se to týká i korupce. Kdyby  někdo z jejího štábu chodil na kosu nebo apson na stejné německé zdroje  jako  já, tak by měl informaci o slovech  Porošenkova  poradce  Birjukova, že na  kyjevském ministerstvu obrany  se  už stačila rozkrást 1/4 armádního rozpočtu… Ale proč by tohle někdo u Merkelové četl? Když Jac je náš  chlapec…

Nicméně Best nabízí  Sobotkovi se Zaorálkem, aby  se sami přesvědčili o ukrajinském „boji proti     korupci. Tak, jak ho Kyjev a jeho zástupci provozují na  ukrajinské ambasádě   v našem hlavním městě. Počtěte  si…

http://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2015-01-08

Nicméně, kdyby  to bylo pro Sobotku se Zaorálkem, nemluvě o Merkelové, málo inspirující, tak by bylo dobré, kdyby  si někde našli knihu , kterou měl napsat sám bývalý ukrajinský prezident Kučma a z které cituje ve  svém rozhovoru Milan Syruček – bývalý novinář předlistopadové Mladé fronty. Dám sem  výsek :

A Ukrajina! Bude se situace podle vás stále více radikalizovat a na Ukrajině dojde k totální občanské válce? Pravý sektor a další bojůvky se odmítají zařadit do pravidelné armády. Není toto podle vás největší kámen úrazu současného vedení země?

Hlavním problémem Ukrajiny není Pravý sektor či jiné podobné politické síly, ale to, co mi řekl tehdejší ukrajinský prezident Kučma už před dvaceti lety, když napsal knihu Ukrajina není Rusko: Vytvořili jsme nezávislou Ukrajinu. Teď nám zbývá vytvořit ještě Ukrajince. Ukrajinci musí najít sami sebe a uvěřit svému státu. Nestačí jen volat Sláva Ukrajině! A současně stát šidit, kde to jde, neplatit daně, ukládat peníze v zahraničí místo do vlastní ekonomiky, budovat vlastní stát a jeho ekonomiku, a nikoliv utíkat za prací všude po světě. Ukrajina bude silná především vlastní prací, a nikoliv dolarovými či eurovými injekcemi, které stejně propadnou do černé ekonomiky. Ukrajina potřebuje svou vlastní jedinou ekonomiku, jinak se bude prohlubovat i politická krize, která pramení především z toho, že zatím lidé dbají spíše o blaho vlastní kapsy než svého státu. Zní to možná tvrdě, ale právě proto, že mám Ukrajinu rád, troufám si to napsat. Nejde o rozdávání jablek, ale pěstování jabloní.

Zbytek velmi zajímavého rozhovoru, kde je tématem nejen Ukrajina, ale  i Francie  a Rusko, naleznete zde:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Byvaly-zpravodaj-k-obavam-z-terorismu-problemu-Ukrajiny-i-vyznamne-roli-Ruska-353554

Ze  Spiegelu dnes dám link na jejich rekonstrukci sestřelu MH 17.

http://www.spiegel.de/panorama/gesellschaft/mh17-wer-hat-die-boeing-ueber-der-ukraine-abgeschossen-a-1011983.html

Veškerou vinu Spiegel ve své rešerši přisuzuje  Rusku a opolčencům. Vlastně jen Rusku. Kdybych se nezabýval  problémem MH 17 dlouhodobě a nevěděl o  odpovědi německé vlády na oficiální interpelaci frakce Die Linke ohledně informací , které má o sestřelu z vlastních zdrojů od tajných služeb a ze zdrojů NATO, kde popřela , že by v den sestřelu zaznamenala provoz systému BUK a  také zprávu BND – s  kterou kupodivu přišel také Spiegel, že naopak BUK MH 17 sestřelil, ale  , že nepřijel z Ruska, ale  naopakže ho povstalci ukořistili UK Army, tak bych měl nyní opravdu těžké dilema – jak vyvrátit tenhle poslední materiál Spiegelu.  Takhle nemám. Bud platí co oficiálně řekla Spolková vláda  v Bundestagu nebo platí to, co podle  Spiegelu obsahuje  zpráva BND nebo platí ta  dnešní rekonstrukce  Spiegelu. Žádné dvě  tyto informace nemohou platit současně. Natož dokonce tři! Spiegel popírá sám sebe.

Jak text interpelace a následné vládní odpovědi http://www.jungewelt.de/downloads/mh17.pdf  tak článek Spiegelu o zprávě  BND  http://www.spiegel.de/politik/ausland/mh17-laut-bnd-waren-separatisten-fuer-absturz-verantwortlich-a-997885.html

byly  už na Kose , s příslušným komentářem publikovány a jsou součástí jejího výběru faktů o Ukrajině. tenhle nový link tam  nezařadím. Mimo jiné proto, že  tak jsou snímky průjezdu údajného BUKu  například městem Thorez v den sestřelu. Směrem na pozice. A osobně si myslím,  že nesedí časově.  Vzhledem k postavení slunce, velikosti stínů a tak podobně. Ale ještě jsem se tím nestihl pořádně zabývat.

Takže předávám slovo MP a  jeho výběru.

Svodka od Ukrů:

Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě.

Na Donbasu zabili dva ukrajinské bojovníky: mapa ATO k 10. lednu.
10.01.2015, 12:56
http://obozrevatel.com/crime/53984-karta-ato-po-sostoyaniyu-na-10-yanvarya.htm

Informační a analytické centrum SNBO zveřejnilo mapu protiteroristické operace na Donbasu, ze soboty 10 ledna.

Podle mluvčího protiteroristické operace plukovníka Andreje Lysenka, během posledních několika dní se provokativní útoky ze strany teroristů v oblasti ATO snížily.

Nicméně, bojovníci nadále používají těžké zbraně a jednou použíli „RSZO BM-21 Grad „.

Tyto agresivní akce souvisejí s nedávným příchodem na území dočasně ovládané teroristy  11-tého „humanitárního konvoje“ z Ruské federace.

Neklid zůstává v oblastech Doněcka, Luhanska a Mariupolu.

9.ledna kolem 12:30, během bojové mise v oblasti ATO, byl na předměstí Stanice Luhanské teroristy přepaden prapor Národní gardy. Útok byl odražen.

Celkem za poslední den, byli dva vojáci zabiti a 20 zraněno.

Obyvatelé obsazeného území na Donbasu, nejvíce trpí činností pro-ruských ozbrojenců, uvádí SNBO.

V Doněcké oblasti v důsledku teroristických útoků bylo odpojeno 20 osad, částečně odpojeno město Avdějevka, Doněck, Gorlovka; v oblasti Luhanska došlo k poškození plynového potrubí. Bez plynu zůstaly obce Černuchino (Popasnjansky okres), obec Trehizbenka, Kryakovka a Sokolniki (Novoajdarský okres).

Jak uvádí „Pozorovatel“, nedaleko obce Dokučajevsk (Doněcký kraj) byl 10. ledna v dopoledních hodinách zaznamenán pohyb tanků, které patří do nezákonných ozbrojených formací separatistů, podporovaných Ruskou federací.

Ukrajinské tanky a dělostřelectvo zničily dva nepřátelské tanky.

V Stanici Luhanské po ostřelování zničeny desítky domů.
10.01.2015, 16:10
http://obozrevatel.com/crime/90867-v-stanitse-luganskoj-iz-za-obstrelov-razrushenyi-desyatki-zhilyih-domov.htm

Ve Stanici Luhanské, Luhanské oblasti došlo důsledkem bojů ke značné destrukci, známo je o jednom zranění civilisty. To se uvádí ve zprávě na webu hlavy Luhanské regionální státní správy Gennadije Moskala.

Guvernér informuje o ostřelování rusko-teroristickými vojsky Trehizbenki, Krymského, Štěstí a Gornogo.

Nicméně, podle Moskala, je nejtěžší situace Ve Stanici Luhanské.

* Dnes v titulcích ukro-medií Porošenko vykřikuje (poslušně opakuje Merkelovou),že musí dojít k úplnému plnění Minských dohod, včetně uzavření Ukro-Ruské hranice, protože prý tudy stále proudí ruská vojenské technika.
No, stále stejná písnička jen nevím kdo koho papouškuje Porošenko Merkelovou, nebo naopak..

Jinak se Ukro-média věnují hlavně bojům kolem Stanice Luganské, tragédii v Pařížia dalším hrozbám Al-Kajdy Francii.

Na toto téma jsem našel zajímavý článek na pro-povstaleckém webu, i když zde není přímá souvislost s Ukrajinou, tak v článku je zmiňován i teroristický čin ukrajinské pilotky-navodčice Savčenkové, při vraždě ruských novinářů loni v létě.

Zatím co západní „demokraté“ posílají tužky, na východě na věc mají názor poněkud odlišný.

Přídavek z News-Front :

Pařížský teroristický útok: důsledky pro Rusko.
http://news-front.info/2015/01/09/parizhskij-terakt-vyvody-dlya-rossii/

Rusové, na rozdíl od evropských politiků chápou že neexistují žádné „správné“ a „špatné“ teroristické činy. Jakýkoli teroristický čin, musí být odsouzen, a za něj by měl následovat trest, ale tento princip dodržuje pouze Rusko. Je snadné předpovědět, že se brzy Západ opět bude domáhat osvobození navodčíce Savčenkové, navzdory její účasti na vraždě ruských novinářů. Rusko bojuje proti terorismu, zatímco západní mediia dělí útoky na správné a na špatné, výhodné nevýhodné, demokratické a ne tak zavrženíhodné nebo vyžadující plného a zbabělého ticha.
Vzpomeňme si na teroristický útok v Grozném. Tam bylo mnoho oficiálních soustrastí ze Západu?

Dalším důležitým aspektem je, že to, co se stalo v Paříži, není přímo spojeno se svobodu slova a svobodu projevu. Většina předních amerických, evropských ruských médií odmítla zveřejnit ofenzivní karikatury francouzského magazínu, a to je správné rozhodnutí. Nenávisti plodí nenávist. Existuje rozdíl mezi kritikou a
urážkou, je rozdíl mezi nesouhlasem a výsměchem. Sociální mír lze dosáhnout pouze
tehdy, když různé společenské a politické skupiny navzájem respektují svá práva a
zájmy a v těch případech, kdy není dost občanské zralosti, by měl stát
zasáhnout „hasit“ ohniska nenávisti tak, aby nepřerostly v plnohodnotný požár.

Pařížský teroristický útok znovu prokázal, že Evropa, kterou jsme znali,
milovali, studovali, do které se mnozí chtěli integrovat v 80-tých letech minulého
století, už není. Je čas se rozloučit s iluzemi. Poslední skutečnou evropskou zemi na kontinentu je Rusko. Máme to štěstí že žijeme v této poslední baště evropské civilizace, stejně jako obyvatelé Byzanice měli to štěstí žít v poslední baště římské civilizace poté co Řím padl za oběť své vlastní sociální, ekonomické a politické expanzi.

Posuďte sami. Kreslíři Charly Ebdo zesměšňovali křesťany bez následků. Zesměšňovali muslimy bez odpovědi ze strany státních orgánů. Ale když Charly Ebdo zveřejnil karikaturu syna prezidenta Sarkozyho, vedoucí kreslíř časopisu byl vyhozen. Znamená to, že takzvaná „svoboda slova“ má svá omezení, ale v Evropě nezačíná tam kde zraňuje city věřících, ale tam, kde je zraněná pýcha vládnoucího politického zřízení. O jaké demokracií a rovnosti před zákonem tedy lze hovořit?

V Rusku, publikují karikatury prezidenta téměř každý den a to bez jakýchkoli následků. A Pussy Riot dostali „podmínku.“ Podívejte se na rozdíl v přístupu.
V Rusku, stát použije silový aparát k ochraně veřejného zájmu, neodvíjí spirálu nenávisti. Vzájemná nenávist plodí provokatéry jako je Chodorkovský a jeho spojenci, kteří nabízejí křesťanům, muslimům, vlastencům a všem, kterým ublížilo rouhačské představení, punkové modlitby „možnost“ klesnout na úroveň národních zrádců a sami vypadají jako postiženi „kousnutí“ a uráží ty kterým zalili jejich svatyně bahnem.

Co požaduje a v co doufá Chodorkovskij a jeho kurátoři, je ideální recept pro otočení jakékoli země do krvavé mely. Takovými metodami Spojené státy ničí Evropskou unii, svého přirozeného soupeře ve vedení západního světa. Nezapomeňte, že Spojené státy jsou sponzorem terorismu, který se skrývá za maskou radikálního islámu, jak nám již několikrát připomněl prezident Putin. Bez USA by nebyla al-Káida, bez USA by nebyl ISIL, bez tolerantní politiky vůči členům teroristických skupin v Evropské unii, by nebylo teroristického útoku v Paříži.

Hlavním poučením pro Rusko je, že naše cesta je ta správná. Neposlouchat Gelmanova a Chodorkovského a neorientovat se na „nejlepší evropské postupy“, které vedly k tragickým důsledkům. Svoboda, včetně svobody projevu končí tam, kde začíná svoboda jiných.
To je železná zásada a zárukou prosperity naší země. Teroristé musí být zničeni, stoupenci Pussy Riot musí sedět a média by měla respektovat pocity lidí, se kterými žijí ve stejné zemi. Informační pole, očištěné od otázek, že je třeba vzdát Leningrad nacistům, punkových modliteb v pravoslavných chrámech a antiislámských karikatur, vytvoří podmínky pro sociální dialog, a neroztočí spirálu nenávisti. Pokud se budete držet těchto jednoduchých zásad, bude se každý občan cítit chráněn státem, tím bude naše země silná a stabilní. Bude to přínosem pro všechny, kromě těch, kteří opravdu chtějí Rusku zlo, pod rouškou zájmů o „svobodu slova“.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.