Ukrajinská svodka ze dne 11.1.2015


pro https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali Ernest,MP a vlk s přispěním dalších

Všechny texty bez označení zdroje jsou převzaty z   vk.com/strelkov_info

10.01.15. Fotky novinářů.

„Ráno na přehradě v Zugresu (DNR), byl zničena hráz, v důsledku nehody byly zatopeny garáže a zaplaveno okolí a demolována lávka pro pěší.“

Original: http://voicesevas.ru/img/810474fe9c0a2125a1433840ac11..

Original: http://voicesevas.ru/img/ed5297c7392adc95394bbc8a4582..

10.01.15. 20:41. Zpráva domobrany.

„Z Novomichajlovky ukrofašisté střílí raketomety „Grad“ na rajon Petrovskij. Okupanti pokračovali v ostřelování raketomety „Grad“, směrem na Orlovku a prostor kolem letiště, nákupní centrum“ Metro „. V Pískách probíhal pěchotní boj. Ostřelováním ukrajinské armády bylo poškozeno elektrické vedení Kurachovo-Smoljanka. Ukrajinská strana tvrdí, že ukrajinští vojáci nacházející se na letišti v Doněcku mají 6 lidí zraněných. Asi v 20:00 (MSK), v blízkosti Stanici Luganskoj slyšeli střelbu a výbuchy. V důsledku odvetné palby domobrany na pozice ukrajinských sil ve směru Marinky u kolchozuŠevčenko“ byl zničen muniční sklad ukrajinské armády„.

10.01.15. Zpráva dobrovolníka s volacím znakem „Syč“ (LLR).

„Mé obavy byly oprávněné. Ukrajinská armáda pokračuje v útoku. Rozhněvali jsme je výpady a útoky a tím, že mají velké ztráty v našem směru. Slavjanoserbsk je pod palbou. Létají tam plné salvy raket z „Gradů“a miny. Domobrana střílí na ukrajinskou armádu v Trechizbence tímtéž. Jsme na 31. zátarasu pod palbou také. My se máme trochu lépe. Ukrajinská armáda přivezla 10 tanků a z nich střílejí. My tu máme také tanky Zatím máme 1 mrtvého, 1 zraněného + 1 tank poškodili, ale opravíme jej. V oblasti Krymskoje naši šli proti ukrům do protiútoku. Také naše průzkumné skupiny ostřelovaly pozice tanků a minometů Ukrajinců. Probíhají těžké boje na všech frontách. Přišly zprávy, že nepřítel se snažil zaútočit na osadu Doněckij. Přišel rozkaz velení – v případě útoku ukrajinské armády na naše pozice zničit nepřítele podle vlastní úvahy„.

10.01.15. Zpráva a fotografie novinářů.

„Oficiální zástupce v DNR oznámil, že za poslední dva dny byl Doněck byl ostřelován více než 60 krát. Výsledkem silného ostřelování Doněcka okupanty – jeden z granátů explodoval ve dvoře činžovního domu, osmileté dítě bylo vážně zraněno„.

http://vk.com/video-57424472_171224550?list=8d7a21898cf4552fba

Original: http://cs621629.vk.me/v621629519/b299/DxbZO9UbD0E.jpg

10.01.15. Zpráva dobrovolníka s volacím znakem „Kadet“.

„Na Bachmutce Ukrajinci útočí. A my zase praporům územní obrany odoláváme. Napráskali jsme jim a odešli. Zatím nic není známo přesně. Nepřítel zaútočil na naše ve Valujskom  a poblíž mostu ve Stanciji Luganskoj. Ztráta našich – 2 osoby byly zraněny a jedna zabita. U nich padlo asi 7 lidí , počet zraněných není znám, ale ne méně než deset.
O luganském letišti – tam bylo cvičení. Průzkumné skupiny cvičily střelbu z RPG a AGS. Proto ten kouř.
Od Krasnogorovky je ostřelována oblast dolu Čeljuskinců ze 122mm děl, asi SAU „Gvozdika“. Periodicky. Sídliště „Trudovskoj“ (rajon Petrovskij).Stejný rukopis, jen střílejí od Marienky.
Ukrajinci se zakopávají, bojí se útoku domobrany Novorossii. Duch jim upadá. Kolem Nikišina a Redkodubu kopou zákopy, bunkry, dělají přesuny vojsk aby ukázali síly. Vytvářejí iluzi, ve skutečnosti je jich málo.
V noci, dělají manévry, jezdí, aby ukázali, že jich je tam hodně, zapalují hodně ohníčků, ukazují, ze mají hodně mužstva a tábory vojáků“.

11.01.15 Poslal dobrovolník s volacím znakem „Syč“.

„No – nepřítel prohrál bitvu o osadu Doněckij a nechal tam pět tanků a rotu vojáků Zbytek bojovníků nejen ustoupil, ale utekl Je příznačné,  je tam rota kozáků, a prapor 3. brigády. Společně, šli do protiútoku s vojenským pochodem SSSR, který zapnuli domobranci v reproduktou velitele. Protiútok nyní pokračuje – ukrajinské 29. kontrolní stanoviště je pod palbou, ale my jsme ještě nedostali rozkaz obsadit ho. U nás na 31. kontrolním stanovišti je už ticho. Poté, co jsme Ukrajincům zničili 2 minomety a 3 tanky, odešli a přerušili palbu. Útok domobrany na Krymskoje, přesněji na 37. kontrolní stanoviště, byl úspěšný – ukrajinská armáda přestala ostřelovat naše pozice. Tam jsou velké ztráty, jak u nich, tak u nás. Ukrajinci ztratili 3 houfnice a 2 minomety a 4 tanky a obrněný transportér. Ukrajinská armáda měla kolem dvou set lidí zraněných a zabitých (většinou zraněných). My máme na celé Bachmutce, pokud je nám známo, 12 mrtvých a 20 zraněných. A 4 tanky (probíhaly silné tankové boje), po jednom BMP a BTR, houfnici D-30, 2 Uraly a 3 minomety“.

11.01.15 Ranní zpráva domobrany Novorossii.

„Nacisté provádějí diversní a zpravodajskou činnost. V některých místech, v rozporu s příměřím, ostřelují pozice domobrany a objekty civilní infrastruktury. Je dokumentováno 22 případů použití zbraní Ukrajinci:

17:30 ostřelování z děl od vesnice Orechovo byly vystaveny pozice domobrany u obce Prišib a Směloje. Stejné pozice obránců Donbasu byly ostřelovány

v 18:00 od obce Krymskoje;
17:50 a 5:30 od Avdějevky z klasického dělostřelectva ostřelovala ukrajinská armáda starý terminál letiště v Doněcku;
17:50 ostřelovali jižní okraj Dokučajevska;
18:05 z pozic u obce Opytnoje, dělostřelectvem ostřelovali Putilovsky most a autobusové nádraží v Doněcku;
v 18:30 od obce Lopaskino minomety ostřelovali pozice domobrany v oblasti Dolgoje;

18:30, 20:00 a 21:10 z obce Trechizbenka klasickými děly ostřelovali pozice domobrany v oblasti Slavjanoserbsk v LLR;
19:30 ze stanice Kondrašovskoje-Novoje minomety ostřelovali kontrolní stanoviště domobrany LLR v oblasti Stanično Luganskoje;
20:10 z klasického dělostřelectva ostřelovali Pankovku;
21:45 minometnou palbou z vesnice Petrovka byly zasaženy pozice domobrany v oblasti Veselaja Gora. Tyto pozice byly třikrát ostřelovány z města Štěstí (02:55 ručními zbraněmi, 03:00 minomety a 03:05 tanky);
23:00 od Majorska dělostřeleckému ostřelování byla vystavena domobrana v oblasti Gorlovky (doly číslo 6 a 7);
01:00 od vesnice Písečná, v 3:40 z Věrchnoj Olchovoj z dělostřelectva a v 4:00 z Petrovky z minometů byla ostřelována domobrana u obce Obzornoje;
4:50 došlo k dělostřeleckému ostřelování domobrany u obce Sokolniky;
5:25 od Písků z minometů ostřelovali domobranu v oblasti dolu „Okťjabrskij“.

11.01.15 Video novinářů.

„Němci přivítali předsedou vlády Ukrajiny Arsenije Jacenjuka s vlajkami Novorossii a pokřikem „fašista„. Ukrajinská média neukázala toto přijetí obyčejnými Němci Arsenije Jacenjuka v Německu.“

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ingmqibtoOk

11.01.15 Zpráva dobrovolníka s volacím znakem „Syč.

Domobrana, aby neztratila východní okraj Novotrojického, vstoupila do boje. Došlo k pouličním bojům, nepřítel byl odražen. Domobrana dokonce obsadila několik dalších  ulic v Novotrojickom.Vedle v Nikolajevce domobrana ostřelovala ukrajinskou armádu u Novognatovky z „Vasilků“.

Debalcevská kapsa: Domobrana ve Slavném začala ostřelovat ukrajinskou armádu v Komyšatce a v Maloorlovce. Více zatím nevím nic nového o DNR.
U nás (LLR-Bachmutka) od noci probíhají dělostřelecké souboje. Ukrajinská armáda stále nepřichází k rozumu. Víme, že za 3 týdny jsme silně narušili první linii obrany ukrajinské armády. Vzhledem k tomu ukrajinská armáda přemisťuje síly z druhé obranné linie. Novotoškovka – to je náš cíl, abychom odřízli 29. kotrolní bod. Teď útočíme na Novotoškovku, abychom vytlačili ukrajinskou armádu a zastavili ostřelování Kirovska a Stachanova. V osadě mají pět tanků a dvě roty vojáků a 3 BTR. Kontrolní stanoviště na silnici u obce jsme měli. Takže si myslím, osada nevydrží.Příkaz k útoku na vesnici přišel z velení v Lugansku. Kozáci se útoku nezúčastní, ale budou poskytovat dělostřeleckou podporu“.

11.01.15 Zpráva novinářů.

„Během ostřelování v ukrajinské vesnici Krjakovka u Luhansku byli zabiti tři lidé – 14-letá dívka, její matka a babička, V 09:45 služba ministerstva vnitra v Novoajdarsku obdržela zprávu od obyvatelů obce o tom, že na dvoře domu číslo 34 na ulici Naběrežnaja v obci Krjakovka byli zabiti tři lidé. Ve dvoře domu, který se nachází na okraji obce, byla nalezena těla mrtvých – 14leté dívky a její 64leté babičky, a v domě bylo nalezeno tělo 50-leté matky. Před měsícem rodina pohřbila majitele domu, dívčina otce, jehož zabila střepina banderovské miny„.

http://vk.com/photo-57424472_350427612

http://cs624724.vk.me/v624724262/15c37/CSpYqpq7G3A.jpg

11.01.15 15:24 Zpráva domobrany.

„Od Písků přiletěly granáty do oblasti „Metra“ a na druhé nástupiště. Nový terminál – bojuje se, pracuje klasické dělostřelectvo. Ukrofašisté pokračují v útoku, střílí z oblastí Písky-OpytnojeTonenkoje, granáty dopadají v oblasti letiště-důl Oktjabrskij. Velmi horko je na letišti, bojuje se, je slyšet střelba z tanků. Dělostřelectvo domobrany vystřelilo odvetnou salvu z raketometů „Grad“ na pozice ukrofašistů u Písků. Po úderu dělostřelectva Novorossii jsou vidět nedaleko Písků dvě centra kouře. „

11.01.15 Zpráva novinářů.

„V obci Širokino banderovci unesli starostu obce a jeho manželku. Včera kolem 16.00 skupina militantů, oblečených do maskovacích uniforem a bílých maskovacích pláštů, vyzbrojených automatickými zbraněmi unesla starostu obce Širokino novoazvského rajonu Alexandra Gluščenka (narozen v roce 1962) a jeho manželku Helenu Gluščenkovou (1967). Oznámil to jejich syn Jevgenij Gluščenko. Nejprve se neznámí vloupali do domu starosty, ale starostu nenalezli. Pak ozbrojenci šli do místnosti zastupitelstva obce Širokino. Když přišli do vesnické rady, nacisté se zmocnili Alexandra a jeho ženy Heleny a odvezli je neznámo kam. Osud unesených v současné době není znám. Spojení s rodiči v Jevgenij ne„.

11.01.15 16:35. Zpráva domobrany.

„Ukrofašisté vystřelili plnou salvu raketometu „Grad“ (40 raket – poz.překl.) přibližně na rajon Putilovky. Nyní ukrofašisté dále střílí z oblastí Písky Opytnoje, granáty, padají kolem letiště, nový terminál, Metro. Dělostřelectvo domobrany vede palbu proti ukrajinským bateriím. V oblasti Panfilovského nadjezdu začal pěchotní boj , je slyšet práci „UTESu„. Je zjištěn prudký nárůst počtu nepřátelských dronů. Přišlo potvrzení práce našeho dělostřelectva: Zničena baterie houfnic v Novomichaylovce a také několik obrněných vozidel, nepřítel má vážné ztráty zabitých a raněných, neustále evakuují těžce zraněné vrtulníky, od letiště neustále jezdí sanitky bez majáku

Níže je video z ostřelování Doněcku před půl hodinou.

http://vk.com/video-57424472_171225099?list=046c28a2a7c49c780a

http://vk.com/video-57424472_171225114?list=dba0ac4405167e6307

11.01.15 Zpráva redakce „News-front„.

„Pracovník ukrajinského ministerstva vnitra řekl:“ Včera jsme měli na mimořádnou schůzi. Mluvilo se o tom, že od 20 ledna Pastor (Turčinov) oznámil další mobilizaci, už čtvrtou.
Budou chodit po domech – prokurátoři, policisté z okresu, pomocníci policistů, z vojenské kanceláře, s rozkazem a soudním příkazem k prohlídkám a budou odvádět kluky na frontu.
Řekl, že víc
krát se to nestane. aby jeden bojoval a další koukali na televizi„.

11.01.15 Zpráva informační agenturyRuskaja Věsna„.

„Příměří na území tzv protiteroristické operace v Donbasu byl zrušen příkazem velení ukrajinské armády. Oznámil to novinář Jurij Tkačev, redaktor on-line vydání „Timer“: “ Neověřená informace. Vládní síly údajně dostaly rozkaz o zrušení příměří“ – napsal.
Jako by chtěl
o potvrdit tuto verzi ostřelování ukrajinské armády okolí Doněcka. V posledních dnech zní téměř neustále a mocně. Oficiální zástupce DNR řekl, že za poslední dva dny Doněck byl ostřelován více než 60 krát. „

11.01.15 18:20. Zpráva domobrany.

„Po ostřelování nacistů je zasažena oblast trafostanice vodárenských závodů. Občanům Doněcku a okolí se doporučuje, aby se zásobili vodou. Od Avdějevky okupanti ostřelují na rajon Putilovky. Na letišti (nový terminál) se bojuje.
Granáty přilétají ze směru od Opytnogo a Písků do oblastí Okťjabrskij, Putilovka, letiště. Naši aktivně odpovídají palbou na pozice okupantů. Od Pís okupanti střílejí ve směru na „Metro“. Od písků okupanti začali v 18:15 střílet zápalné granáty na hald šachty Panfilovskaja“.

Hlášení vedoucího okresní správy rajonů Kujbyševskij a Kyjevskij, Ivana Prichoďka.

„V souvislosti s ostřelováním jsou bez proudu:
V Doněckgoteplosěť
– rozvodna Zasjadko ;
severní vodovodní jednotka;
kotelna 287 (ul.Čapajeva)
kotelna 270 (na křižovatce Kyjevského a Partyzanského prospektu)
kotelna mikrorajonu Kyjevskij (KMR ul.Politbojcov)
– kot
elna KPD-2 (ul.Novorossijskaja)
KP Teplos
ěť
odstaveny 2. kotelny
kotelna na ulici Trudovoj alleji
kotelna na ulici Lavreneva, 31 „

11.01.15 Videa domobrance „Olchon“.

Domobrana Gorlovky vypustila dron a snímali pozice ukrajinských okupantů s cílem usnadnit práci svých kolegů z baterie raketometů „Grad“, který kryje ukrajinské město před útočníky“.

http://vk.com/video-57424472_171223919?list=bec8e42c29b3131d1a

Original: http://cs625827.vk.me/v625827913/1a5de/vN-MVvLPsrk.jpg

Original: http://cs623918.vk.me/v623918775/15ccf/oCRaqfj_djw.jpg

Original: http://cs623918.vk.me/v623918775/15cdd/sRLzelUvgEw.jpg

11.01.15 Zpráva novinářů.

„Zdroje z míst hlásily silnou explozi ke které došlo v centru Izmailu v oské oblasti kolem 17:00 (MSK) v neděli 11 ledna. K výbuchu došlo na prospektu Suvorova v kavárně „U fontány“, která je u katedrály Panny Marie ochrana v Izmailu. Po výbuchu v budově vznikl velký požár. Uvádí se, že v době exploze v kavárně byli návštěvníci.
Na místo přijeli hasiči a sanitky. Uvádí se, že výbuch zranil nejméně 15 lidí. Tři oběti s těžkými popáleninami byli převezeni do jednotky intenzivní péče, celkem bylo hospitalizováno šest lidí“.

11.01.15. Zpráva domobrany DNR.

„V 19:40 z Kramatorsku bylo oznámeno, že ve směru na Doněck se pohybují mnohočetné kolony vojenské techniky. Před hodinou, jednu ze kolon z 10 kusů techniky viděli místní obyvatelé v oblasti Družkovka. Rajony Kujbyševskij a Kyjevskij jsou pod zvlášť těžkou palbou. V 19:51 ze směru od Avdějevky okupanti střílí ve směru sídliště Gorňjak. Od Tonenkoje nyní ukrofašisté střílí z raketometů „Grad“, ve směru osady Okťjabrskij a rajonu Putilovky. V 19:15 dělostřelectvo domobrany úspěšně ostřelovalo pozice nacistů v Novotroicku, zasaženo několik cílů, ztráty okupantů se zjišťují. V oblasti Gorlovky ukrofašisté ožili, granáty dopadají na Komsomolec, z od Majorska začala kanonáda. V jižním směru zesílila aktivita dělostřelectva nepřítele„.

http://korrespondent.net/business/economics/3465348-nemetskyi-mynystr-poprosyt-rossyui-oslabyt-otvetnye-sanktsyy-smy

Německý ministr žádá, aby Rusko oslabilo odvetné sankce – média
Korrespondent.biz, dnes, 11:17

Německý ministr doufá v rychlé navrácení „tradičně dobrých“ zemědělských vztahů s Ruskem, píší média.
Ministr zemědělství Německa Christian Schmidt doufá
ve změkčení produktového embarga Ruska, píše německý list Wirtschaftswoche.

http://korrespondent.net/ukraine/3465323-nemetskyi-telekanal-opublykoval-yntervui-s-yatsenuikom-bez-perevoda

Televize ARD zveřejnila úplný záznam, Jacenjyukova rozhovoru, který vyvolal kritiku, v němž jeho slova nejsou přehlušena překladem.
Německ
ý veřejnoprávní kanál ARD v sobotu 10. ledna zveřejnil plnou verzi rozhovoru s předsedou vlády Ukrajiny Arsenijem Jacenyukem bez simultánního překladu do němčiny.
Je
ho délka je více než 14 minut, zatímco zkrácená verze, vysílaná 7. ledna, trvala něco déle než 6 minut, a způsobil vlnu kritiky ze strany Ruska.
Ve zveřejněném záznamu
jsou nyní jasně slyšitelná slova ukrajinského premiéra, která ve vysílané verzi se utopily v německém překladu: „Ruská vojenská agrese proti Ukrajině – to je útok na světový řád a to je zásah do evropské bezpečnosti. My všichni si dobře s vámi pamatujeme na sovětskou invaze jak na Ukrajinu, tak včetně do Německa. Tomu se musíme vyhnout. A nikdo nemá právo přepisovat výsledky druhé světové války, což se snaží dělat prezident Ruska, pan Putin“.

Přitom v německém překladu místo anglického slova „invasion“ bylo použito „Anmasch“, které je možno přeložít jako „vstup (vojsk)“, „prosazení“ nebo „přiblížení“.

Dříve, tisková služba ukrajinského premiéra odmítla výklad této pasáže některými ruskými politiky. „Arsenij Jacenjuk měl na mysli rozdělení Německa Sovětským svazem po druhé světové válce“ – řekla DW jeho mluvčí Olga Lappo.
V Rusku věřil
i, že ukrajinský premiér mluvil v rozhovoru o „invazi SSSR do Německu a na Ukrajinu„.

Zejména s kritikou Jacenjuka vystoupil vedoucí výboru Státní dumy pro mezinárodní záležitosti Alexej Puškov a vedoucí výboru pro mezinárodní záležitosti Rady federace, Konstantin Kosačev. Ministerstvo zahraničí RF poslalo SRN nótu se žádostí o vyjádření oficiálního postoj Berlína ke slovům ukrajinského premiéra.

Jako vždycky – velké poděkování Ernrestovi.

Mapy:

Ukrajinská:

Из-за обстрелов закрыты несколько дорог на Донбасс: опубликована актуальная карта АТО - фото 1

Opolčenská:

https://i2.wp.com/cassad.net/img/22606fbcb2bafb5aad2413a27712ba77.jpg

Interaktivní komentovaná:

nenašel jsem

pojdme se podívat ,c o nového ohledně Ruskaa Ukrajiny ve světě:

Let MH 17 -Holandané věděli o nebezpečí nad Ukrajinou!

To je titulek ze včerjšího Spiegelu Online!

http://www.spiegel.de/panorama/flug-mh17-niederlande-kannten-gefahren-im-luftraum-der-ukraine-a-1012127.html

Budu z článku citovat:

Holandsko bylo tři dny před sestřelem letu MH 17 nad východní Ukrajinou informováno o nebezpečích v tomto letovém prostoru. To potvrdila holandská vláda. v noci zveřejněném dopise parlamentu

Ukrajina informovala  14. července západní diplomaty, mezi nimi i holandského o sestřelu ukrajinského vojenského nákladního letadla nad  územím bojů.

Vláda /holandská/, podle  vlastních údajů, nepředala  tuto informaci leteckým společnostem. “ Z informací , které měl kabinet tehdy k disposici, nebyl učiněn závěr, že musí být učiněna nějaká další opatření“, stojí ve zmíněném dopise pro holandský parlament…

Jak by řekl  můj pětiletý vnuk a jeho kámoši z třídy předškoláků  v mateřské školce – to je huuuuustý!  A měli by pravdu.

Potvrzuje se jen to, co Kosa píše od prvního okamžiku po katastrofě!

1- od okamžiku sestřelu armádního Antonova, který letěl 6,5 kilometru vysoko, měl Kyjev uzavřít  nebe  nad Donbasem pro jakoukoli leteckou dopravu. Protože mu muselo být jasné, že tam hrozí nebezpečí. Neudělal to.  Kdyby ano, nikdy by k žádné katastrofě nedošlo, at MH 17 sestřelil kdokoli. Nebezpečí mu bylo známé – viz tenhle dopis holandské vlády. Je za tragedii exkluzivně odpovědný!

2- Kyjev sdělil informaci o nebezpečí západním diplomatům. Ale nesdělil mezinárodním leteckým organizacím ICAO a IATA!  Západní letecké společnosti – v souladu s informací. kterou bezprostředně po sestřelu uveřejnily Novinky .cz

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/342779-z-preletu-ukrajiny-sel-strach-uz-predem-posadka-si-menila-sluzby-piloti-varovali.html

přestaly přes Donbas  létat. Ovšem Malajci létali dál, protože privilegovanou informaci neměli. Stejně tak například Indové….

3- Malajci tuto informaci nedostali. IATA ani ICAO   ji neměly a evidentně Ukrajina  ani žádná západní vláda nepokládali za nutné je informovat!

4-Holandská vláda nepokládala za nutné tehdy přijímat zvláštní opatření…. Takže holandská vláda, stejně jako australská a každá jiná, která v letadle  ztratila svoje občany a  měla  kyjevskou informaci a nekonala je  spoluvrahem pasažerů letu MH 17!!  A hlavní vrazi sedí v Kyjevě.

Jsem zvědav, jak dlouho bude trvat, než tuhle jednoduchou matematiku pochopí pozůstalí a jejich advokáti a nastartují konečně  hromadné žaloby!

Tenhle link

http://www.spiegel.de/panorama/flug-mh17-niederlande-kannten-gefahren-im-luftraum-der-ukraine-a-1012127.html

přikládám do Faktů o Ukrajině.  Až nás zase někdo bude přesvědčovat, že  slon je  vlastně pták nebo ryba. To podle  účelu, který bud e světit prostředky.  Mám neodvratný pocit, že  leckdo chce  z veřejnosti udělat úplně  blázny.

A neplatí to jen holandské vládě! Kolegové informují  o slovech německého ministra zemědělství, který  doufá, že Rusové odvolají své protisankce, omezující agrární dovozy  do Ruska… Čerpali z ruských zdrojů, které se odvolávaly na Wirtschaftswoche. Tak jsem se podíval na originál. A  konstatuji , že  bud  se pan spolkový ministr  Schmidt zbláznil a měli by mu dát urychleně svěrací kazajku  nebo má za blázny Moskvu a  všechny normální lidi.  On opravdu prohlásil, že doufá  ve zrušení ruských protisankcí a  že se dojde k návratu k tradičně dobrým rusko – německým vztahům v oblasti agrárního obchodu. To je pravda.

Ale pan ministr k tomu ještě dodal toto:

Odstranění ruských sankcí  ale automaticky neznamená, že dojde ke zmírnění západních sankcí vůči Moskvě!

věřili byste  tomu, že toto je schopen pustit ministr jedné ze světových velmocí?

Ti , kteří si myslí, že si z nich vlk dělá blázny odkazuji na

http://www.wiwo.de/politik/ausland/russisches-embargo-deutsch-russische-annaeherung-erwartet/11207192.html

Už několikrát jsem zde  psal o nové půjčce ve výši  1,8 miliardy  Eur, kterou dostal Jacenuk odklepnutou v Rize, potažmo v Berlíně. Podle  Deutshe Wirtschaft Nachrichten, ale najednou  ohledně  té půjčky  , která vyplacena bude, panuje určitá a  dost velká  nervozita!  Na  západě. Koncem ledna totiž maturuje  moskevská půjčka  Ukrajině ve výši  3 miliardy  USD.  A pokud ji Rusové neprodlouží a budou požadovat splacení, na které mají už dávno, podle dohodnutých podmínek, které Ukrajina  ani vzdáleně neplní, právo, tak se těch 1,8 miliardy Eur  přestěhuje do ruských trezorů. A  ještě bude chybět a  Kyjev bude muset ohlásit bankrot.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/01/10/putin-gegen-soros-russland-greift-nach-eu-milliarden-fuer-die-ukraine/

V tom článku je toho víc. Například  tam píší, že  vlastně je to dneska poker mezi Ruskem a Sorosem, který masivně spekuloval s ukrajinskými obligacemi a dělá si zuby na tyhle evropské peníze.Ale  to je jen další pepření už pořádně ostré omáčky.

Mne zajímá v téhle souvislosti jediná otázka – prodlouží Rusko Kyjevu  úvěr  nebo ne. Dozvíme se koncem ledna!

A  ač se to zdá nepochopitelné a  ono to také fakticky nepochopitelné je, jak já čtu kroky současné ruské vlády, vsadil bych si na to, že  úvěr bude Kyjevu prolongován!

Víte  co, otevřu zcela výjimečně  diskusi. Ale jen pro typy – úvěr bude prodloužen – neprodloužen – resp ano/ne.

Nic jiného prosím nepište. Jinak bude příspěvek smazán.

Mimochodem, těsně před uzávěrkou téhle svodky jsme vykopal z ukrajinského zdroje

http://ru.tsn.ua/politika/milliarder-dzhordzh-soros-priletel-v-kiev-s-zasekrechennym-vizitom-404782.html

nečekanou informaci – Soros přijel na utajenou a přísně tajnou návštěvu do Kyjeva! jediné, co se ví, je že bude mluvit s poslanci kyjevského parlamentu..  Že by DWN  přeci jenom měly přesné informace, které já považuji za pepření už tak ostré omáčky? Uvidíme.

Je čas, abych vyklidil sklo pro MP. Tady jeho příspěvek:

Svodka od Ukrů:

Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě.

Vzhledem k ostřelování zavřeno několik silnic na Donbasu: vydána aktuální mapa ATO – dnes i s videem :

https://www.youtube.com/watch?v=xmn6d3jrlFA#t=29

11.01.2015, 14:26
http://obozrevatel.com/crime/82415-iz-za-obstrelov-zakryityi-neskolko-dorog-na-donbass-opublikovana-aktualnaya-karta-ato.htm

Vzhledem k útokům teroristů, SBU zastavilo propouštení osob a vozidel na silnicích v následující směrech: „Faševka – Debalcevo – Artemovsk“, „Gorlovka – Artemovsk“ (od 15:00 do 16:00 hodin); „Doněck – Kurachovo“ „Donetsk – Mariupol“ (od 15:30 do 16:45).

Uvádí se se v informačním a analytickém centru SNBO.

Připomínáme, že v oblasti protiteroristických operacích i nadále pracují 4 tranzitní body DSNC Ukrajiny, k vnitřnímu pohybu osob, a to zejména: v Doněcké oblasti – v oblasti měst Krasnoarmejska a Mariupolu, v Luhanské oblasti – v oblasti Svatova a Lisičanska.

Ve svém dnešním tradičním denní briefingu řekl zástupce protiteroristické operace plukovník Andrej Lysenko, v posledních dnech kromě minometů a granátometů, ozbrojenci použity tanky a raketomety RSZO BM-21 „Grad“ k útokům na doněcké letiště a opěrné body sil ATO na demarkační linii.

Zůstává problémová situace v oblastech Doněcka, Luhanska a Mariupolu.

Jak uvádí „Pozorovatel“, situace v oblasti ATO se komplikuje: teroristé ostřelovali z minometů osady.

V průběhu dne, zemřel jeden ukrajinský voják u obce Ozerjanovka, 8 je zraněných.

Porošenko oznámil evakuaci zraněných vojáků z doněckého letiště .
http://obozrevatel.com/crime/23097-poroshenko-soobschil-ob-evakuatsii-ranenyih-
bojtsov-iz-donetskogo-aeroporta.htm

Z doněckého letiště v noci bylo vyvezeno šest zraněný vojáků síly ATO, a zbylým na pozici byla dodána munice a potraviny, řekl prezident Ukrajiny Petro Porošenko.

„Dnes v noci z doněckého letiště bylo evakuováno 6 našich zraněných vojáků, dodána munici a jídlo,“ – napsal hlavu státu v jeho mikroblogu na Twitteru v neděli 11 ledna.

Jedenáctý ruský „gumkonvoy“ „ztratil“ na Ukrajině polovinu strojů.
10.01.2015, 08:24
http://obozrevatel.com/crime/24015-odinnadtsatyij-rossijskij-gumkonvoj-poteryal-v-ukraine-polovinu-mashin.htm

Jedenáctý ruský „humanitární konvoj“ opustili území Ukrajiny, ale polovina kamionů zůstala na našem území.

To uvádí zpráva mise OBSE, která byla zveřejněna na oficiálních webových stránkách organizace.

„08.1.2015 v 08:30 (moskevského času), ruský konvoj 62 vozidel přijel na
kontrolní stanoviště Doněck. Nákladní vozy byly zkontrolovány ruskou pohraniční a celní službou,“. – Píše se v prohlášení.

Podle OBSE, se konvoj se skládal z 53 nákladních automobilů, dvě doprovodná vozidla, jedno logistické vozidlo, 5 podpůrných vozidel a 1 sanitky.

Nicméně, dříve hlásili 124 strojů jedenáctého „gumkonvoje“ z Ruska.

Jak uvádí „Pozorovatel“, nový „gumkonvoj“ Ruska vstoupil na Ukrajinu 8. ledna.
Podle ruské strany, konvoj MSČ z více než 120 vozů, se rozdělil na dvě části, a pokračoval na Donbas.

Saúdové řekli o relevanci ceny ropy za 10 dolarů.
http://obozrevatel.com/blogs/18946-saudityi-zayavili-pro-umestnost-tsenyi-na-neft-v-10.htm

Ještě 21.prosince ministr ropného průmyslu Saudské Arábie Ali Naimi, poskytl tisku
rozhovor. Úryvky něhoho udělaly hodně rozruchu v tisku, ale v plném rozsahu, nebyl publikován v žádném médiu v Rusku.

Například, na reportérovu otázku: „Jaká bude cena ropy v dlouhodobém horizontu?“
Ali Naimi řekl následující: To záleží na mezních nákladech a liší se od jednoho pole k druhému. Naše mezní náklady nejsou více než $ 10 / B (za barel). Nyní nemáme odhady, ale za 10 nebo 20 let, mohou být stejné, také $ 10 / B.

Naše mezní náklady nejsou více než $ 10 / B … Ve skutečnosti jeden z hlavních hráčů v ropné oblasti řekl, že $ 10 / B je zcela realná cena pro Saúdskou Arábii. (úryvek z článku)

Dnes přidám opět jeden článek sice ne až tak související s Ukrajinou, ale jistá
analogie tady je i stejné hrozby jako ty v ukrajinském konfliktu.

Ruská odveta, další z hrátek velmocí na obzoru..

Přídavek z News.Front :

Krymský scénář pro Nikaraguu.

Sergei Aksenov
http://news-front.info/2015/01/09/krymskij-scenarij-dlya-nikaragua-sergej-aksenov/

Zatímco pozornost většiny Rusů je zaměřena na události na Ukrajině, na druhé straně zeměkoule, v Nikaragui, dochází k událostem, jejichž význam pro naši zemi, nemusí být menší, než těch na našem vlastním kontinentu. Velvyslanectví Spojených států požádalo vládu Nikaragui  o informace o kanálu, který v blízké době propojí Atlantický a Tichý oceán a výstavbě, která začala v posledních dnech starého roku. Očekává se, že se stane alternativou ke stávajícímu Panamskému průplavu, což velmi znepokojuje Spojené státy.

Míru jejich obav je snadné pochopit, pokud si vzpomenete, že za účelem vybudování Panamského průplavu, kdysi vytvořili v této oblasti, tehdy náležející Kolumbii, separatistické hnutí, odtrhli jej a vlastně založil nový stát – Panamu, pod svým vlastním protektorátem. Vůdce separatistů Francouz Bunau-Varilla podepsal dohodu se Spojenými státy, dvě hodiny před příchodem oficiální delegace Panamy do Washingtonu. Tato smlouva (v rámci Monroeovy doktríny, deklarující celý americký kontinent zónu životních zájmů USA) dávala nárok na vojenský a policejní zásah USA do záležitostí Panamy, což využívali celé 20-té století.

Během minulého století se Panama opakovaně pokoušela získat kontrolu nad kanálem
a svým suverénním územím. Povstání vypukla v 1927, 1947, 1959 a 1964, ale bez úspěchu.Naposledy, v roce 1989, Spojené státy tam vtrhly se svým vojenským kontingentem, svrhly prezidenta Manuela Noriegu, odvezli ho na své území, byl obviněn z obchodu s drogami a dán do vězení. Během invaze bylo zabito více než 500 panamských občanů. Takže USA si jasně uvědomují důležitost kontroly tohoto strategického bodu a jsou připraveni za něj prolít krev. A teď, je zde alternativa.

Myšlenka vybudování kanálu na území Nikaraguy není nic nového, ale dosud přiblížit se její realizaci se nepodařilo. Ještě před rokem, parlament země schválil toto rozhodnutí a prezident Daniel Ortega, kdysi přítel Sovětského svazu, to podepsal. Možná, že toto staré přátelství se socialistickým táborem sehrálo svou roli. Koneckonců, hlavní investor a dodavatel je Čína, i když už ne socialistická, ale přesto. Ekonomická účast Ruska se také předpokládá, ale v menší míře, než čínská. Náš hlavní úkol nebude v tomto. Ortega si je moc dobře vědom svého mocného souseda na severu a proto uzavřel dohodu s Ruskem o
vojenském krytí projektu.

Na základě této dohody, budou ruské válečné lodě a letadla mít možnost volně sloužit v teritoriálních vodách Nikoraguy. Budou zde také vytvořeny všechny potřebné technické infrastruktury. Jednoduše řečeno, dvě velmoci Rusko a Čína budou společně potlačovat třetí velkou mocnost – USA na území jejích životních zájmů. Ve skutečnosti, je to stejné, jako tajná angažma USA do iniciace ukrajinské krize. Chtěli přinutit Rusko přijmout nevyhnutelné a přijmout nepřijatelné, porušením svých zákonů. Rusko nesouhlasilo.
A teď, se připravuje na úder na území soupeře.

A zde je nebezpečí nového konfliktu. USA násilně potlačily všechny předchozí pokusy zbavit je jejich monopolního práva kontrolovat tranzit, tak proč by se s tím měli smířit teď? Nesmíří se. Jejich utok již začal. Požadavek na zveřejnění informací o stavbě, je první krok. V případě odmítnutí, to bude vykládáno negativním způsobem a bude příležitostí pro masivní PR útoky největších mediálních sil na světě.Stejně jako tomu bylo s informacemi o sestřelení „Boeingu“ nad Donbasem.
Hlavní věc je obvinit. Například z utajování možného poškození životního prostředí. V případě souhlasu zveřejnit podrobnosti o projektu, se budou v něm hledat chyby,skutečné nebo imaginární a… bude se konat stejný útok v médiích se stejnými závěry.

To není spekulace: ekologické organizace jsou již vrženy do bitvy. Spekulují na téma pitné vody. Stejně jako že jezero Nikoragua, přes které povede část lodní trasyby mělo zůstat jako zdroj vody. Je to jako s Chimským lesem, skrze který údajně nemohou prosekat mýtinu pro cestu, protože to je les, ptáci a květiny. A pak iniciátor kampaně získává prémii od Američanů, zúčastní se ve volbách na starostu Chimek a bezpečně zapomíná na ekologii. Ukazuje se, že to byl jen politický nástroj pro osobní prospěch. A na jedno použití.

Takže, po médiích může následovat reálný vojenský útok na Nikaraguu, a to především v případě, že se tam ruské ozbrojené síly neobjeví v nejbližší době. A zatím tam nejsou – stavba už začala, ale dohodu o vojenské přítomnosti, ruská vláda schválila teprve 2. ledna. Vypadá to, že se naši opoždují, a zpoždění se může prodražit. USA se určitě poučil ze situace s Krymem, kde jen náhlé objevení se“zdvořilých“ lidí rozbilo jejich plány na vytvoření vlastní vojenské základny.na poloostrově. Stačí pouze US Mariňákům i když nezakonně, objevit se v Nikaragui a všechny velkolepé plány mohou být zmařeny. Yankees odvezou Ortegu s pytlem na hlavě, jako jeho „kolegu“ z Panamy. Proč ne? Musíme si pospíšit …

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

18 reakcí na Ukrajinská svodka ze dne 11.1.2015

 1. henryho napsal:

  úvěr bude neprodloužen

 2. Vidlák napsal:

  Úvěr bude prodloužen… Už delší dobu je to jenom hra pro voliče na všech stranách. Kluci už se dávno dohodli. Ukrajina zůstane edino, tedy bez Krymu, separatisté budou postupně odejíti a zaměněni za jiné kádry. Úvěr se hodí jako figurka do budoucna.
  Výsledek je totiž aby se vlk nažral a koza zůstala celá (he, he Vlk nažral.. a Kosa zůstala celá :-). Takže Ukrajina bude prozápadní, kamarádská k USA a EU, partner všech možných NATO a podobných organizací, ale na druhou stranu zbankrotovaná, zničená, zkorumpovaná, aby ani jako ruský nepřítel nebyla Rusku nic jiného než jen pro smích.

 3. vojnov napsal:

  bude

 4. zemedelec napsal:

  Já bych tipoval pro předložení účtu Ukrajině,jinak jak píšete,Soros má dlouhé prsty,které by mu měl někdo přiskřípnout.

 5. Germanicus napsal:

  Ano, úvěr bude prodloužen. Scénář popsal Vidlák.

 6. Puck napsal:

  Musí existovat vážný důvod, proč Rusko nechce Ukrajinu na kolenou. To se ukázalo už na začátku občanské války, kterou mohli separatisté s pomocí Ruska snadno vyhrát.
  Bohužel, tento vážný důvod nám nepředkládají ani analytici z obou stran konfliktu. A spekulace se liší podle toho, který komu fandí.
  Z dosavadního přístupu Ruska k Ukrajině lze odvodit, že se splátkou úvěru počká.

 7. Targus napsal:

  Ukrajinský dluh po splatnosti je karta, která se dá vynést jen jednou. A je to docela slušný žolík.
  Takže bych to viděl na jeho dočasnou úschovu v ruském rukávu, protože jeho znehodnocení v brzké době (řád několika let) docela určitě nehrozí, ba spíše naopak.
  Teď by to mohla EU ještě nějak zalátat, ale její finanční kondice, jak známo, se příliš nelepší, spíše naopak.
  Jako podporu svého názoru so dovolím použít odkaz:
  1/ na výrok německého ministra o zmírnění embarga dovozu zemědělských komodit do RF (tato svodka)
  2/ a také info, že Brusel povolil exportní dotace na zemědělské výrobky EXPORTOVANÉ DO EU (!!!) pobaltským státům!!! Zdroj zde
  http://blog.aktualne.cz/blogy/petr-havel.php?itemid=24459
  z čehož pro mne vyplývá, že eurofond určený na pokrytí propadu příjmů ojrofarmářů v souvislosti s embargem RF je totálně v sedínce a vlády bojechtivých ministátečků jsou tvrdě valchovány ekonomickou realitou svých zadních dvorků.
  Určitě by bylo zajímavé se dozvědět více jak o kondici výše zmíněného fondu, resp. výplatách postiženým, (pokud se již tak děje,) tak i o aktuálním stavu erárních kas Pobaltí, potažmo Polska.

 8. hans napsal:

  Bude prodloužen, je nepravděpodobné, že by Rusko změnilo strategii..

 9. Ivo Vondrák napsal:

  Ano, bude prodloužen, naprosto situaci odhadl Targus,.Jen bych doplnil, že i dnešní Vlkův vstup kde popisuje schýzu německého ministra zemědělství tuto teorii potvvrzuje. Prostě na závěrečný šachmat je ještě čas a proč vše uspěchat. Ale myslím si, že každá kačka dobrá a tak to odložení nebude trvat věčně a dojde k němu ještě před závěrem topné sezóny. Jak jinak donutit Ukrajinu splatit dluh, než na základě tlaku EU a její obavy před zavřením kohoutů s plynem.

 10. gogo napsal:

  Bude, Rusko mohlo nechat zbankrotovat Ukrajinu už dřív a nikdy to neudělalo. V pozadí se hraje špinavá hra a taktická situace v Novorusku se mění podle strategických vizí tvořených někde jinde.

 11. navajamm napsal:

  Bude predĺžený, ale z iných dôvodov, ako načrtol Vidlák.
  USA už si spočítali, že projekt „Ukrajina“ nebude rentabilný, ale než z toho vycúvajú, ešte by chceli Rusku prišiť biľag toho, kto Ukrajinu potopil. Medziiným ako trvalý dôvod na pokračovanie sankcií. Rusko nebude také hlúpe, aby na to skočilo.
  Odporúčam do pozornosti:
  http://rinf.com/alt-news/featured/ukraines-creditors-grab-biggest-pieces-carcass/

 12. Suchec napsal:

  Ještě čas nenastal. Účet zůstane otevřený.
  Stejně jako v případě Mistral.

  S tím Sorosem je to klasika. Stejné praktiky a postupy jako proti libře kdysi.
  Letadlo letí. A ještě chvíli poletí. 🙂

 13. Timur napsal:

  Bude, ale na krátko

 14. Freight Forwarder napsal:

  ÚVĚR BUDE PRODLOUŽEN. Mimo výše uvedené, s čímž se dá souhlasit doufám jen, že to tzv. „ruská propaganda“ náležitě prodá na západě. Co je ale jasné, tak v CZ médiích o tom mimo alternativu zmínka nebude.

 15. JURA napsal:

  Většina mých předpisatelů správně posoudila situaci,ke které přidávám fakt,že hráči světového turnaje o zdroje a vliv už rozhodli ve prospěch – hádejte koho.400 nejbohatších rodin.BUDE PRODLOUŽEN.

 16. TVenca napsal:

  Nebude prodloužen-Rusko bude chtít vyřešit celou Ukrajinskou krizi co nejrychleji a jen blbec se o jedny kamna spálí dvakrát.

 17. Anonymní napsal:

  Dluh nebude prodloužen, ale restruktalizován 🙂

 18. marti napsal:

  Rusko je v celom konflikte jasne v defenzíve, na spojenú silu USA-EU jednoducho nemá a bude sa snažiť čo najmenej eskalovať situáciu – v tomto prípade aj za cenu straty celej čiastky. Tá strata samozrejme môže byť len relatívna, navonok sa v budúcich kľudnejších časoch môže brať ako jedna z kompenzácií za uznanie Krymu (podobne ako nulový variant delenia federálneho majetku medzi ČR a SR).

Komentáře nejsou povoleny.