Ukrajinská svodka ze dne 20.01.2015


pro https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali hroch,MP a vlk s přispěním dalších

Hrochova část

Ukrajinská svodka z 20. ledna 2015 …

21:52 – Zpráva domobrany: –

Ze startovací dráhy letiště je slyšet práci tanku „Somálců. Se strany Charcizska naše Grady ostřelují pozice VSU. V 15:40 přiletělo do Doněcka cosi velkého. Výbuch byl slyšet po celém městě. Byl 2x zasažen Doněcký metalurgický závod. Naštěstí nebyla zasažena vysoká pec. V opačném případě by výbuchem plynu byla zničena polovina závodu.

21:00 – Informace novinářů: – V Záporoží partyzáni vyhodili do vzduchu železniční most a zaútočili na kontrolní bod VSU.

18:14 – VSU aktivizovaly diverzní a výzvědnou práci v zájmu destabilizace situace v Doněcku. Rozvědka DNR dostala m.j. informaci o příjezdu skupiny ukr.vojáků na Fiatu Ducato do Makejevky (2km severovýchodně od Doněcka). Skupina je ozbrojena střelnými zbraněmi a minomety. Po krátkém boji s bojovníky armády DNR byla skupina zlikvidována, 2 byli zajati.

17:46 – Ukr.armáda nedokázala odrazit útok armády DNR a ustupuje po trase Bachmutka. Hlásí to ukr.vojáci i novináři.

16:59 Domobranec . – Velení VSU poslalo své vojáky na porážku… https://www.youtube.com/watch?v=gaXIYFPLYr4

15:51 – Z ukrajinských zdrojů jsme se dověděli, že minulou noc byla vržena do oblasti na sever od Doněcka mobilní rezerva Sektoru „B“, původně umístěného západně od města, konkrétně jednotky 25.brigády. Stejnou dobou tam byla vržena další armádní rezerva – celkem ke dvěma praporům motorizované pěchoty a praporu tanků. Podle všeho tedy situace v této oblasti vyvolává ve vedení VSU nejen znepokojení, ale vážné obavy. Jestliže bylo cílem operace domobrany v oblasti letiště svázat zálohy VSU, pak byl plán splněn, protože na tento úsek byla přesunuta většina mobilních rezerv ze sousedních úseků a hlavní rezerva velení VSU. Jako posila sem byla před několika dny přesunuta těžká artilerie od jihu (dvě baterie houfnic „Msta-s“), což odhaluje i tento úsek v případě útoku VSN. 15:39 – Zajatý voják VSU: „Nás obětovali naši velitelé“:

14:42 – Podle sdělení místních obyvatel vesnice Severnoje (v okolí Avdějevky), VSU po ostřelování schovávají techniku do dvorů místních obyvatel – vydali obyvatelstvu vesnice rozkaz „nechat vrata otevřená“.

14:24 – V Doněcku zasáhl granát autobusovou zastávku. Do palby se dostali novináři: https://www.youtube.com/watch?v=VtozHiO8J5k

14:06 – Na dvou tancích se 14 vojáků VSU pokusilo přiblížit k novému terminálu, Nicméně, podle sdělení velitele praporu „Somálců“ Giviho, domobranci oba tanky zničili, 8 ukrů zajali, šest jich bylo zabito. Podle předběžných informací ukrajinští vojáci vůbec nevěděli že je letiště pod plnou kontrolou domobrany. Velení tyto dva tanky poslalo odvézt raněné…

13:45 – Od domobrany: Doněck se utápí v mlze. Počasí znemožňuje návodčím navádět artilerii na cíle. Proto VSU vedou plošné bombardování z houfnic a raketometů. Osada Oktjabrský, obch.centrum Metro a Putilovskij jsou pod zvláště silnou palbou. Granáty vybuchují ve dvorech obytných domů, jsou ničeny garáže

13:21 – Následky nočního ostřelování města Štěstí:

foto4

10:36 – V noci byl Doněck podroben masivnímu ostřelování VSU. Došlo k poškození infrastruktury měst a obytných domů. Zahynuli 2 civilisté, 11 bylo raněno.

09:19 – Zpráva domobrany: – Kolem 01:30 na jihozápadě Doněcka (Mrajinka, Alexandrovka) se VSU pokusily o takový průlom přes opevněný kontrolní bod VSN. Podle předběžných informací se útoku účastnilo kolem 20 tanků, z nichž část byla zasažena, ostatní se stáhly a zřejmě čekají na posily pro další útok.

Za dnešní dávku z ruských zdrojů děkuji hrochovi!

Mapy:

Ukrajinská:

 https://i0.wp.com/www.rnbo.gov.ua/files/2015/20-01.jpg

Opolčenská:

foto3

Interaktivní komentovaná:

Z informací komentátora:

Napětí na frontách NR trvá.

* V Doněcku a přilehlých obydlených místech měli velmi neklidnou noc. Artilerie VSU pokračovala v ostřelování, povětšině Grady, severních, severozápadních, západních a centrálních čtvrtí města. Ve městě došlo k velkým škodám, a bohužel jsou i oběti mezi civilisty.

* K ránu se obnovily boje mezi Marjenkou a Trudovskými.

* Neutichají ani boje v okolí města Písky, kde domobranci pokračují ve snaze vytlačit odsud VSU.

* I doněcké letiště je trvale ostřelováno artilerií VSU. Artilerie odpovídá palbou na její pozice.

* V Gorlovce se situace nestabilizuje, pokračuje ostřelování města, jeho intenzita se stupňuje. Dolomitnoje se domobraně zatím obsadit nepodařilo, ale Travnivaja je pod plnou kontrolou domobrany.

* Na severu a severozápadě Gorlovky přešla domobrana do útoku na místa Šumy a Majorsk. Poté co se probili přes Šumy, zaútočili domobranci na VSU u Magdalenovky, ale pokus o osvobození Majorska se zatím nezdařil.

* Boje pokračují i v Debalcevské kapse. Brigáda „Prizrak“ společně s Kozáky útočí na pozice v Mjusu.

* Nikišinští domobranci útočí na pozice VSU v okolí Kamenky.

* Jižněji pokračují boje o vesnici Ševčenko.

* Artilerie domobrany rovněž ostřeluje pozice VSU v Černuchinu a Debalcevu.

Západní hranice LNR:

* Těplogorsk a Pervomajsk jsou nadále intenzivně ostřelovány VSU. Odvetnou palbu vede artilerie domobrany na pozice VSU v okolí Popasnoj.

* Ve Stachanovce domobranci odrážejí útoky VSU na vesnici. Od Stachanovky ke Stanici Luganskoj pokračuje ostřelování artilerií domobrany.

* Dělostřelci ostřelují číslované kontrolní body VSU podél Bachmutské trasy, a na pozice a místa soustředění nepřátelských sil.

* Nepřetržitému ostřelování se strany VSU jsou vystaveny pozice domobrany v Novotaškovce.

* Pokračují prudké boje u Orechovo-Doněcka, kde se bojovníci domobrany znovu pokouší místo dobýt.

* Z okolí Trechizbjonky artilerie VSU ostřeluje Slavjanosersbsk a Smeloje.

* V okolí Štěstí a Stanice Luganskoj je situace klidnější. Dělostřelci domobrany tu odvedli výbornou práci. Ve Štěstí byly zaznamenány mnohé ztráty VSU v živé síle i technice. Posádka VSU ve městě je naprosto demoralizována. Podobná situace je i ve Stanici Luganskoj, kam se probili nevelké oddíly domobrany, probíhají pouliční boje.

* Na Mariupolském směru rovněž artilerie domobrany ostřeluje pozice VSU. K přechodu do útoku se domobrana na tomto úseku zatím nerozhodla. Za dobu okupace zde VSU vybudovaly velmi silnou obrannou linii.

Díky moc  hrochu!

Vlkova část

Je zajímavé, jak se liší zpravodajství o Ukrajině  v českém a německy mluvícím prostoru! Třeba co do prostoru, který je  dění na Donbasu a věcem kolem něj věnován.  Najít vůbec něco zajímavého pro dnešní svodku na německy psaných webech bylo nesmírně problematické. Ukrajina se dostává těžce na okraj zájmu. Všude lze  nalézt zmínky o těžkých bojích zejména na doněckém letišti, ale  tím to končí. Navíc ty informace jsou dva dny staré…  Ukrajina prostě  už patrně nikoho z německých, rakouských nebo švýcarských  čtenářů neosloví.

Naproti tomu v  českém světě psáčů a intervjůků? Tak tam narazíte  na každém kroku na  články o tom, jak hrdinní kyborgové drží doněcké letiště.Ačkoli už tam nejméně 4 dny nejsou..Stačí se podívat na Novinky.cz, Parlamentní listy a  hlavně  Aktuálně.cz…. Nebýt těhle  věčně  vítězících kyborgů na  českých stránkách a serverech, už bych také začal uvažovat o zavření pravidelného zpravodajství z Ukrajiny…Protože  psát skoro rok o Ukrajině ? Tak to může  skončit trvalým poškozením osobnosti člověka.Ta trvalá hrůza prostě  nedává žádnou naději. A česká media tu beznaděj tvrdě přiživují!  Stačí, když si  poslechnete úterní rozhovor  ČRo 2 s Janem Petránkem!!!!  Krása a  zase krása! K nalezení a poslechu – zde:

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3296157

Vřele doporučuji!!! Udělejte si čas! Jestli ho máte málo, puste si to později, jestli ještě málo, pustte si jen Petránka a zbytek Kosy nečtěte  🙂 !

Soukromě mne těší, že Kosa  stíhala přicházet s informacemi, s kterými operuje ve zmíněném rozhovoru Jan Petránek!

Než se budu věnovat opravdu vážným věcem, neodpustím si jeden kapric  vůči českým hlásným troubám vítězných kyborgů. Třeba  Aktuálně.cz to vidí takhle:

Kyjev/Moskva – Ukrajinské armádě se podle prohlášení daří držet dobyté pozice na letišti v Doněcku, a to navzdory opakovaným útokům separatistů. Na metropoli Donbasu i v noci dopadaly miny a dělostřelecké granáty.

Povstalci se snaží útočit na předsunuté armádní pozice na letišti a pokoušejí se přetnout koridor, jímž vládní jednotky dostávají posily a munici z obce Pisky ležící západně od letiště.

Prostě kyborgové jsou kyborgové. Jak jinak.  Ovšem povstalci dnes zveřejnili video s osmi zajatci , kteří zbyli na  živu po dalším  marném pokusu nějak proniknout na letiště. A tvrdí, že jeden  ze zajatců je snad dokonce velitel 93.samostatné  brigády -plukovník  Oleg Mikac. Poznali ho proto, že před pár  dny  byl u toho , když si Motorola s některými kyborgy potřásal rukou. Když ještě na doněckém letišti opravdu byli… Měli ho na fotce.  Tady ty  fotky jsou, Horní je ze zajetí ze včerejška,ta spodní z tehdejšího potřásání.

foto

No může  být, že někdo  řekne – no jo ruské zdroje – propaganda! Dobrá, tak sem dáme video z letiště ze včerejška, kde tenhle  a další neoddiskutovatelně jsou v roli zajatců.

Následně, na  videu vypráví, že  byli posláni ke kyborgům na letiště, co potřebují jejich pomoc, ale že jaksi bohužel…

Třeba to video dorazí i do redakce Aktuálně.cz nebo Novinek.cz

Pojdme se podívat na to málo, co jsem našel.

Zjevně nejsem sám,  kdo prodělává těžkou krizi důvěry a propadá těžké malomyslnosti. FAZ na toto téma přinesly včera pěknou redakční úvahu

http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/weltwirtschaftsforum-davos-und-der-anfang-vom-ende-13379423.html

Česky titulek zní  Světové hospodářské forum v Davosu- začátek konce.

S  Ukrajinou jeho téma přímo nijak nesouvisí.Autor píše o tom, že se opět prohloubila krize důvěry, kterou má normální občan v politiky, vedoucí osobnosti hospodářství, prostě tzv. světové i místní lídry  všeho druhu. A také v téměř všechny instituce, zejména finanční, ale také – ke všemožným zpravodajským kanálům!  Akonstatuje, že  termín „Lügenpresse“, který bych snad nejlépe  přeložil termínem „prolhaná  media“  se v Německu stalo dehonestačním termínem roku!

A přesně tady jsme u  té Ukrajiny – protože  pojmenování „Lügenpresse“ vzniklo právě v souvislosti s  tím, jak u našich sousedů  referovali/referují o ukrajinských událostech. Tímto zdravím své oblíbené Aktuálně.cz , Novinky.cz a ČT. Nemluvě o dalších.

Když už jsem se dotkl nadcházejícího summitu pomazaných a nejpomazanějších v Davosu – Die Welt přináší redakční rozhovor  s Klause Schwabem, šéfem  světového hospodářského fora.

http://www.welt.de/wirtschaft/article136574261/Ueberall-in-der-Welt-zerfaellt-das-Vertrauen.html

A ten, shodně  s FAZ konstatuje totální krizi důvěry.  Nicméně  v konkrétní pasáži, která má co dělat s Ukrajinou a Ruskem na otázku proč nepřijede Putin:

Ano byla to vynikající příležitost k jednání..k tomu, aby odprezentoval svoje vidění problému a ke znovu obnovení kontaktů….

přirozeně , že jsme jej pozvali…Nicméně byl jsem ujištěn ruským velvyslancem, že i tak bude ruská delegace reprezentativní…

A na otázku, jak si to vysvětluje odpovídá:

Situace dospěla do bodu, kdy jedna strana  z toho nevyjde  bez ztráty  tváře. Putin anexí Krymu a podporou vzbouřenců porušil právo. To nemohl západ  akceptovat, zatímco Putin tím vzbudil velká domácí očekávání…

Jasné stanovisko, že ? Pokud pořadatel Davosu vidí takhle, proč hovoří o možnosti, že Putin mohl odprezentovat svoje vidění problému a obnovit přerušené kontakty. Zkusil to na poslední G20. naprosto marně, Byl obklopen totálně hluchými. V Davosu jich bud e jen daleko víc.

Nicméně vzápětí Klaus Schwab dostává další otázku – Rusové na to porušení práva odpovídají, že  Američané v minulosti také porušili právo a přesto nebyli ostarkizováni..

A  přichází zajímavá odpověd:

Neříkám, že  Rusové jsou jediní viníci. Je jasné, že USA a  Evropa nese také svůj díl odpovědnosti. Bohužel si ale myslím, že situace se ještě musí podstatně  zhoršit, než se začne lepšit….Občas je to nutné, aby vůbec vznikla situace, kdy jednání mohou alespon začít…

Nezdá se vám, že  svět ovládají ti, co by  povinně měli být  umístěni v klecovém lůžku a pro jistotu tam být ještě ve svěrací kazajce?

Pokud  s touto otázkou máte  jakýkoli problém, vězte, že jsme ji nepoložil jen tak pro nic za nic. Včerejší Parlamentní listy, totiž kromě vítězících kyborgů přinesly i jeden mimořádně zajímavý článek. Který opět přímo nesouvisí s Ukrajinou. Nicméně.. Nicméně nakonec zjistíte, že vlastně  ano.

Je k nalezení zde:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tak-to-je-tedy-obrat-USA-zacinaji-menit-nazor-na-Asada-Mohlo-by-dokonce-dojit-i-k-teto-situaci-355026

Jde o český výběr a překlad článku z New York Times – originál je zde:

http://www.nytimes.com/2015/01/20/world/middleeast/us-support-for-syria-peace-plans-demonstrates-shift-in-priorities.html?_r=2

A hlavní informací je, že  Obamova administrativa  snad  začíná zásadně měnit přístup k syrskému konfliktu. Že  už nepožaduje odstranění Bašíra Assada a že měla už speciálními kanály vzkázat do Damašku, že  letecké útoky USA nejsou namířeny proti Damašku a prý jsou  v běhu snahy  o mírových jednáních. Dokonce ve dvou variantách – bud na půdě OSN nebo v Moskvě….. A proč že?Budu citovat:

Západní diplomaté si jsou vědomi, že v budoucím syrském uspořádání musí svoji roli hrát i představitelé Asadova režimu. Chtějí tak zabránit tomu, aby se rozpadly základní pilíře státu a opakovala se situace z Iráku. Alespoň v tomto duchu se minulý týden zmínil francouzský ministr zahraničí Laurent Fabius v rozhovoru pro francouzskou rozhlasovou stanici.

Takže to, co muselo být jasné  šestiletému dítěti, chápou ti, kterých bude plný Davos, po čtyř letech jimi sponzorované války, potom co je nejméně  200 000 mrtvých a za hranicemi Sýrie  více než 3 miliony uprchlíků? A  rozum snad přijde až v okamžiku,  kdy  je rozvrácený Irák a na jeho a syrském území vytvořili fanatici, srovnatelní snad jen s Rudými Khmery opravdu  mimořádně lotrovský stát?  Potom,co Assad  proti těmhle fanatikům ty  čtyři roky  válčí proti vůli západního světa?    Nebylo snad onou příslovečnou poslední kapkou pro západ a změnu jeho postoje přeběhnutí elitní obrněné protiassadovské brigády, kterou Američané dva roky pečlivě cvičili v Jordánsku, k ISL, jak informoval v jednom ze svých posledních překladů na Kose  hroch?

Ještě  si někdo  myslí , že má otázka ohledně klecových lůžek je mimo mísu nebo dehonestační?   Jak dlouho bude trvat na Ukrajině, než  počet těch, co dostanou rozum  dosáhne  kritického bodu? Kolik bude muset být zabito těch z Donbasu, co nechtějí mít   demokraty typu Porošenko a Jacenuk  ,nemluvě o takovém Jarošovi nebo Tymčukovi, nic  společného? Jak dlouho ta  válka bude muset trvat a jak moc  se Donbas na jejím konci bude muset podobat měsíční krajině?

Ono to ale  půjde dost rychle. tedy ta proměna  Donbasu na měsíční krajinu  a Ukrajiny, dejme tomu na takové Somálsko. Alespon podle názoru světově uznávané ukrajinské pianistky, žijící ve Spojených státech Valentiny Lisitsy.

Deutsche  Wirtschafts Nachrichten s ní přinášejí poměrně obsáhlý rozhovor o poměrech v její rodné zemi. Držitele  klíčů v Kyjevě  asi moc nepotěší a klavíristka si od nacionalistické ukrajinské diaspory  kvůli němu užije.  Němčináři si ho přečtou zde:

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/01/19/star-pianistin-lisitsa-es-gibt-plaene-fuer-einen-grossen-ausverkauf-der-ukraine/

Já  něj přeložím jen pár vět na samém konci:

DWN: Co si Ukrajinci myslí o jmenování třech cizích státních příslušníků minsitry?

VL:  To je urážka. Mezi 40 miliony Ukrajinců je celá řada  těch, co tyto posty mohou vykonávat. Ministryně financí Jaresko například nechce  evropský model zdravotního systému na Ukrajině. Ale chce ho nahradit americkým. Před nedávnem jacenuk navíc  předložil návrh na úplnou privatizaci zdravotnictví  a školství.  Jaresko chce nechat z ústavy  vyškrtnout právo na vzdělání a zdravotní péči. Soudím, že  jde o plány  na totální výprodej naší země, je to naprosto ponižující.

No řekl bych, že v Somálsku to mají úplně stejně, jak to na Ukrajině mít budou. A také se tam pořád  válčí. Jen budoucí ukrajinští piráti budou svým kolegům z Afriky tiše závidět. Na malém rybníčku Černého moře  moc  šancí nemají a přes Bospor se nedostanou…

Ale ještě dvě zásadní informace:

Včera přinesla Ukrajinská pravda informaci, http://www.eurointegration.com.ua/rus/news/2015/01/20/7029869/

že  dnes se v Berlíně  sejdou naléhavě ministři zahraničí Ruska , Ukrajiny, Německa, Francie. Prý si to situace vyžaduje. Ještě v pátek nebyl k jednání důvod. Pamatujete?  Prostě UK Army spustila ofenzivu a utrpěla porážku. To je  to celé. Ruské zdroje dodávají, že Ukrajina je nyní ochotna nejméně už akceptovat Putinovy návrhy z minulého čtvrtka, které tehdy Porošenko hrdě odmítnul.

No on Porošenko je vůbec lumen!  Nedávno byl pozván na přednášku  Universitu Curych. Kd e se  stihl pochlubit, že do dvou let bude Ukrajina nezávislá na ruském plynu. Patrně čeká, že  jeho přebytky budou tak velké, že Ukrajině  za jeho odběr bude snad někdo platit. Ale než toto objevné prohlášení vypustil z mluvidel, tak potřeboval především uši! Nebot byl tvrdě  vypískán. Viz:

A ještě  jedna informace z ruských zdrojů, nad kterou by se měl  náš svět hodně a hodně  zamyslet!  http://warsonline.info/…/rossiya-i-iran-podpisali-soglashen…

Rusko a Irán podepsali dohodu o vojenské spolupráci…. Tohle ve Washingtonu opravdu chtěli? Jestli ano, tak se jim to opravdu povedlo!  Jak nyní chtějí zabránit dodávkám ruských  protiletadlových komplexů šíleným ajatolláhům?!

A těsně před uzávěrkou svodky jsem zachytil flash zprávu Ukrajinské pravdy, která oznamuje palcovými titulky:

Povstalci s přispěním Ruské federace zabrali od podpisu Minských dohod 500 kilometrů čtverečních území!

http://www.pravda.com.ua/rus/news/2015/01/20/7055768/

Zítra si tenhle blábol kyjevské propagandy opravdu s chutí podám! těším se už ted!

Část MP

Svodka od Ukrů:

Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě.

Ozbrojenci a ruská vojska se snaží provádět místní útoky: Mapa20 leden 2015, 13:23
http://obozrevatel.com/crime/69173-opublikovana-aktualnaya-karta-zonyi-ato.htm

Informační a analytické centrum SNBO Ukrajiny vydalo aktuální mapu zóny na východní Ukrajině k poledni 20. ledna.

Podle úřadů, zůstává situace v oblasti ATO napjatá, radikálové a ruské pravidelné armádní jednotky se snaží provádět místní útoky.Je zde vysoká intenzita ostřelování pozic sil ATO a osad z minometů, dělostřelectva, tanků a „Gradů“.
Teroristé se snaží o rozšíření kontrolovaného území a přizpůsobit si dělící linie podle sebe. Probíhají aktivní přeskupování a navyšování sil nepřítele v blízkosti letiště Doněcka i na území Luhanské oblasti regionu.Během uplynulého dne obětí mezi ukrajinskými vojáky nejsou. 19 bylo zraněno.

Díky ostřelování teroristy kontrolního stanoviště poblíž Mariupolu ve směru „Novoazovsk – Krasnoarmejsk – Talakovka“ byl pohyb osob a vozidel dočasně pozastaven.

Ozbrojenci pokračovali v provokativních ostřelovaní ukrajinských měst, obviňujíc ukrajinskou armádu.
Dne 19. ledna v Avdějevce byli v důsledku ostřelování zraněni střepinou 2 civilisté.V Debalceve v důsledku ostřelování zahynuli dva dospělí a 5 letý chlapec.

Ruští vojáci rozdrtili 31. kontrolní bod v Bachmutce, 24 brigáda v ohrožení obklíčení.20 leden 2015, 15:18
http://obozrevatel.com/crime/59476-rossijskie-vojska-razbili-31-j-blokpost-na-bahmutke-24-ya-brigada-pod-ugrozoj-okruzheniya.htm

Po 6-ti hodinách střelování nepřítel vrhl proti ukrajinským vojákům tanky.
To na své stránce na Facebooku napsal novinář Sergej Ivanov.

„31. blok-post v Bachmutce Rusové zničili. Po 6 hodinách ostřelování ze všeho, co je možné, vyrazily tanky. Naši spálili jeden, ale zatím není jasné, kolik síly a vybavení je zapojeno v této operací, který má za cíl obklíčit Krymskoje, zablokovat základnu 24. brigády VSU. Do o.Želobok vstoupila ruská armáda Ne separatisti, ne kozáci – Rusové „- napsal novinář.

Kromě toho velitel praporu „Donbass“, poslanec Semen Semenčenko napsal na své stránce, že teroristé a ruští vojáci zaútočili na 29-tý kontrolní bod. Ve vojenských jednotkách, držících opěrné body je velké množství „300“ (pozn.ozn.
pro raněné), údaje o „200“ (ozn. pro zabité) nejsou.

„Probíhá bitva, oba blok-posty jsou v bezprostředním ohrožení.Část praporu nacházejíci se v oblasti Donbasu, rovněž části Nacgardy a VSU byly uvedeny do bojové pohotovosti. 29 block-post je pod palbou z dalekonosného
dělostřelectva.“ – Napsal Semenčenko.

Jak uvádí „Pozorovatel“, během posledních dni překročilo hranici s Ukrajinou, 800 ruských vojáků.

V Avdějevce teroristé ostřelují bytové domy, jsou ranění.
20 leden 2015, 10:12
http://obozrevatel.com/crime/08653-v-avdeevke-terroristyi-obstrelivayut-mnogoetazhki-est-ranenyie.htm

Teroristé „DNR“ v dopoledních hodinách 20. ledna začaly ostřelování Avdějevky.To na svém Facebooku uvedl šéf Doněckého MVD Vjačeslav Abroskin.
Podle Abroskina byli zaznamenány dopady na výškové obytné domy na ulici Molodežnaja.

„V nemocnici se zranění přijatá žena,“ – píše se v prohlášení.Na místě pracuje vyšetřovací skupina Avdějevského městského policejní oddělení.Připomínám že teroristé potvrzují ostřelování Avdějevky.

„V Avdějevce, ve staré Avdějevce naši pracují, probíhá hrubé začištění, k plnému obsazení je daleko, ale tlačíme na Kopry,“ – uvedli ve rubrice „Zprávy milicí nového Ruska“, Vkontakte

Jak uvádí „Pozorovatel“ teroristy systematicky ostřelují Avdějevku. 17.ledna byla pod palbou Avdějevská koksárna, tři dělníci byli zraněni a pozastavena výroba.

14.ledna ozbrojenci zahájili palbu na místní školu, železniční a domov důchodců.

* Oproti „okurkové sezoně“ a minimu zpráv začátkem roku, se nyní po rozpoutání bojů ukro-servery plní různými neuvěřitelnými zkazkami o bojovém umu a hrdinství ukro-nácků. Plné Kamazy mrtvol nepřátel+ podřezaný ruský generál (viz. foto na stránce u náledujícího příspěvku. A představte si, ani jeden mrtvý ukrajinský bojovník !Inu, propaganda v době mobilizace valí na plný pecky..

Doněčtí partyzáni zabili generálmajora ozbrojených sil RF, nabízejícího 1.000.000 dolarů výkupného: photofact.
20 leden 2015 05:07
http://obozrevatel.com/crime/27853-donetskie-partizanyi-kaznili-general-majora-vs-rf-predlagavshego-1-mln-otkupnyih-fotofakt.htm

Doněcká skupina partyzánů „Stíny“, zorganizovala v Doněcku přepadení, zajala a zabila tři „policisty“  „DNR“, mezi kterými byl generálmajor ozbrojených síl RF.

To na Facebooku oznámil Alexander Gladkij, voják ATO .

Podle zprávy se partyzání mstí za zabité během krvavého teroristického útoku ve Volnovaze a mezi nimi zemřelo 14-letou Ukrajinku.

„Doněcká skupina partyzánů „Stíny“. Zorganizovala přepadení hlídky policistů na okraji Doněcka, neočekávali takové štěstí, zajmutí tři policistů. Dva policisté byli prostí „orky-skřeti (?) „, byli zastřeleni na místě, třetí se ukázalo byl
Pavlov Peter Genadjevič – general -major ozbrojených sil RF, operativní řízení ozbrojených sil.

Za svůj život a svobodu, nabízel „Stínům“ jeden milion dolarů. Odpověď „Stínů“ – „Do prd*** s tvými dolary. Vlast není na prodej.!“ – Píše se ve zprávě.

Je třeba poznamenat, že se jedná o druhého generála ozbrojených sil RF, zabitého oddílem “ Stíny“ .

“ 18 ledna v 05:00 v o.Telmanovo skupina Doněckých partyzánů „Stíny „vyprovokovala bitvu mezi policisty “ lugandonie“ a vojáky RF.
Výsledek: mínus „- 30 policistů a 10 Čečenců“.
19.ledna ve 04:00 na kontrolním stanovišti o. Sachanka odmínusovali tří francouzské žoldáky instruktory: 200 (zabit) – Jeremy Marty volačka (Učitel) 300 (zraněni) – dva žoldáci, údaje nejsou. Opracovali je z jejich trofejního
minometu: jeden výstřel – tři „minus“.

Celkem: 200 x – 4, 300-x – 2, dále 40 “ v mínusu“ policistů a čečenců 18.01.15.. – údaje o 200 a 300 se zjištují. Pokračování následuje … “ – řekl voják.

Jak uvádí “ Pozorovatel“ dříve ex-vedoucí tiskové služby „Pravého sektoru“
poslanec Borislav Bereza řekl, že do Doněcku „zabloudily“ spojené síly
výsadkových vojsk RF. Během jejich orientace po území probíhá „spontánní samočistika od separatistických sil.“

Na Donbasu zanynulo více než 5000 ruských vojáků , 3000 je nezvěstných: Infografika.
20 leden 2015, 10:12
http://obozrevatel.com/politics/37612-na-donbasse-pogiblo-bolee-pyati-tyis–voennyih-armii-rossii-tri-tyis–propali-bez-vesti-infografika.htm

Podle aktivistky za lidská práva Jeleny Vasilyeva, komunity „Náklaďák 200“ a bloggera Olega Jarčuka na východě Ukrajiny zanynulo více než 5000 vojáků pravidelné armády Ruské federace, téměř 3000 je nezvěstných v zóně
protiteroristické operace.

Infografiku údajů zveřejnila nevládní organizace „, Slovo a skutek“

Jak uvádí „Pozorovatel“, do ruského města Ulan-Ude, hlavního města republiky Burjatia, nedávno dorazil náklaďák 200-20 ruských vojáků zabitých v nedávných bojích na ukrajinském Donbasu Všichni, zabití byli zařazeni v 11. výsadkářké brigádě (ODŽBr) BDB ozbrojených sil RF, který je dislokována v Burjatsku v Ulan-
Ude, ve městečku Sosnovij bor (tzv. Sosnivka)

Připomeňme, podle poradce ministra vnitra Antona Geraščenka, v minulém týdnu v oblasti ATO bylo zabito asi 300 bojovníkůPodle Geraščenka, byl zabit značný počet ruských vojáků, útoky dělostřelectva likvidovaly jejich velitelská stanoviště.

* Pozn. Geraščenko, to je jeden z těch, které nedávno označil New York Observer za šílence..

Včera se objevila zpráva že byl zatčen nebo unesen Pavel Gubarev, ex guvernér Doněcké oblasti a hlava hnuti „Novorusko“, viz. :V Doněcku zadržen Pavel Gubarev.
http://www.politnavigator.net/v-donecke-zaderzhali-pavla-gubareva-istochnik.htmlpodle dnešních zpráv na „Pozorovateli“ je už zpět doma, udajně měl být zadržen neznámými s čečenským přízvukem a že se pozdějí k tomu sám vyjádří viz :
Gubarev byl nalezen, ale mělo dojít ke konfliktu.
http://obozrevatel.com/politics/25870-gubarev-nashelsya-no-konflikt-imel-mesto-byit-terrorist.htmV Záporožské oblasti vyhodili do povětří most, když po něm jel nákladním vlak do Volnovahy.
20 leden 2015, 17:04
http://obozrevatel.com/crime/65209-na-zaporozhe-vzorvali-most-kogda-po-nemu-ehal-tovarnyij-poezd-v-volnovahu.htm

V úterý 20. ledna do Záporožské oblasti neznámí vyhodili do povětří most podnákladním vlakem, jedoucím do Volnovahy.

Na doněckém letišti bylo zajato 8 „kyborgů“ – Poradce Porošenka.
20 leden 2015, 18:35
http://obozrevatel.com/politics/17329-v-donetskom-aeroportu-popali-v-plen-8-kiborgov.htm

Na doněckém letišti bylo zajato osm vojáků sil protiteroristické operace.

To uvedl poradce prezidenta a pomocník ministra obrany Jurij Birjukov na svém Facebooku.

„Byll tam boj, byli mrtví a 8 lidí bylo zajato. Hádám že to ještě neoznámily oficiálně, ale těžko to někdo bude teď popírat  – Mají jména, jsou dokumenty,“ – řekl Biryukov.

* Tak uvidíme zítra ve svodce SNBO..

Díky MP za ten ukrajinský přehled. Jen připojím malý komentář – ti zajatí na letišti jsou fakt. Zajetí velitele brigády prostě nelze zamlčet.
I když Kyjev podle  ukrajinského zdroje > http://rian.com.ua/incidents/20150120/362285776.html  přijal zásadní rozhodnutí – že NEBUDE  ZVEŘEJŇOVAT informace o situaci na Doněckém letišti…
Asi proto, aby svými dalšími úspěchy tamtéž neuváděl například Aktuálně.cz do rozpaků…
Dodatek od MP:
Večerni svodka Basurina „Písky a Doněcké letiště jsou pod plnou kontrolou domobrany“.
http://news-front.info/2015/01/20/vechernyaya-svodka-basurina-peski-i-doneckij
-aeroport-pod-polnym-kontrolem-opolcheniya/

video-report :

V oblasti Doněckého letiště bylo zajato sedm ukrajinských vojáků, včetně podplukovníka a poručíka,
řekl na briefingu v tiskovém centru Doněcké zpravodajské agentury zástupce velitele
Ministerstva obrany sboru DNR Edward Basurin.

„Zajato sedm ukrajinských vojáků, včetně dvou důstojníků – podplukovník a poručík – řekl Basurin.
– Ukrajinští vojáci byli zajati na letišti, když se snažíli zaútočit na naši pozici. “
„Ztráty ukrajinských vojáků za den je více než 120 mrtvích,“ – řekl zástupce ministerstva obrany.
Ztráta ukrajinského vojenského vybavení během dne řekl, zahrnuje 5 BMP, 6 tanků
a jeden obrněný transportér.
„Ukrajinská vláda je nucena použit při útoku nepřipravené, nově mobilizované vojáky,“ – řekl Basurin
a zdůraznil, že domobrana úspěšně odrazila všechny útoky VSU bez ztráty.

Publikováno: 20. ledna 2015 22:20

Příspěvek byl publikován v rubrice Teritorium hrocha se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.