Hrochův denní překlad – dnes zejména o tom, jak Zakarpatí a paní Psaki podtrhla Porošenka


pro https://vlkovobloguje.wordpress.com/ vybral a přeložil hroch

Zmizelo 75% povolaných na frontu v Zakarpatí …

Tuto informaci poskytl vojenský komisař Zakarpatského oblastního vojenského okruhu plk. Ivan Vasilcjun novinářům ve zvláštním komentáři k prvním dvěma dnům mobilizace. Podle dřívější informace jsou prvním krokem 4. etapy mobilizace komisionální lékařské prohlídky povolanců na okresních a městských vojenských správách. Ty začaly 20.ledna a budou pokračovat 10 dní. Teď probíhá velmi pečlivá práce lékařských komisí. Dotazujeme se psychiatrických, tuberkulózních pracovišť, dotazujeme se, zda povolanec není registrován u narkologů, atd. Musíme si být jisti, že je člověk vysílaný do zóny ATO, je zdráv, – ujišťuje Vasilcjun. Hlásí se nám i dobrovolníci. Přišel například člověk, kterému chybělo 5 zubů a musel být souladu se směrnicemi odmítnut.

Největším problémem ale je, že kolem 75% těch, na které se povolávací rozkaz vztahuje, vycestovalo za hranice oblasti. Teď nám přicházejí vyjádření milice, kde konkrétně se nacházejí. Proto dochází k velké zátěži vesnic, měst a regionů. Žádám ty, kteří mají zkušenosti z absolvování služby ve speciálních jednotkách, aby se přihlásili na vojenské správy! Tím zachrání ty, kteří jsou nezkušení a v armádě nikdy nebyli. Vojenské správy rovněž potvrzují, že velké množství  mužů ze Zakarpatí odjelo za výdělkem – do České republiky a Slovenské republiky. Zdroj: http://ua-reporter.com/novosti/163140 Politicus.ru – http://politikus.ru/events/40990-propali-75-zakarpatcev-podlezhaschih-mobilizacii.html

Jennifer Psaki poprvé odmítla Porošenkovo prohlášení …

S Jennifer Psaki – mluvčí State Departmentu USA – jinak v Rusku mimořádně populární díky svým přihlouplým vyjádřením, se udál zahraničněpolitický zázrak. Oficiální představitelka State Departmentu(SD) byla nucena vyvrátit veřejné prohlášení ukrajinského prezidenta Petra Porošenka.

Do této doby Washington výhradně schvaloval a podporoval slova i skutky ukrajinské státní moci volené Majdanem. Porošenko si už dávno zvykl na to, že si může dovolit prohlašovat cokoli a vyprávět veřejnosti jakékoli nesmysly a smyšlenky. Bílý Dům přitom pokaždé souhlasně kýval hlavou, a tím svou zahraničněpolitickou váhou prakticky legalizoval každou „kyjevskou pohádku“. Ve středu v Davosu, na Světovém ekonomickém fóru, se Porošenko evidentně rozhodl neměnit svoje zvyky. Prohlásil, že na východě Ukrajiny se nachází přes 9.000 ruských vojáků, podporujících domobranu samovyhlášených lidových republik na Donbasu: „Na mém území se nachází více než 9.000 vojáků Ruské Federace(RF), 500 tanků, těžká artilerie a obrněné transportéry“. Z Moskvy Porošenkovi odpověděli ministr zahraničí RF Sergej Lavrov: „Říkám stále: pokud to s taktovou jistotou tvrdíte, pak předložte fakta. Ale fakta nikdo předložit nemůže, anebo nechce – nevím. Stejně jako nemohou předložit důkazy, které údaje mají k dispozici naši partneři, především v souvislosti s tím, co se stalo s malajsijským Boeingem v červenci minulého roku. Proto dříve, než  budete od nás vyžadovat zastavení čehokoli, předložte, prosím důkazy o tom, že to činíme“.

Ale v ruském generálním štábu označili Porošenkovo prohlášení za primitivní falza. „Schovat tak velké vševojskové seskupení na relativně malém prostoru, kde volně pracují pozorovatelé OBSE, nelze ani hypoteticky. Je přitom nezbytné brát v úvahu, že se toto území nachází pod nepřetržitým sledováním prostředky kosmické rozvědky a kontroly západních států“. – oznámil náčelník ruského Genštábu Valerij Gerasimov.

Takže na základě jakých skutečností Porošenko rozpoznal ruské vojáky na ukrajinském území? Pro důkazy se západní novináři obrátili, nevím proč, nikoli do Kyjeva, ale do Washingtonu, Nejspíš Západ od Kyjeva už neočekává seriózní a vyargumentované odpovědi. Dalo se tedy předpokládat, že Psaki je opět odbude nějakou legráckou, nebo se s vážnou tváří mlhavě odvolá na utajení údajů, které má Washinghton k dispozici. Tentokrát ale se ve SD najednou rozhodli říci pravdu.

Představitelka SD poznamenala, že viděla zprávy o tom, že Rusko údajně vyslalo na Ukrajinu dva taktické prapory, nicméně přiznala, že informace nemá potvrzeny. Pokud dokonce ani Pentagon (a výzvědné družice USA, evidentně dávno a intenzivně brázdí oběžnou dráhu kolem země nad Ukrajinou) nemá informace o přítomnosti ruských vojáků na území Ukrajiny, co potom chcete očekávat od ukrajinské rozvědky?

Vypadá to tak, že prezident Ukrajiny vyčetl informaci o „devíti tisících ruských vojáků“ se stropu. Takovéto závěry, mimochodem, už dávno málokoho překvapí a Washington má nejspíš stále větší potíže s krytím pohádkáře Porošenka. Zdroj: http://www.rg.ru/2015/01/22/psaki-site.html

Příspěvek byl publikován v rubrice Teritorium hrocha se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.