Ukrajinská svodka ze dne 28.1.2015


pro https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali Ernest,MP a vlk s přispěním dalších

 Všechny texty bez uvedení zdroje jsou převzaty z   vk.com/strelkov_info

27.01.15. Zpráva z tiskového střediska LLR.

„Ukrajinské síly poprvé po dlouhé době ostřelovaly dělostřelectvem na čtvrti Luganska. Šest lidí bylo zraněno při ostřelování  jedné z čtvrtí Luganska kyjevskými silami. Všichni ranění byli dopraveni do nemocnic ve městě. Pod palbou ukrajinské armády byly ulice , které jsou v blízkosti železniční nemocnice. Hoří sklad a několik budov. Na místě pracují brigády Ministerstva pro mimořádné situace LLR. Naposledy byly ostřelovány městské čtvrti Luganska v září 2014. „

27.01.15 Večer přehled Eduarda Basurina a zprávy z oblasti debalcevskího polokotle.

„Během dne, Ukrajinci ztratili až 170 padlých a raněných, včetně 50  zabitých u doněckého letiště, 11 se vzdalo do zajetí. Bylo zničeno 21 tanků, 14 bojových vozidel pěchoty a obrněných transportérů. V debalcevském směru nepřítel podnikl neúspěšný pokus o opětovné získání kontroly nad severo-východní částí Debalceva. Protiútokemu domobrany byla ukrajinská skupina donucena vrátit se na své pozice. V Mariupolu nebyla provedena žádná bojová akce. Pod kontrolu DNR úplně přešla Ozerjanovka, která leží u Debalceva.
V Doněcku,
pronásledují ukrajinské diverzní skupiny a domobrana DNR se snaží vzít vojáky kyjevské junty do obklíčení. Při nočních bojích se vzdal jeden voják 128. samostatné pěší brigády.
Bylo likvidováno několik ukrajinských diverzních skupin, které porušily příměří. Byly jim zabaveny střelné zbraně a minomety. Úkolem diverzantů bylo vytvořit atmosféru strachu v Doněcku.
Týdenní ztráty Ukrajinsk
é armády odhadujeme na 1100 lidí.

Intenzita útoků ze strany ukrajinské armády se zvýšila. V rajonu Kyjevskij v Doněcku bylo palbou ukrajinské armády zasaženo taxi, řidič byl zraněn, řekl vedoucí správy rajonů Kyjevskij a Kujbyševskij v Doněcku, Ivan Prichoďko“.

27.01.15 22:03. Zpráva domobrany.

„Boje pokračují. V Gorlovce jsou pod palbou rajony Kalinisnkij a Komsomolec. V gorlovském směru kolona ukrajinské armády prorazila ještě slabou obranu Artemova a jela do Gorlovky, kde její velká část našla svoji smrt v důsledku náhlé palby protitankových děl „Rapír“ a protitankových řízených střel. Artemovo, Šumy a většina Majorska jsou naše. Přišla informace o obsazení Černuchina, ale ne potvrzena. Dnes jsme obsadili Novoorlovku. V debalcevském směru se celou dobu bojovala,ale téměř stále není spojení s jednotkami. Ale k dnešnímu dni kontolujeme část Debalceva (vesnici Okťjabrskij), a Novogrigorevku, Kruglik (ten, který je mezi Debalcevem a Černuchinem). Proto je samotné město v polokotli. Dnes se tam ukrajinská armáda pokoušela vrátit se na pozice, ale byli vrženi zpět ostrou palbou domobrany. „

27.01.15. Zpráva domobrany.

„Ukrajinští vojáci masově opouštějí své pozice kvůli obrovským ztrátám. Neoprávněné opuštění pozice ukrajinskými vojáky masový charakter. Podle informací získaných od vojáka 15. praporu 128. samostatné horské brigády, který přešel v noci 27.ledna 2015 na stranu DNR, je mužstvo brigády plně demoralizováno. Velká část opustila pozice v oblasti Nikišina a na technice začala odcházet do týlu.
V 04:00, poruš
il rozkaz a bez rozkazu začal ústup 17. tankový prapor, který ztratil v průběhu nedávných bojů s domobranou kolem 50% mužstva a techniky. Aby donutili ustupující tankisty k návratu do svých pozic, vedení ATO rozhodlo o palbě proti nim.Výsledkem této palby byla ztráta ještě jednoho tanku praporu..
Důvodem
masových útěků ukrajinských vojáků z bojiště jsou obrovské ztráty, které měla vojska junty v posledních dnech. Jenom v průběhu bojů dne 26. ledna banderovci ztratili kolem 170 lidí 21 tanků, 14 (BTR) a 7 polních děl.Celkem od 16. ledna, kdy banderovci obnovili provádění ATO, domobrana zničila 100 tanků, 79 BMP (BTR), 35 kusů děl. Padlo 1106 a bylo zajato 47 ukrajinských vojáků„.

27.01.15 22:40. Zpráva dopisovatele s volacím znakem „Step„.

„V Doněcku, u noční klubu „Fort Knox“ byla likvidována ukrajinská skupina diverzantů-minometčíků. V Doněcku dále funguje operace Perechvat„, zaměřená na pátrání a likvidaci ukrajinských diversantů a teroristů. Ulice a silnice města nepřetržitě hlída zesílené hlídky policie, vojenské policie a silniční kontroly, které provádějí důkladnou kontrolu vozidel a kontrolu dokladů.
Sami obyvatelé Doněcka jsou ostražití a pomáhají identifikovat nepřátelské diverzanty a návodčí dělostřelecké palby.

Likvidace teroristů byla možná díky operativní práci vojenské policie a informacím místních občanů, kteří byli ostražití, když spatřili skupinu neznámých mládenců, která se přemisťovala terénním vozem s tónovanými skly a podezřele se chovala.
Jak vyšlo najevo, tato skupina sabotérů poté, co se dostala do města, se ukrývala u nočního klubu, a pak zahájila činnost,aby děsila civilisty Proletarky. Přesná operace skupiny rychlé reakce DNR ukončila jejich  teror.

Také včera v Makejevce byli zadrženi tři návodčípalby. Všichni byli místní obyvatelé, kteří sdílejí fašistickou ideologii a za půl tisíce hřiven souhlasili, že budou zabíjet své sousedy a krajany tím, že předávali souřadnice umístění obytných prostor, nemocnic a škol ukrajinským dělostřelcům.
Při zadržení  jenom zázrakem unikli lynčování „.

27.01.15 23:07. Zpráva domobrany.

Město Gorlovka je celá den pod palbou ukronacistů: Střílejí z několika směrů:… šachta Južnaja, Dzeržinsk, Kurdjumovka, Majorsk / Nikolajevka, Atěmovsk. Ve městě hodně škod, jsou zde oběti a zranění. V současné době, k ostřelování používají kazetovou munici, obyvatelům naléhavě doporučujeme pobyt v úkrytech. O Doněcku: Ze směru Vodjanoje, Tonenkoje, Avdějevka ostřelují oblast „Metro“, letiště, osadu Okťjabrskij. Ze směru Novoselovka / Vodjanoje ukroteroristé ostřelovali z raketometů rajon Putilovky. Do Dokučajevska dorazily posily. v některých místech Dokučajevska se podařilo obnovit dodávku energie.  Vodovod a topení nefungují. Obyvatelé města se jen modlí, aby milice již obsadily Volnovachu. Ty, kteří přišli na pomoc vítaly ženy se slzami naděje v očích. „

27.01.15 23:31. Zpráva domobrany.

„Za soumraku, vypukly boje v LLR s novou silou. Uvádí se, že ostřelování Luganska opět začalo. Od Stanici Luganskoj ukrajinská armáda zahájila útok, je tam boj. Domobrana útočí na Bachmutce, 31. kontrolní bod a výšina 175,9 se brání útokům ukrajinské armády. Rovněž se bojuje v oblasti obce Trojickoje – naši vojáci se snaží  udržet obranu obce. Tato osada jde z ruky do ruky. A je důležitý pro naše síly v Krasnom Pachare, aby nebyly  odříznuty od zbytku našich vojsk. Také se bojuje v Mirnovskom- ukrajinská armáda se snaží o protiútok. Ukrajinská armáda z Lapaskina střílí na Lobočevo a Želtoje“.

27.01.15. 23:47. Přehled od  „Somáli“ a „Sparty„.

„V Marince byl vyhozen do povětří štáb ukrajinské armády a zničen kontrolní bod. Domobrana provedla ostřelování ukrajinských kontrolních bodů mezi Marinkou a Doněckem a oblasti, kde byl rozmístěn štáb ukrajinské armády. Byl provedena odvážný a sebevědomý výpad od Petrovského rajonu, výsledek – štáb byl rozbit, raněno 14 nepřátel a něco v balících se stěhovalo v KaMAZ ech spolu se sanitkami do Kurachova. Koordinovaná akce tanků a pěchoty, zaskočila okupanty z ukrajinské armády na kontrolních bodech. Zahazovali vše, co mohli a utíkali co nejdále z postavení. Někomu se to povedlo, někomu ne. Zaujímáme pozici, posouváme linii fronty hlouběji od Doněcka! „

28.01.15 00:33. Zpráva šéfredaktora listuGlagol“ Konstantina Dolgova.

„Kurachovo: urychleně evakuují děti ve školním věku. Situace je vážná, do té míry, že nutí lidi, aby psali odmítnutí evakuace; posíla děti na západní Ukrajinu. Marinka: zítra v 09:00 vypravují autobus s dětmi, které také urychleně evakuují, transport má odejet od polikliniky, může být více než jeden běh transportu. Krasnogorovka: stejná situace, příprava pro nouzovou evakuaci. Podle našich údajů junta se připravuje na zítřek obludnou provokaci, po vzoru Volnovachy a Mariupolu, jež cílem je masová smrt dětí, ze které obviní samozřejmě domobranu a Psaki a další ukromédia ihned zdůrazní. Žádám, aby toto varování bylo publikováno a pomohlo překazit provokaci junty„.

28.01.15 01:19. Poslal dobrovolník s volacím znakem „Sčastlivyj„.

„V oblasti Písků a AP je nyní klid. Přestřelky a občasná rána – to je normální. V oblasti Děbalceva se situace „vaří“. Ukrajinci se snaží utéct“.

Zpráva domobrany:

„Kolem půlnoci, fašisté opět z děl ostřelovali centrum města Luganska. Granáty dopadly na nemocnici a bytové domy. Ostřelováním ukrajinské armády bylo v Lugansku 27.ledna zraněno 16 civilistů. Doněck:… Jen jsme potlačili dělostřeleckou baterii nepřítele na severo-západě. Jasné záblesky výbuchů a hlasitě detonace munice„.

28.01.15 02:21. Zpráva domobrany.

„Aby se zabránilo panice objasním situaci. Lugansk- ano zase byl zasažen. Ukrajinská armáda střílí proto, aby vyvolala paniku mezi obyvatelstvem. V oblasti Stanici Luganskoj se ukrajinská armáda zase začala hemžit„, dosud není jasné, zda je to útok, nebo provokace, ale máme nejvyšší bojovou pohotovost. Bojuje se na Bachmutce. Držíme obrany v Novtoškovskom na 31. a 29. kontrolních bodech a na výšině 175. Ukrajinská armáda útočí pěchotou a obrněnou technikou. Tyto útoky jsou odraženy. Oni se jen snaží získat zpět ztracené pozice, přisunuli zálohy, které jim umožnují pevně držet na obranu, a okamžitě je začali rozhazovat v četných útocích. Navzdory převaze nepřítele naše jednotky jdou do protiútoků s dobrými výsledky. Zatím byly útoky na frontě pozastaveny, čekáme na akce nepřátel. Připomínám, že nepřítel vyslal do boje polovinu vojá druhého sledu. A začal přesunovat vojáky z třetího. A my jsme dosud nevrhli do boje ani naše základní síly. Nepřítel odhaluje své trumfy, jeden po druhém, a my je máme dosud v rukávu. V blízké budoucnosti nepřítel přeruší útoky, a my … uvidíte, co uděláme, až to uděláme.„.

28.01.15 09:17. Zpráva domobrany.

„V oblasti Elenovky a Dokučajevska ukrajinská armáda i nadále soustředuje obrněnou techniku a podniká útoky. V případě obsazení Elenovka, ukrajinská armáda může udeřit přímo na sever do rajonu Petrovskij, a může se pokusit o obchvat východně přes Mospino, s cílem přerušit komunikace vedoucí z Doněcka na jih. Domobrana dosud drží frontu, ale potenciální hrozba v této oblasti roste. Počet obětí ostřelování jednoho z rajonů Luganska se zvýšil na 11 lidí. Pohyb frontové linie za posledních den: Nacisté byli vytlačeni z Novoorlovky (vyčištění a upevnění dosud nepotvrzeno), odražen útok nacistů zaměřený na průlom do Makejevky. Do zajetí se vzdalo trochu více než desítka vojáků ukrajinské armády, jiní měli méně štěstí. Uglegorsk:.. Palebné postavení ukrdělostřelectva zničeno (dnes potvrzeno). Krasnogorovka:. Jedno z palebných postavení nacistů úspěšně zasaženo několika salvamiGradů“. Co je třeba zvláště poznamenat: v tuto dobu k cíli přijel konvoje s municí. Elenovka: tábor s pozicemi dělostřelectva a munice – zničen„.

28.01.15 Materiál bloggera.

„Ukromédia nepřestávají udivovat lidi v Doněcku. Jak je vidět na fotografiích, ony samy své zajatékyborgyvydávají za „separatisty“.

http://vk.com/photo-57424472_352172650

http://cs619324.vk.me/v619324559/1631f/JPYB7pYNfgQ.jpg

28.01.15 11:06. Zpráva domobrany.

„Shromáždili jsme síly a znovu útočíme. Na Marijenku a na jih od ní, na debalcevskou kapsu (ze všech stran). Proběhl také protiútok domobrany na Bachmutce, udeřili jsme na nepřítele v Krymskom a v Nižněm. Ukrajinská armáda při svých pokusech získat zpět své pozice a převzít iniciativu, ztratila hodně lidí a techniky, a nic nedosáhla! Ukři nepřestávají ostřelovat 31. zátaras na Bachmutce. Ukrajinská armáda si uvědomuje, že nemůže dělat nic jiného a na vítězství jí ani síla, ani odvaha se nestačí. V Stanici Luganskoj byla v noci byl ještě provokace, ale nezdařila se jim. Ševčenko – probíhají dočistky, Novoorlovka – provádějí se opevňovací práce, Debalcevo – zde se nepřítel se snaží získat zpět jihovýchodní části města, kterou ztratil. Nepřítel přestal útočit každou hodinu několikrát, a teď dělá více promyšlené údery. Ale taky jsme začali nepřítele zasahovat promyšleněji„.

28.01.15 12:28. Zpráva domobrany.

„Gorlovka je neustále pod palbou, dopadá to na CGR-všichni do úkrytů! Rozvědka pozoruje, že Ukři opět přivážejí granáty a děla k pozicím. Doněck: Probíhá ostřelování oblasti „Metraa terminálů letiště nacisty. Ukroteroristé ostřelují Petrovku z raketometů a klasického dělostřelectva. Ze směru od Písků jde palba na haldy šachty Panfilovskaja. „

Zpráva Eduarda Basurina:

„Setkali jsme se novou formou diverze ze strany ukrajinských sil – šíření paniky a poplašných fám. Po městě chodíjací lidé v uniformě a informují občany o tom, že muset okamžitě odejít kvůli tomu, že brzy na toto místo bude proveden útok. Je to forma diverze. Šíří paniku a strach. Pokud zjistí místní obyvatelé takové lidi, je nutno obrátit se na policii. Za noc ztratila ukrajinská armáda 30 lidí padlých a zraněných. Byl zničen jeden tank, jedno dělo, tři kusy bojových vozidel pěchoty a obrněných transportérů . Největší ztráty utrpěla v noci ukrajinská armáda na debalcevském směru„.

28.01.15 Zpráva domobrany.

„Během včerejšího ostřelování Luganska raketomety Směrčbylo poškozeno asi 100 domů, 4. a 5. železniční ulička a mateřská školka ve čtvrti Gajevogo . Včera dvakrát – v 18,25 a 23,15 byl Lugansk vystaven raketovým útokům ukrajinské armády. Byly použity raketomety „Směrč“.  Palba byla vedena z města Štěstí. Okupanti používají protipěchotní střepinovou kazetovou munici. Nyní na místě pracují ženisté, potom do poškozených objektů budou puštěny komunální služby na opravy. Ve městě Stachanov se obětmi ukrajinských „Smerčístalo 12 lidí. Celkem za poslední den následkem ostřelování ukrajinských sil bylo hospitalizováno 150 lidí s různými zraněními. „

28.01.15. 14:57. Zpráva domobrany.

V centru Uglegorska Ukři bojují s Ukry, lidí to vidí na vlastní oči. Kvůli čemu došlo ke sporu dosud nevíme, určitě se někdo zase rozhodl dezertovat k domobraně. V Gorlovka 14:30 hlásí výbuchy granátů v 5 čtvrti. Shořel sklad potravin. Výbuchy na Glubokoj, Ptutnom, u strojírenského závodu, v 5. čtvrti. Střílejí ještě i z Dzeržinska. Artěmovské nemocnice jsou plné zraněných ukrajinských vojáků“.

Oksana Škoda oznamuje:

„Přišla informace, že od 1. února má junta v úmyslu vyřadit na území DNR a LLR mobilní spojení (sítě MTS, Life, Kyjevstar) Technické podrobnosti nevím. Brnkli z managementu jedné mobilní společnosti. Předem upozorněn – znamená ozbrojen“.

28.01.15. 15:32. Zpráva domobrany.

„Gorlovka: Pátou šachtu ostřelují už několik hodin. Kalinovka: Bouchá to neustále. Mobilizace v Artěmovsku: Oznamují, že  berou lidi z ulic. V podnicích taky. Studium ve školách zrušeno až do pondělí. Do Artemovska jedou řetězce nákladních automobilů, nabité raněnými a mrtvými Ukry. Doněck: Ukroteroristé ostřelují z raketometů (plný balíček) rajon 1 nástupiště a haldu šachty Panfilovskaja“.

Ukři napsali: „Ten chlap Nasty Dmitruk [napsal báseň „Nebudem bratry“] utekl do Ruska před mobilizací. Chlapi, jak je to … „

28.01.15 Zpráva domobrany.

„V současné době, ukrajinská armáda používá spíše taktiku ostřelování, než útoků. V zásadě děláme to samé. Pokračuje útok na debalcevský kotel. Bojuje se tam všude. Lozovojohniska odporu tam stále jsou, ale každý den méně, není to osada, ale mraveniště s nějakými Ukry. Trojickoje- tady kategoricky píšouje naše“ nebo „ne naše“ vesnice. Ale je „sdílená“. Naše i jejich jednotky tam jsou. A chvíli bijem je a chvíli oni nás. Stručně řečeno, naprostý zmatek . Další věc – Krasnyj Pachar, tam jsme my. A Mironovsce je neutrální půda jsou tam naši i nepřítel a probíhají naplno pouliční boje. Ševčenko naši skutečně obsadili. Ale je třeba počkat, znáte to – ukři udeří a my nemáme ani opevnění, ani plán obrany. Ale Novoorlovka je už definitivně naše. A k vřelému přivítání Ukrů je vše připraveno. Nyní to vypadá na patovou situaci na velké části fronty. Ukrajinská armáda má více sil, ale my jsme zkušenější a máme vyšší morálku. Ukazuje se, že síly jsou stejné. Ale nepřítel svou přesilu rychle ztrácí v mnoha bezvýznamných a nemilosrdných útocích! My vylepšujeme své dovednosti.

28.01.15 Zpráva z LifeNews.

„V debalcevské „kapse„mezi ukrajinskými vojáky a Národní gardou v kvete dezerce, velení okupantů začalo používat oddíly cizinců. Na ostatních úsecích fronty nelegálně mobilizova vojáci Ukrajinu nechtějí bojovat a zabíjet civilní obyvatelstvo. Část vojáků dezertuje k domobraně a někteří prostě utečou.“

https://www.youtube.com/watch?v=Lea_tE6Sj8U&x-yt-cl=84838260&x-yt-ts=1422327029&feature=player_embedded


Ve druhé
m videu Semjona Pegova reportáž od Mariupolu.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&x-yt-cl=84838260&v=zXh3WRvyRMc&x-yt-ts=1422327029

28.01.15 Zpráva dobrovolníka Prochorova.

„V Píscích se tvrdě bojuje –  z Opytnogo to valí dělostřelectvem. Avdějevka je pod palbou. V Marince a Krasnogorovce je veselo – Ukři dokonce organizovali evakuaci obyvatel. To dosud ale nikdy nedělali, možná že za živými štíty hodlají  přemístit své síly. Už třetí den  ničí Elenovku. Tanky byly na Putilovce (ukrajinské – pozn. red.), a byl zničen kontrolní bod v osadě Spartak. Pravda, cena toho podle údajů ukrajinské strany byla 12 padlých z 25. brigády (zemřeli 22.01) a 5 padlých z 95. brigády (zemřeli 25-26.01). Také ukrajinští dobrovolníci uvedli, že do poltavské vojenské nemocnice přivezli 40 zraněných bojovníků od Debalceva. Kromě toho, na ukrajinském kontrolním bodu v Černuchinu nemají vodu, jídlo a neprůstřelné vesty. Zranění byli odvezeni před 3 dny ze Z kontrolního bodu Ukři posílají všechny zprávy velení -, ale nic se neděje“.


Od domobrany:

„Podle rozvědky DNR, ukrajinská armáda zvyšuje počty skupiny vojsk a stahuje do zóny ATO další síly. Oznamuje to informační kancelář domobrany Novorossii. Uvádí se, že do oblasti Orlovky (11 severozápadně od Doněcku) byl přemístěn tankový prapor, posílený šesti samochodnými děly. Do Avdějevky přijela kolona techniky: cca 40 tanků, 15 BMP, 10BTR a 12 samochodných děl (SAU) „Gvozdika“. Ve směru Artěmovska se pohybovala kolona 16 tanků a 22 BMP, 9BTR, 9 raketometů „Grad“, 6 nákladních „Uralů“ a 11 GAZ-66 s houfnicemi D-30 v závěsu, 8 vozů ZIL-130 s mužstvem. Ve směru Debalcevo na dálnici byla pozorována pohybující se kolona různé obrněné techniky – asi 70 kusů„.

28.01.15. 17:44. Zpráva dobrovolník s volacím znakem „Sčastlivyj„.

„Úspěšné pohyby u Krasnogo Pachara a Novoluganskogo. Kluci z DNR se s námi zdraví. Peklo – náckové odvážejí Kamazy padlé a raněné. Přišla informace o tom, že Ukrajinci chystají útok z Debalceva na Jenakijevo, Gorlovku, Pervomajsk„.

Zpráva domobrany:

„V současné době obkličují Písky ze severu a jihu. Pokračuje útok na východ od obce Gurty, zužující hrdlo debalcevského kotle. Obsadili jsme polovinu osady Marinka. Ve rajonu Kirovsk domobrana osvobodila obec Ševčenko. Zašli jsme jsme do západní části obce Maloorlovka. na severu Gorlovky jsme zašli do obce Bajrak. Ostřelováním byl přerušen přívod elektřiny na důl Zasjadko. 188 horníků je blokováno v podzemí. Nyní se je snaží osvobodit„.

http://korrespondent.net/business/economics/3472305-v-mynfyne-rasskazaly-skolko-ukrayna-dolzhna-rossyy-deneh

Ministerstvo financí řeklo, kolik dluží Ukrajina Rusku peněz
Korrespondent.biz, dnes, 17:45

Dluh Ukrajiny Rusku a jeho bankám na počátku roku 2015 dosáhl na 4,73 miliardy dolarů.
Přímý dluh Ukrajiny garantovaný státem vůči  Rusku a jím ovládaným bankám na počátku roku 2015 bylo 4,728 miliardy dolarů, to je 12,2% z celkového zahraničního dluhu Ukrajiny, uvedlo údaje Ukrajinské ministerstvo financí. Podle údajů, činí přímý dluh Ukrajiny  Rusku 3miliardy dolarů v eurobondech se splatností v prosinci 2015 a 0,6059 miliardy dolarů na základě dohody o vzájemném zápočtu z roku 1997 v souvislosti s Černomořskou flotilou na území Ukrajiny.

http://korrespondent.net/ukraine/3472304-zhytelui-lvovskoi-oblasty-daly-try-hoda-za-neiavku-v-voenkomat

Občan lvovské oblasti dostal tři roky, protože se nedostavil na povolávací rozkaz
Z Korrespondent.net dnes 17:49

Děkuji Ernestovi a dáme si mapy:

Ukrajinská:

Террористы продолжают штурмовать позиции силовиков: карта АТО - фото 1

Opolčenská:

01 27

Legenda od  TK

27. leden 2015

1. Při dělostřeleckém a raketometném (Grad, Uragan) ostřelování obydlených čtvrtí Luhanska zemřelo 16 civilistů.
2. Útok výzvědných jednotek VSU u obce Stanice Luhanska.
3. Dělostřelecké ostřelování pozic VSU u obce Štěstí.
4. Raketometný útok na obec Rodakovo.
5. Útok jednotek VSN směrem na obec Nižhne. Probíhala vzájemná dělostřelecká palba u blokpostů č.29, 31, výšiny 175 a obcí Krymskoe a Novotoškovskoe.
6. Dělostřelecká palba na kolonu jednotek VSU u obce Zolotoe.
7. Pokračují boje u obce Popasnaya.
8. Pokračují boje v Debalcevské kapse. Jednotky VSU udržují protiútoky u obcí Troickoje, Krasny Pachar, Mironovka, Mironovsky, Sanžarovka, Novogrigorovka a Lozovoe.
9. Dělostřelecká palba na obce Centralny a Vergulevka.
10. Jednotky VSN pokračují v protiútocích za účasti raketometů. Probíhala dělostřelecká palba na pozice VSU u obcí Debalcevo, Černuchino, Nikišino, Ševčenko a Polevoje.
11. Dělostřelecká palba na obec Jenakijevo.
12. Při raketometném a dělostřeleckém útoku na Gorlovku zemřelo 6 civilistů, z toho 2 děti. Jednotky VSU zahájily protiútok u obcí Artemovo a Gorlovka.
Pokračují boje u obcí Majorsk, Šumy a Artemovo.
13. Do železniční stanice v Artemovsku dorazily posily tankové brigády VSU.
14. Jednotky VSU se pokusily o průlom u obcí Makejevka a Jasinovataya, útok byl odražen. Dělostřelecká palba na obec Makajevka.
15. Dělostřelecká palba na obytné čtvrti Doněcka (čtvrť Kujbiševská, Kyjevská, Petrovská a Kirovská)
16. Raketometný zásah pozic VSU u obce Avdejevka.
17. Pokračují boje za účasti tanků u obcí Vodjanoje, Opytnoje a Písky
18. Pěchota zaútočila za dělostřelecké podpory na pozice VSU u obce Marinka.

Interaktivní komentovaná:

Z informací komentátora:

Doněck

Nic nového, obytné čtvrti stále pod ukrajinskou dělostřelbou.

Marienka – opolčencům se daří probíjet se do centra obce.Kyjev se snaží přisouvat posily. Změna  je  u Písků, tam už před týdnem bylo řečeno, že jsou pod kontrolou opolčení, dneska jde informace, že na severozápadním okraji se drží ještě několik skupin Ukrů… Letiště  a  část Spartak je pod kontrolou povstalců. Bohužel se zadrhnul nástup na Avdějevku. Dobyta  není Skatavataja… Naopak tam odtud  Kyjev zkusil zaútočit na Verchnětrojické a Krasnyj Partyzan. Ale byl odražen.Ovšem síly DNR  z útoku přešly do obrany…

Gorlovka

Evidentně  už není ve hře útok na Dzeržinsk, Naopak Ukři tam přesunuli posily  a ty se nyní pokoušejí získat zpět, co bylo v předchozích dnech opolčenci vybojováno. Takže  se bojuje  v Magdalenovce, ale také Arťomovu,Kirovo a  Majorsku, které už dříve byly hlášeny jako pod plnou kontrolou domobrany…

Východní strana  Gorlovského výběžku – Lozovoje také už bylo dříve ohlášeno jako dobyté, nový stav – probíhají tam boje. Novoazovsk, který byl před  pádem – došly posily UK Army… Samotná Gorlovka  je pod těžký nepřetržitým ostřelováním.

Debalcevská kapsa

Zde by se opolčencům mělo dařit. Získána je Sandžarovka. Vedle toho  byly Ukrům vyrvány  dvě strategické výšiny. Obsazeny  obce Novogrigorjevka  a Druhá Ploščadka těsně u Debalceva. Debalcevská posádka  se pokouší o protiútoky.

Na dně  kapsy  byli Ukři vyhnáni z Novoorlovky a  podle nepotvrzených zpráv  i ze Ševčenkova.

Kyjev podnikl útok na Krasnyj Pachar a Trojické. U Krasného Pacharu pohořel , v Trojickém se bojuje. Opolčení tam přisouvá posily. Bojuje  se stále u Popasné / nikoli v Popsané…./

Bachmutská silnice. Nic nového. většinou dělostřelecké souboje.

Štěstí a Stancija Luganskaja

zde je situace  stabilizovaná a pravděpodobně jde momentálně o „klidné“ místo fronty. Ovšem odnesl to Lugansk, který pravděpodobně  ze Štěstí si vzaly do práce   raketomety  Smršč a způsobily  ve městě  velké škody  na domech – více než 100  a lidech. Také více než 100.

Za to se situace vyhrocuje na střední frontě pod Doněckem, kde   Ukři stále silněji tlačí na Jelenovku a Dokučajevsk. Přisouvají další posily. A to dělá komentátorovi docela velké starosti.

Já k tomu mohu jen dodat, že moje  nepříliš dobré pocity  z předvčerejší svodky – včera byl jen štěk, se, bohužel naplnily. A nijak zvláštní radost , z toho, co říká, nemám ani dneska…

Vlkova část:

Já dnes začnu dvěma snímky, které mi přišly od kosířů

Nejprve  ten od  nicku ziss, který je koláží dvou Obamových výroků, které charakterizují naprosto neudržitelný postoj našeho západního vidění současného světa! Koho chceme  přesvědčit o platnosti našich hodnot, respektive o tom, že nějaké hodnoty vlastně ještě máme?

sv

Přiteli Jeníku, už chápeš, proč musím udržovat Ukrajinskou svodku a o co mi jde?

Druhý snímek mi přišel od PB.  A docela se stydím, že  jsme nebyli schopni ho ve třech najít hned, jak se objevil na ukrajinských zdrojích!!! Tohle beru docela jako naše selhání.

Jde o faksimili článku z Práva z 27. ledna 2015, straně 13 a je také za tisíc komentářů:

sv1

Takže už i ukrajinské podotýkám, že  STATNI  autority jaksi přiznávají, jak to s  tím Majdanem bylo. A  aby  nebylo vůbec  žádných pochyb, tak jsem hledal nějaké původní texty  na ukrajinských serverech, které by informaci Práva potvrdily. A stejnou informaci přinesla,v  anglickém jazyce!! dokonce  i ukrajinská tisková agentura UNIAN! Aby bylo po debatách, jestli to nepsal nějaký pokoutní zrádcovský rusofilní plátek!! UNIAN vážení.

http://www.unian.info/society/1036260-maidan-activists-nihoian-and-zhiznevskiy-not-killed-by-police.html

Takže  věřím, že nikoho nepřekvapí, když ten odkaz na UNIAN dám do Faktů o Ukrajině!

Také třetí informace pochází od kosíře, tentokráte od Chacala. Bratislavský deník N  udělal rozhovor s jedním ze slovenských bigotních pravověrných – Alexandrem Dulebou. Toho už si tady dostatečně podával ve svých nedávných příspěvcích Pacho. Nicméně, ten rozhovor  je bezesporu zajímavý a docela dost věcí  bych podepsal také. Ovšem závěr by  byl přesně opačný.  zvláštní – on i já sčítáme  1+1 , sčítat umíme oba a přeci nám každému vyjde jiný výsledek.  Ale ten rozhovor  za přečtení stojí:

https://dennikn.sk/34283/duleba-putin-chce-vytvorit-nove-podnestersko/?ref=top

Jo , mimochodem, na  té stránce rozhovoru je i anketa zda zavést proti Rusku nové sankce nebo ne. Když jsem v ní hlasoval já, tak jsem zjistil, že 77% hlasujících čtenářů  je pro uvalení dalších sankcí  na Rusko. Zkuste to taky , jestli se něco změnilo. Docela mne to zaskočilo protože  jsem tak nějak věřil, že   Slováci mají o něco méně vymyté mozky  než  my tady  v Čechách.

Podle  Deutsche  Wirtschfts Nachrichten se to začíná velmi tvrdě mlít okolo sankcí proti Rusku . Jestřáby -Británie, Holandsko Lotyšsko , Estonsko, Polsko,Irsko chtějí, řečeno doslova trestat Rusko, zatímco Španělsko, Lucembursko, Rakousko a nejspíš i Itálie, by přivítali zmírnění sankcí. O Řecku a jeho pozici už byla  dostatečně  řeč a nyní Atheny dokonce vypustily informaci, že  zvažují při jednání o ruských sankcích použití práva veta…

Ovšem na pilu tlačí Washinghton, který chce nejen další sankce, ale také aby EU poskytla Ukrajině další a další úvěry….

viz : http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/01/28/druck-aus-den-usa-eu-gespalten-ueber-neue-sanktionen-gegen-russland/

a

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/01/27/griechenland-brueskiert-eu-und-lehnt-neue-russland-sanktionen-ab/

Řeckou pozici po volbách jsme trefil naprosto přesně. Včera už to evidentně doklaplo i mnoha dalším, včetně Reuters  a Bloomerga, o ostatních nemluvě. Takže  opět půjdu dál než oni a dřív než oni. Jakkoli se  budou mnozí velmi a velmi cukat, tak Řekové nakonec  další redukci dluhu dostanou. Za to, že  nebudou dělat potíže. Pokud  se ovšem  dříve nepovede  rozložit Syrizu a jejího koaličního partnera. Nedělejme si iluze, že  hnutí Syriza  jsou odhodlaní bojovníci za pravdu, nic než pravdu, co jim prachy nic neříkají a  a jejich cílem je svrhnout globální kapitalismus. To je úplně stejná naivita, jako s myslet, že miliardář  Babiš, kudy chodí, tudy myslí na blaho obyčejného občana Nováka.

DWN soudí, že  v březnu, až se bude znovu o sankcích jednat  v  EU na nejvyšší úrovni, dojde ke kompromisu, který může vypadat tak, že  sankce nebudou zvýšeny, ale protaženy nikoli o půl roku do září, ale  až do Silvestra.

U informací z DWN  ještě zůstanu. Zajímavé věci se dějí kolem plynu a plynovodů. Rusové po South Streamu se rozhodli zastavit i skoro už nastartovanou výstavbu Nordstreaamu 2. Přiznávám, že o tomto projektu jsem neměl ani nejmenší tušení!  A být  obyvatelem Bulharska, Maďarska nebo Rakouska, byl bych nyní vztekem do ruda!  Takže Německo, Francie a  další, co jsou napojeni na Nordstream měli mít ještě  jednu trubku, asi pro jistotu, ale  ti, co jsou závislí  na rourách přes Edinoukrainu a  hrozí jim tedy  efektivní mrznutí, tak ti museli odepsat kvůli „vyšším zájmům“ svou rouru  na kterou by Jacenuk nedosáhl?  Inu , všichni jsme si v EU rovni, jen někteří rovnější. Gazprom projekt Nordstream 2 pozastavil. Zatím ještě nezrušil. Důvody  jsou  dva

– padající  ceny  uhlovodíků dělají z výstavby  dalšího plynovodu riskantní podnik

– nepříznivé politické klima.

Mimochodem , jak se píše http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/01/28/gazprom-stoppt-ausbau-der-ostsee-pipeline/

Je tam ještě třetí problém -Nordstream je prý vytížen jen na 40% své kapacity. Důvodem  jsou obstrukce  EU , které zavedlo kvoty  pro přepravu plynu na  plynovodech, navazujících na  Nordstream. Kromě jiného také na Opal, kterým je propojeno s Nordstreamem  Česko, potažmo i Slovensko. Plyn z Nordstreamu může  využívat jen menší část jeho kapacity. Zbytek musí být uvolněn jiným dodavatelům…. Takže  zima může  klidně být i  v obou republikách bývalého Československa… A úplně mne dostal závěr  toho článku – Merkelová se měla vyslovit, aby  Bulharsko začalo s Ruskem  znovu jednat o South streamu!!!  Prý je  dost času na to , aby   „právní otázky“ byly řádně zpracovány!!  Ty tzv. „právní otázky“ nebyly  mezi Sofií a Moskvou! Ale mezi Bruselem a Moskvou!  A nic se nezměnilo! Viz Opal! Vůbec nic. Jediné, co je nové je, že  Rusové s e dohodli s Turky a prostě  plyn dodají do Turecka a Turci ho, s přirážkou, budou podle svých zájmů a možností prodávat dál. Takže  kupci se musí dohodnout už ne jenom s Rusem, ale i s Turkem. A nejen to – kupec  je nyní v situaci,  že  mu Rus  South stream nepřivede  až k Vídni, ale  skončí s e svou investicí na tureckých hranicích!  A kupec na sebe bude muset vzít náklady  na  protažení trubek dál. Což při dnešních cenách plynu.. Ale to bych psal zase o Nordstream 2..

Nechce  se  vám křičet – hoďte na ně síť!? Mně  ano. A  každý den více. Třebaže sem tam zazní i od papalášů Z EU  rozumný hlas. Naposled  včera  od  šéfa Europarlamentu Martina Schulze. Který při interview  pro rakouskou tiskovou agenturu APA  v Praze prohlásil o protiruských sankcích doslova.

„Co se týče dalších sankcí, kdyby měly  otupit vzniklou krizi, byl bych pro jejich zavedení, ale já pochybují , že  se dalšími sankcemi  dá krize ukončit. „

zdroj: http://www.martin-schulz.eu/index.php?link=4&bereich=1&details=1&id=1398

Tady jsem chtěl původně dneska  skončit.A pustit už MP. Jenže  pak jsem narazil na dva linky, které spolu souvisí.A  ačkoli frontové věci nechávám oběma kolegům, v tomto případě udělám zásadní výjimku. To abychom věděli, jak funguje kyjevská propaganda a co chtějí, aby jim svět zbaštil / a on jim to bohužel také baští/.

Nejdříve  link na ukrajinský zdroj:

O tom jak  povstalci postříleli zajaté ukrajinské vojáky v Krasnom Partyzanu – pro připomenutí, to je ta  obec, o které jeden z vysokých ukrajinských generálů po jejím dobytí tvrdil, že  tam nebyla žádná posádka a opolčenci dělají vítězství z ničeho… Nebuďme  trapní detailisté a neřešme , jak to,  že když tam nebyla posádka a byla to neobsazená obec, tam mohli rebelové někoho zajmout. To je prostě  momentálně pod  naši rozlišišovací úroveň. Tady máte  ukrajinský link na  tu opolčenskou bestialitu! A je to věru drsná podívaná:

http://www.62.ua/article/724318?utm_source=web

Jste náležitě  zhnuseni a  vyděšeni? Já byl také. Ale jen do chvíle, než jsem se dostal k tomuto videu opolčenců:

https://www.youtube.com/watch?v=TgUbKor__bc&x-yt-cl=84924572&x-yt-ts=1422411861

Ten rozstřílený zajatec je prokazatelně živý. V nemocnici v Doněcku… Mám rád  happyendy. Zejména , když mám co do činění s demokraturou podle Jacenuka  a Porošenka.

Ještě drobnost – Mria  se nám opět objevila na Flightradaru. Letí kolem Sicilie směr  Řím. Takže opravdu nic nenasvědčuje tomu, že  ty tanky skončily na Ukrajině….

Část MP:

Svodka od Ukrů:

Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě.

Teroristé pokračují v útoku na pozice bezpečnostních sil: mapa ATO
28 leden 2015, 13:10
http://obozrevatel.com/crime/62507-opublikovana-aktualnaya-karta-zonyi-ato.htm

Informační a analytické centrum SNBO Ukrajiny vydalo aktuální mapu zóny ATO na východní Ukrajině k poledni 28. ledna.

Podle služby v průběhu dne pokusy o útoky na četné ostřelování ozbrojenci pozic sil ATO pokračovaly.

Možnost dalšího vyhrocení ozbrojené konfrontace, naznačují  náklady zbraní munice pohonných hmot a maziv z uzemí RF, jak se očekávalo, jakmile ruský tzv. „humanitární “ konvoj vyjel na Donbas.

Ve všech oblastech zóny ATO teroristé opakovaně ostřelovali pozice sil ATO dělostřelectvem, minomety, granátomety, tanky a raketomety “ Grad“.

27.ledna na hranici s Ruskem pohraničníci zadrželi rezidenta obce Slavjanoserbsk, podezřelého ze zapojení do činností ilegálních ozbrojených skupin. Snažil se opustit Ukrajinu přes kontrolní stanoviště „Melovoje“ v regionu Luhanska.

V důsledku útoků ozbrojenců je poškozeno potrubí v Popasnoj, vesnicích Nižnaja Olchovaja, Olchovskaja chatová oblast (Stanično-Luhanský region). Štěstí zůstává bez elektřiny tepla a plynu. Na Luhanské TES je poškození 1. a 2. kolektoru plynovodu a čerpací technika.

Teroristé provedli údery z raketometů BM-21 „Grad“ na nádraží v Debalcevu. Kvůli pokusům ozbrojenců obsadit město, tam už šestý den není voda, elektřina a topení.

Také 27. ledna ozbrojenci ostřelovali nemocnici ve Svetlodarsku, Doněcké oblasti. Zahynula sestra

Za poslední den 3 naši vojáci zahynuli a 15 jich bylo zraněno.

* Na ukro-serverech šly od rána zprávy o udajném nočním útoku opolčenců na Luhansk, no zdá se mi dost nepravděpodobné že by si stříleli po svém hlavním městě, které již téměř rok brání. Takže nejspíš ukrové začali s ostřelováním tohoto, po Doněcku dalšího velkoměsta Donbasu.
Další, doslova panické zprávy a to hned na několika serverech (navštívil jsem jich asi 6)
jdou o soustřeďování  vojsk VSN a útoku na Debalcevo. Tam je to jasné,opolčenci se zřejmě chytají osvobodit město a Ukři v panice bijí na poplach.
Objevila se zpráva že včera 27. ledna, přijel do Gorlovky prezident DNR A. Zacharčenko,
uctít památku padlých u pomníku z II.světové války a že řekl že to bude i jejich pomníkem v boji proti nacismu.
No, dle mě tam byl hlavně podpořit morálku bojovníku DNR před Debalcevským nastoupením..

Teroristé ostřelovali Luhansk  dělostřelectvem: zveřejněno video
28 leden 2015, 05:15
http://obozrevatel.com/crime/43029-terroristyi-obstrelyali-lugansk-iz-artillerii-opublikovano-video.htm

Teroristé ostřelovali Luhansk z dělostřelectva.

V různých oblastech Luhanska je slyšel řev zbraní. Několik silných salv zahřmělo v oblasti kina „Ukrajina“, píše „informátor“. Podle svědků, před výbuchy bylo slyšet zvuk z letu. Salvy slyšeli i ve východní části města.
Uživatelé sociálních sítí tvrdí, že kolem 22:14, 27. ledna slyšeli několik salv u kina „Bouřlivák“. Byly také vidět záblesky ze čtvrti Mirnogo ( Lutuginský směr) směrem k čtvrti
Gaevogo.

* Bouchalo to tam řádně, viz.noční videa zde :
https://www.youtube.com/watch?v=QLeOCxKXNtk&x-yt-ts=1422327029x-yt-cl=84838260

https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1422327029&v=QLeOCxKXNtkx-yt-cl=84838260#t=28

Chtě nechtě do toho musím po těch prvních zprávách MP vstoupit…. Opravdu mu  to jeho projíždění ukrajinských zdrojů nezávidím.!  V jedné zprávě se nás  snaží přesvědčit, že  agent -dement nevěděl nic lepšího než zkoušet zmizet do Ruska  přes  přechod kontrolovaný Kyjevem, v  další, že  povstalci nevědí roupama nic lepšího, než ještě raketomety pálit na to málo, co ještě v Luhansku zůstalo pohromadě, včetně škol, školek a  nemocnic. Jak informuje  Ernest!!!!   Ale slovo má MP

Jak uvádí „Pozorovatel“, den předem u Stanice Luhanské se ozbrojenci dostali pod těžkou palbou při přechodu přes řeku.

Debalcevo stále pod palbou. Životně  důležité systémy pracují nepravidelně.
28.01.2015 08:55     http://informator.lg.ua/?p=64927

Debalcevo je bez topení, vody a světla.Situace přechází do kritické fáze. Město je pod neustálým bombardováním. O tom na své stránce na Facebooku píše novinář Anastasij Stanko.

„Není možné v této chvíli říci, kolik je mrtvých a zraněných. Služby tísňové pomoci se tam nemohou dostat, v tom smyslu, vše co z těch služeb zbylo. Lidé se bojí jít do práce. Komunikace fuguje pouze ve čtvrtém patře městské správy „- říká Anastasij Stanko.

Kromě toho, novinář uvádí, že si lidé musejí vařit své jídlo přímo na ohni poblíž vchodů. „Vařit není téměř z čeho. Na ulici je nebezpečno, bezpečí je pouze ve sklepě. Teplota 1-8 °C. Můžete se vydat pro humanitární pomoc, ale silnice je podpalbou „- říká Anastasij Stanko.Připomeňme si, že ostřelování Debalceva nepřestává už déle než jeden den.

Ozbrojenci přemísťují lidi a techniku pod Debalcevo.
http://www.ukrinform.ua/rus/невс/
Boeviki_perebrasivayut_lyudey_i_tehniku_pod_debaltsevo_1707347

V oblasti Debalcevo protivník po neúspěšném pokusu o útok přes Troické na Svetlodarsk, ustoupil do původní polohy a přeskupuje se.

Informuje  Dmitrij Tymčuk.

„Je pozorován pohyb přes Stachanov do dané oblasti k doplnění bojovníků (až 12 jednotek motorových vozidel, většinou krytá vojenská vozidla, a asi 18 obrněných vozidel),“ – napsal Tymčuk.

Kromě toho, v oblasti Uglegorska a ve směru k Svetlodarské vodní nádrži, nepřítel pokračuje v hromadění dalších taktických rezerv, zvyšujíc tak značně uderný potenciál svých formací.

Na Debalcevské kapse bojuje 2,5 tisíce bojovníků a vojáků RF.
http://www.ukrinform.ua/rus/ne/na_debaltsevskom_platsdarme_voyuyut_25_tisyachi_
boevikov_i_voennih_rf_1707343

Rusko-teroristické síly nadále hromadí sily a výzbroj v oblasti Debalcevské
kapsy.

O tom na Facebooku napsal koordinátor skupiny „Informační odporu“ Dmitry Tymčuk.

„V různých částech  Debalcevské kapsy – pozn.red.) v současné době bojuje 5 praporně taktických skupin (BTG) nepřítele (alespoň jeden z nich je zkompletován z ruských výsadkových jednotek BDB) a rovněž tři  dělostřelecké celky.

Kromě toho se v této oblasti vyskytují četné malé formace teroristů vyzbrojených samostatnými kusy těžkých pěchotních zbraní, „- řekl Tymčuk.

Podle „IS“, celkový počet jednotek rusko-teroristických vojsk, které bojují na Debalcevské kapse je asi 2500 lidí, až 35 tanků, 50 obrněných bojových vozidel, kolem 50-ti kusů děl (včetně SAU), rovněž tak minimálně 22 celků raketometů.

Pluk „Azov“ vstoupil pod Volnovahou do art-duelu s teroristy: oběti jsou na obou stranách.
28 leden 2015, 13:23
http://obozrevatel.com/crime/04193-polka-azov-pod-volnovahoj-vstupil-v-artduel-s-terroristami-est-poteri-s-obeih-storon.htm

Ve středu 28. ledna v obcích a Granite, Mykolaivka, Volnovachadošlo k boji pluku „Azov“ s teroristy, což mělo za následek ztráty na obou stranách .

To se uvádí na stránce pluku v sociální síti VKontakte .

„V noci a celé ráno neustávalo ostřelování ukrajinských pozic. Zejména ruské zbraně obnovily palbu ve směru z Grantnogo a Nikolajevky.Dělostřelecká skupina pluku “ Azov „, vyjela na frontu, aby se zabránilo teroristům rozstřílet
civilní sídla. Stáhnouc na sebe palbu separatistů, vstoupily Azovci do art-duelu „- píše se v prohlášení.“Na obou stranách jsou ztráty. Ztráty personálu pluku“ Azov “ se v současné době upřesnují“ – píše se ve zprávě.Poradce ministra vnitra Anton Geraščenko
v bitvě u obce Granitnoe ve středu ráno zahynul jeden voják pluku „Azov“, šest dalších bylo zraněno.Podle Geraščenka, minomety „Azova“ způsobily „vážné škody nepříteli,“ ti
ostřelovaly vesnici Granitnoe za účelem demoralizace a zastrašení obyvatel.

„Celkově zůstává situace pod Mariupolem stabilní. Nepřítel neprojde.“ – Řekl poradce hlavy MVD.

Jak uvádí „Pozorovatel“, v noci ze dne 28. ledna, ozbrojenci utpěli fiasko v oblasti Debalcevo. Kromě toho, podle OK „Sever“, po útoku na Krymskoe bylo zničeno mnoho teroristů.

* Přidám ještě jednu rekapitulaci nácka z Dněpru-1.

Bojovník ATO řekl, jak „Kyborgové“ chránily Doněcké letiště.
28 leden 2015, 14:25
http://obozrevatel.com/politics/90526-zaschitnikov-donetskogo-aeroporta-byilo-vsego-okolo-60.htm

Obranu doněckého letiště drželo ne více než 60 ukrajinských vojáků. Aby mohli vzít tento objekt, „DNRovci“ ztratili stovky bojovníků. Podrobnosti  „Pozorovateli“ řekl bývalý velitel roty dobrovolnické pluku „Dněpr-1“ Vladimir Šilov, jehož bojový soudruzi stále drží vesnici Písky, nedaleko Doněcku.

„Převyšujíc takové, jako je Motorola – který 90 x“ vzal „letiště, a jeho podlost ( se zbořením konstrukce), líčící jako velké vítězství – řekl Šilov. – V Novém terminálu to byl „spojený piroh“ – naši v jedněch patrech,“ dyrovci “ ve druhých. „DNRovci“ podvodem během příměří pod záminkou odvozu mrtvých a raněných byli schopni tajně vstoupit a pokradmu, vtáhnout techniku. A pak najednou ho vyhodili do povětří ..“ „Dnrovci“ část lidí, vytáhil z trosek a tak se u nich objevili zajatí „kyborgové“.

Pří tom Šilov řekl, že požární zbrojnice na letišti byla dosud Ukrajinská a až 25 ledna byli ukrajinský vojáci staženi z území meteorologické stanice.“Prakticky nemá smysl ji držet, když bojovníci nezůstali v terminálu, tak je velmi obtížné se bránit,“ – řekl velitel roty, který prochází léčbu v Kyjevě poté, co byl zraněn .

Bojovník nepovažuje ztrátu letiště jako hlavní porážku ukrajinské armády.

“ Letiště je pouze symbolem odolnosti ukrajinské ducha. Ale jako strategický objekt, – nemá žádnou strategickou hodnotu. Dokud budou stát Písky a Avdějevka. Dokud se přistávací dráha ostřeluje z naších pozic, při jakémkoli pokusu vzlétnout odtud … přenosné systémy protivzdušné obrany „Strela“.. „udělají svou práci … Pokud ustoupíme, budou moci opravit dráhy a zkusit tam něco začít, „- řekl Šilov.

Současně, dobrovolník poznamenal, že situace v Pískách a Avdějevce je v současné době velmi obtížná.“V Pískách rozdmýchává situaci intenzivnější dělostřelecké duely. V Avdějevce k večeru 27. ledna je situace kritická,..“ .

Zdroj vydání zmínil vinu vedení generálního štábu za ztrátu letiště:
„Dokud náčelník štábu Viktor Muženko a armádní šéf Ukrajiny Anatoliy Pušnjakov byli daleko, šel protiútok (ze strany obránců letiště – pozn.) a “ DNRovci “ se tak vyděsili, že vyhodili do povětří most. Dokud se v dané oblasti neobjevili Muženko a Pušnjakov a nezasáhli do řízení, které do té doby úspěšně prováděl velitel 93. brigády VSU, všechno šlo dobře. „

Obama a Merkelová se dohodly, přivest RF k odpovědnosti.
http://www.ukrinform.ua/rus/news/obama_i_merkel_dogovorilis_privlech_rf_k_otvetstvennosti_a_ukraine_moshchno_pomoch_finansovo_1707330
04:35 01/28/2015

Americký prezident Barack Obama a německá kancléřka Angela Merkelová projednali po telefonu nutnost dovést Rusko k odpovědnosti za eskalaci konfliktu na východě Ukrajiny.

Podle Bílého domu, se rozhovor konal v pondělí, píše dopisovatel Ukrinformu .

„Oba představitelé vyjádřili své znepokojení nad významným nárůstem násilí na východě Ukrajiny, stejně jako k materiální podpoře separatistů ze strany Ruska a jeho nesplnění povinnosti v souladu s dohodou o Minsku,“ – uvádí se ve veřejném dokumentu.
Strany se také “ shodli na  potřebě přimět Rusko k odpovědnosti za svou činnost“

Kromě toho, se představitelé dohodli na „významu dokončení úsilí k vytvoření silného balíčku finanční pomoci pro Ukrajinu, aby mohla stabilizovat svou ekonomiku.“ Je třeba zdůraznit, že reformy, které nyní probíhají na Ukrajině, položí základy pro návrat
ekonomiky k růstu a prosperitě.

* Neuvěřitelné, strůjci a sponzoři občanské války, vedou oběť k odpovědnosti !!

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.