Ukrajinská svodka ze dne 29.1.2015


pro https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali Ernest,MP a vlk s přispěním dalších

Všechny texty bez uvedení zdroje jsou převzaty z   vk.com/strelkov_info

28.01.15 Zpráva listu „Pravda DNR.“

„Odvážení dětí bylo potvrzeno. Včera bylo varováno Kurachovo. O vynuceném odebrání dětí ,bez souhlasu rodičů, mluví už nejen „někdo z vojáků“, ale zplnomocněný zástupce hlavy státu. S odkazem na „zákony“, které mají být přijaty.
A otcům a matkám, kteří s takovou perspektivou nesouhlasí, jednu radu: děti do náručí – a utéct. Třeba na osvobozená území, nebo do Ruska.Tam, musím říct, to nebude snadné, ale … Ale vrhat se na ty, kteří přicházejí pro děti, pěstmi, sekerou, atd – neradím. Zmrzačí vás nebo zabijí. Včera podali do parlamentu návrh zákona o nuceném odvážení dětí ze zóny ATO. To znamená, že zákon ještě není, ale už to zkoušejí“.

28.01.15 20:40 Zpráva Interfax.

„Zástupce velitele domobrany DNR Eduard Basurin oznámil částečné obsazení města Debalceva. Podle Basurina má domobrana plnou kontrolu nad severovýchodním okrajem města.
„Kontrola dálnice Artem
ovsk – Debalcevo zcela přešla na síly domobrany,“ – zdůraznil zástupce velitele. Dříve bylo hlášeno, že ukrajinské orgány opouští prostor Debalceva„.

Zpráva domobrany:

Ostřelováním byla zasažena 5. čtvrť Gorlovky a osada Kalinovka. Na ulici Minina a Požarskího byli zabiti dva náhodní chodci, čtyři další byli zraněni. Výsledkem útoků bylo 10 zraněných civilistů, včetně tří dětí, zabito bylo pět lidí. Celkem během bojů bylo zraněno různě těžce 235 obyvatel Gorlovky z nich bylo 17 dětí, zabito bylo 115 obyvatel města. „

28.01.15 21:25. Zpráva domobrany.

„V Doněcku, byla zadržena diverzní skupina nepřítele – 3 osoby z minometu ostřelovaly město, přesouvaly se autem. Všichni tři jsou občané Ruské federace – 2 z Krasnodaru, jeden z Krasnodarského kraje„.

Od dobrovolníka s volacím znakem „Medvel“:

Do Avdějevky přijela kolona techniky: cca. 40 tanků a 15 BMP, 10 BTR a 12SAU „Gvozdika“. Vice než 40 tanků přijelo do Artemovska. Je možný útok na Gorlovku, nebo průlom na Debalcevo.Nejspíše průlom na Děbalcevo. Vzhledem k tomu, že silnice Debalcevo-Artemovsk je pod naší kontrolou. Bude to masakr.

Od Eduarda Basurina:

hem dne, ukrajinská armáda ztratila 89 mužů padlých a více než 20 kusů techniky: 6 tanky, 2 BMP, 5 automobilů, 12 děl a minometů „

28.01.15 Zpráva Centra pro operativní spolupráce.

„Dnes okupanti použili taktický raketový komplex (TRK) „Točka U“ proti městům s civilisty. Dvě rakety „Točka-U“ dnes startovaly na letišti v Kramatorsku, ve směru Družkovka. Palebné pozice byly mezi Kramatorskem a Družkovkou nedaleko osady Kamyševacha. Hluk při startu a přímo start a létající rakety viděli a slyšeli obyvatelé z Kosťantinovky, Družkovky, Aleksejev-Družkovky a několik dalších obcí. Směr startů:… Doněck, Gorlovka. První zařízení provedlo start v 16:00, druhé v 18:30 (MSK), v souvislosti se zastaralými součástmi raket obě rakety nedosáhly cíle, vybuchly ve vzduchu.v okolí Gorlovky. Souřadnice místa dopadu se upřesňují..

28.01.15. Prohlášení Edward Basurina.

„Ukrajinské speciální služby připravují teroristické akce v DNR. Toto výpověďěli, při výslechu, dvou ukrajinských vojáků ze zneškodněné diverzní skupiny, kteří se vzdali v oblasti Debalceva. Za tímto účelem plánu infiltraci více podvratných skupin pod rouškou místních obyvatel v nejbližších dnech, kteří se převléknou do uniformy domobrany s emblémy DNR a Novorossii. Ty budou podpalovat soukromé domy v předměstích Doněcka, ničit místní orgány a jejich podpůrcé mezi  místními obyvateli. Skupiny jsou tvořeny ze speciálně vyškolených příslušníkůPravého sektoru“, praporu „Azov“ a dalších nacistů pod dohledem zahraničních lektorů. „Známe tyto plány a vstupní prostory těchto skupin. Všichni teroristé při odhalení budou zničeni na místě.“

Celý večerní přehled níže.

https://www.youtube.com/watch?x-yt-cl=84924572&x-yt-ts=1422411861&v=e0P4DS-gZrM&feature=player_embedded

28.01.15 23:55. Zpráva domobrany.

„Charkovští partyzáni ostřelovali ukrajinské kontrolní stanoviště v rajonu Izjum v charkovské oblasti. Zničeno obrněné vozidlo, zabiti dva ukrajinští okupanti„.

Od doněcké domobrany:

Minometné výstřely z Makejevky-Vostočnyj ve směru Mirnogo (upřesňuje se, možná činnost dvou diverzních skupin). Dělostřelectvo nacistů z Avdějevky vede ostřelování makejevského koksárenského kombinátu. Naše dělostřelectvo se také zapojilo. V současné době pracují dvě diverzní skupiny nepřítele u Makejevky. Jedna  se možná přesunuje Fordem Transit bílém, bez SPZ. Na pokyn nezastavil, má prostřelený pravý bok.. Jede k centru města. Pozor, akce „PERECHVAT“ na 23:45. Jedna ze skupin je oblečena do uniforem se symbolikou DNR„.

29.01.15 00:50. Zpráva domobrany Gorlovky.

Boje pokračují. Lehejte si v chodbách. Pryč od oken. A celý Internet se hemží zprávami, že na Gorlovku vypálili dvě „Točky U“ z Kramatorska a ony nedosáhly cíle, protože byly staré a rezavé. Objasním to– to nebyly „Točka-U“, ale jejich analogy, také taktické střely sověstké výroby, ale na skutečnosti to nic nemění“.

Z domobrany:

„V 00:35, Jasinovataja. Ostřelováním nacistů od Avdějevky byla poškozena rozvodna. Velká část Jasinovatoj je bez elektřiny.Do  oděského  přístavu přišlo více než tisíc obsílek ze třech regionálních vojenských úřadů města:. Suvorovskij, Promorskij, Kominternovskij. Podle údajů, které máme,, vedení přístavuu se dohodlo s vojenskými úřady o postupné mobilizaci. Zaměstnanci a rodiny jsou v šoku, někteří dávají výpověď, aby unikli násilnému „náboru“ k bratrovraždě“.

01.29.15. 09:11. Zpráva domobrany.

V noci byla ostřelována z „Graduosada Nižneje. Střely dopadly v centrální části obce. Jeden v blízkosti mateřské školy. Škody se zjišťují. Kolem 06:30 (MSK) ze směru od obce Krasnogorovka ukrajinská armáda ostřelovala Petrovku. Od 8 hodin ráno (MSK) bylo slyšet střelbu z Debalceva. Bojovalo se oblasti Maloorlovky. V oblasti Mariupolu byly z ručních palných zbraní a minometů ostřelovány pozice ukrajinské armády u obcí Orlovskoje a Čermalyk. V jižním směru už třetí den 28. brigáda ukrajinské armády ostřeluje Elenovku. Tam nyní působí speciálně vyškolení  návodčí dělostřelectva Ukrajinců. Domobrana potlačila baterii ukrajinské armády na severozápadě. Potvrdila to rozvědka i místní obyvatelé, kteří hovoří o zásazích granátů a výbuchu skladu munice. Ale zajistit plnou kontrolu této vesnice, se zatím nepodařilo, přestože jsme se posunuli kupředu. K Marince na jihozápad. Boj má tvrdý a poziční charakter„.

29.01.15 10:25. Zpráva domobrany.

„Včera v noci Doněck byl vystaven siné palbě. Nejvíce postiženy rajony Kujbyševskij a Petrovskij v Doněcku. 3 civilisté byli zabiti, 10 zraněno. Ráno ve městě bylo periodicky slyšet střelbu. Poslední dny se ničím zvláště neliší. Z objektivních důvodů. Za prvé, početní převaha nepřítele.Nacisté se i nadále snaží útočit na všech frontách, místy mají úspěch. Například včera ústup z jedné z našich pozic v blízkosti šachty pod Avdějevkou. S výjimkou jednotek LLR, které metodicky vytlačují nacisty z Popasnoj a východní části Debalceva, je pohyb frontové linie velmi malý. Za druhé, je nesoulad, a někdy i naprostý nedostatek spolupráce mezi jednotkami domobrany Novorossii. Nicméně, našemu dělostřelectvu se podařilo způsobit značné škody na technice a živé síle nepřítele na západ od Debalceva. Údaje o ztrátách protivníka se teprve zjišťují. Avdějevka:… opravářská základna, na které byla rozmístěna 25. kolona, posílení dělostřelectvem a tanky – byla prakticky úplně zničena„.

29.01.15 Poslal Eduard Basurin.

„Situace na frontové linii zůstává obtížná. Bylo  asi 10 pokusů ji prolomit, hlavně na západě. V průběhu uplynulého dne jednoty ukrajinské armády ostřelovaly palebné pozice domobrany a civilní obce 59 krát, 20 krát z toho v noci. V důsledku bojů zahynulo 11 civilistů obyvatel a 27 bylo zraněno. V Gorlovce byli čtyři civilisté  zabiti a sedm zraněno. V Doněcku je 7 mrtvých a 20 zraněných, z toho 5 lidí bylo usmrceno při ostřelování v noci a 17 bylo zraněno. Palba byla vedena na rajony Kujbyševskij, Kirovskij a Petrovskij v Doněcku. Ukrajinská armáda pokračuje v ostřelování Jasinovatoj a Makejevky. Bylo hlášeno poškození domů, elektrických sítí a plynovodů. Domobrana DNR pokračuje v pokusech o zavření „debalcevského kotle„. Současně na stejný úsek ukrajinská armáda stahuje síly. Část Avdějevky, která je nachází blíže k osadě Spartak, je v současné době pod kontrolou domobrany. Ukrajinská armáda, jako obvykle, nepouští odtud obyvatelstvo a používá civilisty jako štít. Proto domobrana nemůže v boji použít dělostřelectvo. Obce Marinka a Písky nejsou plně pod kontrolou domobrany. „

29.01.15 12:05. Přidal milice.

„V Doněcku se situace se znovu zahřívá. Makejevka – v oblasti Jagodka/Lesnoj pracuje diverzní skupina nepřítele, velitelský oddíl provádí zadržení diverzantů. Do oblasti trhu „Akvilon“ dopadly granáty, jsou tam ranění a zabití. V rajoně Kujbyševskij zemřeli čtyři lidé po dopadu granátu, další žena v těžkém stavu byla odvezena záchrannou službou. Na přístupech k Debalcevu probíhají tvrdé boje“.

DŠRG „Rusič“ oznamuje:

„Probíhá útok. Podnikají jej tři jednotky GBR. Dělostřelectvoto dává Ukrům, až jsou černí. Naše strana má, bohužel, raněné i padlé, ale ne v takovém množství, jak říkají. Při útoku se ztrátám nelze vyhnout. Během dne budu informovat, jak se situace vyvíjí“.

29.01..15 Ranní zpráva domobrany Novorossii.

„V noci se okupanti pokusili znovu získat kontrolu nad dálnicí Doněck – Gorlovka. Oblastí aktivní bojové činnosti nacistů i nadále zůstává doněcký směr. Okupanti, za použití raketometů, houfnic, tanků a minometů i nadále způsobují chaotické údery na obytné oblasti a na infrastrukturu Novorossii:

v 18:40 ostřelovali od obce Nikolajevka pozice domobrany DNR poblíž vesnice Styla;
v 18:20 minomety od ob
ce Berezovoje ostřelovali domobranu DNR, bránící obec Jasnoje;
v 18:25 ostřelování z děl a v 20:35 tankových zbraní byla vystavena vesnice Petrovskoje;

v 18.50 od města Štěstí ostřelovali z minometů pozice domobrany v oblasti Veselaja Gora v LLR;

v 19:40 z tankových zbraní ostřelovali vesnici Sanžarovka.
v 20:00 a 20:10 z obcí Novgorodskoje a Magdalinovka pomocí klasického dělostřelectva ostřelovali okraje Gorlovky;
v 20:35
od Písků ostřelovali z minometů pozicích domobrany Donbasu bránící hranice na severním okraji města Doněcka;
v 20:50, 22:25 a 22:50
ostřelovali dělostřelectvem od vesnice Starognatovka pozice domobrany DNR u obce Novolaspa.

Za posledních noc domobrana Novorossii která brání letiště v Doněcku, byla nejméně šestkrát pod palbou raketometů a houfnic. Palba byla z osady Opytnoje a z Avdějevky.
Okupanti podnikali neúspěšné pokusy o útok, aby znovu získali ztracené pozice.

V noci se okupanti pokusili znovu získali kontrolu nad dálnicí Doněck – Gorlovka. Díky šikovným manévrům domobrany byly všechny útoky banderovců odraženy.

29.01.15 13:54. Poslal dobrovolník s volacím znakem „Inžener“ /velitel dělostřeleckého uskupení domobrany/.

„Zdravím všechny. Já vím, že je hlad po informacích. Vím, co mnozí prožívají a jak čekají na informace. Současně ale vím,že jakékoliv zbytečné slovo, které napíšu, může velmi uškodit.
Z toho, co je přípustné.Válka začala doopravdy. Debalcevský směr. Tam jsem také přiložil ruku k dílu. Situace je napjatá. Ztráta tam máme my i oni. Pracujeme.Pohnuli jsme se značně kupředu. Momentálně žiji v poli. Až to skončí, napíšu upřímně a podrobně. Zatím, jak víte, můžete každá informace uškodit“

Zpráva domobrany:

„Granát dopadl na autobusovou zastávku u ATB na ulici Slovackoj. Dopadl před vchodem do supermarketu „Brusnička“ a další na zámečnický trh u železniční stanice. Ze směru „Starého Batmana“ stranou od parkoviště pracuje diverzní skupina. U Štěstí naši dobře „zapracovali“ na ukrajinských pozicích u Veseloj Gory (asi před hodinou). Je tam mnoho spáleného železa a „skosených“ Ukrů“.

29.01.15 Zpráva listuRuskaja Věsna„.

Domobrana DNR útočí přes Uglegorsk. Z druhé strany probíhá vážný útok na Debalcevo ze strany domobrany LLR. Mnoho padlých je na obou stranách konfliktu. Nepřítel stahuje stále více a více sil na frontu. Udržení strategicky významného postavení Debalceva je rozhodující pro ozbrojené síly Ukrajiny. V Uglegorsku se bojuje v centru města, dělostřelectvo domobrany přímou palbou úspěšně ničí tanky okupačních sil. To hlásí stoupenec  tzv. kyjevských dobrovolníků. „Právě teď. Bojuje se v Uglegorsku. Ve městě samotném. Přijeli jsme tam, abychom odvezli raněné. Na hlavní ulici hoří tank, věž to odhodilo. Protitankové zbraně střílí přímou palbou. Granáty hlasitě explodují. Již hořícímu tanku, sto metrů od nás, separatisti dali další ránu. Na otázku „Čí tank zasáhli?spolupracovník ukrů říká: „Bohužel, náš“. Uglegorsk se nachází 7 km západně od Debalceva„.

http://korrespondent.net/ukraine/3472705-v-uhlehorske-ydet-boi

V Uglegorsku se bojuje
Z Korrespondent.net dnes 15:23

Bezpečnostní úředníci tvrdí, že jejich pozice v Uglegorsku byly napadeny, separatisté říkají, že přijeli pro zraněnévypukl boj.
Separatisté ve čtvrtek zaútočil
i na pozice sil ATO v oblasti Uglegorska (doněcký region), nyní se bojuje, uvádí tiskové centrum ATO.
„V 14:00 hodin zůstává situace v
zóně ATO napjatá. Od 06:00 ráno v oblasti Debalceva z dělostřelectva a minometů ostřelují teroristé Popasnuju, Junokomunarovsk, Debalcevo, Nikišino, Gorskoje, Olchovatku, dvakrát ostřelovali Sanžarovku, pětkrát Uglegorsk. Po ostřelování Uglegorska, již v 08:55, za podpory tanků a pěchoty bojovníci zaútočili na naše pozice v oblasti této obce. Nyní tam probíhá boj, „- píše se v prohlášení.

http://korrespondent.net/ukraine/3472731-syly-ato-otoshly-ot-aeroporta-donetska-na-poltora-kylometra

ATO síly ustoupily od doněckého letiště na jeden a půl kilometru
Z Korrespondent.net dnes 16:01


Ukrajinská armáda přeš
la na „výhodnější v pozice.“
Síly protiteroristické operace v Donbasu
byly odvedeny 1,5 km od letiště Doněck. Uvedl to náčelník generálního štábu ozbrojených sil Ukrajiny Viktor Muženko, uvádí Interfax-Ukrajina.

http://korrespondent.net/ukraine/3472744-poroshenko-pryzval-srochno-provesty-konsultatsyy-v-mynske

Poroshenko vyzval k urychleným konzultacím v Minsku
Z Korrespondent.net dnes 16:01

http://korrespondent.net/ukraine/events/3472720-mobylyzatsyia-v-kyeve-u-voenkomatov-okropyly-pryzyvnykov

Mobilizace v Kyjevě: u vojenských úřadů kropili rekruty
Z Korrespondent.net dnes 15:57

Čtvrtá vlna mobilizace na Ukrajině je v aktivní fázi. V Kyjevě u vojenských kanceláří kněží žehnali rekrutům.
V blízkosti jedn
oho z vojenských úřadů v hlavním městě kněz požehnal rekrutům, než se vydají k vojenským jednotkám.
Dneska prezident Poro
šenko řekl, že čtvrtá vlna mobilizace na Ukrajině jde podle plánu. Začala 20. ledna a bylo doručeno již 73 tisíc předvolání.
Mobilizova posíla do výcvikových středisek, a pak budou zasláni k oddílům a jednotkám.

Tak nevím, proč mi to připomíná Švejka a epitaf na hrobě polního kuráta, kterého zabila bomba: „Tys nebe brachu sliboval nám jistě. Pak na tebe to spadlo z nebe. Flek mastný zůstal na tom místě.“

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3472755-v-belarusy-nazvaly-datu-novoi-vstrechy-po-ukrayne

V Bělorusku oznámili datum pro nové setkání o Ukrajině
Z Korrespondent.net dnes 16:14

V Minsku se bude konat nové jednání o Donbasu.
Zasedání třístranné kontaktní skupiny o mírovém urovnání na Ukrajině se bude konat v Minsku 30. ledna, informovalo  ministerstvo zahraničních věcí Běloruska.

Kontaktní skupina  zítra 30. ledna, má v chce uspořádat další kolo rozhovorů. Informace o místě a přesném čase zahájení jednání bude známa v pátek ráno“ – řekl mluvčí běloruského ministerstva zahraničí, Dmitrij Mirončik.

Ministerstvo  poznamenalo, že v souhlasu s praxí, se jednání kontaktní skupiny uskuteční pouze v případě, že dorazí  konsolidované prohlášení od všech účastní jednání.
Kyjev navrh
l Ruské Federaci podepsat harmonogram zavádění minských dohod.
Dříve prezident Poro
šenko vyzval tzv. kontaktní skupinu, aby urychleně provedla konzultace v Minsku.
Jak oznám
il Korrespondent.net, samoprohlášené „Doněcká a Luganská lidová republika“ oznámily, že se odmítají účastnit jednání, dokud prezident nejmenuje oficiálního představitele. Uvedly, že Viktor Medvedčuk a Leonid Kučma jimi nejsou.Ukrajinské ministerstvo zahraničí uvedlo, že ukrajinským zástupcem na jednání zůstane Kučma.

29.01.15 16:05. Poslal velitel praporu „Somali“ „Givi“.

„V současné době domobrana DNR bojuje na okraji Debalceva. V tomto okamžiku domobrana osvobodila osady Ševčenko a Maloorlovku. V tyto dny ztratila domobrana DNR 7 lidí. 41 bojovníků bylo zraněno„.

Zpráva náčelníka štábu dělostřelectva 2. brigády domobrany LLR s volacím znakem „Fomič

Dnešní útok je pokračováním včerejší situace: Domobrana LLR útočí na Debalcevo Bylo hodně padlých. Nepřítel stahuje větší a větší síly na frontu. Udrže strategicky významného postavení Debalceva je rozhodující pro ozbrojené síly Ukrajiny. Všechny úkoly, které byly dány domobraně LLR, byly splněny. Otázka obklíčení a obsazení Debalceva je jen otázkou času. Nepřítel odchází z doněckého směru, snaží se zachránit Debalcevo.Ukrajinská armáda se snaží o protiútok na naše pozice. Jsou vedeny tvrdé boje„.

29.01.15 Poslal dobrovolník s volacím znakem „Joker“.

„V současné době jsou neustále ostřelovány obce DNR. V noci stříleli z minometů z Granitnogo na Staromarevku. Nacisté pokračují v rotaci a zesilují ostřelování Donbasu„.

29.01.15 17:36. Zpráva domobrany.

„Naši vojáci pokračují v útoku na Uglegorsk a Debalcevo. Poznamenávám, že na naší straně bojují ty samé jednotky junty, které dezertovaly a přešly k nám. V současné době naše dělostřelectvo na výšině 307,9 bylo zasaženo ukrajinskými „Grady“ – 3 kompletní balíčky. Odpověděli jsme z výšiny palbou na techniku nepřítele, která stojí u silnice a kryje odcházející a příchozí vojáky. Situace ukrajinské armády je k pláči – 2 nejdůležitější z jejich měst obsadila z poloviny domobrana. Takže celá skupina je již v operativním obklíčení. Přicházejí i některé špatné zprávy:.. nepřítel doplnil zbraněmi a lidmi své seskupení v Artemovsku. A teď očekáváme silný útok na Krasnyj Pachar, na pozice pod Trojickom a od Popasnoj na Pervomajsk.

http://korrespondent.net/ukraine/3472803-ukraynskaia-armyia-ne-vouiet-s-rehuliarnoi-armyei-rf-nachalnyk-henshtaba

Ukrajinská armáda není ve válce s pravidelnou armádou Ruské federace – náčelník štábu
Z Korrespondent.net dnes 17:13

Zároveň generální štáb informaci o účasti jednotlivých ruských vojáků v bojových operací na Ukrajině.
Ukrajinská armáda dnes není ve válce s
regulérními jednotkami Ruské federace, ale generálním štábu má informaci o účasti příslušníků armády Ruské federace v bojích v o Donbas. Toto prohlásil během brýfingu náčelník generálního štábu ozbrojených sil Ukrajiny generálplukovník Viktor Muženko.
„Máme jen fakta o účasti jednotlivých občanů Ruské federace a
vojáků ruské armády, kteří jsou členy ilegálních ozbrojených skupin. Mohu také říci, že nyní ukrajinská armáda nebojuje s pravidelnými jednotkami ruské armády.“ – citoval Channel 5 Muženka.

„Máme dostatek sil a prostředků, abychom zasadili poslední ránu i nezákonným ozbrojeným formacím„, – řekl šéf generálního štábu.


Zastávk
u v Doněcku ostřelovali tři Rusové -tvrdí  p
oradce Avakova
Pozn
amenávám, že nejprve se v řadě ukrajinských médií objevil citát:
Ukrajinsk
á média nejednou oznamovaly fakta o účasti ruských vojáků v konfliktu na Donbasu. Světoví lídři a organizace, také uváděli, že pochybnosti o přítomnosti ruských vojáků na Ukrajině nejsou.

Jak uved
l Korrespondent.net 15. ledna, šéf Národní bezpečnostní rady, Alexander Turčinov řekl, že na okupované části Donbasu jsou nasazeny vojenské skupiny v počtu více než 36 tisíc lidí, z nichž 8500 jsou vojáci pravidelných sil Ruské federace.

Dříve v generálním štábu ukrajinské armády oznamovali 6-7 tisíc ruských vojáků v Donbasu.
Připomínám, že v projevu k separatistům bojovníci pluku Azov také řekli, že ruské vojáky nepotkali. „Vaši armádu, ruskou, jsem neviděl, jen žoldáky a lidi neznámého původu. Ať přijdou“ – říká voják na videu.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=R2UdByEYEX0&x-yt-cl=85027636&x-yt-ts=1422503916

https://www.youtube.com/watch?v=tXmreMpMip8&x-yt-cl=85027636&feature=player_embedded&x-yt-ts=1422503916

http://korrespondent.net/ukraine/3472864-boi-v-uhlehorske-horod-ostalsia-za-voennymy

Boj v Uglegorsku: město zůstalo ukrajinské armádě
Z Korrespondent.net dnes 18:45

Síly ATO v Uglegorsku dostaly posily a odrazily útok separatistů.
Síly ATO odrazily útok separatistů na Uglegorsk.Zpráva se ukázala na stránkách pluku Azov na Facebooku.
Stejn
ou informaci potvrdil dobrovolník Alexej Močanov, který je v oblasti ATO.

01.29.15. Poslal dobrovolník s volacím znakem „šťastný“.

„Domobrana DNR v rádiu řekla, že dorazily posily – dělostřelectvo. Dorazila samochodná děla, budou je zajišťovat. Od Ukrů ostřelování přichází ze třech směrů, dvě na DNR a jeden na LLR. Je silné. Máme 3 mrtvé. Ukři se snažili propašovat posily, ale silnici jsme kontrolovali a nic nedošlo k adresátovi. Nyní bratrům bude lépe. Ze Štěstí hromadně utíkají civilisté, proto náckové aby všechny zastrašili, chystají se je povolat“.

29.01.15 20:03. Poslal dobrovolník s volacím znakem „Križovnik„.

Šíří se panikaření o Krasnom Pachare a Trojickom. Ano, odešli jsme z Trojického v noci (měli jsme jen polovinu), ale Krasnyj Pachar je náš. Nikdo nás odtud nevyhnal! A nevyžene! Pokud rozumím, bude se zase jednat. Ale je tu jedna nuance. Velení nám řeklo, že dokud se bude jednat, budeme pokračovat v boji a v útoku, takže není důvod k panice o nějaké  zradě. Nejsme h...o, aby nás zrazovali. a Donbas není toaleta. Pokud jde o boj:…. celkem máme úspěch. Úspěchy má i ukrajinská armáda. To obsazení a opevnění Trojického a zastavení naší ofenzívy u Gorlovky„.

Od dobrovolníka Prochorova:

Domobrana se opevnila v oblasti vlakového nádraží v Uglegorsku, boj pokračuje. U Debalceva 42. ukrajinská baterie dva dny žádá o pomoc. Ukři spěchali dobývat Uglegorsk brigádou Národní gardy Kulčitského + vojáky„.

29.01.15 Video okupantů, zajatých domobranou.

„V současné době armádní jednotky domobrany Novorosii vstoupily do Uglegorsku a vypukly těžké pouliční boje. Útočníci okamžitě přiznali ztrátu jednoho z jejich tanků. Pozdější ukrajinští bojovníci nejednou ohlašovali vítězné zprávy z Uglegorska, ve kterých se chlubili svými vojenskými úspěchy a uváděli velké ztráty domobrany. Ale první video poslali do sítě domobranci Novorossi a na něm zachytili ukrajinské okupanty zajaté během čistky v oblasti nádraží. Ukrajinští důstojníci první opustili bojiště,  nechali v panice se zmítající řadové vojáky na dobití domobraně„.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Aadr3h36I-0&x-yt-cl=85027636&x-yt-ts=1422503916

Děkuji Erneste za dnešní dodávku informací.

Mapy:

Ukrajinská:

 Террористы накапливают силы в направлении Дебальцево и Мариуполя: карта АТО - фото 1

Opolčenská:

01 28

Speciální mapy , které poslal MP ohledně bojiště kolem Debalceva:

deb deb1Dodejme, že podle  úplně posledních zpráv přiznal Kyjev ztrátu Uglegorska!!!!

http://www.sme.sk/c/7616812/proruski-separatisti-obsadili-dalsie-mesto-na-vychode-ukrajiny.html?ref=trz

A nejen to! Podle ukrajinských zdrojů má snad být rozpuštěn – „rozformovám“  štráfkomando Ajdar…

http://www.unian.net/politics/1038056-aydar-sobirayutsya-rasformirovat-press-sekretar-batalona.html

Interaktivní komentovaná:

Z informací komentátora:

Dneska  začínáme na střední frontě – Dokučajevsk/Jelenovka. Zde se Kyjev pokusil několikrát o průlom přes Jelenovku. V mezičase, mezi jednotlivými nástupy pálí na obě místa  jeho dělostřelectvo. Opolčenské baterie  se snaží kontrovat co stíhají.

Doněck:

beze změny, trvale pod palbou. Novinkou  je vysoká aktivita diverzních skupin Ukrů v hlubokém zápolí města a jejich četnost. Pokračují boje o Marienku. Písky – komentátor přiznal ztrátu části Písků a jejich rozdělení na dvě  části… Mám velmi neblahé tušení, že  zítra se dozvíme odtud ještě horší zprávy. Uspěch naproti tomu zaznamenali opolčenci u Verchnětrojického, kde měli co do činění s masivním útokem nepřítele. Byl odražen a zcela  z obce vyhnán. Měla by být pod úplnou kontrolou povstalců.

Gorlovka

poněkud  klesla intenzita  dělostřeleckého bombardování Gorlovky kyjevskými. Důvodem je dobrá práce  opolčenského dělostřelectva, kterému se zřejmě zdařilo významně oslabit palebnou sílu nepřítele. Co  se týče  územních zisků, měli opolčenci konečně ovládnout Lozovoje a  a Malou Gorlovku. Po jejím získání pokračoval útok směrem na Uglegorsk a povstalci se uchytli v  jeho severozápadní části. Nicméně  z Debalceva  vyjela kolona   s posilou, takže  komentátor vyslovuje  pochyby, zda se Uglegorsk podaří obsadit.

Debalcevská kapsa

na jejím dnu  se potvrdily včerejší informace  o dobytí Novoorlovky a  Ševčenkova naopak Malooorlovka  není vyčištěna  bojuje se v ní dál. Neúspěchem skončil útok na Polevoje. Ohledně situace  v Debalcevu – opolčenci se opevnili na jeho severovýchodním okraji a prý nehodlají  o něj bojovat. Daleko větší  význam přikládají zisku Nižně Lozového severně od  Debalceva, protože  je obsazení by znamenalo přiklopit obkličovací puklici a z Debalcevské kapsy by se stal Debalcevský kotel.

Bohužel se obnovily  boje  v nedávno získaných Trojickém, Krasnom Pachare a Mironovce. V Mironovce  jsou pouliční boje, v Trojickém má zřejmě navrch Kyjev a Krasný Pachar  by naopak měl být v  rukou opolčení.

Tvrdé boje  jsou hlášeny z Popasné, ovšem bez příznivých výsledků pro povstalce.

Bachmutská silnice

Obě strany přeskupují svoje síly před  dalšími boji a zatím aktivitu přejalo dělostřelectvo.

Štěstí a Stancija Luganskaja

Žádné zvláštní novinky.

Mariupol

útok opolčení byl zatím zatím zadržen. Je jen velmi sporá dělostřelecká palba.

Vlkova  část:

Dnes pravděpodobně bude moje  část naposled součástí svodky. Kromě překladu komentáře k interaktivní mapě jsem ještě nenapsal ani čárku a máme  už přes  5 500 slov. Což je naprosto strašlivá délka. Jediný způsob , jak to udržet v rozumných mezích je něco vypustit. Takže  vypustím sebe a  když budu mít něco zajímavého, co se bude vázat k Ukrajině a konfliktu, tak to přidám jako samostatný sloupek. Svodka tedy bude ryze  zpravodajská záležitost, kterou si mezi sebou rozdělí Ernest a  MP. Já budu dál obhospodařovat jen sekci Mapy.

Pojdme k informacím, které jsem zachytil a nejsou v částech obou kolegů:

Prohlášení náčelníka  ukrajinského genštábu se podle mne nemůže  obejít  bez následků pro něj. Veřejně zesměšnil Porošenka i Jacenuka  udělal z nich před světem lháře. Tohle mu ti dva nikdy neodpustí. Ten člověk je, abych tak řekl – bez jakékoli životní perspektivy! Prostě  titulky v tisku celého světa, podobné tomu z Novinek.cz

Bublina splaskla, ukrajinské síly nebojují s regulérními ruskými jednotkami
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa … tkami.html

jsou pro generála Muženka  vražedné! Nebo sebevražedné?

A už se to začíná mlít!

Podle ukrajinských zdrojů začal Jaroš pracovat na paralelním generálním štábu!!Prý bude s tím současným spolupracovat…

http://forbes.ua/news/1387660-yarosh-nameren-sozdat-parallelnyj-genshtab

Ne všichni na Západě  jsou zaslepení idioti. Jakkoli to tak nevypadá. Mimořádně zajímavý článek vyšel na agentuře Bloomberg!!!

http://www.bloombergview.com/articles/2015-01-28/sorry-ukraine-you-can-t-beat-putin

Mnohokrát Kosa psala, že Putin zachránil ukrajinskou armádu  v září, kdy zastavil úspěšnou a tehdy asi neubránitelnou ofenzivu povstalců a  přiměl je k jednání v Minsku. Což se tehdy rovnalo taktickému ukrajinskému vítězství. Předpokládal, že tento jeho čin bude hodnocen jako jasné gesto dobré vůle  a snahy o mír. A že Západ naprosto proti vší logice zvýšil sankce a  spolu s Kyjevem si to vysvětlil jako ruskou slabost…

Takže  totéž  je  už možné najít i na Bloombergu v na tomto linku:

http://www.bloombergview.com/articles/2015-01-28/sorry-ukraine-you-can-t-beat-putin

Link přidávám do faktů o Ukrajině.

Před  časem jsem na Kose uspořádal typovačku, zda  Rusko Kyjevu prolonguje nebo neprolonguje  úvěr ve výši 3 miliardy  USD, který dobíhá myslím že nyní v únoru. Stejně jako většina těch, co se zapojili byl můj odhad, že  ano. Na setkání v Osvětimi ovšem  Putinův kancléř Ivanov  sdělil, že  Moskva uvažuje o splacení, protože  potřebuje devizy. Vedle toho připomenul, že  ruské banky  mají v úvěrech pro Ukrajinu vázáno dalších 25 miliard dolarů a to v situaci, kdy je jim odpírán přístup na mezinárodní trhy. Ta pohrůžka je zcela jasná. Ukrajina momentálně  disponuje necelými 7,5 miliardami dolarů devizových rezerv. Informují Deutsche Wirtschafts Nachrichten:

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/01/29/folge-der-sanktionen-russland-will-ukraine-kredite-faellig-stellen/

Abych vám to přiblížil na příkladu  můžete , vzhledem k ukrajinským závazkům můžete situaci chápat   asi jako peníze, které nosíte běžně  v peněžence. A měli  byste z nich  najednou zaplatit  celou půjčku na auto…. To jsou prostě provozní oběžné prostředky. 

Ale ono je  s těmi  dobíhajícími ruskými půjčkami pro Kyjev a celý Západ   vysloveně na levačku. Američané a další teprve nyní zjištují , jak skvělou práci odvedli v tomto případě  ruští právníci!  Zatím se vědělo jen o klauzuli, která umožnovala půjčku zesplatnit v okamžiku, kdy  zadlužení Ukrajiny překročilo 60% jejího HDP. Což je dávno splněno. Nicméně je tam zabudována i další možná a na ostatním nezávislá podmínka   exitu – pokud  Ukrajina nezaplatí některému podniku s účastí ruského státu, v němž má většinový podíl cokoli zaplatí!  Což se týká například Gazpromu… Nebo firem dodávajících nyní na Ukrajinu elektřinu. Nebo už zmíněné banky, které mají na Ukrajině  25 miliard a nejspíš  i v operacích s ukrajinským státem…

Ta  konstrukce  smluvních podmínek prý dokonale ohromila Pentagon, že   chce vše  řádně prostudovat a následně  doporučit, aby stejně konstruované půjčky používaly  i USA..

Zdroj.  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/12/07/das-pentagon-staunt-amerikaner-wollen-putins-ukraine-taktik-kopieren/

Velmi pečivě  jsem dnes poslouchal večerní zprávy o jednání ministrů zahraničí v Bruselu ohledně nových protiruských sankcí. A od Zaorálka a Sobotky jsem se dozvěděl,  že  jako nejdůležitější je aby EU zůstala jednotná. Nevím jak vám, ale mně to připomnělo figurku jistého poručíka Mazurka z Černých baronů. Který  vždycky  končil úslovím – tak je to spravne , kazen musi byt / byl z Ostravy, jestli se dobře pamatuji/…

Takže  kázen muší bejt /po plzensku/!  Já jim to chválím  chlapcům. A nyní se podívejme opět do Deus´tsche  Wirtschafts Nachrichten, jak ten bruselská Ordnung, to už je po merkelovsku / a to je určitě jediný správný  výklad/ vypadal:

Na linku: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/01/29/bruessel-eu-aussenminister-streiten-wegen-russland-sanktionen/

Zdá se že  jestřábové /Polsko, Balti, Británie/ si zatím museli nechat zajít chut.  Dokonce nedokázali prosadit  ani prodloužení stávajících sankcí  do konce roku, jak jsme očekával ve včerejší svodce.  Jediné co prosadili  je  rozšíření seznamů lidí ,jimž bude na západě  zablokován případný majetek a kteří nebudou smět  dostátů EU. Mezi mini má  být nově  ministr obrany Šojgu. šéfka  ruské centrální banky Elvira Nabulina , šff Gazpromu Miller, předsedkyně protikorupčního výboru ruského  parlamentu Irina Jarovaja, oligarchové Kerimov, Kesajev a Bojko.

DWN píše, že  novým sankcím bránil především blok Řecko, Rakousko, Itálie, Slovensko a pravděpodobně také Německo,  jejichž  ekonomiky  sankcemi trpí nejvíce. Ovšem Řecko, z kterého měli všichni před zahájením jednání strach, prý bylo velmi umírněné. A všichni si jeho vstřícný postoj nakonec pochvalovali.. Uvidíme.

Jinak Němci začínají sankce také cítit. Loni klesl jejich export do Putinovi říše zla o 20%, letos, to podle šéfa jejich obchodní a průmyslové komory  vypadá na  dalších 15 %. Důvodem je zejména oslabení rublu, které prodražuje  německé zboží. I tohle je k nalezení na DWN. http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/01/29/dihk-russland-exporte-werden-um-vier-milliarden-euro-einbrechen/

Ještě  se vrátím k našim televizním zprávám a  těm dvěma  našim  pohrobkům už zmíněného poručíka Mazurka. S  tou jejich včerejší verzí – tak je to spravně , kazen musi byt souuzi! , toužící po jednotě  EU. Zvláštní ovšem bylo, že  ve Slavkově  sešli s rakouským kancléřem Feimannem a slovesnkým premierem Ficem a dohadovali společný postoj. Jistě  i v otázkách dalšího postupu při jednáních o sankcích. Aby více platil náš, rakouský a slovenský názor. A tohle na nějakou jednotu nevypadá…. Ale o tom bych nepsal. Zcela  na okraji reportáže  zůstala  jedna Ficova poznámka, že  musí  být také zohledněna pozice zemí, které dosud tranzitovaly  z Ukrajiny  ruský plyn. Který prý pro všechny tyto země přinášel do jejich pokladny nemalé peníze… Pamatujete  si v této souvislosti ještě  na spokojeného Zaorálka, který vyjevil do televizních kamer svoje uspokojení nad  tím, že  skončil projekt South Stream? Tvrdil, že to pro nás je dobře… Protože prý budeme  důležití.. Byl jsem z toho per plex, protože jen naprostý  amatr  si mohl myslet, že zrušení South Streamupohne Rusy k tomu, aby  dál  přihrávali Kyjevu  velké sumy peněz  za  další tranzit, kyjevské obstrukce a  rozkrádání plynu Kyjevem ve velkém. Takže  South Stream nahradil Turecký stream….Aniž by to někdo z Moskvy se Zaorálkem konzultoval nebo měl potřebu  mu  tu informaci poslat aspon přes sms.  A  Evropa si má vybudovat napojení.

Já budu  tu nenápadnou Ficovu větičku konkretizovat. Zcela mimo pozornost  tisku proběhli dvě informace:

1-Bývalý premiér Mirek Topolánek se v prosinci stal manažerem monopolního slovenského přepravce plynu Eustream. Na starost bude mít rozvoj vztahů s veřejností…Eustream patří do Energetického průmyslového holdingu (EPH), který vlastní  Daniel Křetínský a finanční skupina J&T. Topolánek ve strukturách EPH zastává už několikátou funkci.

„Mirek Topolánek má možnost komunikovat v Bruselu a s představiteli států,“ vyjmenoval jeho přednosti ředitel marketingové komunikace EPH Daniel Častvaj.

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/topolanek-bude-manazerem-slovenskych-plynovodu-eustream-patricich-eph-1aj-/ekoakcie.aspx?c=A150118_195757_ekoakcie_neh

2- Zaorálek nedávno loboval za  Eustream a veřejně ho nabízel jako prý lacinou alternativu jak dostat plyn z Turecka do Evropy. Prý by s e využilo už existujících plynovodů na slovenském a našem území a jen by se  dodělal kousek přes  Bulharsko, Rumunsko a  Madarsko: A navíc by to taky jako možná mohlo vést , v případě potřeby  i přes Ukrajinu..

Ale nejlepší je obrázek, našel jsem ho na České pozici:

EastreamTak tohle  je to, co mínil Fico. Aby byla v EU  zohledněna pozice zemí, které dosud tranzitovaly  z Ukrajiny  ruský plyn…

Když se na to podíváte, tak tohle  fakt Rusům musí imponovat!!! Nicméně  vsadím boty, že  ono napojení na turecký hub, pokud ho Evrpa postaví, půjd eúplně  jinudy – nejkratší cestou- tedy přes  Balkán, kde ho nutně potřebuje například  Srbsko. Tam by s enapojení stejně  muselo stavět. A do Itálie je to tam odtud  jen skok. Navíc Moskva rozhodně bud e chtít odměnit i Řeky, pokud  jí pomohou. A poplatky  za tranit plynu rozhdoně radši dají jim než Bulharům nebo Rumunům.  Nehledě k tomu,  že  v konsorciu těch, co to budou stavět  určitě prim musí náležet  gigantů typu Eo N, RWE , Total a  ti se nějakým Českem nebo Slovenskem a jejich zájmy vůbec nebudou zabývat. A Merkelová také ne. Nechápal jsem, proč  RWE před časem prodal Transgaz. Prostě  mu dávno a dávno došlo, že  Rus  plyn přepravovat plyn přes Ukrajinu nebude. Dřív než ostatním a tak se jinak zlatého plynovodu v  cesku okamžitě  zbavil.  Tak se dělá, vážení, skutečně velký byznys! Což je kategorie,kterou Zaorálkové znají maximálně z doslechu a kterou si pletou s transakcemi ze zoo, třeba z pavilonu opic, speciálně goril.  Protože  to je disciplina  velkopodnikatelů, které znají osobně.

No nic, skončím. Vlastně ještě ne. Ještě ne! Musím zmínit link na FAZ, kde mne Leo K. dneska upozornil na  další Sorosův naléhavý článek, jak musí  EU pumpovat prachy  do Ukrajiny  stůj co stůj..

http://www.faz.net/aktuell/feuilleton/debatten/eu-muss-ukraine-im-konflikt-mit-russland-unterstuetzen-13395980.html

Nepochybuji, že si ještě vzpomenete  na nedávnou svodku Kosy, kde jsem citoval informaci DWN o tom, že  Soros  drží  velkou várku kyjevských obligací a  když  Ukrajina zkolabuje, přijde  nejspíše o miliardy dolarů… A evropský danový poplatník mu je má zaplatit! Hesla jako demokracie, ochrana Evropy  atd. jsou jen kecy. Jde jen o prachy, jen o prachy.I přes tu záplavu naléhavých slov. Dám znovu link na orginál článku – opakování je matkou moudrosti:

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/01/08/anzeichen-von-panik-hat-sich-soros-der-ukraine-verspekuliert/


Část MP

Svodka od Ukrů:

Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě.

Teroristi shromažďují síly v oblasti Debalcevo a Mariupol : mapa ATO.
29 leden 2015, 13:14
http://obozrevatel.com/crime/98127-opublikovana-aktualnaya-karta-ato.htm

Informační a analytické centrum SNBO Ukrajiny vydalo aktuální mapu zóny ATO na východní Ukrajině k poledni 29. v ledna.

Podle úřadů situace v zóně ATO nadále zůstává napjatá po celé demarkační linii, ilegální ozbrojené skupiny intenzivně ostřelovaly pozice ukrajinských vojáků a prováděly průzkum bojem za účelem odtažení rezervních sil ukrajinské armády.
Rusko-teroristické skupiny provádějí přesun sil směrem k městům Mariupol a Debalcevo a hromadí personál a vybavení v řadě lokalit Novoazovské oblasti.Také podle zpravodajských informací, vůdci band-formací provádějí pokusy o tzv. „mobilizaci“ obyvatel Gorlovky.

Na okupovaných územích Donbasu byl zaznamenán nárůst počtu vojenských instruktorů z Ruska, kteří se podílejí na výcviku místní ozbrojenců, k provádění sabotáží a provokací.

Podle operačního velitelství  „Sever“, v těsné blízkosti Bahmutovské silnice ukrajinští vojáci úspěšně odrážejí pokusy o útoky ozbrojenců. V  blízkosti osady Želobok za poslední 3 dny bylo zničeno 10 nepřátelských tanků. Rovněž nepřítel utrpěl těžké ztráty.V důsledku, úspěšné práce ukrajinského dělostřelectva a kvůli nedostatku munice se palba nepřítele v této oblasti snížila.V průběhu uplynulého dne 5 ukrajinských vojáků zahynulo, 29 je zraněných.

* Dnes ukři píšou zprávy především z „horkého“ Debalcevského výběžku, jak to nazývají ( prozatím než se kotel uzavře). Tam ukři jak jinak- odolávají nebo vítězí….Není divu, Ukři tam po přesunu posil maji nyní kolem 9000 vojáků!!
Ovšem u nás ČT papouškuje Ukry hystericky bije na poplach, jak prý jsou tam Ukropové v ohrožení! Kdyby jen  ČT,  ale i EU a Steinmaer za Němce, poslušně po vzoru USA hrozí sankcemi, při další eskalaci konfliktu.

Proběhla bitva při nichž prý zničili 30 tanků domobrany – na druhé straně o úspěších mluví i domobrana viz. : „Ukrajinská armáda ustoupila ze svých pozic v oblasti Debalceva a má  ztráty. Armáda ztratila 21 tanků, 14 obrněných
transportérů, 170 osob bylo zabito, dalších 11 se vzdalo milicím“ – zdroj, Hlas Sevastopolu.  Každopádně je tam nejspíš dost horko!

Teroristům se nepodařilo vytvořit „debalcevský kotel“ – IS.
29 leden 2015 09:07
http://obozrevatel.com/politics/28340-terroristyi-ne-smogli-sozdat-debaltsevskij-kotel-is.htm

Opatření ukrajinského dělostřelectva zabránilo teroristům vytvoření „debalcevského kotle“, utrpěli těžké ztráty.To hlásil, koordinátor skupiny „Informační odpor“, poslanec Dmitrij Tymčuk na jeho stránce na Facebooku.“Nepřítel nebyl schopen splnit úkol vytvoření “ Debalcevského kotle „- především, kvůli efektivním opatřením dělostřelectva ukrajinských vojáků,“ – napsal  v prohlášení.

Zejména, podle Tymčuka, v důsledku masivní odvety ukrajinského dělostřelectva, utrpěly vážné ztráty, jak předsunuté jednotky nepřítele, tak i „druhého stupně“, dříve soustředěné v prostoru pro „rozsáhlou ofenzívu.“

„V současné době jdou mezi ozbrojenci panické zvěsti, že z Debalcevského předmostí a zároveň od Avdějevky provedou ukrajinské vojska protiútok, s cílem“ odříznout Gorlovku „- napsal.Poslanec také řekl, že v posledních dnech v zóně konfliktu v Donbasu došlo k značnému snížení intenzity pokusů o útočné akce ze strany rusko-teroristických síl.

O hrozbě vytvoření “ debalcevského kotle“ hlásili 27. ledna dobrovolníci.

Pod Debalcevem zničeno 30 tanků ozbrojenců, doněcké márnice jsou přeplněné – blogger.
29 leden 2015, 05:08
http://obozrevatel.com/crime/20168-pod-debaltsevo-unichtozhenyi-30-tankov-boevikov-donetskie-morgi-perepolnenyi-bloger.htm

V Debalcevské oblasti bylo zničeno 30 tanků ozbrojenců, teroristé mají významné ztráty.

O tom ve svém „ŽŽ – (soc.sít live journal, pozn.překl.)“ píše blogger.
Rozzlobený Oděsan.

„Takže, panika mezi Novorossijskými batmany nebyla falešná, v Debalcevské oblasti ještě během postupu bylo zničeno 30 tanků statečných milicí. Zatímco na průlom jich vyjelo 40. Debalcevo nadále zůstává pro teroristy nepřístupné a mají
tam vážné ztráty“ – píše.

Blogger konstatuje, že v Doněcku v nemocnici Kalinin lékaři bijí na poplach – márnice je přeplněná, mrtvoly se hromadí v místnosti.

„Někteří z nich se již rozkládají a lidé pracují v žalostných, nehygienických podmínkách,“ – řekl.Podotýkám, že v sociálních sítích se už objevily fotky z doněcké márnice. Jsou tam na hromadách nejen na stolech, ale i na podlaze.

„Je to nemocnice Kalinin. To je jen jedna místnost v jednom patře. V lepších dnech se nevejdou, sokolíky pak odvážejí do Gorlovky..“ – Napsal uživatel pod jménem RadioBabay k fotografiím, které z etických důvodů nebudeme šířit.

„Jako doprovod situace v márnicích Doněcku, jsou zprávy z SBU že na okupovaný Donbas z Ruska vyjel … ne, nikoli gumkonvoy. -, Na tom není nic překvapivého. Konvoj z mobilních krematorií. Podle předběžných informací bude do likvidace odpadového materiálu zapojeno sedm těchto aparátů. Cítím, pokud tomu tak bude i nadále, pak Putin bude muset provést amnestii před Dnem vítězství, a že ve skutečnosti nemusí být dost biomasy „- říká blogger..

Jak uvádí „Pozorovatel“, SBU potvrdila, že k zakrytí skutečnosti, o účasti ruské armády v boji na straně teroristů „DNR“ a „LNR“ na východní Ukrajině, ruské bezpečnostní síly spalují těla v mobilních krematoriích.Na teroristickými
skupinami dočasně kontrolovaná území Donbasu bylo dovezeno sedm mobilní mobilních krematorií namontovaných na podvozcích vozidel KAMAZ.

Ranní souhrn:

„Debalcevsky kotel“: pod palbou Svetlodarsk, Luhanskoe, Mironovsky (foto)
29.01.2015 08:37 http://informator.lg.ua/?p=65292

27.ledna ostřelováním ozbrojenců trpěly tři sousedící osady Svetlodarsk, Luhanskoe a Mironovskyj. Všechny se nacházejí v blízkosti dálnice Debalcevo-Charkov. Granáty poškozeno mnoho domů, stavby infrastruktury a sociálních
zařízení. Probíhá evakuace obyvatel. V této souvislosti, se místními obyvateli aktivně šíří zvěsti o připravovaných provokacích ze strany VSU. Navzdory tomuto mnoho lidí, zejména dětí, už bylo úspěšně evakuováno z bojové zóny. Útoky jsou prováděny za účelem vytvoření tzv „kotle“ v Debalcevu, sami ozbrojenci o tom mluví
otevřeně.

Situace v Luhanské oblasti (29/01/15) aktualizováno – 08:25
29.01.2015 08:39 http://informator.lg.ua/?p=65299

V noci, kolem 00:30 z Pervomajsku zahájili palbu ve směru Popasnaja. Zvuky explozí bylo slyšet v Gorskom. V Stanici Luhanské první polovina noci prošla hlučně: byly potyčky mezi silami VSU a ozbrojenci „LNR“ . Ranní obstřel následoval.

Přehled:

06:00 – Ve Štěstí s dlouhým intervalem bylo slyšel několik salv.

06:30 – Alčevsk, Perevalsk, Lutugino – klid.

06:20 – v osadě Gorodiše jsou od Debalceva nejasně slyšet zvuky salv \ výbuchů.

07:15 – V Zorinsku, Seleznevce jsou slyšel výstřely.

07:40 – Ve Štěstí z předměststí jsou slyšet zvuky střelby. Předběžně, od turistického centra.

07:55 – V Gorskom, Popasnjansky okres je vzdáleně slyšel střelbu a výbuchy.

08:00 – Nová Kondrašovka částečně zůstává bez elektřiny. Plyn je. Mobilní komunikace nefunguje. Po ránu, dovezli do obchodů pečivo, zboží se nedostává. Slyšena střelba.

08:25 Střed Stanice Luganské je bez elektřiny, plyn je. V současné době je klid.

Ruští žoldáci vtrhli do Uglegorsku: jejich tanky a pěchota je už v centru města.
29 leden 2015 15:22
http://obozrevatel.com/crime/65389-rossijskie-naemniki-vorvalis-v-uglegorsk-ih-tanki-i-pehota-uzhe-v-tsentre-goroda.htm

Ze strany Gorlovky přes blok-post sil ATO ruští ozbrojenci-žoldáci napadli Uglegorsk. Tanky a pěchota ozbrojenců je už v centru města.Nyní se tam bojuje, oběti jsou na obou stranách.To na své stránce na Facebooku napsal dobrovolník Alexej Mochanov.Poznamenal také, že prapor „Svityaz“, který udržuje obranu, nutně potřebuje
posily. Tato informace už byla odeslána na generální štáb, Ministerstva obrany a Ministerstva vnitra

„Slibuji, že rezervy už spěchají, všechny rozkazy jsou vydány, část již vstoupila do boje. Nyní se tam bije,“ Svityaz „“ – říká Mochanov.

Pod Debalcevem 42 baterie VSU dva dny prosí o pomoc: bojovníkum zůstal jen jeden minomet.
29 leden 2015 11:08
http://obozrevatel.com/politics/72185-pod-debaltsevo-42-batareya-vsu-dvoe-sutok-prosit-pomoschi-u-bojtsov-ostalsya-odin-minomet.htm

„Debalcevo,obec Sanžarskyj, 42-há baterie VSU požaduje pomoc, už dva dny. Zůstalo jím 40 lidí a jeden minomet, jsou pod neustálými útoky“ – řekl zdroj.
                                            

ATO Bojovníci ATO začistili vesnici od teroristů v blízkosti 29. kontrolního bodu
: zveřejněny fotografie a video.
29 leden 2015, 13:13
http://obozrevatel.com/crime/37091-bojtsyi-ato-zachistili-terroristov-selo-vblizi-29-blokposta-opublikovanyi-foto-i-video.htm

Jednotky 24. brigády a dobrovolnického praporu „Donbas“ začistili od teroristů obec Orechovo, Luhanského regionu (v blízkosti silnice Bachmutky), která se nachází v blízkosti 29 blok-postu.

To oznamuje korespondent LB.ua.

Orechovo je pod kontrolou sil ATO, ale předtím, do ní přicházely pravidelně teroristé.Po začištění obce vojáci vyhodili železnici, po které z území ovládaných Ukrajinou ozbrojenci exportovali uhlí do „LNR“.

* pozn., přložené video se už na youtube nenachází, bylo odstraněno..

Jak uvádí „Pozorovatel“, na ministerstvo obrany řekli, že po mnoha dnech, po teroristických útocích jsou 29. a 31 kontrolní body kontrolovány silami ATO.

Bojovníkům ATO slibují až 48 tisíc. za každý zničený nepřátelský tank.
01.29.2015 08:01
http://from-ua.com/news/337781-boicam-ato-obeschayut-po-48-tis-za-kazhdii-unichtozhennii-tank-protivnika.html

Kabinet ministrů přijala vyhlášku, podle které účastníci ATO obdrží odměnu za zničení vojenské techniky nepřítele a bude mu navýšen plat v hotovosti.To oznámila 28 ledna tisková služba ministerstva obrany Ukrajiny.
V tiskové službě poznamenali, že návrh vyhlášky byl vypracován Ministerstvem obrany z iniciativě prezidenta Ukrajiny Petro Porošenka.

Podle informací zveřejněných na internetových stránkách úřadu, rozhodnutí vlády stanoví výplatu dvojnásobku mzdy hotovosti vojákům, kteří se přímo podílejí na ATO a ve vojenských konfliktech, trojnásobek částky – mzdy hotovosti vojákům, kteří se přímo účastní v bojovích akcíchí od vyhlášení války.Text uvádí, že „za každý den přímé účasti vojáka v bojových akcích “ účastníci ATO obdrží 1000. UAH.

Nařízení vlády také umožňuje dodatečnou odměnu za zničení vojenské techniky nepřítele.

„Takže, odměna za zničení vozidla je – 10 násobek minimální mzdy (12 tisíc UAH), tanku – 40 násobek minimální mzdy (48.000 UAH). Raketometů – 50 násobek minimální mzdy (60.000 UAH). bojového letounu – 100 násobek minimální mzdy (121 tisíc UAH)., „- píše se v prohlášení.Nabytí právní moci rozhodnutí je dnem jeho vyhlášení.

Informace potvrdil Anton Geraščenko na jeho stránce na Facebooku.
„Teď už nezávidím rusko-fašistickým silám a teroristickým skupinám Naši vojáci Vás bili a bíjí za Vlast, a nyní budou i moci získat za to slušný plat .!“

A pak že má Ukrajina nějaké finanční problémy a potřebuje půjčky.. Zdá se, že  peněz mají, že nevědí co s nimi!  Ví tohle v Bruselu?

Telegraficky:

https://www.ukr.net/news/main.html

12:11
Celá, svobodná a mírová Evropa bude poroste nebo spadne s Ukrajinou – Nulandová

14:00
Ruská intervence na Ukrajině je nezákonná, ale je možné se vyhnout válce s Ruskem
– Americké ministerstvo zahraničních věcí

14:25
Bojovníci i nadále vyvážejí uhlí z Luhanského regionu do Ruska – OBSE

14:31
Ministerstvo ministerstvo obrany vede jednání o dodání na Ukrajinu smrtících zbraní

14:49
Estonsko vystoupilo ve prospěch nových sankcí proti Rusku a finanční podporu Ukrajině

15:03
Reuters: Řecko nebude vetovat sankce proti Rusku

15:06
V Popasnoje dělostřelbou zabitá žena, zraněno 5 lidí

15:39
Mise OBSE má v úmyslu sledovat evakuaci lidí z Debalceva

16:34
Savčenková řekl, že cítí dobře, ale lékaři říkají, že je na hranici

17:15
Síly ATO odrazily útok na Vuglegіrsk (pozn.překlad z ukrajinštiny, myšleno Uglegorsk (?)..)

Videofact: 19-letá „opolčenka“ z Krasnogo Luča ukazuje, jak bude střílet „Ukropy“
28.01.2015 18:29 http://informator.lg.ua/?p=65164

Novináři NA „Novorossija“ natočili video zprávu 19-leté „opolčenky“ Kiry z Krasnogo Luča. Kyra ujištuje, že je připravena k boji po boku mužů. Jako důkaz dívka ukazuje své dovednosti s automatem.
https://www.youtube.com/watch?v=Dni6-brVfzY&feature=youtu.be

Dříve bylo oznámeno, že v řadách Antracitských „kozáků“ bojuje 15-letý „opolčenec“ z Severodoněcku.

* Dodám jen, statečné děvče. Pořád lepší než se nechat chytit ukrovskými náckya dopadnout jako mnohé před ní..!

 

 Díky MP z a ukrajinskou část informací.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.