Média /nejen/ o ukrajinském konfliktu 31.1.2015


napsal vlk

Tím, co mi poslal nick Walter. Je to ze švýcarských zdrojů:

Zpráva z Ukrajiny

31. ledna 2015

Na východní Ukrajině jsou stále hlasitější požadavky jít až na západní Ukrajinu. Pokud se tak stane, nastane strašlivý masakr západních Ukrajinců. V příštích 2 týdnech v Kyjevě okolí Kyjeva to půjde velice zprudka. „Pravý sektor“ si uvědomil, že udělal svou práci a teď bude ukrajinskou armádou ostřelován a poslán do kotle, aby tam pošel – aby už víc neobtěžoval kyjevský režim.

Čtvrtá vlna mobilizace na Ukrajině se ukázala být nesmírně obtížná. To musel přiznat náčelník policie města Krivoj Rog v Dněpropetrovském regionu. Některé důležité údaje jsou obsaženy v nové zprávě pozorovatelů mise OBSE na Ukrajině. Podle této zprávy mohli pozorovatelé mluvit se šéfem policie v Krivoj Rogu, vůdcem místních dobrovolnických organizací. Ten řekl, že je vysoce problematické získat 800 rekrutů, protože prý mnoho mladých lidí uprchlo kvůli mobilizaci.

Kolik z nich se nepřihlásilo při čtvrté vlně mobilizace a zmizelo, pozorovatelé OBSE neuvedli. Podle střízlivých odhadů to bylo asi 100 lidí. Zpráva pozorovatelské mise podává další informace o rozsahu mobilizace na Ukrajině. Zejména v regionu Ivano-Frankivsk je 4000 stížnosti mladých lidí, kteří se nechtějí podílet na válce kyjevských pučistů. Jurij Birjukov, Porošenkův konzultant, nazývá rekruty zbabělci a obvinil regiony západní Ukrajiny z narušování mobilizace.

 Quelle: http://www.schweizmagazin.ch/nachrichten/ausland/22066-OSZE-Mission-besttigt—Ukrainer-wollen-nicht-mehr-kmpfen.html

Pojdme na domácí scénu. Třeba  zase na portál Lidovky.cz Ten přinesl rozhovor  s polským politikem a publicistou Pawlem Kowalem.

http://www.lidovky.cz/pocit-polaku-cesko-je-proruske-nelze-se-spolehnout-na-vas-ani-na-madary-ci-slovaky-gie-/zpravy-svet.aspx?c=A150131_154041_ln_zahranici_ele

Poláci prý drží Česko a  jeho politické garnitury za proruské. A to bychom prý neměli!  No já si to nemyslím. A troufnu si tvrdit, že  mám o situaci v tuzemsku o dost větší přehled než ten pán. Ale  uspokojuje mne,  že Poláci  takový dojem mají.  Kowal chválí výslovně polského ministra zahraničí Schetynu, za to jak se angažuje. Pro připomenutí, Schetyna, povoláním historik, je přesně  ten týpek, co objevil, že  Osvětim osvobodili Ukrajinci. Jsem rád, že  se mezi oficiálními představiteli státu neobjevil tragický mimoň jeho rozměru. Zatím. Jakkoli tu máme  taky pěkné exempláře! Převezmu celý jeden text Erika Besta  z jeho Final Wordu. Protože takhle geniálně  stručně a jasně nemám šanci nikdy nic napsat:

Zaorálkův prosebný vzkaz Američanům

29. 01. 2015 – EB
 

Vážený pane velvyslanče, Milý Andy, posílám Ti tento ručně psaný vzkaz po spolehlivém příteli, protože si nemůžu dovolit nic riskovat. Pochop prosím, že kvůli sjezdu ČSSD jsem neustále pod dohledem. Hraje se na ostří nože a PPF/O2 mi možná dokonce sleduje telefonní hovory. Musel jsem nasadit tvrdší rétoriku, abych prokázal, že jsem spolehlivě antiamerický a proruský. Chtěl jsem Tě varovat, ale proslov toho starého ožraly o „superholokaustu“ mě překvapil a musel jsem na něj zareagovat spatra. Doufám, že Ti nevadilo, jak jsem kritizoval vleklou bushovskou zahraniční politiku. V projevu o stavu unie to koneckonců udělal i Tvůj šéf. Ještě to se mnou vydrž, prosím. Znepokojilo mě, když jsem se dozvěděl, že jsi navštívil Babiše u něj na čapí farmě. Jenom si s Tebou pohrává. Skutečnou protiváhou Zemana/Sobotky/Mládka/Dlouhého jsem já. Vím, že jsem si to u Washingtonu rozházel, když jsem se s tím radarem přidal na stranu Rusů, ale to už jsem snad odpracoval, ne? Možná Ti dokonce vyrazím Druláka. Měj se mnou prosím trpělivost, Andy. Po stranických volbách budu mít víc flexibility. Máš můj slib. Tvůj nejvěrnější přítel, Luboš.

 Pozn.: Jde o satirický text

Zdroj. http://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2015-01-29

Samozřejmě že,  jak Lidovky, tak ostatní česká sdělovadla  referují o  rozhovorech v Minsku, kde se včera  přeci jen jednalo.  „Výsledek“ je popsán takto:

Jednání v Minsku začala v sobotu odpoledne. Zúčastnili se ho bývalý ukrajinský prezident Kučma, vyjednávači doněckých a luhanských separatistů Denis Pušilin a Vladislav Dějněgo, zvláštní představitelka OBSE Heidi Tagliaviniová a ruský velvyslanec na Ukrajině Michail Zurabov. Následně účastníci schůzky z místa jejího konání odjeli každý v jiném automobilu, aniž by výsledek rozhovorů nějak komentovali.

V předvečer jednání povstalci pohrozili, že pokud u vyjednávacího stolu nedosáhnou dohody, rozšíří svou ofenzívu s cílem dosáhnout „úplného osvobození“ Doněcké a Luhanské oblasti, které z velké části dosud kontroluje Kyjev.

Zástupce Kyjeva, bývalý ukrajinský prezident Leonid Kučma, proruské separatisty obvinil z toho, že odmítají diskutovat o plánech na příměří.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/boje-na-ukrajine-budou-pokracovat-vyjednavani-o-primeri-dohodu-neprinesla-1to-/zpravy-svet.aspx?c=A150131_195738_ln_zahranici_ele

Co si to ti povstalci dovolují? Oni vznášejí požadavky?!!

Jednání ztroskotala, přestože  si před jeho začátkem telefonovali Putin, Merkelová  a Hollande……. Inu,  je  snadné vypustit  válečné běsy, ale velmi nesnadné je zase  vrátit a pevně zavřít!

Dáme si pro změnu něco ze slovenských zdrojů – konkrétně  z deníku SME:

Kyjev předložil Valnému shromáždění OSN návrh rezoluce, která by měla  Rusko odsoudit  jako sponzora terorizmu. Kvůli jeho podpoře   povstalců… Současně jeho velvyslanec při OSN pohrozil povstalcům „obrovskou válkou“ , pokud by se pokusili získat další území…

http://www.sme.sk/c/7620476/kyjev-chce-od-osn-oznacenie-ruska-za-sponzora-terorizmu.html?ref=trz

K tomu mohu jen poznamenat, že:

-si neumím představit, že  by Kyjev mohl povstalcům a povstaleckým územím udělat ještě cokoli horšího , než už skoro rok předvádí.

-zdá se, že pan poslanec momentálně  nemá informace z domova. konkrétně od Debalceva…

V týdnu jsem v jedné z Ukrajinských svodek, kde jsem se opíral  do Zlámalové a jejího tvrdoválečnického článku na Echu 24, že je třeba Rusy  oddělit od SWIFTu, napsal kromě jiného toto:

-kdyby, náhodou pochopila i tohle, tak by jí mohlo třeba dojít i to, že  Západ  se tím do budoucna  připravuje  o obrovskou výhodu – mít absolutní informační kontrolu odkud  a kam směřují mezinárodní platby. Které dnes taková NSA  nebo někdo jiný podobný, přes  SWIFT, rozhodně má.

Zdroj: https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/01/27/ukrajinska-svodka-ze-dne-26-01-2015/

A co že včera přinesly Deutsche  Wirtschafts Nachrichten? Tohle:

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/01/31/usa-setzen-auf-finanz-spionage-als-waffe-gegen-andere-staaten/

V článku se dozvíte, že  USA  kontrolují toky peněz a  používají finanční špionáž jako zbran! Že  ročně dostávají od  různých organizací a úřadů minimálně 1 000 000 informací o finančních transakcích v  celém světě.

Ale uznávám, že ta trefa nebyla  zas  až tak složitá…. Takže  oddělí Moskvu od SWIFTu nebo ne?

Článek vřele doporučuji němčinářům se zájmem o finanční sektor. Je tam toho daleko více!

Osobně jsem přesvědčen, že  onen 1 000 000 informací, o kterém je v článku řeč, je jen nepatrný zlomek. Jsou li pravdivé informace o tom, jak je zacházeno s  majiteli dolarových účtů / nejen/ v ČR od poloviny minulého roku v tomto článku:

http://osobnyblog.sk/fatca-mate-dolarovy-ucet-v-sr-americke-urady-o-vas-od-1-jula-vedia-viac-nez-policia-ministerstvo-vnutra-alebo-organizovany-zlocin/

Nejen podle  Spiegelu je  v Moskvě konečně rozhodnuto o stavbě  mostu přes  Kerčskou úžinu. Výstavbu zajistí skupina  oligarchy  a Putinova přítele a tréninkového partnera  v judu Arkadije Rotenberga. Ruská TV Zvezda k tomu vyvedla  hezkou grafiku:

Jinak na speciálně německých serverech hlavním tématem byla  smrt opravdu  velkého muže  německé poválečné politiky   Richarda von Weizsäckera .

A druhým hlavním tématem bylo, že  Řekové nehodlají platit. Merkelová jim ovšem řekla, že  pokrácení dluhu nepřipadá v úvahu a ECB vzkázala , že  bude řecké banky refinancovat jen tehdy, když budou hodní a poslušní!

Boje  v Debalcevu  jsou v kritické  fázi, ale  tak nějak mi přijde, že při vší tragičnosti, hrůze a osudovosti dění na Donbasu, je to jen slabý odvar toho, co se na Evropu může přivalit z Řecka! Nebo kvůli Řecku. Jestli najdu chvilku času a  síly, taky bych se tomu v týdnu možná věnoval víc  samostatným článkem. Ale  bez záruky

Ale najít něco zajímavého a konkrétního k ukrajinskému dramatu v německém mediálním prostoru? Nemožné. Pokud  za něco takového nebudete  považovat  zprávu Bildu, že  Putinův největší kritik Navalnyj  měl včera  rozkrýt  inkognito jedné ze  dvou Putinových dcer – Kateřiny.

Putin  velmi důsledně  dbá na soukromí své i všech svých rodinných příslušníků, včetně  dětí  a své exmanželky.  Ale trochu bulváru nemůže  škodit.  Takže  slečna  kateřina  Vladimirovna Putinová by měla  být tahle kočka:

Laut russischen Medien soll Katerina Tikhonowa (28) angeblich die Tochter Putins sein

Zdroj: http://www.bild.de/politik/ausland/wladimir-putin/identitaet-putins-tochter-aufgedeckt-39558848.bild.html

A  světem by  se měla pohybovat jako  Kateřina  Vladimirovna  Tichonovová…

Tos tedy  vlku dopadl, když  už dáváš  i tohle…

Takže na konec něco serioznějšího. Ale nikoli ze včerejška.  Bezpečnostní expert a britský profesor Newyorské univerzity Mark Galeotti dal rozhovor  polskému  listu Gazeta Wyborcza. Výtah přetiskly Parlamentní listy. Velmi nelichotivě  se tam vyslovuje  o vedení války ze  strany Kyjeva  a schopnostech ukrajinské armády. A vůbec se nedomnívá, že Edinoukrajinci potřebují  další a další dodávky zbraní.

Dám pár ukázek:

Galeottiválku považuje za důsledek 20 let neúspěšného budování ukrajinského státu, který je ještě zkorumpovanější než Rusko, a tak není divu, že se Krym nechal tak ochotně anektovat. Ukrajinské bojové akce jsou hrozně špatně vedeny. Chybí strategie, plán i představa, jak válku ukončit. Pokud už Ukrajinci válčí, tak ve velmi omezeném měřítku: pár stovek vojáků a desítka tanků. „Ale to je přesně ten typ války, ve kterém jsou rebelové lepší,“ tvrdí Galeotti a připomněl, že ukrajinská armáda má okolo 50.000 vojáků, zatímco dokonce Bosna jich měla třikrát více, za války se Srby v 90. letech.

„Ukrajina má tolik zbraní, že neví, co s nimi. Problém je v tom, že neexistuje zázračná zbraň, která by válku vyhrála. Je to válka, která se odehrává ve městech. Vyžaduje, aby někdo šel zabíjet a nechat se zabít. Přístroje pro noční vidění a lepší pušky trochu zlepší šance, ale hlavní i tak zůstane ochota obětovat se, nést ztráty,“

Zbytek si přečtete na: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ukrajinci-pry-nepotrebuji-dalsi-zbrane-musi-se-naucit-valcit-359644

Tak zas  zítra.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.