Ukrajinská svodka ze dne 01.02.2015


pro https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali Ernest,MP a vlk s přispěním dalších

Všechny texty bez uvedení zdroje jsou převzaty z    vk.com/strelkov_info

31.01.15 Zpráva novinářů.

„Vyjednavači kontaktní skupiny na Ukrajině v Minsku nepodepsali závěrečný dokument, řekl v Lugansku zplnomocněnec LLR v rozhovorech Vladislav Dejnego. V Minsku se v sobotu konalo setkání kontaktní skupiny na Ukrajině. Zůčastnili se jí zplnomocněnci DNR a LLR Denis Pušilin a Vladislav Dejnego, vyjednavač z Kyjeva, ex-prezident Leonid Kučma, a představitelka OBSE Heidi Tagliavini a ruský velvyslanec na Ukrajině Michail Zurabov. Zasedání kontaktní skupiny v Minsku trvalo více než tři hodiny. „

31.01.15 Zpráva Edvarda Basurina.

„Za posledních 15 dnů ukrajinské okupační vojsko v Donbasu ztratilo téměř 1439 zabitých vojáků. Do zajetí se vzdalo 19 ukrajinských vojáků, 8 osob předáno ukrajinské straně. Za sobotu ukrajinská armáda ztratila 97 osob. Ztráty vojenské techniky byly následující:… Pět tanků, sedm obrněných transportérů a bojových vozidel pěchoty, 12 dělostřeleckých systémů. V sobotu prvních 8 ukrajinských vojáků, kteří se vzdali během týdne, bezpečně opustilo území DNR. Opět apelovat na obklíčené ukrajinské vojáky v Debalcevu, aby ukončili odpor a složili zbraně a dobrovolně se vzdali – zachrání si tím život a vrátí se domů„.

Zpráva dobrovolníka Prochorova:

„Mimochodem, víte, kde skrýval „Sviťaz“ před domobranou v Uglegorsku? V internátní školy pro osiřelé děti se zrakovým postižením. Za děti se skryli banderovští [Cenzura] Děti vyvedli po dohodě, aby děti a personál nebyli zraněné“.

2.1.15 Zpráva dopisovatele „Borisyče

Teď mi volal jeden z kluků z Nikišina .. od ukrowehrmachtu zůstalo obrovské množství dárků. Kromě dostatečně výkonných spojovacích zařízení, moře jídla, oblečení, ZUška, spousta munice, tři BMP, střelné zbraně. Kluci žádají, abych pozdravoval Porošenka a poděloval mu za to. Děkuji vám za vaše dary! „

Od dobrovolníka Prochorova:

Ukři raketou „Točka U“ „nakryli osadu Novoselovka,to je jižně od Gorlovky – nebyly tam žádné pozice domobrany – je to poblíž Enačke, není to dopravní uzel. Nejspíš – závada navádění nebo díky neznámým vlastencům pravda, není jasné, co je tam s civilisty.. ). „

01.02.15 09:20. Zpráva domobrany.

„Z pozic u Avdějevky ukrofašist ostřelovali rajony: Kyjevskij a několik granátů dopadlo v Buděnovském, Petrovka dostala nejvíce, oblast je pod palbou ze dvou směrů – z Písků a Marinky. Z pozic u Avdějevky nacisté ostřelovali Makejevku. Gorlovka je pod palbou ze dvou směrů, naše dělostřelectvo úspěšně potlačuje palebná postavení nepřítele a to zejména po včerejším zničení posádky a skladů v Verchnetroeckém a obrovských ztrátách mužstva nepřítele v mrtvých a raněných. Gorlovská domobrana i nadále tísní pozice nacistů v jižní části Dzeržinska. Pokračují pouliční boje v Debalcevu , Novoorlovce, Malorlovce, Mironovské, Nikišinu. Plně je zbaveno Ukrů Ševčenko v Luganskoje, 2 kontrolní body nacistů zničeny. Na jihu:.Dokučajevsk a Telmanovo bylo dvakrát ostřelováno raketomety. Naše dělostřelectvo odpovědělo, někdy úspěšně,  částečně rozbity dvě palebné pozice. Iniciativa je na naší straně a  v blízké budoucnosti se  to pravděpodobně nezmění. 

01.02.15 Zpráva dobrovolník s volacím znakem „Zemljak„.

Do Uglegorska v noci vešlo 6 tanků. Ukrajinský opevněný prostor byl zničen. Při obsazení ukrajinského opevnění, byli zabiti dva tankisté z Gorlovky. Dnes jsme nasbírali spoustu trofejí „šrotu“, Ukrajinců. Trochu opravy a tuto techniku „zazpívápod lepším „dirigentem“ – domobranou DNR. „

Od dobrovolníka s volacím znakem „Bolšoj„:

„Kluci, kteří se vrátili v noci z Uglegorska, v barvách popisují ostře upgradovanou nepřátelskou taktiku a výsledky zásahů svých soudruhů z nějakách velkorážných odstřelovacích pušek (zdá se, že Barret) Máme hodně důvodů se domnívat, že instruktoři nyní jsou samy zahrabaní někde na bitevním poli. A špatné zprávy: ztráty 3. brigády pod Uglegorskem jsou velmi vážné. V podstatě neostřílení, kteří šli do svého prvního a posledního boje.Přesný počet neznám. Nezávazně. – až 300 našich a 1000 ukrů. Tvrdé boje. Letiště si odpočine. „

01.02.15. Zpráva od náčelníka štábu dělostřelectva 2. brigády armády LC, volací znak „Fomič.“

Od 8:00 (MSK) na úseku Popasnaja. – Pervomajsk je silný dělostřelecký duel Zasažena byla šachta Skočinský, márnice v nemocnici №25, jenom za jeden den 4 mrtví. Domobrana Donbasu zcela obklíčila Debalcevo. Silnice k Artemovsku je pod kontrolou domobrany Novorossii. Projet po ní je nemožné, rychle na ní postavili zátarasy. Sil Ukři moc nemají, mají problémy se zásobováním municí, s mužstvem a s bojovým duchem. Velký protiútok dosud nebyl pozorován, jen místní, které nemají žádný vliv. „

Dmitrij Stěšin:

Gorlovku ostřelují dosud z parku v Dzeržinsku. Střílí podivné rotující zařízení. V Makejevce granáty poškodily severní okraj města, tam jsou oběti. V Doněcku, granáty zasáhly severní okraj rajonů Kujbyševskij a Kyjevskij, přilehlých k osadě Písky a Opytnoje, kde jsou pozice ukrajinských sil„.

Nikolaj Dolgačev:

„…. Opět silné ostřelování Donecka. Právě teď. Zásah do supermarketu ATB u tržiště Maják. Je tam požár„.

01.02.15 12:32. Zpráva domobrany Gorlovky.

„Auta OBSE jen sledovala výstup do palebných pozic baterie raketometů ukrofašistů od Dzeržinska k vesnici Nelepovka. Zdá se, že Rada Bezpečnosti Evropy zájem  na ostřelování civilních čtvrtí Gorlovky. My zase chceme připomenout „mírumilovným“ evropským „misionářům“, že „kulka je slepá“ a granát z houfnice D 30 tím více.„Bullet – blázen,“ a shell houfnice D-30 -, ještě víc, si  nevybírá„.

Od doněcké domobrany:

Tábor nacistů v osadě Kalčik – Zarja (Volodarskij rajon) byl v 04:30 zničen naším dělostřelectvem. Od Písků nacisté nyní ostřelují haldu šachty Panfilovskaja a část 1. nástupiště. V rajonu Kirovskij v Doněcku jedním z granátů byla zasažena rozvodna dolu Skočinskij a střecha márnice městské nemocnici No.25. Ukři dokonce ani mrtvé, které zabili, nenechají v klidu a střílejí na ně i po smrti„.

01.02.15. Zpráva domobrany

„Útok probíhá. Pokračuje ne tak rychle, jak chtěli. Nepřítel není snadný. Seznámil jsem se s přesnější linií fronty. Gorlovka – zde fronta prochází takto:… Artemovo a Šumy jsou zcela naše Majorsk je sporné území. LNR- tam je hodně sporů, kudy prochází fronta, která jde po Severském Donci. Zde máme několik přeprav a předmostí. Krjakovka, kde je většina naše, Lobočevo, Bolotenoje a část Valjského. Ukrajinská armáda se neustále snaží nás srazit odtamtud, ale nedaří se jí to. Nyní o bojích. Bojuje se v celém kotli. Kotel se vaří. Ukrajinská armáda je pod palbou na celém území kotle. Boje probíhají v Maloorlovce, Debalcevu, Černuchinu. Odrážíme útoky na Novoorlovku a Krasnyj Pachar„.

Od obyvatele Štěstí:

U nás je vcelku nějaký zmatek. Ukři se mezi sebou už 3 hodiny střílejí. Do Štěstí to dopadá ze Starého Ajdaru a do Starého Ajdaru zase ze Štěstí ( v obou místech jsou Ukři), do obce Petrovka to létá z obce Artěm a Nižněteploje a obráceně. Včera v našem dvoupatrovém domě zničili vstup „Gradem“, posledních několik dní střílejí kazetovým střelivem, předtím používali protipěchotní„.

01.02.15 Zpráva dobrovolník s volacím znakem „Karfagen“.

„Dosud se v kotli bojuje. Na severní frontě LLR se dějí divné věci! Podle zpráv odtud prapor Ajdar, který, jak jsme pochopili, se opevnil ve Štěstí a v Petrovském, bojuje s ukrajinskou armádou a Národní gardou kolem těchto obcí. Téměř všichni muži Ajdaru opustili pozice, které brání město před domobranou a vybudovali nové, které nyní brání město před ukrajinskou armádou. Nevím, zda se vedou jednání o tom, že by Ajdar dal město domobraně LLR, nebo ukrajinské armádě a sám odstoupil. Ale již tři dny tam probíhají boje do kterých domobrana nevstupuje. Proč naše vojska nevezmou toto město v tuto vhodnou dobu, to nevím také. Ale jistě to má důvod. Podle mého to může být past, ve které, kdybychom do ní padli, by zemřelo mnoho domobranců. Takže teď musíme promyslet každý krok. Obsazení Štěstí ekonomicky znamená odstranit problémy, které nám dělají Ukři. Z vojenského hlediska – budeme mít dobrý nástupní prostor, z morálního – osvobodíme další město, které, mimochodem, bylo prvním, ukrajinskou armádou okupovaným městem (Novoajdar 11.května se nepočítá)“.

http://korrespondent.net/ukraine/3473839-boitsy-batalonov-na-maidane-trebuuit-ympychmenta-prezydentu

Bojovníci praporů na Majdanu požadují impeachent prezidenta
Z Korrespondent.net 2.1. v 14:01

Mezi požadavky demonstrantů na  Majdanu je – obvinit prezidenta a zavedení stanného práva.
Na Majdanu pod stélou probíhá lidové shromáždění, kterého se účastní asi 500 lidí. Jedním z požadavků protestujících je obžaloba prezidenta, píše UNN.
Během shromáždění byl oznámen vznik společenské organizace „Celoukrajinské batalionové bratrstvo“, Na pódiu vystupují zejména vojáci dobrovolnických praporů.

Demonstranti oznámili 3.února protest u budovy GPU. Pak se chystají jít k budově prezidentské administrativy a předat prezidentovi své požadavky.
Zejména demonstranti požadují zavedení stanného práva, změny v silových úřadech – odvolání vedoucích představitelů ministerstva obrany, národní bezpečnostní rady, generálního štábu a nejvyššího státního zastupitelství. Zástupci praporů chtějí aby vedoucí silových úřadů vybrali bojovníci sami a  mít možnost zúčastnit se na jednání těchto organizací.
Kromě toho, jak uvedl vedoucí bratrstva Vjačeslav Fursa – voják z 25. praporu „Kyjevská Rus“ – mezi požadavky praporů je audit na ministerstvu obrany a právo bojovníků ATO připojit se k misi OBSE a účastnit se zasedání organizace.
Mezi požadavky na parlament – obžalobu prezidenta a přijetí zákona o zrušení poslanecké a soudcovské imunity.

http://korrespondent.net/ukraine/3473858-pod-khersonom-shorely-shestero-voennykh-11-v-bolnytse

Blízko Chersonu uhořelo šest vojáků, 11 je v nemocnici
Z Korrespondent.net  2.1. v 15:13


Oheň v armád
ním polním táboru si vyžádal životy vojáků, několik vojá zmizelo neznámo kam.
V polním ležení
ukrajinské armády v oblasti Chersonu vypukl velký požár. Uhořelo šest vojáků, 11 je zraněných, dalších šest – chybí.
Oznámilo to Ministerstvo obrany.
Oheň
vypukl ve 3 hodiny ráno prvního února u obce Krasnyj Čaban.
„V 7 hodin ráno
se oheň podařilo lokalizovat. Na místě byly dvě hasičské jednotky. Příčiny požáru se zjišťují“ – řekl tiskový mluvčí ministerstva obrany Bogdan Seník.

http://korrespondent.net/world/3473842-v-evroparlamente-obespokoeny-zhelanyem-afyn-sblyzytsia-s-moskvoi

Evropský parlament je znepokojen snahou Athén sblížit se s Moskvou
Z Korrespondent.net 01.02. v 14:14


Řecko chce být rovnocenným partnerem a vyžaduje pro sebe respekt, vysvětluje Schultz nový kurz At
hén.
Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz
je znepokojen snahou nových řeckých orgánů sblížit se s Ruskem, protože považuje řecko-ruské přátelství za nežádoucí pro EU. Schultz vysvětluje snahu Athén sblížit se s Moskvou přáním strany SYRIZA ukázat voličům nový kurz.

http://korrespondent.net/ukraine/events/3473817-semenchenko-poluchyl-kontuzyui-pod-uhlehorskom

Velitel praporu „Donbass“ Semenchenko byl 31. ledna byl zraněn, a na cestě do nemocnice ztratil vědomí.

Poslanec parlamentu a velitel praporu a „Donbass“ Semjon Semenčenko 31. ledna byl zraněn a ráno 1. února při cestě do nemocnice došlo k nehodě, uvedla tisková služba praporu „Donbass“.

„31.01. velitel praporu „Donbass“ Semjon Semenčenko se zůčastnil na operaci odblokování praporu „Svityaz“. Během operace, byl zraněn. Dnes ráno při převozu do nemocnice došlo k nehodě a jeho stav se zhoršil. Bylo mu poskytnuto lékařské ošetření.
Náčelník štábu praporu s volacím znakem „Gal“ řekl Hromadske.tv, že v boji o Uglegorsk byli zabiti čtyři bojovníci „Donbasua 11 bylo zraněno.
Podle něj, čtyři ranění byli evakuováni do Charkova, a zbytek do nemocnice v Artemovsk
u.
V předvečer
velitel praporu „Donass“ řekl ukrajinští vojáci šli do protiútoku v oblasti Uglegorska.Kromě toho, řekl, že část praporu „Svityaz“ držela obranu v Uglegorska po dobu 3 dnů a byli vysvobozeni z obklíčení.

01.02.15 Zpráva Lifenews.

Zajatí vojáci ukrajinské armády uvedli:Naši velitelé utekli z Uglegorska.

Ukrajinští vojáci ATO řekli, že jejich velitelé ani neposlali vojáky hledat raněné a mrtvé. Ukrajinští vojáci, zajatí v Uglegorsku řekli, že jejich vedení je ponechalo osudu na frontě. To ukazuje exkluzivní video LifeNews se zajatci z ukrajinských sil. Tyto záznamy předali našemu TV kanálu domobranci DNR.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=78tC23RFLtQ&x-yt-ts=1422579428&x-yt-cl=85114404

01.02.15. Zpráva domobrany.

K Avdějevce ukrajinská armáda přivezla 4 taktické raketové komplexy podobné „Točka-U“ a „Elbrus“ Protože přisunutí těchto zbraní bezprostředně k linii fronty vzbuzuje pochyby o jejich perspektivním využití, je možná další zlovolná provokace. Z kramatorského letiště byl slyšet zvuk tryskového motoru: zda letadla nebo rakety, není známo. Pod Doněckem v oblasti osady Trudovskoje se bojuje. V Doněcku, pokračuje silné ostřelování, granát explodoval v blízkosti školy, informace o obětech a zraněných dosud nejsou. Palba pokračuje granáty dopadají do oblasti Lidievky a do rajomů Kyjevskij a Kujbyševskij v Doněcku. V Gorlovce asi dvě hodiny ostřelují 5. čtvrť. Pravděpodobně funguje diverzní skupina nepřítele: může to být auto s minometčíkem. Oznamují, že v Torezu to velmi bouchá, až drnčí okna. V Debalcevu z trosek záchranáři vyzvedli 12 mrtvých civilistů. Ve městě už 10 dní není voda elektřina a teplo a jsou problémy s mobilním spojením. Mnozí žijí v protileteckých krytech s malými dětmi. Tam jsou otřesné podmínky. Nervy mají lidé na krajíčku. V oblasti Chersonu explodoval stan s municí, byli zabiti vojáci. „

01.02.15 Fotografie svědka.

„Další dárek od ukrajinské armády pro obyvatele Donbasu, start rakety „Točka-U“ u Artemovska. 2.1.2015 byl proveden v 15:15.“

Original: http://cs7008.vk.me/v7008527/2a1fe/P4qZURcQs9c.jpg

Original: http://cs7008.vk.me/v7008527/2a207/FvjOwZg79Q0.jpg

01.02.15 Zpráva dobrovolníka „Prochorova„.

Pod Debalcevem je nyní horko. Tam je opravdu masakr, ale informace jsou jenom orientačníboj nepřestává. O technice:jsou to společně s vyřazenou technikou z nebojových příčin. Ukři už začali křičet o nedostatečném množství obrněné techniky. Mogila Ostraja umožňuje ovládat velký prostor ve spodní části „kotle“ (podobně jako Saur Mohila). Černuchino proměnili v pevnost – to jim vytvořilo falešný pocit bezpečí, ono Debalcevo je dopravní uzel (vzpomeňte si na „křižovatku“ a železniční odbočky). V „Donbasu„, hlásili, že v bojích u Uglegorsku padli čtyři z jejich bojovníků a Semenčenko byl zraněn. Ukři neustále vrhají posily – snaží se chopit se iniciativy. A mají úspěchyodrazili naše od Černuchina. Ale zato v Popasnoj jsou již pouliční boje. Včera v noci u Uglegorska naši pokryli další kolonu ukrů – minus dva tanky a jedno BVP (do města ani nedošli)“.

01.02.15. 20:20. Zpráva domobrany Gorlovky.

Palba je zaměřena na Solněčnyj“. Během půl hodiny probíhá silné a úmyslné ostřelování čtvrti 405/4 (sídliště Solněčnyj) Gorlovky. Dosud víme o dvou obětech (raněných.) – babička a muž středního věku, které posekaly střepy skla z oken. Palba zasáhla jižní a centrální části obytné čtvrti. Zvuky, dopadu granátů na „5 čtvrť“ hlasitou ozvěnou lze slyšet i v „supermarketu“. Pracujíjaké velmi těžké zbraně. Orgány DNR, činné v trestním řízení, uvádějí, že některá místa v centru města byly ostřelovány podle „majáků“ – speciálních vysílacích zařízení, které zanechali neznámí na střechách výškových budov a na budovách a komunální a sociální infrastruktury. Nyní to dopadá do  Strojitěle, pod palbou je i CGR, pracují diverzní skupiny„.

Od doněcké domobrany:

V Doněcku probíhá akce Pěrechvat„, v rajonu Nord pracuje diverzní skupina. Od Krasnogorovky ukrofašisté ostřelují z raketometů „Grad“ rajon Petrovskij.

Poslední flash před uzávěrkou!!! Z Ukrajinských zdrojů!!!

http://nv.ua/ukraine/nacgvardiya-pokinula-debalcevo-k-gorodu-podoshla-pehota-boevikov-boec-vsu-32294.html

01.02.15. 23:55. Naléhavá zpráva novinářů.

„Národní gardy v noci utíkaly v panice z Debalceva, nechali ukrajinskou armádu na pospas osudu. O tom informoval poslanec VR (frakce.“Svépomoc“ a přímý účastník událostí Taras Pastuch) „Jenom odrazili útok na základní tábor. Dříve se do něj těžce dostalo dělostřelectvo a dnes přišla nepřátelská pěchota. Národní garda město opustila a tím k nám otevřela přístup. Na všech kontrolních bodech neustálá palba a tankové útoky. Posily k nám nepřišly. Nás zde nechávají, když druzí prostě utíkají“. Kromě toho prosí vedení země o podporu. Podle jeho slov „to je opravdu zrada země vším vojenským velením spolu s „prezidentem“ Porošenkem“.

Děkuji Ernestovi a dáme si mapy:

Ukrajinská:

Опубликована актуальная карта АТО - фото 1

Opolčenská:

 

A i dnes opolčenci vydali speciální mapku  Debalcevské kapsy:

01 31 Матрица

a ještě jednu podrobnější:

Interaktivní komentovaná:

Z informací komentátora:

Doněck, zejména  západní čtvrti pod setrvalou palbou ukrajinského dělostřelectva. Tu dostala i Makejevka, která na východě měst a je normálně celkem v klidu.

Boje probíhají v  stále v Marience. Ale výrazně  se měla změnit situace  v Pískě  vývoje  v Avdějevce – opolčenci se drží na jižním okraji. Ukrajincům se podařilo přivést svěží posily  i další materiál, takže tady to na nějakou zásadní pozitivní změnu nevypadá. V nedaleko ležící Jasinovatě  vyvíjí činnost několik diverzních pohyblivých skupin s minomety, které pálí především na civilní cíle.

Gorlovka

Stále pod nepřetržitou dělostřelbou. V přestávkách mezi ostřelováním obrana měst a a obyvatelé hasí četné požáry. Ovšem v jedné takové pauze opolčenci zneškodňovali nevybuchlý velkorážný granát. Jenže zjistili, že , že musel být vystřelen ze samochodné houfnice  M109-A1, což  je zbraň , kterou v  širém okolí disponují pouze armády  NATO.

Vlkův  vstup:

dám foto:

pokud by to byla pravda, tak ukrajinská válka tímto dostala úplně jiný rozměr, protože by šlo o přímé dodávky  těžké techniky a lze očekávat, že  Rusko bude reagovat. Nicméně  budu zatím opatrný, protože  kdybych byl na místě opolčenců, ten granát  bych nedstraňoval, ale při volal OBSE a nechal ho  mezinárodními pozorovateli zadokumentovat, aby  nikdo  nemohl použít  žádné výmluvy.

Nicméně, než  jsem svodku zredigoval, objevilo se na internetu video Life News, natočené včera  v Gorlovce, kde  ukazují zbytky  granátu včetně  jeho naprosto zachovalé spodní části a konstatují,  že  je to nezfalšovatelný důkaz , že opravdu střílela  samohybná houfnice  M109-A1 Paladin, která nemůže pocházet  od jinud, než od některé západní armády. Požívá granáty  ráže  155 mm, zatímco ráže  těžkého dělostřelectva  bývalého Sovětského svazu, dnešního Ruska  i Ukrajiny byla 152 mm. Takže  se  zdá , že opravdu konflikt vstoupil do nové dimenze….. Nemluvě o tom, že je tam řeč i o jakýchsi zbytcích raketometných granátů ráže  75 mm, které také používají státy NATO. Video k nalezení zde:

https://www.youtube.com/watch?v=hIEfUVLe0Ws&x-yt-cl=85114404&x-yt-ts=1422579428

Pokračuje komentátor:

Ohledně  obcí na západ od Gorlovky -Šumy a  Artěmovsk plně kontrolují povstalci / v případě Artěmovska pozitivní změna/ o Majorsk, Magalenovkua Kirovsk se vedou boje s proměnlivými výsledky.

Debalcevká kapsa

Opolčenci  prý dostali operaci do fáze uzamčení kotle. Údajně s e dostali na strategickou silnici  M03  a opevnit se tam. Což by znamenalo, že  posádky Kyjeva uvnitř kapsy  by byly odříznuté od zásobování. Přesto jednotky  Ukrů uvnitř kapsy bojují dále a podnikají četné protiútoky. Bojové akce  probíhají podél celé frontové linie kapsy. Nejtěžší jsou  Maloorlovky, Mogyly Ostrej na jižním dně kapsy a  samozřejmě  na přístupech k Uglegorsku, dále v Kamence a Černuchinu a u samotného Debalceva. Včerejší výpad opolčenců proti Černuchinu nepřinesl výsledek. Na severní straně  hrdla kapsy v trojici obcí Trojickoje , Krasnyj Pachar a Mironovka  se nic nezměnilo. Kyjev kontroluje Trojické, Opolčenci Krasnyj Pachar a v Mironovce  se bojuje.  V Popasné ovšem vzplanuly pouliční boje, což by znamenalo další pokus opolčenců obsadit tuto lokalitu.

Bachmutská silnice –

Ukrajinci útočí na Novotaškovské, kontrolní body  29. a 31. , ale bez úspěchu.

Podle nepotvrzených informací se ovšem bojuje  ve městě  Štěstí a  blízké obci Petrovka. Ovšem bez přítomnosti povstalců. Měli by si to tam rozdávat příslušníci Ajdaru s jednotkami  armády a  Nacgardy. Důvody  nejsou známé.

Stancija Luganskaja

dělostřelecké přestřelky, ale opolčenci se znovu tlačí do Valujského, které v předchozích dnech ztratili. Nyní kontrolují část obce. Přilehlé Bolotěnoje  plně obsadili.

Jelenovka – Dokučajevsk

Trvá masivní dělostřelecké ostřelování. To začíná mít charakter dělostřelecké přípravy  před  rozvinutím ofenzivy. Opolčenci musí vyřešit problém, zda bude vedena  na Dokučajevsk nebo Jelenovku.

A ještě  mám něco speciálního.

Další mapu. Na  webu jsem nalezl opolčenskou dokumentaci, kdy a kde  zničili Ukrům nějaký kus jejich těžké výzbroje – tank, obrněný transportér, dělo, raketomet a  tak podobně. Je  to opravdu zajímavé. Mimochodem – ukazuje to, kde všude opolčenci museli bojovat. A je to vlastně celé území, které dnes drží!  K nalezení zde:

http://lostarmour.info/map/

Link samozřejmě  přidávám do Faktů o Ukrajině.

 Část MP:

Svodka od Ukrů:Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě.

Vydána aktuální mapa ATO.
01.02.2015, 14:23
http://obozrevatel.com/crime/07892-opublikovana-aktualnaya-karta-ato.htm

Informační a analytické centrum SNBO Ukrajiny vydalo aktuální mapu zóny ATO na východní Ukrajině k poledni 1. února .

Situace v zóně protiteroristické operace zůstává napjatá. Ve všech směrech zóny ATO teroristé opakovaně použvají dělostřelectvo, minomety, tanky a raketomety „Grad“, s cílem změnit demarkační linii v jejich prospěch.

Nejtěžší je situace kolem Deblaceva. Teroristé se snaží vzít území poblíž osad Uglegorsk, Sanžarovka a Nížnij Lozovoj, Artemovského okresu, Doněcké oblasti.
U obce Faševka teroristé 4mi tanky a 1 automobilem zaútočili na kontrolní stanoviště, kde slouží stráže pohraničníků a vojáků VSU. Naše armáda odrazila útok ozbrojenců a zničila jeden tank a automobil.

Teroristé se uchýlili k útokům na opevněné body a zátarasy u ATO poblíž o.Sokolniki, Novoajdarského okresu a nedaleko obcí Černuchino a Mius, Popasnjanského okresu, Luhanské oblasti. Všechny útoky ozbrojenců byly odraženy.

V oblasti obce Krymské se ozbrojenci pokusili zaútočit na pozici jedné z divizí vojsk operačního velitelství „Sever“. Díky palebnému úderu nepřítel utrpěl značné ztráty a útok byl plně odražen.

V průběhu uplynulého dne 13 vojáků bylo zabito a 20 – bylo zraněno.

Také v posledních dnech bylo do Mariupolu dodáno 18 kamionů humanitární pomoci z 8-mi ukrajinských měst. Jako součást nákladu jsou potraviny, teplé oblečení, stavební materiály – břidlice, sklo, střešní krytiny, cement, cihly, dřevěné
desky.

Dělostřelectvo sil ATO zničilo kolonu techniky ozbrojenců v Luhanské oblasti.
31 leden 2015 23:43
http://m.obozrevatel.com/crime/86172-artilleriya-ato-unichtozhila-kolonnu-tehniki-boevikov-v-luganskoj-oblasti.htm

Dělostřelectvo sil ATO v protiteroristické operaci zničilo kolonu techniky ozbrojenců mezi osadami a Komissarovka a Zorinsk v Luhanské oblasti.

O tom na svém Facebooku napsal novinář Andrej Tsaplienko.

„Zvědové hlásili, že mezi Komissarovkou a Zorinskem ukrajinské dělostřelectvo zcela zničilo velkou kolonu techniky, asi dvacet pět kusů, která vyjela z Brjanky.“ Tsaplienko také uvádí, že i přes obrovské ztráty „kozáci“ Pavla Dremova neustále utočí na Černuchino.

„Lezou jako  šváby“ – říkají kluci. Máme také velké ztráty, ale kluci se drží a neustoupí. Podle rozvědky: „rašisti“ začali používat ruské „Piony“, protože tomu napovídají krátery, velmi hluboké, zřejmě vytvořené těžkými 133 kilogramovými granáty. Naši čekají na posily „- řekl novinář.

Jak uvádí „Pozorovatel“, podle informací štábu ATO v posledních dvou dnech teroristé na Donbasu ztratil 145 lidí.

V Minsku, Ukrajině hrozili plnohodnotnou válkou – Kučma.
01.02.2015 14:26
http://obozrevatel.com/politics/86025-predstaviteli-dnr-i-lnr-v-minske-shantazhirovali-i-ugrozhali-ukraine-polnomasshtabnoj-vojnoj-kuchma.htm

Zástupci samozvané „DNR a“ LNR „v průběhu konzultací v Minsku v sobotu pohrozili, ukrajinské straně obnovením plného rozsahu vojenských operací v celé kontaktní linií fronty.

„Žádali vydání dekretu prezidenta Ukrajiny o jednostranném příměří, hrozili v případě nesplění tohoto ultimata obnovením plnohodnotných bojů po celé délce fronty “ – oznámil „Interfaxu-Ukrajina“ druhý prezident Ukrajiny, člen
Trilaterální kontaktní skupiny k řešení situace na Donbasu, Leonid Kučma.

Současně řekl, zástupce „DNR“ Denis Pušlin a „LNR“ Vladislav Dejnego trvali na vymezení kontaktní linie k 31. lednu a nikoli té, která byla stanovena v Minské dohodě dne 19. září 2014.

„V odpovědi na otázku, jaké mohou dát záruky, že v budoucnu neurčí nějakou jinou linii, ale mlčeli“ – řekl Kučma.

Řekl také, že zástupci separatistů nebyli obeznámeni s návrhem ukrajinské strany, akčním plánem pro realizaci Minského memoranda.

„Poslali jsme plán všem stranám v předstihu, ale z nějakého důvodu ho tito zástupci nedostali“ – řekl Kučma.

Podle jeho názoru, je takový postoj zástupců „DNR“ a „LNR“ v rozporu zejména s deklarováním pozic Ruska, nakolik v sobotu 31. ledna při telefonickém rozhovoru s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a francouzským prezidentem François Hollandem, ruský prezident Vladimír Putin vyslovil naději k dosažení dohody v Minsku.“To je důvod, proč v současné době čekáme na reakci Ruska“ – řekl Kučma.

Téžké se v tom vyznat, očividně schází to hlavní, vůle nyní něco řešit.

Přidám jeden zajímavý komentář z mnoha, který byl v diskuzi pod článkem :

„Nezávislost Donbasu není potřeba: skupina Efremova-Plotnitského odhalila svůj plán 31/01/2015
Řekli, že jsou připraveni uzavřít příměří v případě, že se Ukrajina zaváže živit DNR / LNR na vlastní náklady.
To, co jsme se Sergjem Ivanovem psali na jaře loňského roku, nakonec oznámil Plotnický. Žádná nezávislost Donbasu není nutná. Potřebuje pokračující zlatý déšť dotací, který se na nás valil za Janukovyče. Doněčtí oligarchové obrátili Donbas v Čečnu, aby měli k dispozici (důlní) těžební stroj Kadyrovského vzoru.“

* Jo, je mnoho pro nás neznámého v pozadí války na Donbasu..

** vlastních  zpráv z oblasti bojů jde od Ukrů poskrovnu (viz. i hlášení SNBO), zřejmě se  asi nemají čím chlubit.

I dnes tedy přidám něco z mimo medialní oblasti „Ukropovska“. Narazil jsem na zajímavý článek, který souvisí i s ukrajinskou válkou, minimálně tak, jako její důsledek. Protože ve světě vlády několika globálních mocností souvisí všechno se vším.

Ruská odpověď – studená válka 2.0 aneb o čem nás naše „objektivní“ média neinformují.

Ruská flotila bere USA do smyčky.
http://www.pravda.ru/world/northamerica/caribbeancountries/22-01-2015/1245082-money-0/

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu navštívil Írán a Indii, zatímco mluvčí Rady federace Valentina Matvijenková navštívila Nikaraguu. Řeč byla o účasti Ruska na výstavbě transatlantického kanálu, který má důležitý vojenský a strategický význam. To je odpověď na výzvy, postavené Amerikou Rusku na Ukrajině. Američané se obávají.vojenské spolupráce s Íránem

V souvislosti s rostoucí konfrontací se Západem, musíme odpovědět zvýšením své vojenské přítomnost v různých oblastech světa. Musíme hledat spojence, kteří jsou připraveni poskytnout pro ruské lodě, ponorky, a letadla základny technické podpory.

Kromě toho tyto spojence je třeba chránit před možnou americkou agresí, přímou nebo majdanského typu. Například dodávkami zbraní, včetně moderních, zajistit technologickou a duševní vazbu. Trénink kadetů, zejména policejních škol,
výstavbu zařízení na výrobu zbraní.

Sergej Šojgu 20.ledna v Teheránu

podepsal se svým íránským protějškem dohodu o vojensko-technické spolupráci, a dal tak zelenou k obnovení jednání o dodávkách raketových systémů S-300. Plnění této smlouvy bylo přerušeno, protože Rusko s nástupem prezidenta Medveděva v roce 2010 uvalilo sankce proti Iránu, za rozvoj jejich jaderného programu.Sergej Šojgu řekl, že v Rusku a Íránu existují „společné výzvy a hrozby v regionu, kterým můžou odolat pouze společnou spoluprací. “ Západ nebyl přímo jmenován mezi těmito hrozbami, ale je pochopitelné, proč Rusku komplikují vztahy
s Američany, už bez toho balancujícími na pokraji války.

Íránská strana byla odvážnější. Tisková agentura IRNA nazvala návštěvu Šojgu „výjimečnou akcí.“- „Írán a Rusko budou moci odolávat expanzivním nárokům a chamtivosti Spojených států v rámci spolupráce, působením a aktivací
potenciálních strategických příležitostí,“ – řekl ministr obrany Íránu Hossein Dehghan.

Pravděpodobně je řeč o přijetí Íránu do Šanghajské organizace pro spolupráci (SCO analog NATO jak o organizaci mluví na Západě), kde je u země dosud status pozorovatele. Taková příležitost se objeví, jakmile budou odstraněny sankce proti
Iránu (v listině je uvedeno, že stát, na který se vztahuje režim sankcí, řádným členem SCO být nemůže).

Vlkův  vstup:
Osobně jsem se tohohle možného sblížení mezi Ruskem a Iránem velmi obával! Nevěřím fanatikům a  tedy nevěřím dobrým úmyslům  ajatolláhů!  A nyní se  to, pod tlakem událostí  stává realitou! Už tohle je cena, kterou Západ za  Ukrajinu nikdy neměl zaplatit! Kdyby si poslechli, co o tom, mimo protokol říkají v Izraeli, věděli by to. Jsem zvědav, kdo nyní dokáže  zastavit Irán k cestě  k výrobě  atomových zbraní, jestliže bude mít k disposici ruský protiletadlový deštník!!!  Idiocie  těch, co tvoří  západní zahraniční politiku je bezmezná! A  to Irán není  naprosto nic  ve srovnání s  budoucí Čínou! Dráždí vás  vlkova  kritika Iránu a zmínka o Izraeli? No než po něm začnete  střílet, tak si laskavě  přečtěte tohle: http://www.hlavnespravy.sk/izrael-odmieta-sankcie-voci-rusku/531129
 Pokračuje  MP
.Pozorovatelem v SCO může být i Indie,
kam se po Íránu vydal Šojgu. Indie představuje téměř třetinu ruského vývozu zbraní. Premiér Nareandra Modi během návštěvy prezidenta Putina v prosinci výslovně zdůraznil, že Rusko „zůstává
nejdůležitějším partnerem Indie v oblasti obrany a bezpečnosti.“

Zdůraznil národní pocity Indů, ve smyslu snížení významu anglického jazyka a vlivu anglo-saské elity a touhy vybudovat „spravedlivou společnost“. Velmi podobnou ruské suverénní politické linii, která se potkává s vizí světového řádu,
v jiné části světa – Latinské Americe.

Na návštěvě ještě jednoho spojence Ruska a už ne potenciálního, ale stávajícího  – prezidenta Nikaragui Daniela Ortegy, se vydala mluvčí Rady federace Valentina Matvijenková. Poděkovala vedení Nikaragui za jejich stálou podporu
„iniciativ Ruska“, na mezinárodní scéně.

V loňském roce způsobilo, hodně hluku prohlášení Šojgu, že Rusko má v úmyslu vybudovat vojenské základny v Nikaragui, na Kubě, Venezuele a Argentině. A když pak ministr minimalizoval prohlášení řekl, že řeč je základnách údržby válečných lodí a letadel, ale každý chápe, že konečným cílem jsou zejména vojenské základny.

Smlouvy o vybudování základen technické údržby jsou podepsané  s Nikaraguou a Vietnamem.

„Ruští“ slušní lidé „se mohou objevit v blízké budoucnosti v Nikaragui. Čína buduje v této zemi kanál, který ve skutečnosti změní celý světový obchod, konkurencí USA kontrolovanému Panamskému průplavu“ – Napsal bývalý
místopředseda vlády republiky Krym, Rustam Temirgaliev na Facebooku. Tento kanál bude brzy centrem geopolitické konfrontace, a vůbec není špatné, že tentokrát u hranic Spojených států a nikoli Ruska „.

Vydání International Business Times oznámilo, že se USA obává realizace projektu z důvodu nedostatečné transparentnosti v 50 miliardovém projektu, odkoupeném Čínou (HKND Group) bez výběrového řízení a technického doložení.

Nicméně, stavba století začala a bude základním kamenem pro multipolární svět bez hegemonie. Rusko získá vliv v regionu a bude provádět implementační strategii sovětského námořnictva jako hlavního odstrašujícího faktoru Spojených států.

Odborníci Douglas Farah a Liana Eustasia Reyes z BI Consultants Washington v článku Russia In Latin America: Strategic Challenge (Rusko v Latinské Americe – strategická výzva), tvrdí, že „Rusko má nyní větší vliv v Latinské Americe, více než kdy jindy, dokonce i na vrcholu studené války. „

Vlkův  další vstup:
celkově jsem z tohoto článku docela smutný. Je to další stupeň ke světové konfrontaci. Podle hesla – železo železem se ostří. Nicméně svět nepotřebuje další eskalaci , ale domluvu. A  křesťanský civilizační okruh by si měl uvědomit, že jeho členem je také Rusko a přestat ho ostarkizovat. Horké a imperiální hlavy by si měly také uvědomit,  že i jejich klíčovým problémem do budoucna je  Čína.  A všichni by podle toho modelu měli začít jednat! Sofort! Dělání ramen je naprosto na nic. To vědí všichni, kdo provozují vesnickou hospodu. Mají to tam každý týden!
Ruské bombardéry způsobily v Británii nervozitu.

15:26 30 ledna 2015
  
Více než 19 hodin, byly ruské strategické bombardéry Tu-95MS  ve vzduchu.Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že dráha letu prochází neutrálními vodami poblíž Barentsova a Norského moře, Atlantického oceánu.
Všechno proběhlo v přísném souladu s mezinárodními předpisy o užívání vzdušného prostoru nad neutrálními vodami.
Hranice jiných států nejsou porušovány.

Nicméně, Tu-95MS které na Západě nazývají „Medvědí“ přesto způsobily nervozitu zahraničních armád. Okamžitě po poplachu se zvedla stíhací letadla. Británie se snažila zahnat od hranic ruského „medvěda “ pomocí svého „Typhoona“
Norsko s „F-16“ a Francii bránil „Mirage“.Kromě neuvěřitelně dlouhého hlídkování, posádka raketonosného TU-95 neubrala z rychlostí 600 kilometrů za hodinu ve vzduchu vykonala dvě dotankování ze vzdučných tanketů Il-78. V dlouhodobém letectví jde o výkon blízký akrobacii. A díky dovednostem raketonosiči mohou plnit různé úkoly bez přistání více než jeden den.

Často ruské piloti provádějící lety nad neutrálními vodami obviňují z porušování vzdušného prostoru sousedů. Nicméně, Západ nemá žádné důkazy a jejich obvinění – jde o výkon a kritika není nic jiného, než politické konjunktura. (* pozn. text k videu) :
https://www.youtube.com/watch?v=JwjqHpduAvc&x-yt-ts=1422579428&x-yt-cl=85114404

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.