Ukrajinská svodka ze dne 03.02.2015 -doplněná o MP


pro https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali Ernest,MP a vlk s přispěním dalších

Ernestova část:

Všechny tety bez uvedení zdroje jsou převzaty z   vk.com/strelkov_info

02.02.15 Poslal novinář z okupované Oděsy.

„V Oděse rekruti pálí předvolání a odzbrojují ukrajinské hlídky. Události v Renijském okrese Oděsské oblasti jsou charakteristickým rysem čtvrté vlny mobilizace. Vzbouřila se stará rybářská vesnice Limanskoje, jedna z největších na jihu Ukrajiny. Stovky obyvatel zajaly ozbrojenou skupinu zástupců náborové kanceláře a veřejně spálil na návsi všechny jimi přivezené předvolání.
Reni je nejjižnější území země. Nachází se na levém břehu Dunaje, oblast hraničí s Rumunskem a Moldávií. Kdysi tam byl významný přístav a železniční uzel, kvetlo zemědělství a rybářské kolchozy. Nyní je místní hospodářství v troskách.
Lidé si na živobytí vydělávají pytláctvím a pašování přes dunajskou deltu. Tento „průmysl“ formuje charaktery odvážné a rozhodné. V každém druhém domě mají zbraně, píše portál „Svobodnaja Pressa“.

Limanskoje je bývalá rumunská obec Frikacej. Většina místních jsou Moldavané, Gagauzové a Rusové. Jsou otevřeně nepřátelští vůči ukrajinské juntě a zcela odmítají jít do války. Nálady jsou typické, ale je zde charakteristický rys. Muži – rekruti mohou snadno překročit hranice a schovat se v Dunajem zaplavených oblastech. Ale rozhodli se zůstat doma a vyhnat ukrajinskou armádu.
Komisař rajonu Igor SKRYPNIK dobře věděl o vztahu civilního obyvatelstva okresu k ohlášené mobilizaci. Vzhledem k tomu, před odchodem do Limanskoje kde měl vydávat mobilizační předvolánky si vyžádal ozbrojenou ochranu. Takže skupina pracovníků vojenské náborové kanceláře byla posílená oděskými okupanty- Národními gardisty.
Výsledek byl žalostný. Když se v obci objevili lidé v maskáčích se zbraněmi, vyvolalo to výbuch spontánních protestů – řekl předseda okresní správy Sergej Barymov. -Kolem dvou set obyvatel Limanu obklopilo zástupce náborové kanceláře a ochranu vyzbrojenou samopaly. O vzniklé mimořádné situaci v Limanu jsem okamžitě informoval hejtmana Igora Palicu. Řekl jsem mu, protože znám mentalitu obce, že by událost mohla skončit tragicky!

Vedoucí okresu měl pravdu – pracovníky vojenské kanceláře a národní gardisty odzbrojili a dav se vážně chystal popovídat si s „fašisty“. Zároveň rybáři Limanu rozestavěli kolem vsi své hlídky. Na místo události v motorových člunech přes jezero Cagul přijela pomoc sousedů. Vzbouřili pravobřežní rumunská městečka Lunkavica a Isakča.
K jednání s rebely okamžitě přišel místopředseda správy Reni Ivan Stadnikov. Autoritativní vedoucí dokázal přesvědčit své krajany, aby lidé propustili ukrajinské zajatce a nezpůsobili jim vážnou fyzickou újmu.
Nakonec limanci postavili zástupce náborové kanceláře na náměstí, položili vedle tašku s předvolánkami, polil ji benzínem a demonstrativně zapálili. A přinutili vojáky dívat se tak dlouho, dokud celý balík neshořel na popel. Kam zmizely konfiskované samopaly – není známo.
To oznámil vedoucí okresní správy S.Barymov. Tvrdí, že správa oděské oblasti nebude provádět represivní opatření v odbojné obci. Silová čistka dunajských „odmítačů“ může způsobit výbuch lidového hněvu v celé besarabské oblasti.
– Když incident skončil, volal mi šéf ministerstva vnitra Ukrajiny v regionu Oděsa a řekl, že šéf renijské policie tím, že poskytl ozbrojenou ochranu, udělal chybu a bude potrestán – rozhazuje rukama úředník.

To znamená, že lidi uklidnili ujištěním, říkají, vinni jsou policajti. Slibují, že hlídka náborové kanceláře do Limanského už nepřijde“.

Nezbývá, než konstatovat se  starým reklamním sloganem – to nemá chybu! 🙂

03.01.15 Fotky bloggera.

„Jak zajímavé, a říkají, že karatelé“ z ukrajinské armády se neschováva za civilisty. Ale není to ve škole? A není to u bytových domů?“

https://i0.wp.com/cs622922.vk.me/v622922057/176c0/pvjG_9B7-4Y.jpg

https://i0.wp.com/cs622922.vk.me/v622922667/1a590/dhTM-z87xZk.jpg

3.2.15 09:10. Zpráva domobrany.

„V oblasti obce Štěstí pokračují boje. Uvádí to tisková služba praporu „Ajdar“. Oznámili také, že ostřelováním pozic ukrajinské armády v oblasti Štěstí byli zraněni, tři ukrajinští vojáci. Ukrajinská strana tvrdí, že domobrana střílela od Veseloj Gory. Domobrana se pokusila zaútočit na pozice ATO tanky a pěchotou v oblasti obci Redkodub, Centralnyj a dvakrát u Černuchina. Je třeba poznamenat, že hlavní útoky domobrana soustředila v debalcevském směru. Domobrana vyhnala ukrajinské vojáky z černuchinského kontrolního bodu. Dříve se ukrajinská armáda pokoušela získat kontrolu nad touto důležitou pozicí. Novináři se spolu s tankovou skupinu domobrany zúčastnili protiútoku a udržení kontrolní bod . V Popasnoj následkem boje shořela pekárna. Doněck, Gorlovka a Jenakijevo jsou pod palbou okupantů. Velitel praporu „Dzochara Dudajeva“ Isa Munaev byl zabit dne 1. února pod Debalcevem v boji s domobranou. To potvrdila i zástupkyně praporu Amina Okueva“.

3.2.15. Zpráva Alexandra Zacharčenka.

„V lednu bylo zabito 242 civilistů zabito, 273 zraněno, zničeno 434 budov. Domobrana DNR a LLR ztratil 92 domobranců padlých, 411 zraněných. Kyjev posílá do boje nevycvičené záložníky. Nutí je bojovat, pomocí žoldáckých oddílů. Je nám jich prostě líto. A skuteční „legionáři“ – vyšší důstojníci a jejich nadřízení, utíkají při prvním výstřelu. Podle ministerstva obrany DNR za 1. a 2. únor ztratila ukrajinská armáda 1569 lidí zabitých, nepřítel ztratil 136 tanků, 110 bojových vozidel pěchoty a obrněných transportérů, 58 vozidel, 80 delostřeleckých zbraní a minometů. Během dne, ostřelováním banderovců na osady na území DNR a LLR bylo zabito 16 a zraněno 34 civilistů. Celková ztráta mocenských struktur Ukrajiny v luganské a doněcké oblasti za den byly takovéto: pět tanků a jeden BMP, jedenáct dělostřeleckých zbraní (minomety )“.

03.02.15 Zpráva Lifenews.

Domobrana se dohodla s ukrajinskými silami o evakuci obyvatel Uglegorska volnými koridory, kde bud ezastavena palba.. Zástupce velitele sil ministerstva obrany DNR Eduard Basurin řekl, že ukrajinská strana souhlasila s návrhem domobrany evakuovat civilisty z Uglegorska.
V předvečer orgán
y ministerstva obrany poslal ukrajinské straně dopis s návrhem na přerušení palby v blízkosti Uglegorsku a provedení evakuace civilistů. Ukrajinské úřady návrh přijaly. Během dne budou lidi odvážet pryč z města. Ti, kteří nemají kam jít, umístí v Makejevce. Asi 50 vozů už opustilo Uglegorsk. Koridor a příměří bude trvat až do 14:00 hodin třetího února. Mnozí obyvatelé opouští město pěšky – pouze sběrném místě je nyní asi 500 lidí. Složitost evakuace je ještě v tom, že mnoho občanů kvůli útokům nevycházejí ze sklepů a nevědí, že mohou opustit město. Nyní lidi budou odtud odvádět a odvezou na bezpečné místo. „

Stejné koridory  byly  následně otevřeny i pro civilisty  z Debalceva.

03.02.15 Materiál novinářů.

„Ne všichni obyvatelé západní Ukrajina sdílí názor kyjevských orgánů o konfliktu v Donbasu – někteří vzali do rukou zbraně a připojili se k domobraně. V poslední době, náměstek Jurij Lucenko navrhl stíhat rodiny takových obhájců Donbasu. Domobranec ze západní Ukrajiny natočil prohlášení k němu. Vzhledem k mobilizaci stále více a více ukrajinských občanů utíká do Ruska. Belgorodští pohraničníci zaznamenávají příliv lidí, kteří chtějí cestovat do Ruska, a to nejen z východních oblastí, ale i ze západní Ukrajiny“.

03.02.15. 12:55. Zpráva Eduarda Basurina.

„Ztráty ukrajinských bezpečnostních sil v Donbasu, podle nejnovějších údajů zahrnují letadlo a vrtulník. Včera domobrana sestřelila nepřátelské letadlo u Gorlovky. Před pár dny byl sestřelen vrtulník, ale doposud jsme o tom nic neřekli, dokud to nebylo potvrzeno.Údaje, které zveřejňujeme, musí být na sto procent. Domobraně se v průběhu dne podařilo opevnit se na jižním okraji obce Kamenka. Během dne Debalcevo opustilo asi jeden tisíc lidí. Byl zmařen pokus odjezdu vojenské kolony 6 vozů ukrajinské armády pod rouškou civilních vozidel. Výstřely do vzduchu, byla tato kolona zastavena„.

Zpráva Olega Frolova:

Je prováděno nepřetržité ostřelování Doněcka reaktivním a klasickým dělostřelectvem, pracují diverzní skupiny nepřítele. Záměrně je ničena infrastruktura města. V rajonu Kyjevskij není voda a světlo. Jsou silně poškozené městské komunikace. V rajonu Kirovskij dopadlo několik balíčků z Gradu“, jsou zde zabití a mnoho zraněných. Záchranná služba pracuje naplno. Počet obětí se zjišťuje„.

03.02.15 Zpráva náčelníka štábu dělostřelectva 2. brigády domobrany LLR, volací znak „Fomič„.

„V oblasti Debalceva domobrana i nadále posouvá své pozice ve směru Popasnnoj. Ukrajinská armáda upustila od záměru napadnout Lugansk a stahuje své ozbrojené síly z přední linie. Okupanti to děla z toho důvodu, že se bojí protiútoku domobrany. Ukrajinská armáda také zde nemá síly a prostředky pro velký útok. Snaží se zaujmout obranné postavení“.

Zpráva domobrany:

V Nižněj Krinke byli zabiti při dělostřeleckém ostřelování dva lidé – muž a 22letý mladík. Dělostřelecké baterie domobrany DNR zničily dvě postavení dělostřeleckých baterií ukrajinské armády západně od Doněcku. Jedna z baterií byla mezi obcemi Kurachovka a Gorňjak a druhá u krasnogorovského lomu. Na dálnici M-03-Artemovs’k – Debalcevo spojující Debalcevo se zbytkem území ovládaného nacisty, domobrana ostřelovala kolonu posil pro ukrajinskou armádu. Kolona dvou kamionů a dvou obrněných transportérů přijela z Artemovska a nedaleko obce Mironovskij upadla do léčky. Z RPG a samopalů ji domobrana ostřelovala a kolona se musela vrátit. Podle průzkumu, v koloně nejméně jeden voják padl„.

3.2.15. 15:00. Zpráva domobrany.

„Nad Gorlovkoua byla pozorovány letadla junty (Mig). Odcházíme z ulice, přilétají, aby na nás udeřily a ne se pochlubit. V Gorlovce propukla střevní chřipka. Obyvatelé Artemovska a Dzeržinska píší, že mají stejnou epidemii, jako v Gorlovce. Dosud není možné zjistit, jak se virus přenáší, tak musíme jednat jako pří jakékoliv epidemii. Omezte procházky a kontakty na minimum, pijte převařenou vodou, lepší nakupovanou. Užívejte vitamíny Jestliže jsou děti těžce nemocné – kontaktujte svého lékaře. Důl Zasyadko je kvůli ostřelování Doněcka bez elektřiny. Z podzemí muselo být evakuováno 140 horníků. Nacisté ostřelují klasickým dělostřelectvem Lidievku v rajonu Petrovskij a oblast haldy dolu Okťjabrskij. Ukrajinci ostře reagovali na prohlášení o zahájení bojového nasazení letadla domobrany. Jednotky na frontě začali rychle doplňovat prostředky protivzdušné obrany. Několik tisíc lidí bylo evakuováno z Uglegorska.

03.02.15 16.30. Zpráva novinářů.

„Igor Plotnickij, premiér LLR řekl, že domobrana LLR sestřelila letadlo ukrajinských ozbrojených sil, pravděpodobně SU-25. Letadlo havarovalo v blízkosti Irmina, pilotovi se podařilo katapultovat, teď jej bezpečnostní síly LLR hledají. Den předtím, dne 2 února, Eduard Basurin z ministerstva obrany DNR, řekl, že ukrajinské síly během dne ztratily letadlo a vrtulník. Sestřelené v letadlo v LLR – to je třetí ukrajinské bojové letadlo, které ztratili na Donbasu po obnovení bojů“-

03.02.15 17:10. Zpráva listuGlagol„.

„V Doněcku ukrajinská armáda ostřelovala stadion „Kirovec„. Také hoří dvě výškové budovy v rajonu Bakuských komisařů. Pokračuje ostřelování Doněcka. Před 10 min. dopadl kompletní balíček na stadion „Kirovec“ v oblasti koksochemického kombinátu v Doněcku. Také v tomto rajonu hoří několik soukromých domů. „

Zpráva domobrany.

Pozor, akce Perechvat„, Makejevka. V oblasti rybníku „Batman“ / 58 automobilová základna / ulice Žukovského pracuje diverzní skupina. Rajon Petrovskij, od šachty Čeljuskinců / motofotbalové hřiště, pracuje diversní skupina. Nacisté ostřelují raketomety od Tonenkoj oblast letiště, Metro, Putilovskij a Kirovskij, zejména byly poškozeny bytové domy a budovy sídliště Krasnyj Gorodok. V Komsomolském při ostřelování ukrajinské armády byla zabita žena, několik dětí bylo zraněno. Ostřelováním byly také postiženy vesnice Styla a Podgornoje. Střelba se neumlká téměř celý den, pokračuje chvílemi s klesající a pak s rostoucí intenzitou na západě starobeševského rajonu„.

03.02.15 Zpráva dopisovatele s volacím znakem „Samur“.

Vyslali vyjednávat poručíky, ale  velitelé praporů ukrajinských jednotek, uzavřených v debalcevském „kotli„, na vyjednání neobjevili. V oblasti debalcevského „kotle“ na severu Uglegorska s vedením domobrany Novorossii se snažily vyjednávat dva prapory ukrajinské armády. Obklíčení ukrajinští vojáci se chtěli dohodnout na východu z „kotle“. Obklíčení doufali v odchodu se zbraněmi a raněnými. Dohodli rádiem s vedením domobrany čas příjezdu vyjednavačů, velitelé obklíčených praporů vyslali na velitelské stanoviště domobrany DNR dva důstojníky, kteří přišli ve stanovený čas. Velitelé domobrany uviděli před sebou dva poručíky, ve funkci ne vyšší než velitelů čet. Návrhy ukrajinské strany o podmínkách uvolnění praporů z obklíčení vyslechli, ale jednání bylo přerušeno.
Velitelé domobrany DNR vysvětlili parlamentářům, že prapor ne četa, takže jednání o propuštění z kotle docela velkých jednotek musí vést důstojníci rovnocenné hodnosti a funkcí. S tím se dva poručíci ukrajinské armády vrátili. Velitelé praporů vyjednávat nepřišli a pro ukrajinští vojáci i nadále musí snášet všechny útrapy obklíčení„.

03.02.15 Video novinářů.

„Zástupce štábu domobrany DNR Eduard Basurin ukázal fragmenty střeliva, které se používají pouze pro zbraně zemí NATO, které byly nalezeny po ostřelování Gorlovky

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6AhLfH_g3dI

http://cs7052.vk.me/c7008/v7008131/1805e/yhK_3sEQJQU.jpg

http://korrespondent.net/world/russia/3474761-rossyia-sokhranyt-dlia-ukrayntsev-vezd-po-vnutrennym-pasportam

Rusko zachová pro Ukrajince i vjezd do RF na ukrajinské vnitřní dokumenty /občanky/
Z Korrespondent.net dnes 16:28

„S ohledem na krizi, která v této zemi je nyní vypukla„, se Moskva rozhodla udělat výjimku, řekl Lavrov.
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, Moskva
udělá pro Kyjev výjimku a zachová vstup do země na interních dokumentů, uvádí TASS.
Podle něj, Rusko p
řechází na vzájemné zahraniční návštěvy většiny zemí SNS, ale současně zachová bezvízový režim. Nicméně, v případě Ukrajiny „s ohledem na krizi, která v této zemi nyní probíhá„, se Moskva se rozhodla udělat výjimku.
„Naši ukrajinští kolegové
jsou o této skutečnosti informováni,“ – řekl Lavrov.

http://korrespondent.net/ukraine/3474743-v-zone-ato-udalos-sozdat-vremennye-humanytarnye-korydory-smy

V oblasti ATO se podařilo vytvořit dočasné humanitární koridory – média
Z Korrespondent.net dnes 15:49

V oblasti Debalceva, Uglegorska byl na den vytvořen humanitární koridor pro odchod civilistů.
V oblasti Debalceva, Uglegorska byl vytvořen humanitární koridor, kterým mohou odejít civilisté, a odvezena těla padlých, uvádí Ukrajinská Pravda s odvoláním na vedoucího koordinační skupiny pro zastavení palby Petra Kanonika.
„Dohodli jsme se na humanitární
m koridoru z Uglegorska od 09:00 do 17:00. Odtud odvezou civilisty. Humanitární koridor z Debalceva je od 14:00 do 17:00 hod“ – řekl.
„My jsme oficiálně požádali o příměří na
debalcevském předmostí a jsme připraveni k evakuaci civilistů z obcí: Debalcevo, Uglegorsk, Svetlodarsk, Mironovskoje a zabezpečit režim zastavení palby od 10 do 17 hodin kyjevského času“ – řekl Kanonik.
Podle něj se separatisté nesouhlas
ili se všemi návrhy. „Oni nesouhlasili s celým předmostím, ale pouze označili konkrétní oblasti – Debalcevo a Uglegorsk pro jejich stranu. Svetlodarsk nezahrnuli a to navzdory skutečnosti, že trasa prochází přes něj. Chtěli jsme využít ten čas a dostat lidi z Nikišina a dalších vesnic u Debalceva„- říká Kanonik.
Dodal, že v úterý radikálové umožní silám ATO, aby
odvezly od Uglegorska naše padlé.

03.02.15 Zpráva dobrovolníka s volacím znakem „Syč„.

„Některá média nepotvrzují uzavření kotle na dálnici. Chci upřesnit svoje slova. Naše opevnění na dálnici Debalcevo -Artemovsk nejsou na dálnici, ale na kopcích v této oblasti, protože na dálnice samotnou jsme zaměřeni. Ale domobrana DNR a LLR se spojila, naši vojáci klidně přecházejí silnici a velitelé obou republik koordinují akce. Basurin to přesně řekl, Černuchino a Maloorlovka jsou naše. Současně jiná media říkají, že nejsou zcela pod naší kontrolu nebo zcela pod kontrolou ukrajinské armády. Takže, Maloorlovka je celá naše. Naše jednotky obsadily jižní část Kamenky. Boje pokračují. Chci odpovědět na otázku obrany ukrajinské armády uvnitř města Popasnaya –je tak dobrá, že jsme tam začali nést těžké ztráty a uvázli v bojích na okraji města. Ale i přes tvrzení některých pozorovatelů, ztráty ukrajinské armády jsou mnohem větší než naše. Přestože naše jsou značné! „

03.02.15    Zpráva dobrovolníka s přezdívkou „Sčastlivyj“.

„Domobrana pod Černuchinem staví masivní opevnění. Nedaleko od pozic u Černuchina domobrana zajala ukrajinskou diverzní skupinu. Při útoku domobrany byl zničen muniční sklad“.

Od rozvědky DNR:

„Podle místních obyvatel, železniční stanice Izjum (charkovský region) je nacpána soupravami s vojenskou technikou – samochodná děla atd. Probíhá vykládání, po vyložení nakládají techniku na tahače a posílají na frontu. Technika je polská, tedy sovětská se zamalovanými orlicemi“.

Střelkov o dodávkách techniky:

Podle mnohočetných potvrzených zpráv, od 3. února se ve výcvikovývh jednotkách u Čugujeva a Izjumu aktivně cvičí pravověrní náckové, zejména z praporu „Avatar“, aby se naučili zacházet s tanky a další obrněnou technikou“.

03.02.15 Zpráva novinářů.

„V Kyjevě probíhá útok na budovu prezidentské  administrativy. Demonstranti prorazili první kordon Národní gardy a rvou se do konferenčníhom sálu areálu. Vojáci Národní gardy s plnou výstojí se rvou s demonstranty, kteří požadují přístup k kamerám, aby mohli udělat oficiální prohlášení. Dříve, demonstranti požadovali zavedení stanného práva a odvolání celého silového bloku. Také představiteléSvazu matek“ trvali na vyvedení z oblasti Děbalceva 25. praporu ukrajinské armády „Kyjevská Rus“.

http://korrespondent.net/ukraine/3474817-boitsy-batalonov-shturmuuit-admynystratsyui-prezydenta

Prapory zaútočily na prezidentskou administrativu
Z Korrespondent.net dnes 18:20

Protestující prolomili bariéry a požadují setkání s prezidentem.
Zástupci „
Celoukrajinské bratrstva praporů“ prolomili první bariéry na ulici Bankovní, které chrání budovu prezidentské administrativy, informuje tisková agentura UNN.
P
o prolomení bariéry demonstranti došli k plotu budovy administrativy. Tady je čekal policejní kordon. Policisté blokují vstup zástupcůmCeloukrajinské bratrstva praporů„, na území správy.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SgEbcA6kf3w

Díky Erneste!

Mapy:

Ukrajinská:

Террористы несут огромные потери и дезертируют: карта АТО - фото 1

Opolčenská:

02 01

Speciální mapa  Debalcevské kapsy:

Interaktivní komentovaná:

Z informací komentátora:

Doněck:

Klasika. Celý pod   dělostřeleckou palbou. Cíle? Sídliště a infrastruktura. K tomu se připojují diverzní skupiny  a to jak v Doněcku, tak v Makejevce. Udajně jich má být až 25!!! Vedení DNR  má jejich likvidaci  jako zásadní.

Opolčenci počítají, že Kyjev zahájí ofenzivu na letiště  z Opitného, kde měl shromáždit velké síly.Ofenziva může začít každou minutou. Ukři nasadili opět zakázanou fosforovou munici.

Gorlovka

její infrastrukturu je možno označit za úplně zničenou. Nikde ve městě nejde proud, není voda plyn.

V obcích západně od Gorlovky -Artomovo, Kirovo , Magdalenovka, probíhají poziční  boje. O tom, že by je opolčenci atakovali už jaksi není řeč…. Nad Gorlovkou  bylo sestřeleno ukrajinské letadlo.

Na  frontě východně od Gorlovky  se bojuje. Nicméně  byl dojednán humanitární konvoj pro odchod obyvatel Uglegorska, které je decimováno palbou UK Army. Podle jeho obyvatel , lze  na prstech jedné ruky spočítat  budovy, které jsou ještě celé.

Ohledně  opolčenců v Uglegorsku – přešli do dalšího útoku severozápadním směrem – k silnici M 03 a  západním směrem na  obec Groznyj. Překvapením pro mne je , že  komentátor tvrdí, v rozporu se včerejší informací od Cassada, že  opolčenci získali Novogrigorjevku a Kalinovku, což jsou obce bezprostředně u silnice  a opevnují se tam. Pokud by tohle byla pravda, pak Debalcevská kapsa dostala  tu potřebnou pukličku, tak je to opravdu kotel. Se vším všudy.  Jsem zvědav, jestli to bude potvrzeno i z jiných zdrojů. Mně  to přijde příliš optimistické, vzhledem k tomu, jak probíhají boje  jinde. Že by tady  Ukři tak hrubě nechápali situaci?

Na dně kotle nic nového. Bojuje se v Maloorlovce. Z osvobozeného Nikišina, respektive  jeho ruin, podnikli povstalci nástup na Kamenku a podle nepotvrzených zpráv  získali polovinu obce.

Na západní straně je potvrzeno dobytí blokpostu před  Černuchinem, takže  začal útok na Černuchino. A boje probíhají už i na západním okraji Debalceva.

Podle  informací dalších by se snad mělo konečně  dařit  v Mironovce  a Mironovském vedle Krásneho Pachara… Komentátor mluví o dočištování.. Opět, přijde mi to příliš optimistické… Těžké boje trvají v Popasné.

Luganská fronta

sestřelen SU 25. Pilot je zajat a vyslýchán.

Bachmutské silnice

včera „jen “ dělostřelecké souboje.

Totéž platí pro zbytek luganské fronty, s výjimkou Stancie Luganskoj, kde opolčenci provádějí průzkum bojem.

S velmi důležitou zprávou přišel  včera  Hlas Ruska. Převezmu ji celou:

Ruská centrální banka hodlá do května roku 2015 ukončit práci na vytváření ruské obdoby systému mezibankovních převodů SWIFT.

Oznámili to v departamentu národního platebního systému banky.

Na pozadí zhoršení vztahů mezi Ruskem a Západem a zavádění vzájemných sankcí se začaly ozývat výzvy k tomu, aby ruské banky byly odpojeny od systému SWIFT. Samotný systém zatím prohlašuje, že pociťuje nátlak ze strany řady zemí, které trvají na tom, aby se připojil k protiruským sankcím, zatím se ale nátlaku podřídit nehodlá.

Systémem SWIFT procházejí platební příkazy v hodnotě víc než 6 bilionů dolarů, do jeho činnosti je zapojeno přes 10 tisíc organizací ve 210 zemích.
http://czech.ruvr.ru/news/2014_11_11/Ruska-obdoba-SWIFT-se-objevi-v-kvetnu-9577/

Může se spekulovat, jak moc bude  ten systém funkční a zejména  – kolik bankovních systému vně Ruska do něj vstoupí,  protože  teprve to bude garantovat jeho skutečnou hodnotu, ale je jisté,  že pokud tak učiní například země jako Indie, Čína nebo Brazílie, tak Rusové prolomí blokádu případného odpojení od SWIFTu a  ke vstupu do něj využijí čínské, brazilské, indické nebo další případné banky. Jak už jsme uvedl několikrát – tohle byla  dost zásadní zbran Západu, ale jen s jedním výstřelem! A ten byl vymrhán v nepravý čas na nepravého protivníka…. Ten, kdo si s  tím začal pohrávat, stejně jako před tím se zúčtovacím systémem platebních karet , je podle mého názoru nezodpovědný hlupák! Jsme zvědav, co bude v arzenálu, až dojde na konfrontaci s Čínou…

Já za sebe  už nepřidám sem nic, protože  můj výběr  včerejších událostí kolem konfliktu si přečtete  ,jako vždy na sloupku Media /nejen/ o ukrajinském konfliktu 3.2.2015.Ale  dám sem něco, co mi zase poslal nick Walter. Je to komentář ruského blogera  yurusumy o posledních „jednáních“ v Minsku:

ONI MI VYHROŽOVALI! MINSK-2 1.

ÚNOR 2015 Překlad textu Они мне угрожали. Минск-2 (Autor yurasumy)

Téměř jsem vyronil slzu. Představil jsem si tu situaci. Veliký kombinátor [narážka na Ostapa Benderu, hrdinu satiry “12 židlí”] “lišák” Kučma, obklopen dvěma teroristy, kteří hrozí:

“Oni požadovali vydání rozkazu prezidenta Ukrajiny na jednostranné zastavení palby a hrozili v případě nesplnění toho ultimáta opětovným pokračováním bojových operací na celé frontové linii.”

A přitom, řekl, prý zástupci “DNR” Denis Pušilin a “LNR” Vladislav Dějnevo trvali na tom, aby linie styku byla určena podle stavu z 31. ledna a ne ta, která byla stanovena v Minském memorandu z 19. září 2014. “Na dotaz, jaké jsou garance, že by stanovovali v budoucnu docela jinou linii, mlčeli”. http://112.ua/politika/kuchma-predstaviteli-dnr-i-lnr-ugrozhali-voynoy-v-minske-182870.html

Kučma potvrdil můj předpoklad, že dělící linie ještě není stanovena (myslím, že Ukrajina by souhlasila také s linií k 31. lednu, jenom kdo ještě navrhne takové něco?), a (před)včerejší jednání nebyly nic jiného než fraška s cílem ukázat každé straně, kde je její místo u jednacího stolu.

Ukrajině a Západu nezůstává nic jiného, než trpělivě očekávat, kdy a kde se ukončí šturm Novorossijské armády, který se podle mých údajů vyvíjí dobře (jedno co o tom říkají různí lidé).

Část MP

Svodka od Ukrů:Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě.Teroristé nesou obrovské ztráty a dezertují: mapa ATO
03.02.2015, 13:25
http://obozrevatel.com/crime/79623-opublikovana-aktualnaya-karta-zonyi-ato.htm

Informační a analytické centrum SNBO VSU vydalo aktuální mapu zóny ATO na východní Ukrajině k poledni 3 února.

Podle ministerstva, během dne pokračovaly boje mezi teroristy a silámi ATO v oblasti Debalceva a přilehlých osadách, kde se ozbrojenci neúspěšně snažili obklíčit jednotky VSU ozbrojených sil. I přes neustálé ostřelování a útoky ze
strany NZF, se Debalcevo nachází pod kontrolou ukrajinských vojsk.

Také během dnů po se masivních útocích, se teroristé uchýlil k útokům na opěrné a kontrolní body v blízkosti osady Šumy, Sanžarovka, Kommuna, Redkodub, Stanice Luhanské, Černuchina. Všechny útoky ozbrojenců byly odraženy.

Ozbrojenci se s pěchotou pokusili útokem obsadit ukrajinský blokpost v blízkosti osady Faševka. Osazenstvo blokpostu zahájilo palbu a dalo nepříteli pocítit důstojný odpor. Kolem jedné hodiny v noci se diverzně-průzkumná skupina teroristů pokusila zaútočit na blokpost v blízkosti obce Stanice Luhanské. Díky dobré
komunikaci mezi útvary, včasnému a efektivnímu využití dělostřelectva, s využitím všech dostupných palebných prostředků byl útok odražen. Ozbrojenci uprchli do svých pozic, nechajíc na bojišti mnoho mrtvých a zraněných.

Vzhledem k účinnému působení VSU v reakci na útoky a ostřelování skupin ozbrojenců  u osad Popasnaja, Debalcevo, Uglegorsk dalších byly zaznamenány významné ztráty mezi ozbrojenců tzv. “ DNR“, “ LNR“ , “ kozáků“ ,
ruských žoldáků a vojáků, stejně jako nepřátelské vojenské techniky. To vedlo k masivním dezercím teroristů z ilegálních ozbrojených skupin. Podle operačních údajů, ústup ozbrojenců pod Uglegorskem zadržovaly přehradné oddíly divizí
vnitřních vojsk MVD RF, konkrétně F. Dzeržinského.

V průběhu uplynulého dne 5 ukrajinský vojáků zahynulo, 27 bylo zraněných.

Vzhledem k těžkým ztrátám v řadách NZF, které vznikly v bojích s ukrajinskou armádou, se ozbrojenci snaží provádět takzvanou „mobilizaci“, která se spouští za odporu místních obyvatel na okupovaných územích. Ozbrojenci hrozí uchýlit se k teroru. Takže ve m. Roveňky vedení takzvaného “ velitelství“ města hrozilo zastřelením odpůrců.

V důsledku útoků ozbrojenců jsou zcela bez plynu osady Černuchino, v Popasnjanské
oblasti Krjakovka, Sokolniki, Trechizbenka, Novoajdarské oblasti, částečně – osady Valujskoe, Stanično Luhanskéh o. Krymská, Novoajdarské oblasti, obec Adrianopole, Perevalské oblasti, města Štěstí a Popasnaja, Luhanské oblasti.

2. února ruští žoldáci ostřelovali z RSZO BM21 „Grad „, ve směru kontrolního stanoviště “ Nykolaevka“ na trase “ Gorlovka -. Artemovsk“. Granáty explodovaly v blízkosti kontrolního stanoviště, ale naštěstí žádný z vojáků a civilistů
nebyl zraněn. V souvislosti s ostřelování z „Gradů“ byla dočasně přerušena činnost propouštění přes kontrolní stanoviště “ Kurachovo“ a “ Georgievka“ na trase „Doněck -. Kurachovo“

Kromě toho, u administrativní hranice s dočasně obsazeným Krymem, v okolí osady Strelkovoe, ukrajinští pohraníčníci zaznamenaly letu dvou bezpilotních prostředků

Teroristé utrpěli ztráty pod Debalcevem: poslední vývoj v oblasti ATO.
03.02.2015, 11:10
http://obozrevatel.com/crime/14876-terroristyi-nesut-poteri-pod-debaltsevo-poslednie-sobyitiya-v-zone-ato.htm

3.února v zóné ATO na Donbasu pokračují boje, teroristé nesou ztráty.

„Pozorovatel“ nabízí čtenářům přehled o nejnovějším vývoji na frontě.

Podle skupiny „Informační odpor“ k ránu 3. února na Debalcevském předmostí rusko-teroristická vojska utrpěla těžké ztráty. V o.Krasny Luč a Anthracit kam vozí raněné teroristy, jsou všechny nemocnice přeplněné. V o.Snežnoe, kam se
dostává převážná část vážně zraněných bojovníků, nastává nedostatek léků a vážný nedostatek zdravotnického vybavení a spotřebního materiálu (probíhá „vyvlastňování“ stříkaček z veterinárních nemocnicích). V Doněcku, márnice přestala sloužit civilnímu obyvatelstvu z důvodu nedostatku místa.

V oblasti o.Popasnaja se protivník snažil pokračovat v útoku. S použitím několika obrněných vozidel ( 6 BBM, 2 tanků) byl napaden jeden z kontrolních bodů ukrajinských jednotek. Útok byl odražen, jeden z BMP-2 a jedna dopravní jednotka zničeny, nepřítel ustoupil na startovní čáru.

V osadě Doněck (okres Kyjevského prospektu), byl zaznamenán příchod obrněné techniky rusko-teroristických vojsk (až 10 tanků, 18 obrněných transportérů a bojových vozidel pěchoty, několik děl MT-12 a 120 mm minomety, a 10 nákladníchaut), obsazeného ruskými příslušníky neslovanského původu. Dříve v této oblasti byla provedena násilná „evakuace“ populace. Zaznamenány byly případy rabování příchozích ruských vojáků.

Jižně od osady Alčevsk je rozprostřena dělostřelecké skupina teroristů, která „pracuje“ po sektoru Černuchino. Součástí art-grupy je 26 děl a 8 systému RSZO.

V osadě Avdějevka ostřelováním teroristy byla pokryta Městská tržnice, byly pozorovány požáry. Také utrpěly některé městské infrastruktury.

Nepřítel pokračuje v přesouvání posil přes o.Alčevsk. Za poslední den byl pozorován přesun 25 kusů techniky, z toho 15 – obrněných vozidel. Nová technika se připravuje k přesunu do oblasti Pervomajsku a Krasnyj Plachar.

Na pozice rusko-teroristických vojsk v regionu Bryanky ka Stachanova byl nanesen úder ukrajinského dělostřelectva, důsledkem čeho bylo nakryto několik vojenských objektů nepřítele, včetně jednoho z kontrolních bodů. Nepřítel opustil řadu pozic v oblasti Brjanky.

Také bylo zničeno velitelské stanoviště rusko-teroristických vojsk poblíž osady Metalist, kde ukrajinské dělostřelecto palbou udeřilo na základní tábor ozbrojenců. Dříve, skupina IS informovala o vytvoření kontrolního místa pro
koordinaci činnosti gangů působících v oblasti m.Štěstí a Stanice Luhanské.

Na internetu jsou fotografie techniky, kterou Rusko přesunuje do Debalcevského oblouku z Uglegorska.

Zejména byly pozorovány kolony tanků, bojových vozidel pěchoty, obrněných transportérů, děl řady Nona-K, vozů „KamAZ Mustang“ a „Ural 4320“.

Podle odborníků, Rusko má několik variant vývoje na Donbasu – od dobrodružství po plné zavedení vojsk do sporu.

( * pozn., takto vypadala stránka v 11hod. v poledne – večer ve 23hod, už byla zcela jiná – updatovano za pochodu…Není fakt lehké něco přinášet z Ukropovska! )

Co se změnilo :
Úvod o ztrátách opolčenců a přeplněných nemocnicích zcela zmizel..Přibyla „story“ z SNBO o prchajících opolčencích z Uglegorska, jimž v tom brání jednodky ruského ministerstva vnitra. Dále že v Debalcevském polo-kotli je přes 3000 ruso-teroristů a žoldáků, mají 30 tankůa 80 OT-ček
Tučně vytištěna je pak informace že :
Celkem se podle údajů OSN, počet úmrtí v důsledku konfliktu ve východním Ukrajině přesáhl 5350 lidí, 12 235 lidí bylo zraněno.
Wall Street Journal: USA můžete dát Ukrajině protitankové rakety Javelin.
03.02.2015, 09:52
http://obozrevatel.com/politics/65134-wall-street-journal-ssha-mogut-postavit-ukraine-protivotankovyie-raketyi-javelin.htmAmerická vláda uvažuje o poskytnutí smrtících zbraní Ukrajině, jako jsou přenosné protitankové raketové systémy Javelin, jakož i jiných zbraní a střeliva, aby jí pomohli v boji proti „pro-ruským rebelům“ na východní Ukrajině.Uvádí se ve Wall Street Journal s odvoláním na představitele USA.

„Někteří úředníci ve vládě USA se domnívají, že dodávky zbraní pomohou Ukrajincům, aby se ochránili před“ rebely „, kteří používají těžké zbraně údajně dodávané z Ruska. Existují však i jiní pozorovatelé, kteří tvrdí, že by byl Kreml
schopen odolat americkým zbraním, jejich poskytováním se může zhoršit situace na východní Ukrajině, „- říká deník.

Nicméně, s příchodem nových střetů mezi pro-ruskými a ukrajinskými sílami,Bílý dům a američtí vojenští vůdci začali přehodnocovat otázku pomoci smrtícími zbraněmi, tvrdí článek.

Samonaváděcí rakety Javelin jsou navrženy tak, aby prorazily a zničily obrněné vojenské vozidlo a odpalují se z ramene. Javelin používá pěchota, ale pro Ukrajince USA chtějí, namontovat zbraně na vozidla, aby mohly rychle manévrovat proti nepřátelským tankům a jiným vozidlům, tvrdí časopis.

Jak uvádí „Pozorovatel“, bezpečnostní poradce Bílého domu, Ben Rhodes řekl v rozhovoru s CNN, že vláda USA neplánuje dodávky zbraní na Ukrajinu „v blízké budoucnosti.“

Ale o tom detailně píše dnes vlk…* Tak nevim, buď government USA jen „mlží“ o faktu že už zbraně ukrům dodává, nebo že by už ruská flotila dorazila k Nikaraguii..?Chtěl jsem přidat další z bojových rekapitulací Rožina z Cassadu, nicméně jsou tak rozsáhlé že není v mých momentalních možnostech toto překládat.Přidám tedy je něco menšího.

Ruský vojenský kurýr přinesl – spekulaci?

První „Mistral“ dají potichu.
http://vpk-news.ru/articles/22748

Mezinárodní navigační  systém přesného zjištování polohy AIS (Automatic Identification System) poprvé
identifikkoval vrtulníkou loď „Vladivostok“, postavenou v loděnicích STX France v Saint-Nazaire, jako ruskou.

Dříve tento systém označoval tuto UDK jako loď francouzského námořnictva.

Nicméně, jeden z bloků AIS pokračuje v identifikaci lodi po staru. Mezitím, zdroj v OPK (obranném průmyslu), nevyloučil, že procedurální otázky pro předání vrtulníkové lodi Rusku, budou řešeny bez publicity.
„Smluvní strany jednoduše podepíší akt o přijetí, vzhledem k delikátní politické situaci kolem“ Mistralů „. Účast oficiální delegace v tomto postupu není nutná, “ – řekl informovaný zástupce armády. AIS je mezinárodní systém používaný k
identifikaci plavidel, jejich velikost, rychlosti a další dat pomocí rádiových vln.

No, a uplně na závěr jeden taneček Azovců :

https://www.youtube.com/watch?v=fZBa3NVW0E8

Během tréninku, „bojovníci“ hajlují a křičí nacistická hesla: „White Power“ a „White Pride“.
(* Dlužno dodat, že Azov je žoldácký prapor složený z velké části z cizinců)
Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.