Ukrajinská svodka ze dne 10.02.2015


pro https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali Ernest, MP a vlk s přispěním dalších

Ernestova  část

Všechny texty bez uvedení zdroje jsou převzaty z   vk.com/strelkov_info

09.02.15 Zpráva Eduarda Basurina.

„Pro nás je nejlepší v debalcevském kotliaby se vojáci Ukrajiny vzdali a dali nám zbraně, navrhujeme, aby složili zbraně a vyšli k nám, můžeme zaručit jejich bezpečnost. V opačném případě ukrajinské síly i nadále budou mít obrovské ztráty. Jenom za poslední den v důsledku střetů celkové ztráty mocenských struktur Ukrajiny jsou následující: 1 tank, 2 automobily – 93 lidí bylo zabito. Od počátku obnovení aktivního nepřátelství (dvaadvacet dní), nepřítel ztratil tři letadla, jeden vrtulník, 169 tanků, 133 BMP, BTR a MTLB, 124 dělostřeleckých zbraní, 96 vozů a 2149 osob bylo zabito. /úder na chemický závod s kujbyševském rajonu v Doněcku byl proveden raketou „Točka-U“. Při výbuchu poškozena dílna na likvidaci nevybuchlé munice, kterou každý den naše technické oddělení zneškodňuje v obytných čtvrtích a domech v Doněcku po ostřelování ukrajinského dělostřelectva. K večeru 9.února pokračoval tvrdý boj na východním okraji Debalceva„.

09.02.15. Zpráva dobrovolníka s volacím znakem „Olchon“.

„V Longvinovu, které jsme obsadili ráno, byl zničen první zástupce náčelníka ATO a jeho doprovod“.

Zpráva Igora Plotnického:

„V oblasti kontrolního bodu No.29 probíhají dělostřelecké duely. Ukrajinské síly nepovolují organizovat evakuaci obyvatel z obce Černuchino v bojové zóně, schovávají se za civilisty jako za „lidské štíty“. V sobotu a neděli evakuaci dvakrát znemožnily, podařilo se evakuovat pouze 25 lidí. Některým obyvatelům se daří dostat se ven z vesnice na vlastní pěst“

Od domobrany Gorlovki:

Potvrdila se operativní informace – v městě pracuje diverzní skupina. Téměř v centru. Jezdí pickupem, ambulancí, popelářským vozem. Střílí ze 120mm minometu. Vyhledáváme ji. Mluví se o zásazích na Komsomolci a Kalinovce. Zásahy byly potvrzeny v Novogorlovce, Semidorožkám a Nikitovce„.

09.02.15 Večer briefing Eduarda Basurina.

„Nad Novoazovskem hrozil útok ukrajinské armády. Ministerstvo obrany DNR oznámilo přípravu útok ukrajinské armády na pozice domobrany nedaleko Mariupolu. Oznámil to na tiskové konferenci náměstek ministra obrany DNR Eduard Basurin. Zejména v odpovědi na otázky novinářů potvrdil informace o pohybu kolony ukrajinské vojenské techniky směrem k Doněcku. „Ano, máme tyto informace , to je objektivní nutnost: ukrajinská armáda nese těžké ztráty a potřebuje doplnit rezervy. Na východním okraji Mariupolu jsme také zaznamenali příchod ukrajinských obrněných vozidel. Soustředění doplnkových sil ukrajinské armády v této oblasti, je znamením příprav na útok na opevnění domobrany v oblasti Novoazovska. Basurin také uvedl přehled událostí a ztrát, a hovořil o podrobnostech dnešních bojů.“

http://vk.com/video-57424472_171260661?list=8e4522682d116c454f

http://vk.com/video-57424472_171260808?list=5e307b4c0a05920f99

09.02.15. 23:50. Zpráva domobrany.

Od Kurachovky nacisté pokračují v ostřelování rajonu Petrovskij v Doněcku. Kolem 23:00 byl Uglegorsk ostřelován ukrajinskou armádou. Ostřelováním Popasnoj bylo přerušeno vysokonapěťové vedení, obec je bez elektřiny. V Dokučajevsku ostřelovali a rozbili trafostanici. Střelován Slavjanoserbsk. Zejména byla ostřelována slavjanoserbská neuropsychiatrická internátní škola. V důsledku toho byl zraněn zaměstnanec a dva pacienti zařízení„.

Zpráva dobrovolníka s volacím znakem „Zemljak„:

„Debalcevský kotel kypí. Obklíčení se stahuje a  Tymčuk vypráví pohádky. Je čas na výměnu plenek. Nakonec jsme prorazili k silnici do Artemovska. Ukři střílí ze Svetlodarska  BMkami a „Gvozdiky“. Palbu vracíme„.

http://korrespondent.net/ukraine/3477347-za-trassu-artemovsk-debaltsevo-prodolzhaetsia-boi-shtab-ato

O silnici Artemovsk – Debalcevo boj pokračuje – štáb ATO
Z Korrespondent.net dnes 20:06


Bezpečnostní
síly říkají, že kontrolují silnici a nadále po ní dodáva potraviny a munici.
V pondělí večer pokračoval tvrdý boj o kontrolu nad dálnicí Debalcevo-Artemovsk, a informace o obklíčení Debalceva není potvrzena, informuje velitelství ATO.
„Právě teď
se bojuje o silnici Artemovsk – Debalcevo tam teď pokračuje střetnutí“ – řekl mluvčí ATO Andrej Lysenko.
Současně nepotvrdil informace o obklíčení bojovní ukrajinské armády v Debalcevu.
Dálnici Artemovsk – Debalcevo kontroluje ukrajinská armáda, a po ní se provádí na dodávky potravin a střeliva do Debalceva, stejně jako evakuace zraněných vojáků a obyvatel města kteří chtějí opustit město, ostřelované separatisty.

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3477356-vvedenye-novykh-antyrossyiskykh-sanktsyi-es-otlozhyl-po-prosbe-ukrayny

Zavedení nových protiruských sankcí EU odloženo na žádost Ukrajiny
Z Korrespondent.net, včera, 20:35
Ukrajinská strana doufá, že odklad umožní jednání o mírové
m urovnání konfliktu v Donbasu.
Ministři zahraničí EU se rozhodl
i odložit zavedení nových sankcí proti Rusku, na žádost Ukrajiny, která doufá, že to usnadní jednání o mírovém urovnání konfliktu v Donbasu. Uvedl to dnes ministr zahraničních věcí Polska Grzegorz Schetyna po dokončení Rady EU v Bruselu, píše agentura PAP.
„To je ukrajinský požadavek, aby
chom nezaváděli sankce dnes, okamžitě, ale přijmout rozhodnutí o přijetí sankcí a uvést je v platnost v pondělí (16 února). Bylo to těžké odmítnout. Ukrajinci se domnívají, že takové gesto by usnadnilo pokusy o vyjednávání a možná vytvoří novou příležitost“ – řekl.
Schetyna
nazval plánované jednání tento týden na téma řešení konfliktu v Donbasu „přípravnými kroky“, vyjádřil pochybnost, že se podařízlomit“ situaci.Zároveň poznamenal, že je třeba vyřešit tento konflikt jednáním.
Český prezident
označil sankce EU proti Rusku za neúčelné„.

 

10.02.15 Zpráva Eduarda Gilazova (průzkumná skupina „Rjazaň„).

Na frontě v těžkých bojích se proběhl dnešní den za cenu 3 mých bojovníků z průzkumné skupiny „Rjazaň“. Podařilo se zachránit životy dvou a útočných rot. Moji vojáci jsou zraněni a v kritickém stavu. Sedíme v nemocnici a čekáme na začátek operace neurochirurga. „Psychazasáhly dvě kulky z kulometu do hlavy a „Šaman“ zasáhla střepina kazety z dělostřelecké zbraně. Na jednotce intenzivní péče jsou dva zranění:Démon“ má střepinu v zádech, pravá noha zlomená, doufám, že ho zachrání. Na jednotce intenzivní péče jsou dva v šoku: jeden lehce zraněný. Věčná paměť a naše poklona k zemi neznámému zdravotníkovi, který šel na pomoc pod palbou mojí skupině za cenu svého života. Děkuji bratře! Vyšli jsme z palby za 4 hodiny po vstupu do pěchotní boje a souboje, odešli jsme úplně střeliva. Mnoho ztrát v okolních jednotkách. Je potřeba rychlá doprava raněných k hranici a od hranic do Rostova „

 

10.02.15 Stanovisko Alexandra Prochanova.

Zastavit oběti je možné pouze prostřednictvím útoku. Každý nový útok domobrany zvyšuje chaos kyjevského režimu.
Domobrana by měla útočit.Je to jediný způsob, jak zastavit civilní oběti na Donbasu. Jak můžete být tak důvěřiví a naivní? Vždyť Minské dohody se již vyčerpaly. Místo toho, aby klesl počet obětí, zvýšil se několikrát. Dohod z Minsku použil prohnaný Kyjev, aby budoval útočné skupiny a udeřil s novou silou. Zastavit oběti lze pouze útokem, jen útokem„.

 

10.02.15 Zpráva ukrajinských dobrovolníků o situaci v Debalcevu.

„Debalcevo nepřetržitě ostřelují od včerejšího dne, ukrajinští vojáci mají mnohem větší ztráty, než ty, které deklaruje štáb ATO. Debalcevo začali ostřelovat asi v 14:00 dnů předevčírem  a až do dnešní doby se bojuje. Pravidelně střílí těžké dělostřelectvo plus ostřelování z minometů. Logvinovo nám separatisté opravdu vzali, separatisti jsou opravdu před Debalcevem, možná už někam i vešli. Nejtvrdší boj byl v noci z 9. února. Klukům z 128. brigády toho hodně shořelo a bylo zničeno, je třeba začít od nuly . Ztráty vojáků v rámci Debalceva jdou do stovek. Dobrovolníci ještě nenalezli všechny padlé v Černuchinu. Mnoho příbuzných se obrací na 128. samostatnou horskou pěší brigádu, 15. prapor, oni byli v Černuchinu na kontrolním stanovišti, která již neexistuje a kde jsou těla – my stále nevíme. Je jasné, že ne u nás„.

 

10.02.15 Poslal dopisovatel s volacím znakem „Bella Ciao“.

„Ukrajinští okupanti znovu vystavili palbě z raketometů a samochodných děl Gorlovku. Město ostřelovali od večera. V 11:30 z Majorska ostřelovali z minometů Gorlovku. Domobrana DNR zahájila palbu proti bateriím nacistických minometů v Dzeržinsku. Od včerejška, nepřítel začal být aktivní ve vzduchu: z Čugujeva směrem na Kramatorsk letěl transportní letoun An-26. Z okupovaných oblastí přichází informace o pohybu nákladních vozidel v noci, v oblastech lesních pasek. Existují náznaky, že tyto auta převážejí nesou mrtvá těla. Kyjevská vláda se snaží zakrýt skutečné ztráty„.

Zpráva mise OBSE:

„V současné době pokračují intenzivní boje na linii kontaktu, ozbrojené síly Ukrajiny byly vytlačeny 4 km v oblasti Černuchina„.

 

10.02.15 Poslal dobrovolník s volacím znakem „Jan„.

„V noci dělostřelectvoké Novorossii vedlo palbu proti bateriím nepřítele v Krasnogorovce, zničilo čtyři houfnice a sklad munice. V Gorlovce útoky nebyly tak agresivní, jako dříve, ale ve směru Debalceva bylo docela hlasitě. Po překrytí silnice u Logvinova, útočné oddíly domobrany Novorossii vyvinuly zvýšený tlak na severním okraji Debalceva, kyjevští okupanti po ztrátách  obrněných vozidel a živé síly opustili Novogrigorovku a v noci se hlavní část domobrany Novorossii opevnily v obci. Dělostřelectvo ukrajinské armády nemůže pracovat z důvodu shlukování jejich sil na frontě. Útočné jednotky domobrany z boků tlačí ukrajinskou armádu, vytvářejíc minikotle a odhalují ukrajinská dělostřelecká palebná postavení, které jsou pak pokryty dělostřelectvem domobrany Novorossii. Situace se poměrně silně odráží na psychickém stavu obklíčených. Bohužel, máme také ztráty, v noci v oblasti Debalceva boje pokračují a v některých oblastech jsou tvrdé„.

 

10.02.15 11:08. Poslal dobrovolník s volacím znakem „Rog“.

„V tuto chvíli mohu říci, je dvě věci – Černuchino je nyní celé naše (oficiálně je už naše 3. den, ale ve skutečnosti teprve nyní je plně pod naší kontrolou). Za druhé –ukrajinská armáda je v této oblasti poražena. Teď kontrolujeme většinu Kamenky a téměř celou Maloorlovku. Mogila Ostraja v současné době je i nadále domobrany, nikoho jiného. Navíc je pod naší kontrolou Novoorlovka a Ševčenka. Ukazuje se, že krajinská armáda již ztratila 50% bývalé kapsy. Teď, myslím, že kotel se bude pomalu stahovat a začišťovat od ukrajinské armády. Mám také špatné zprávy – ukrajinská armáda je připraven udeřit ze Svetlodarska pěstí a nejsem si jistý, vydrží li Nižněje Lozovoje a Logvinovo. Ale v případě, že ta úderná síla opustí Svetlodarsk a Luganskoje, má domobrana v Krasnom Pachare šanci překonat obranu ukrajinské armády a obsadit bývalé hrdlo kapsy a vznikne další kotel“.

 

10.02.15 Zpráva domobrany:

Výsledkem palby na obec Mičurino (Telmanovský okres) je několik poškozených objektů infrastruktury a tank domobrany. Ostřelování bylo provedeno pravděpodobně z raketometů „Uragan“. Ukrajinská armáda z osady Krasnogorovka ostřeluje doněcké letiště raketomety. Dělostřelectvo domobrany docela rychle udeřilo zpátky na pozice ukrajinské armády. Během odvetné palby byla jedna z ukrajinských baterií zničena. Ukrajinci opět udeřili z raketometů na rajon Petrovskij v Doněcku. Těžké dělostřelectvo používají z oblastí Kurachovky a Krasnogorovky. Kolem 03:50 z ukrajinského letiště v Čugujevu vzlétlo ukrajinské bojové letadlo. Třikrát byly ostřelovány pozice ukrajinské armády v obci Krymskoje z „Gradů„, dvakrát byly ostřelovány v oblasti Novotoškovskoje. „

Zpráva od starosty Brjanky Morgunova:

Včera v noci síly Kyjeva ostřelovaly opět město Brjanka. Střílely hlavně na centrum města, na rezidenční čtvrti, na bytové domy, které se nacházejí na Leninově náměstí a v sídlišti „Topol-1“.Výbuchy vyrazily okna v mnoha budovách. „

 

10.02.15 12:07. Zpráva z „Russkoj Věsny„.

Okupanti útočí na Novoazovsk, ukrajinská média vydala zprávu, že nacisté z „Azovuobsadili Pavlopol, Širokino a Kominternovo. Ráno 10.února trestný pluk „Azov“ zahájil útok ve směru Novoazovska. Podle tiskové služby pluku ráno pluk „Azov „zahájil útok ve směru Novoazovska. K 08:00 bylo obsazeno rušné město Širokino. Vysoká intenzita palby. Obě strany používají zbraně různého kalibru … „Azov“ rozvíjí útok na Sachanku“- píše se v prohlášení. Okupanti hlásili obsazení obce Pavlopol a začátek útoku na osadu Okťjabr. Navíc, okupanti tvrdí, že ukrajinská vlajka vlaje nad Kominternovo…“ Azov “ zahajuje mohutný útok. Na celé frontové linii probíhají tvrdé boje.“ – je napsáno na stránce „Azovu„.

Zpráva Eduarda Basurina:

Ukrajinský prapor“ Azov “ útočí na pozice domobrany v okolí Mariupolu. S praporem „Azov“ probíhají srážky v blízkosti obce Širokino. Obec jsme neopustili, domobrana drží své pozice, ale boj pokračuje“.

 

10.02.15. Poslal dopisovatel s volacím znakem „Stěp“.

„V sídlišti Zaperevalnyj byla zneškodněna další skupina ukrajinských diverzantů, kteří ostřelovali v předvečer minomety výškové budovy, nemocnici a školy. Diverzanti se přesouvali v bílém minibusu „Volkswagen Transporter“ s SPZ DNR, která byla speciálně vyrobena pro toto auto. Byli také oblečeni ve vojenské uniformě s náíšivkami, napodobujícími uniformu domobrany. Minibus vzbudil podezření místních obyvatel tím, že se pohyboval chaoticky, se zapnutou havarijní signalizací, zastavoval v blízkosti zařízení pro mírové účely, dělal vizuální pozorování. V průběhu zadržování se diverzanti pokusili se skrýt a pak kladli ozbrojený odpor. Většina diverzní skupiny nepřítele byla likvidována při pronásledování, daleko od obydlených oblastí. „

Zpráva Olega Frolova:

„Dnes diverzanti nepřítele ostřelovali z minometu tkalcovnu a pivovar. Několik min zaletělo do osady Semaško“.

 

10.02.15 14:35. Poslal dobrovolník s volacím znakem „Hindu“.

Ukrajinská armáda po celé přední linii stahuje techniku. Kolona 30 kusů techniky se stahuje do Širokina. V současné době se bojuje, úspěšně bráníme své pozice. Zvýšená aktivita průzkumných a diverzních skupin nepřítele. Proto, jsou všichni i v týlu v bojové pohotovosti, nejsme překvapení, jsme připraveni na všechno. „

Zpráva I.I. Strelkova:.

Hovoří se o předpolí„.. (to je neutrální zóna) a útok na jednotlivé body Snaží se odvést pozornost a rezervy od Debalceva. Z jakéhokoli jiného úhlu pohledu – naprosto bezvýznamné a gesto, které nemá operativní význam„.

Zpráva SNBO Ukrajiny: „Teď je Alexander Turčinov od Mariupolem, kde jednotky Národní gardy prolomily nepřátelskou obranu a šly do útoku a koordinuje vojska“.

 

10.02.15 Zpráv a videa z očitých svědků.

„V okolí letiště Kramatorsku se střílí. Místní obyvatelé uvádějí, že letiště v Kramatorsku, kde jsou pozice ukrajinské armády, bylo ostřelováno z raketometů „Grad“ a „Uragan„. Podle nepotvrzené zprávy střelbou ukrajinské síly utrpěly vážné ztráty. Bylo zničeno velké množství vojenské techniky a útočný vrtulník“.

Zpráva místních obyvatel:

Velmi silné salvy slyšeli před hodinou v Slavjansku, pak přátelé v Kramatorsku v centru města viděli nevybuchlé granáty. Někdo říká, že letiště je v plamenech.“

http://vk.com/video-57424472_171261398?list=31b48757c4d6a41489

 

10.02.15 Přidali novináři.

„Prezident Ukrajiny Porošenko potvrdil, že v Kramatorsku, obsazeném ukrajinskou armádou byl proveden útok proti štábu ATO. Presidentův poradce Jurij Birjukov řekl, že Kramatorsk ostřelovali z raketometů „Smerč„. „Kramatorsk nenapadla letadla. PřiletělSměrč“ – řekl Biryukov. Domobrana DNR vyvrací prohlášení prezidenta Ukrajiny Porošenka o útocích na Kramatorsk. Neprovedli jsme žádný úder ze žádných zbraní ve směru Kramatorska„.

Děsivé záběry dělostřeleckého útoku na letiště v Kramatorsku od očitých svědků.

http://vk.com/video-57424472_171261398?list=31b48757c4d6a41489

 

10.02.15 Přidali novináři.

„Podle ukrajinské strany, od 13:00 v oblasti Svetlodarsku zuřila přestřelka mezi ukrajinskou armádou a domobranou DNR, za podpory dělostřelectva, která začalaráno dne 10. února. Dříve portál „Segodnja.Ru“ hlásil, že obrněné skupiny domobrany, působící v oblasti obce Mironovskij,  donutily ukrajinskou armádu ustoupit ze svých pozic. Útočné skupiny domobrany začaly provádět čistku Mironovského. To znamená, že akce ochránců Donbasu vedly k tomu, že kromě „kotle“ v Debalcevu je obklíčena jiná skupina ukrajinské armády v oblasti Svetlodarska, kde je soustředěno 1500-2000 vojáků ukrajinské skupiny„.

 

10.02.15 Zpráva domobrany.

„Doněck, jih. V části Taramčuku naše dělostřelectvo zničilo  opevněné body nacistů. Dvě BMP, sklad munice, posádku. Útok na Sachanku byl odražen! Skupiny ukroteroristů, které vešly na okraj byly odraženy a ustoupily.

Ukrajinská armáda uvedla, že se vracejí na své pozice v oblasti Mariupolu , kde v ranních hodinách začali útok proti domobraně DNR. To na briefingu řekl mluvčí tzv ATO Andrej Lysenko.

Kramatorsk.

Rozsah velký – více než kilometr. Na Palácové náměstí, dům kultury na  Leninově ulici a ulici Parkovaja hoří garáže, velkoobchod sklad, mnoho raněných. Počet obětí ostřelování v Kramatorsku dosáhl pět lidí, hlá městské úřady. Ukry byl proveden raketový útok na hustě osídlené jihozápadní oblasti Gorlovky, pravděpodobně raketometyUragan„. Bylo postiženo několik ulic. Přímý zásah dostaly vícepodlažní obytné budovy, byla rozbita okenní skla, někde i s okenními rámy. V soukromém sektoru začaly požáry, dva domy shořely. Bylo poškozeno plynové potrubí a elektrické vedení. Byla potvrzena smrt ženy narozené v roce 1950, několik lidí, se střepinovým zraněním bylo převezeno do nemocnice, včetně zraněného 6-leté dítěte„.

 

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3477768-rossyia-otkazalas-prostyt-ukrayne-3-myllyarda

Rusko odmítlo odpustit Ukrajině 3 miliardy dolarů
Z Korrespondent.net dnes 17:42

V Rusku, řekli, že očekávají, že splácení úvěru v čase – v prosinci 2015.Ukrajina žádá, aby Rusko restrukturalizovalo dluh ve výši 3 miliardy dolarů. Oznámil to ministr financí Ruska Anton Siluanov, hlásí RIA Novosti.
„Ukrajina požádala, aby Rusko zvážilo restrukturalizaci dluhu. Měl jsem rozhovory s mým protějškem v Kyjevě.“ – řekl Siluanov.
Podle něj Rusko není připraveno jít odložit splacení a nebo jít na splátky dluhu.
„Očekáváme uhrazení všech závazků, které Ukrajina má, letos v prosinci. Pro nás jsou důležité veškeré příjmy státního rozpočtu“ – řekl šéf ruského ministerstva financí.

 

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3477776-uchastnyky-kontaktnoi-hruppy-po-ukrayne-prybyvauit-v-mynsk

Účastníci kontaktní skupiny o Ukrajině přijíždějí do Minska
Z Korrespondent.net dnes 17:55

 

10.02.15 Poslal dobrovolník s volacím znakem „Varjag“.

„V oblasti Slavjanoserbska byly krátké boje, vážnější a delší boje jsou v oblasti Bachmutky, a to u 29. a 31. kontrolního bodu. V osadě Krymskoje  je velká skupina ukrajinské armády, drtivá většinajsou žoldáci. Dnes se provádí čistka obce Černuchino. Osada je téměř výhradně naše. “

I dnes zaslouží Ernest velké poděkování!

Mapy:

Ukrajinská:

На Донбассе увеличилось количество российских военных: карта АТО - фото 1

Opolčenská:

https://i0.wp.com/ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/39999/39999_original.jpg

I dneska přidám speciální mapu. Tentokrát ne z Debalceva, ale výřez, který popisuje  útok na jihu z Mariupolu:

Obrázek

 

Interaktivní komentovaná:

Z informací komentátora:

Mariupol

ráno zaútočily obrněné skupiny nepřítele  na  linii  obrany  domobrany. Projely neutrálními obcemi  a zaútočili na obce Pavlopole Kominternovo, Sachanku a pozice  kolem Širokina. toky na Kominternovo a Sachanku  byly odražené s velkými ztrátami pro útočníky. V Pavlopole  se podařilo nepříteli se zachytit v obci a probíhají tam pouliční boje. Kyjev přisouvá k linii fronty další posily. Velkou aktivitu vyvíjí dělostřelectvo obou stran.

Doněck

Dělostřelba  na město poněkud polevila, protože artilerie domobrany  zničila  celkem šest palebných pozic  protivníka a to v Krasnogorovce, Avdějence, Opitném a Toněnkoje.

 

Gorlovka

Tady ovšem strádají dál pod palbou Ukrů. Nad  Artomovskem a Majorskem, kde se včera bojovalo, jsou  ukrajinské vlaječky i když  komentátor tvrdí, že tam jdou střetné boje.

Debalcevský kotel

Zde se  situace vyvíjí velmi příznivě  a komentátor doslova říká, že opolčenci jdou od vítězství k vítězství….. Velkou práci odvádí dělostřelectvo obou opolčeneckých republik, které ničí postavení Ukrů uvnitř kotle.

Pokud jde o posuny pozic, ze strany Gorlovka povstalci zaútočili na obec Bulavinoa  je testována obrana Olenovky. Na jižním straně kotle by už měla být dočištěna Maloorlovka. Obce  Ševčenko, Novoorlovka  a výšina  Mogyla Ostraja jsou pod kontrolou povstalců. dále byla  prolomena obrana Kamenka, kde byla získána větší část obce. Z Černuchina byli vyhnáni všichni protivníci. těmito územními zisky  byla  linie  fronty  zatlačena o 3-4 kilometry dovnitř kotle. Dále bylo po nočních bojích potvrzeno osvobození Novogrigorovky. K Debalcevu byly přisunuty  útočné skupiny pluku Sparta, pod velením Motoroly.

 Jsou velmi zkušení v bojích v městské zástavbě  a  budou osvobozovat Debalcevo.

Rozvědka bojem proběhla  v  další klíčové pozici debalcevského prostoru – Svetlodarsku,  které je vně  kotle. A podle zjištění byla  zahájena palba  povstaleckého dělostřelectva na tam shromážděné síly  a techniku.

Velmi dobré informace přichází i z Mironovky a Mironovského, odkud  jsou vytlačovány kyjevské síly. Pokud  by tento útok uspěl, vytvoří se  druhý kotel i když daleko menších  rozměrů, severně od  toho debalcevského.

Luganská fronta

Po celé délce jen dělostřelecké přestřelky.

Dneska přidám malý  výběr  sem, protože  svůj přehled medií jsme dneska  stáhl a uvolnil místo pro Joshuutree a  jeho rozbor pozic jednajících stran dnes  v Minsku.

Začnu tím, co mi přišlo na mail během dne – respektive  výběr  z té záplavy, to nejzajímavější a nejlepší:

Navajamm upozornil na  další analytický  článek ve Stratfor. Dám to sem, jak mi to poslal. Je  to jistě  parádní čtení pro angličtináře.  Já se musím spokojit s tím, co poslal navajamm.

Náš spoločný známy George Friedman dnes zverejnil článok venovaný Merkelovej a jej návšteve v USA. (https://www.stratfor.com/weekly/germany-emerges?mc_cid=eed5c7cc54&mc_eid=1589547864)
Podľa neho to vyzerá, ako keby Merkelová rozpútala jednanie s Putinom z vlastnej iniciatívy a pri návšteve u Obamu prišla orodovať za zmiernenie postoja USA, aby bolo možné s Putinom sa dohodnúť. 
Friedman momentálnu pozíciu Nemecka komentuje v tom zmysle, že dominuje EÚ a chcelo by ju udržať, no aj hroziaca vojna na Ukrajine, aj grécky problém je na Nemecko naraz priveľa. Friedman vypichuje historický paradox, že USA už dvakrát stopli Nemecko v tom, aby sa stalo európskym hegemónom a dnes sa Nemecko snaží stopnúť USA.
Pre mňa bola zaujímavá poznámka, že Američania nechápali súvislosť medzi Ukrajinou a Gréckom, Merkelová im to musela vysvetľovať a paradoxne to USA dáva nástroj, ako zo situácie vyjsť a ostať na koni.
Veľavravný je Friedmanov záverečný bonmot: „Nemecko je príliš silné na to, aby ho ignorovali, ale príliš slabé na to, aby presadilo svoju vôľu“.

 Kosíř  MD mne upozornil  na  ukrajinský zdroj Ekonomičeskaja Pravda,  kde je velký rozbor  zákonů a nařízení, které přijímá a  částečně už přijala Jacenukova  vláda  na odvrácení krachu ekonomiky. V podstatě  přechodem na  válečnou ekonomiku. Součásti byl původně a odhadl bych, že ještě bude i ten plán na  zabavení úspor občanů  a firem státem a jejich nucená výměna za válečné dluhopisy.  Takový Ivan Mikloš  by nám jistě pověděl více. Takhle dám jen link, který poslal MD a  ruštináři se  s detaily budou msuet poprat sami.

http://www.epravda.com.ua/rus/publications/2015/02/9/527214/

Tenhle kyjevský  portál přináší vůbec hodně zajímavých informací: pár jich vyberu:

OPEC – Rusko nejspíš  získá statut pozorovatele.

Ukrajina -v  lednu klesla  těžba uhlí na  50%

Ale je tam toho víc. Máte li čas  a dobrou ruštinu….

Když už jsme  u té ekonomiky, tak u ní už v mojí části zůstaneme:  Konkrétně  na Patrii.cz.Nejdříve  dám pár  flashí:

  Skupina G7 a MMF jednají o větším balíku finanční pomoci pro Ukrajinu a to okolo 40 miliard dolarů, rozhodnutí zatím nebylo přijato.
(Reuters)

  Británie říká, že někteří spojenci mají obavy z rozsahu protiruských sankcí a jejich následků na Rusko, cílem není ruskou ekonomiku zničit ale poškodit.
(Reuters)
  Skupina G7 a MMF jednají o větším balíku finanční pomoci pro Ukrajinu a to okolo 40 miliard dolarů, rozhodnutí zatím nebylo přijato.
(Reuters)
  Rusko: Putin říká, že Rusko bude pokračovat v nezávislé zahraniční politice navzdory tlakům.
(Reuters)

CEO Raffeisenbank říká, že ruské portfolio úvěrů se může zhoršit ale neočekává, že by velké společnosti měly platební problémy.
(Reuters)

Tolik rychlé zprávy. A  ted něco výživnějšího.

Dnešek bude lámáním chleba ve velkém!!!!  Dojde k němu nejen v minsku, kterýmžto problémem s e ve svém speciálním článku zabývá Joshuatree, ale  současně  i v Bruselu!!! Kd e se bud e rozhodovat  o osudu řeckého dluhu. Řecko tam přichází s  tímto kompromisním návrhem:

1) Řecko získá překlenovací úvěr (do začátku léta) než dojde k uzavření širší dohody o financování (plánované na září).

2) Řecko na oplátku dokončí 70 % z aktuálně realizovaných strukturálních reforem (které však Syriza v předvolebním boji tak hlasitě odmítala a na jejichž kritice získávala hlasy voličů).

3) Nová vláda bude hospodařit s primárním 1,5% rozpočtovým přebytkem (aktuálně činí požadavek tzv. Trojky 3 %).

4) Částečné uvolnění podmínek pro splácení státního dluhu (pravděpodobně konverze dluhopisů na bondy navázané na hospodářský růst).

5) Balíček sociálních opatření pro nejchudší Řeky (dotace na potraviny, apod.), avšak tyto úlevy nezatíží řecký rozpočet více než dvěma miliardami euro.

Zdroj: http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2841120/grexit-uz-zitra-zde-je-navrh-pripravovane-dohody-.html

Což německý minisr financí Schauble okomentoval víc enež lakonicky:

Bundesfinanzminister Wolfgang Schäuble: EU wird Griechenland keine Verlängerung des Hilfsprogramms um 6 Monate geben – Anderslautende Berichte sind falsch

EU nepovolí recku žádné prodloužení podpůrného programu o 6 měsíců. Informace, které říkají, že  ano jsou falešné!

Mno a  aby to bylo ještě  zamotanější, tak vždy  dobře  informovaný  Project Syndicate vydal následující článek.

Project Syndicate: Obama se připojuje k řeckému chóru

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2841060/project-syndicate-obama-se-pripojuje-k-reckemu-choru.html

z kterého vyjímám:

Mají-li mít Obamova slova nějakou váhu, musí prezident naléhat na takové řešení, jaké Řecko potřebuje – tedy raději odpustit příliš mnoho dluhů než příliš málo. Nedávná analýza ukazuje, že odpuštění oficiálních dluhů Řecka je jednoznačně žádoucí, neboť při další zpackané dohodě zůstane řecká ekonomika v depresi, takže se stejný problém brzy objeví znovu. A pokud je opravdu nutné ukojit evropskou citlivost na splácení dluhů, pak by se splátky řeckého dluhu daly rozprostřít na 100 let.

No bud e v Bruselu rozhodně hodně veselo!   A jsem osobně  zvědav,  kdo koho přetlačí.  Máme  dvě místa  opravdu historických a  fatálních jednání -Minsk a Brusel.

V Minsku chtějí Němci nějaký mír a  Washington zjevně pokračování  války. V Bruselu chtějí Němci, aby rekové platili až do úplného uplacení, protože  by těžce tratili, ale  Američané jsou pro velkorysé odpuštění.

Osoběn zastávám názor, že  by  ais nejlepším možným výstupem, kdyby  v Minsku prosadil svou Berlín a  v Bruselu  Washington.  Ale  zkušenost  z výkonů světových politiků mně  říká, že  to bude spíše naopak – v Minsku se prosadí Američané, v Brusleu Němci…

V neposlední řad ě to dokumentuje  další výnatek z  toho článku Project Syndicate:

Odklady a omyly při řízení řecké krize začaly brzy. V červenci 2010 uznala Lagardeová, která v té době působila jako francouzská ministryně financí, rozsah škod způsobených počátečním otálením: „Kdybychom byli dokázali řešit [řecký dluh] hned od začátku, řekněme v únoru, myslím, že by se nám podařilo zabránit tomu, aby se zvětšoval jako sněhová koule.“ A dokonce i MMF připustil, že bylo chybou neuvalit preventivně ztráty na soukromé věřitele; nakonec k tomu došlo až v červnu 2013, kdy už byly škody napáchány.

Mezi Kosíři je  dost těch, kteří by si mohli vzpomenout  na moje tehdejší příspěvky  v diskusích na  blozích Aktualne.cz. Tehd y jsem , ohledně vzniklého problému s Řeckem a  tzv. „záchranou“  nejčastěji  používal jako halvní komentář  sousloví – příliš málo a příliš pozdě.   Dnes to přiznává i šéfová MMF a tehdejší francouzskká ministryně  financí . Jedna  z těch, kteří to spoluzavnili…

Nyní chtějí  pumpovat prachy do Ukrajiny… Viz  jedna  z flashí výše!!  Tihle lidé rozhodují o desítkách a stovkách miliard  dolarů…. Kdyby  stejným způsobem vedli trafiku na rohu, už dávno bybyli na pracáku!

Radši dneska skončím, než mne klepne. Ale  aby nekleplo vás , přidám na  závěr  dvě  opravdové lahůdky, popisující stav a práci českých sdělovacích prostředků  a to až na dřen!

První se týká Ukrajiny  a zpravodajství o ní:

 http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/V-zahranici-si-tukaji-na-celo-Bara-Tacheci-vazne-na-tema-Andrej-Babis-i-spravne-informovani-CT-o-Ukrajine-361142

Nejlepší část:

Sympatizanti prezidenta Miloše Zemana a zastánci politiky ruského prezidenta Vladimíra Putina kritizují zejména Českou televizi, že straní v rusko-ukrajinském konfliktu Ukrajině a není objektivní. Souhlasíte s tím?

Média veřejné služby by podle mého názoru měla stranit pravdě. A pravda je taková, že EU, jíž jsme členem, dospěla k závěru, že Rusko nepostupovalo na Krymu ani Ukrajině v souladu s mezinárodním právem. Jestli tento dojem vytvářela Česká televize, vytvářela ho podle mého názoru správně. Vyváženost pro mne není: minutu má ten a minutu má ten druhý a divák ať si udělá názor sám. Vyváženost si překládám jako systematickou cestu k pravdě a k ničemu jinému. Ta cesta nepatří k nejpohodlnějším, připouštím.

Tak takhle  si nezávislost a  informační poslání  tisku představuje,  kdysi velká televizní hvězda, Barbora Tachecí….

Vše mi poslal kosíř  ziss.

Netuším, co paní Tachecí právě dělá a  čím s e  živí. Ale kdyby náhodou  byla bez práce, tak bych jí doporučoval, aby  neváhala  a zazvonila   Daniela Křetínského,  majitele  titulů jako Blesk, Sport a  tak podobně. A  řekla si  to, že bud e psát fotbale. Ťe  tomu vůbe c nerozumí? tak to není vůbec potřeba. Viz článek na  eFotbal:

  link jsem sebral na  na šem foru fandů plzenské Viktorky:

http://www.efotbal.cz/clanek-144414-Sparta-utajila-absenci-Lafaty-na-zacatku-kempu-v-Turecku.html

Abyste  to nemuseli hledat, dám sem zásandí část:

.…vedení Sparty utajilo neúčast kapitána týmu Davida Lafaty na počátku nynějšího soustředění v Turecku. „Profíci“ z managementu letenského klubu nějak přehlédli, že velký střelec nemá v pořádku cestovní pas. Přesněji jeho platnost exspiruje dříve, než požadují předpisy.

.

.

.

Pravda, není to světodějná událost, jen je na místě pousmání, proč to vedení Sparty zatajilo (nejspíš aby se vyhnulo funkcionářské ostudě?) a proč o tom nesměli „její“ novináři nic napsat. Není tajemstvím, že deníky Blesk, Sport a Aha! vlastní v rámci vydavatelství CNC majitel Sparty Daniel Křetínský a mají články o Spartě prioritně v popisu práce. A vyslat z Letné jakýkoliv pokyn do redakcí v ulici Komunardů v Praze 7 není problém. Nebo že by reportérům na letišti uniklo, že hvězda týmu č. 1 nenastupuje do letadla…?

Nejde mi nyní o to, že  bych se  právě nyní chtěl pošklebovat Spartě / jakkoli mne to docel a baví/, ale o něco jiného – jestliže  takováhle  naprostá blbinka, jako je jeden  končící pas, je embargována  jako zpravodajský výstup,  tak jak asi bude vypadat informování o dalekodůležitějších věcech, které půjdou proti zájmům zdejších  nebo jiných mocných? 

Toje to oč tu běží!!! Al eTachecí má jasno:

A pravda je taková, že EU nebo Křetínský nebo kdokoli jiný, dostatečně mocný/, jíž jsme členem, dospěla k závěru, že Rusko nepostupovalo na Krymu ani Ukrajině v souladu s mezinárodním právem. Jestli tento dojem vytvářela Česká televize, vytvářela ho podle mého názoru správně.

Ovšem ted právě  vidím zprávu, která mne usvědčuje  ze  špatných prognoz  a odhadů! Dám to sem 1:1 a věřte , že  nesmírně  rád!

„Na jednání v Minsku se dohodlo schéma stažení těžkých zbraní, rovněž příměří a sledování toho, jak je dodržováno. Diskutovalo se o politickém systému na Donbasu a o místních volbách,“ řekl agentuře zdroj, který ale TASS blíže neupřesnila.

Dohody dosáhla takzvaná kontaktní skupina, jejímiž členy jsou ukrajinský exprezident Leonid Kučma, proruský ukrajinský politik Viktor Medvedčuk, ruský velvyslanec v Kyjevě Michail Zurabov a zmocněnci separatistů Denis Pušilin a Vladislav Dějněgo. Prostředníkem je švýcarská diplomatka Heidi Tagliaviniová.

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/361327-v-minsku-bylo-dojednano-nove-primeri.html

Včera ve 21:33 Paráda!!!!!

 

Část MP:

Svodka (nejen)od Ukrů:

Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě.

Na Donbasu se zvýšil počet ruských vojáků: mapa ATO.
10.02.2015, 14:18
http://obozrevatel.com/politics/30467-poyavilas-aktualnaya-karta-zonyi-ato-na-
donbasse.htm

Na územích Doněcké  a Luganské oblasti ovládaných povstalci, rychle roste počet ruských
vojenských sil, kteří se v neoznačených uniformách přesunují z území Rostovské oblasti.

To 10. února na briefingu uvedl mluvčí ATO plukovník Andrej Lysenko, komentujíc situaci v zoně protiteroristické operace, aktuální mapa byla zveřejněna na internetových stránkách NAC SNBO.

„Podle zpravodajských informací, se zvyšuje seskupení ozbrojených sil RF u rusko-ukrajinské hranice. Personál, vojenské vybavení a zbraně se shromažďují v Rostovské oblasti. Odsud ruské vojáky bez dokladů přepravují na území Ukrajiny v armádní nebo jiné maskovací formě v neoznačených uniformách. Těm kteří se vyjadřují neochotu bojovat proti Ukrajině, hrozí propuštění, „- řekl Lysenko.

Mluvčí uvedl, že části Ruskem okupovaného Novoazovska teroristé z „Gradů“ a minometů zahájili palbu na kontrolní stanoviště „Gnutovo.“ Celkově došlo k více než 30-ti útokům. Kvůli neustávající palbě byla zastavena práce kontrolních bodů „Gnutova“ a „Stanično- Luhanské,“ řekl Lysenko.

Podle mluvčího ATO, teroristé provedli silné útoky z reaktivních systémů na pozice ukrajinské armády v Artemovském, Jasinovatském, Telmanovském a Volnovažském regionu, Doněcké oblasti a Popasnjanském a Stanicčno-Luhanském regionu Luhanské oblasti. Ostřelováním významě postrádali vesnice Popasnaja a Novogrigorevka, řekl Lysenko.

Podle Lysenka, se město Debalcevo stalo symbolem hrdinného boje Ukrajiny proti ruské intervenci na Donbasu. Bojovníci „DNR“ a „LNR“ s podporou RF vedou útoky na celé linii fronty. Plukovník řekl, že teroristé ostřelovali město hodiny, infrastruktura je nyní kompletně zničena.

„Navzdory tomu, ukrajinská armáda statečně drží pozice“, – řekl Lysenko.

V průběhu uplynulého dne bylo 7 ukrajinských vojáků zabito, 24 bylo zraněno.

Jak uvádí „Pozorovatel“, ruští teroristé 10.února provedli silný palebný útok z RSZO „Tornado“ po Kramatorsku (Doněcké oblasti), který pod kontrolou ukrajinské armády.

*  „Tornado“.., zase nějaká novinka z dílny SNBO.
V Rusku se skutečně nějaká Tornáda vyvíjela i když jsem o tom moc nenašel, snad
jen že šlo o nějaký vývoj raketometů „Grad“ „Uragán“ a „Smeršt“.
A jak se dočtete dále, střelivo z Tornáda prý ládovali do Gradů.Další „strašák“ Lysenka ?

Vlkova poznámka: Patrně jde o ukrajinský termín pro raketomety  Uragan

Ofenzíva pod Mariupolem a Kramatorskem a palba: kronika událostí v zoně ATO.
10.02.2015, 15:50
http://obozrevatel.com/politics/19640-hroniki-ato.htm

Na Donbasu se v oblasti ATO 10.února pokračovali aktivní bojové operace. Teroristé ostřelovali Ukrajinou kontrolováný Kramatorsk, zahynuli civilisté. Sily ATO  přešyi do útoku v oblasti Mariupolu a podařilo se jím vzít několik osad. V oblasti Debalcevo se ozbrojenci snaží odříznout skupinu ukrajinských vojáků, běží nelítostné boje. Proti ukrajinské armádě stojí velmi velké síly.

Podle „Informační odporu,“ na pozicích levého křídla Debalcevského předmostí nahrazují takzvané „kozáky“ formace taktických týmů složené z žoldáků z Ruska a ruských vojáků. Také pokračuje přesun jednotek rusko-teroristických vojsk do oblasti Doněcka.

V sídle ATO, komentujíc zintenzivnění bojů, říkají, že se ukrajinská armáda vrátila na demarkační linii, stanovenou Minskými dohodami. Jak uvedl mluvčí Andrej Lysenko, nyní probíhá proti-utočná operace. „Mluvit o pevné pozici je nyní nemožné, protože situace se rychle mění,“ – řekl Lysenko.

„Pozorovatel“ nabízí čtenářům přehled posledního vývoje na Donbasu.

10.února pluk „Azov“ bránící přístupy k Mariupolu, zahájil útok ve směru Novoazovsk. Utok řídí osobně tajemník SNBO Alexandr Turčinov.Jak bylo oznámeno, s odvoláním Turčinova ministr vnitra Arsena Avakova, při útoku byly vzaty pod kontrolou města Pavlopol Kominternovoje, Lebedinskoje, Berdjansk, Širokino. Nepřítel utrpěl vážné ztráty.
 
Kromě toho se na stránce pluku „Azov“ na Facebooku objevilo hlášení o sestřeleném
Su-25 ruského letectva ráno 10. února v zoně ATO. Později mluvčí ATO Vladislav Seleznev tuto informaci popřel.

V úterý, ruský teroristi-žoldáci provedli silný palebný útok z „Tornada“, po pokojném Kramatorsku (Doněcké oblasti), který je pod kontrolou ukrajinské armády.Jak uvedli v Doněcké regionální správě, „v důsledku ostřelování Kramatorsku ze strany Gorlovky z RSZO Grad (pomocí granátů „Tornado“, ve výzbroji ozbrojených sil RF), zahynulo sedm lidí z řad civilního obyvatelstva. Dalších 16 civilistů, včetně dvou dětí, utrpěli zranění různého stupně závažnosti. Kromě toho, na letišti bylo zraněno 10 vojáků. „

Video z ukr. stránky- Kramatorsk pod palbou : 
https://www.youtube.com/watch?v=cc9Kh-OL4sQ

* Přidám ještě jedno video místního –  „Kramatorsk boj u letiště 10.2. 12:30h.
natáčeno z bálkonu“, dle autora jde střelba z oblasti letiště.Autor v komentáři pod videem tvrdí že jde o ukrovskou provokaci, k obviněníopolčenců. Jsou tam i dálší komentáře o tom že to opolčenci mají daleko ke Kramatorsku a že jde nejspíš opilé Ukry a o provokaci.
Nikdo tomu moc nevěří. Těžko říci, zda jde o další „False Flag“ nebo opolčenci opravdu začistují Kramatorské letiště od Ukrů. Moc bych se tomu nedivil, když odtud létajíTočky-U na města Donbasu.

https://www.youtube.com/watch?v=bEJdPFg6NSA

„Pozorovatel“ pokračuje :

V Taganrogu, Rostovské oblasti, kam vojenské velení RF stále přesunuje nové síly, 9. února dorazila další kolona vojenské techniky. Její fotografi dali na internet.
http://i.obozrevatel.ua/8/1684363/inner/899519.jpg

* Na foto je vlak s BVP-čky, kdesi..

V síti se objevilo video, na kterém projela kolona vojenské techniky RF ulicemi  Alčevsku v Luhanské oblasti. V čele konvoje jedou tři zaplachtované vojenské vozidla, za kterými se
pohybují ruské samohybné systémy ráže 152 mm „Msta-S“. Na samohybných houfnicích jsou také viditelná čísla.

* Přidám pár udajů:

Samohybná houfnice 2S19 Msta-S ráže 152 mm, zahrnuje věž namontovanou na obrněném pásovém podvozku z tanků T-72.

Msta-S může pálit mnoho typů munice, nejpoužívanější je typ HE-FRAG (high explosive fragmentation) a vylepšený HE-FRAG s odpařovací základnou (base-bleed), díky které má větší dostřel. Dále pak jsou to kontejnerové projektily obsahující submunici a nejnovější laserem naváděný 152 mm projektil Krasnopol.

Houfnice může také pálit speciální projektily 3RB30, které nesou rušící zařízení, které je schopno blokovat nepřátelskou komunikaci na vzdálenost až 22 km v rozmezí frekvencí 1,5-120 MHz.

O nabíjení děla se stará nabíjecí automat, který 2S19 umožňuje vypálit až 8 ran za minutu.Baterie osmi Msta-S může „doručit“ na cíl až tři tuny munice během jedné minuty. Jejich palba je koordinována systémem řízení palby na speciálním vozidle.

** Toto video jsem viděl už o den dříve na „Vkontake“, skutečně to vypadá jako
„Msta-S“, pokud toto vezou do kotle, mají se Ukři na co těšit.Viděl jsem i video protiletadlového systemu „Pancir-S“, udajně v ulicích Luhanska.Parametry si můžete snadno „vygůglit“. Do komentářů kolem autenticity těchto snímkůse pouštět nehodlám. Ale Amíci by si měli dvakrát rozmyslet jejich dodávky zbraní Ukrům. Jinak by se mohl Donbas stát snadno pohřebištěm armády chunty i s jejími instruktory z NATO.

Další informace Obzervatele.

Dvě osady na území ovládaném ukrajinskými orgány Luhanské oblasti – Černuchino a
Trojické (Popasnjanského okresu) – byly zcela odříznuty od okolního světa.Lidé odešli jakékoliv pomoci, vydali se pěšky po ozbrojenci okupovaném území .

V Černuchinu také jdou pouliční boje mezi silami ATO na jedné straně a ozbrojenci a ruskými vojáky – na straně druhé. Dělostřelectvem byla zničena kolonie přísného režimu – vězni utekli.

Podle „Informačního odporu“ východní Debalcevo, palbou Ukrajinských RSZO BM-21 „Grad“, byla nakryta rota brigády bojovníků „Prizrak“ (velitel – Alex Mozgovoj), která vstoupila do oblasti pozic ukrajinských vojsk. Konstatuje že byly zničeny 2 „Uraly“, 1 BMP-2, jsou oběti z řad ozbrojenců.

Také ukrajinské dělostřelectvo provedlo masívní palebné údery na zjištěné dělostřelecké
pozice ozbrojenců v oblasti Alčevska (nakryté pozice nepřátelských RSZO ), východně od Luhanska (nakrytá baterie samohybných houfnic ) a v oblasti Doněcka (vedeny palebné údery na zjištěné pozice 120 mm minometů nepřítele ).

Za den v oblasti ATO zahynulo 7 ukrajinských vojáků, dále 23 bylo zraněno.

Přídavek z Cassadu:

Buřlivá minulost Bundeskancléřky.
http://colonelcassad.livejournal.com/2039935.html
nebo
http://novorospolk.ru/burnoe-proshloe-bundeskanclera-kompromat-na-merkel-gde-
molodaya-angela-tusuetsya-s-neonacistami-foto-rejxskanclera-sredi-neonacistov-ubijc/

V sítí se objevil kompromitující materiál na Merkelovou, jak se kdysi stýkala s neonacisty.
(Obrázky jsou na výše uvedených odkazech)

Německý Anonymous opublikovali sérii fotografií a tvrdí – že je na nich důkaz,
že se kancléřka Merkelová zúčastnila zasedání skupiny neonacistů.Popis doprovázející fotografie: “ Nejdříve FDJ svazačka], pak špión ve východním Berlíně, pak potloukání se s skinheady, nyní kancléř Německa. Taková je kariéra, paní Merkel!“
Fotografie je z 1993, jde o neo-nacistické mládežnické centrum Elbterrassen v Magdeburku.

Objevilo se, také oficiální vysvětlení vlády – řekněme, Merkelová „pracovala na tomto místě, aby odradila mladé lidi od neonacistických myšlenek, a zapojila je do jiných programů na demokratizaci a boj proti fašismu.“Nicméně, její návštěva se uskutečnila několik měsíců po vraždě (fašisty včetně této skupiny!) antifašisty Torstena – mladého muže ubitého k smrti s baseballovou pálkou.

Proč to dávám?
Objevili se spekulace že se tyto snímky neobjevili na síti jen tak náhodou, zrovna v této době.
A že může jít o tlak na Merkelovou, kvůli nevoli k dodávkám amerických zbraní na Ukrajinu.Dále tuto „náhodu“ srovnávají s aferou Strausse-Kahna, rovněž vhodně odstartovanou.

No a taky nejsou náhodou chuntovské zprávy o ruském bombardování, chunta chce jen
urychlyt dodávky zbraní z USA.

Velké poděkování také pro MP!

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.