Média /nejen/ o ukrajinském konfliktu 18.2.2015


napsal vlk

dnešní mediální zrcadlo je nastaveno velmi jednoznačně – zná jen dvě věci

1- Ukrajinská armáda opustila Debalcevo

2- Debalcevo je hrubým porušením  Minských dohod.

Je celkem jedno, co z informačního mainstreamu zachytíte, všude se dozvíte, že tedy  jako ano, bohužel, povstalci jsou v Debalcevu, ale vlastně, no ono to bylo tak, že holt  ukrajinská armáda  spořádaně a plánovaně  ustoupila.

Že  útok opolčenců na  Debalcevo je opovržení hodným porušením závazků, přijatých v Minsku a  opět jen potvrzení, že  se Rusku nedá věřit. A vůbec válčilo tam Rusko!

Nemá smysl , abych dával odkazy  v tomto směru. Cokoliv otevřete  na internetu nebo v tištěných mediích, všichni z hlavního proudu informují úplně stejně. Totéž rozhlas nebo televize. Naštěstí vy chodíte  číst na Kosu.Tady se dozvíte věci! Však počkejte,co jsem si dneska pro vás nachystal, je tam minimálně jedna analýza, kterou byste rozhodně ani ve snu nečekali!

Ale po pořádku – nikoho z těch intervjůků ani nenapadne  se ptát, proč k debaklu ukrajinské armády u Debalceva  došlo?  Jestli mu šlo zabránit? A zejména, zda zřejmě tisíce zabitých ukrajinských vojáků, při nesmyslné obraně  výběžku, byly nutné. Stačilo jenom, aby  Porošenko v Minsku přiznal skutečnost, která  byla jasná a prokazatelná a  zřejmá – že  Debalcevská kapsa už několik dní neexistuje a změnila  se v Debalcevský kotel!   Že  Ukrajina nemá sílu toto obklíčení prorazit.

Porošenko lhal v Minsku, lhal celé Ukrajině, lhal svým vojákům a  jejich rodičům  a také celému světu, který ho ještě bere. Ještě  včera  ráno  kyjevské vojenské autority žvanily  cosi o cestě  života, kterou prý mají pod kontrolou a kudy  do Debalceva  dovážejí zásoby. A během pár  hodin se fronta zhroutila! Přesně tam , jak prý informovala  náš parlamentní výbor pro obranu česká tajná služba.

Pardon, omlouvám se – ukrajinská armáda samozřejmě organizovaně  a  plánovaně opustila svoje pozice a to se vší technikou a zaujala plánovanou linii obrany! Porošenko lže prostě  už celý týden. Naposled včera  večer na tiskovce, kterou přenášela i ČT 24.  Drze a bez nejmenšího studu. A   český a  světový mainstream to po něm opakují a  dělají, že to je pravda pravdoucí! Takže mi nezbývá, než  sem dát video a  to velmi drastické, jak vypadala  ta  údajná „cesta života“, kterou prý drželi Ukři mezi Artomovskem a Debalcevem, protože obklíčení přece nebylo! To je první část videa. ta druhá a delší ukazuje, jak to s Ukry vypadalo v Debalcevu, odkud  se prý stáhli v podstatě beze  ztrát a se vší technikou! Opakuji, jen pro silné žaludky. A možná i tak nebudete  na zítřek moci usnout! A YouTube bud e chtít potvrdit, že je vám víc než  +21.

Nezkoušel jsem na tomhle  krátkém záznamu spočítat  mrtvé,  jakkoli jde jen o dvě malá místa  z velkého boje, ale jistě jich je víc než těch 22, co včera oznámil ukrajinský generální štáb!  Výsledkem té organizovanosti je, že  opolčenci , jen v samotném Debalcevu, hlásí , že jsou prý 2 000 až  3 000 mrtvých kyjevských!

Pamatuje  si ještě někdo, že Porošenko a  ukrajinský generální štáb naposledypředevčírem odmítli a  to velmi příkře,  nabídku povstalců na odchod  ukrajinských jednotek tzv. zelený koridor, kudy  byly ochotni nepřátelské síly  propustit. Samozřejmě beze zbraní. No vlastně on včera, po té naprosté a totální krvavé porážce znovu vykřikoval, že žádné obklíčení nebylo. Což už bylo zjevně moc i na takového Míru Karase a KyjevAktuálně.cz

Nicméně  ta hnusná šílená ulhaná propaganda  pracuje na plné obrátky. Ukažme si jak.  Dám sem nejdříve  video , z produkce  Rossia Today , jak se  Ukři, kteří se vzdali sunou, beze zbraní pod kontrolou opolčenců. Prostě štrůdl zajatců.

A podívejme se, co z toho udělal a západní propaganda!

Porošenko a celý západ  jsou vzteky  doslova v jedné pěně. Proč? Co jim bránilo v Minsku pojednat a projednat problém kotle a najít  rozumné východisko? Ne, kyjevská pýcha a  umanutá potřeba  dělat gesta za každou cenu několika  panáků, kteří pracují v  cizím zájmu,  měla   cenu  tisícovek  životů obyčejných ukrajinských vojáků a  byla  nad  zdravý rozum jak Porošenka  a jeho vládní kamarily, tak Merkelové a Hollanda. Jejich schopnost přivést Porošenka k rozumu zřejmě začala a  skončila  u toho, že  ho vůbec  do Minska  dovlekli. Donutit  ho uznat realitu už asi bylo za hranou jejich možností! Takže  nejméně  2 000, ale spíše jednou tolik, zmařených životů! Jen proto, aby  neutrpěla prestiž pár kyjevských  gaunerů,  kteří rozpoutali a udržují v  chodu nesmyslnou válku. Řekl bych já. Ale  s překvapením, v  dalším, zjistíte, že nemusím mát s předchozím tvrzením vůbec pravdu. Že to celé může být daleko absurdnější!

Ale než k tomu dojdete, tak ještě pár  vlčích úvah.

Mimochodem,  v téhle  souvislosti -všichni kritizují Rusko, že nezastavilo povstalce v tažení na Debalcevo.  A opět hrozí sankcemi!  Pamatují si ještě ti rozhořčení kritici, že  před pár  dny naposled rozšířili jejich seznam jako svérázné „poděkování“ Moskvě za  to, že dotlačila  opolčence k podpisu dokumentu, který podepsat nechtěli?  Kdyby to šlo, tak bych se docela rád  zeptal Merkelové,  zda jí nepřijde logické, že při tomhle přístupu  jí osobně a dalších evropských potentátů, Putin a spol neviděli nejmenší důvod, proč  se angažovat a útok zastavit? A  další sankce? tak ty  přijdou tak jako tak.

Ať Rusko udělá cokoli. Zdá se, že na to v Moskvě už přišli. V Bruselu a  Washingtonu si nejspíš pořád myslí, že mohou přitápět pod sankčním kotlem. Včera  to udělal Kanada.

Nijak mne nepřekvapilo, že  cílem jejího dalšího trestání je Rosněft. Kanadský postoj mi byl dlouho nesrozumitelný. Už nějaký čas se mi ale začíná rýsovat jako přísně logický. Stejně  jako  to, že Dánsko, jehož součástí je Gronsko, patří k evropským jestřábům. Oba mají dost dobrý a logický důvod – omezit ruský vliv  při exploataci nerostného bohatství kolem severního pólu. Demokracie  sem, demokracie  tam, nejspíš  si tihle dva hrají svou vlastní hru. O nesmírně velké peníze! Nafta, plyn, nerosty prostě  lákají a na přímou konfrontaci  není ani pomyšlení. Takže sankce.

Jenže už několikrát jsem psal, že  sankce, ať budou jakékoli, skončí na postoji Číny, jestliže  se rozhodne  hrát s Ruskem. V takovém případě prostě  způsobí potíže, ale k nějakému zásadnímu výsledku vést nemohou. Kdyby se ovšem Čína připojila, tak….Jenže včera  jsem na   Deutsche Wirtschafts  Nachrichten narazil na zevrubnou analýzu očekávaného chování Číny, která se opírá také o vyjádření vedoucích funkcionářů a politiků Pekingu a  výsledný závěr  té analýzy je  – Čína podpoří Rusko. Je to její strategický zájem. A také, že  v USA začali tohle možné strategické spojenectví brát velmi vážně jako hrozbu, takže  nedávno prý Pentagon zorganizoval  strategickou hru  – spojený útok Číny a Ruska na dolar! Píši to tady opakovaně -Amerika  a Západ si v podobě Ruska vybrali špatného nepřítele, místo aby z něj udělali svého zásadního spojence a vyplýtvali na něj , pro mne naprosto nepochopitelně a naprosto nelogicky  zbytečně, spoustu strategického sankčního potenciálu, který nelze uplatnit dvakrát! Pro zájemce  s němčinou další detaily  zde:

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/02/18/geopolitischer-schachzug-china-zu-einem-bail-out-russlands-bereit/

Ale  pravou bombu, tu co jsem vám slíbil,  jsem objevil v jiném článku Deutsche  Wirstchafts  Nachrichten – zde:

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/02/18/fall-von-debalzewo-war-teil-des-deals-des-westens-mit-putin/

O co jde říká už titulek:

Pád  Debalceva  byl součástí dealu mezi Západem a Putinem!

Asi jste názoru, že se v redakci DWN museli pomátnout. Omyl, vážení, oni jen citují z analýzy, kterou měl vypracovat Reuters!  Šlo  o to, že prostě  pád Debalceva  byl prý  snad  tajně dohodnut a  byl součástí minských ujednání. Jen není úplně jasné, jestli o něm Porošenko věděl nebo ne.  Pro Porošenka samotného to prý mělo být v rovině, že  všem bylo jasné, že Debalcevo je neudržitelné a že on ho nemůže  vzdát bez boje, protože  by ho Jacenuk a náckové stáhli z kůže za živa. Takže  vojenská porážka. S tím,že opravdové příměří  bude  až po pádu města, kdy všichni dostanou přesvědčivý důkaz, že  ukrajinská armáda je  dalšího boje momentálně neschopná. Ale že je to nutné protože hospodářsky zdecimovaná země nutně potřebuje mír, aby mohla stabilizovat trochu ekonomiku!!!

Zírám a přemýšlím, jestli to označit  jako šílenou, absurdní a cynickou  sci fi nebo jestli to může  být pravda. Reuters  svou analýzu prý opírá o to, že  předevčírem prošla  Radou bezpečnosti ruská rezoluce o Ukrajině, kterou podpořily  všechny západní velmoci. Dále o skutečnost, že po tom, když na Mariupol dopadl jeden granát, byly okamžitě venku nové sankce a při pádu Debalceva  se, zatím, nic nestalo. A ještě  o pár drobností. Kdybych tuhle, pro mne pořád podivnou teorii měl nějak  podpořit, pak bych přidal prohlášení tiskového mluvčího francouzské vlády pro AFP

„Budeme pokračovat. Víme, že máme nějaké problémy. Víme, že ne vše bylo vyřešeno, ale mezi situací před dohodou z Minsku a současnou situací… je určitý pokrok,“ citovala agentura AFP mluvčího francouzské vlády Stéphane Le Folla.

Nasvědčovalo by tomu i to, že Porošenko , v předstihu, před pádem Debalceva  a  hned po Minsku, odsunul svou rodinu pro jistotu z Ukrajiny.

Ale  stejně – moje  výhrady, které bych vznesl,jsou daleko silnější a  v tom článku také  zapracované – určitě přijde velký tlak ze strany  všech možných jestřábů a  těch, co rádi sedlají koně.  A že jich  všude je  jak naseto! Počínajíc  Mc Cainem a konče zoufalcem Štětinou!

Ale stejně je to senzační čtení, to musíte  uznat! Minimálně  stejně, jako ta neuvěřitelná míra  cynismu a  drzosti, která z toho doslova teče, jestliže  je  v tom nějaká pravda.Daleko pravděpodobnější – bohužel, ale  ještě fatálnější mi přijde třetí informace  z DWN, kterou jsem pro vás  dnes vybral –

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/02/16/usa-entsenden-fallschirm-jaeger-in-die-ukraine/

USA  vysílají výsadkáře  na Ukrajinu!

Informuje  o skutečnosti, že v  březnu se přesune  na  západní Ukrajinu, konkrétně  do výcvikového centra ukrajinské armády  Javariv, šest stovek amerických paragánů  ze  173 výsadkové brigády.Normálně jsou posádkou v italské Vicenze. Na  Ukrajině mají působit jako instruktoři příslušníků UK Army  a zejména  je prý naučit, jak   se lépe chránit proti dělostřeleckým a raketovým útokům separatistů. Tvrdí to alespoň americký generál Hodges, který to nedávno dohodl v Kyjevě…

No starší ročníky  si vzpomenou  na jistého Ngô Đình Diệma. Byl to generál. A taky prezident. A také vedl válku  se svými povstalci. A také pozval do země  americké instruktory…. A  nakonec  jich tam, z původních několika set  bylo až  543 000… Doufejme, že si to ještě někdo v Americe pamatuje.

Je na  čase se poohlédnout také na domácí zdroje.

Na tomto místě  se musím v prvé řadě  vrátit  ke  včerejší informaci z iDnes – http://zpravy.idnes.cz/vyvoz-zbrani-embargo-ukrajina-de3-/zahranicni.aspx?c=A150217_220610_domaci_aba

že  nejméně jedna,ale spíše tři české firmy dodávaly zbraně na Ukrajinu, jako by se nechumelilo. A  teprve snad včera nebo předevčírem přišla, alespoň ta jedna, která je známá, o vystavenou úřední licenci. Je to sice naprosto neuvěřitelný šlendrián, v kterém rukou společnou a nerozdílnou jedou ministerstvo obrany, zahraničí /srovnejte si  skoro naprosté nicnedělání zamini ve věci přesidlování ukrajinských Čechů s  touhle kauzou!!!/ a ministerstvo obchodu a průmyslu, které je konečným vydavatelem a garantem licence! Prostě  totální totální selhání státních orgánů.! Ale nezlobte se, jakkoli je tohle  normálně naprosto šílené a  šéfové rezortů by měli normálně okamžitě podat demisi, tak mne šokovalo  něco úplně jiného! Konstatování, že  firma Hermex porušila doporučení EU na embargo dodávek  zbraní Ukrajině  z února 2014. Ministři zahraničí EU se tehdy na mimořádném zasedání rozhodli, že státy „pozastaví vývozní licence na materiály, kterých by mohlo být použito k vnitřní represi“.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/vyvoz-zbrani-embargo-ukrajina-de3-/zahranicni.aspx?c=A150217_220610_domaci_aba

Abych to upřesnil. To embargo na zbraně  na Ukrajinu připravovala  EU proto, aby  snad Janukovyč nezneužil ty vojenské dodávky  proti vlastnímu obyvatelstvu!!!!

Neznám větší absurditu! Zejména ted, když víme, co se na Ukrajině za ten rok stalo. Janukovyč, nejspíš,  ani když si nalil mozkovnu, že byl jak motyka, nepomyslel ani na zlomek těch hrůz , co na Donbasu rozpoutali současní ukrajinští „demokraté“ proti vlastnímu obyvatelstvu!A to byl gauner a diktátor, pošlapávající ústavu a zákony! A  všichni dělají  jako že jo, to je to pravé ořechové, jen tak dál Poroši a Jaci!

K probíhajícímu konfliktu se opět vyslovil Erik Best. Tentokráte pro ČRo. Podle Parlamentních listů, mimo jiné řekl:

 …pro Ameriku jde o daleký konflikt, zatímco EU teče krev v podstatě za branami. Američané se podle novináře chtějí do konfliktu zapojit a ukázat, „jak se to dělá“, s předpokladem, že se Rusko lekne a stáhne.

„Ale já si nemyslím, že to tak dopadne. Rusko považuje Ukrajinu za svůj zdroj zájmů. Agresi bude opakovat a dojde k velké eskalaci, k válečnému konfliktu.“ varuje Best. EU si je také vědoma, že jí dlouhodobě neprospěje ani ekonomický pád Ruska, takže upřednostňuje najití politického řešení i před zostřováním sankcí.

Nesmíme prý zapomínat také na to, že se v USA pomalu ale jistě blíží prezidentské volby a Obama by podle všeho rád vystupoval jako mírotvůrce. Čelí však tlaku, kteří v konfliktu na Ukrajině vidí obchodní příležitost.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Toto-se-stane-jestli-USA-poslou-zbrane-na-Ukrajinu-Podle-Erika-Besta-to-odneseme-hlavne-my-362597

Do háje, proč  Erik Best není americkým prezidentem?  Asi by uměl velmi rychle udělat svět daleko bezpečnějším,než je nyní!!!

Když  už jsme u těch absurdit na druhou – jistě jste zaznamenali Jacenukův názor, že by  Rusko mělo platit reparace Ukrajině  za válku. Ten chlap je sice zralý na mezinárodní soud pro válečné zločince,, ale prvním krokem by  mělo být, že mu někdo dá svěrací kazajku a roubík! Jako předseda   vlády  by  si snad měl pamatovat, že  jeho vláda nevede  válku, dokonce ani ne tu občanskou, ale protiteroristickou operaci! Co to ten šílenec blábolí?

No a abych vás  nabudil náležitě na úplný konec, tak přidám ještě jednu informaci z DWN! Tuto:

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/02/18/us-geheimdienst-verseucht-seit-jahrzehnten-festplatten-mit-viren/

NSA už desetiletí infikuje pevné disky počítačů viry!

V článku se konstatuje, že  ruská antivirová  firma Kaspersky  Labs zjistila, že  jistá mocná hackerská skupina, s neomezenými možnostmi dlouhá léta infikuje  firmware  nových pevných disků špionážním sofwarem a  ukazuje, kdo z toho má těžit…..

Tak zase zítra  u další dávky hrůz, šíleností, absurdit, lží a vrcholného cynismu.

Ten fousatý vtip – jakou barvu mají komunisti jistě znáte. Že  by to nakonec  nebyl  vtip?  Jo, řekl jsem, že  hrůz, šíleností, absurdit ….. už bylo dneska dost.Tak dost!

Vlastně ne-Mikloš se podle posledních informací stal šéfporadcem americké ukrajinské ministryně  financí. Tak ted teprv se mají  EdinoUkrajinci na co těšit!  Tenhle  pravověrný  finanční zombie  dostal 40 milionů lidí na svoje  experimenty, aniž by mu hrozilo, že  bude muset  skládat účty ve volbách! Takže  začne  experimentovat. Nejspíš tak, že  jistý doktor, který měl také  dost velký vzorek obyvatelstva na své pokusy, by asi jen závistivě pokukoval. Samozřejmě, že myslím Dr. Alberta Schweizera…

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.