Ukrajinská svodka ze dne 19.02.2015-doplněno!!!!


pro https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali Ernest, MP a vlk s přispěním dalších

Ernestova část:

Všechny texty bez udání zdroje jsou převzaty z   vk.com/strelkov_info

18.02.15 Prohlášení Eduarda Basurina.

Za poslední den ukrajinské skupiny opustily 14 obcí Novorosii. Obklíčení ukrajinští vojáci jsou úplně demoralizováni, ztratili velení, ale provádí chaotickou střelbu z Olchovatky na obytné čtvrti Debalceva. Poslední pokus o průlom byl podniknut v noci konvojem 30 kusů automobilů a obrněných vozidel ve směru na Logvinovo, tato kolona byla zastavena, technika zničena, a mužstvo rozptýleno. Za svítání se zmrz ukrajinští vojáci v počtu 153 lidí, včetně 12 důstojníků, vzdali. Průlom debalcevského kotle není možný. Všem ukrajinským vojákům, kteří složí zbraně, garantujeme život a přijatelné podmínky. V budoucnu budou předáni příbuzným“.

18.02.15 21:07. Zpráva Eduarda Basurina.

„Debalcevo dnes večer kompletně přešlo pod kontrolu DNR. Roztroušené nepřátelské skupiny stále působí v jižní části města a snaží se klást odpor. Jejich neutralizace je otázkou blízké budoucnosti. Jednotky domobrany v současné době provádějí průzkumnou činnost v Debalcevu, zaměřenou na identifikaci a blokování těchto skupin. Ženijní jednotky dnes začaly čistit železniční infrastrukturu a město od min a dalších výbušných zařízení, která zanechala ve velkém množství ukrajinská armáda. Na doněckém směru nepřítel dnes pokračoval v ostřelování letiště Doněck z pozic v obcích Opytnoje a Vidnoje. V mariupolském směru ukrajinská armáda činnost nevyvíjela, hlavní úsilí zaměřila na udržení svých pozic a vedení obtěžující minometné palby na pozice sil domobrany DNR u obce Širokino. Ve všech směrech byla pozorována intenzivní činnost ukrajinských diverzních a průzkumných skupin. Není vyloučeno ani organizování provokací proti pozorovatelům mise OBSE, působící na území naší republiky“.

18.02.15 Poslal dobrovolník s volacím znakem „Rog“.

„Naše jednotky vyhnaly nepřítele z Debalceva. Organizované jednotky nepříteli nezůstaly, nyní ve městě a po celém kotli zůstaly jen roztroušené skupiny  nepřátelských vojáků. O koridor požádalo pouze tisíc mužů – a oni odešli, ale beze zbraní a techniky. Ještě teď máme 200 zajatců. Nepříteli stále vznikají ztráty, ale nám také. Boj propukl v oblasti námi obsazeného Černuchina, kde naši vojáci dolikvidovávají  obklíčené nepřátelské vojáky. Naše síly také vstoupily do osad opuštěných ukrajinskou armádou Kamyšatka, Olchovatka, Aleksandrovsokje, Olenovka, Priběrežnoje, Bulavina, Danilova a Bulavinskoje. Probíhá odminování prostoru. Jednotlivé jednotky v oblasti Il’inka a Komuny kladou odpor„.

18.02.15 Video Grahama Phillipse.

Udělal jsem rozhovor se zajatými ukrajinskými okupanty. Uvedli, že je přivezli na Donbas jako kočky v pytli, protože úřady jim slíbily, že budou stát na kontrolních stanovištích v Dněpropetrovské oblasti, ale ve skutečnosti byli naloženi do auta a přivezeni do kotle a pak je obelhávali i o samém zajetí a řekl jim, že kotel neexistuje a že domobrana bude brzy rozdrcena. Jeden z okupantů, když poznal celou cyničnost podvodu, mluvil tvrdě o ukrajinském vedení a nazval jej.. no nespisovným výrazem.

http://vk.com/video-57424472_171271447?list=08b7cf00a56f01d01e

18.02.15 Poslal minometník Maxim z DNR.

„Později odpoledne, v celém debalcevském kotli není mobilní spojení od MTS a internet, začal fungovat teprve nyní. Během této doby Ukři opustili pozice a aniž by zašli do Debalceva, šli na sever,kde se připravují k východu koridorem. Požadavek – žádné zbraně. Ukři šetří – nechte nám ruční. Obecně platí, že dostali několik dní na rozmyšlení, ostatní uzemníme.Ty, kteří nevyjdou také. Přiznané ztráty Ukrů v kotli – 2300 lidí a asi 3000 je tam stále živých. Snižují na jeden a půl tisíce. Ale to přiznávají vojáci – podle Porošenka nejsou ztráty. Stejně jako kotel.Prý – vše je v pořádku, začali nám dávat dovolené, nejjistější znamení, že kotel končí. A mluví o přemístění týmu po začištění do kurachovského směru. Při bojích v Debalcevě jsme získali mnoho trofejí, hodně zbraní a střeliva“.

18.02.15 23:35. Poslal dobrovolník s volacím znakem „Podpal„.

„Mapa neodpovídá skutečnosti. Všechny osady jižně od Debalceva nepřítel opustil a jsou obsazené domobranou. Nehledě na to, že Ukři se pokusili zničit zásoby vybavení a munice, máme velmi bohatou kořist. Šachta Bulavinskaja je neporušená, ale je zde mnoho výbušných nástrah. Na šachtě Olchovatskaja hořelo. Tady je seznam obcí:…. Elenovka, Alexanderovskij, Groznyj, Kr.Pachar (jižní) Savelevka, Bulavinka, Olchovatka jsou naše. V nich jsou posádky domobrany v Kamence a Černuchinu začisťuje průzkum, výsledek zatím neznám. Všechny „Orlovkyjsou naše a také Mogila Ostraja.Ukrům se podařilo uprchnout v noci asi na 40 obrněných vozidlech s vojáky na korbách a v televizi je ukazovali.Kdo jel na autech, většinou padl Ty podle mě použili jako návnadu vedli je na jatka a dokud domobrana „hasila“ snadné cíle, obrněnce prorazily. Podle očitých svědků v Artemovsku ty vozy, které přežily, byly silně opotřebované. V Debalcevu je ještě “ příměří „. Mimochodem, most na dálnici Ukři vyhodili do vzduchu, zůstala jedna cesta přes Mironovskij a už balí kufry„.

http://korrespondent.net/world/worldabus/3481281-otvod-voisk-yz-debaltsevo-nanes-udar-po-avtorytetu-poroshenko-WSJ

Stažení vojáků z Debalceva uštědřil ránu autoritě prezidenta Porošenka – WSJ
Z Korrespondent.net dnes 20:31

Odchod ukrajinské armády od Debalceva může signalizovat vážnou ústup vládních sil, napsaly noviny.
Vzdání města Debalceva posiluje pozici separatistů a ukazuje, že si mohou diktovat své podmínky. Tím tento krok uštědřil ránu autoritě prezidenta Ukrajiny Porošenka, napsali ve středečním Wall Street Journal.

http://korrespondent.net/ukraine/3481271-obse-separatysty-otkazalys-prekratyt-ohon-v-debaltsevo

OBSE: Sepratisti odmítli zastavit palbu v Debalcevu

Korrespondent.net, včera, 20.12

http://korrespondent.net/ukraine/3481338-ssha-hotovy-predostavyt-ukrayne-tolko-neletalnoe-snariazhenye-pentahon

USA jsou připravena poskytnout Ukrajině pouze nesmrtící vybavení – Pentagon
Z Korrespondent.net, včera, 23:42

Ministerstvo poznamenalo, že zbraňové systémy nebudou dodány oficiálnímu Kyjevu.
US nezměnily svůj postoj k poskytnutí vojenské pomoci Ukrajině a Kyjev posílají pouze nesmrtící vybavení a ne zbraňové systémy, řekl mluvčí Pentagonu kontradmirál John Kirby, uvádí Tass.
Podle něj ministerstvo obrany USA zvažuje různé požadavky z Kyjeva.
Přitom Kirby poznamenal, že „tento problém nelze vyřešit pomocí amerických vojáků.“
V Pentagonu, počítají s diplomatickým řešením konfliktu na Ukrajině
Dříve bylo oznámeno, že USA budou trénovat bojovníky Národní gardy v západní Ukrajině.

Můj komentář: Domnívám se, že USA si rozmyslí dodávat sofistikované zbraně Ukrajině, které požaduje Prošenko, ze dvou důvodů:

1) Velice snadno by se mohlo stát, že se v krátké době dostanou do rukou „separatistů“ a jejich prostřednictvím i ruské armádě. Tak to dopadlo již na podzim, když jedno auto protitankových „Javelinů“, které Ukrajincům „nedodaly“ USA, vzali charkovští partizáni ukrajinské armádě a využívají je k útokům proti ní v charkovské oblasti. Podobné to je s „Piony“ které Ukrajincům dodali Poláci a některé z nich dnes používá domobrana.

2) Kšeft je kšeft a i za zastaralý šrot z dob Varšavské smlouvy je třeba zaplatit. A Ukrajina nemá čím platit.

http://korrespondent.net/ukraine/3481342-v-snbo-odobryly-predlozhenye-poroshenko-o-vvedenyy-na-donbass-myrotvortsev-oon

Rada národní bezpečnosti schválila návrh Porošenka na zavedení mírových sil OSN na Donbas
Z Korrespondent.net dnes 00:10

19.02.15 Zpráva domobrany.

„V osadě Černuchino ukrajinské přehrazovací oddíly napadly skupinu vojáků domobrany LLR, když brali do zajetí skupinu skupinou vojáků ukrajinské armády. Začal boj, tři vojáci domobrany LLR utrpěli vážná zranění. Když se v Černuchinu oblíčení ukrajinští vojáci vzdali, jejich vlastní lidé zahájili palbu na jejich opevnění, aby zabili je i vojáky domobrany Novorossii„.

Zpráva Denise Pušilina:

„Porošenko lže, když říká, že údajně některé jednotky ukrajinské armády z Debalceva vyšly v plné zbroji a opustily město. Většina z těchto jednotek, které uvádí Porošenko, byly rozbity domobranou, a část z těchto jednotek se vzdala nebo se vzdává teď. „

19.02.15 12:01. Zpráva premiéra DNR Alexandra Zacharčenka.

Očištění města Debalceva od ukrajinských ilegálních ozbrojených formací je dokončeno. Je mi velmi líto, že Kyjev nepřijal slova rozumu a nedal příkaz složit zbraně. V důsledku toho jsou ztráty ukrajinských sil v rozmezí od 3000 do 3500 padlých. Dnes, 19. února začíná předání těl ukrajinských vojáků rodinám. Pokud jde o diskusi o zavedení mírového kontingentu, úřady DNR považují možnost zavedení mírových sil na bývalou „rusko-ukrajinskou hranici“ v Donbasu za pokus narušit dohodu z Minska„.

19.02.15 12:50. Poslal dobrovolník s volacím znakem „oker“.

Noc uplynula víceméně v klidu. Teď probíhá stažení Ukrajinců. Potichu odevzdávají své zbraně a vycházejí. Agresivní nijak zvlášť nejsou. Přes silné řeči se Porošenko nechystal ke stažení svých jednotek z kotle. Velitelé ukrajinské armády prostě opustili své vojáky a utekli. Mají strach z toho, že každý pozná, co se opravdu stalo, lidé se otočí a půjdou proti nim. A tak skrývají skutečnost, ale dříve či později všechno vyjde najevo. Všichni se všechno dovědí a už začínají poznávat. Všechno chce svůj čas .“

Zpráva domobrany.

Domobrana v Debalcevu bere munici ukrajinské armády po vagonech. V ulicích Luganska provedou zajaté vojáky Ukrajinské armády. K 12:30 je v oblasti doněckého letiště stále neklidno, Ukrajinci ostřelují klasickým dělostřelectvem starý a nový terminál a nákupní centrum „Metro“.

19.02.15. Zpráva novinářů.

Domobrana zničila ukrajinské tanky při útěku z kotle. Zprávy z místa. Na druhém videu svědčí domobranec o zvěrstvech ukrajinských nacistů, včetně toho vůči  vlastním vojákům, jejichž velitelé je zavaří v tancích, aby v průběhu bitvy nemohli utéct a vzdát do zajetí domobraně. „

http://vk.com/video-57424472_171272014?list=9119eb1c201c116a9c

http://vk.com/video-57424472_171271970?list=234171262bb6186626

19.02.15 13:50. Zpráva domobrany.

„V Doněcku je neklidno, na Píscích se bojuje. Areál letiště Ukři ostřelují klasickým dělostřelectvem ve směru starého / nového terminálu, oblasti „Metro“. Rajon Kujbyševskij je pod palbou od večerních hodin. Okupanti ostřelovali i osadu Okťjabrskij. V debalcevském kotli pokračuje čistka . Samotné Debalcevo je očištěno, domobrana vyváží ven trofeje, ve městě byla nalezena spousta munice. Pod plnou kontrolou jednotek domobrany DNR je Mogila Ostraja, Novoorlovka, Saveljevka, Alexandrovka a železniční stanice Bulavino. Ministerstvo pro mimořádné události posílá další kolonu s humanitární pomoci pro Debalcev“.

Prohlášení A. Zacharčenka:

„V boji o Debalcevo Ukrajina ztratila své nejlepší jednotky a nyní bez pomoci Washingtonu oficiální Kyjev nebude moci pokračovat ve střetnutí na Donbasu. Podle našich údajů bylo zabito v této oblasti asi tři tisíce vojáků. 128. brigáda ukrajinské armády je téměř úplně zničena, mnoho vojáků ztratil 8. pluk ukrajinských speciálních sil. Proto bych chtěl apelovat na lidi na Ukrajině, aby se spojili se svými příbuznými v kotli a dali jim informace, že se budou moci vrátit domů, jen když složí zbraně„.

19.02.15 14:15. Zpráva dopisovatele s volacím znakem „Samur“.

V Doněcku režim klidunení, ukrajinská armáda ostřeluje okraje města. Dělostřelecká palba ukrajinské armády na doněcké letiště a rajon Kyjevskij hlavního města v odpoledních hodinách dne 19. února nabyla dnes tvrdšího charakteru. Ve vzniklé situaci, odvod vojenské techniky domobrany DNR bude vypadat nesmyslně dokonce i na některých podružných směrech. Celý vnější obvod Doněcku, zejména severní, severozápadní a západní směr by měly být chráněny dokonce bezpečněji, než před likvidací debalcevskéhoo kotle. Následující palebná „překvapení“, ve směru na město Doněck se očekávají kdykoliv“.

Zpráva Andreje Purgina:

„Ukrajina zablokovala plyn. Po vypnutí plynu do DNR Kyjevem, úřady DNR v noci ze dne 18. na 19, únor, přešly na dodávky modrého paliva z vlastních rezerv“.

http://korrespondent.net/ukraine/3481617-ukrayna-prekratyla-postavky-haza-v-zonu-ato

Ukrajina přerušilo dodávky plynu do oblasti ATO
Z Korrespondent.net dnes 15:45

http://korrespondent.net/business/companies/3481643-hazprom-otdaet-donbassu-haz-prednaznachennyi-kyevu

Gazprom Donbasu plyn určený Kyjevu
Korrespondent.biz, dnes, 16:16

Rusko bude dodávat plyn, dohodnutý ve smlouvě s Ukrajinou na Donbas.
Ruský Gazprom přidal nové
předávací stanice plynu pro Ukrajinu: GIS Prochorovka (okraj rostovské a luganské oblasti) a GIS Platovo (hranice rostovského a doněckího regionu). Oznámil to generální ředitel společnosti Alexej Miller.
V souladu s kupní smlouvou o prodeji zemního plynu mezi Gazpromem a Naftogazem Ukrajiny, od 16:00 MSK 19.února 2015 Gazprom dodává plyn na Ukrajinu, a to i prostřednictvím měřicích stanic“ Prochorovka „a  „Platovo“, ve výši 12.000.000 m3 . metrů za den“- řekl Miller.
Poznámka:
celkem dováží Naftogaz z Ruska 30. 550. 000m3. metrů plynu denně.

19.02.15 Zpráva novinářů.

„Doněck se otřásá dělostřeleckými salvami. Na západním okraji, v rajonech Kyjevskij a Kujbyševskij se obnovily „dělostřelecké souboje“ mezi domobranou a ukrajinskými silami. Okupanti útočí na pozice DNR na letišti Doněck, Ostřelují od vesnice Veseloje. Přišla také informace o tom, že se bojuje u obce Písky, kde domobrana odpovídá palbou na akce ukrajinské armády. Krveprolití v Debalcevu končí, ale ještě tam provokují ukrajinští vojáci. Domobrana sbírá trofeje na opevněných oblastech, opuštěných ukrajinskou armádou„.

02.19.15. 16:03. Poslal velitel jednotky „Varjag“ Alexandr Matjušin.

Byla rozbita nepřátelská kolona, která jela z Artemovska na podporu obklíčené ukrajinské skupině. Zbývající vojáci byli rozptýleni po okolních městech. Od rána začalo ostřelování Doněcka ukrajinskými vojáky z okupovaných území u obce Písky. Palbou byly zasaženy rajony Kyjevskij, Kujbyševskij, Petrovskij. Také byly slyšet výstřely v oblasti Makejevky. Gorlovka je také ostřelována. Pokračuje čištění debalcevského kotle. Debalcevo je zcela pod kontrolou vojsk DNR a LLR. V městě byla jmenována místní správa. Byly otevřeny sociální jídelny, zavedena výplata důchodů a humanitární pomoci obyvatelstvu. V oblasti Mariupol jsou periodické boje“.

Zpráva dobrovolníka s volacím znakem „Vepr„:

V Pískách je horko. Nyní stříle nepřetržitě, Ukři jsou ve třech liniích před námi, většinou „pravoseki“. „Zooparkpodřídili sami sobě, mají spoustu RPG, BBM a jeden T-72, jezdí sem a tam, dostat ho se nedaří. Neustále přivážejí munici ke „Gradům“. Stručně řečeno, jsou dobře zakopaní. V rádiu jsme s nimi mluvili, nechtějí se vzdát, bojují a chtějí nás zabíjet. „

http://korrespondent.net/ukraine/3481616-poroshenko-protyv-uchastyia-rf-v-myrotvorcheskoi-myssyy-na-donbasse

Porošenko je proti účasti Ruska v mírové misi v Donbasu
Z Korrespondent.net, dnes, 15:35

http://korrespondent.net/business/financial/3481594-bez-ostanovok-nbu-piatyi-den-podriad-opuskaet-kurs-hryvny

Pád bez konce. NBU pátý den v řadě snižuje kurs hřivny
Korrespondent.biz, dnes, 15:01
Národní banka oficiálně
poprvé snížila kurs hřivny pod 27 hřiven za dolar.
Národní banka Ukrajiny ve čtvrtek snížila oficiální kurz hřivny
na nové historické minimum – 27,3579 za dolar, je uvedeno na internetových stránkách banky.
Oficiální směnný kurz ukrajinské měny stanoví další  negativní rekord-pát
ý den v řadě.
Kromě
toho NBU ve čtvrtek poprvé snížila oficiální směnný kurz hřivny k euru pod 31 hřiven – až 31,1115 hřivny za euro, zatímco před týdnem stálo euro asi 29 hřiven.
Jak bylo oznámeno, národní banka od 5.února odmítla
provádět denní devizové aukce a  stanovovat indikativní kurs hřivny, který byl v této době 16,73 UAH / $ 1 a oznámila návrat k plovoucímu kurzu trhu.

Můj komentář: Sledujeme volný pád hřivny. Nepřipomíná vám to marku po 1. světové válce?

http://korrespondent.net/world/worldabus/3481579-es-poka-ne-hotov-vserez-obsuzhdat-vvod-myrotvortsev-na-donbass

EU není ještě připravena, aby vážně diskutovat o vstoupení mírových sil do Donbasu
Z Korrespondent.net dnes 14:48

19.02.15 Poslal Gennadij Cypkalov.

„Situace s plynem je kritická. Včera v 15:00 ukrajinské orgány zcela odříznuly LLR a DNR od dodávek zemního plynu. Dnes pracujeme na dodávkách zemního plynu a vyjednáváme s ukrajinskou stranou a dalšími zeměmi. Nebude li dosaženo dohody o připojení s ukrajinskou stranou nebo dodávkách z území Ruské federace, může začít „doba ledová„. Naléhavě potřebujeme vypustit kotle, vodu, a topný systém bude rozmražen.
Je to speciální nátlak Kyjeva, ukázka politického a ekonomického tlaku. Oni (kyjevské úřady), to dělají zejména v době, kdy udeřily mrazy, kdy máme zvýšenou spotřebu plynu. Oni podnikli tento krok aby způsobili mezi lidmi paniku„.

Vlkův  vstup: pamatuje si ještě  někdo, jak Jacenuk koncem listopadu  vykřikoval, že Rusko chce nechat vymrznout  Ukrajinu a  tím ji srazit na kolena? Dneska vidíme, kdo koho chce  nechat  zmrznout!

19.02.15 Zpráva novinářů.

U Debalceva pokračuje sběr těl ukrajinských okupantů. Zvláštní pohřebně-trofejní oddíly domobrany pročesávají území bývalého kotle při hledání mrtvol a odhozených zbraní. Západní list New York Times uvedl, že od Debalceva vyšel živý jen každý třetí voják ukrajinské armády.“

19.02.15 Poslal dobrovolník Alexandr Žučkovský.

„Včera jsme se z Doněcku spojili telemostem“ s moskevskou TV a mimo jiné  se ptali na cizí žoldáky v Donbasu, zejména instruktory a bojovníky NATO. Tuto otázku dávají často. Informací je mnoho, ale potvrzených faktů málo. Dnes v Debalcevu domobrana zajala amerického odstřelovače, občana USA. Zřejmě neměli čas jej evakuovat z města, nečekali že tak rychle přijdeme (obvykle žoldáky rychle vytáhli z obklíčení). Odstřelovače domobrana okamžitě převezla na MGB, je škoda, že kluky nenapadlo fotografovat Američana a dokumenty, ale informace jsou správné. Možná ještě „Státní bezpečnost“ DNR později potvrdí, takové věci je nutné prokázat. Bohužel, naše „orgány“ se málo podílejí o informace o cizích žoldácích a diverzantech„.

http://korrespondent.net/ukraine/3481717-poroshenko-dolozhyly-o-polnom-vykhode-syl-ato-yz-debaltsevo

Porošenko dokladoval plný odchod sil ATO z Debalceva
Z Korrespondent.net dnes 18:56

Náčelník štábu „sektoru C“ plukovník „Taran“, který řídil operaci stahování ukrajinských vojáků z Debalcevu, hlásil prezidentovi Ukrajiny Petro Porošenkovi, že opustil město poslední.
Oznámil to tiskový mluvčí ukrajinského státu Svjatoslav Cegolko na své stránce na Facebooku večer čtvrtek 19 února.
„Šel jsem ven poslední kontrol
ujíc organizovaný odchod našich vojáků z Debalceva“ – uvedl plukovník v telefonickém rozhovoru s Porošenkem.
Prezident Ukrajiny volal plukovník
ovi, aby mu poděkoval za odvahu a hrdinství.
„Taran“
odešel Debalceva s „Topazem„, také plukovníkem, jehož historie ve středu na zasedání Bezpečnostní rady státu vyprávěl zemi prezident.
„Topaz“ –
donský kozák z Luhanska, kte šel do války proti ruským nájezdníkům se svými dvěma syny. Osud svedl všechny tři v Debalcevu. Otec opustil město až po ujištění, že děti odešly z Debalceva„- napsal Cegolko.

Můj komentář: A ještě tu o kanonýru Jabůrkovi, jak „U kanonu stál a furt jen ládoval“.

http://korrespondent.net/business/companies/3481722-postavky-haza-v-zonu-ato-vozobnovleny-hlava-naftohaza

Dodávky plynu do oblasti ATO obnoveny – vedoucí Naftogazu
Korrespondent.biz, dnes, 19:09

Kobolev poznamenal, že směry dodávek ruského plynu na Ukrajinu na základě smlouvy řídí pouze Ukrtransgas.
Dodávky zemního plynu do oblasti ATO pokračují, uvedl šéf představenstva společnosti Naftogaz Ukrajiny Andrij Kobolev na tiskové konferenci v Kyjevě ve čtvrtek.
„Dnes situace byla složitější, protože v posledních cca 5-8 hodinách naše služby nemohly přijít k potrubí, kterými by mohly obnovit dodávky do oblasti ATO v plném objemu. Nyní příležitost byla a tyto dodávky byly obnoveny“ – řekl.

Děkuji Erneste i dneska!

Mapy:

Ukrajinská:

Террористы атаковали Пески и Широкино: карта АТО - фото 1

Opolčenská:

https://i1.wp.com/ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/42710/42710_original.jpg

Speciální mapa  Debalcevského kotle:

02 18 Матрица

Přiznávám, že mne tahle  speciální mapa  kotle  docela překvapila. Vyplývá z  ní, že se Ukrům přeci jenom podařilo dostat  po nějaké vedlejší cestě  nebo prostě přes pole  nějaké lidi a techniku a  sice severozápadně  přes Nižné Lozovoje, které před  tím museli získat na povstalcích!!! Ti tvrdí, že jim předhodili  jako návnadu  na hlavní silnici  M 103 kolonu náklaďáků a když jí ničili, tak provedli výpad obrněnou skupinou… Ale i tam  museli jet bezprostředně kolem povstaleckých pozic  v oblasti. Povstalci jistě  litují , že  se jim nepodařilo získat Mironovské, protože  v tom případě  by Ukři žádnou ústupovou cestu neměli…

Tahle mapa  ukazuje názorně, jak opatrně je nutné přistupovat i k  tzv  . jasným a ověřeným zprávám. Tím nijak nesnižuji  obrovské vítězství povstalců. Jen jsem si myslel, že mám docela detailní přehled,co a jak kde v Debalcevském kotli  a ono nakonec tohle….

Interaktivní komentovaná:

zatím není k disposici -pokud bude někdy později, dodám jako obyčejně.Osobně mne  bude velmi zajímat především to, kdo ovládá Písky a Širokino. Mám jakýsi nedobrý pocit, že to opolčenci asi nebudou. Uvidíme.

Z informací komentátora:

Část MP:

Svodka od Ukrů:

Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě.

Teroristé zaútočili na Písky a Širokino: mapa ATO
19.únor 2015, 13:31
http://obozrevatel.com/crime/52419-opublikovana-aktualnaya-karta-ato.htm

Informační a analytické centrum SNBO vydalo aktuální mapu zóny ATO na východní Ukrajině k poledni dne 19. února.

Jak je uvedeno ve sdělení, navzdory ultimativním požadavkům ozbrojenců a ruských okupantů- složit zbraně, předat techniku nepříteli a vzdát se do zajetí, ukrajinská armáda se ctí zvládla -odešela do připravených pozic, v plném počtu, s technikou, zbraněmi a zástavami.

Za poslední den vyšlo z Debalceva nejméně 2475 vojáků a bylo vyvezeno téměř 200 kusů techniky.

Konkrétně vyšli vojáci 128. brigády, část jednotek 30. brigády, 25. a 40. prapor, speciální sily, policie a nac-gardysti.

V okolí vesnice Písky, což je v Doněcké oblasti, došlo ke střetu sil ATO s
ozbrojenci. Minomety, tanky a z ručních zbraní žoldáci 11 x ostřelovali pozice
Národní gardy poblíž o. Širokino. Také ozbrojenci udeřili dělostřelectvem na o. Novotoškovské v Luhansku.

Od začátku vstupu příměří do platnosti, NFZ provedli 253 utoků na pozice Ukrajinských sil. Odhaduje se že od začátku vstupu platnost příměří do okamžiku vývodu ukrajinské posádky z Debalceva bylo denně na jednoho vojáka ukrajinské armády vypuštěno přibližně 580kg smrtícího kovu, ve formě dělostřeleckých granátů, střel z minometů, protitankových řízených střel a jiné munice.

V průběhu uplynulého dne bylo 14 ukrajinských vojáků zabito a 172 bylo zraněno.

Podle operativních informací, se nepřítel opět snaží hrubě ignorovat požadavky Minské dohody o výměně vězňů. Ozbrojenci, na rozdíl od podepsaných dokumentů, nejsou ochotni k výměně vězňů v souladu se zásadou „všíchni za všechny“ a opouštějí své.

* Nejspíše nepropustí hrdlořezy z Nac-gard..

Nepřítel aktivně používá leteckého průzkumu BPL. Celkově bylo pozorováno 14 letů nepřátelských dronů přes demarkační linii.

Generální štáb oznámil ztráty ukrajinských vojáků při ústupu z Debalceva.
19.únor 2015, 14:27
http://obozrevatel.com/crime/79018-posle-zahvata-debaltsevo-boeviki-nachali-infovojnu-minoboronyi.htm

Během odvodu ukrajinských vojenských jednotek z Debaltseva, Doněcké oblasti, zahynulo 13 lidí, 157 bylo zraněno, 90 bylo zajato a 82 vojáků je nezvěstných.O tom se mluví v prohlášení press-centra min.obrany Ukrajiny.

Také generální štáb v současné době hledá 82 mužů, jejichž místo pobytu je nyní neznámo. K pátráni po pohřešovaných osobách byli určené konkrétní síly, navíc jsme se obrátili o pomoc na zástupce pozorovatelské mise OBSE, členy Centra pro kontrolu hraničních linií a další vládní i nevládní organizace.

Během ústupu z Debalceva, hlásí tiskové centrum, ukrajinská armáda zadržela několik desítek ozbrojenců, kteří nyní podávají důkazy o nelegálních aktivitách  teroristických skupin.

„Bohužel, v průběhu přemístění v důsledku těžké palby ruského dělostřelectva jsme ztratili 13 vojáků, 157 utrpělo zranění různé závažnosti. Drtivá většina našich vojáků byla poslána do vojenské nemocnice, kde v současné době dostávají kvalitní zdravotní péči.“ – Uvedli v press-centru.

„V současnosti, ozbrojenci, nemajíc možnost uplatnit své vojenské úspěchy v bitvách s ozbrojenými silami Ukrajiny, se uchylují k jiné provokaci – předvádějí ukrajinské vojáky, kteří byli zajati v boji s nepřítelem. V informační válceprotivník výrazně nadhodnocuje počet mrtvých a zajatých ukrajinskou vojáků. „- uvádi se v tiskové službě.

Dříve, mluvčí ATO plukovník Andrej Lysenko řekl, že poslední den v oblasti ATO zahynulo 14 ukrajinských vojáků a 172 bylo zraněno.

Jak uvádí „Pozorovatel“, hlava Doněcké regionální státní správy Oleksandr Kichtenko řekl, že důvodem k ústupu ukrajinských vojáků z Debalceva byl
nedostatek munice.

Ústup z Debalceva a boje v Širokinu: poslední vývoj na Donbasu a fotografií
19.únor 2015, 14:34
http://obozrevatel.com/crime/15048-hronika-ato-poslednie-sobyitiya na-donbasse-foto-i-video.htm

V zoně ATO 19.února pokračují boje v řadě oblastí. Ukrajinská armáda, podle štábu ATO, již prakticky opustila Debalcevo, město přešlo pod kontrolu „DNR“.

http://i.obozrevatel.ua/8/1688145/gallery/210630.jpg

Podle operativních údajů, Rusko nepřestává s dodávkami zbraní ozbrojencům.

Teroristé se aktivizovali na jihu Doněcké oblasti. V Širokinu u Mariupolu probíhá boj s tanky a dělostřelectvem.

„Pozorovatel“ nabízí čtenáři seznámení se o nejnovějším vývojem na Donbasu:

Podle ministerstva obrany, při ústupu ukrajinských vojenských jednotek z
Debalceva, Doněcké oblasti zahynulo 13 lidí, 157 bylo zraněno, 90 bylo zajato a 82 vojáků je nezvěstných.

Nelítostný boj, doprovázený těžkým ostřelování z různých raketových a dělostřeleckých systémů, vedl k úplnému zničení železničního uzlu v Debalcevu.

http://i.obozrevatel.ua/8/1688145/inner/692019.jpg

Novinář britského Channel 4, Alex Thompson zaznamenal v Debalcevu ruské systémy protivzdušné obrany.

* Viz. jeho obrázek z Twitteru :
http://i.obozrevatel.ua/8/1688145/inner/322877.jpg

na jiné ukrajinské stránce se rovněž zabývají tímto údajným ruským systémem PVO:
http://www.depo.ua/rus/politics/pod-debaltsevo-razmeshcheny-rossiyskie-sistemy-
pvo-posol-19022015130500

a zde je lepší obrázek zveřejněný tímto novinářem.

http://www.depo.ua/static/img/_/e/_ekrana_2015_02_19_v_13_16_13_600x385.jpg

– v komentářích pod článkem, kdosi tvrdí že se nejedná o ruský sytém PVO.

** tak jsem trochu pátral a našel článek zabývající se těmito tvrzeními britského novináře – takže podle tohoto článku : http://rus.postimees.ee/3096795/britanija-uvidela-na-ukraine-novejshie-rossijskie-sistemy-pvo

se má jednat o systémy Pancir-S1 (nebo také SA-22)

viz. obr : https://pbs.twimg.com/media/B-H2GgxIQAAAzqT.png

nebo Pancir-S1 zde : http://www.rusarmy.com/pvo/pvo_vvs/images/zrk_pantsyr-s1.JPG

No, porovnejte sami tyto dva obrázky, jestli se jedná o stejný systém – Pancir- S1. Dle mého o žádný Pancir-S1 nejde, ten vypadá uplně jinak. Vzdáleně se to podobá na Tornádo-S, kterého obrázek si tento Brit mohl, ale klidně stáhnout někde z netu a ve své hlouposti nyní tvrdí že jde o Pancir-S1.

*** Ale třeba se jen mýlím a tento britský pisálek se dostal až takto neuvěřitelně blízko k ruskému, jistě velmi dobře střeženému raketovému sytému v oblasti bojů!

Vlkův vstup ráno:

MP, máme  čtenáře  a máme jich dost, kteří   se vyznají naprosto přesně.Takže  ti zcela přesvědčivě  dokladují,  že  onen britský intervjůk a  všichni , kdo to po něm převzali ulovili pěkně  vykrmenou kačenu!  Vit informace, kterou mi poslal slovenský kosíř  LI  a nejméně  pět další. Ale tahle byla nejobsáhlejší:

podla mna ide o jednu z verzii systemu PVO

SA-13
9K35M STRELA-10

http://www.acr.army.cz/technika-a-vyzbroj/protivzdusna-obrana/9k35m-strela-10m-5071/

http://en.wikipedia.org/wiki/9K35_Strela-10

uzivatelia podla wikipedie:

Operators[edit]
Afghanistan
Angola
Armenia
Azerbaijan
Belarus: 350 SA-8, SA-11, SA-12 and SA-13.[13]
Bulgaria: 20
Croatia: 10 (Croatian upgraded versions)
Cuba: 42
Czech Republic[14]
Georgia
Hungary
India
Jordan
Lebanon
Libya
Macedonia: 21 launchers
Mongolia
North Korea[15]
Russia: 350. In production missile 9M333 (2014)[16]
Serbia: 18[17](Upgraded) ; local production 9M37M missile
Syria 35 ; a relatively old information[18]
Ukraine: 150[19]
Vietnam: 200
Former operators[edit]
Czechoslovakia: Passed on successor states
Poland: 4, probably withdrawn in 2001-2002.
Slovakia: Withdrawn from service
Soviet Union: Passed on successor states
Yugoslavia: Passed on successor states

Mimochodem někde jsem zahlédl informaci, že opolčenci už v létě oznámili, že  s ev ukrajinských skladech zmocnili komplexu Strela. Takže  ono to protiletadlové monstrum pochází ještě navíc  z ukrajinských skladů…

Ono je to úplně  stejně jako s tím senzačním oznámením, že  opolčence pod Debalcevem komandoval  zástupce velitele ruských pozemních sil – generál Lencov. Protože přece  byl v Debalcevu vyfotografován. Tak jistě musel velet.

Ovšem třeba  zde se  dozvíte, že  stejný generál Lencov, jako člen ukrajinsko ruské vojenské komise pro příměří sjednával v prosinci klid zbraní na Doněckém letišti!!!!

http://m.ihned.cz/c1-63203960-v-donecku-se-znovu-bojuje-primeri-vydrzelo-jen-nekolik-hodin

A  že  vrcholným ruským představitelem v této komisi. Že  by o tom ČT nevěděla, když skutečnost jeho přítomnosti v Debalcevu  výrazně vypíchla? Stejně jako řada českých hlavních medií?

Pokračuje „Pozorovatel“ :

Podle štábu ATO, ve čtvrtek ráno nepřítel soustředil útok na Širokino u Mariupolu.
V podstatě hodiny jej ostřeloval z minometů a artilerie. Nepřítel také použil
tanky. Podle zpráv pluku „Azov“, byl důsledkem bojů v Širokinu jeden voják zabit a jeden byl zraněn.

Kromě toho ozbrojenci ostřelovali z raketometů v Doněcké oblasti 3x Avdějevku,4x Opitnoe, 8x Písky a Vodnoe. V regionu Luhanska ozbrojenci ostřelovali pozice sil ATO 3x. Kromě toho bylo 2x ostřelováno minomety město Zolotoe a po obci Semigorie pálila artilérie. V úhrnu za celý den proběhlo asi 40 útoků.

V štábu ATO oznámili že během posledního dne bylo z Debalceva odvedeno přibližně90% ukrajinských vojáků. Pro odvod zřídila armáda speciální koridor, který chrání dělostřelectvo.

Podle SNBO, za posledních dvaceti čtyř hodin Debalcevo opustilo nejméně 2475 vojáků a vyvedeno bylo téměř 200 kusů techniky.

Podle „Informačního odporu“, rusko-teroristické síly zcela převzali kontrolu nad městem a železniční stanicí Debalcevo. V současné době ozbrojenci vytvořili jakési „vojenské velitelství“ ve městě.

V oblasti Artěmovska (směr Svetlodarsk – Lugansk) se čelní nepřátelské
jednotky snaží přejít k Lugansku. Ukrajinské jednotky zabezpečují vývod
debalcevské skupiny ukrajinských vojsk, vedou potlačující boj. Rovněž také
nepřítel začal s evekuací poškozené a zničené techniky z oblasti bojů u Debalceva(technika je evakuována do Gorlovky a Jenakyjeva).

Taktická skupina ozbrojenců „Gorlovské posádky“, posílená o místní obyvatele,včetně mladých 16-17ti letých lidí a seniorů, se dala do pohybu silnicí směrem Artěmovsk – Debalcevo, severně od Logvinova.
Podle operativních informací, útoku se učastní 240 lidí, rozdělených na 4 skupiny,doplněné obrněnou technikou (celkem 10 tanků a 6 BBM)

* Takže – DŮKAZ- žádný ruský profíci ze „Specnaz“, jak nám tvrdí Lysenkové a Fištejnové, ale děti a důchodci, tam bijou  nácky..!! To nepíše nikdo jiný , než Tymčuk!!!

Očití svědci uvádějí, že bylo do márnice Alčevsku dovezeno 50 mrtvých těl
Debalcevských bojovníků.

Hlava Doněckého regionálního odboru ministerstva vnitra Vjačeslav Abroskin hovořil o posledních bojových dnech policistů v Debalcevu. Řekl, že na budovu MVD útočili Čečenci s výkřiky „Alláhu Akbar“. „A pár desítek Čečenců se už nevrátí domů nikdy, zůstali v Debalcevu. Tak takoví „horníci a křestané-opolčenci“ napadli naše policisty,“ – řekl Abroskin.

Zástupce „Pravého sektoru“ s volacím znakem „Born“ řekl, „Pozorovateli“, že
bojovníci chránící Písky nemají moderní zbraně. Sám „Born“ chrání Písky s kulometem Maxim, kterému je téměř sto let.

http://i.obozrevatel.ua/8/1688145/inner/875230.jpg

Podle „Informační odporu“, „policie DNR“ zadržela skupinu ozbrojenců z Jižní Osetie. Důvodem zadržení – neuposlechnutí rozkazů „DNR“.
Údajně zadržené teroristy z Jižní Osetie  převezli na jednu ze základen ozbrojenců v Doněcku.

Děkuji za dnešní ukrajinský souhrn  MP!

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.