Média /nejen/ o ukrajinském konfliktu 19.2.2015 -DOPLNĚNO!!


Dneska musím nutně začít doma. Nejde to jinak. Parlamentní listy  přinesly článek, popisující předvčerejší jednání Rady České televize. To tedy zase byla  nadílka! /teď , těsně před půlnocí, kdy  rediguji tenhle  článek, tak už vím, že doma  také , zcela výjimečně  zůstanu v  celém obsahu tohoto sloupku!/ Věřte  ale, že si i tentokrát, či možné jen tentokrát, opravdu počtete!

To, co vrchnost  z Kavčích hor v  souladu s tím, jak to posledně nespokojencům vysvětlil radní  Michal Jankovec, když vyjevil, že Česká televize má určený úhel pohledu na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení,  vydává za  zpravodajství veřejnoprávní mediální instituce, jak se zdá, pije  krev stále rostoucímu počtu těch, co ČT i Radu ČT  vydržují z koncesionářských poplatků.

Otázkou je jen, jestli ještě  jen geometrickou nebo už exponenciální řadou. A nespokojení to opět přišli  na zasedání Rady  vyjádřit. Takže  radní se nejdříve jaksi radili, jestli jim vůbec dají slovo…..

Umíte si to představit? Zástupci koncesionářů se rozhodují,   zda těm, které zastupují,  povolí 180 vteřin slyšení!!! Nakonec  se našla  většina, které to zřejmě ještě pořád  přišlo normálním. Že  by faktický vlastník veřejnoprávní televize  měl mít možnost si říci své k jejímu fungování.

Ovšem, jak se  zdá, na hodně  dlouho naposled. Stalo se totiž to, jestli dobře  čtu informace z Parlamentních listů,  před  čím jsem posledně varoval – ve vystoupeních  bylo příliš  mnoho obecných řečí a apelů a příliš málo věcného jádra a ještě méně  znalosti vnitřních předpisů a kodexů ČT, aby  se  to manipulátorům z Kavek otlouci o hlavu a donutit je dělat svou práci v souladu s posláním, pro které byla  zřízena.

Prostě  to šlo do obecna, rozplizla a  do šířky. Proto jsem posledně volal po angažování právníka, který by  ty stížnosti před zasedáním Rady  přebral, vybral podstatné, upravil, měl nastudovaný jednací řád Rady, statut  ČT  a zahnal ty sebevědomé naboby z vedení ČT  i vševědoucí radní trochu do kouta, aby  se ti i oni vzpamatovali a  slezli z hrušky  dolů! Nestalo se, takže  kdysi  dávno opravdový novinář /ale to už  fakt hrozně dávno/, Luboš Beniak, si jako radní a zástupce  nás  všech, na  naši adresu dovolil říci toto:

„Začínat jednání Rady tím, že budeme poslouchat projevy lidí, kteří velmi často nemají vůbec ponětí o tom, co je ze zákona úkolem Rady ČT, co může a nemůže, mi připadá velmi neefektivní. Doufám, že příště už v nich nevzbudíme falešnou naději, že každý, kdo sem přijde, si bude moci říct, co chce,“

A nemluvil zjevně  sám za  sebe!  Takže  si Rada v  dalším jednání, když už obtížný hmyz  vyšuměl, odhlasovala, že  se hodlá vrátit k bývalé praxi, kdy před ní vystoupil tak jednou do roka nějaký jedinec a to jen v případě, že bude mít nějaké opravdu neodkladné téma. Radní se dohodli, že se už bude moci zájemce o veřejné vystoupení na jejich schůzi zase přihlásit tak, že osloví někoho z nich s konkrétním tématem. Pokud je oslovený radní neuzná za pozoruhodné, bude mít zájemce smůlu. Ale vyhráno nebude mít, ani když si jeho téma radní osvojí a před své kolegy předstoupí s návrhem, aby před nimi dotyčný mohl vystoupit. Bude totiž potřeba přesvědčit většinu přítomných členů Rady ČT, aby tuto možnost zástupci veřejnosti dali!!!!!!

Tohle je  ale ukázková lekce arogance!

Mohu ujistit  Luboše Beniaka, že  radní  falešné naděje, že  by snad  dělali svou práci tak, jak si představují ti, které zastupují, určitě  Rada nevzbudila  ani nejmenším náznakem!Měl li na mysli tohle, pak může být spokojen.

Mimochodem, v  tom  článku je  také řeč o tom, dnes už „slavném“ výroku radního Janouškovce – prý  narazil na úskalí – bezprostředních reakcí na něco vyřčeného a prý to tak nemyslel…  Fajn, takže  radním a tedy  jednajícím a bezprostředně reagujícím na jednání Rady  je  člověk, který je , rozumím li správně – tak trochu  méně chápající, špatně  formulující, mající zásadně  špatné  informace, atd.atd. Ani  nebudu jeho počínání hodnotit  a  zkoumat dále, protože  by to nakonec mohlo skončit  otázkou, zda je vůbec svéprávný. A  tomu se rozhodně hodlám vyhnout. Chci věřit  tomu, že  ten, kdo radního Janouškovce  nominoval, ho znal z té lepší stránky a měl pro svou nominaci nějaký  obecně  přijatelný důvod. Protože ten  pán, co naráží na úskalí bezprostřední reakce, má v popisu práce  zejména bezprostřední reakce, co jsou pro něj úskalím, na zasedání Rady, když  má spoluurčovat  směřování 7-mi miliardového kolosu!!!!

  Ještě musím dát  link na  ten článek o té předvčerejší taškařici  na Kavčích hrách, kde  si  televizní mocní s obyčejným koncesionářem dokonala  vytřeli, ve smyslu – nevotravuj bagoune, kušuj  a koukej klopit!

Zde: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Televizi-ukradla-banda-prolhanych-pravdolaskaru-Nastvani-obcane-prisli-dat-Rade-CT-takovou-sodu-ze-organ-upravil-pravidla-sveho-jednani-362620

Ledva jsem to dopsal, kouzlem klasické  náhody mi poslal kosíř  ZH link na videozáznam z toho jednání  jednání Rady z 18.2.2015, které jsem právě, na základě informací PL,popsal . Dám ho sem, aniž bych ho viděl. Je ne daleko do půlnoci, video má  1hod  20 min a musím se spolehnout na  to, že  Parlamentní listy  informovaly  věrně  a já nebudu zítra  za úplného pitomce, což  se vám v případě , že máte  co do činění s českou žurnalistickou  cháskou stane  raz  dva. Jak si ostatně  za chvilku přečtete  v případě poslance Humla, Kosy, buď  Radiožurnálu nebo ČTK a Blesku!  Ale musíte  ještě chvilku počkat  než budu úplně hotov  s Českou televizí.

Jo, ten link na video ze zasedání Rady – zde:

https://www.youtube.com/watch?v=tI353oFtBLw

Takže  je nejvyšší čas si popsat, co obnáší takové  „zpravodajství a la  ČT   a předvedeme  si to  hned,  abychom my , bagouni, co máme  kušovat a klopit měli jasno, co si  za svoje peníze kupujeme. Nejsem zvyklý přebírat  z ostatních  nezávislých českých  serverů a blogů, když oni objeví něco originálního – ctím punc jejich dobrého úlovku, sláva  patří jen jim a  nechci, aby se Kosa přiživovala  na cizí dobře  odvedené práci malých nezávislých.

Nicméně  dnes musím udělat  výjimku , několik kosířů najednou mi poslalo link na následující video, které,  objevil na You Tube  nezávislý server  AC 24.cz. Ostatně – požádal o jeho maximální sdílení.  Největší pochvalu ovšem zaslouží ten, kdo pozorně sledoval ČT a hrábnul následně do jejich archivu a  zdokumentoval, čím nás  tato organizace krmí – ten nebo ti, co si  říkají Jentak!

Docela  se ovšem stydím, protože shodou okolností jsem obě ty  vysílání viděl také  a  uniklo mi to!  Co vlastně?  Tak to se prosím sami určitě  podívejte  – trvá to jen asi necelé dvě minuty! Neříkejte, že je nemáte! Protože  přesně  tohle  jste  ze  svých koncesionářských poplatků pořídili – tedy bylo vám „zpravodajstvím“ ČT pořízeno. A  už si z rozhodnutí Rady u ní se  stížností, až  na ty naléhavé speciální případy, kdy  vás  jeden radní vybere a další   ve  své nesmírné blahosklonnosti vám povolí 180 sekund jejich / možná/ pozornosti, ani nevrznete!

To je zážitek, že?  A ta  druhá část, kdy se vojáka  antiteroristické operace  stal terorista, byla dokonce vysílána v hlavních večerních zprávách!!!  Ovšem naprosto mne nepřekvapuje, že  přesně  tenhle  výstřižek komentovala  ctižádostivá  intervjůčka  Dana Zlatohlávková… Z mého pohledu se nevyznamenala  poprvé. Už jsem tady o ní psal.

Ovšem hlavní  podíl na tomhle  ohromujícím přínosu informovanosti  každého jednotlivého bagouna  má nepochybně  editor! Jestlipak  radní Beniak  je ochoten připustit stížnost? Jakkoli uznávám, že  chyba  se stát může. Ovšem při té bohorovnosti Rady  ČT, s jakou, alespoň pro mne, pokud mají Parlamentní listy  pravdu, zametla  se  stížnostmi občanů, to prostě  nešlo pominout  a  přišlo jako na zavolanou! Tohle , pane Luboši Beniaku a  další  pánové a  dámy z Rady je naše/vaše ČT !!!!

Nicméně  už  jsem naznačil, že  začít  si s  českým mediálním mainstreamem, je, tak říkajíc  o .. no o ústa. Takže  nám vznikla kauza  – Kosa +poslanec Huml + ČTK +Radiožurnál a  další media /třeba Blesk/  . Začala  tak, že v mém včerejším mediálním přehledu

Média /nejen/ o ukrajinském konfliktu 18.2.2015

jsem komentoval, pro mne naprosto ostudný  případ, kdy  nejméně jedna  ze  zbrojařských firem klidně vyvážela  vojenský materiál na Ukrajinu. Psal jsem, co mi na  tom vadí a  co mi na tom vadí naprosto maximálně. A možnost, že ona  forma  vyvážela  vojenský materiál – respektive  dokonce zbraně, jak v původním článku iDnes  tvrdí její právní zástupce JUDr. Ondruš – budou jej  z onoho iDnesáckého článku citovat  tentokrát přímo:

„Nesmíme dokončit obchod, dodávku zbraní a munice ukrajinskému zákazníkovi, který jsme měli rozběhlý. Ministerstvo průmyslu nám na návrh ministerstva zahraničí až minulý pátek pozastavilo vývozní licenci,“

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/vyvoz-zbrani-embargo-ukrajina-de3-/zahranicni.aspx?c=A150217_220610_domaci_aba

mne popudila natolik, že jsem konstatoval – nyní je na místě  citovat  sám sebe  : )

… naprosto neuvěřitelný šlendrián, v kterém rukou společnou a nerozdílnou jedou ministerstvo obrany, zahraničí /srovnejte si  skoro naprosté nicnedělání zamini ve věci přesidlování ukrajinských Čechů s  touhle kauzou!!!/ a ministerstvo obchodu a průmyslu, které je konečným vydavatelem a garantem licence! Prostě  totální totální selhání státních orgánů.! Ale nezlobte se, jakkoli je tohle  normálně naprosto šílené a  šéfové rezortů by měli normálně okamžitě podat demisi…..

Za  tímhle  si stojím! Podotýkám, že  jsem volil, což  nikoho z původních kosířů  nezaskočí, protože  to dobře  vědí –  ČSSD, neb se považuji za jejího kmenového voliče! Tím více  mne  tohle  vládní selhání štve a    tím  více je pro mne demise oněch  tří pánů ministrů, jako odměna  za selhání jejich úřadů v téhle  kauze,  žádoucí. Myslím si to, sdělil jsem to. Na  svém blogu. Do teď normálka.

Mnozí z  vás  vědí, že Kosa nevychází jen na tomto portálu, ale také paralelně na facebooku. Odkud  si její články  stahují ostatní facebookoví uživatelé, pokud mají potřebu je například sdílet. Jsou to zejména ti, která tzv. lajkují. To jest  označí facebook Kosy, že se jim líbí. Snažím se nové přírůstky lajkujících denně  procházet, abych měl představu, kdo je publikem naší Kosy. Zajímá mne věk,, sociální postavení, zájmy, prostě pro mne určitá zajímavá zpětná vazba , kterou na blogu samém většinově nemám. Takže jsem snadno zjistil, že  mezi ty , kteří ke Kose našli cestu , je i poslanec   Stanislav Huml.  Není to nijak dlouho.

Lhal bych, kdybych tvrdil, že mne to nepotěšilo. Nemusím vysvětlovat proč.  A poslanec Stanislav Huml včera na svém blogu sdílel můj  mediální přehled z 18.2. 2015  a  umístil jej  takto:

Huml1aby  vše  bylo jasnější  dám ten screenshot ještě  jednou a  vyznačím pro další pojednání zásadní formální markanty  žlutým zvýrazňovačem.

HumlMyslím, že je  jasné a  to na první pohled, že  poslanec  Stanislav Huml převzal, ale ani náhodou NEPSAL mé vlastní mediální zrcadlo o ukrajinském konfliktu.

A nyní se podívejme, co z toho udělal česká informační mainstream!  Jako ilustraci si vezmu Blesk.

https://www.blesk.cz/clanek/live-zpravy/303552/koalicni-poslanec-huml-pise-o-odchodu-trojice-ministru-z-vlady.html

Opět nejlepší bude  screenshot:

huml2Tohle není celý článek, jen tzv. perex.  Ale je tam vše podstatné, co je dále v detailu rozvedené.

Takže si to zopakujme:

1- poslanec Huml měl vyzvat své tři vládní kolegy  k rezignaci

2-poslanec Huml POZDĚJI uvedl, že  článek jen sdílel!

Zcela  evidentně  jde o blábol! Poslanec  Huml NIKOHO NEVYZVAL K DEMISI poslanec Huml později uvedl, pro ty  těžce méně chápavé, kteří to nepochopili hned po převzetí článku Kosy na jeho blog, ačkoli je  to zcela zřejmé i příslovečnému žákovi z  III.B, že  není autorem textu   a pouze jej sdílí!  To by měli být schopni pochopit i v redakci bulváru.

Říká někdo – no Blesk no a  co ? Prostě specialista na prsatice,dvouhlavá telaty a celebrity  typu Agáta… No podle informace, kterou jsem večer dostal  a o které nevím jestli odpovídá realitě, byla prapůvodcem zprávy o tom, že poslanec na svém facebooku vyzval vyzval pány Mládka, Zaorálka a  Stropnického k rezignaci – oficiální tisková agentura ČTK. Znovu opakuji – dostal jsem tuhle informaci. Nemohu ji ověřit, nemám přístup na  jejich zpravodajství. Nicméně  mám nepřímý důkaz, že to tak být mohlo. Ten důkaz jsem slyšel  včera po 17-té hodině,   na vlastní uši v pořadu Radiožurnálu  20 minut s…, kde  byl hostem ministr průmyslu Mládek.

Pro zájemce je  celý pořad  k poslechu zde:

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3319927

Pro účely  tohoto pojednání je zajímavý čas  mezi 11:13 min až  11:49 min záznamu, kdy dáma , vedoucí rozhovor ve studiu – Karolina Koubová, jestli si jméno správně pamatuji, se  táže  ministra Mládka – budu přibližně  citovat :

Stanislav Huml je přesvědčen, že právě kvůli tomuto podezření, že  toto bylo dodáváno / zbraně/ byste měl skončit  ve  funkci. Vaše reakce na jeho výzvu?

Mládek odpovídá, že pokud má poslanec Huml takovýto názor, tak by ho měl nejdříve prezentovat na klubu

a redaktorka  okamžitě  opáčí : on se tak vyjádřil na facebooku, to je pravda a zase pokračuje Mládek…což už  není pro potřeby  této kauzy  důležité.

ČRo 1 Radiožurnál je  vlajkovou lodí Českého rozhlasu.

20 minut s…. je velmi prestižní zpravodajskou relací. A moderátorka tohoto pořadu opakuje  totéž jako Blesk:

1- poslanec Huml vyzval ministra Mládka  k rezignaci

2-poslanec Huml to napsal na svém facebooku.

Paní moderátorku Karolinu Koubovou jsem dosud neznal. Nemám na ni názor, takže  mne  ani nenapadne, abych jí přišil, že  ona viděla  facebook poslance Humla a přehlédla nepřehlédnutelné – tedy, poslanec  Huml   – viz žluté markanty  na screenshotu č.2 výslovně  uvádí, kdo článek napsal a odkud je přebrán!!!

Řekl bych, že se spolehla na servis  ČTK. Je-li to pravda, pak nepochybně  pracovala dost povrchně  a měla si pravý stav věci sama ověřit, nicméně – kolik z nás,  na jejím místě, by to určitě  udělalo a nespolehlo se na oficiální tiskovou kancelář tohoto státu, zejména, když  jde o poslance  a jeho vyjádření?!

Takže  nemohu dokázat, že  to opravdu ČTK byla, ani to netvrdím, jen indicie  na  to docela  vážně ukazují.

Jestli je tohle pravda, pak jsem osobně  rád, že Kosa si prostě  servis  něčeho takového, jako je ČTK, nemůže  dovolit. Protože  ten eventuální příslušný  psáč z ČTK, co by   byl pustil do světa, že  poslanec  Huml na svém blogu  vyzval ministry své vlády k demis,i by byl buď  totálně nezpůsobilý, protože by byl elementárně neschopný  porozumět čtenému textu a  ten dále  reálně reprodukovat nebo a to je horší případ, by se záměrně  pokoušel překroutit  jasná a  zřejmá fakta  do bulvární podoby! Aby vyvolal spor ve  vládní většině! Tak aby  si prostě mohl kopnout! Výslovně  znovu podotýkám – uvedené závěry o „práci “ ČTK jako firmy  a jejího případného konkrétního zaměstnance, by platily tehdy, kdyby bylo  pravdou, že opravdu  prvotní informace o obsahu blogu poslance Humla pochází od ČTK. Což  nemohu dokázat.

Jestliže  to pravda naopak není, pak totéž  si mohu myslet  o tom, kdo psal  ten článek Blesku a  zejména  o  moderátorce  včerejších 20 minut. U  Blesku mi to je úplně jedno. Nečtu ho,  nehodlám ho číst  a  je to soukromá tiskovina  Křetínského.  A pokud  on trpí svým redaktorům eventuálně takovouhle „práci“,ostatně jak je to dlouho, co jsem tady  uváděl, jak Křetínského iSport naprosto ignoroval informaci, že Lafata , kvůli končícímu pasu nemohl odcestovat na sosutředění se Spartou do Turecka a tázal se, co asi od Křetínského titulů můžeme  očekávat za informace, když  tuhle blbinu zatloukly,  tak existuje značná pravděpodobnost, že jinde to nebude lepší a Viktorka by se tak mohla  dočkat  dalšího titulu…. 🙂

Ale u Radiožurnálu, který  pořád považuji za  vůbec nejserioznější mainstreamový informační zdroj, by mi toto konstatování a k jinému bych nemohl dospět, přišlo velmi  líto a hrubě by  se mi to nelíbilo!

Prostě  Česká televize  dělá své zpravodajství jak dělá. Rada ČT  ovšem nezamete  s těmi , co dělají zjevné chyby, ale  s těmi, kterým ty chyby  vadí!  A dále máme k řešení malý rébus, zdali informace  z facebooku  významného a  velmi slyšitelného poslance  vládní většiny  buď  z totální neschopnosti nebo zcela  záměrně překroutili v Radiožurnálu a / nebo v ČTK! A to je už docela průšvih! A  velký. Ať je pravda  taková nebo maková.

A  to nemluvím o tom, že  se mne dotýká osobně, protože  si na svém autorství jednak zakládám a  někdo mi ho upřel a Kosa mohla mít další čtenářský rekord!!!

Sděluji tímto Blesku, případně ČTK/ Radiožurnálu, že porušili podmínky, které jsem stanovil pro přejímání příspěvků z tohoto blogu. Jsou k nalezení v Pravidlech prostoru – neuvedly původní zdroj!

V této souvislosti cítím potřebu konstatovat, že

-poslance Stanislava Humla znám jen z televizní obrazovky

-nejsem příbuzní

-nejsme  ani známí, nikdy jsme se nepotkali

-nikdy jsme spolu nemluvili a  to ani telefonem

-pokud vím, nemáme  žádné společné známé, takže mezi námi nikdo žádnou komunikaci nesprostředkovával.

-nicméně  pan poslanec Huml je pro mne  jedním, z nemnoha  důvěryhodných členů poslanecké sněmovny, což dokázal už v minulém volebním období, kdy se dokázal vzepřít jistému Vítu Bártovi a  to v době , kdy ostatní, včetně poslanců ODS a Kalousekpartaje  a tehdejšího prezidneta, kolem něj panáčkovali a  vlastně to dokazuje dodnes, kdy zcela prokazatelně  používá a  to velmi funkčně,  vlastní mozek.

-jsem tedy  potěšen, ba pokládám si za čest , že  patří mezi ty, kterým se Kosa líbí a  že  z ní přebral na svůj facebook materiál

A dodávám, že  osobně si myslím, že  Stanislav Huml , jako odpovědný poslanec  své strany, zejména proto, že se svou soc dem názorovou orientací / a to doložitelně- viz archiv Kosy, Sobotkovského a Dienstbierovského směru/ nijak netajím, chtěl nejspíše, nikoli podpořit  snad moje  volání po demisi  tří ministrů, ale upozornit  čelné funkcionáře  své strany,  že i jejich kmenoví voliči  začínají být poněkud  jurodiví z počínání  partaje, které dali hlas. V tomto konkrétním případě – 8 hlasů! Což si rovněž lze  ověřit  v archivu Kosy. A pokud  Stanislav Huml chodí déle než si myslím, a byl na Kose už před eurovolbami, pak ví, že  to nejspíš  byla právě  Kosa, která soc dem svou podporou zachránila  Lidovému domu hlasy  svých čtenářů  čtvrtý bruselský poslanecký mandát a  tím i volební výsledek!

 Ještě se vrátím k vystoupení ministra Mládka na Radiožurnálu.  Nevím, jaký měl dojem ze  svého vystoupení on. Sdělím, jaký jsme měl já. Nejdříve však konstatuji,  že  jsme byl jeho dost velký fanda, protože  na mne dělal hodně kompetentní dojem a  nesporně ledacos  zná. Ovšem po licencích a zejména včerejším výkonu v Radiožurnálu?  Moderátorka ho v podstatě  svlékla do naha. Konfrontovala ho s výrokem právníka té zbrojařské firmy, co kšeftovala  zelené věci s Kyjevem, který jsme vám přímo ocitoval a kde ten tvrdí, že  oni dodávali opravdu zbraně  a střelivo.    Mládek  toto popřel, prý šlo o nesmrtící vojenský materiál a opravy snad  vrtulníků. Ale zbraně  prý ne.  Aby nakonec musel přiznat, že  munici holt  ano. Netuším, co si ministr Mládek představuje pod  nesmrtícími dodávkami . Já osobně tam řadím i náboje  a granáty, Všeho druhu, kromě slepých. Takže  dodávky  smrtícího vybavení jednoznačně  ano, pane ministře. Pokud  si nemám připadat jako zoufalec, baštící zpravodajství ČT a  mající ho za naprostou a jedinou pravdu!

Prostě  dokonalá a těžká minela – náboje  a granáty  jsou nesmrtící materiál! Chci se zeptat v Lidovém domě – máte  tohle od svých ministrů zapotřebí? Pokud dojdete k názoru, že  ano, tak při příštích volbách se naše rodina bude muset zeptat sama  sebe, jestli má zapotřebí volit  soc dem. Pan poslanec Huml zjevně dokázal to, co už jsme napsal – že  používá a  to s velkým zdarem , vlastní mozek! Ale ten v mém volebním obvodu nekandiduje…

Takže, takže  uvidíme, jak poslanecký klub a  Lidový dům jeho varování, že  kmenoví voliči začínají  mít problém,  zafunguje. Kdybych měl tipovat, tak to skončí nějakou neveřejnou důtku. Hm. Tak to bych nejspíš  asi já zase veřejně na Kose, vyzval včerejších 7201 návštěvníků a touž je  slušná síla, aby….. no ale  co aby? Když se o  tom nedozvím?  A proč bych se o tom dozvědět neměl? Mailová adresa do poslanecké sněmovny  je obecně  známa.   Uvidíme.

Dneska jsem byl monotematický -věnoval jsem se českému mediálnímu světu. Pokud jsem vás  tím zklamal – promiňte, prosím.Ale Kosa vznikla  jako prostředek sebeobrany  jednoho postaršího vlka v závěrečné fázi jeho života.  kdy mu vadí, že  je  vystaven ohlupování   sdělovacích prostředků. Ukrajina  a ostatní věci, o kterých píši nebo píší kolegové  jsou  toho dokladem. Ale dnes  jsme prostě musel poukázat přímo na jasnou mediální bídu pur. Zejména, když se týkala Kosy samotné a mně osobně! Děkuji za pochopení. Zítra  se , doufám, vrátíme , k běžným tématům.

Vlastně jeden  materiál, vážící se k Ukrajině  dám i dneska. Kvůli jeho mimořádné kvalitě a  netradičnímu zpracování. Je z produkce slovenského blogera Domino Světíka. Tohle je opravdu , alespoň pro mne osobně, mistrovský kousek!

http://domino50.blog.pravda.sk/2015/02/18/ti-za-ktorych-ste-polozili-zivot-zabudnu-vase-mena/

Dodatek:

Na čtenáře Kosy  je naprostý spoleh!! Když  vlk něco neví nebo neumí a napíše to / a proč by neměl, může si dovolit luxus přiznat, že spoustu věcí nezná 🙂  /  stačí to napsat a okamžitě  s emu dostane pomoci  těch, co znají a vědí! Paráda. Takže  už  nyní ráno mám šest mailů, které dokládají, že  původcem té naprosto zmetkovité informace o tom, že poslanec Stanislav Huml žádá tři ministry vlastní vlády o demisi a že to napsal na svém blogu je skutečně  s pravděpodobností, hraničící s jistotou

Česká tisková kancelář!

Viz  link na  České noviny -http://www.ceskenoviny.cz/domov/vlada/zpravy/koalicni-poslanec-huml-pise-o-odchodu-trojice-ministru-z-vlady/1183390

Server  České noviny má v záhlaví  nápis  Zpravodajský server  ČTK!    A je jasné, že původní text, podle údajů u článku vyšel v včera  v 15:48 a aktualizován byl  ve 20:17 hod.

Huml3

Jinými slovy  – správně jsme tušil, že  moderátorka, co vedla  rozhovor s ministrem Mládkem se spolehla, že  je ČTK  je důvěryhodná a spolehlivá instituce a ulehčila  si, tedy spíše – odbyla  přípravu na  svůj interview. Protože ta první informace v Českých novinách z 15:48 v žádném případě nemohla reflektovat sdělení ministra Mládka, která šla na Radiožurnálu do éteru až  17. hodině…  To je bez debat. Naprostou katastrofou je ovšem v tom případě  kvalita  práce  oficiální tiskové agentury  této  země!

Ta prostě  klidně  buď  „vyrábí“  zmetky nebo senzace nebo dokonce zkouší „dělat“  velkou politiku a kalit vodu! Všechno místo své zásadní povinnosti – přinášet  rychlé poctivé a kvalitní zpravodajství ze  světa, ale zejména z domova!!!!

Tohle všechno je prostě  český mediální svět  dneška! Mohu se jen dohadovat, jestli  jeho nekvalita  a evidentní selhávání je  dáno jen  selháním, popřípadě pochybnou profesionalitou  jedinců nebo jestli je to prostě  trend a záměr.  Doufejme, že jen to první…

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.