Fotbalové jaro


Původní kosíři mají naprosto jasno o čem dnes musí přijít článek –  že by vlk promeškal zahájení jarní fotbalové ligy? Samozřejmě, že nikoli! To nejde.  Jakkoli přiznávám, že se mi nyní píše o fotbale docela  těžce. Ve světle  dění kolem nás  je to naprostá  marginálie. Dokonce taková, že  už nemám čas  ani chodit na nově  zřízené fanouškovské forum Viktorky.Protože  čas mi opravdu bere bezezbytku -Kosa a zejména ukrajinská krize a mediální přehledy.

Ale  nějak to dneska zvládnu – Jeho Veličenstvo – Míč kopaný se dere  po dvou půl měsíci zimního spánku na scénu. Abychom my, co jsme jeho dobrovolní poddaní  ve  čtrnáctidílném seriálu rádi v jeho říši zapomněli na  všední starosti – dokonce i na ty nevšední, rvali si  vlasy / tedy pokud je máme/ , že nějaký nekop z metru nedokázal kulatou kůži dostat do štryku, či nad tím, co vyvádí jakýsi dřevák, fouká ten šílenec píštala, jak to ti naši zase odflákli nebo naopak, jak jsme to dneska těm zmetkům ukázali, atd. atd. No však vy spolupoddaní víte  své a  vy , kteří na nás koukáte jako na blázny také. Tak si pojdme říci, jaké to jaro asi bude?

Osobně myslím, že  velmi napínavé. Ve hře  jsou dvě  kvalifikační místa  o účast v LM  a  tři mančafty  v 5-ti bodech která se o ně porvou, při čemž  všichni z ligové špice  přes zimu významně posilovali. Pak v jakémsi vakuu následuje  Bolka a od 5. placu dolů se  bude hrát o ligovou existenci. A  také  o další flek v kvalifikaci o Evropskou ligu.   Než se začnu věnovat  tomu, jak vidím šance jednotlivých mužstev a popisovat, vedle jejich ambic i dění kolem nich, jak jsem ho letmo stačil pochytat, nabídnu vám pohled na to, jak se český ligový fotbal prezentoval  v zimní přípravě.

A své shrnutí vezmu rovnou z jedničky  – nebylo to nic moc , žádné gala!  Na tomhle linku http://fotbal.idnes.cz/fotbalova-priprava-zima-2015-d0z-/fotbal.aspx?c=A150108_161532_fotbal_min

jsou výsledky  všech přípravných zápasů českých prvoligistů. A je to věru letos  neradostné čtení!  Pokud došlo ke konfrontaci s  trochu lepším a známějším zahraničním protivníkem, tak to většinou skončilo dost neslavně – viz jasné a naprosto zasloužené porážky  Viktorky s Hannoverem a Krasnodarem /oba jsem viděl/ , kdy Viktorka prohrála ještě dost přijatelně, vzhledem k dění na stadionu,  přes  výprasky které dostala  Sparta  postupně od  Eindhovenu, Steaui, Kazaně, rychtu Jablonce s IFK Göteborg /ale jinak byl Jablonec  z českých mužstev výsledkově jasně nejlepší!!!/,  o výsledcích Bolky ani nemluvě / s výjimkou  zápasu s Midtjyllandem/.

Prostě, když  česká špička, o ostatních nemluvě narazila  na prověřenou kvalitu mezinárodní třídy, splakala nad výdělkem“ Můžete  si říci – příprava  je příprava právě proto, aby se zkoušelo, hledalo, pilovalo. To jistě  ano, ale totéž platilo pro všechny  zahraniční soupeře  našich ligových mužstev! A přeci z té konfrontace  vyšel špatně. Úplně  stejně špatně jako v létě, kdy česká špička  hrála o postup do základních skupin evropských pohárů a  v podstatě  ostudně , až na Spartu  vypadla  a ta se probojovala do EL jen s notnou dávkou štěstí, aby  zase hned po základní skupině – vypadla.

Pro mne prostě  ten souhrnný výsledek   z příprav  špice  české ligy  vers. zahraniční kvalita, je  svým způsobem směrodatný. Protože  ať chceme nebo nechceme – všichni šilháme po tom, abychom viděli na  našich hřištích v akci   zahraniční kvalitu a- a do pokladny  našich finančně  těžce podvyživených ligistů  přitekl  nějaký ten milionek od UEFY.  Prostě  výsledky  Viktorky, Liberce  i Sparty  v posledních letech českého fandu namlsaly, zvykli jsme si rychle  na evropské fotbalové jaro a  měli naši zřejmě za podstatně lepší, než asi opravdu je!

Mimochodem – o tomtéž pro mne  svědčí i to, jak těžce  se  místní špičkoví ligoví plejeři prosazují v  zahraničních ligách, když  už  se jim přihodí ta šťastná událost, že  po nich nějaký zahraniční klub sáhne! Vezměte  si kolik z nich se zase rychle  vrátilo domů – Pilař, Petržela, Rajtoral, Vaněk u nás  v Plzni, Vacek, Breznaník a  teď také Kadlec ve  Spartě, přidejte si k tomu Rabušice,  který v Itálii  létá mezi kluby  jako příslovečný pešek,co chodí okolo a na kterého se nikdo nemá dívat / totéž  Jiráček v Německu/ a nejnověji  loňský nejlepší hráč  české ligy  Hušbauer, který si myslím v nějakých 6-ti kolech italské ligy  ještě nekopl do míče /pokud mi něco zásadního neuniklo/.

Tohle prostě není žádná  náhoda. Tak jako nejsou náhodné ty  nepříliš povedené výsledky  mezinárodních příprav!  V době, kdy Viktorka pravidelně, pod Pavlem Vrbou, dělala  Evropu, tak  i výsledky  v přípravných zápasech byly  jiné…. A někde tady se rodilo ono plzeňské sebevědomí příslušnosti k evropské kvalitě.  Letošní přípravy prostě  tohle  české špičce  nepřinesly. A to přesto, že  Sparta porazila  Celtik, Jablonec obstál proti dánské špičce a  Viktorka  v poslední vteřině zápasu  přišla o skalp Dynama Kyjev. Myslím, že  bude dobře, když se my fanoušci, ve svých očekáváních, jak jsou ti naši koně mezinárodně konkurenčně  schopní, zase  rychle na zem! Ono není čemu se zas  až tak moc  divit. Viktorka  hrála například také s Legií Varšava a prohrála  2:0 , ačkoli , podle mne , byla  celý zápas fotbalově  lepší. Nic , co bych normálně vzpomenul, ale ona ta  polská fotbalová klubová  ikona má prý 25x vetší rozpočet  než Viktorka…  A takhle na tom je  skoro každý, kdo jde do evropských pohárů z východní a střední Evropy. Tedy kromě mančaftů z Čech, Slovenska,  Maďarska a baltských zemí…  A rovnice neny penyz ? = nenyny  láska, je  u mezinárodního fotbalu  vyhnána  do maxima.

Poměřujme naší ligu i naše  fanouškovské ambice i touto optikou. Protože  jen tak si v létě  ušetříme  asi zase dost velkou porci zklamání. Trošku reálnější šanci na nějakou základní skupinu v Evropě má totiž, nejen podle vlka,  vlastně jen mistr,  který postoupí do tzv. mistrovské  kvalifikační větve  LM, kde ho čekají soupeři srovnatelné „váhové“ kategorie. a když se nezadaří, má v podstatě možnost reparátu přes dokvalifikování na EL. Zbylí čtyři čeští zástupci  dřív nebo později narazí na nějaký ten středně dobrý mančaft z nějaké velké nebo větší ligy / Německo, Francie, Portugalsko,Turecko atd./ nebo prostě na nějaké , u nás  podceňované Chorvaty  či Rumuny a  jak to dopadá by mohly  jak Sparta, tak Viktorka, o ostatních ani nemluvě.

Takže je jasné, že letošní liga  bude maximální válkou o mistra! Křetínský je  evidentně, po tom co už do Sparty  utopil skoro 1,2 miliardy korun , doslova  říčný po titulu a postupu do LM, Pelta  také sype  prachy  do posil, jako kdyby  měl ve sklepě tiskařský lis, kde mu stačí jen dost rychle točit klikou a  Viktorka?    No tu si nechám  s celou špicí až nakonec.

Pojďme  si projít jednotlivá mužstva  před jarem od dolního konce tabulky:

Hradec

já mám, spolu s Baníkem, tenhle  mančaft, hned po Viktorce, osobně nejraději. Viděl jsem jednu jejich zimní přípravu,   kdy v Boleslavi porazili Bolku 2:1 a jen,  s nadšením zíral na ty dorostence, co nasadili v druhé půli. Takové jméno Trubač, podle mne stojí za zapamatování. Moc bych jim přál záchranu. V neposlední řadě proto, že  tchán je jejich velkým fandou. A v přípravách, byť měli jinou kvalitu soupeřů než česká špička, si počínali celkově na výbornou. Viz třeba vítězství v zimní TIP sport lize. Ale budou to mít hrozně těžké. I kvůli podzimní bodové ztrátě. Jejich jedinou nadějí je nějaká povedená šňůra  hned ze začátku, kdy by získali sebevědomí a hlavně serii bodů.

Liberec….

Liberec posiloval a udržel svoje klenoty. Hlavně  Šuryho a Pavelku. Což mne docela překvapilo. Protože po obou šilhala  Letná. A majitel Karl si prý řekl při jednání o Šuralovi o 21 milionů… Za tu sumu ho prostě  v české lize  neprodá /tedy pokud ho náhodou nebude chtít náš Paclík…/. Z mého hlediska  propásl jedinečnou šanci na jeho dobré zobchodování. Sparta  ho docela  nutně potřebovala a byla ochotná dát určitě  větší sumu než běžně. Jak nemám Křetínského rád, tak tady přijal, dle mého soudu, dobré rozhodnutí. K Liberci – slušné výsledky v přípravě a podle mne, jestli zvládne  rozumně začátek soutěže, tak nesestoupí  ani náhodou. Na to má příliš dobrý tým. A nijak mne nepřekvapí, jestli tam Marek Bakoš  chytne  druhou mízu. Já bych si ho byl v Plzni určitě nechal.

Brno

další mně  velmi sympatický mančaft. Příprava výsledkově  průměrná, za zmínku ale určitě  stojí vítězství nad  Oděsou, Aktobe nebo Rigou . Jinak nic moc. Posily? V úsporném režimu – Melichárek, Zoubele..

Bohemka

Klokani? Tak to je fascinující fanouškovská záležitost! Před klokany z ochozů lze jen smeknout! Bez nich  už by tenhle klub dávno nebyl. A fotbalové jaro? Udrželi Radu!  To svým způsobem – nechápu. Mně se  tenhle kopáč osobně moc líbí a  kdyby bylo po mém, je ve Viktorce. Jakkoli mnozí říkají, že je pomalý. Pohyb v kádru jinak  značný – skončil Brabec, přišli ale  Jarolím, Škerle a  Zlámal. Tedy  velká fotbalová zkušenost. A  mají, pro mne, jednoho z nejlepších ligových trenérů -Pivarníka.  Ale boj o ligovou existenci nebudou mít vůbec lehký a už ne předem vyhraný. O čemž svědčí i výsledky příprav.

Budějovice

V závěru podzimu se hodně zvedly. Až nečekaně. Příprava jim moc  nešla a z kádru  odešli Hora  s Vošahlíkem…. Které nahrazovaly  tím, koho jim kdo pouštěl na hostování…Rád budu špatným prorokem, ale  na Střeláku nebudou mít asi klidné jaro..

Jihlava

kdybych si měl tipnout překvapení jarní ligy, ukážu na Ježky.A nejen kvůli Jeníku Čermákovi. Dobrá příprava  – padli jen se Spartou, ukazují  že  v konsolidované sestavě  zvládli odchod Kolouška s Masopustem.. Nedělali velké přestupy, což neznamená, že nedělali  ty dobré. Uvidíme. Jsem na ně moc zvědav.

Příbram

nijak se netajím, že tenhle klub mi nesedí. Kdybyste  chtěli vědět proč, tak to, ve zkratce, najdete  zde:

http://archiv.ihned.cz/c1-63542390-hra-ludka-madla-vsichni-starkovi-muzi

Dávám to hlavně pro nefotbalisty. Fotbalisté vědí  a pamatují si třeba  loňský zápas Starků se Znojmem nebo předloni s Budějkami…

Výsledky  v přípravě  docela dobré!   Ale Příbram je prostě  velký průchoďák. Pryč  Řezníček, Tarczal, Danoski, Sůs, Mercedes, Stratil,Neves, Deli… dovnitř  Fořt, Bednář, Nitrianský…

No uvidíme. Ale  Příbram prostě nespadne. V tom má fotbalový národ jasno. I kdyby prý  nastoupila  s dorostem.

Dukla

další mně velmi sympatický celek. Především herní filosofií. S dobrým trenérem. Nikoho podstatného neztratili. A  zdá se, že dobře dokoupili. Průšvihář Blažek dostal asi poslední šanci na  restart /Dukla už dokázala, že  to se zlobivými hochy docela umí/ na hostovačku se vrací Vrzal a ze  Sparty  hostuje Přikryl a přichází dokonce Rus  z CSKA… Jsem na ně moc  zvědavý! Stejně jako na Jihlavu . Dukla může  klidně vystřelit do pohárů, stejně jako hrát o holou existenci.

Slávia

Tak tady  jsem nejvíce zvědav na jarní zákulisní hry. šušká se, že  jsou v talonu jakési směnky, které co nevidět budou splatné. Které Řebíček zajistil  věřiteli,  kterým není nikdo jiný  než  majitel Travel Servisu –   Jiří Šimáně , svým akciovým podílem ve Slávii. Být to pravda a  sešívanec, tak se modlím za  to, aby Řebíček   ty prachy nesehnal a klub konečně dostal pořádného majitele . Alespoň na přechodnou dobu. Šimáně má totiž docela slušnou pověst  jako byznysmen a klub by  určitě postavil do latě. Ligové jaro?  Netroufnu si ho odhadnout. Ale nemyslím, že se zopakuje podzimní úvodní zázračná jízda! Koncem jara mi padl do oka jejich špílmachr  Kenia. Na toho byla radost koukat! Jestli mu to vydrží..  A přišli i další. Deli, Švec, Vošahlík, Neves.. kteří by měli vykompenzovat odchody Balaje a Dobrotky.

Slovácko

Já osobně  jim docela dost věřím. I když výsledky  v přípravě nic moc. Ta víra  v jejich schopnosti je opřena  o tradičně poctivý fotbal a podmíněna  přítomností Došana  v sestavě. Pokud bude   a se střeleckými kopačkami, vidím Slovácko v pohárech. Mají velmi schopného trenéra a  stabilizovanou sestavu beze změn.

Teplice

tam tedy prolétlo těsně před ligou tornádo!  Skončil Ščasný a obchodní ředitel klubu a  asi se to tam vevnitř hodně mele. Nám prodali Mahmuta, ale pro jaro udrželi ještě Nivalda. Nicméně  všichni ví, že  ten odkope  14 zápasů a zmizí, stejně jako Franci. |Což je  organizačně  funkcionářské selhání velkého kalibru. K tomu prý snad byly  nebo ještě jsou „problémy“ s návratem Litsingiho do Teplic z Konga… Podobně zmizí zpět do Plzně  Vůch…  Teplice klidně mohou skončit jako velký propadák jara. Jestli to hodně rychle nedají do kupy. Jak v kanceláři tak v kabině. A nebude to jednoduché, když všichni ví, že hlavní stars  už myslí zejména na  nové smlouvy jinde a na to ,jak se nezranit..

Baník

Opakovaně  píši, že fandů Baníku je mi líto. Před ligou jsem trefil, že  výsledkově  půjdou nahoru a že budou na 5. placu. Ale  ten zimní velko výprodej? Spory  se  Svěrkym a otcem a synem Ličkovými o prachy – tedy  s baníkovskými patrioty  a srdcaři?! K tomu vyhazov Svědíka…A hlavně  obrovský  výprodej!!!!

Město také prý zastavilo přísun nějakých peněz…

Osobně nejsem překvapen, ne od té doby , co jsem četl, jak si Šafarčík pochvaluje  vstup skupiny  investorů, kteří investují do hráčů… No a já jaksi s jedním z nich se už kdysi  potkal….. Řekl bych, že  ostravští fandové si mohou gratulovat, že mají po podzimu tolik bodů.

  Bolka

ta byla  v přípravě  pro mna až překvapivě sterilní. Na to jaký má kádr. Odešel jí sice Tavares, ale nováčci a navrátilci Vacek, Mendy, Kudela, Štohanzl, Končal, Subotin, Dosoudil, atd.atd. to je obrovská síla!  Bolka je nabitá!! Jak se to porovná na hřišti? Ředitel Bolky  také nekompromisně ohlásil, že  v příštím ročníku  už rozhodně  budou konkurovat české absolutní špičce. Bolka klidně může být dalším velkým překvapením ligy  a zejména ti tři před ní to určitě poznají. A možná, že právě jejich zápasy  s Bolkou rozhodnou o titul. Kdo ho nezvládne, nebude mít nárok.

Jablonec

kdyby měl jiného majitele.. tak bych napsal  – sympatický klub. Takhle radši nenapíši nic. Jablonec  určitě do hry o titul promluví a  já osobně  jsem hrozně rád, že ho má  Viktorka za sebou.Přes zimu Pelta ještě  o dost posílil. Uvidíme, jestli vyřešil bolavou pozici hrotu. Výsledky  v přípravě měl tenhle celek prostě výborné.Což svědčí o tom, že  sestava je ustálená a zázemí klape. Jablonec je prostě velká síla. Jak na trávě  tak v zákulisí. Tam ještě více.A Pelta  ví, že tak blízko kvalifikaci o LM  už  nikdy být nemusí. Jo, v Jablonci prostě  brousí nože!

Sparta

Psát o změnách v jejím kádru nebudu. Všichni je znají. Z uvedených by mne nejvíc  zajímalo zákulisí ohledně příchodu Kadlece, který dorazil na poslední možnou chvíli… Ale to se nedozvím. Jinak mne potěšil Vácha. Kterého naprosto nesnáším. Svým klasickým namistrovaným vystoupením typu – titul je v Jablonci a Plzni svátek, pro nás povinnost! Správně! Jen si to říkejte a  každý den stokrát! Vytvořte opět  na sebe  ten známý tlak, který jste  dlouhodobě nebyli schopni , když se lámal chleba  – unést!  To dává Viktorce, případně Jablonci šanci. protože herně a to přiznávám s krvácejícím srdcem, jste,  směrem dopředu,  dnes  v Česku nejlepší. O rudé obraně  / a zejména  o Kadeřábkovi/jsem ovšem psal nejméně rok / na viktoriánském webu/ to, co se ukazuje  v poslední době -že  když prostě  narazí na kvalitní útočníky, tak jsou vedle. Jsou zvyklí , že mají nad soupeřem navrch a že to dozadu nijak zásadně  pohlídat nemusí…

Nicméně, když  sečtu všechna pro a proti, tak mi vychází, že  Sparta obhájí. Nejradši bych si nyní usekl ruku…

Viktorka

Těžce  se píše o klubu, kterému člověk skoro 60let fandí. Je to o odstupu a dostatečně  klidném pohledu z dálky. A nejsem si jistý, že ho mám. Viktorka má dobrý kádr a nyní byl, podle mne dobře doplněný!   Koubek odvádí, zatím, překvapivě dobrou práci,ale …  ale prostě hrajeme jiný fotbal než za Vrby. Neumíme vnutit soupeři už svou herní převahu.  A když v přípravě Viktorka  narazila na opravdu kvalitní presink od Hannoveru a  Krasnodaru, tak si v podstatě  ani nekopla. A hrozně schází titán! Tedy Horvi.  Jsem pesimista.Ale to jsem byl před podzimem také a  tipoval Viktorku dokonce na 4. místo…  Snad se spletu úplně stejně. Ale  rovnou říkám, že s tím, co jsme proti lepším soupeřům předváděli v přípravě, by nárok na fotbalovou Evropu prostě nebyl.

Tolik vlkův pohled na jarní ligu.Nikoho nenutím, aby se mnou souhlasil. Fotbal je prostě o fandovství a  víře. Přemýšlel  jsem o tipovačce.

Byla by možná a jasná – mistr a ti co půjdou do pohárů a sestupující. Ale tipovat, kdo to nedokáže,  je proti mému gustu. Sestup nepřeji nikomu. To je prostě fotbalový pohřeb.

Takže pojďme na to jinak.

Prvních 5 + překvapení jara.

Můj odhad

Sparta

Viktorka

Jablonec

Bolka

Slovácko

překvapení jara -Jihlava.

Diskuse je otevřena.

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotbálek, Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

11 reakcí na Fotbalové jaro

 1. rad napsal:

  Fotbal nemam rad a vubec se v nem nevyznam, ale clanek me dost bavil. Dokonce tak, ze jsem si gugloval vsechny ty sede eminence. Mam rad proste rozborky. Cetlo se to jakp nejake drama. Paradni fejetonek.

 2. LuNe napsal:

  Muj tip na prvnich 5:
  Sparta
  Plzen
  Boleslav
  Jablonec
  Slovacko
  a prekvapeni jara bude Dukla 😉
  Sem Spartan a jeste ted se smeju posledni vete v jejim hodnoceni :)…skvela prace,diky

 3. tata napsal:

  Ač vlažnej Spartan………..nemohu souhlasit s hodnocením a šancemi PLZNĚ……….KUPODIVU jak jste dost často jasně přiliš ,,FANDA své Plzně……..tak jak podzim nasledně i ted jaro spiš tipujete Spartu………..podzim mi dal zapravdu a jestli se nic převratného nestane Sparta sice menovitě má asi lepší kadr ktery ale není parta jako ta Plzenská………..Ja bych to přirovnal Sparta je bohužel obal drahoceného vyrobku kde nakonec zjistíte že obal nenaplnuje ty představy.Plzen bohužel pro mě hraje lepší fotbal a to i pod KOUBKEM……….Vrba je trenerské štisko…….co dokazuje i v reprezentaci.

  Ve sportu muže vyhrat i horší bez toho pokakanýho štěstí to nejde a to byla deviza KROM JEHO KVALIT pravě VRBY………..NESNIŽUJI JEHO NESPORNÉ KVALITY…………ale nesporně je to muž co jde štestí naproti a to ho má rado……….ovšem FOTBAL hraje zatím Plzen nejlepší………..uvidíme co ukaže jaro a posili Sparty………..ale něvěřím jí………..ač Spartan její pojetí se mi nelibí a PODLE MĚ ač nejsem zastáncem vyměny trenera………..tam je ten problém nejžhavější……….takové neslané nemastné bez zapachu……neumí tomu mužstvu dat tu jiskru,strhnout ho.

  podle mě bude VIKTORKA LEPŠÍ………..UVIDÍME ALE co udělaj změny

 4. kopřík napsal:

  1. Sparta
  2. Plzeň
  3. Jablonec
  4. Mladá Boleslav
  5. Dukla
  Překvapení : Bohemians

 5. pepikk napsal:

  Nemám problém s autorovým hodnocením.Je to profisport a je to o financích.Mmch jsem četl že Legia W. má rozpočet 28 mil. euro.To je rozpočet skoro půlky naší ligy.
  Fotbal je jak se dnes říká finanční produkt,ale co nám český fotbal nabízí.Včera večer jsem přepínal BL Sttutgart vs Dorttmund boj o poslední místo a Slovácko vs Jablonec adept na mistra.Tristní srovnání.
  Když si projedete fanouškovské weby tak se dočítáte“Dáša to zařídí,Křéťa a kabela, Jarda Starka to je šíbr atd.No a Peltaven…sama důvěryhodnost.Byznys bez skutečné důvěryhodnosti prostě nejde dělat.
  Abych nebyl pesimista tak se jdu oblíct, sbalit sedák, šálu a vydám se na Stínadla na „Banik pyčo“

  Nnnnnnnnnnnnnnno jo,jaro je tu,konečně.

 6. Vahy napsal:

  1) Plzeň
  2) Sparta
  3) Jablonec
  4)Boleslav
  5)Slovácko
  Bude to zajímavé a horké jaro. Budou rozhodovat o titulu záchranářské práce
  a body,které urvou favoritům mužstva zdola a vzájemné zápasy špičky.
  Největší zklamání bude Baník. V Ostravě není dobrá atmosféra. Baník bude
  fárat dolu tabulkou.
  Snad ani ne největší překvapení bude nástup Liberce z předposledního místa
  do klidných vod.

 7. Jan Čermák napsal:

  1 Sparta
  2Jablonec
  3 Plzeň
  4/Bolestav
  Vždycky jsem fandil komukoli /Slavii,Bohemce,Plzni,Ostravě…./ kdo porážel Spartu. Jsem antisparťan. Ale vychází mi to takhle. Ach jo a Teclík furt nehraje…

  • vlkp napsal:

   Jeníku,
   Teclík je moc prima kluk. Užasnej sympaťák a makáč. Ale myslím, že nyní s Mahmutem to bude mít hrozně těžké. Mahmut je na tom prostě fotbalově líp. Teclík je klasický brejkový hráč. Skvěle napadá rozehrávku stoperů. Ale v kombinaci je to prostě špatně a z šancí dává dlouhodobě tak každou šestou. A nyní asi bude ještě hůř, protože bud e sedět. Ale jak říkám – je to hrozně fajn borec.

 8. Marcus napsal:

  1) Plzeň
  2) Jablonec
  3) Sparta
  4) Boleslav
  5) Slovácko
  Překvapení jara: Liberec – doufám, že mě nepřekvapí 😉

 9. Řezníček z Brna napsal:

  1. Plzeň
  2. Sparta
  3. Jablonec
  4. Boleslav
  Zbrojovka půjde dolů, doprovodí jí Budějovice, nebo Baník, Hradec se nakonec zachrání. Zmátoří se Slávie.

 10. Martin V. napsal:

  Předesílám, že dnes už je všechno dohráno. Velká gratulace do Plzně, takhle nějak si představuju domácí „otvírák“, nicméně největší radost mi dnes udělala Slávinka a to překvapivě nejen výsledkem, ale i hrou. Vztah k Příbrami mám asi jako pan domácí, ale zítra jí budu fandit. Stává se mi to maximálně dvakrát do roka. Takže ještě trochu v té euforii
  1. Plzeň
  2. Jablonec
  3. Sparta
  4. Teplice
  5. Slavia
  Překvapení jara: Slavia 🙂
  Jo a Plzni vzhledem k okolnostem sice titul přeju, ale doufám, že tam Slávinka urve aspoň bod – za ty nemístně skoro-sparťanský vlkovy řeči o slonu na stromě 😉

Komentáře nejsou povoleny.