Média /nejen/ o ukrajinském konfliktu 20.2.2015


napsal vlk

Ačkoli jsem to neplánoval, musím začít tam jako včera.Nejdříve ve vlastní věci. Tedy v Případu Kosa- poslanec  Stanislav Huml -ČTK.

Poslanec Huml uděall to, co bylo naprosto správné a logické, však jsem také včera psal, že  opakovaně dokázal, že  má hlavu a mozek na svém místě. Podal stížnost   Radě ČTK, že byl hrubě poškozen  článkem ČTK,který jsem uvedl včera ve screenshotu z Českých novin, provozovaných Četkou. Zde bylo uvedeno, že  na svém blogu požaduje  odstoupení tří ministrů vlády, ačkoli je zřejmé, že  jen přejal text s Kosy  a že není autorem on , nýbrž já. A mimo jiné správně konstatuje, že  byla poškozena autorská práva Kosy!

Takto podanou stížnost za sebe i Kosu nejen schvaluji, ale dokonce mu za ní děkuji. Jednak osobně, že  se bere  za moje autorská práva a  hlavně  jako občan, platící daně,  že  chce  donutit  agenturní Radu, aby se zabývala  jasným faulem, protože  jen těžko si lze představit, že  někdo přehlédl, že  poslanec Huml článek sdílel a bylo uvedeno odkud  a kdo je autor! Kdybych byl členem Rady ČTK tak by mne zajímal přesný důvod  počínání konkrétního redaktora, práce jeho nadřízeného a toho, kdo má na starosti editaci výstupů ČTK. Nám sice nulové tušení o procesech práce v  agentuře, ale  nechce se mi věřit, že nějaký redaktor, si jen tak něco, ze  své vůle pustí do světa jako oficiální sdělení ČTK. Takže tohle  selhání sotva bude selháním  / nebo snad  akcí?/ jednoho břídila. A pokud by  ČTK náhodou měla potřebu Kose a jednomu penzistovi – takto blogeru  amatérovi, který provozuje  malý portálek jako svojí sebeobranu proti  mainstreamovému  „žurnalistovi“  četkařského a českotelevizního typu, pak kontakt je k nalezení na hlavní stránce Kosy!

Více  detailů stížnosti Stanislava Humla na jeho blogu

http://humlstanislav.cz/snemovna/komentare/ctk-vyrabi-kachny/

Ještě přidám drobnou poznámku – kdybych byl Stanislavem Humlem, šla by další stížnost  k rukám Rady  Českého rozhlasu, protože  moderátorka Karolina Koubová prokazatelně  poškodila jeho pověst, když  v pořadu 20 minut s Janem Mládkem použila, bez ověření, zřejmě  výstup z informačního servisu ČTK. Už jsem včera psal, že proti té dámě nic nemám, ale nebude od věci, když  to příště bude prostě dělat lépe!

Tak tohle bychom měli. Ale tím včerejšek není  ani zdaleka  vyřízen! Parlamentní listy se k poslednímu zasedání  televizní Rady včera vrátily dalším článkem.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ma-CT-opravdu-narizeno-co-vysilat-od-EU-Hovorili-jsme-s-pany-z-televizni-rady-pote-co-jim-obcane-zprijemnili-jejich-schuzi-362785

Odvedly dobrou práci a hovořily  s některými členy tohoto, chce  se mi napsat podivného spolku, ale budu držet  formální linku  – vrcholného poradního a dohližitelského orgánu  České televize.

Pokud jste ten článek dosud  nečetli, věnujte mu těch potřebných 10 minut. To abyste  věděli, co si pánové a dámy  radní o nás vlastně  myslí. Ačkoli prý nás  zastupují!!!

Nejvýživnější je bezesporu radní Kratochvíl!  Ten se jednak domnívá, že  zpravodajství je objektivní, ale hlavně má opravdu zajímavý názor na ty, kterým se úroveň zpravodajství ČT  hrubě nelíbí a  přišli to do televize  Radě  říci.   Tady  z PL vezmu celou pasáž, abych to přenesl věrně:

Podle Jiřího Kratochvíla jde o lidi, kteří budou revoltovat vždy. „Jednou proti základnám, podruhé proti zpravodajství, potřetí budou revoltovat kvůli chlebu. Podle mého to jsou profesionální revolucionáři, takoví Che Guevarové, revolucionáři za každou cenu. Kdyby nebylo zpravodajství o Ukrajině, našli by si k protestům něco jiného. Zpravodajství České televize má svoje chyby, ale bylo by to divné zpravodajství, kdyby žádné chyby nemělo. Zpravodajství je velice složitá záležitost, velmi citlivá, půda v něm je vždy horká. Ale tahle skupinka by si vždy něco našla,“

Doznávám, že jsem se včera  spletl. Mockrát se mi to nestává. Domníval jsem se, že  normální koncesionář  , který si jde  stěžovat, jak je nakládáno s jeho poplatkem na veřejnoprávní televizi je, pro  nejméně některé radní, obtížný hmyz, který by měl být zticha  a platit.  Nyní vidím, že ten , kdo si dovolí mít na úroveň „zpravodajství“ a la  ČT, kde jsou možné i takové věci, že jednou je  jeden a týž člověk ukrajinský voják bojující proti teroristům, aby za chvíli to byl terorista osobně a mohu ho ujistit, že  to rozhodně není  nahodilý nonsens,  jak se může klidně   přesvědčit  v  archivu Kosy /rád mu s vyhledáním dalších podobných a  větších úletů pomohu/, už není ani zapšklý kverulant, ale rovnou profesionální revolucionář!  Sděluji panu Kratochvílovi, že  má štěstí, že to do Prahy  mám docela  daleko. Jinak bych  se byl jistě  účastnil také. Takže  po přečtení jeho, výše citovaného výroku, bych na něj okamžitě podal žalobu na ochranu osobnosti!  Tak , aby před soudem  dokázal, že  jsem revolucionář , profesionální k tomu  a tudíž také někým placený!

  O moc  lépe  z toho, co vyjevil pro PL nevychází ani Luboš Beniak. Ten má za to, že kritika zpravodajství není objektivní. Chybička prý se vloudila.

Po převratu jsem se živil, přes 20 let, ve financích. Tedy  sektoru, který je  velmi závislý na kvalitě  zpravodajství. Na jeho absolutní přesnosti a  pohotovosti.  A  něco takového jako předvádí ČT je prostě v tomto oboru naprosto nemyslitelné!!! Tohle kdyby zkusil finanční servis  Bloombergu nebo Reuters tak rychle zbankrotují!!! Dost by mne zajímalo, jestli by  Luboš  Beniak  byl tak  bezbřeze tolerantní, kdyby     stejnou „kvalitou “ trpěl“ servis o sjízdnosti silnic a on vyrazil na  D1 s  tím, že jako pohoda, všechno v klidu a najel tam na ledovku, kombinovanou s mlhou a  řetězovou velkou bouračkou. Protože je přece zpravodajství komplikovaná záležitost a  chyba se stát může!
A co že si myslí Luboš Beniak o těch, co přišli se  stížnostmi za veřejnost na zasedání rady?

„Myslím si, že jsou to hlasy okrajové. Rozhodně to není většina,“

Přeloženo do jednoduché češtiny  – prostě kverulanti! Jakkoli si dá záležet, aby to vzápětí relativizoval.

Korunu všemu ovšem nasazuje, dnes už slavný  radní Michal Jankovec! Kterého jasný a všem známý výrok pánové Beniak a Jankovec  se snaží  utlapičkovat, seč jim mluvidla  stačí. Tak ten  a konto svého blábolení o  mantinelech EU a  evropském humanismu a reakci, kterou to vzbudilo vyjevil pro PL:

„Kdyby vysílání České televize nedodržovalo zákony a Kodex, tak by jí komise Evropské unie mohla odebrat právo veřejného financování. Tohle jsem možná minule řekl příliš krátce a neobratně. Po sérii sms a telefonátů, z nichž některé byly výhrůžné, některé z ultrahnědého a jiné z ultrarudého spektra, zvažuji, jestli podniknu nějaké právní kroky. V žádném případě se ale tímhle nemíním nechat ovlivňovat ve smyslu svého rozhodování,“

Takže  vážení, vy kteří jste tomuhle  geniovi poslali nesouhlasnou sms  nebo dokonce zatelefonovali, tak Jeho Výsost  Poraděnko vás  má buď  za utra rudého nebo ultra hnědého  a  on zváží, jestli vás za   vaši reakci na jeho výrok o mantinelech pro ČT  bude žalovat!

Takže  když  to zrekapituluji – pro Kratochvíla  jsou nespokojenci profesionální revolucionáři, pro Beniaka  kverulanti a  pro Jankovce  náckové nebo nějaká zapomenutá odnož  Rudých brigád!  Tak tohle je podstatná část  Rady české televize.

Televizní téma ještě  dneska nepustím.  Viděli jste  včerejší hlavní zprávy na ČT?  Míním vstup Pepy  Pazderky z Kyjeva k výročí Majdanu? Pokud ne, pusťte si to z archivu  ČT zde:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/215411000100220

Pazderka jde na sklo v čase  4:35 a po počátečních reáliích o Porošenkovi se vrací k tzv. Majdanskému masakru  se  v  čase 6:06 dostává ke  střelbě  na Institutské ulici. A  prý jsou některé nové skutečnosti a prý je masakr  zahalen  tajemstvím. Aby  došel nakonec  k tomu , že  palbu nezačali Berkuti, ale  jakási skupina  ozbrojenců,, kteří začali pálit po policistech. Ovšem přesto poukazuje na to, že  tam naběhla berkutská černá rota, která střílela na neozbrojené demonstranty, aby  se nakonec  mezi demonstrujícími objevili také lidé s puškami a  ti začali prý na  Berkut střílet v sebeobraně!

Spadl jsem málem ze  židle, když to na mne valil . Takže  najednou Pazderka  zjistil, že  palbu nezačal Berkut, že  tam běhali neznámí ozbrojenci s  flintami, že demonstranti také pálili  na Berkut, ale  to už vlastně  v sebeobraně, protože  Černá rota  pálila do demonstrantů. Že by jako také policie  měla  nárok na sebeobranu?

Pazderkou jsem se zevrubně  zabýval   v jednom docela obsáhlém a vyzdrojovaném článku Kosy, po jeho naprosto neuvěřitelném interview  pro KyjevAktualne.cz

Konkrétně  zde:

Učtování se zlodějem času Josefem Pazderkou z České televize.

A za  centrální blábol jsem si tehdy z toho jeho rozhovoru vybral tuhle pasáž:

Podobnou prapodivnou „proměnou“ prošel i masakr na kyjevské Instytutské ulici z letošního února, ale i další klíčové ukrajinské události: ztratí se fakta, která se nehodí, a vzniká úplně nový propagandistický produkt, odpovídající zadání. Je chytlavý, jeho informace jsou složitě dohledatelné, a i proto funguje.

A konfrontoval ho s  časosběrným  dokumentem na  YouTube, který je setříhaný z reportáží pořízených západními televizemi, ale zejména  redaktory  ČT  z Kyjeva. Kde je naprosto průkazné, jak to tenkrát bylo. Aniž by  Pazderka  musel tzv. „nacházet nové skutečnosti“

https://www.youtube.com/watch?v=Xq50i7IwQbM

Takže  před pěti měsíci pro Pazderku procházel Majdan prapodivnou proměnou, kde se ztrácejí důkazy a  fakta, která  se nehodí  /a je zřejmé, kdo  nehodící fakta podle Pazderky ztrácí a vyrábí nový propagandistický produkt podle zadání!!!/, aby dnes Pazderka objevil nové důkazy, které tenkrát měl za rafinovanou ruskou a proruskou propagandu!!! A které dávno a  dávno mohl najít  v archivu Kosy o Ukrajině! Z produkce  BBC a  ARD.

Tak tohle pánové Kratochvíle, Beniaku a Jankovče je to kvalitní zpravodajství, s kterým vy jste tak spokojeni!Mimochodem  Kratrocvílovi bych chtěl ještě  sdělit jeden názor – až si milej pane ti profesionální revolucionáři začnou stěžovat na  chleba, tak vás  ujišťuji,  že  velmi rychle na těch Kavčích horách , v takovém případě skončíte. To není výhrůžka. To je konstatování.Jistá hlava,pomazanější lidem, co si stěžovali na chleba  kdysi doporučila, aby jedli koláče. Jak račte vědět.

A ještě poslední věc ohledně ČT- chci všem kosířům sdělit, že  díky iniciativě  jednoho z  vás  se asi velmi rychle posuneme  od  verbálních řečí ke konkrétním skutkům. Které bude moci vykonat každý, kdo bude  mít  chuť a zájem. Více nejspíše  v pondělí!

Je čas  se věnovat dalším věcem. včera jsem byl vysloveně  bombardován poukazem na  článek na Novinkách . cz  o  zprávě o Ukrajině, kterou si nechala vypracovat  britská sněmovna  lordů.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/362164-katastrofalni-nepochopeni-kremlu-britove-kvuli-ukrajine-tvrde-odsoudili-namesicnou-evropu.html

A  byl žádán o zaujetí nějakého stanoviska.  Což jsem měl v úmyslu tak jako tak.

Než tak učiním, sděluji, že  díky  kosíři PH  vám mohu předložit  link na  její celou nezkrácenou  verzi , tak , jak ji dostala britská horní sněmovna. Z mého hlediska  se k ní váží dva zádrhele:

1- má 123 stran

2- je  v angličtině. Takže  s ní nic nenadělám. Ale  leckdo z vás dost možná ano.  Pokud by si někdo troufl na nějaký  hutný výtah, jestliže tam jsou zajímavé věci, a já si myslím že  určitě , tak mu rád  dám na Kose tolik prostoru, kolik bude potřebovat. Takže  nyní ten link:

Click to access 115.pdf

Já, bohužel, musím vystačit  s  tím co uvedli Novinky.cz. Za klíčovou pasáž jejich výtahu pokládám toto:

Na pozdní výhrady Ruska tak začala EU pozdě reagovat. Britský dokument poznamenává, že ještě v listopadu 2013 nebyla EU ochotna vést s Moskvou dialog.

Když pak Janukovyč odložil podpis dohody, částečně kvůli ekonomickým sankcím, jimiž Rusko pohrozilo, nabídla EU Ukrajině půjčku od Mezinárodního měnového fondu ve výši 15 miliard eur, ovšem s podmínkou, že Kyjev přistoupí k reformám. Oproti tomu Rusové nabídli půjčku ve stejné výši bezpodmínečně.

Jakmile začaly protesty na hlavním kyjevském náměstí Majdanu, byli znovu všichni – EU, Janukovyč i Rusko – překvapeni, píše se ve zprávě. EU však začala tlačit na změnu a netrvala ani na dohodě, kterou za bouřlivých událostí v únoru 2014 za pomoci ministrů zahraničí Německa, Francie a Polska uzavřel Janukovyč s opozicí, když ji smetli ze stolu zástupci protestního hnutí na Majdanu.

Ruský prezident Putin se následně „rozhodl, nebo byl přesvědčen, toto odmítnutí interpretovat jako iniciované západními státy za účelem instalování poddajné vlády, která by byla připravena lobbovat za členství v NATO a možná odvolat dohodu s Ruskem o pronájmu (námořní) základny na Krymu“.

Kreml pak začal vnímat hrozbu radikálně jinak, když 21. února ztratil Janukovyč v parlamentu podporu a následně ze země uprchl.

Je li tohle hlavní sentence  té  britské analýzy, pak říkám – ano!

Jsou zde  naprosto přesně pojmenovány  klíčové body ukrajinské krize a  to až do odtržení Krymu!

1-EU jednala o přidružení Ukrajiny  k unii a  ignorovala ruské výhrady.

2-Janukovyč odmítl podepsat, protože  dohoda vedla k ekonomickému bankrotu Ukrajiny a EU navíc podmiňovala svou pomoc, zatímco Rusko ne.

3-EU  tlačila na změnu mocenských poměrů, ovšem když  byla mezi Majdanem a  Janukovyčem přijata  dohoda, vypracovaná  Německem, francií a Polskem a  jimi v  jejich zastoupení celou EU  také garantovanou, tak naprosto nehodlali vynutit její plnění  Majdanem. Tím se otevřela  cesta  k celému řetězu dalších událostí,  které vedli k anexi Krymu Ruskem, potažmo k občanské válce na Donbasu!!!

Není zde naprosto nic, co by Kosa nepsala  v podstatě  už  před rokem…

Jediné, co bych připomínkoval lordům je tato drobná  a významově  pro nás,ale nikoli Brity, vedlejší pasáž:

V krizi, která se pak začala odvíjet, nebyla evropská diplomacie dostatečně „aktivní a viditelná“ a nenašla strategickou odpověď. Na britské straně za to mohly dřívější rozpočtové škrty, takže Foreign Office (ministerstvo zahraničí) neměl po ruce dost odborníků na Rusko a relevantní analýzy.

Omyl Vaše lordstva. Já myslím, že  odborníci na Rusko i jejich analýzy  situace byli! Nejméně jednu mám v  archivu Kosy  Fakta  o Ukrajině a to hned  první odkaz v tomto archivu vůbec!

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zkuseny-britsky-diplomat-znalec-Ruska-Uz-dvacet-let-Zapad-zahani-medveda-do-kouta-Zacina-to-uz-vazne-pripominat-zacatek-prvni-svetove-valky-329316

Autorem není nikdo jiný než  britský velvyslanec  v Moskvě mezi roky  2004- 2008 Tony Breton. A  kdyby se ho byl někdo  včas  zeptal, byl by nepochybně býval sdělil s dostatečným předstihem  to, co komunikoval loni v srpnu. Stačilo se včas  a na správném místě se  správného člověka zeptat. Jenže se jaksi zdá, že  vrcholní představitelé EU a Británie  ignorují zásadně  ty, co jsou schopni myslet  jinak než mainstreamově. Ovšem k tomu zpráva lordů došla také!

Viz reakce britského zamini na analýzu  Horní sněmovny, jak ji odprezentovalo KyjevAktuálně ve své včerejší svodce:

10:00
 

Mluvčí britského ministerstva zahraničí v reakci na zprávu uvedla, že rozsah „neospravedlnitelné a nezákonné“ intervence Ruska na východě Ukrajiny nedokázal předpovědět nikdo.

„Vina leží výhradně na proruských separatistech podporovaných ruskými úřady, nikoli na asociační smlouvě EU s Ukrajinou. O tom, zda bude mít Ukrajina těsnější sociální, ekonomické a politické vztahy s EU, musejí rozhodovat Ukrajinci, nikoli Rusko.“

Zdroj:http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zive-patek-20-unora-ukrajina-rusko-separatiste/r~c1cb1102b80c11e498be002590604f2e/

Takže můj konečný závěr  o analýze je jednoduchý – pro mne dobrý, dost dobrý!

Když už jsme  se dotkli výkonů KyjevAktuálně.cz  včera,  tak si zase ukážeme  to jak si oni představují zpravodajství!!!

Oni o té zpravě  pro sněmovnu lordů, v jejich  svodce k Ukrajině, informovali takhle:

09:55
 

Británie a celá Evropská unie „katastrofálně selhaly“ při hodnocení ruských postojů k ukrajinské krizi, počínaly si jako náměsíční a podcenily hloubku ruského nepřátelství. Uvádí to zpráva evropského výboru britské Sněmovny lordů, o níž dnes informovala stanice BBC.

Ve vztahu ke konfliktu na Ukrajině se podle horní komory britského parlamentu Londýn „nechová aktivně a není dostatečně viditelný“. Britské ministerstvo zahraničí má zkrácený rozpočet a postrádá kvůli tomu analytiky a experty na ruskou politiku.

Obdobná situace panuje i v ostatních zemích EU, což způsobilo neschopnost zformulovat „autoritativní odpověď“ na ukrajinskou krizi.

Srovnejte si tenhle  informační paskvil s  tím, co si vybrali Novinky.cz!!!!

Pěkný link  opravdu výživného zpravodajství mi posla  také kosíř  LP.

http://www.sme.sk/c/7657319/turecko-a-usa-zacnu-spolocne-cvicit-syrskych-povstalcov.html

Prostě  cvičit  a vyzbrojovat  syrské protivládní povstalce  je  záslužná a absolutně  chválihodná demokratická  činnost! A to včetně znalostí o  debaklu a zhroucení státních struktur  v  Iráku a Libyii. podobnými muslimskými demokraty… Ovšem podpora  ukrajinských povstalců je hrubým porušením  všech možných zákonů, včetně zákona  gravitačního a  Archimedova…

Několikrát jsem včera také dostal následujíc video:

V populární německé  talk show Guenthera  Jaucha  v ní vystupuje  ukrajinský velvyslanec  v Německu. A Jauch si ho okamžitě podá, když mu ukazuje  nácky z Azova v plné kráse. A chce komentář, jak to s nimi je. Video je  v němčině, s anglickými titulky.A  stojí za to. Pan velvyslanec je  v pohodě- jsou to naši kluci, jsou součástí armády  a pod její plnou kontrolou  a kdyby nebylo jich, tak nás Rus  zabral, ale žádný strach, generální štáb je kontroluje. No tak pokud  vím, štráfbatalion Azov  patří k těm, které si právě vytvořili svůj nezávislý generální štáb a odmítají poslouchat ten kyjevský…Nácky ovšem zůstali i nadále.

Ještě se vrátím ke svodce  KyjevAktuálně. Je tam jeden pozoruhodný názor. Sdělený velkým kámošem  Saši Vondry -exgenerálním tajemníkem NATO Robertsonem. Kalousek tvrdí, že spolu pekli ti dva pandury – pan exgenerální NATO má za to, že  se Ukrajina neměla vzdávat  jaderných zbraní!  Kdyby je měla, tak by  zřejmě,   snad Robertsonovým souhlasem? nyní mohla, podle návodu  Tymošenkové spálit  ty  untermesche  na svém východu v atomovém ohni! Nic jiného si nezaslouží!  A tohle byl organizační šéf  NATO!

Kdyby  snad  někdo říkal,že  že  to byl ojedinělý  úlet nějaké Tymošenkvé, tak zde je  totéž  od jednoho z ukrajinských vládních  poskoků- má to české titulky:

Porošenko je  zjevně  v těžké křeči. Alespoň podle toho , s  čím včera vyrazilo ve svém článku iDnes, na který mne upozornila kosířka Edita:

Budu citovat  jádrové sdělení:

Petro Porošenko ve čtvrtečním telefonátu s Vladimirem Putinem, Angelou Merkelovou a Françoisem Hollandem prohlásil, že středeční dobytí strategicky položeného města Debalceve bylo v rozporu s dohodou, které státníci minulý týden dosáhli. „Nepředstírejte, že to, co se v Debalceve stalo, bylo ve shodě s minskou dohodou,“

Zdroj: :http://zpravy.idnes.cz/mirove-jednotky-osn-na-ukrajinu-daf-/zahranicni.aspx?c=A150219_074224_zahranicni_skr,

Netuším, co mu Merkelová, Hollande nebo Putin odpověděli. Kdyby  byl zavolal vlkovi, byl bych mu odpověděl cosi ve  smyslu – kdo lže, Porošenko, musí počítat  s tím,že ta lež bude mít  pro něj těžké následky. Neříkal jsi nám výslovně, že  Debalcevo není obklíčeno  a  máš  situaci pod kontrolou, takže  není potřeba speciálně  tuhle kauzu projednávat?

A pěkný link mi také poslal Germanicus. S ještě lepším komentářem:

https://www.youtube.com/watch?v=aKHeC0BNRzo

-Předevčírem 17.2. Putin mluvil v Budapešti. Krátce se i zmínil o Donbasu, respektive o Debalcevu (ale nejmenoval). Neodpustil si malou jedůvku směrem k Porošenkovi. Něco v tom smyslu – „porážka je vždycky těžká, ještě těžší je přiznat porážku, zvlášť když je od bývalého (doslova včerejšího) horníka a traktoristy“.  V jednoduché češtině  bych tomu rozuměl asi takhle: Jó horníci jsou tvrdí chlapi, kór na Donbase, tam se ještě hodně uhlí rube růčo sbíječkama jako za Stachanova. A traktoristi…, jó to jsou často nejlepší řidiči tanků a bévépéček, jak osobně víme z kdysi z vojny….

No a na závěr informace o Řecku, kterou znáte -Řekové se předběžně ohnuli. Přesně podle mého odhadu, že  MinskII je pro ně prostě hodně  špatná zpráva. Já osobně si myslím, že  Debalcevo, možná  bez jakéhokoli protestu, prostě  prošlo kvůli dolisování Řecka do žádoucí podoby. Jenže  současný  řecký úvěr byl prolongován jen o 4 měsíce. A myslím, že  Syriza to schytá těžce doma, takže  za několik týdnů  začne tahle kauza  znovu. A kdo ví jak to mezi tím bude vypadat na Ukrajině a s Ruskem.  Současná dohod a nic nemění na  skutečnosti, že  Řecko ten dluh prostě nikdy nesplatí!

  Tak zase zítra!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.