Kdy zakážou Kosu?


Na tenhle příspěvek se chystám už více než  měsíc. A pořád jsem ho odkládal. Možná proto, že jsem podvědomě  správně tušil, že  mi bude přibývat nový a nový materiál k jeho vyzdrojování. Což se, bohužel, potvrdilo a  potvrzuje. Nicméně  předevčírem byl můj mail zavalen upozorněním  na následující  rozhovor  s Alexanderem Tolčinským na Parlamentních listech.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Omezit-svobodu-slova-na-obranu-pred-propagandou-Ruska-Bude-to-nezbytne-nutne-rika-rozhlasovy-expert-Alexander-Tolcinsky-363208

Za jeho klíčovou pasáž  zjevně  redakce PL i já považujeme  tuto odpověď  Tolčinského na otázku PL:

Někdejší vládní zmocněnec pro americký radar v Česku Tomáš Klvaňa píše dokonce o výrazném vlivu ruské propagandy u nás a tvrdí, že jí dávají prostor i „bojácná“ veřejnoprávní média a celá země se odchyluje od západní orientace, což je prý politikům buď jedno, anebo se na tom přímo podílejí. Pokud podle Klvani česká občanská společnost postupnou rusifikaci nezvrátí, pak amen s námi… Co o tom soudíte? Je nutné omezit svobodu slova v zájmu „obrany před ruskou propagandou“?

Domnívám se, že to bude nezbytně nutné. Ruská média také vysílají do Česka a Moskva tu má své stoupence. Viz nedávné vstoupení Jana Petránka o oprávnění anexe Krymu, nebo Jiřího Vyvadila, který své neznalosti nahrazoval vulgárním chováním k moderátorce ČT.

Takže  někdejší Mr. Radar, který nám tvrdil,  že  protiraketový radar je pro bezpečnost České republiky před raketovým útokem samozřejmě  z Iránu nebo Severní Koree!!!!, naprosto nezbytný, má za to,  že se  republika odchyluje od  západní orientace a kdysi diplomat a kdysi také výborný rozhlasový zpravodaj z Balkánu, je natolik z toho vyděšený, že je názoru bude nutné omezit svobodu slova….

Kdyby  šlo jen o dva  chlápky, kteří mají, řízením osudu přístup do medií, bylo by mi to úplně jedno. Klvaňa  se svou expozicí ohledně radaru náležitě  a řekl bych – doživotně, znemožnil a pokud  Alexander Tolčinský  ho hodlá následovat , je to jeho problém. Mně  jeho neuvěřitelný výlev , s omezením svobody slova kvůli něčí propagandě!!!!, abych  tu  absurditu  dohnal do konce – co tahle  pane Tolčinský vyříznout  všem, kteří té propagandě podlehnou, rovnou jazyk a k tomu  useknout  tu ruku , kterou píší, aby tu propagandu určitě nemohli šířit  dál?  To by přece bylo absolutní vyřešení problému, ne?

ˇA.. já zapomněl, vy budete  jistě  demokrat !!! a humanista! Sic!  Demokrat, který chce omezit ten úplně  nejzákladnější pilíř demokracie  – svobodu slova a  brvou při tom nehne. Ale jistě jste ten humanista – takže  co jako navrhujete, když někdo se omezit nenechá? Pokutu? Nebo to bude v base natvrdo? Nebo zbaven svéprávnosti?  Tak tohle všechno jsme tu měli už za bolševika, vzpomínáte? Můžete mi sdělit, v čem by tedy  byl nějaký rozdíl proti tenkrát a dnes?  No možná, že by to bylo v rovině  zákazu přístupu k internetu.. Ale  to jsme tu za bolšána měli přece taky. Zákaz přístupu k západnímu tisku…Takže  jak pane  Tolčinský?

Ale jak říkám, tohle byla  jen poslední kapka, která mne donutila  včera pozdě večer sednout zase ke klávesnici.. Dostalo mne u Tolčinského něco, co se svobodou slova přímo nesouvisí – totiž  drzý  a  nabobský nájezd  do Jana Petránka a Jiřího Vyvadila. Toho Petránka  jsem tu už odprezentoval a většina z vás jej četla. Znovu ho dávat nebudu.  Ale s gustem dám to video kdy  tv superstar  Tvarůžková před  3/4 rokem, tuším, že  20.5.2014,zpovídala  Jiřího Vyvadila.  o je kino non plus  ultra!!! Groteska super extra  klasy! Věřte mi.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-ct24/214411058040513/video/

Dejte si čas a pusťte si ho. Uvidíte  sebevědomou, namistrovanou holčinu- mainstreamovou  intervjůvku, která zřejmě  chce  vyhrát příští olympiádu. Jestliže tam nově bude zavedena  disciplina  – skákání do řeči a tvrdě trénovala na stupně  vítězů ,  když zkoušela  advokáta  Vyvadila  z ukrajinských, krymských a opolčenských reálií.  A nedokázala  za 25 minut pochopit a  akceptovat jednoduchá  Vyvadilova tvrzení:

1-Ukrajina se nedá zachránit

2-na Ukrajině bude hodně zle

3-na Ukrajině bude velká válka.

4-na začátku všeho byl Majdan

5- Majdanu se zmocnili grázlové a podle toho všechno dopadlo.

Tvarůžková prostě měla své zadání. Vyvadil s ní měl svatou trpělivost. Ovšem ryzí demokrat a zřejmě i lektor  slušného chování  Tolčinskýto viděl, připomínám- takhle:

Jiřího Vyvadila, který své neznalosti nahrazoval vulgárním chováním k moderátorce ČT.

Kdyby  to řekl loni v květnu, pokrčil bych rameny. Každý z nás  má právo vidět a  chápat  věci po svém.  Nicméně  dnes, po devíti měsících kruté občanské války na Donbasu  konstatovat, že Vyvadil osvědčil neznalost? A kdy je zřejmé, kdo z dvojice  Vyvadil Tvarůžková byl tenkrát v obraze  a kdo za obecního prosťáčka, který základní nevědomosti nahrazoval naprosto  nepřijatelným, povýšeným až přidrzlým chováním a obrovskou servilitou vůči.. vůči komu? Jo radní Janouškovec, EU  a evropský humanismus… Takže  servilitou vůči jedině správnému názoru.

Ten problém je, po hříchu,  daleko větší a horší. Než  nějaký Tolčinský a Klvaňa  a jejich těžce  papalášské a  elitářské názory a nějaké  intervjůvky  Tvarůžkové! Těm by se šlo vysmát  a nebo je ignorovat. Ale  poprvé jsem se, ohledně omezování svobody,  vyděsil, když jsem četl na přehledu tisku tohle:

http://echo24.cz/a/i2pyr/ctverice-statu-eu-vyzvala-k-obrane-pred-ruskou-propagandou

To bylo 9. ledna. Kdy s tzv. ruskou propagandou, protože začala do Británie vysílat jakási ruská TV Sputnik, vyjeli  ministři zahraničí Británie, Dánska, Litvy a Estonska.  A prý se s tím musí něco dělat! Na  úrovni EU.

Co všechno tyhle  čtyři státy  navrhují jako řešení a s čím vším mají problém a  co s  tím asi tak zamýšlí bruselští pomazaní se dozvíte na následujícím linku z bratislavské Pravdy.

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/342516-s-propagandou-proti-moskve-unia-neuspeje/

Já z toho článku vytáhnu něco, co  autor  asi vložil celkem nedopatřením, alespoň podle celkového vyznění článku:

„Podľa súčasných prieskumov napríklad 69 percent Nemcov veľmi málo alebo vôbec nedôveruje médiám a tieto čísla sú ešte nižšie, keď ide o informácie o dianí na Ukrajine a v Rusku,“ pripomenul pre Pravdu Fabian Burkhardt, expert na východnú Európu z Mníchovskej univerzity. Podľa odborníka má EÚ problém už v tom, aby sa vôbec vedela ukázať občanom v pozitívnejšom svetle.

Což  je podle mne jádro problému – že stále  více lidí v EU NEVĚŘÍ  oficiálním zdrojům a tzv. zavedeným sdělovacím prostředkům. Mají, dle mého názoru k tomu víc  než dostatek důvodů. Stačí se podívat na to video Vyvadil- Tvarůžková a přečíst  hodnocení od Tolčinského…Jako na dokonale ilustrativní mikrovzorek.

Ovšem onu naprosto bezprecedentní hrozbu  ruské propagandy  vnímají  jako smrtelné ohrožení  samozřejmě i ve Spojených státech! Viz:

http://slovak.ruvr.ru/news/2015_01_23/BBG-televizia-RT-je-rovnako-nebezpecna-ako-Islamsky-stat-9731/

Je to krátké, budu  to většinově  citovat !

Bývalý šéf NBC News Andrew Luck, ktorý bol nedávno vymenovaný za predsedu Správnej rady pre otázky vysielania v USA (BBG), vyhlásil počas interview pre New York Times, že činnosť spoločnosti Russia Today (RT) predstavuje pre USA rovnakú hrozbu ako Islamský štát.

 

Takže  šéf  amerického státního úřadu  vidí vysílání Rossia Today  stejně nebezpečné jako Islámský stát?  Opět vzpomenu na  bolševika. Když  jsme poslouchali Svobodku, BBC nebo Hlas  Ameriky, tak komouš mluvil jen o štvavých vysílačkách. Nikdy jsem u něj neslyšel,  že  by například  definoval Svobodku jako  ekvivalent  divize SS Totenkopf!  CNN, BBC, NBC, FOX News a desítky, ba stovky  dalších, jsou dneska  běžně  dosažitelné na  satelitech a samozřejmě i v Rusku.  Zatím jsem nezaznamenal informaci, že by Rusko nějak hodlalo omezovat jejich příjem, jestli to tedy vůbec lze.

Podobně je to s přístupem na jejich internetové stránky, twitterové účty  a tak podobně…   Pamatuje  si ještě  někdo  konferenci v Helsinkách  a koš  zabývající se tam lidskými právy  a kapitolou o svobodném přístupu k informacím? Zdá se, že máme  co do činění s polovodičovým přístupem k tomuto problému. Prostě princip diody – informace potečou jen jedním směrem. Na obranu demokracie! Ale  jde o televizní vysílání. O to nejde. Kosa  nikdy vlastní televizi mít nebude. Takže mi to může  být celkově jedno. Ale Tolčinský mluvil o omezení svobody  slova… A to ještě daleko drastičtější rozměr! Takže já myslím, že  má na mysli internet. Především.

On  sice mluví o ČR, ale  nepohodlné weby a to hodně  se, najdou i v samotných Spojených státech.  A  hořím zvědavostí, jestli bude zakázán třeba server RINF Alternative  News. Ten si onehdá o Ukrajině a  tamní válce dovolil napsat článek s názvem:

Ukrajina 2014 jako nejvíce  utajovaná a informačně deformovaná událost na světě

K nalezení zde:

http://rinf.com/alt-news/featured/censored-news-story-2014-____what_____/

Tolčinský, Klvaňa a podobní by briskně odpověděli – no jo, to bude nějaká buď Moskvou financovaná propaganda nebo nějací naivové, kteří se stejně jako ty, vlku nechali oblbnout / já dodávám – spolu s Helmutem  Schmidtem, Helmutem Kohlem a  mladým Augsteinem/  zákeřnou  ruskou demagogií!

Vřele  všem doporučuji navštívit seznam autorů, kde jsou i krátké životopisy. K nalezení zde:

http://rinf.com/alt-news/about-us/

 

Jenže  co jsou nezávislé weby  proti  takové mnichovské bezpečnostní konferenci?!  Nic a přece! Konference , jak víte, proběhla  nedávno. A hlavním tématem tam byla Ukrajina,  vztah k Rusku. Nikoli však jediným. Tématem, o kterém jste neslyšeli a nečetli, respektive  subtématem i zde byla  RUSKÁ PROPAGANDA! V obšírném článku o tom referuje  FAZ- zde:

http://www.faz.net/aktuell/politik/sicherheitskonferenz-2015/der-ungleiche-kampf-um-die-deutungshoheit-13417093.html

Na konferenci  prý si bezradně lámaly  hlavy  vedoucí  světoví bezpečnostní politici  západního světa  co dělat s tím, že  ruská strana   rychle v  informační válce  získávala na vrch  a  to ještě před  tím, než vlastně  konflikt Rusko -Západ  opravdu vypukl.

K danému  tématu se vyslovila osobně  kancléřka!  Která  měl a říci toto:

 

Musíme se nějak popasovat s dezinformacemi, infiltrací a znejistěním a vyjádřila znepokojení  nad  tím, jak snadno lze  informačně  znejistit naši společnost!!!!

A tohle téma rozhodně nebylo nějakou okrajovou záležitostí!  Byly  mu věnovány  hned celé dva  diskusní panely a tady budu přesně  citovat, co bylo jejich náplní:

V centru jejich pozornosti stála  ruská informační válka  , respektive  cílená setba  pochybností. Je to psychologická válka, která, s ďábelskou šikovností,  cílí na  samé srdce otevřené společnosti – hledání  společné pravdy   a  vědění!!!!!

Těm úplně nejstarším kosířům tyhle věty musí připomenout  jistého Urválka, těm o maličko mladším Václava Kopeckého, těm ještě mladším Vasila Bilaka a těm ještě ještě mladším pak Miroslava  Štěpána. Koho těm úplně  nejmladším?  No to je jedno.

A prý se o to stará celá armáda blogerů, webových stránek, a televizních vysílačů., které líčí  věci ve světě  z pohledu Moskvy!

Aby  nakonec  vševědi z mnichovských panelů došli k následujícímu závěru /doslovný překlad/:

Strategie  /ta  ďábelská Moskvy – pozn. vlk/ sází na instrumenty, které byly  do teď  spojovány s nadějí  na polepšování společnosti a které pomáhaly bourat režimy: globální síť , blogy  a sociální sítě.  Ale  tam , kde  získávala  hlas opozice, může  zrovna tak  působit propaganda sloužící nějaké ideologii, nějakému režimu  nebo dokonce teroristické skupině.  Web může  být  vynikajícím zesilovačem  práva, ale  zrovna tak může  být perfidní zbraní  bezpráví!

Takže jsme u internetu! Nakonec. Perfidní zbraň to může  být.!

Co že  to říká ten expert  z mnichovské university, kterého citovala , mimoděk, bratislavská Pravda? Kterého nejspíš i když je z Mnichova, zapomněli /pochopitelně/ na konferenci v Mnichově  pozvat?  Zopakuji to:

„Podľa súčasných prieskumov napríklad 69 percent Nemcov veľmi málo alebo vôbec nedôveruje médiám a tieto čísla sú ešte nižšie, keď ide o informácie o dianí na Ukrajine a v Rusku,“ pripomenul pre Pravdu Fabian Burkhardt, expert na východnú Európu z Mníchovskej univerzity. Podľa odborníka má EÚ problém už v tom, aby sa vôbec vedela ukázať občanom v pozitívnejšom svetle.

No já to podám, ve své jednoduché češtině, ještě  jinak:

A co takhle  paní Merkelová a  spol. porazit ruskou propagandu tím, že  bude  vysílána tištěna  a obecně  šířena  pravda?  Zejména pravda?

Pak bude mít ďábel Putin a jeho pomahači dokonalé utrum a  vlk bude moci Kosu  hodit zase do kůlny  a  věnovat se úplně jiným věcem?  A udělal by to sakra  rád.

Jenže  mám dojem, že  opravdu žijeme  v diodovém informačním světě – co se nám hodí, je svobodně šířená informace, co se nám nehodí, je nepřátelská propaganda! Bez ohledu na to, jaká jsou objektivně  zjistitelná a ověřitelná -FAKTA!

Tohle je  celý problém a nic  jiného  -Frau Merkel Andrewe Lucku, ministři zahraničí  Británie, Dánska. Lotyšska  Estonska a  experti mnichovských panelů! O Klvaňovi a Tolčinském, potažmo Tvarůžkové – nemluvě!

Zdá se, že  internet a jeho svoboda má, tak nějak na kahánku. Nikoli v Číně, jak jsme  dosud  četli. Ale  v  našem reálném světě!

A  aby bylo ještě hůř, tak už se našli takoví, kteří mají potřebu iniciativně  nabízet,bohužel nikoli švestičky  z vlastní zahrádky, ale  podezřelé weby. Jednoho takového jsem tu odprezentoval minulý týden. Který ostřížím zrakem  hodnotí  vhodné a nevhodné weby. A pečlivě vede jejich seznamy. Prostě takový nějaký  bývalý zastydlý a  zapomenutý  PS VB.  Mladší nechť požádají  pamětníky  o vysvětlení té zkratky.

Toho lze  brát s nadhledem.  Ovšem zkuste    si otevřít  následující link na  server, který  jaksi prý provozuje  nezávislou žurnalistiku.

http://echo24.cz/a/iCMeA/prezident-disident-zeman-prokremelske-weby-tlaci-na-pilu

Nechám na  vás, co si budete  myslet o panu Ševelovi a  jeho článku na Echu 24  z 2. ledna  2015….

Pan Ševela  se opravdu nešetřil, aby  dal dohromady  seznam   autorů a hlavně  webů , kteří a  které, budu ho citovat:

Tyto servery se navzájem kolegiálně doporučují a vzájemně odkazují na své stránky. Spolu tak tvoří nezanedbatelný blok vytrvalé masáže plné polopravd, holých výmyslů a paranoidních vizí s jedním společným jmenovatelem: zlotřilý Západ ubližuje chudákovi Putinovi a jeho lidu (s dovětkem: Jenže Západ ještě uvidí!).

Aby  všechno,   ve stylu  Milouše Jakeše  v Červeném Hrádku  – vzpomeňme, pane Ševelo na jeho:

…paní Zagorová, je to milá holka, všechno, no ale ona už tři roky po sobě bere 600 tisíc každý rok. A další, ne 600, milion, dva miliony berou, Jandové a jiní.“..

 korunoval, opět cituji:

Loni v létě získali západní novináři (například ze Süddeutsche Zeitung či z Buzzfeed) nepřímé důkazy o tom, že Rusko organizuje a platí tisíce lidí, kteří cíleně vstupují do internetových diskusí západních médií a propagují tam kremelský pohled, například na rusko-ukrajinský konflikt.  Rusko se na informační válce rozhodlo nešetřit. Propagandistická ruská televize RT vysílající po celém světě získala loni od státu 6 miliard korun, desetkrát víc než v roce 2005 a o 40 procent víc než loni.

Kdo financuje „nezávislou žurnalistiku“ na webech, které se z roku na rok náhle proměnily v obhájce ruské politiky, jasné není. Jejich zakladatele se odkazují buď na investory, kteří nechtějí vystoupit z anonymity, nebo na dary čtenářů či vlastní úspory.

Kosu sice jaksi opomenul jak ten zastydlý PS VB,tak pan Ševela, nicméně – já začínám tak nějak řešit otázku – kdy zavřou Kosu?

Snaha  pídit  se po průkazných informacích je evidentně  problém.

Doufám, že jsem nyní jen tak trochu paranoidní….

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.