Ukrajinská svodka ze dne 24.02.2015


pro https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali Ernest, MP a vlk s přispěním dalších

Ernestova část:

Všechny texty bez označení zdroje jsou převzaty z     vk.com/strelkov_info

23.02.15 Zpráva domobrany.

Domobrana očistila od okupantů Piščevik a Pavlopol poblíž Mariupolu. Okupanti nedokázali udržet tyto osady na dlouhou dobu.“

Original: https://pbs.twimg.com/media/B-i9afTIEAAUzwH.jpg

Original: https://pbs.twimg.com/media/B-i9apuIgAAAOxp.jpg

 

23.02.15 23:22. Zpráva domobrany:

K 21:45 rajonu Kirovskij v Doněckuletiště byl pozorován dron, také byla slyšet střelba v oblasti DK Kujbyševa. Podle informací od místních obyvatel o 21:20 v Popasnoj bylo slyšet silnou kanonádu z kontrolního stanoviště ukrajinské armády. Ostřelovány byly pozice ukrajinské armády v blízkosti Písků, Vodjanoje, Krasnogorovky, Avdějevky, šachty „Dutovka.“ Byla pozorována zvýšená aktivita letectva Ukrajiny.
Několik
letadel startovalo z letišť v Dněpropetrovsku a Čuguevu. Nejméně desítka bojových letounů, včetně šesti Su-25. Také transport An-26 ze stejných letišť odletěl do Kramatorsku a zpět. Ve večerních hodinách, další An-26 byl vyložen v Kramatorsku a odletěl směrem na Čugujevo.
Rovněž se během dne doplňovala munice na palebných pozicích ukrajinského dělostřelectva. Kolony se pohybovaly směrem k Artěmovsku, Konstiantinovce, Krasnoarmějsku„.

Zpráva Andreje Krasnoščekova:

„V Doněcku se poprvé dnes do centra města donesl silný zvuk dělostřelectva, a možná i exploze.“

 

23.02.15 23:44. Poslal dopisovatel s volacím znakem „Stěp„.

„Ukrajinská armáda ostřelovala okraje Doněck a pozice domobrany v blízkosti letiště, domobrana DNR sestřelila dron ukrajinské armády. Na počest Dne obránce vlasti v Doněcku by slavnostní ohňostroj. Ukrajinská armáda se pokusila narušit oslavu, při hluku ohňostroje provedli minometný útok na pozice domobrany u letiště z okupované Avdějevky a ostřelovali z těžkého dělostřelectva z Gladkovky osadu Okťjabrskij a Pastichovku v rajonu Kyjevskij. Celkem bylo zjištěno šest salv na osady. Také v rajonu Kirovskij prováděl průzkum dron nepřítele, který byl sestřelen“.

 

http://korrespondent.net/business/economics/3483162-rossyia-narushyla-bruisselskye-sohlashenyia-po-postavke-haza-naftohaz

Rusko porušilo bruselské dohody o dodávkách zemního plynu – Naftogaz
Korrespondent.biz, dnes, 19:33

Naftogaz vyžaduje od Gazpromu vysvětlení neplnění žádosti o dodávku zemního plynu.


Naftogaz Ukrajiny apeloval
na Gazprom s požadavkem vysvětlit nedodržení dodání  objednaného předplaceného plynu dne 22.února. To uvedla tisková služba Naftogazu večer v pondělí 23.února
Poznamenává, že společnost namísto objednaných 114 milionů metrů krychlových plynu na základě smlouvy s Gazpromem, bylo dodáno pouze 47 milionů metrů krychlových.

 

02.24.15. 00:55. Poslal místní obyvatel.

„V Doněcku je slyšet silná kanonáda. Slyšel jsem, že i k nám (Kujbyševskij) přiletělo s něco těžkého, otřásl se celý dům. V 00:45 došlo k silnému výbuchu.“

 

24.02.15 Zpráva novinářů.

„V Doněcku se konala tisková konference Alexandra Zacharčenka poprvé poté, co byl zraněn Premiér DNR se setkal s novináři. Když se ptali na zdravotní stav Alexandra Zacharčenka odpověděl lakonicky: „Nedočkají se!

Vůdce DNR uvedl, že návrhem na zavedení mírových sil na Ukrajino Porošenko vlastně  podepsal kapitulaci. V Debalcevu bylo získáno tolik trofejí, že se stále ještě odváží auty, jen pouze tanků bylo získáno 170. Během bitvy o Debalcevo domobrana ztratila něco málo přes 30 lidí, řekl Zacharčenko. Řekl také, že u Debalceva je ještě asi 500 ukrajinských vojáků. Jak premiér DNR řekl, domobrana je stále vytahuje ze sklepů, jsou polozmrzlí. „Poskytujeme jim nezbytnou pomoc“ cituje TASS„.

 

24.02.15 Poslal dopisovatel s volacím znakem „Bela Čiao.“

„Předběžné výsledky:. Jaké jsou vyhlídky na rozhodujícího útoku domobrany Novorossii. Obyvatelé Avdějevky, Mariupolu, Kramatorsku, Slovjansku a dalších měst bývalé Doněcké oblasti čekají osvobození od ozbrojených sil Ukrajiny. Na jihu zaseknutý pod Širokinem prapor „Azov“, který skoro rok shromažďuje neonacisty z celé Evropy, nese těžké ztráty pod palbou dělostřelectva domobrany. Je domobrana Novorossii v nejbližší době schopna obsadit Mariupol?
Pravděpodobně je, vzhledem k válečn
ým trofejím, kterým se podařilo získat v průběhu čištění „debalcevského kotle.“ Jsou teď „bohatí“.
A to jsou jen předběžné výsledky čištění kotle (ještě pár dní bude prohledáván, ale začít počítat výsledky mohou nyní).

Kolegové uvádějí, že během operace likvidace kotle bylo získáno trofejí: 80 tanků (vyšlo z kotle asi 15, a zbytek zničen); více než sto bojových vozidel pěchoty a obrněných transportérů různých modifikacích (vyšlo z kotle 50).
Domobrana se zmocnila více než 50 dělostřeleckých systémů ráže 122 a 152 mm a více než 500 tun munice k nim; asi 15 raketometů BM-21 „Grad“; obrovské množství ručních palných zbraní, těžké kulomety, RPG a RPO a střeliva k nim.
Z kotle, podle prezidenta Poro
šenka, vyšlo asi 2500 ukrajinských vojáků. Pokud si pamatujete, celkový počet vojáků v kotli byl asi 8000, to není „vítězství„.
Podle
rozvědky domobrany v kotli zůstává v terénu ještě téměř tisíc vojáků, vyhnaných z opevněných oblastí, roztroušených a demoralizovaných. Několik stovek zajatců, osud ostatních málo předvídatelný. Přidejte k nim dezertéry.
V Debalceve Ukrajina ztratila nejméně jedn
u pětinu veškeré své vojenské techniky (a domobrana velkou část z ní dostala ve formě trofejí, což ji posílí). Přitom v tomto „nástupním prostoru“ byly soustředěny značné síly ukrajinské armády, všetně BTG, které trénovali instruktoři z NATO (tyto jednotky měly zvláště těžké ztráty).
Ve skutečnosti, podle Zacharčenka, téměř všechny boj
eschopné jednotky kárné skupiny byly vyřazeny. Na zalepení děr v obraně fronty kyjevský režim naléhavě posílá dokonce pracovníky hlídkové služby policie.
Další důležitý fakt. Mobilizace na Ukrajině provedena
z 20 procent, to znamená, že ve skutečnosti byla neúspěšná. A v Doněcku a Lugansku se dobrovolníci netrhnou.
V této souvislosti je zřejmé, proč
kyjevský režim, který půl roku bez zábran ostřeloval města Novorossii, najednou začal mluvit o zavedení mírových sil OSN – jen vnější zásah zachrání Ukrajinu od dalších těžkých porážek.
To je
to, co se týká vojenské situaceje maximálně příznivá pokračování útoku vojsk domobrany. Ale je tu také politickou situace, mezinárodní faktor.
Po „hrdinské
m a vítězném stažení vojsk“ Porošenko a jeho tým začal křičet hystericky o naléhavé potřebě vstupu mírových sil OSN. To je jediná věc, která může zachránit dnes spálenou kůži kyjevské moci.
Nicméně
možné zavedení mírových sborů – to není práce na jediný den. Musí být nejprve rozhodnuto, pak přidělené finanční prostředky, shromážděné jednotky a tak dále. Například, v podobných případech, vstup německých a francouzských příslušníků mírových sil do Mali a Středoafrické republiky trval osm měsíců až jeden rok.
Proto, čas a příležitost pro rozhodující útok na nepřítele v Novorosssii
je. Z „debalcevského kotle“ se otevírá cesta k Artemovsku. Na sever.
V určitém uspořádání
se do novéhokotle“ může dostat Avdějevka. Toto město musí být osvobozeno v první řadě, protože zde je rozmístěnPravý sektor“, který beztrestně loupí a znásilňuje obyvatele tohoto průmyslového města. O Mariupolu jsme už mluvili.
Zatím
je převaha pevnosti a morálky na straně domobrany.

 

24.02.15 Zpráva novinářů.

Domobrana našla další opuštěnou dislokaci ukrajinských okupantů s obrovským množstvím trofejí a střeliva. Domobrana Novorossii dostala baterii houfnic MSTA-B a mnoho kamionů munice. Navíc domobrana nalezla důkaz přítomnosti polských žoldáků v těchto pozicích. Takové velké množství trofejí domobrana nezískala ani při porážce letního kotle“.

http://vk.com/video-57424472_171277998?list=5eed309ece6f945942

 

24.02.15 Zpráva domobrany.

„Situace je napjatá, ukrajinská armáda dále ostřeluje a provádí diverzní a průzkumnou činnost. Ukrajinští okupanti na několika místech pokračují v porušování dohod z Minsku.
Byly provedeny jaké útoky na pozice domobrany z ručních zbraní. Kromě toho, z palebných pozic, které se nacházejí v blízkosti obce Opytnoje a Avdějevka, s použitím konvenčních dělostřeleckých zbraní a tanků, současně ze dvou směrů, ostřelovali pozice domobrany v oblasti Letiště Doněck. Zachovávajíc podmínky příměří, obránci Donbasu na provokace neodpověděli a nezahájili odvetnou palbu. Podle rozvědky DNR, příznaky odvodu ukrajinských těžkých zbraní a techniky na dohodnutá stanoviště, nebyly pozorovány. Hlavní snahy okupantů byly zaměřeny na udržení předtím držené pozice a doplňování zásob a střeliva nezbytného k provedení dalších nepřátelských akcí a provádění diverzní a zpravodajské činnosti„.

 

24.02.15 Přidali novináři.

„16. konvoj s humanitární pomocí do Donbasu ruského ministerstva pro mimořádné události přijel do rostovského regionu. Kolona dnes ráno přijela z noginského záchranného centra MČS RF. Auta pojedou do Kovalevky, kde se bude tvořit na území donského záchranného centra MČS další kolona s humanitární pomoci pro lidi z LLR a DNR. V regionu Rostov se k automobilům od Noginska připojí auta z jiných ruských regionů. Většinu nákladu tvoří jídlo, léky, věci denní potřeby a další zařízení pro přežití obyvatelstva Donbasu. Ministerstvo uvedlo, že kolona v oblasti Rostova bude dokončena v blízké budoucnosti, a pak pojede do Doněcka a Luganska, za dodržování všech mezinárodních pravidel. Z Doněcka a Luganska bude humanitární pomoc distribuována do nejvíce postižených obcí. To bude 16. kolona MČS. Dříve, od poloviny srpna 2014 kolony ​​ruského ministerstva pro mimořádné situace přivezly pro obyvatele LLR a DNR více než 20 tisíc tun humanitární pomoci. „

 

24.02.15 10:52. Zpráva domobrany.

„Doněck je pod palbou. Na Putilovku před 15 minutami  dopadly granáty. Velmi blízko. Otřásá se celý dům. V 10:40 jediný těžký granát dopadl, zatřásly se okna a stěny. V 10:50 dopadl další. Ukrajinští okupanti od rána ostřelovali obytné oblasti Doněcka, nyní se intenzita zvyšuje, lidé začínají odcházet ze svých domů  do úkrytů. Snaží se nám vnutit, že to dělají nějaké „nekontrolovatelné“ prapory územní obrany a „příměří“ je respektováno a tak. Vypadá to hrozně směšně: je to stejné stejné, jako kdyby v letech velké Vlastenecké války obyvatelům Leningradu říkali: SS – jsou špatní a nekontrolovatelní, ale Hitler je dobrý, a máme s ním, „příměří“ a je to „náš partner“. Snaha vyjednávat s nacisty k ničemu dobrému nepovede„.

24.02.15 12:50. Zpráva zástupce MO DNR Alexandra Briga.

„Dnes 24. února v 10:30 ukrajinská armáda ostřelovala rajon Kyjevskij v Doněcku a Gorlovku. Podle předběžných informací, oběti nejsou. V noci z 23 na 24 února okupanti ostřelovali rajon Kujbyševskij v Doněcku“.

Komentář Zacharčenka:

Domobrana DNR stále nemůže spočítat přesný počet minometů, které získala poté, co obsadila Debalcevo. Získali jsme asi 80 tanků, většina z nich je v provozuschopném stavu, 50 děl, ale minomety jsme dosud nepočítali. Pokud jde o dodávky zbraní a techniky, je ukrajinský generální štáb naším hlavním dodavatelem zbraní“.

 

24.02.15 Přidali novináři.

Ukrajinská armáda se pokouší obejít dohodu z Minska přes reaktivaci zbraní menší ráže než 100 mm. Začali znovu dekonzervovat a používat sovětská 85 mm protitanková děla D-48. Zbraně byly vyvinuté v roce 1940, jeho sériová výroba trvala asi 3 roky od roku 1955 do 1957. Vyráběla se v továrnách na zbraně № 9 (Uralmaš) a № 75. Celkem bylo vyrobeno 819 kusů. Důvodem návratu je těžké postavení ve sféře moderní vojenské techniky a nedostatek finančních prostředků. Hlavním rysem protitankového děla D- 48 je mimořádně dlouhá hlaveň. Pro maximální úsťovou rychlost byla délka hlav zvýšena na 74 kalibrů (6290 mm.). K přípravě děla do palebného postavení bylo třeba asi 2 minuty. Bojový komplet se skládá ze 100 jednotných nábojů (vytvořených speciálně pro D-48): 44 průbojných a 56 třáštivotrhavých Na vzdálenost 1 km průbojných granát pod úhlem 60 ° probíjel pancíř 150-185 mm. Děla D-48 potřebují, aby obešli dohody z Minska a zabezpečili nové jednotky Národní gardy a ukrajinské armády dělostřeleckými zbraněmi„.

 

24.02.15 Zpráva Alexandra Zacharčenka.

„Ukrajina koncentruje vojenské síly a přejde do útoku na konci března – začátkem dubna“. Dokud jsme byli na koncertě, ukrajinská armáda z těžkých zbraní ostřelovala Gorlovku. Kromě toho, v dohodě z Minsk není žádná položka o zavedení mírových sil. Ukrajina se chová divně po podpisu dohody v Minsku. Vidíme, prohlášení tu Jacenjuka, tu Porošenka. Minsk Ukrajinu nezajímá. V průběhu uplynulého dne jsme zaznamenali 30 útoků na území DNR ze strany ukrajinské armády. Oni všemy způsoby se snaží znemožnit dohodu z Minsku, žádný z ukrajinských politiků neřekl: zastavili jsme palbu a odvádíme vojenskou techniku. My ji ve skutečnosti odvádíme, ale oni stahují, tu z Charkova, pak od Záporoží. Mám dojem, že je to provokace, která zruší dohodu z Minsku. Pokud budou porušovány z ukrajinské strany, pokud Kyjev bude i nadále ostřelovat města a pozice DNR, všechna ta technika, kterou jsme odvedli, se vrátí zpět„.

 

http://korrespondent.net/business/companies/3483496-v-naftohaze-obiasnyly-pochemu-ne-platiat-za-rossyiskyi-haz

V Naftogazu vysvětlili, proč neplatí za ruský plyn
Korrespondent.biz, dnes, 14:57

Společnost se nedomnívá, že Gazprom bude striktně dodržovat podmínky smlouvy o dodávkách zemního plynu.Naftogaz Ukrajiny nepovažuje za možné, zaplatit další zálohu na dodávky ruského plynu, dokud nedostane dostatečné ujištění v přísném dodržování smluvních povinností ze strany Gazpromu, uvedla tisková služba státního holdingu v úterý.

 

24.02.15 Poslal velitel jednotky „Varjag“ Alexander Matjušin.

Ukrajinská armáda pokračuje v ostřelování měst DNR. V současné době byly postiženy rajony Kujbyševskij a Kyjevskij v Doněcku. Okupanti střílejí z osady Písky a Avdějevky. Domobrana DNR plně dodržuje dohody z Minsku. Dnes bylo zahájeno stažení těžkých zbraní z přední linie. Včera, při oslavách Dne Obránce vlasti, byly uděleny vyznamenání významným bojovníkům domobrany Novorossii, zejména, byli oceněni polní velitelé  GIVI /prapor Somali/ a Motorola /prapor Sparta/. Dostali nejvyšší státní ocenění – hvězdu hrdiny DNR. Pokračují boje v mariupolském směru. Domobrana DNR převzala kontrolu obcí Piševik a Pavlopol poblíž Mariupolu. Vojáci domobrany Novorossii doufají, že brzy Mariupol bude osvobozen„.

 

24.02.15 19:43. Přidali novináři.

„V Doněcku večer zahřměl těžký výbuch, tlaková vlna byla cítit v okruhu několika kilometrů“ řekli na městské správě v Doněcku. Píšou to místní lidé v sociálních sítích. Oznámili, že rázová vlna byla cítit v okruhu několika kilometrů.

 

24.02.15 Video domobrany.

Rozbité pozice ukrajinských okupantů s trofejemi a“ silnice smrti „u Debalceva.“

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0PvyhFhoxWc

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xk8Uwn-vJVo

 

http://korrespondent.net/business/economics/3483587-mezhbank-zakrylsia-dollarom-vyshe-33-hryven

Mezibankovní trh uzavřen kursem nad 33 hřiven za dolar
Korrespondent.biz, dnes, 17:31

hrivna

 

http://korrespondent.net/ukraine/3483589-poroshenko-rasskazal-o-myllyonnykh-voennykh-kontraktakh-s-emyratamy

Porošenko informoval o milionových vojenských smlouvách s Emiraty
Z Korrespondent.net dnes 18:12

Podle informací kyjevského tisku uzavřel na vojenském veletrhu  smlouvy o  dodávkách výzbroje pro pro ukrajinskou armádu od  vládců  A Spojených arabských emirátů. dodány mají být například  protitankové rakety  TOW. Ale zřejmě i další technika.

Porošenko si také pochvaloval, že  SAE  byly první kdo Ukrajině dodaly jako první například obrněné automobily  Couguar a Spartan.  A prý se nebojí Moskvy, takže  budou dodávat  zbraně naprosto v klidu.

Na druhou stranu prý uzavřel také dodávky na dodávky  ukrajinské zbrojní produkce  pro Araby…

http://voenkor.info/content/6299

Přicházejí informace, že kyjevská junta připravuje novou krvavou provokaci, jejímž cílem je zdiskreditovat Rusko.
Uvádí se, že na hranici s
bělgorodské oblasti junta umístila raketometyUragan„, „Grad“ a „SmerčTato zařízení na odpalování raket jsou zaměřena na Charkov.
Jsou domněnky, že junta v úmyslu udeřit na město, a obvinit Rusko z rozpoutání války. Je zřejmé že fašističtí provokatéři se poučili ze svých chyb u Volnovachy, Mariupolu a Kramatorska.
Připomínám, že do Charkova stáhli okupanty z „Aydaru“ a „Azovu„, a je jasné, že okupanti pod záminkou „boje proti terorismu“ jsou připraveni rozpoutat ve městě teror.

 

http://voenkor.info/content/6296

V debalcevském kotli domobrana Novorossii pokračuje v zajímání ukrajinské vojáků.
A
hle, ukázalo se, že jeden z „vojáků“ – je odstřelovač, který střílel lidi na Maidanu, oznamuje Anna-News.
On je dobře známý
díky videozáznamu těchto tragických událostí. Kromě toho se na síťi objevila nedávno fotografie  tohoto vraha v objetí gauleitra okupovaných území LLR, Genadije Moskala.
A teď
se pachatel dostal rukou domobrany.
A mimochodem, všimli
si ho docela náhodou ..
Někdo se podíval
na reprtáž známéhoýbritského novináře Grahama Phillipse a poznal vraha.
Je známo, že chlap
je nyní přísně střežen. Brzy ho vyslechnou speciální služby DNR a LLR.
A mimochodem, věř
ím, že pro „Majdanského střelcepříštích několik dní bude opravdu nezapomenutelných.

http://voenkor.info/sites/default/files/styles/large/public/articles/maidansnip.jpg?itok=ysyisLQM

 

http://voenkor.info/content/6286

Úřady DNR začaly stahovat těžké zbraně z první linie dnes v 09:00 MSK, řekl náměstek ministra obrany DNR Eduard Basurin ve zprávách RT. V předvečer stažení těžkých zbraní také bylo hlášeno v LLR.
Podle Basurina dnes milice očekává, že odstoupit od linie kontaktu téměř sto kusů zařízení a těžkých zbraní.
Celkový plán „je stanoven na dva týdny – od 22. února, jak je stanoveno v protokolu z Minska.“ „To znamená, že začínajíc dneškem – 12 dnů“, – řekl zástupce domobrany.
Podle Basurina,
zbraněbudou staženy v takových místech, jako Debalcevo, Gorlovka, Doněck a na jihu“ regionu.

V předvečer zahájení stahování techniky také oznámili v LLR. Uvedl to po telefonu RIA Novosti náměstek předsedy lidové rady LLR Vladislav Dejnego.
Podle něj
je režim klidu zbraní v zóně konfliktu byl většinou pozorován. „Je téměř ticho. Prakticky žádné porušení, zřídka jsou slyšet výstřely z ručních zbraní a minometů jednotlivými ranami“- řekl místopředseda Národní rady republiky.

 

Díky Erneste za dnešní souhrn!

Mapy:

Ukrajinská:

Trvalý odkaz na vložený obrázek

Opolčenská:

opolčenci  žádnou novou celkovou mapu nevydali.  Takže je nahradím třemi detailními dílčími,  které nám popíší situaci ve  sporných oblastech strategického významu, aby bylo jasné , jak tam vypadala situace včera večer v 19,00 hod.

Písky- fronta v Doněcku a okolí:

Písky.Podle mého názoru, jakkoli nad Písky je neutrální vlajka, podle průběhu čr frontových linií je ovládá Kyjev….

Pavlopol jižní fronta nad Mariupolem:

Písky1U Pavlopole bych si spíše tipnul na opolčence, za předpokladu, že žlutá i modrá linie  jsou správně zachycené.

 

Kominternovo + Širokino – jižní fronta  Mariupol:

Písky2

Interaktivní komentovaná:

 

Z informací komentátora:

 

Já dám zase nejprve výběr  ze své pošty.

Začnu naprosto vynikající  zprávou. Na internetu se včera etablovala nezávislá zpravodajská  televize  TV Ubuntu. Za následující link, který vám s radostí postupuji, vděčíme kosíři JP. Za mne  velké poděkování!

 http://cntv.ubunturadio.cz/index.php.

Kosíř Vojta mne opět přesvědčil, že  kosíři dokáží sehnat všechno. Dodal mi celé znění první ústavy samostatné Ukrajiny. Kde v článku IX. se  Ukrajina  výslovně zavazuje, že bude jednak neutrální a jednak bez jaderná. Zde je screenshot:

Ukrust  Toto dodávám pro těch několik čtenářů Kosy, kteří nehodlali akceptovat  závěry Jana Schneidera na časové ose posunu ukrajinské pozice a  můj výklad tohoto ve vztahu k ruské anexi Krymu.  Takže pro tyhle znovu – Ukrajina  měla garantovánu územní celistvost, dokud  byla bezjaderná a neutrální!!

  Abych to těmhle  zjednodušil do naprosto uchopitelného tvaru – je to jako  v manželství, manželství je  funkční tehdy, když oba dva  partneři dodržují  určité, vzájemně dohodnuté modality chování. Pokud  je jeden z nich poruší,  manželství se stává nefunkčním. Bez ohledu na to, jestli už došlo formálně  k rozvodu. A ta okamžitá nefunkčnost má, už dávno před rozvodem, praktické důsledky na chod manželství. Je to tak složité pochopit? Vojto díky!

Ruský pohled na  Majdan a jeho přípravu ve  formě  půlhodinového, polopatického videa  s českými titulky mi poslal kosíř  JM:

https://www.youtube.com/watch?v=i-OBpfYkxgU&feature=youtu.be

Našel jsem si chvilku času, abych juknul do bratislavské Pravdy. Osobně mi přijde, že  tyhle noviny, snad  jako jediné v česko- slovenském prostoru, vykazují zdravý rozum. Narazil jsem na rozhovor o přístupových jednáních  EU s  Ukrajinou, který Pravda vedla s bývalým eurokomisařem pro rozšíření EU Štefanem Fülem. S politováním konstatuji, že tenhle člověk má český pas a v Bruselu zastupoval Česku republiku… Budu citovat jednu základní větu toho olbřímího intelektu:

My sme právom privítali koniec Sovietskeho zväzu a odchod totalitnej diktatúry.

Vážení, tohle  říká  předpřevratový, těžce prokádrovaný komouš se  zvláštním statusem, který studoval sovětskou moskevskou diplomatickou školu a  byl připravován jako vedoucí kádr pro československou komunistickou diplomacii…

podle toho vypadá zbytek – kdepak, on ani EU v přístupových dohodách nepochybyla !  Ty chyby  udělali:

1-Janukovyč

2-Putin

3- no možná, možná také NATO, když  Ukrajině a Gruzii v roce 2008 slíbilo výslovně  členství.

Bez ohledu na  ústavní závazek Ukrajiny  viz výše uvedený článek IX. ukrajinské ústavy, dodávám já.

Takže  takovýhle  gigant  ducha a jemu podobní řídí světovou politiku z Bruselu… svěřili byste mu trafiku na rohu?  Že se zase hloupě ptám…

Ale ten rozhovor  za 5 minut vašeho času rozhodně stojí!

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/346657-fule-nevideli-sme-k-comu-smerujeme-na-ukrajine/

Dám ještě jeden link na  bratislavskou Pravdu:

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/346627-die-zeit-porosenko-neplni-sluby/

ten mi ušetřil spoustu času , protože  je postaven na citacích německých Die  Zeit a Die  Welt, které účtují s Porošenkem a  více méně nepokrytě  o něm mluví jako o notorickém lháři, alespoň podle toho, jak ty  výňatky z německých originálů chápu já Ale  udělejte si vlastní názor-viz výběr citací z článku:

Boj s korupciou, vyriešenie konfliktu na východe krajiny, reformy, bezvízový styk s EÚ, predaj podniku Roshen – ani jednu zo spomínaných úloh ukrajinský prezident nesplnil, konštatoval nemecký denník Die Zeit. Zároveň pripomína, že Ukrajinci dodnes neodhalili, aký nový život, sľubovaný v predvolebnej kampani, im Porošenko pripravil. Podľa novín je terajší ukrajinský prezident „človekom, ktorý neplní svoje sľuby“.

A dále:

Aj ďalší nemecký denník Die Welt musel konštatovať, že „nie je v silách Kyjeva realizovať ideály Majdanu“. Podľa novín Ukrajincov znepokojuje skutočnosť, že napriek svojim sľubom prezident nepredal Roshen, továreň na výrobu cukroviniek. „Zdá sa, že to potvrdzuje presvedčenie, podľa ktorého politika na Ukrajine je iba obchod,“ konštatuje autor článku.

K tomu sa pridáva vojnový konflikt, ktorý má ešte ďaleko od ukončenia. Kritika Porošenka ešte viac vzrástla po opustení Debaľceva ukrajinskou armádou. V čase, keď prezident hovoril o „organizovanom stiahnutí“ jednotiek, samotní vojaci informovali o chaotickom ustupovaní.

a do třetice  je citován ještě  Carnegieho institut:

„Jeden nesplnený sľub nahrádza druhý s rovnakým výsledkom. Či už je to v prípade Donbasu, reforiem alebo korupcie,“ povedal pre Die Zeit povedal Balazs Yarabik z Carnegieho nadácie pre medzinárodný mier s tým, že „vládnuca elita nie je stále schopná komunikovať s ľuďmi tak, ako si zasluhujú po Majdane, teda čestne a dôstojne“.

No já si myslím, že  těžké časy Porošenka a Jacenuka  teprve čekají… Plyn zdraží o 280%, elektřina  myslím o 60% a topení, jestli se nepletu asi o 80%. Ale to není zdaleka všechno, co začne  tvrdě ničit EdinoUkrajince , navíc pod taktovkou  sociálního Pinocheta Ivana Mikloše!   Podle  http://www.epravda.com.ua/news/2015/02/24/530542/. což je ekonomická část  Ukrajinské pravdy,vystřelily nahoru ceny  těch úplně nejzákladnějších potravin. Například  cena mouky o 27%.  Ačkoli by, vzhledem ke zdražení všech vstupů měla vyskočit o 55%.  Zatím to dokázali inkasovat  producenti mouky. Ale to určitě nemůže trvat delší dobu. ne při současném raketovém propadu ukrajinské měny… A pokud se stane příliš drahou mouka- ano, tak přijde ke slovu známá ráda  o pojídání koláčů, že?

Docela nevěřícně  jsem na  Deutsche  Wirtschafts NAchrichten zíral na tenhle link:

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/02/24/eu-kommission-erlaubt-daimler-kooperation-mit-russen/

EU schválila kooperaci Daimleru s ruským Kamazem!

Mají participovat na území Ruska a Běloruska na výrobě  nákladních aut.  Jak, že je to s embargem  zboží  dvojího použití?  Daimler  může  s  ruským Kamazem vytvořit  joint venture, který bude vyrábět nákladní auta? Proto, že  nejde o zboží dvojího použití? Nebo proto, že je to německý nadnárodní koncern?

DWN se také zabývají Jaceňukem.  Prý vypukla  válka mezi ním a špičkami ukrajinské tajné služby  a ministerstva  vnitra. Jacenuk by tam rád provedl čistku . Důvod?

Prý podezřívá tyto špičkové představitele tajné policie  a vnitra  z kriminálního spolčení, které ohrožuje práci vlády a očekává od Porošenka, že ho v tomto boji podpoří. Takže  Jacenuk má kolem sebe  gaunery a kriminálníky? Kdo by to řekl, že?

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/02/24/jazenjuk-gegen-geheimdienst-offener-machtkampf-in-der-ukraine/

A co že  asi tak je  v pozadí? Tohle – DWN do třetice:

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/02/23/ukraine-parlamentarier-werfen-zentralbank-chefin-hochverrat-vor/

Zkrátka  v ukrajinském parlamentu  už nejméně  100 poslanců, napříč  partajemi, podepsalo výzvu, aby  šéfka  ukrajinské centrální banky  byla sesazena a obžalována z velezrady!   A požádalo tajnou policii SBU, aby   Valerii Gontarevu začala okamžitě vyšetřovat!  A odkud  že  pochází americký chlapec  Jac? Ano, správně, z ukrajinské národní banky… Takže  Gontareva  asi pro něj nebude úplně běžná úřednice.

Skončím dneska  svoji  část upozorněním na  naprosto skvělý článek z německého Der Freitag, který vydává syn Rudolfa  Augsteina,legendárního vydavatele  Spieglu -Jacob.

pro němčináře rozhodně doporučuji přečíst-  k nalezení zde:

https://www.freitag.de/autoren/der-freitag/der-wundeste-punkt

Já z něj vyberu pár  nejdůležitějších věcí:

V závěru loňského roku se k ukrajinské/ruské krizi vyslovili a to velmi hlasitě  / žádný div, že  ČT a spol. nás  zapomněli informovat/, dva  osudoví tvůrci německé poválečné politiky  –  exkancléři  Helmut Schmidt a Helmut Kohl. A jejich sdělení je následující:

„Stabilní evropský bezpečnostní řád vyžaduje  nutně  vtažení Ruska do jeho procesu výstavby.  Rusko vždy bylo velkým sousedem a bude jím i v 21. století. Dobrý vztah mezi Ruskem a EU a potažmo NATO je v našem vlastním zájmu.“

Tolik společně  oba  velikáni světové politiky.

Bohužel, zcela evidentně  dnes  světovou politiku dělají nuly typu Štětina nebo občan Schwarzenberg…..

Redakční článek dál také definuje  premisy , za kterých  lze konflikt  rozumně  skončit  a začít  nové uspořádání. Dám jen naprosto základní body, bez jejich rozvedení. To si dočtěte  v článku:

 1- musí skončit pokus  vytěsnit Rusko z Evropy. Bezpečnost v Evropě  a pro Evropu je možná jen s Ruskem, nikoli proti němu.

2-pocit bezpečnosti Ruska je legitimní a to nikoli méně  než Německa,Polska, Ukrajiny nebo kohokoli jiného. Příslib členství v NATO, který dala aliance  Ukrajině a Gruzii 3. 4. 2008 byl daleko za hranou  prahu citlivosti bezpečnosti, jak to vnímá Rusko.

3-velkohubé bezpečnostní o tzv. obranné  ambice EU  ve vztahu k asociační dohodě  s Ukrajinou musí být  uvedeny  do souladu s již existujícími závazky Ukrajiny  z  jejích předchozích smluv a dohod  s Ruskem. Členství Ukrajiny v EU , slíbené Barrosem může  existovat až po tom, kdy  bude vyřešena evropská bezpečnostní otázka.

4- mezi Ukrajinou a  Ruskem bude vyjednána  smlouva, která bude garantovat  zřeknutí se násilí ve vzájemných vztazích a , která bude postavena na nových evropských bezpečnostních principech, kde bude zaručena  územní integrita a dlouhodobě  vyřešen Krym: současně  s tím budou ukončeny sankce.

5- zcela vážně budou prozkoumány, posouzeny a diskutovány  četné ruské návrhy na  nové bezpečnostní uspořádání a  Západ veřejně definuje  své politické cíle pro 21. století, místo toho aby  byly pořádány  hloupé silové hry a  tak podobně.

Přijde vám názor  Augsteina  ml.  nějak nepatřičný?  Mně nikoli.   

Protože  informace  tzv. velení ATO jsou v podstatě  jalové poslal dnes  MP zajímavý překlad  z Cassada, kde  Cassad je evidentně názoru, že Západ nechá Debalcevo jen tak projít. Na rozdíl ode mne.  Uvidíme, kdo měl lepší odhad a soukromě bych si moc přál, aby to byl Cassad a ne já.

Část MP:

Přídavek z Cassadu:

Důsledky kotle.
22 unora, 13:10
http://colonelcassad.livejournal.com/2057817.html

I když v kotli stále ještě pokračuje sběr trofejí a vyhledávání posledních vojáků chunty, kteří zůstali v obklíčení, kotel formálně stále existuje, i když de facto bitva o Debalcevo již skončila.

Se zastavením nepřátelských akcí kolem Debalceva, se okamžitě snížil celkový počet ostřelování a střetů, z nichž většina směřovala do oblasti Debalceva.Západ se snažil obvinit Rusko z porušení Minských dohod v souvislosti s porážkou chunty pod Debalcevem, ale na takovou rétoriku jsou všichni už zvyklí a hrozby spojené s Debalcevem RF ignorovala, tak jak má k tomuto účelu odpovídající právní základ související s nejistým statusem debalcevského seskupení. Hysterický křik Západu v této otázce (bez konkrétních opatření k potrestání Ruska za Debalcevo), dobře ukazují, že tato řež zůstane na triku Porošenkovi, který nebyl schopen poskytnout smluvní parametry řešení situace s Debalcevem (možná že jej opravdu  generální štáb dezinformoval), a proto místo smluvního vyvedení vojáků, chunta byla z Debalceva vyhnána silou, což vedlo k dalším ztrátám již beztak poničené skupiny.

Je zřejmé, že s vyvedením techniky z kotle by DNR a LNR spolu s RF nesouhlasily, ale vyvedení živé síly bylo možné, výměnou za předání veškeré techniky a odmítnutí ničení a minování objektů v oblasti kotle. To se nestalo a válka pak nadále aktivně po nějakou dobu pokračovala. Pokračovala vinou Porošenka.Nyní je možné realizovat ty nejvíce zřejmé body Minských dohod (příměří, odvod těžkých zbraní a výměna válečných zajatců podle zásady „všichni za všechny“). Přes skepsi o politických bodech dohod uzavřených v Minsku, alespoň 3 z výše uvedených bodů je docela možné s minimálním zájmem obou stran realizovat.

V rámci obecné linie k zmrazení konfliktu, už byly dohodnuty podmínky stažení těžkých zbraní (s největší pravděpodobností do konce února, strany minimálně odvedou z frontové linie do požadované vzdálenosti „Točky-U“, „Smerště“ a „Uragány“). Odvod se začne v nejbližších dnech. Na ruské straně, stejně jako během podzimní situace dohlíží Lencov, pro kterého je to pokus č.2 k zajištění příměří. Podzimní jednání v Gorlovce, Doněcku a Mariupolu s jeho účastí, jak víme, uspěch nepřinesla. Uvidíme, jak to bude tentokrát.

Právě začal proces výměny zajatců (na odkazu je dobrá fotoreportáž
http://ura.ru/content/primenews/22-02-2015/news/1052201370.html), přičemž i zde
se chunta nemohla zdržet od svých tradiční prasečin, část z vyměněných domobranců
vykazuje známky mučení. U zvolené varianty „všichni za všechny“, nehledě na prohlášení, jsou u řady aktivistů stále potíže a chunta stále při výměně předává DNR a LNR obyčejné lidí, které odchytává za sebemenší přestupky, celkově válečných zajatců je u nás mnohem více, podstatnější ztráty naši zajetími způsobili v létě roku 2014 a většina z nich byla vyměněna na podzim. Hlavním problémem zůstává podzemí a aktivisti civilního odporu trýzněni ve sklepeních gestapa v ukrajinských městech na jihovýchodě země. Tak jak, někteří z nich jsou podezříváni chuntou z napojení na FSB, pak s těmito vězni se chunta loučí velmi neochotně.

Obecně platí, že nedojde-li k nějaké krvavé provokaci v příštích 2-3 týdnech, tak nejméně 3 z výše uvedených bodů Minských dohod se pokusí uvést do praxe, kontraproduktivně  působící faktor  Debalcevo byl mezitím smazán z pořadu jednání. Přitom s přihlédnutím k
pozici USA a chunty, je zřejmé, že toto příměří je pravděpodobně dočasné, jedinou otázkou je načasování, kdy bude přerušeno. Podmínky k obnovení nepřátelství na jaře, budou do značné míry záviset na počasí a půdních podmínkách, neboť vést útočné operace v průběhu tání je přinejmenším pochybné. V rámci nové fronty, bez Debalcevského výčnělků, se strany kromě odvádění těžkých zbraní a doplnění poničených části, budou zabývat přeskupování jednotek – chunta posílí frontu mezi Gorlovkou a Popasnou, zejména u základny Svetlodarského výběžku. V následujících týdnech můžeme očekávat přesuny dalších sil k  Artemovsku k vytvoření  operativní rezervy právě zde, která byla zničena v lednu a únoru činností v oblasti Popasné, Svetlodarska a Debalceva. VSN po vyčištění Debalceva, bude moci uvolnit dostatečné síly (cca 1-1,5 brigády), kterou bude nejen posílena fronta jižně od Svetlodarsku, ale posílí se i další oblasti (například v oblasti Popasné nebo fronta na západ od Gorlovky s ohledem na Majorsk a Dzeržinsk). Získané trofeje umožní doplnit park techniky po ztrátách vzniklých při zimním útoku, stejně jako
dozbrojit ty části, kde i bez ztrát techniky nebylo mnoho.

S obsazením Debalceva, v blízké budoucnosti nastane otázka oživení dopravní infrastruktury města. Po nezbytném vyčištění prostor od putujících obklíčenců, bude třeba provést  rychlé odminování a zrestaurování trasy procházející Debalcevem z Luhanska do Doněcku, která bude ve skutečnosti strategickou silnicí, která posílí dopravní obslužnost lidových republik a usnadní zabezpečení vojska. Obnova železniční komunikace v Debalcevu, rovněž nějakou dobu potrvá, ale z hlediska přepravní kapacity DNR a LNR, je toto životně důležité.Debalcevo se jako osídlené místo se samozřejmě bude postupně bude obnovovat po nedávných bojích, ale na rychlou obnovu, bych nespoléhal, u nových orgánů je velmi málo prostředků k zajištění rychlé obnovy města, předpokládám, že se nyní zaměřují na obnovu veřejných služeb, a zabezpečení systémů výživy, poskytujíc primární
pomoc k předejití důsledkům humanitární katastrofy.

Níže je skvělé video z Debalceva.
https://www.youtube.com/watch?v=KR7OTP4?

Díky moc  MP!

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.