Debalcevský Stalingrad.


napsal Pacho

História sa opakuje. Vojna. Tí čo žili dvadsať päť dní v podvaloch v Debalceve to potvrdzujú. Bez elektriky, bez vody, v zime, v mraze – bez všetkého. Len s nádejou, že to konečne skončí. Ľudia stojaci v rade na humanitárnu pomoc chcú zo seba dostať všetko. Postupne hovoria: „Osemnásť /21,25/ dní sme boli v pivnici. Len čo sme vyliezli už po nás strieľal snajper“. „Tí z pravého sektora ma chceli zarezať, že vraj som kopal zákopy opolčencom“. „Sestru mi zabili“, hovorí prechádzajúca starenka. „Opili sa, strieľali do vzduchu, do psov a ľuďom pod nohy. Posmievali sa im. Považovali sa za osloboditeľov. Nič sme pre nich neznamenali. Žeňte ich stade rýchlo, aby nestrieľali“.

Boj o prežitie o akom sa nám nemôže ani len snívať. „No boli aj normálni. Jeden asi 50 – ročný hovoril, že keby nešiel slúžiť tak ho zavrú a rodinu obvinia z napomáhania separatistom. Niektorí nechápali prečo sú tu. V Debalceve boli zlí. U nás v Lesnej normálni“. V Černuchine zase arogantní. Lozili po pivniciach, brali od ľudí jedlo, peniaze,  autá a spotrebiče. Potom sa im smiali do tváre. Ľudia Luhanskú milíciu vítali so slzami v očiach. S pocitom oslobodenia a záchrany od rabovania. Prežili. Lebo verili, že prežijú. Aj vďaka vlastným zásobám.

Sedemdesiat rokov dozadu – to isté. Len sme zabudli. Najhorší boli tí v čiernych uniformách s lebkami na čiapkách. Výnimoční. Obyčajní nemeckí vojaci boli normálni. Viem. Od osoby, ktorá to môže dosvedčiť. Lámanou ukrajinopoľštinou im vtedajší ss-výnimočný povedal, aby sa už nechystali žiť. Všetci budú zastrelení a dedina vypálená. Zázrakom prežili. Potom ten zločinec zbabelo utekal medzi prvými.

Teraz znovu. Najväčšie zverstvá proti civilnému obyvateľstvu páchajú batalióny bojujúce pod fašistickými symbolmi. Zase výnimoční. Vždy keď niekto považuje seba za výnimočného /vrátane Američanov/ tak ten druhý preňho nemá cenu. Je to obyčajný fašizmus. Žiadna demokracia amerického typu. Fašizmus.

debal

Zdroj:http://vk.com/strelkov_info?z=photo-57424472_354332666%2Falbum-57424472_00%2Frev http://vzdor.org/?p=988

Tamtí aspoň nekašlali na svojich vojakov. Títo áno. Dvadsaťjeden „hrdinských kyborgov“ doteraz leží na letisku. Ďalších v Debalceve pohádzali do fekálnej jamy. Nechýbali nikomu ani keď bojovali a tobôž keď sú mŕtvi. Pravdepodobne budú patriť medzi nezvestných. Príbuzným netreba vyplatiť peniaze a to je hlavné. Kozáci, ktorí ich našli ich vyťahovať odmietajú. Nech ich vyťahujú tí, ktorí ich tam pohádzali a za ktorých bojovali.

No tí už na popravu pripravujú ďalších. Tragikomický „vojenský expert“ kyjevskej chunty povedal, že ani tridsať tisíc obetí nie je nijaká tragédia pre Ukrajinu. Alexej Arestovič blúzni o tom, že treba debalcevskú krízu využiť na zavedenie nových sankcií proti Rusku a zabezpečiť dodanie nových zbraní. Armádu posilniť na stotisíc mužov. Samozrejme bez neho. Poslanec Denisov zase sníva o leteckých úderoch NATO proti domobrane do troch – štyroch mesiacov. Títo politologickí tragédi sú všade na svete rovnakí. Umierať majú iní.

História sa neuveriteľne opakuje. Pri kopaní zákopov pod Debalcevom opolčenci kopali svoje presne na tom istom mieste, kde pred sedemdesiatimi dvomi rokmi bojovali vojaci vo Veľkej vlasteneckej vojne. Našli pozostatky vojakov baškirskej kavalérie, ktorí tam zahynuli pri pokuse prebiť sa k svojim. Odkaz krvavého duchovného spojenia naznačujúceho, že aj teraz budú bojovať do posledného. „Toto je naša zem! Zomierať za starcov, ženy a deti nie je ťažké“ – hovoria domobranci na videách. S takým odhodlaním bojujú snáď už len Rusi. Vôbec sa nezmenili. Asi preto ich ešte nikto neporazil.

Nájdené pozostatky a delegácia Baškirčanov na mieste skonu generála baškirskej divízie Šajmuratova. Blízko Debalceva.

debal1

Zdroj: http://vk.com/strelkov_info?w=wall-57424472_47681

Každá vojna má svoj Stalingrad. To mi povedal otec, ktorý ako dieťa vypočul rozhovor svojho otca a môjho deda so starším nemeckým vojakom. Vojak rozprávajúci lámanou česko – slovenčinou hovoril, že vojnu prehrali pri Stalingrade. Po tom už nikto v nemeckej armáde vo víťazstvo neveril. Neviem či je Debalcevo ukrajinským Stalingradom. Bodom obratu však môže byť. Ale ak sa história skutočne opakuje a šialenci vo Washingtone túžia po ruských nerastných zdrojoch /tak ako túžil ten nemecký/ – tak sa pripravme na najhoršie. Tento krutý boj bol len začiatok…a koniec v nedohľadne. Nezmyselných obetí bude ešte mnoho. K ľútosti všetkých.

Zdroje:

http://rusvesna.su/news/1424373038

http://vk.com/strelkov_info?w=wall-57424472_47606

http://regnum.ru/news/polit/1896656.html

http://hn.hnonline.sk/exkluzivne-citanie-957/ny-times-exkluzivne-v-hn-americka-vynimocnost-sarah-palinovej-301058

http://vk.com/strelkov_info?w=wall-57424472_47631 http://rusvesna.su/news/1424451490

Příspěvek byl publikován v rubrice Pachova zboj se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.