Ukrajinská svodka ze dne 28.2.2015 -doplněno o MP


pro https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali Ernest, MP a vlk s přispěním dalších

Ernestova část:

Všechny texty bez uvedení zdroje jsou převzaty z   vk.com/strelkov_info

http://korrespondent.net/business/economics/3484566-v-ukrayne-v-yanvare-snyzylas-realnaia-zarplata

Na Ukrajině se v lednu snížila reálná mzda

Korrespondent.net, dnes, 19:01

Reálná mzda na Ukrajině v lednu klesla o 17,3%.

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3484511-prokuratura-provodyt-obysk-v-pecherskom-sude-kyeva

Prokuratura provádí prohlídku v Pečerském soudu Kyjeva
Z Korrespondent.net dnes 17:03

Vyhledávání probíhá v rámci trestního řízení, proti soudcům a Oksaně Prince a Viktorovi Kicjukovi.
To na
dvé stránce na Facebooku uvedl šéf tiskové služby metropolitní prokuratury Alena Jachno.
„Prokuratura v Kyjevě
se ujala pečerského spravedlnosti„- napsala.
„Spěchám
oznámit, že nyní u Pečerského soudu naši vyšetřovatelé provádí prohlídku, která se koná v rámci trestního řízení, proti odiózním soudcům Oksaně Prince a Victoru Kicjukovi. Pro vydání vědomě nespravedlivého rozhodnutí,“ – řekla Jahno.

Připomeňme si, že soudkyně Prince je podezře z protiprávního rozsudku proti účastníkům AutoMaidanu.

http://korrespondent.net/world/russia/3484471-v-moskve-dopuskauit-besplatnoe-obespechenye-donbassa-hazom

Vlk nemůže nedodat:

A čerstvě zbavila obžaloby  bývalého poslance za Stranu regionů, který navrhl ještě ve starém parlamentu  zákon, který zostřoval postup silových složek proti majdanským demokratůrům!   Evidentě  Edino Ukrajina  se  s nezávislými soudci nijak  nepáře!

V Moskvě připouštějí bezplatné poskytování plynu Donbasu
Z Korrespondent.net dnes 15:31

Peskov řekl, že OBSE uznává humanitární katastrofě v Donbasu a energetická blokáda ji zhorší.
Rusko, pokud to
bude nutné, zváží možnost bezplatných dodávek plynu do Donbasu v nouzovém režimu, uvádí RIA Novosti s odvoláním na tiskového tajemníka prezidenta Ruské federace Dmitrije Peskova.
„Nemůžu mluvit o dodávkách plynu. Samozřejmě, budou tyto problémy
mimořádně posouzeny v případě potřeby. Ale fakt, že Rusko pomáhá v poměrně velkém množství – je také zřejmý fakt“ – řekl Peskov.

Můj komentář: Toto je ale už vyloženě agrese RF proti Ukrajině! Nejprve humanitární konvoje a nyní ještě plyn zdarma! Za toto jednání je potřeba zavést ještě tvrdší sankce, že pane Porošenko!

26.02.15 Zpráva dopisovatele s volacím znakem „Samur“.

„V Doněcku dnes domobrana zneškodnila ukrajinskou diverzní skupinu. Byli to tři lidé. Pracovali metodou rychlých schůzek, svolávali se kódovámi slovy v rozhovorech mobilními telefony. Po ukončení zamýšlené operace, členové skupiny okamžitě rozešli  různými směry. V posledních několika dnech byla v Doněcku chycena již druhá parta diverzantů, převlékali za obyčejné pasanty. Likvidovaní diverzanti měli pistole se zásobou nábojů a granáty. Je zde podezření, že  tato skupina 25.února hodila granát do obchodu s potravinami, který se nachází v sídlištiGolubyje domyna Leninském prospektu № 140. Při záškodnické akci jeden člověk zemřel a dva lidé byli zraněni.
Diverzní skupinu pracovníci ministerstva státní bezpečnosti DNR objevili a také zadrželi v blízkosti sídlištěGolubyje domy„. Nyní je jejich činnost  vyšetřována a jsou vyslýcháni k existenci jiných podvratných a teroristických skupin v Doněcku“.

26.02.15 Poslal dobrovolník s volacím znakem „Rog“.

„Včerejší průzkum bojem nepřítel v oblasti Bachmutky oplakal. Bylo to narušení dohod a silné. Teď alespoň na 4 úsecích fronty probíhají silné boje nebo ostřelování střední intenzity. V oblasti Bachmutky původně velení chtělo vrátit dvě oddělení houfnic, ale kluci rozhodli, že to zatím není nutné. Velení schválilo skutečnost, že vojáci chápou a zvládají situaci. V mariupolském směru je zase neklidno, probíhají tam boje vysoké intenzity, používají se tanky a obrněná bojová vozidla. Ze strany nepřítele používají minomety, my odpovídáme stejně.

Bojuje se také v blízkosti Pískůje to podobné jako u Mariupolu. Nepřítel organizuje obranu Artemovska, bojí se nesupět (najednou nás přestanou bavit náhlé útoky a provokace a předčasně porušíme příměří). V současné době nepřítel ne žádné technické rezervy. Mají rezervy v lidech a dost velké, ale techniku a dělostřelectvo v rezervě nemají, všechny technické prostředky zaměstnává obrana a jsou v útočných skupinách (je jich 5). To nám říká rozvědka. V Charkově, nepřítel narychlo opravuje techniku ​​v tankovém závodě. Pokud vypukne válka znovu, nepřítel pravděpodobně opět použije vrtulníky a letadla. V debalcevské kapse jsme zajali několik „Pionů“ a jedno oddělení MSTA S a také několik kusů raketometů „Smerč“. Měli jsme tyto dělostřelecké systémy již dříve. Ale ve velmi malém množství. Nyní je můžeme nasadit v několika směrech. Nyní jsou všechny tyto systémy odvedeny do bojových sestav domobrany.

26.02.15 Zpráva dopisovatele „Borisyč„.

„Fotografoval jsem stěhování techniky a byl Novoazovsku. Chtěli jsme se dostat do Širokina, ale nepodařilo se nám to. Podle domobrany, cestu do osady Širokino ostřeluje ukrajinská strana. Vojáci ukrajinské skupiny  se zakopali na kopci u silnice a ostřelují ji minomety. Jsou tam i odstřelovači. Když jsem byl v předměstí Novoazovska, pracovalo ukrajinské dělostřelectvo a KPVT. V Novoazovsku nebylo nic zvláštního, klidno, docela nepříjemný studený vítr od moře. na kontrolních stanovištích chtějí hesla, jinak neprojedeš„.

Zpráva dobrovolníka s volacím znakem „Sčastlivyj„:

„Byl jsem v Pervomajsku v noci, jsou tam často dělostřelecké duely. Naši si samozřejmě nic nenechali, dávali odvetu.Dostala to Popasnaja, nezůstalo to bez odpovědi. Ani jeden celý dům. Mluvil jsem se svým novým velitelem praporu. Na frontu jezdí každé dva dny, pokrývají Ukry neustále. I když ve Štěstí odvádějí techniku„.

Zpráva domobrany:

V 20:59 u osady Písky neklidno. Je slyšet střelba z ručních zbraní. „

http://korrespondent.net/ukraine/3483482-fynansovyi-maidan-pyketyruet-nbu-prynesly-shyny-y-bochky

„Finanční Majdandemonstruje u NBU přinesl pneumatiky a sudy
Z Korrespondent.net 24. února 2015 14:40

Mimo jiné, aktivisté požadují odvolání vedoucí centrální banky Gontarevovou.
Finanční
Majdan opět stojí před zdmi národní banky Ukrajiny. Proto, jak uvádí UNN, aktivisté přinesli k Národní bance Ukrajiny pneumatiky a železné sudy.

http://korrespondent.net/kyiv/3484631-fynansovyi-maidan-natshvardyia-razohnala-mytynh-pod-nbu

Finanční Majdan: Národní garda rozehnala shromáždění pod NBÚ
Z Korrespondent.net dnes 22:22

Ukrajinská Národní garda násilně rozehnala klidné shromáždění u budovy národní banky. Oznámil to vůdce radikální strany na své stránce na Facebooku ve čtvrtek večer, 26. února.
„U Národní banky vojáci Národní gardy silou rozehnali pokojné shromáždění, jsou tam zranění“, napsal Ljaško.

Nyní je u budovy Národní banky Ukrajiny je asi tři desítky lidí a pohotovostní vozy záchranné služby.

„Na finančním náměstí u NBU zbili aktivisty. Teď je rozvážejí záchranky“ – řekli očití svědkové.

http://korrespondent.net/ukraine/3484636-obse-fyksyruet-otvod-tiazheloho-vooruzhenyia-na-donbasse-s-obeykh-storon

OBSE sleduje stažení těžkých zbraní na obou stranách v Donbasu
Interfax, dnes, 22:48

27.02.15. Video novinářů.

„U Národní banky Ukrajiny v Kyjevě, ukrajinští strážci zákona, vykonávající zločinný příkaz Porošenka, bijí pokojné demonstranty kteří vyšli s protesty na „Credit Majdan“, mezi nimiž je mnoho žen. Před rokem, ve stejné situaci, pro-američtí politici na Ukrajině vykřikovali: Oni bijí děti! Historie Majdanu před rokem se opakuje? Sotva … moc amerických loutek, které mají volnou ruku ke krveprolití – to pro Ukrajince není Janukovyč. Tato moc utopí v krvi každý, pro ni nepříjemný „Majdan“.

http://vk.com/video-57424472_171281422?list=4ed93e84c8fb98acfe

02.27.15. Svidomye šílenství vpadlo na fotbalové hřiště.

„Ukrajinští neonacisté zaútočili na Francouze, považujíc jejich vlajku za ruskou. Vedoucí tiskové služby kyjevského „Dynama“ Alexej Semeněnko obvinil Francouze, že jejich vlajka je podobná ruské. Podle jeho názoru „to bylo naprosto zbytečné“ a Francouzi neměli „tak provokovat“ Ukrajince. Pokud jde o důvody, zpočátku v sektoru fanoušků Gengamu byla vyvěšena vlajka Francie, kterou považovali Ukrajinci za vlajkou Ruské federace, což způsobilo bitku. Připomeňme si, že trikolóra se stala státní vlajkou Francie v roce 1794, a její moderní podoba byla s konečnou platností schválena Napoleonem, proto výzvu fotbalového funkcionáře „neprovokovat“ lze přinést francouzskému císaři osobně. „

http://vk.com/video-57424472_171281293?list=36484319ef70fba0f5

http://cs624222.vk.me/v624222019/20161/D_X3LpbtRNc.jpg

27.02.15. Zpráva obyvatele Doněcka Maxima.

Vto době Ukři tak aktivně stáhli v noci dělostřelectvo od Doněcku, že se země třese výbuchy Soudě podle frekvence a zvuku – je to z daleka a něco těžkého, je jasné že to není minomet.“

Poslal dopisovatel „Borisyč“:

„Pozdě v noci někde daleko – večerní diskotéka v Doněcku, udeřila silnými údery … příměří příměřím přeměřuje příměřivce„.

27.02.15 Zpráva domobrany.

„Kolem 12:00 bylo v Doněcku slyšet střelbu. Hlášeno ostřelování Lidievky. Na silnici Lugansk-Lisičansk pokračují střety mezi ukrajinskými silami a domobranou, uvádí štáb domobrany LLR. Uvádí se, že ukrajinská armáda neočekávaně ostřelovala pozice domobrany z minometů  a pak útočila z území „číslovaných„, zátarasů. Při obraně se domobraně podařilo zničit několik obrněných vozidel nepřítele. Při rozebírání závalů na letišti Doněcku bylo objeveno 76 těl. Mluvčí ministerstva pro mimořádné situace DNR objasnil, že těla údajně patří padlým ukrajinským vojákům, v tuto chvíli rozebírání železobetonových a kovových konstrukcí pokračuje„.

27.02.15 ZprávaRusskoj Věsny.

„Ministerstvo obrany Doněcku lidová republika nemá informace o odvodu techniky kyjevskými silami. „Nemáme žádné informace o stažení techniky z ukrajinské strany“- řekli na ministerstvu obrany DNR. Přitom na ministerstvu obrany řekli, že domobrana DNR i nadále stahuje těžké zbraně.“. Dnes DNR stahuje techniku ve směrech Doněck-Charcyzsk, Doněck-Ilovajsk, Novozarevka (Starobeševský okres), Amvrosijevka, Gorlovka, Ždanovka. Zejména stahuje raketomety „Grad“. Odvod probíhá pod kontrolou OBSE “ – upřesnili na ministerstvu„.

27.02.15 14:38. Zpráva dobrovolníka s volacím znakem „Sever„.

„Nacisté stahují na přední linii komplexy Buk(protiletadlové rakety s dlouhým dostřelem-poz.překl.). Ukrajinská strana dosud neodvedla dělostřelectvo z linie styku podle dohod z Minsku. Okupanti nadále ostřelují pozice domobrany a měst Donbasu. Během ostřelování byli zraněni dva civilisté, dva domobranci a jeden zemřel . Nacisté ostřelují z děl od Krasnogorovky a Marinky. Podle rozvědky DNR, okupanti stáhli k Marince komplexyBuk„.

Přidali novináři:

„Na Bachmutce přes noc pokračovala střelba, oznámila tisková služba tzv. „guvernéra regionu Lugansk“ Gennadije Moskala. Ukrajinská strana říká, že k úplnému zastavení palby nedošlo. Tvrdí se, že asi v 22:00 domobrana ostřelovala z minometů 29. checkpoint na Bachmutce poblíž Novotoškovky v Popasnjanské oblasti. Kromě toho, v okolí Krymského pravidelně vypukaly přestřelky s ručními zbraněmi, granátomety a minomety mezi domobranou a ukrajinskou armádou. „

27.02.15 Poslal Oleg Voronov, zástupce šéfa Národního centra krizového řízení ministerstva pro mimořádné situace.

Do Novorossii jede další konvoj z Ruska. Ruský konvoj ministerstva pro mimořádné situace s humanitární pomoci vyjel dnes, 27. února ve čtyři hodiny ráno moskevského času do Donbasu po šestnácté. Více než 170 strojů vyjelo z donského záchranného centra ministerstva pro mimořádné situace v rostovském regionu a jede ke hranici Ruska. Humanitární pomoc je určena pro obyvatele Luganská a Doněcké lidové republiky. Obsahuje potravin: mléko, konzervované ryby a maso, obilí, cukr a léky, knihy a učebnice pro studenty a další náležitosti. Po průchodu celní kontrolou se konvoj rozdělí na dvě části: jedna pojede do Luganska, druhádo Doněcka„.

27.02.15 Zpráva Lifenews.

„Evropa pronásleduje bojovníky antifašisty. V Katalánsku, Madridu, Asturii, Extremaduře, Murcii a Navarrii zadržela osm Španělů, kteří bojovali na straně domobrany jako dobrovolníci praporu „Vostok“. V tomto okamžiku se provádí vyšetřování v hlavním městě Španělska. Tři ze zadržených sloužili ve španělské armádě a všichni jsou muži ve věku od 20 do 30 roků. Pravděpodobně byla zjištěna totožnost dvou Španělů:. 27-letý Rafael Muñoz Pérez a 22-letý Angel Davila-Rivas. Podle místních sdělovacích prostředků, zadržení budou obviněni z vraždy, držení zbraní a výbušnin a páchání činů, poškozujících zájmy Španělska. V různých vojenských jednotkách domobrany působí dobrovolníci z Ruska a Polska. Mluvilo se i o vytváření plnohodnotných mezinárodních brigád s účastí Italů, Španělů, Francouzů a Kanaďanů. Jak uvádí novináři, v lednu přijel do Donbasu Brazilec Rudolf, který špatně mluví rusky, ale dobře rozumí vojně. Do Novorossii přijel proto, aby učil a trénoval vojáky, kteří nejsou vycvičeni.

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3484890-kyev-podtverdyl-poluchenye-letalnoho-oruzhyia-yz-za-rubezha

Kyjev potvrdil dodávky smrtících zbraní ze zahraničí
Z Korrespondent.net dnes 14:12

Náměstek Turčinov hovořil o vojenských dodávkách na Ukrajinu.V Národní bezpečnostní radě potvrzují dodávky smrtících zbraní Ukrajině. To oznámil první náměstek Alexandra Turčinova, Oleg Gladkovskij, uvádějí ukrajinské noviny.
„Tam, kde není žádný humbuk, kde není žádný vliv, který my, bohužel, sami vytváříme, od těchto zemí, dostaneme smrtící zbra“ – řekl Gladkovskij.
Další podrobnosti Gladkovsk
ij nesdělil, s odvoláním na státní tajemství.
Jak oznám
il Korrespondent.net, výsledkem návštěvy prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka na výstavě zbraní ve Spojených arabských emirátech, je podpis 20 smluv s Ukrajinou na dodávky zbraní.

27.02.15 Zpráva náčelníka štábu domobrany LLR plukovníka Igora Jaščenka.

„Ukrajinská strana, v rozporu s dohodami z Minsku, o výměně válečných zajatců podle „všechny za všechny“ záměrně podhodnocuje počet zajatých dobrovolníků pro výměnu. Poslední výměna zajatců mezi LLR, DNR a ukrajinskou stranou, která se konala 21. února v oblasti obce Želobok, je jasným potvrzením. Na straně LLR byl předáno ukrajinské straně 103 vojáků. Na oplátku jsme dostali 16 našich bojovníků. Tento rozpor ukrajinská strana vysvětlila nedostatkem jejich informací o umístění zajatých domobranců a vojáků. Současně velení domobrany má spolehlivé informace o desítkách zajatců, kteří jsou na Ukrajině. V souladu s dohodou z Minska z 26. února domobrana LLR stáhla asi 70% těžkých zbraní v souladu se stanoveným plánem. Stažení vojenské techniky probíhá pod dohledem zástupců mise OBSE v přítomnosti novinářů. Pokud jde o stažení těžkých zbraní ze strany ukrajinských sil, informace nemáme“.

27.02.15 Zpráva domobrany.

„Ukrajinská armáda stále nestahuje zbraně. Do uplynutím doby ultimáta jen pár hodin. Stále jsou zaznamenávány srážky v oblasti Bachmutky a v oblasti Popasnoj. Na Bachmutce – v Novotoškovském se ukrajinská armáda připravuje. Na 29. kontrolním bodu jsou neustálé střety Našim nařídili, aby neobsadili kontrolní bod (je neutrální) a nepříteli, také. Probíhají neustále střetné boje a minometné útoky z obou stran. Ukrajinská strana uvádí střetnutí na okraji Krymského, pravděpodobně proto, že zaútočili na výšinu 175,9 a ostřelovali naše pozice u 37. kontrolního bodu – to je považováno za boj na okraji obce . Bojovníci z DNR uvedli, že byli ostřelováni v osadách Šumy a na okraji Majorska (sever Gorlovky)! „

Děkuji Erneste!

Mapy:

Ukrajinská:

Trvalý odkaz na vložený obrázek

Opolčenská:

https://pp.vk.me/c622620/v622620013/1d1ff/7Mcr7dbZP3I.jpg

Interaktivní komentovaná:

neobjevil jsem ani denní komentovanou mapu ani tu, která je dělána formou otázek a odpovědí. Což mne velmi mrzí. Pokud na ně narazím, budou přidány.

Co se  týká mého výběru, začnu slovenským tiskem.

Nedávno jsem v  článku

Média /nejen/ o ukrajinském konfliktu 7.2.2015 – aneb fízlové a udavači mají žně

referoval o fízlovských webech, které jaksi preventivně  evidují nepřátele  Říše  a dožadují se, aby se jejich činností  zabývaly příslušné orgány

jeden fízlík je  z Čech

https://www.facebook.com/pages/Seznam-rusk%C3%BDch-agent%C5%AF-na-%C4%8Desk%C3%A9m-internetu/1019268218101044?fref=nf

a odkázal na  svého slovesnkého kolegu, který s touhle aktivitou začal dříve:

https://www.facebook.com/notes/juraj-smatana/ne%C3%BApln%C3%BD-ale-st%C3%A1le-aktualizovan%C3%BD-zoznam-webov%C3%BDch-str%C3%A1nok-ktor%C3%BDch-linkovan%C3%ADm-si-ko/10151927874710474

Nová slovenská tiskovina -Deník N,  samozřejmě těžce pravověrná, udělala  rozhovor s tím slovenských fízlíkem – jakýmsi Jurajem Smatanou.. Středoškolský profesor je povoláním….

Dám sem jen závěrečnou otázku z rozhovoru  a část fízlíkovi odpovědi:

Nemôže však ísť o aktivitu nejakých jednotlivcov?

Viete, ja sám prevádzkujem občiansky web, a tak mám skúsenosť, akú to dá prácu. Na väčšine tých serverov je vidieť, že sú profesionálne spracované, ale pritom sú paradoxne anonymné. Musíme si uvedomiť, že nie je vôbec jednoduché vyprodukovať kvalitnú dezinformačnú správu, ktorá bude obsahovať zdanlivo autentické fotky, fakty alebo citáty politikov.

Mohu   Smatanu  i Deník N ujistit, že  dělat informace  jinak, než to dělají oni, tedy  vyhledávat, ověřovat, analyzovat je v jednom nebo několika lidech opravdu šílená fuška. V nocin a včerejšek jsem byl, při psaní minulé svodky opravdu hodně „přes  závit“ a myslel jsem, že Kosu okamžitě  zastavím. Je to opravdu daleko těžší a komplikovnější než  papouškovat Geleteje, že  Rusové zaútočili na Doněckém letišti atomovými zbraněmi, než Tymčuka, že není kotel pod Ilovajskem, než  Porošenka , že není žádný Debalcevský kotel, než Jacenuka, že  Rusko chce nechat  Ukrajinu zmrznout a nebude  dodávat plyn! Je to zatraceně  těžší než  akceptovat blafy  Pepy  Pazderky nebo  Míry  Karase, nehovoříc  o Fištějnovi, Štětinovi, Romancovovi a podobných. Takže fakt dřina. A  nepředstavitelně  těžší, než dávat dohromady  seznamy nepřátel Říše.

Ovšem je to současně daleko lehčí, než pochopit skoro nepochopitelné,  že  pro fízlíka a jeho seznam našel prostor, rádoby zpravodajský, server  Echo 24.cz

viz: http://echo24.cz/a/isYwV/42-ceskych-a-slovenskych-webu-ktere-siri-ruske-lzi

Že by svůj k svému? Já jsem, do této chvíle,  s Balšínky, Kaisery, Zlámalovými, Weissy a podobnými z jeho redakce jen nesouhlasil. Každý má právo na svůj názor. Já na jiný než oni, oni na naprosto odlišný ode mne.  Beru na vědomí, že  mají zapotřebí  přebírat od  Smatanů seznamy, respektive, že patří k těm, co v nich mají asi  zálibu. Jak je to dávno, co tihle  sloupové české „novinařiny“ bili do A.B. Bartoše  a jeho seznamu  židů a pravdaláskařů? Aby nyní postupovali  úplně stejně? Ale ono je to horší – už  jsem dával minule link na  článek jejich redakčního kolegy  z 2.1. 2015 –  Ševely,viz článek Kosy

Kdy zakážou Kosu?

kde jsem komentoval Ševelův   zárodečný seznam. Takže  nyní ho rozšířili o ten  Smatanův.

Pokud si takhle Balšínek a  spol. představuje správnou nezávislou žurnalistiku, nechápu, proč  odešel od Babiše. Nebo snad,že by  Babiš Balšínkovi seznamy zatrhnul??? Netuším, ale ono je to stejně jedno. Jdeme dál.

Dneska  za  klíčový link své části svodky pokládám tento link z Parlamentní listů:

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Skala-KSCM-Kam-a-proc-miri-Putin-363882

V titulku článku je sice komunistický poslanec  Skála, je tam i  jeho velká fotka, ale já se domnívám, že  jde o jeho překlad analýzy ruské pozice  k ukrajinskému konfliktu a vývoji ve světě z dílny 

Rostislava Iščenka, prezidenta ruského Střediska strategických analýz a prognóz.

Jestli máte  rádi analytické materiály a máte trochu času, neváhejte!!!!  Podle  mne  mimořádně  dobrý analytický výkon, opírající se o znalosti a souvislosti, které jsou pro české prostředí technicky nedostupné.

Osobně  bych podepsal asi tak  90%  obsahu bez mrknutí oka. V některých fázích mi ale přijde mimořádně optimistický. Ale jak říkám – vy, co chodíte na Kosu kvůli analytice, budete  mimořádně spokojeni. Zvláště  tento artikl doporučuji těm,co mají  na Ukrajinu a dění na  ní  nebo celé geopolitické dění, opačný pohled než vlk. Pokud vás k zamyšlení nepřinutí tahle úvaha, pak už nic.

Jak říkám – z mého pohledu mimořádný materiál! A já jen tak nějakého analytika opravdu nedoporučím.

Vedle mne  tenhle  článek zaujal i další dva kosíře, kteří mne, nezávisle, na něj upozornili, ačkoli  už jsem ho měl v hledáčku. I tak jim moc děkuji. 

„Vlkovy oči“ na  slovenských webech  – nick chacal, dodal, kromě jiného, link na článeček v bratislavské Pravdě /kdyby  měla  i stránky  věnované české domácí politice, tak ji okamžitě na předplatném vyměním za Lidovky!!! Pro mne dnes nejobjektivnější noviny v česko – slovenském prostoru/ Ten materiál je opravdu  kratoučký, takže ho dám skoro  celý:

Člen Rady guvernérov Európskej centrálnej banky (ECB) Ewald Nowotny varoval pred vyčlenením ruských bánk zo systému bankových transakcií SWIFT. Práve tento krok by mohol byť súčasťou tvrdších sankcií voči Rusku. Informovala o tom agentúra APA.

Takýto krok by podľa Nowotneho „bol veľmi problematický, pretože by zrejme oslabil dôveru v celý systém“

Zdroj:

http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/347082-nowotny-varuje-pred-vyclenenim-ruskych-bank-zo-systemu-swift/

Pan guvernér  Nowotny má pravdu. Kauzou SWIFT a Rusko jsem  se zabýval několikrát. Pokud  se Západ  chce, kvůli způsobení krátkodobých velkých potíží Rusku a dlouhodobých sobě, má možnost…

 Když už  jsem byl na webu Pravdy, tak jsem jej projel důkladněji.  A našel mimořádně zajímavý link ze  světového geopolitického hlediska!

http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/347122-rusko-mozno-preda-cinanom-ropne-a-plynove-polia/

Prostě  Rusové, pod tlakem okolností, zvažují možnost, že Čínanům za jejich pomoc odprodají nadpoloviční podíly v některých nalezištích plynu a  nafty. Tohle je průšvih  pro Rusy. Samozřejmě! Ale také pro Západ!  Americký Exxon  zveřejnil, že kvůli ruským sankcím přišel až o miliardu dolarů. Udaj k 31.12.2014. Pokud sankce potrvají, bude jistě  pro Exxon hůře.

zdroj: http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/exxonmobil-prijde-kvuli-protiruskym-sankcim-az-o-miliardu-dolaru-1167114

Ne jen proto, že  Exxon by musel uzavřít všechny společné podniky  s ruskými těžařskými firmami, ale proto, že Rusku nezbude opravdu nikdo jiný než Čína a  ta si přes nejméně  50-ti % podíly, ale možná většinové, tvrdě ohlídá své zájmy. A ty rozhodně nebudou  v souladu s těmi americkými.  Navíc  dokonce už  i ČT, nejméně  s jednodenním zpožděním za  Kosou / fakt   Smatano a další, není snadné  dělat nezávislý portálek a hledat výživné informace/, odhalila  skutečnost, že v Bruselu běží  antimonopolní řízení s Gazpromem. Já k tomu objevu gratuluji  celé zpravodajské redakci na Kavkách a bruselskému zpravodajovi Vostalovi zejména! Ale škodolibost není  důvod , proč  se o tom zminuji. Mám dva jiné důvody.

1- včera jsem psal, že pokud  Gazprom bude šikanován, tak  urychlí přesměrování dodávek  plynu na východ. A  že  se tak ovšem stane tak jako tak a pak bude mít Evropa  problém. Vpuštění Pekingu do arktických projektů toto samozřejmě  ještě  urychlí. Čína  rozhodně nebude  financovat plynová a naftová pole  pro Evropu!  Určitě ne tehdy, když bude  mít většinové podíly a nutnost krýt svou spotřebu!  Tak směle  do toho pánové a dámy  v bruselské centrále EU.

2- ta  včerejší Vostalova  reportáž  o případu Gazprom v hlavních zprávách na ČT ta tedy  byla. Oč méně rozuměl problematice, o to více se zabýval  tím, že  si Gazprom, potažmo Moskva  najali lobbisty, aby  protlačovali své zájmy. Dokonce prý pro ně dělá  snad vůbec nejúspěšnější bruselská  firma v  tomto oboru. A Vostal s tím má obrovský problém. Ale ještě  větší v závěrečné pasáži té reportáže, kterou naleznete  zde:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/215411000100227/obsah/383969-vliv-gazpromu-v-bruselu

s tímhle lobbingem má – hádejte  kdo?!! 

To byste fakt neuhodli – jistý Pavel Telička!

Který sám v Bruselu měl lobbistickou firmu!  Tímto vzpomínám těch kosířů, kteří mne loni na Kose před  eurovolbami přesvědčovali, jaký , že to je borec a odborník  a  jak je dobře, že  v Bruselu bude  a jak by to měl být eurokomisař!

Pro Teličkuj je  to prostě  takový  fujtajbl lobbovat za Gazprom! Je  to prý o nastavení etických standardů! A  ty jeho prý by mu něco takového nedovolily…  Za to mu dovolily lobovat za Bakalu. Což je jediný  zákazník Teličky, kterého přiznal. Netuším, zda také loboval za zájmy například tabákových koncernů, když  Brusel řešil protikuřácké zákony. Prý to tenkrát byla  docela pěkná mela  a těžkej vejvar  pro lobbisty, kteří stály na straně  tabákových multies. Netvrdím, že  v tom také jela Teličkova  firma, protože  to nevím. Ovšem nezaznamenal jsem, že by se k tomu vyjádřil a  řekl něco ve smyslu, že  jeho etické standardy by mu nedovolily lobovat  za  tabák a příslušné koncerny, protože  kouření  má ročně na svědomí v  EU asi 700 000 mrtvých a je v EU hlavní příčinou úmrtí, kterým šlo předejít v Unii.

 Když jsme u těch etických standardů? Zvláštní  – lobbing kvůli prachům za  700 000 mrtvých Evropanů  je  OK,  ovšem za plyn z Ruska ne…

Kolik mrtvých má na svědomí Gazprom? A to rozhodně nejsem jeho fanda, protože nechápu, proč musím ve statutárním městysu platit  za kubík ruského plynu více než nějaký Sepp nebo Hans někde v Dortmundu, když  je to týž ruský plyn. Přitom  do Dortmundu je to z Ruska dál než na Vlčštějn a v obou případech ho koncovému spotřebiteli prodává německá RWE. Nemám Gazprom rád, není důvod!

Nicméně, jestliže  Čína  bude participovat na nových ruských plynových a  naftových nalezištích,  pak je zřejmé jedno -v Číně  ruský plyn určitě  bude. Bude ale za nějakých 10-15 let také v ČR? A když ne, bude vůbec nějaký? Bruselští svalovci evidentně dělají všechno možné, aby soudný člověk začal řešit  eventuální variantu ke svému současnému plynovému kotlíku!

Ale zpět k Ukrajině -v  té reportáži ČT je i drobná zmínka o Ukrajině – totiž , že  Naftogaz poslal Gazpromu předplatbu na další dodávky plynu ve výši 15 milionů dolarů. Což je ukrajinská spotřeba za dva  dny… Vzpomínáte, co včera  plácal  David  Štáhlavský z ČRo? Jak  Kyjev  zaskočí Rusa  nebude  dál od něj kupovat plyn? Zajímalo by mne, jestli Štahlavský už nějak trochu pochopil, jak že to s tím plynem a Ukrajinou vůbec  je. Prostě není na plyn love. To je celý problém. Jak jsem napsal. Je jen na bezprostřední nákupy. 

Na  Ukrajině  zůstaneme a u bratislavské Pravdy také. Mám pro váš  ještě další  článek:

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/347055-po-tichu-na-fronte-pride-prievan-v-penazenkach/

Ocituji z něj úplný  závěr, kde je přesně popsáno, co čeká EdinoUkrajince bezprostředně ohledně zdražování energií a jak to dopadne na konkrétní rodiny! A je to tedy  děs, pokud  si dáte  minimální práci ta  čísla projít a zohledníte, že  kurs  hřivny je v podstatě  1:1 s  českou korunou .A  to hřivně fandím!

….„úprava cien“, ktorá sa začne 1. apríla a skončí 1. marca 2017, bude mať päť etáp.

„Od marca 2017 budú odberatelia elektriny rozdelení na dve skupiny: na tých, čo odoberajú do 100 kWh za mesiac, a tých, čo spotrebujú viac. Prví zaplatia za jednu kilowatthodinu 90 kopejok a druhí 1,68 hrivny (0,05 eura),“ cituje Herusa agentúra UNIAN s tým, že odber do 100 kWh za mesiac budú mať maloodberatelia za garantovanú minimálnu cenu. Portál Korrespondent v tejto súvislosti však upozornil, že podľa spoločného programu s MMF sa len v tomto roku zvýši cena plynu o 280 percent, tepla o 66 percent a elektriny o 40 percent. Pritom podľa oficiálnych zdrojov koncom minulého roka sa priemerná mzda na Ukrajine pohybovala od 2 500 do 3 000 hrivien, čo bolo v tom čase 154, respektíve 185 eur. Ibaže dnes je to podľa aktuálneho kurzu necelých 76 eur, respektíve asi 91 eur. A minimálna mzda od 1. januára tohto roku je 1 218 hrivien (37 eur) a od 1. decembra 2015 to má byť 1 378 hrivien (necelých 42 eur).

Zůstaneme ještě  chvilku na „plynové frontě“. E15 přišel včera   s  článkem, že  Slovensko je připraveno na situaci, kdy by přes  Ukrajinu, kvůli sporům Naftogaz -Gazprom, přestal plyn přes  Ukrajinu téci vůbec.

A prý – žádný důvod  k panice, dostaneme dostatek plynu  na Slovensko reverzem z Čech a/nebo přes Rakousko!   A prý dodáme z reverzu  i na  Ukrajinu…

K tomu jen drobnost- v  článku se píše, že Slovensko dostává  asi o 38% plynu nyní méně  než požaduje. Ale reverz prý bude…

Zkusím úvahu, kterou asi nijak  nepotěším slovenské kosíře.

Rusko má na celkové spotřebě plynu v Evropě zhruba třetinový podíl a téměř polovina tohoto plynu teče do Evropy přes Ukrajinu. 

Zdroj. http://www.financninoviny.cz/zpravy/gazprom-varuje-pred-rizikem-pro-tranzit-plynu-do-evropy/1185069

Pokud  by netekl ruský plyn přes  Ukrajinu, pak by se čerpalo z ostatních evropských plynovodů. A  tam by nepochybně platil zákon FIFO – první dovnitř , první bere. Slovensko je  ve  všech případech až na konci tranzitního řetězu. A dodám informaci, kterou už jsem publikoval v

Ukrajinská svodka ze dne 28.1.2015 | KOSA NOSTRA …

-Nordstream je prý vytížen jen na 40% své kapacity. Důvodem  jsou obstrukce  EU , které zavedlo kvóty  pro přepravu plynu na  plynovodech, navazujících na  Nordstream. Kromě jiného také na Opal, kterým je propojeno s Nordstreamem  Česko, potažmo i Slovensko. Plyn z Nordstreamu může  využívat jen menší část jeho kapacity. Zbytek musí být uvolněn jiným dodavatelům….

Takže jsem na ty  reverzy, které to všechno zmáknou – zvědav: Ale u nás  v Pepíkově to nebude o moc  lepší ne na Slovači. My  dostaneme jen to, co nám pustí a nebude potřebovat Germán.

Sotva  jsem to dopsal, narazil jsem na PL na  krátké rezumé  z vystoupení eurokomisaře  pro energetiku – Šefčoviče ve  20minutách Radiožurnálu…. Je to krátké, takže převezmu celý text:

„Vše, podle úsudku Šefčoviče, půjde řešit diplomatickou cestou a pokud se to nezdaří, budeme muset s ministry Ukrajiny a Ruska jednat o nějakém náhradním řešení,“  řekl v rozhovoru pro Český rozhlas. Místopředseda Evropské komise dále poznamenal, že by následující setkání s reprezentanty Evropské unie, které se uskuteční v pondělí odpoledne, mohlo vést k vyjednání podmínek pro dodávání plynu na Slovensko.

Rusko a Ukrajina se nadále domluvily se svými dodavateli plynu na dodávkách pro letošní zimu. Jak to bude dál ale nikdo neví. Ani Šefčovič, který zopakoval, že vše bude závislé na jednání s Ukrajinou a Ruskem v nadcházejících týdnech, možná měsících.

V pořadu rovněž osvětlil, že ani Slovensko, ani Česká republika se neobejdou bez dodávek plynu z Ruska. “Všechno je teď v jednání a já bych nerad předjímal,“ řekl v rozhovoru Šefčovič.

Plynový koridor, který bude dodávat zemní plyn z nalezišť v Kaspickém moři, by měl být přitom podle jeho slov dokončen v roce 2019. „My se rozhodně neobejdeme bez plynu z Ruska, a doufám, že se k tomu přidá i brzké vyřešení krize na Ukrajině,“ uzavřel rozhovor místopředseda Evropské komise Maroš Šefčovič.

Zdroj:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sefcovic-Slovaci-ani-Cesi-se-neobejdou-bez-ruskeho-plynu-363996

Dodám jen, že  ten plyn z toho Kaspiku musí :

a- téct přes Turecko, které  podepsalo  smlouvu o Tureckém proudu s  Ruskem

b- aby se vůbec  plyn dostal do Turecka, musel by  bud  přes Irán, což bude pro Turky nepřijatelné nebo přes  Arménii, což je nepřijatelné pro Azerbajdžán  nebo přes  Gruzii, což je nepřijatelné pro Rusy nebo přes Rusko….

c- pokud je mi známo, tak všechny státy  kolem Kaspiku se dohodly na společném postupu při těžbě nafty a plynu ze  dna Kaspiku. A všichni si pamatujeme, jak skončil projekt Nabucco. Nehledě k tomu,  že plyn je potřeba hned  a nikoli až v roce 2019..

Ale nepřipadáte  si jako v blázinci, když eurokomisař pro energetiku říká – bez ruského plynu to nepůjde a Brusel chce  seknout tvrdě Gazproma  to z politických důvodů? Před  tím mu praktiky  Gazpromu 20 let nevadily? Takže  žene  ruský plyn a  naftu do náručí Číně?

Co by to bylo za  vlkovu  část svodky, kdyby  nedal něco  z Deutsche  Wirtschafts  Nachrichten?

Je tam velmi zajímavý článek, popisující  novou interpelaci  německých poslanců z Die Linke na spolkovou vládu. Dotázali se na jednoduchou věc – zda  velké německé agrární koncerny, které  se zjevně  točí kolem nákupů ukrajinské černozemě ve velkém, čerpají na tyto nákupy  zvýhodněné úvěry  od  německé státní banky  KfW –  Kreditanstalt für Wiederaufbau. Což je banka  založená německým státem v roce 1948 a  jejím účelem bylo financovat projekty spojené se  znovuobnovováním zničeného Německa. Dne s banka  financuje  kde co a je  třetí největší německou bankovní skupinou vůbec. Ale nadále požívá výhod  spolkové veřejnoprávní instituce  a jdou do ní prostředky  poplatníků. Zájem poslanců za  Die Linke byl tedy oprávněný. A odpověd  spolkové vlády? Taková, jaká se dala  čekat –

nemůžeme sdělit, protože jde o obchodní tajemství, které by poškodilo zúčastněné strany a nahrálo konkurenci…. Když zjednoduším úřední ptydepe.

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/02/27/kredite-aus-steuergeldern-saatgut-konzerne-kaufen-land-in-der-ukraine/

No a přidáme si ještě  tři překvapivé grafy. Popisující výkonnost akciových trhů od  začátku roku 2015…

Nejdříve  Dow Jones – výkonnost 10,72%

burza2

německý DAX výkonnost 16,9%

Burza1

A nakonec  ruská burza  její index MICEX – výkonnost 26,9%

burza

Divné, co? Přes všechny sankce, přes propad  cen ropy,  přes pokles rublu…. Jednomu se něčemu takovému ani nechce  věřit. Ale  moskevská burza je prostě  nejvýkonnější burzou od začátku roku!

Slyším hlas, že  jako snadno dělat výkony po rekordním propadu?  Dobrá, dáme sem graf  MICEXu za posledních 5 let….

burza3

Kdo do ruských papírů nebo indexu investoval loni v listopadu, vydělal těžký  balík a  MICEX se pomalu blíží svému historickému rekordu. Já bohužel na to odvahu neměl…

No a když už jsem si myslel, že má svodku hotovou,  tak se objevil mail od Navajamma a horkými informacemi:

na ukrajinskom zdroji som našiel dosť zaujímavú novinku:
Porošenko vraj v minulých dňoch rokoval s frakciami v Rade a pripravoval si pôdu na odvolanie Jaceňuka a celej vlády už na najbližšom zasadnutí Rady. Dôvod – pád hrivny a katastrofálna hospodárska situácia. 
Ak je to pravda, Porošenkovi horí pôda pod nohami a rozhodol sa vsadiť všetko na jednu kartu. 
Našiel som aj indície, že stráca podporu U.S.:
Titulok hovorí: „Dilema Západu po Debalceve: Čo teraz s Porošenkom?“
Vyzerá to, že neskočili na Porošenkovu hru na víťazný ústup a strácajú dôveru v jeho schopnosti viesť krajinu. Článok v podstate konštatuje, že Obama nemá inú možnosť ako sa Porošenka zbaviť. V diskusii pod článkom ma potešilo, že aj v USA je dosť ľudí, čo aktívne zbierajú informácie z druhej strany a čítajú Ruskú vesnu.
Díky Navajamme!

Část MP:

Svodka (nejen)od Ukrů:

Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě.

Hrozba útoku ze strany teroristů zůstává: mapa ATO.
27.únor 2015, 13:50
http://obozrevatel.com/crime/40819-opublikovana-aktualnaya-karta-ato.htm

Informační a analytické centrum SNBO Ukrajiny vydalo aktuální mapu zóny ATO na východní Ukrajině k poledni 27. února.

Jak bylo uvedeno v úřadu, v Doněcké a Luhanské oblasti je pozorován pokles aktivity ostřelování ozbrojenci pozic sil ATO.

Současně nepřítel provádí přeskupení a průzkumné činnosti podél linie kontaktu.

Zejména přesuny a hromadění sil a prostředků nepřítele probíhá v oblasti měst Stachanov, Luhansk a Krasny Luč.

Skryté hromadění vojenské techniky a mužstva je pozorováno v oblasti Popasné, Luhanské oblasti a Artěmovsku, Doněcké oblasti.

Zůstává hrozba útočných akcí v oblasti Stanice Luhanské, Štěstí, Lisičanska a Mariupolu.

Jak uvádějí v SNBO 26. února, začalo stahování těžkých zbraní sil ATO od demarkačních linií.

Nehledě na rozšířené řídké útoky ze strany NVF, se ukrajinská vláda rozhodla učinit první krok k mírovému urovnání konfliktu na projev dobré vůle. Takže se ode dneška 100 mm protitanková děla MT-12 „Rapir“ přemistují do oblasti koncentrace, nacházející se nejméně 25 km od linie kontaktu. Odvod probíhá pod dohledem pozorovatelů mise OBSE.

Zatím co ozbrojenci stahují částečně těžkou techniku na vzdálenost, která může být překonána za dobu 30 minut. Kromě toho, podle zástupce mise OBSE na Ukrajině Michaela Botsyurkiva, stále nejsou jasné informace týkající se rozsahu vojenské
techniky a dalšího rozmístění zbraní, což eliminuje monitoring odvodu techniky ozbrojenců.

Podle rozvědky, pod záminkou odstranění těžké techniky rusko-teroristická vojska provádějí akce na přesun a rotaci, posílení obranných linií, navyšování seskupení
sil a posilování pozic k vedení frontové rozvědky. Zejména z Debalceva se vojenská
technika a mužstvo ozbrojenců přesunuje do oblasti o.Písky, Marinka a Široké a z 
Bryanky do Debalceva příjela kolona, v počtu asi 100 kusů techniky. Také kolona
RSZO „Gradů“ a další vojenská zařízení (až 50 ks.), vyjela od Doněcku směrem k
Mariupolu.

Přes nádraží Ilovajsk pokračující příjezdy vlaků z RF s vojenským materiálem, municí a pohonnými hmotami a mazivy.

V průběhu uplynulého dne se intenzivní boje konaly pouze v oblasti Doněcku. Ozbrojenci z dělostřelectva, minometů a tanků ostřelovali a zaútočili na pozice sil ATO u osad Opitnoe a Vodjanoe a Avdějevky. Všechny útoky byly odraženy.

V průběhu minulého dne zahynuli 3 ukrajinští vojáci, 7 bylo zraněno.

Přídavek od El-Murida :

Dodávky zbraní.
27-Feb-2015 11:55
http://el-murid.livejournal.com/2272027.html

V americkém Kongresu představili návrh zákona, podle kterého by Ukrajině měla být poskytnuta vojenská pomoc ve výši 1 miliardy dolarů. S největší pravděpodobností,
bez ohledu na Minské dohody, doručí americkou vojenskou pomoc Ukrajině, ke stimulaci pokračovat ve válce.

Spojené státy přitom nic neporuší – na vypracování Minských dohod se neúčastnily, žádnou povinnost na sebe nevzaly. Proto slovy mohou přivítat jejich závěry, ve skutečnosti – je ignorovat. To se stává.

Když se bavíme  o návrhu zákona,  nepochybuji že bude přijat.Tento zákon dá Obamovy právo kdykoli začít dodávky vojenského materiálu a zařízení na Ukrajinu  – včetně aplikace specialistů.

Anglie už oznámila zásilku vojenských instruktorů na Ukrajinu, a nevyloučila nabídku vojenské pomoci.

Spojené státy a Velká Británie, sázejí na válku na Ukrajině a realizují opatření, která budou nevyhnutelně zakončena novým kolem střetů. Ukrajina nadále pokračuje v navyšování své vojenské síly, a to navzdory ekonomické situaci v zemi. Kyjev není schopen udržet ani tu armádu, která již je sestavena, nicméně pokračuje v mobilizaci (a v zemi již začala jarní kampaň odvodů) a získávání nové vojenské techniky ​​a zbraní, bez ohledu na jakékoli jeho záměry, jí budou nuceni v poměrně krátkou době uvést do pohybu.

Zároveň Kyjev neskrývá, že plnit Minské dohody nemá v úmyslu. Odvede jen některé zbraně, ale i ty je připraven kdykoliv vrátit na místo. Mír Porošenko nepotřebuje, prostě potřebuje jen pauzu.

Předčasné vypouštění frekventantů (studentů vojenských učilišť) pokračuje –  to nemá smysl v době míru. Válka – to je cílem Kyjeva, a on se ho bude držet za každé situace. On nemá jiné východisko.

* Další článek se týká úterní „brigády“ zajatých Ukrů na doněckém letišti.

Letiště
http://el-murid.livejournal.com/2270655.html

26-Feb-2015 10:46
Včera na doněckém letišti zajatci a zaměstnanci MČS provedli práce k extrahování těl mrtvých ukrajinských vojáků. Celkem tam bylo 40 těl.
* Drsné fota z  letiště – 18+ :

https://pbs.twimg.com/media/B-unXOTUAAAE-uv.jpg
https://pbs.twimg.com/media/B-ungTEUMAAFDYE.jpg
https://pbs.twimg.com/media/B-ungqIVEAAOvUr.jpg
https://pbs.twimg.com/media/B-ungkwUcAAnQXM.jpg
https://pbs.twimg.com/media/B-ungjMVEAAd5mp.jpg
https://pbs.twimg.com/media/B-unk-fUIAAiFoh.jpg
https://pbs.twimg.com/media/B-unlbCUYAAuu7y.jpg
https://pbs.twimg.com/media/B-unlNhVIAAgX6j.jpg
https://pbs.twimg.com/media/B-unQJMVEAABcOg.jpg
https://pbs.twimg.com/media/B-unQVPUUAEFdCY.jpg
https://pbs.twimg.com/media/B-unDyUUsAA0361.jpg
https://pbs.twimg.com/media/B-unDtxUsAA6ojL.jpg
https://pbs.twimg.com/media/B-um-vlUcAAIP-K.jpg
https://pbs.twimg.com/media/B-um5-IUMAAwquZ.jpg
https://pbs.twimg.com/media/B-um55wUYAAPrNq.jpg
https://pbs.twimg.com/media/B-um6FHUAAA0Er1.jpg
https://pbs.twimg.com/media/B-ummsRUcAA2xuQ.jpg
https://pbs.twimg.com/media/B-umf8RUcAIX_e3.jpg
https://pbs.twimg.com/media/B-umPpkUIAA_4GJ.jpg

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.