Ukrajinská svodka ze dne 01.03.2015


https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali Ernest, MP a vlk s přispěním dalších

Ernestova  část:

Všechny texty bez označení zdroje jsou převzaty z    vk.com/strelkov_info

28.02.15 Zprávy zástupce velitele jednotek MO DNR Eduarda Basurina.

Pokračujeme ve sledování jednotlivých provokativních útoků na naše pozice a osady podél linie kontaktu. Během dne z území pod kontrolou ukrajinských vojáků, bylo provedeno 11 útoků, z nichž 4 minometné. Od osady Písky ukrajinské síly pokračovaly vstřelování předměstí Doněcka a osady Spartak. V této těžké situaci, naše jednotky důsledně dodržují příkazy o zastavení palby a nepodléhají provokacím. Od začátku odsunu zbraní odvedla domobrana DNR 21 dělostřeleckých skupin.
Včera, v souladu se schváleným harmonogramem, byly
odvedeny na stanovenou vzdálenost čtyři dělostřelecké skupiny raketometů „Grad“, které se skládají z 20 kusů zařízení.
Odstranění těžkých dělostřeleckých systémů se provádí ve třech hlavních oblastech: Thorez-Dmitrovka, Don
ěck-Pervomajsk, Bezimjannoje-Samoilovo. Informace o pohybu techniky 27února byla předána středisku pro monitorování a koordinaci příměří a zástupcům OBSE. To znamená, že domobrana DNR dnes dokončí odvod techniky do týlových oblastí stanovených touto dohodou, převážného množství svých těžkých zbraní. „

03.01.15 Zpráva kozácké národní gardy LLR.

„Podle kozácké Národní gardy bylo zjištěno, že ukrajinská armáda bez okolků porušuje dohodu z Minska a provádí další operace, aby oklamala a povedla vedení Donbasu. Kozácká Národní garda má ověřené údaje o tom, že ukrajinská armáda místo odvedení techniky z linie dotyku provádí podvodný manévr – odvede techniku několik kilometrů, nevyvede ji ze zóny konfliktu, rozvine ji a rozmístí ji podél frontové linie.
Podle
rozvědky kozácké Národní gardy, se bude ukrajinská armáda snažit použít stejný plán útoku, jako v červnu loňského roku.

Povedou úder svých vojáků podél hranice mezi Ruskem a Donbasem. Nepřátelské síly se soustřeďují rovněž v debalcevském směru a v trojúhelníku Lisičansk-Rubežnoje-Severodoněck.
K útoku ¨se také připravuje prapor Ajdar, umístěný v městě Štěstí. Obnovují rozbité ukrajinské zátarasy a bunkry v blízkosti Debalceva.
ichni mají k dispozici několika kusů obrněné techniky na každém kontrolním bodu a rotu mužstva.
Velké
síly nepřítele se stahují od Starobelska směrem k Stanici Luganskoj. Úder na luganskou oblast provedou síly nepřítele z několika směrů, s cílem rozdělit oblast na několik částí.
Kozá
cká Národní garda se rozhodla posílit své kontrolní body a obrannou linii, a také postavit dalších hlídky.
Chceme upozornit řízení
luganské oblasti na tyto informace a obrátit k nim pozornost s maximální vážností a odpovědností, protože mezi civilním obyvatelstvem panuje názor, že nečinnost orgánů a vágní výmluvy, mohou být důsledkem zákulisních her, zaměřených na předání území nepříteli. „

03.01.15 Zpráva a videa z vojenského pozorovatele.

„Ve večerních hodinách 28. února začal tvrdý boj v Krasnom Luče, to je hluboký týl LLR Podle různých zdrojů probíhá čistka a likvidace nekontrolovaných gangů, které nepodléhají žádné moci. Čistku provádí domobran LC. Podle. zvuků, pracují nejen ruční zbraně, ale něco většího kalibru„.

http://vk.com/video-57424472_171283675?list=9c59890b5071f8dedd

http://vk.com/video-57424472_171283687?list=cce6a7bb477f4c181b

03.01.15 Zpráva štábu DNR.

Režim zastavení palby s dělostřelectvo ukrajinské armády porušilo 13 krát. Zejména byly ostřelovány pozice domobrany na okraji předměstské čtvrti Doněcka Spartak, osady Širokino a Veseloje. Kromě toho čtyřikrát z minometů bylo ostřelováno letiště v Doněcku. Ukrajinské síly pokračovaly v provokacích směřujících k narušení dohod z Minsku. Intenzivní boje s použitím těžkého dělostřelectva nebyly i když situace na frontě byla a zůstává velmi napjatá. „

03.01.15 Přidali novináři.

„V LLR, ve městě Krasny Luč, proběhla operace zneškodnění skupiny Nikolaje Kosogoravůdce skupiny místních kozáků. Na příkaz premiéra LLR Igora Plotnického byli podezřelí z rabování zatčeni v sobotu, část gangu byla likvidována, někteří uvězněni. Jsou známy motivy konfrontace – takzvaný ataman místních kozáků Sergej Kosogor požadoval od orgánů LLR dodávku paliva a potravin pro potřeby své formace, ale odmítl provádět úkoly k udrže přední linie. Je třeba zdůraznit, že tzv kozáci, odmítl držet frontu a účastnit se bojů, obsazovali čerpací stanice a rabovali v soukromých domech.
Podle místních médií, Igor
Plotnickij garantuje právo a pořádek v regionu, odzbrojuje nelegální formace. Prokuratura LLR oznamuje zatčení zločinců, kteří se neřídí zákony republiky. V neděli se očekává oficiální oznámení o výsledku ozbrojeného konfliktu“.

03.01.15 Přidali novináři.

„Ukrajinská diverzní skupina vyhodila do vzduchu automobil DNR při odsunu techniky, jeden člověk byl zabit“ řekl na briefingu v tiskovém středisku DAN zástupce velitele jednotek Ministerstva obrany DNR, Eduard Basurin. V důsledku sabotáže jednotek ukrajinské armády explodoval automobil v blízkosti Novoorlovky na rádiem řízené mině. Zemřel jeden voják, dva ve vážném stavu byli převezeni do nemocnice. Dříve byl úsek odminován. DNR považuje akci ukrajinské strany za záměrnou, zaměřenou na poškození mírového procesu „.

03.01.15. Fotky domobrany.

„To je vlajka, která byla nalezena v jednom z podzemních krytů ukrajinské armády v Debalcevu. Zdá se, že instruktoři z americké námořní pěchoty také utíkali z kotle spolu s ukrami.“

Original: http://cs7004.vk.me/v7004466/436b/-3e49Y1zu98.jpg

http://cs7052.vk.me/c540103/v540103519/22e14/tWu3E4bou9M.jpg

http://korrespondent.net/world/russia/3485502-ustanovlena-vneshnost-ubyitsy-borysa-nemtsova

Získána podoba vraha Borise Němcova
Z Korrespondent.net dnes 15:13

Po výslechu svědků policie sestavila identikit pachatele.

http://korrespondent.net/world/russia/3485493-shestvye-pamiaty-nemtsova-soobschauit-o-pervykh-zaderzhanyiakh

Smuteční průvod na paměť Němcova: První zpráva o zatčení
Z Korrespondent.net dnes 14:56

Na smutečním pochodu v Petrohradě zadrželi muže s ukrajinskou vlajkou uvádějí novináři.
V Petrohradě zadržel
i mladého muže, který přišel na pohřební průvod na pamět ruského vůdce opozice Borise Němcova, s ukrajinskou vlajkou. Oznámil to novinář Vitalij Bespalov v Twitteru.

Kyjev žádá, aby svědekyně vraždy Němcova byla propuštěna na Ukrajinu
Z Korrespondent.net dnes 14:11

Ukrajinská ambasáda poslala nótu ministerstvu zahraničí RF s žádostí zajistit  právo vrátit se na Ukrajinu pro Němcovovu přítelkyni,  která byla  s Němcovem v okamžiku jeho smrti.
Svoboda pohybu klíčové svědkyně vraždy ruského opozičního politika Borise Němcova, občanky Ukrajiny Anny Duritskaja není omezena, řekl mluvčí ministerstva zahraničí Ukrajiny Evgenij Perebijnis.
Podle zástupce ukrajinského ministerstva zahraničí, 
má v úmyslu vrátit se na Ukrajinu a ukrajinští diplomaté budou dělat vše proto, aby to podpořili.
„S Ann
ou Duritskoj udržujeme stálý kontakt přes našeho konzula v Moskvě. Vyjádřila přání vrátit se na Ukrajinu. V tomto ohledu, velvyslanectví poslalo nótu ministerstvu zahraničí RF s žádostí, aby zabezpečilo její právo na návrat domů“ – Řekl Perebiynis.
Mluvčí ministerstva zahraničí také řekl, že
místo pobytu Duritskoj je známo ukrajinským diplomatům. „Víme, kde je – žije v bytě přátel. Svobodu pohybu jí také nikdo neomezuje. Jedině byla přijata zesílená bezpečnostní opatření“ – řekl.
Podle zástupce ukrajinského ministerstva zahraničí, Duritskaja
je vedena ve věci vraždy Němcova jako svědek, je v současné době poskytnut advokát.
„Ona dobrovolně souhlasila
poskytnout v tomto případě svědectví orgánům činným v trestním řízení Ruské federace,“ – řekl Perebijnis.

Můj komentář: „Svobodu pohybu jí také nikdo neomezuje“. Proč tedy posílají nótu?

http://korrespondent.net/ukraine/3485447-vnutry-ukrayny-pytauitsia-otkryt-vtoroi-front-poroshenko

Uvnitř Ukrajiny se snaží otevřít druhou frontu – Porošenko
Z Korrespondent.net dnes 11:27

Prezident je přesvědčen, že nepřítel se snaží nejen o dosažení vojenského vítězství, ale také otevřít druhou frontu na Ukrajině.
Prezident Ukrajiny Petro Poro
šenko se setkal s archiepiskopem ukrajinské řeckokatolické církve Svjatoslavem Ševčukem, při tom poznamenal, že nepřítel se snaží otevřít druhou frontu v zemi.
Přinášíte neocenitelný vklad pro mír, klid, protože nepřítel Ukrajiny se snaží nejen zajistit vojenského vítězství, ale také otevřít druhou frontu v zemi, aby zasel nenávist a slovo církve, která vyzývá Ukrajinu, aby se sjednotila, je dnes je velmi nutné,“ – řekl Porošenko.
Archiepiskop poznamenal, že jediným úkolem církve dnes je ochrana státu.
„Církev na Ukrajině
i v zahraničí chápe složitost mise, kterou dal na vaše ramena Pán Bůh. A my se nejen za vás modlíme, podporujeme – ale se aktivně snažíme pracovat na různých úrovních. Dnes před námi stojí jediný úkolochránit stát“- řekl.
Dále
Porošenko řekl, že separatisté provádějí „falešné“ stažení těžkých zbraní v Donbasu. Podle něj odvod ukrajinských zbraní a techniky se bude provádět za povinného dohledu OBSE.
Nicméně, DNR tvr
dí, že už začali přesouvat poslední kolonu s těžkými zbraněmi.
Proces stažení těžkých zbraní z demarkační lini
e v samozvané „LLR„, bude dokončen 2-3 března.

Můj komentář: Těžký úkol – pozabíjet civilisty na Donbasu. A dokonce s požehnáním církve!

03.01.15 Zobrazit mapu bojů.

Ukrajinští okupanti domobranu i nadále provokují k odvetným útokům. Ukrajinská strana neváhá použít minomety a ruční zbraně. Zostřila se situace v okolí letiš, ve východní části Písků nekončí střety. Pokračují v realizaci scénáře minulého „příměří“, kdy ukrajinská armáda stahovala k frontě obrněná vozidla. V Gorlovce pokračuje ostřelování a pěchot boj proti v oblasti osad Šumy a Majorsk. V Uglegorsku, Debalcevu a Černuchinu pokračují opravářské práce. Místní obyvatelé z Popasnoj hlá stálou palbu z ručních zbraní. Ve oblasti Štěstí okupanti ostřelují domobranu u Veseloj Gory„.

Original: http://cs624224.vk.me/v624224241/1f2fc/PkrRkkgksxM.jpg

03.01.15. Fotky bloggerů.

„V Moskvě, průvod na počest Němcova vyšla pátá kolona. „Svidomij“ dav nese obrovský transparent s banderovským heslem „hrdinové neumírají„. Nejmohutnější akce liberálů a proukrajinských sil v Moskvě v posledních letech. Metro bylo ucpané, ulice jsou ucpané, lidé ještě přicházejí a přicházejí. Doufejme, že „Berkut“ zná své věci, a dokáže včas rozptýlit dav a nepřipustí Majdan„.

Original: http://cs624131.vk.me/v624131095/1f01d/QEcMwC31QT0.jpg

Original: http://cs624131.vk.me/v624131095/1f024/PnHQi1q9zh0.jpg

Original: http://cs624131.vk.me/v624131095/1f02b/9cSJBIP487Q.jpg

Original: http://cs624131.vk.me/v624131095/1f032/YlgDehH29JA.jpg

Original: http://cs624131.vk.me/v624131095/1f039/zr8bILjN250.jpg

Original: http://cs624131.vk.me/v624131095/1f040/yzkuuM5_zoY.jpg

03.01.15. Fotky novinářů.

„Na shromáždění na počest Němcova byl zadržen poslanec Nejvyšší Rady Ukrajiny Gončarenko. Jeden z účastníků upálení lidí v Domě odborových svazů v Oděse. Není známo, pro jaká obvinění a co s ním bude.“

http://vk.com/photo-57424472_355626470

http://cs7052.vk.me/c540103/v540103519/22e28/9CjXi_mpmm0.jpg

http://cs7052.vk.me/c540103/v540103519/22e31/zDGal2B_WfY.jpg

http://korrespondent.net/world/russia/3485513-marsh-pamiaty-nemtsova-zaderzhan-ukraynskyi-nardep

Pochod na paměť Němcova: zadržen ukrajinský poslanec parlamentu
Z Korrespondent.net dnes 15:46

Zadrženého poslance parlamentu za blok Petra Porošenka předají vyšetřovací komisí Ruské federace.
V Moskvě během pochodu na paměť ruského opozičního politika Borise Němcova byl zadržen poslanec parlamentu z bloku Petra Porošenka Alexej Gončarenko. Napsal to na své stránce na Facebooku.
Policie zadržení ukrajinského poslance potvrdila.
„Moskevská policie potvrdila, že Gončarenko byl zadržen a bude předán zástupcům SKR k dalšímu řízení.“ – odpověděli v Moskvě, uvádí Interfax-Ukrajina.
Policie neuvedla důvody pro zadržení ukrajinského poslance.

http://korrespondent.net/world/russia/3485536-zaderzhannyi-v-moskve-nardep-mozhet-stat-fyhurantom-dela-o-sobytyiakh-v-odesse

Poslanec zadržený v Moskvě může být obviněn v případu událostí v Oděse
Z Korrespondent.net dnes 17:14

Díky Erneste!

Mapy:

Ukrajinská:

Восемь украинских воинов ранены за сутки: опубликована актуальная карта АТО - фото 1

Opolčenská:

https://i1.wp.com/warindonbass.ru/wp-content/uploads/2015/02/Karta-linii-fronta-24.02.15.jpg

Interaktivní komentovaná:

nenašel jsem

Vlkova část:

Já ve své části naváži bezprostředně na Ernesta. Už večer  ukrajinské zdroje potvrdili , že  ukrajinský poslanec zadržený v Moskvě , byl po výslechu na milici, opět propuštěn.

viz http://www.unian.net/politics/1050190-zaderjannogo-na-marshe-pamyati-v-moskve-deputata-vr-osvobodili.html

Podobně je to to s tou děvenkou, která dělala 55- letému Němcovovi, takto sloupu ruské demokracie,  garde – ta bude moci na Ukrajinu pravděpodobně už ve středu.   Neochudím vás  o foto, stojí za to –

zdroj: http://www.unian.net/society/1050184-ukrainku-stavshuyu-edinstvennyim-svidetelem-ubiystva-nemtsova-mogut-otpustit-domoy-v-sredu.html

Фото ТСН

Tak tahle randila s Němcovem určitě  kvůli charismatu opozičního politika.. Nepíši to proto, že bych chtěl jít za bulvár, ale prostě proto, že k osmi včerejším možným důvodům, proč byl Němcov zastřelen, přidávám další – vraždu ze  žárlivosti.

Když  už jsem navštívil stránky Unianu – tak se podívejme, jak vypadá prakticky  ta demokracie, kterou prý Kyjev brání pro Evropu:

http://www.unian.net/politics/1050047-v-rade-zaregistrirovan-zakonoproekt-o-lishenii-svobodyi-na-srok-do-treh-let-za-kritiku-vlasti.html

A je to opravdový nářez! Demokracii samozřejmě!

Překlad  nejpodstatnější části není můj, ale je vypůjčen z facebooku Tomáše Haase:

Tisk č. 2225 navrhuje novelizaci trestního zákoníku Ukrajiny dodatkem, podle kterého by „úmyslné podrývání autority státu a vlády“ bylo trestné.

„Společensky nebezpečné škodlivé aktivity, které poškozují autoritu Ukrajiny jako suverénního státu, veřejné ponižování, zneužívání, poskvrna, nebo jiné činnosti, jejichž cílem je podkopat autoritu orgánů veřejné správy, místních samospráv a sdružení občanů Ukrajiny, a/nebo cynické obcházení a odmítání individuálních článků struktury veřejné správy (a jejích příslušných orgánů), a stát jako celek by měly být potrestány korektivní nucenou prací až na dva roky, odnětím svobody až na dva měsíce, nebo trestem odnětí svobody až na tři roky,“- říká tisk č. 2225 zveřejněny na internetových stránkách ukrajinského Parlamentu.

Tak stát, který chce zavést tenhle paragraf trestního zákoníku prý  chrání vaši a moji svobodu!!!!

Dneska mohu být obviněn z bulváru tím, že jsem dal fotografii Němcovovi milenky, která je zárověn jediným svědkem jeho vraždy. Kdybych opravdu  chtěl mít na Kose  bulvár, tak jsem vám právě odprezentoval  jednu velmi intimní fotogrrafii  kancléřky  Merkelové. Je  z doby jejích studií a  zcela  evidentně  z bývalých východoněmeckých FKK pláží. Nemyslím, že ji v ČR  někdo zveřejnil. Já ji dnes díky   kosíři FB  dostal k dispozici. Váhal jsem mezi tím, jestli mít v prostoru českého internetu solokapra  nebo  prostě  držet na Kose nějakou  linii.  Rozhodl jsem se pro to druhé. Nahá Merkelová z před  40 let, nemá  nic společného s  dnešní situací a  chci Kosu v nějaké fazoně. Vedle toho si paní kancléřky, přes všechna její evidentní pochybení , pořád  vážím. Mezi západními  politiky stále vykazuje  nejvyšší míru rozumu a  zodpovědnosti.Takže  solokapr nebude. Nicméně  v archivu ji podržím. pro případ, že by se ukázalo, že  tehdejší nahota  těla  se nyní, po čtyřech dekádách paní kancléřce  vrazila do nahoty  duše. To není výhružka  do Berlína. To je prostě konstatování.

Popojděme  k věcem podstatným – skončil sněm Babiš partaje. jak už víte.  Babiš  se tam hodně  a hodně  chválil. Což víte také, ale není to materiál pro svodku, ale pro úplně jiný článek.

Mezi věcmi, kterými se ovšem Babiš pochlubit jaksi, pravděpodobně z vrozené skromnosti zapomněl, je  snaha podřídit ministerstvu financí i kontrolu internetu, s  právem likvidovat  jaksi nepohodlné stránky. Nevěříte? Dobrá, tak dáme  důkaz.  Ze  zdroje, který patří mezi ty tzv. seriozní – technická mutace Týdne:

Tuzemské ministerstvo financí si chce například nově uzurpovat právo blokovat internetové stránky. Součástí návrhů zákonů měnících provoz a danění hazardních her včetně těch internetových je totiž i vytvoření „černého seznamu“ nelegálních webů.

 „Poskytovatelé připojení k veřejné síti internet na území České republiky jsou povinni zamezit v přístupu k internetovým stránkám zařazeným do seznamu internetových stránek s nepovolenými internetovými hrami,“ uvádí se v návrhu s tím, že seznam vytvoří a bude vést ministerstvo vedené Andrejem Babišem. Jenže se může stát, že ministerstvo „omylem“ na seznam zařadí i weby, které na něj nepatří. Z toho má ostatně obavy i ministerstvo průmyslu, návrh zákona kritizuje také Český telekomunikační úřad.

Zdroj: http://mediamania.tyden.cz/rubriky/on-line/bezbreha-svoboda-na-internetu-konci_334195.html

Dneska je to opravdu fakt hodně o bulváru. Bez ohledu, zda chci nebo ne.Ledva  jsem dopsal tu úvahu o tom, že  vražda  Němcov  by  nakrásně mohla být také těžce nepolitická a souviset s jeho privátním životem a té jeho roštěnky, dostal jsem odkaz na  stránku New York Observeru, kde se jak Němecovovým životem, tak tím, který vedla  jeho ukrajinská milenka, zabývají docela  z gruntu. Podotýkám – new yorský zdroj, nikoli Rossia  Today nebo hlas Ruska:

Zdroj: http://observer.com/2015/03/ukrainian-girlfriend-of-slain-russian-key-to-the-case/

The victim, his ‘wife’ Ekaterina Odintsova, and their children. Nemtsov's complicated romantic life has introduced irresistible intrigue into the fast-moving investigation.

původní Němcovova rodina 

Protože moje angličtina je naprosto nedostatečná, musím se spolehnout na překladač, přes všechnu jeho nedokonalost. A dostávám z něj, já , asi tohle:

Ukrajinská modelka  neměla  úplně  nejbělejší pověst. Původně  studentka ekonomie  na  Kyjevské univerzitě. Měla pracovat jako modelka a herečka. Ovšem žádné filmy  s jejím obsazením nejsou známy. Pokud jde o modeling, měla pracovat pro jakési dubiozní agentury, s  čímž ovšem skončila, když se  sblížila  s Němcovem.

Ale pojdme k opravdu vážným věcem. Opět  jsem se přesvědčil, že kosíři najdou cokoli. Včera  jsem referoval o tom, že  na den přesně  ke  dni Němcovovi vraždy  došlo  mezi ním a Putinem  v televizní debatě  k duelu o politické vraždě, která měla  být spáchána  na nějakém čelném politikovi opozice tehdy,v předvečer prezidentského hlasování. Kde  Putin byl následn ěNěmcovem obviněn  ze spoluviny, pokud se tak opravdu stane.

A ejhle , včera mi od kosíře  VM přistálo v  poště  video, kde o té připravované vraždě Putin mluví v televizním studiu.  Němcov tam , bohužel, není.  Video je v ruštině, ale s anglickými titulky. Tímto VM velmi děkuji:

https://www.youtube.com/watch?v=69Qwju5nJ-w

Samozřejmě, že  jsou tací, co mají o vraždě  naprosto jasno. Uvedu alespon dva , jejichž jména  rozhodně nemohou překvapit:

1-John Mc Cain

ten vykřikuje do světa, že 

Je úplně jedno, kdo Němcova skutečně   zavraždil. – Boris  je  v ovzduší beztrestnosti mrtev, které Vladimír  Putin a Rusko vytvořili.  Individuality  jsou rutinně, kvůli svému přesvědčení  pronásledovány  a je na ně útočeno ruskou vládou, bez toho aby byl někdo popohnán k odpovědnosti!

Tohle zní obzvláště pikantně  v konfrontaci  s Kyjevem připravovaným zákonem číslo 2225 o  kterém referuje  ukrajinská agentura UNIAN – viz výše!

2- Štětina.

Nemohu si pomoci, ale musím ocitovat kousek své včerejší svodky, kde jsem komentoval možné motivy Němcovovi vraždy. Těch osm, včera pro mne relevantních variant  jsem uzavřel následující poznámkou:

Nebudu je  ani rozebírat, ani zkoumat na míru pravděpodobnosti, vím ale zcela jasně jedno –bud je Putin nebezpečný a rafinovaný a nanejvýš sofistikovaný protivník,vyškolený KGB  /pak nevraždil ani přímo, ani nepřímo/ nebo jeto idiot , kterým cloumají velikášské vášně /a pak dal nějaký pokyn k vraždě, navíc  pár set metrů od Kremlu!!!! /.Obojí najednou funguje pouze v představách Štětinů a podobných

A co že jsem četl včera na Parlamentních listech? Tohle – budu válečného štváče a podle mého osobního názoru –  člověka dávno zralého na zbavení svéprávnosti,  svěrací kazajku a klecové lůžko, citovat:

„Mohli ho zastřelit kdekoliv jinde. V odlehlém koutě či parku. Zastřelili ho v okamžiku, kdy došel takřka ke zdem Kremlu. Zastřelili ho pod panoramatem mocenského symbolu ruské moci. Politika diktátorů se opírá o symbolické výhrůžky. Stalin kdysi mohl dat osobní příkaz k vraždě Kirova, dnes k vraždě stačí ovzduší nenávisti, které Putin v zemi vytváří,“

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jaromir-Stetina-Nemcova-zastrelili-schvalne-primo-pred-Kremlem-Diktatori-miluji-zrudnou-symboliku-364154

Fakt mi to moje věštění začíná dělat problém…

Řekl jsem , že uvedu dva? Omlouvám se. Chacal mi poslal další výživný link z toho nového slovenského propagandistického plátku jménem DeníkN. Jak mám bratislavskou Pravdu za nejserioznější zdroj v česko slovenském  mediálním prostoru , tak Deník N se u mne vypracoval během pár  dní na naprosto opačný konec. A to je co říci. Takže  ten si samozřejmě  čtyři kulky do Němcova vychutnává  opravdu s gustem! A  A  samozřejmě, že  si vybírá  , také podle svého gusta  a zadání, vhodné spolupracovníky. Překvapí, že  také Pepu Pazderku?

Kterého cituje na samý závěr  svého opravdu  chucpe  článku o Němcovově  vraždě. Dám jen toho Pazderku. Masochisté mezi vámi si mohou dojet  zbytek na následujícím odkazu:

https://dennikn.sk/61114/zabili-ho-v-zone-putina-po-tej-nenavistnej-kampani-sa-dalo-cakat/

Pazderka

„Predstava, že asi sto metrov od kremeľských múrov sa na mieste prešpikovanými tajnými službami a ich kamerami, pokúsia na ruského opozičného politika sofistikovane zaútočiť jeho spolupracovníci, islamisti či snáď Ukrajinci, je smiešna,” hovorí pre Denník N bývalý spravodajca Českej televízie v Rusku Jozef Pazderka.

Ano Pepa, bohužel nikoli z depa, ale z ČT, má  zřejmě daleko pravděpodobnější, že v prostoru  takto hlídaném kamerami pošle  Putin komando nájemných zabijáků. Aby  měl gigantický problém!  A tohohle duševního tragéda člověk platí v koncesionářském poplatku!

Mám dneska totálně dost  a předávám slovo MP.

Část MP

Svodka (nejen) od Ukrů:

Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě.

Osm ukrajinských vojáků zraněných za uplynulý den: zveřejněna aktuální mapa ATO.
01.03.2015, 11:39
http://obozrevatel.com/crime/92604-opublikovana-aktualnaya-karta-ato.htm

Byla publikována mapa aktuálního dění v zóně protiteroristické operace na východní
Ukrajině.

Mapu představilo informačního a analytického centrum SNBO.

Podle mluvčího ATO Andreje Lysenka, v posledních dnech v zóně ATO na východní Ukrajině nejsou žádní mrtví mezi ukrajinskými vojáky, osm lidí bylo zraněno.

„V průběhu uplynulého dne ztráty mezi ukrajinskými vojáků nebyly, osm lidí bylo
zraněno,“ – řekl Lysenko.

V odpovědi na otázku UNIANu o ztrátách nepřítele, Lysenko řekl, že ústředí ATO 
takové informace nemá.

„Protože je nyní režim ticha a nejsou žádné útočné akce, informace o ztrátách
ozbrojenců u nás také dnes nejsou. Prostě střílejí jen z dálky, většinou z ručních
zbraní, to znamená, že útočné akce nevedou,“ – dodal.

Dříve ve velitelství ATO oznámili, že rusko-teroristické jednotky pětkrát náhodně
vystřelily po pozicích ukrajinských vojáků v zóně ATO na východní Ukrajině
počínaje od 18:00 soboty 28 února.

Takže, v 18:00 a 20:00 v Mariupolské oblasti zločinci ostřelovali Širokino,
a v 19:30 a 21:45 – obec Luhanské poblíž Debalceva.

Kolem půlnoci band-formace z tanků a granátometů provedly palbu směrem na
Avdějevku v Doněcké oblasti.

V noci na 1. března od půlnoci do šesti hodin ranních ostřelování teroristů v
oblasti ATO nebylo zaznamenáno.

Nepřítel Ukrajiny se pokouší otevřít druhou frontu – Porošenko.
01.03.2015, 15:37
http://obozrevatel.com/politics/46015-vrag-ukrainyi-pyitaetsya-otkryit-vtoroj-
front-poroshenko.htm

Nepřítel Ukrajiny usiluje o otevření druhé fronty v zemi a zasít nenávist mezi
Ukrajinci. Uvedl to prezident Ukrajiny Petro Porošenko během setkání s vrchním
arcibiskupem Ukrajinské řeckokatolické církve Svjatoslavem Ševčukem.

„Vaše práce je neocenitelným přínosem pro mír, klid duše, protože nepřítel Ukrajiny se snaží nejen zajistit si vojenského vítězství, ale také otevřít druhou frontu v zemi, aby zasel nenávist a slovo církve vyzývající Ukrajinu, aby se sjednotila, je dnes velmi nutné, snad jako nikdy v naší historii, „-uvedl Porošenko na oficiální  prezidentské internetové stránce.

Porošenko vyjádřil vděčnost za aktivní vlastenecké postoje vrchního arcibiskupa Svjatoslava osobně a primátů a kněží Ukrajinské řeckokatolické církve, k podpoře státnosti a spirituality v zemi.

„Větší respekt a vděčnost si zaslouží vaše pozice v souvislosti s ruskou agresi, skrze modlitby za ukrajinský stát, za armádu, za vojáky, kteří chrání to nejcennější, co máme – naši vůli, stát, budoucnost“ – řekl Porošenko.

Na druhé straně, Nejvyšší arcibiskup Svjatoslav, s odkazem k prezidentovi, řekl:
„Církev a na Ukrajině a v zahraničí chápe složitost mise, kterou dal na vaše ramena Pán Bůh a nejen my se za vás modlíme, podporujeme – aktivně se snažíme pracovat na různých úrovních. Dnes před námi stojí jeden problém – musíme chránit stát. Snažíme se o to na různých úrovních, různými způsoby, využítím naši duchovní síly, našich schopnosti  co do  církevní struktury, tak církve v globálním měřítku podporovat náš stát a sloužit lidem.

* Proč mi tento arcibiskup připomíná mi to toho papeže, který během 2 sv. války
žehnal nacistickým zbraním..?!

Ukrajina čelí nedostatku benzínu na čerpacích stanicích. Vinna národní banka.
01.03.2015, 09:10
http://finance.obozrevatel.com/economy/39074-iz-za-dejstvij-natsbanka-ukraine
-grozit-defitsit-benzina-na-azs.htm

Kromě hlavního problému – rychlého růstu cen benzinu – u jednotlivých prodejců svobodných čerpacích stanic prostě začalo ubývat palivo. Proces zatím není masový, ale je spíše signálním znamením.

O tom píše v článku na ZN.UA ředitel „Consulting Group-95“ Sergej Kujon.

„Začátkem tohoto týdne, NBU zavedla omezení na placení záloh na dovozní smlouvy od 50.000 dolarů. – vyšší sumy nyní musí být odsouhlasené regulátorem. Národní banka dne 24. února zavřela mezibankovní trh až do 27. února, i když zrušila toto opatření na konci dne“ – říká expert.

Jak již bylo vysvětleno Kujonem, dovozci ropných produktů za těchto 50000 dolarů mohou koupit méně než dvě cisterny benzínu (cca 100 t.). Ve stejné době, jsou denní prodeje u velkých sítí čerpacích stanic tisíce tun ropných produktů, řekl.

„Vědomi si, že se rychle zaplatit za nové zdroje nemohou, obchodníci začali omezovat prodeje a ceny dostaly novou podobu“ – píše autor .

Vzhledem k tomu, že devizová složka u nákupní ceny a daň vytváří cenu benzínu na 0,9 dolarů za litr, je snadné spočítat, že výsledek bude k 34 UAH / litr, předpověděl.

Kujon také poznamenává, že teď je přesně doba, kdy se obchodníci s ropnými produkty musejí připravit na zemědělskou výsadbu. A protože „sejí v březnu nejen na Ukrajině,“ pak budou muset soutěžit o zdroje. „Jak na to, když nemůžeš zaručit platbu, to je otázka“ – dodává odborník.

Akce národní banky již způsobily obrovské ztráty dodavatelům, kteří nebyli schopni plnit své smluvní závazky vůči zahraničním protistranám, řekl Kujon.

„Pokud se situace povleče, dojde k úpadku firem v důsledku nároků ze strany zahraničních
 partnerů, jakož i spotřebitelé, kteří zaplatili zboží a nemohou ho dostat včas“ – vysvětluje expert.

Takto dochází Kujon k závěru, že „poté, co hry opět zasáhla národní banka, stavějící neviditelnou bariéru v cestě novým zásobám dovážených ropných produktů, jedno z nejstabilnějších odvětví zavrávoralo, tak to nutí vzpomenout na staré rčení, že horší než vysoké ceny může být pouze deficit.“

Přídavek z Cassadu:

Stručně o důležitém.
28 února 13:46
http://colonelcassad.livejournal.com/2069377.html

1. Částečné stažení těžkých zbraní bylo skutečně provedeno. Chunta mnohem pomaleji než DNR a LNR, ale stáhuje část těžkých zbraní, i když je to doprovázeno pravidelnými střety bez skutečného operativního smyslu. Tak, jak se myšlenka mírových sil nepodařila prosadit, tak na pozadí stažení většiny těžkých zbraní v DNR, chunta začala vypadat velice podivně, se svým sabotážním přístupem ke stahování zbraní, takže po ultimátu Zaharčenka a křiku Evropy na adresu chunty a DNR – stahujte rychleji, něco začali odvádět do týlu. Příčemž tento proces je zvláštní – odstraňují jen části dělostřelectva a RSZO. Chunta nejen nadále pokračuje v rotaci na přední linii, ale také přisunuje čerstvou obrněnou techniku k doplnění těch části, jež utrpěly ztráty jakož i posílení uskupení, schopných přejít do útoku.
Obecně platí, že se snaží podvádět, kde se dá. Obecný trend nyní je, že po určitou dobu klesne intenzita bojů na minimum a 1 až 2 měsíce „příměří“ na Donbasu jsou pravděpodobně. V nějakém momentě, „Imperium Dobra“ a jeho loutky v Kyjevě samozřejmě toto „příměří“ rozbijí, proto VSN i chunta pokračují v přípravě na jarní kampaň.
Podle oficiálních zdrojů v DNR, nyní přes branecké komise u VSN projde až 200 lidí denně. Čísla jsou to velmi pěkné a v případě, že tempo růstu zůstane stejné, tak už v dubnu VSN nejen plně vykompenzuje ztráty vzniklé v zimní kampani, ale inaroste v počtech, i když kvantitativně si chunta stále zachová  (ale ne už kritickou) převahu v lidech kvůli větší schopnosti mobilizace.

2. Od března na Ukrajině zahájí práci zahraniční vojenští instruktoři, kteří budou učit řadu ukrajinských jednotek podle západních modelů, s ohledem na získání systémů zahraničních zbraní. Interakce z strany Ukrajiny probíhá prostřednictvím ministerstva obrany a částečně SBU. Pod záminkou přípravy vševojskových jednotek budou pokračovat v zavádění informačních a zpravodajských infrastruktur USA a řady zemí NATO. Nyní jsou na řadě  otázky upírající se k obavám americkém establishmentu, že by moderní americké zbraně mohly padnout do rukou VSN a pak Ruska. Publikovaná korespondence náčelníka štábu VSU Muženka se soukromou vojenskou společností Green Group, ukazuje jednu z variant řešení tohoto problému. Hlášení zahraniční odborníci v oblasti Izjomu a Volnovachy ukazují, že plánované práce na interakci s VSU jsou již v plném proudu.

3. V oblasti Mariupolu, na hrozby, které neustále zmiňují chunta a USA, byloodpovězeno převodem vojsk severně od města, směrem ke Granitnému a Volnovaše.Také stojí za zmínku zajímavá zvláštnost v obraně chunty, že od východu je opevnění města spíše slabé, což jako by zvalo VSN vstoupit do boje o městské čtvrti z východu. Ve skutečnosti se provokuje přímý útok čelně, i když je zřejmé, že úder obchvatem severně od Mariupolu je mnohem slibnější v případě obnovení intenzivních bojů. Zdroje z Mariupolu potvrzují, že v případě skutečného rizika ztráty města, bude část strategicky důležitých objektů v Mariupolu zničena chuntou.

4.Po obnovení sil chunty po zimní kampani. Většina techniky (nová, zrekonstruovaná a obnovená) bude dána jednotkám VSU. Územní a trestní prapory získají doplňující techniku. Totéž platí i pro obvyklé dodávky, které jsou stále ještě částečně založeny na dobrovolnických dodávkách. V blízké budoucnosti se očekávají problémy s municí pro těžké RSZO, které nejsou vyráběny na Ukrajině. Je zde něco zcela neočekávaného, problém s ručními palnými zbraněmi – takže nyní můžete vidět na frontě vojáky se staršími verzemi AK, kterými kompenzují nedostatek nových modelů ručních palných zbraní.Je třeba také poznamenat, že během roku válčení, byly podstatně sníženy mobilizační rezervy Ukrajiny, které byly dodány na jaře loňského roku  k vedení ATO. Značně klesly zásoby suché stravy pro vojsko, hovězích konzerv a paliva. A soudě podle skandálů ve vedení chunty, některé z těchto dodávek na frontu nedošly (v létě v Dněpropetrovsku bylo možné vidět staré krabičky cigaret ze zásob ještě z dob z éry SSSR)
a byli buď ukradené nebo rozprodané na černém trhu.Zcela podřídit heterogenní (nespoutané) prapory generálnímu štábu se stále nedaří, protože se vojenští představitelé obávají politických důsledků (včetně nepokojů v Kyjevě) + ve středu karatelů a vojáků „terbatů“ (teritor.praporů) je autorita orgánů ministra obrany a náčelníka gen.štábu extrémně nízká a informační kampaň o předělání Debalcevské katastrofy ve vítězství, není příliš úspěšná, slova o příbězích z úst šířená vojáky, kteří se vymanili z kotle, spolu s podrobnostmi o velení a obtížných podmínkách, v nichž se bylo nutné bránit a ustupovat. Ze ztrát viní velení a generální štáb. Velitel praporu 128. brigády je opravdu respektován za to, že přijal nezávislé rozhodnutí a zachránil alespoň některé z lidí. I když i on je nepřítel, ale svou pochvalu si zasloužil.

Děkuji moc MP!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.