Ukrajinská svodka ze dne 03.03.2015


https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali Ernest, MP a vlk s přispěním dalších

Všechny texty bez uvedení zdroje jsou převzaty z    vk.com/strelkov_info

02.03.15 Poslali domobranci z LLR.

O celkové situaci. Zatím je mezi Ukrajinou a LLR a DNR je „roztřesené“ příměří. Včera jsem jel se staršinou roty na naše staré pozice, zbraně jsme si s sebou nebrali. Ticho a krása. Ale my sami, dosud stojíme v kasárnách v Lugansku. Probíhá přeformování poté, co jsme seděli půl roku v zákopech a bojovali. Náčelníci využívají dočasného pobytu v kasárnách a snaží se nás naučit pochodovat v tvaru. Nicméně se jim to nedaří. Včera se velitel snažil nás donutit oholit vousy, ale po našem vysvětlení o tradicích a vzpomínkách na soudruhy to vzdal. Obecně- pokud to všechno bude pokračovat, brzy budeme žádat znovu zpět do zákopů. Tím spíše, že běžní domobranci nejsou spokojeni s příměřím. Opět nás nenechali dorazit Ukry a vše pokazili. Ve skutečnosti, pokud mluvíme o debalcevské operaci, tak tato operace ukázala převahu spojených sil LLR a DNR nad ukrajinskou armádou“.

02.03.15 Poslal dopisovatel s volacím znakem „Samur“.

„Ukrajinští diverzanti provedli výpad v rajonu Leninskij v Doněcku. Dnes 2 března obyvatelé rajonu Leninskij v Doněcku, v sídlišti Bosse, v ulicích Malachova, Oděsské a několika dalších slyšeli tři výstřely z minometu. Zpočátku zazněl jeden výstřel, znělo to opodál, a po několika sekundách, jeden po druhém se rozlehly dvě rány. Soudě podle „rukopisu“ to byl další diverzní výpad ukrajinských kočovných minometů, které ostřelovaly pozice DNR a základny domobrany“.

Přidali novináři:

„V oblasti Debalceva se i nadále pohybují rozptýlené zbytky obklíčených, se kterými pravidelně vznikají střety, oznamují občanští dopisovatelé“.

02.03.15 Poslal dopisovatel s volacím znakem „Samur“.

„Podle rozvědky, v období 2. 10. března jsou možné provokace ukrajinských ozbrojených sil proti DNR. Nejsou vyloučeny útok pozemních sil, včetně dělostřelectva různých ráží. S cílem upevnění svých pozic a potlačení nepřátelských akcí, jejichž cílem je narušení „režimu klidu zbraní„, je část obrněných jednotek domobrany DNR převedena na místa předpokládaných útoků. Informace o možných provokačních akcích ukrajinských sil se objevují s různou frekvencí od zářijovéhoumírotvoření„. Tyto informace se ne vždy potvr, ale domobrana musí být vždy připravena na jakoukoliv událost. Není divu, že se říká, že válka je – oblast neznámého, nepředvídatelného a náhodného„.

02.03.15 23:32. Zpráva dobrovolníka „Jan“:

„Podle nejnovějších údajů rozvědky kyjevské síly odvádí pouze vadnou techniku, dělostřelecké systémy a těžké zbraně skrývají v přirozených záhybech terénu a maskují sítěmi. Během dne, letecká aktivita byla nízká, ale večer se zvýšila, v průběhu dvou hodin ve směru na Kramatorsk letěla tři dopravní letadla (AN-26), byla naložena a jeden z nich byl z Dněpropetrovska. V 21:25 od Opytnogo nacisté zahájili minometnou palbu na plochu letiště. „

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3486091-v-bruissele-zakonchylys-hazovye-perehovory-ukrayny-y-rossyy

V Bruselu skončil v jednání plynu na Ukrajině a Rusku
Z Korrespondent.net dnes 22:07

Příští zasedání o plynu se bude konat na konci března.
Ruský ministr energetiky Alexandr Novák a Ukrajin
y Vladimir Demčišin a viceprezident Evropské komise pro energetiku Maroš Šefčovič dokončili v Bruselu trojstrannou schůzku o plynu, řekla RIA Novosti mluvčí ruského ministerstva.
Podle tiskové zprávy Naftogaz
u, po jednání potvrdili, že Naftogaz Ukrajiny bude platit Gazpromu pouze množství zemního plynu, které bude dodáváno prostřednictvím státem odsouhlasených předávacích míst.
„Smluvní strany potvrdily, že pro účely výpočtu zimní
ho balíčku budou použity pouze ty objemy plynu, které jsou dodány prostřednictvím předávacích míst plynu, odsouhlasené s CDD PAO „Ukrtransgaz“- píše se ve zprávě.
EU-Ukrajina-Rusko v rámci jednání rovněž posoudil
i plnění dohod o dodávkách ruského plynu pro ukrajinské spotřebitele v zimním období.

„Naftogaz Ukrajiny“ předložil účastníkům důkazy o porušení podmínek zimního balíčku ruskou stranou. Obě strany také posoudily situaci s dodávkami zemního plynu okupovaným oblastem doněcké a luganské oblasti Ukrajiny“ – poznamenala tisková služba.

Na druhé straně, ruský ministr energetiky Alexandr Novák uvedl, že ukrajinská strana potvrdila, že bude převádět zálohu za zemní plyn podle nutnosti.
Novák také řekl, že nov
é setkání o plynu se bude konat na konci března. Na setkání se bude diskutovat o otázkách týkajících se dodávek plynu na Ukrajinu v létě.
Připomeňme, že v Gazpromu si stěžovali, že Naftogaz
neplatí včas zálohy, a pohrozili, že zastaví dodávky. Na druhé straně, Naftogaz obvinil Rusy z porušení smlouvy, a to zejména kvůli přímým dodávkám plynu do Donbasu, na které se nevztahuje smlouva.

 

03.03.15 11:47. Zpráva dopisovatele „Borisyč„:

Cestuji po Doněcku. Od letiště silné výbuchy a docela intenzivní pěchotní boj. Takové normální příměří. Podle zvuku se střílí tanky nebo nějaké dělo i z BMP se ozývá střelba.

 

03.03.15 Zpráva Eduarda Basurina.

V noci bylo zaznamenáno osm ostřelování. Palba byla vedena z minometů na okraje města Doněck z vesnice Písky. V poslední době ženisté DNR zneškodnili 105 výbušných zařízení. Pokračují práce na odminování a očištění  Doněcka, Debalcevo, Gorlovka, Makejevka a Uglegorsk od nevybuchlé munice. Za poslední den v těchto oblastech bylo nalezeno 14 dělostřeleckých granátů ráže 122 mm nebo větší, 7 součástí kazetové munice z raketometůUragan„, devět 120mm minometných granátů, více než 35 granátů ráže 23 mm a 40 nevybuchlých protitankových granátů z granátometu. Kromě toho jednotky DNR provádějí technickou rozvědku a evakuaci trofejní techniky, opuštěné ukrajinskými vojáky při jejich ústupu. Během dne bylo nalezeno 16 kusů trofejní techniky, včetně tří tanků, pět BMP a BTR a osm armádních aut. Všechna technika bude odeslána do opravářských podniků v republice a po opravě předána do služby domobraně DNR. „

 

03.03.15 Mapa bojů.

„Ukrajinští okupanti nepřestávají s útoky v DNR a LLR. Vedení DNR a LLR útokům nevěnuje pozornost aby udrželo křehký mír. Bod dohod o odvodu těžkých zbraní republiky splnily. Ale Ukrajina chytračí a dělostřelecké systémy vrací do pozic ihned po odvedení. Nepokojnou oblastí stále zůstává letiště Doněck a osada Písky. Z obcí Vodjanoje a Opytnoje je ostřelován ukrajinskou armádou Doněck. Jsou aktivní diverzní skupiny ukrajinské armády. Gorlovku okupanti ostřelují minomety. V LLR probíhají střety nízké intenzity v oblasti Bachmutky. Nacisté obsadili výšinu 175. U Štěstí a Stanici Luganskoj se situace nezměnila:… pracují ruční zbraně „.

Mapa: Original: http://voicesevas.cdnvideo.ru/img/044f4783c28418e5ff2..

 

http://korrespondent.net/business/financial/3486340-natsbank-povysyl-stavku-refynansyrovanyia-do-30

Národní banka zvýšila úrokovou sazbu na 30%
Korrespondent.biz, dnes, 14:00

Národní banka od 4. března zvýší úrokovou sazbu na 30%. To v průběhu briefing řekla šéfka NBÚ Valery Gontareva, zprávy LIGABusinessInform.
Připomeňme si v poslední době národní banka zvýšila úrokové sazby z 14% na 19,5%, od 6.února kvůli rostoucí spotřebitelské inflaci. Dříve, Národní banka zvýšila úrokovou sazbu z 13 listopadu 2014 – na 14% z 12,5%. Na 12,5%, úroková sazba byla udržována od 17. července 2014.

 

http://korrespondent.net/business/financial/3486368-uzhe-po-24-natsbank-esche-ukrepyl-hryvnu

  Národní banka posílila hřivnu
Korrespondent.biz, dnes, 14:32

Národní banka v úterý 3. března ,ve srovnání s předchozím dnem posílila hřivnu na 24,82 za dolar.
Jak bylo oznámeno dnes ráno, národní banka stanovi
la směnný kurz na úrovni 100 dolarů – 2.685,81UAH, 100 € -. 3018,85 UAH, 10 ruských rublech – 4,3834 UAH.
Je třeba poznamenat, že změny státního rozpočtu na rok 2015, dohodnuté s MMF,
vycházejí z kurzu hřivny 21,7 UAH za dolar.
Připomeňme, 25. února ukrajinská vláda
rozpracovala řadu opatření ke stabilizaci situace na devizovém trhu. Opatření byla rozpracována na setkání s prezidentem Ukrajiny Petrem Porošenkem. Po se hřivna opět zhroutila.

 

http://korrespondent.net/ukraine/3486345-poroshenko-pryzval-es-vozderzhatsia-ot-optymyzma-po-donbassu

Porošenko vyzval EU, aby upustila od optimismu v Donbasu
Z Korrespondent.net dnes 13:56

Prezident Ukrajiny Porošenko vyzval EU, aby upustila od předčasného optimismu a nadále ovlivňovala politiku stran minských dohod s cílem úplného plnění jejich povinností.
Řekl to během telefonického rozhovoru s předsedou Evropské rady, Donald
em Tuskem v úterý 3. března, oznámila tisková služba ukrajinského státu.

Porošenko Tuska informoval o nejnovějších výsledcích telefonických rozhovorů v „normandském formátu“.
Zdůraznil, že nebylo dosaženo udržitelné a komplexní příměří ze strany militantů a úplné odstranění těžkých zbraní při monitorování a ověřování OBSE.
Poro
šenko a Tusk jednali o možnosti summitu EU-Ukrajina v Kyjevě na konci dubna. Obě strany se také dohodly na pokračování dialogu na konci tohoto týdne.
Jak oznám
il Korrespondent.net, německá kancléřka Angela Merkelová pozvala vůdce „normandské čtyřkyna jednání k vyřešení situace v Donbasu do Berlína 6. března.

Můj komentář: „ Vyzval EU, aby upustila od optimismu v Donbasu“ můžeme chápat tak, že válka bude pokračovat, až se Kyjev vzpamatuje z porážky v Děbalcevu. Ať se pan Porošenko nemýlí – třetí příměří nebude, příští tažení domobrany skončí v Kyjevě, pokud Ukrajinci sami Porošenka nevyženou. EU by si měla rychle vybrat, zda se chce skutečně nechat zatáhnout do války.

 

http://korrespondent.net/business/financial/3486301-rada-provalyla-zakonoproekt-po-stabylyzatsyy-valuitnoho-rynka

Rada neschválila zákon ke stabilizaci situace na devizovém trhu
Korrespondent.biz, dnes, 13:38

Ukrajinský parlament nepřijal návrh ministry financí Jaresko.
Poslanci nepodpořili vládní návrh zákona №2265 o změně zákona Ukrajiny „O řádu vedení účtů v cizí měně“, týkající se valutové regulace a valutové kontroly. Pro zákon v úterý 3.března hlasovalo jen 162 poslanců, pro schválení bylo nutno 226 hlasů.

 

http://korrespondent.net/business/economics/3486268-v-rossyy-predlahauit-vvesty-sanktsyy-protyv-frantsyy-yz-za-mystralei-smy

V Rusku navrhují zavedení sankcí proti Francii kvůli Mistralům – média
Korrespondent.biz, dnes, 12:18

 

http://rian.com.ua/politics/20150303/364315394.html?utm_medium=newsnet&utm_source=korrespondent.net&utm_campaign=inf441

Kyjev může přerušit odvod techniky, pokud jej opolčenci budou „simulovat“
RIA Novosti Ukrajina 3.3.2015 14:11

Podle prohlášení, pokud bude zřejmé, že „nepřítel začíná útočit, bude signál k návratu těžkých zbraní do pozic, ze kterých byly odvezeny“.

 

http://korrespondent.net/ukraine/3486417-v-cherkassakh-budut-sudyt-sledovatelia-za-arest-aktyvysta-maidana

V Čerkassech budou soudit vyšetřovatele za zatčení aktivisty Majdanu
Z Korrespondent.net dnes 15:56


Kancelář krajské
prokuratury podezřívá osm policistů ze zločinů proti demonstrantům.
Oddělení vyšetřování prokuratury Čerkasské oblasti zasílá soudu obvinění proti vyšetřovateli sosnovského okresního oddělení policie, který loni v lednu, nezákonně zadržoval občana pro podezření ze spáchání masových nepokojů a obsazení vládní budovy. To oznámila tisková služba státní prokuratury.
činnost podezřelého je kvalifikována jako padělání, zneužití pravomoci a vědomě nezákonné zadržování podle trestního zákoníku Ukrajiny.
Podle zprávy,
prokuratura Čerkaské oblasti celkem poslala soudu 5 obvinění proti osmi policistům za trestné činy spojené s omezením práv občanů při Euromajdanu.
Kromě toho, na státní zastupitelství
pátrá po bývalém šéfovi ministerstva vnitra Ukrajiny v čerkasském regionu pro podezření ze zneužití pravomoci.
Dříve bylo
oznámeno, že dněpropetrovští úředníci mají být souzeni za „zločiny proti Majdanu.“

 

03.03.15 Poslal Graham Phillips.

„Vracím se na čas do Velké Británie přestože mi hrozí zatčení. Vím, jak si proukrajinské strana přeje mé zatčení tam. Jak si vymýšlejí, že jsem dostal vyznamenání za svoji „účast v bojích“ píšou na ministerstvo zahraničních věcí, atd. Ale podle mne tito kluci vždycky prohrají. Všechno jim bude dobré. Byl jsem velmi potěšen, oceněním své práce v Donbasu a službu Novorossii. Jedu na dovolenou po několika měsících práce v Donbasu. Nyní z Moskvy poletím do Amsterdamu na konferenci o vyšetřová smrti Boeingu MH-17 a pak – do vlasti, do Anglie“.

Original: http://cs622718.vk.me/v622718115/1f869/znvsClYRmLM.jpg

 

03.03.15 Zpráva domobranců LLR.

„Naše jednotky se dosud snaží nereagovat na provokace Stává se, že to velení nevydrží a nařídí zahájit palbu – když už nemůže strpět ostřelování. Dosud jsou po celé frontě malé potyčky. Občas dochází k vážným střetnutím. Doufám, že v blízké budoucnosti obsadíme 29. kontrolní bod a kótu 175 a Novotoškovskoje. Mimochodem – 37. kontrolní bod je tak rozbit, že jej ukrajinská armáda opustila. Přestali krýt základní cesty odstřelovači a samozřejmě dělostřelectvem. Vybudovali opevněný prostor přímo v ulicích Krymského. Přišlo nám doplnění – pěchota a zbraně. Zbraně samozřejmě trofejní, z Děbalceva. Pěchota – novobranci, kteří už prošli výcvikem. Situace je napjatá a neustále se vyostřuje. Ještě nevím, jak dlouho vydrží tohle fiktivní příměří. Vojáci se hrnou do boje, protože mnozí mají rodiny na okupovaných územích a oni také chtějí dobýt pro své  svobodu„.

 

03.03.15 Poslal analytik Boris Rožin („colonelcassad“).

„Odvod zbraní junty je čistě fiktivní. Nepřítel na kameru provádí odvod těžké techniky z pozic, a pak se vrátí do původních pozic. Pozorovatelé OBSE jsou v podstatě statisté, kteří mají potvrdit fiktivní odvedení, zatímco jako skutečné stažení těžkých zbraní se nekoná. Za několik dnů budou podrobnější faktické informace na toto téma. Kromě fiktivního stažení těžkých zbraní byla pozorována další přeprava techniky na frontu. Přes konstantinovský rajon k Doněcku projela mnohokilometrová kolona tanků, připravuje se k rotaci asi 30 tanků v oblasti Kurachova, v oblasti Krasnogorovky dochází k hromadění mužstva a techniky, pokračuje posilování nepřítele ve volnovašské oblasti, na jihozápadě od Doněcka se objevily komplexy „Buk“. Celkově nepřítel využívá proces odsunu těžkých zbraní k přeskupení sil a hromadění rezerv pro případ obnovení intenzivních bojů. Samozřejmě, tato činnost nepřítele se neutají před vojenským velením DNR„.

 

03.03.15. Přidal blogger.

„Přátelé! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ! Na ukrajinských stránkách se šíří falešné video ve kterém tři lidé v maskách přebírají odpovědnost za vraždu Němcova jménem DŠRG „Rusič„. Ve skutečnosti, jak prohlásil velitel DŠRG „Rusič“ Milchakov (svoji tvář neskrývá), žádný vztah k vraždě Němcova nemají. Samozřejmě, že ti z vás, kteří sledují DŠRG vědí, že bojovníci „Rusičetváře neskrývají (a proto nemá smysl hovořit v maskách, všichni jsou dobře známí), ale méně informovaní lidé mohou naletět na ukrajinský podvod. Dávejte pozor a rozšiřujte toto dementi, kde je to možné. „

 

http://voenkor.info/content/6438

Je známo umístění pozorovatelů OBSE
Publikováno 3. března 2015 – 19:39 uživatel
em vojenkor

Bylo to oznámeno po telefonickém rozhovoru prezidentů Ruska, Francie,Ukrajiny a německé kancléřky, uvedla Ukrajina.ru.
Prvním
i body dislokace pozorovatelů bude 10 osad: Šstí, Popasnaja, Stanica Luganskaja, Krymskoje, Avdějevka, Volnovacha, Granitnoje, Luganskoje, Širokino, oblast letiště Doněck. Všichni účastníci zdůraznili, že je třeba, aby byla zajištěna bezpečnost a řádné fungování inspektorů OBSE, včetně nerušené inspekce v místech odvedené těžké techniky.
Denní zpráva o porušení příměří bude zaslána všem ministrů
m zahraničních věcí z Normandského formátu. Očekává se, že v pátek, během konzultace náměstka ministrů zahraničních věcí se bude diskutovat o vstupu mírových jednotek.
Dříve
si předseda zvláštní monitorovací mise OBSE Michael Botsjurkiv stěžoval na nemožnost pozorovat stažení těžkých zbraní na východě Ukrajiny. Kromě toho, vedoucí představitelé „Normandské čtyřky“ diskutovali o problematice poskytování mezinárodní humanitární pomoci Donbasu a energetických otázkách.

 

http://voenkor.info/content/6436

Snaha obsadit vesnici Piščevik odražena
Publikováno 3. března 2015 – 14:56 uživatelské voenkor

V mariupolské oblasti pokračují provokace ukrajinských ozbrojených sil. Navzdory příměří, se okupanti neustále snaží obsadit tu jednu, tu druhou z osad umístěných v neutrálním pásmu.
Zejména
bojovníci „Azovupodnikli další pokus obsadit vesnici Piščevik blízko Pavlopolu. Nicméně, byli včas objeveni přední jednotkou domobrany DNR. Do obce byla vyslána skupina rychlé reakce a provokaci zabránila. Okupanti utrpěli ztráty. Podle ukrajinského médií – jeden bojovník byl zabit, dva vážně zraněni.

 

http://voenkor.info/content/6432

Nová humanitární kolona bude pojede do Novorossii
Publikováno 3. března 2015 – 13:19 uživatelem vojenkor

Sedmnáctá humanitární kolona bude vyjede do  Donbasu ve středu 4. března. Současně, ruské ministerstvo pro mimořádné situace iniciovalo vznik osmnácté kolony, ale čas odeslání není dosud znám. V úterý 3. března to řekl zástupce vedoucího ruského ministerstva pro kritické situace, Vladimir Artamonov, informuje TASS. Podle něj se nyní v Rostovské oblasti, v obci Kovalevka tvoří 17. kolona ruského ministerstva pro mimořádné situace, kterí se vydá na cestu do Donbasu dne 4. března.
„Bude se skládat z
e 160 vozů, které povezou 1,8 tisíc tun nákladu – potraviny a základní potřeby,“ – řekl Artamonov.
Ministerstvo pro mimořádné situace zároveň vytváří další, 18. konvoj.

 

http://voenkor.info/content/6429

Začala videokoference DNR, LLR a Kyjeva
Publikováno 3. března 2015 – 12:26 uživatelem vojenkor


Dříve
armádní velení Novorossii uvedlo, že proces odvodu zbraní je z jejich strany zcela dokončen. Kyjev odvedl jen malou část techniky, a tyto akce prakticky nejsou kontrolovány OBSE.
Kromě toho, v průběhu hovoru může být
řešena otázka dodávek plynu. Ukrajina uvedla, že se snaží dodávat plyn do DNR a LLR, ale má nějaké technické potíže. Na ministerstvu energetiky LLR odpověděli, že plyn nepřichází. Nikdo dříve neotevřel vstupní kohouty.
Další nevyřešená otázka:
Plány Ukrajiny zavést mírové síly na Donbas, včetně podél hranic s Ruskem v oblasti, která je kontrolována domobranou. V DNR a Ruské federace již naznačil, že taková prohlášení odvádějí pouze pozornost od skutečných minských dohod.
Očekává se, že strany rozhod
nou o příštím setkání v Minsku.

Děkuji Erneste!

Mapy:

Ukrajinská:

Террористы имитируют отвод техники и получают подкрепление из России: карта АТО - фото 1

Opolčenská:

02 20

Interaktivní komentovaná:

Z informací komentátora:

V zásadě je křehké příměří dodržováno na celé frontě. Nicméně  Kyjev podniká celou řadu provokačních akcí s cílem ho narušit. Opolčenci se snaží držet ujednání z Minska. Co se týče plnění Minských dohod, tak DNR už odvedla veškerou, v dohodách specifikovanou techniku, totéž platí LLR. Ukrajina ale tradičně  chytračí. Jednak zbraně, pokud je  vůbec stáhne, neodvede za stanovenou linii, ale daleko častěji jen imituje  stahování.

Co se týká změn frontové linie, tak nebyly žádné. Neuralgickými body jsou, na doněcké frontě Písky, letiště a  předměstí Spartak, kde nepřítel neustále pokouší změnit průběh linie  příměří. A  to za pomoci zejména palby minometů. A také se snaží aktivizovat  diverzní skupiny. Jejich cílem je jednak teror proti civilům, dále  záškodnická činnost na důležitou infrastrukturu  a také provokace, z kterých bude možné obvinit později domobranu.Proto se snaží pronikat zejména do těch největších měst pod kontrolou opolčenců.

Bojuje se také kolem Gorlovky.

Na luganské frontě přeci jenom k malé korekci frontové linie  došlo – Ukři vytěsnili domobranu v Novotaškovského!  Včera  to byla ztráta důležité výšiny  179,5…. Což potvrdil i komentátor a konstatuje, že se tam Ukři opevnili a to je špatné i podle něj…

Tolik komentátor.

Přidám pár  dalších informací

Nejdříve  omluvu. Byl jsem upozorněn  hned několika kosíři, že včera  jsem dal velmi nepřesnou informaci, dokonce  silně zavádějící – míním ten screenshot na  Wikipedii, informující o Němecovově  smrti. Upozornili mne, na  přehlédnutí identifikace časového pásma u času zveřejnění zprávy. Že nešlo o moskevský, ale greenwichský čas. Mají pravdu. Moje  chyba, takže  tam žádný časový rozpor není.

Děkuji těm,co mne upozornili a omlouvám se za svou nepozornost. Příště  si dám pozor.

Nový přehled začnou zprávou z Reuters http://www.reuters.com/article/2015/03/ … DH20150303

Poláci začínají kapírovat co si navařili – jejich vicepremier Janusz Piechocinski v rozhovoru pro Reuters  si hořce  stěžuje, že Polsko za svůj postoj k Ukrajině  nebylo oceněno a není členem normandského formátu, ale že  velmi trpí sankcemi. Navíc  musí počítat se  všemi možnými scénáři, protože ekonomika Ukrajiny se totálně rozpadá, což může  uvést do pohybu vlnu migrantů – prý až několik set tisíc.

Nemohu říci, že by mi Poláků bylo líto. Jejich rukopis  při vaření té ukrajinské kaše je nepřehlédnutelný.  A pokud se emigrační vlna opravdu rozjede, dostane to Polsko, zaslouženě, z první ruky. Mohu pana vicepremiera ujistit, že to nebudou jen statisíce. Ty  utíkají z jiného „demokratického státu“ postaveného, vlastně prostříleného  na západních hodnotách -Drogově dealerské republiky Kosovo. V případě Ukrajiny půjde o miliony.

U Poláků zůstaneme. Velmi často odtud  slyšíme, třeba od Pepy  Pazderky, jak mají strach z Ruska  a jak je potřeba  vůči Rusku přitvrzovat, aby  nemělo agresivní choutky, atd.atd.

A kupodivu jsme včera narazil na tohle:

http://archiv.ihned.cz/c1-63617250-tomasz-siemoniak-pro-obranu-je-ted-treba-delat-vic

Polský vicepremiér a ministr obrany Tomasz Siemoniak tvrdí, že  Putin na  Polsko ani Pobaltí nezaútočí!!!!   V rozhovoru, který dal Hospodářským novinám.

Za klíčovou otázku interview pokládám tuto:

Co teď můžeme čekat od Ruska? Souhlasíte s názorem, že ruský prezident Putin bude nyní zkoušet zaútočit na členský stát NATO, aby vyzkoušel jednotu aliance?

Hodně analytiků je najednou opatrných, protože události šly daleko za cokoli představitelného. Předpokládáme, že pozornost Ruska se soustředí na to, co se děje na Ukrajině a aby zastavilo směr, kterým se Ukrajina pokouší vydat, tedy směr k Evropě. Jakým způsobem se to bude dít, těžko říct.

Pamatujete se jistě  na fofr, který panoval s přistáními obří ukrajinské Mrii v Mošnově a s tím , jak nakládala  tanky. Že jako pro Ukrajinu. Tehdy jsem tu zprávu nedal, protože mi to nevycházelo. Bylo to moc na veřejnosti a moc okaté.  Psal jsem, že  transport  zbraní odtud  by se odehrával úplně jinak.  A zůstanu u toho, že ty tanky  opravdu skončily v Africe. 

A  jak že  by se to dělalo. Asi tak, jak mi v mailu poslal s, dokonalou fotudokumentací, slovenský kosíř  L!

Nejdříve  dám text jeho mailu:

Zdravim Vlkovo,

mozno Vas to zaujme. Dnes (3.3.2015, cca.8:00) som na dialnici D2 v smere Brno – Bratislava zachytil 7 truckov, ktore mali kazdy nalozene 2 ks pasove BVP (spolu 14 ks). Boli pod plachtou, takze typ neviem. Trucky mali ceske SPZ a isli bez sprievodnych vozidiel. V prilohe posielam fotky.

Zelam vela sil v publikovani.

L.

A  nyní ty dokumentační fotografie:

tanky tanky1 tanky2

tanky3 tanky4 tanky5Nezajímalo by  vás,odkud  a kam těch 14 BVP bylo přepravováno a proč? Armáda to zjevně nebyla. Ta  by tam měla  svůj doprovod.  Kdybych měl možnost být v parlamentu, tak bych kvůli tomu okamžitě interpeloval ministra obrany  a  vnitra!!!  Třeba zase přiletí nějaká Mria a půjde to do Afriky a  my to rafinovaně  z Moravy  vezeme  do Mošnova přes Slovensko.  Nebo že by Slovensko u nás  nakupovalo staré BVP? Kdo ví?

Když už píši o tom obřím Antonovovi – na Ukrajině je jen několik opravdu zajímavých strojírenských podniků. Vlastně  spíš  bylo. Například  koncern Južmaš – výrobce raketových motorů a  další kosmické techniky. Nejdříve, po výbuchu testovací rakety  Antares se další spolupráce s Južmašem vzdali Američané!!!  a následně  se Rusové zařekli, že  už od Južmaše  také nekoupí ani hřebík. Aby včera ovšem zveřejnili, že rádi přijmou a zaměstnají všechny pro ně zajímavé  pracovníky  Južmaše. Takže  jeden z největších a klíčových podniků Ukrajiny má v podstatě sbaleno.Viz http://www.i-mash.ru/news/nov_predpr/63 … masha.html

A totéž  lze napsat  o výrobci obřích letadel Antonov.  Tomu ruská strana dala vědět, že ustupuje  od společného projektu  transportního letadla  AN -70. Kterých předběžně  objednalo 60 kusů a u kterého  z převážné části financovalo vývoj.. Navíc  chce od Ukrajiny  vložené peníze do projektu. S odůvodněním, že projekt nabral výrazné zpoždění. Protože první letadla už měla být dodána v roce 2014.Viz http://www.interfax.ru/russia/427281

Jsem zvědav, jak dlouho potrvá, než stejnou zprávu z Ruska obdrží i třetí podobný ukrajinský high tech velkopodnik- Motor Sič ze Záporoží. Ten  je jedním z největších výrobců turbohřídelových motorů do vrtulníků na světě. V městě se 770 tisíci obyvateli se život doslova točí okolo podniku.  Podle mne je to jen otázka krátkého času.

No hodně smutnou zprávu včera dostal, ohledně  průmyslových podniků i Porošenko osobně. Na Krymu mu znárodnili jím vlastněnou loděnici  Sevmorzavod – loděnice založené v roc e 1783, které Porošenko kdysi zprivatizoval..

Zdroj:

http://rusofili.bg/%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BC-%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D0%B4-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%BA/

Je také třeba  se podívat domů, konkrétně do Parlamentních listů! Na  super rozhohovor s Janem Schneiderem! Ten je za tisíc  jiných článků.

K nalezení zde:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Analytik-Jan-Schneider-Ochranna-cenzura-pred-ruskou-propagandou-Jste-smesni-a-zbabeli-Amerika-ma-valku-v-sobe-na-valkach-vydelala-Rusko-citi-riziko-jako-USA-kdyby-Mexiko-pristoupilo-k-Moskve-364429

Naprostá paráda!

Nepochybně  i  vás  obtěžuje  totální propagandistická masáž  našich ohlupovadel ohledně Němecovovy smrti. Včera  se doslova  vyřádila jak ČT tak ČRo.  Naprosto neuvěřitelné komentáře  a bláboly. Například  v  komentářové části  poledních zpráv  Radiožurnálu u Sedláčkové nebo klasicky Míra  Karas. Totální hloupá a  ještě hloupější propaganda. Absolutní hrůza! Bud za to může osobně přímo Putin, který to nařídil nebo proto, že  vytvořil proti opozici štvavou atmosféru. Ale může za to vždycky!

Je  zajímavé, že  nikoho ani trochu nenapadne  pár drobných detailů. Ta Němcovova  roštěnka  byla Ukrajinka.

Vrah  – nájemný zabiják, udělá tuhle  vraždu na objednávku a samozřejmě  ví, že po něm půjde  celé Rusko. Ale  tu holku nechá naživu! Aby proti němu třeba později svědčila…Divné že?

Vysvětlení šerloků typu Míra Karas – no nebyl to profík, no.

Ještě divnější mi přijde jiná věc. Prý na tom mostě  čekal na Němcova  na postranních schodech.  Roštěnka ovšem vyprávěla, že  jako ona  chtěla volat taxíka, ale  sám Němcov se rozhodl, že si to daj domů špacírem. Tvrdí ona.

Zvláštní – vrah tam číhá, zřejmě pro jistotu, ačkoli neví, jestli kolem vůbec  půjdou a jestli tím směrem půjdou. Ale je tam. Stejně tak je ovšem připravené auto, které vraha okamžitě  nabere.

Nebyl to profík, ale mrznul tam. Pro všechny  případy.A  zcela neprofesionálně ho nabralo kradené auto , přesně synchronizované s  časem střelby, která ovšem nešla  naplánovat předem.  A  to nemluvím oo náhodě  toho komunálního auta, které přikrylo kameru zrovna  v rozhodujícím okamžiku…

Nebo snad  šla ta  vražda  naplánovat? Třeba v případě,  že  ta  ukrajinská  holčička, která nyní na požádání vypráví, jak nic  neviděla  a ničeho si nevšimla!!!, by lhala. Třeba  s tím taxíkem. Co kdyby  to byla ona, kdo s o víc  než 30 let starším plejbojíkem, chtěla jít  do jeho kvartýru pěšky, aby se  víc  užili.   A dostala k tomu od kohosi přísný pokyn?

Je to jen úvaha. Ale zjevně ji mají i jiní. Opolčenská agentura přinesla  údajné vyjádření Zbygniewa  Brezinskeho, 

http://novorossia.today/bzhezinskij-ubijstvo-nemtsova-organizovano-sbu-pod-rukovodstvom/

který v ní říká toto:

Brzezinski: Vražda Němcova organizována SBU pod vedením Spojených států, dne: 02.3.2015

Smrt Němcov bude použita západem jako záminka pro masové protesty v Rusku To je názor amerického politologa a bývalý poradce amerického prezidenta Jimmyho Cartera, Zbigniew Brzezinski.

Právě takový vývoji událostí očekávají ve Washingtonu, podle jejích pramenů v Agentuře pro národní bezpečnost USA. „Na vraždě Němcova se podíleli odborníci, co měli za úkol rozstřílet „nebeskou sotňu“na Maidanu.

A organizátoři byli současně zaměstnanci ukrajinské bezpečnostní služby, která je v současné době jeví zdrojem provokací pro vytvoření příležitosti k dalším obviněním Ruska, „- řekl Brzezinski v rozhovoru s kanadským novinářem Ardzhiru Turner.

Tato vražda je velmi podobná smrti Kyjevského novináře Georgije Gongadze, která byla důvodem vypuknutí anti-prezidentské kampaně proti ukrajinského prezidenta Leonida Kučmy v roce 2000, řekl analytik.

Brzezinski tvrdí, že Spojené státy uspořádaly ukrajinskou krizi, ne bez důvodu, a doufá, že Rusko se dříve či později zapojí do bojů, a přispěje tak k vytvoření jednotné západní koalice.

„To se stává zřejmé, že v druhém desetiletí století XXI zásady zakladatelů Spojených států byly zcela zapomenuté a naše ústava slouží jako fíkový list pro nepokryté přání vládnoucí elity jednou provždy vyhrát světovou nadvládu“ -uvedl autor slov Brzezinski.

Link mi poslal ZH.

Já bych takový zdroj normálně nedal. Ne  v takové souvislosti. Je příliš zainteresován na určitém vyznění. Ale  když  jsem obklopen takovým neúnavným oblbováním, nezbývá mi nic jiného, než vzít protijed. A připojím prosbu – nedokázal by někdo z kosířů tohle Brezinského prohlášení vygůglit někde na západních zdrojích? Rád  bych něco takového měl! Předem děkuji.

  A zakončím , jako tradičně u Deutsche  Wrtschafts  Nachrichten. Je tam toho celá velká nálož:

Například  to, že  Řecko oficiálně požádalo Rusko o to, aby bylo vyloučeno z ruských potravinářských protisankcí a mohlo opět dovážet do Ruska zeleninu a ovoce.

Viz http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/03/03/griechenland-bittet-russland-um-lockerung-der-sanktionen/

Na Radiožurnálu v té souvislosti včera dopoledne informovali, že Rusové to velmi zvažují a  ještě  uvažují o stejné výjimce pro Madary. Co k tomu  příslušná redaktorka dodávala  si jistě umíte představit. Doplním, že byla velmi a velmi snaživá!

I DWN  samozřejmě  nemohou vynechat Němcova. Takže přináší článek o reakcích ruských opozičních politiků. Tedy  těch, co  mají automaticky nálepku demokratů.

Nejvýmluvněji za tyto demokraty  mluví Kasparov. Ten  rozhodně nehraje  žádné šachy, ale jde nekompromisně na věc:

Nevidím žádnou šanci, jak by se Rusko z brutální Putinovy  diktatury mohlo někam posunout, aby bylo tak rozumné jako před 10-ti lety /rozuměj na konci éry opilce  Jelcina/. A dodává, že:

„Až dozraje  čas na změnu , musí dojít k masovému  a násilnému povstání!“

A není sám, podobně  hovoří další rozený demokrat  -Chodorkovskij. Ten zase prezentuje  teorii, že  příští /demokratický/ vládce  Ruska /třeba on/  musí Putina zničit  bud politicky  nebo fyzicky. A klidně za použití revolučních metod. Tohle a  spoustu dalšího si přečtete  zde:

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/03/02/nemzow-freund-kasparow-erwartet-gewaltsamen-aufstand-in-russland/

Výrazné, neobyčejně silné a  nepřehlédnutelné vyjádření ohledně pozice  Číny ve  sporu Rusko -Západ vydal včera, podle Reutes  čínský velvyslanec  v Bruselu , Qu Xing, který měl říci že:

Západ  musí vzít vážně legitimní bezpečnostní obavy  Moskvy. Jinak konflikt na Ukrajině přeroste  v nesmyslnou a nekonečnou válku v zastoupení. Amerika musí vzít na vědomí, že jejich vliv na  mezinárodní politiku má své hranice  mizí. Už minulý týden stejný diplomat veřejně sdělil, že  Čína Rusko v případě potřeby , podpoří finančně  v rámci svých možností. Čímž prakticky sdělil, že  Čína nepřipustí ruské ekonomické zhroucení, at Západ  vyostří sankce , jak chce.

Zdroj:

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/03/01/gegen-die-usa-china-unterstuetzt-russland-in-ukraine-krise/

To nejlepší jsem si ovšem, jako vždycky, nechal na konec. Opět  z DWN. Míním tím článek s nadpisem

Ukrajina: Ex- politici získali job u oligarchů.  ve kterém se můžete  dočíst, že pro ukrajinskou vládu at už přímo nebo nepřímo bude pracovat dlouhá řada bývalých špičkových západních politiků:

Sociální demokrat a kandidát  na kancléře Peer Steinbrück tam má reformovat bankovnictví a  to přes poradenskou Agenturu pro modernizaci Ukrajiny.  Tu má , jako ředitel, vést bývalý rakouský vicekancléř  a financministr Michael Spindelegger. Dalším členem týmu má být bývalý eurokomisař  Günter Verheugen.A nejen on. Ukrajinští oligarchové, kteří chtějí program agentury spolufinancovat přemluvili také , mimo jiné i  další bývalé komisaře Štefana Füleho  /kdo by to do něj  asi tak řekl, že, když  tak bezvadně vyjednával s Janukovyčem!!!/ und Petera Mandelsona. Dále  bývalý francouzský ministr zahraničí Bernard Kouchner, další Francouz – prý filosof Bernard-Henry Levy  a třeba i současný psolanec  za německou CDU Karl-Georg Wellmann!

Prostě  galerie zasloužilých a potřebných. Kteří vyznávají heslo : „Pecunia non olet“

V případě Ukrajiny, tamních oligarchů a jejich peněz  a  bývalých eurokomisařů to platí dvojnásob. V případě Füleho nejméně  5x.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/03/03/ukraine-ex-politiker-bekommen-jobs-bei-ukrainischen-oligarchen/

Ovšem je otázka, jestli pánové ex eurokomisaři a  ex ministři budou mít ještě  co reformovat. Včera totiž na Ukrajině  definitivně  klekla  čtvrtá největší Banka -Delta banka. Podle vyjádření šéfky ukrajinské centrální banky Gontarevové dojela na  svoje  financování firemního sektoru. Prý k tomu neměla  dostatek odborných expertiz… Pro mne naprosto srandovní vyjádření. Když minulý týden byla  státem , v poslední chvilce zachráněna  ta vůbec největší banka v zemi! Osoběn bych ty  chybějící expertní kapacity  charakterizoval asi tak, že Kolomojskij holt má  riskmanagement, který se jmenuje Azov a Donbas a majitel Delta Bank měl holt jen normální riskaře – cifršpiony.Tak, jak je  v bance obvyklé.A  v prostředí hroutící se ekonomiky financovat firemní sektor je jasná sebevražda. o tom žádná!

Už loni na Ukrajině zbankrotovalo 30 bank. Delta  bank měla bilanční sumu asi 2 miliardy  Eur. Tedy velikostně asi jako česká bývalá Volksbank, dnes  Sberbank.

Informaci jsem sebral na 

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/03/03/banken-crash-in-der-ukraine-delta-bank-meldet-pleite-an/

Část MP:

Svodka (nejen) od Ukrů:Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě.

Teroristé imitují odstranění techniky a získávají posily z Ruska: mapa ATO.
03.03.2015, 13:42
http://obozrevatel.com/crime/68751-opublikovana-aktualnaya-karta-ato.htm

Informační a analytické centrum SNBO Ukrajiny vydalo aktuální mapu zóny ATO na východní Ukrajině k poledni 3. března.

Podle úřadů ozbrojenci provádějí neustálý pohyb zbraní a vojenské techniky z demarkačních linii směrem k státní hranici Ukrajiny s Ruskem, a směrem naopak. Takto demonstrují odstranění zbraní a techniky z demarkačních linii, což není pravda.

Nedodržení Minských dohod ozbrojenci potvrzuje i SMM OBSE na Ukrajině – teroristé „LNR“ neumožňují pozorovatelům mise sledovat závěrečné fáze umístění těžkých zbraní, odvaděných od línií střetů. Ozbrojenci „LNR“ od určitého momentu zakázaly zástupcům OBSE sledovat další části tohoto odvodu.

(* Dodám, to asi OBSE moc nevěří, že přesná místa nového rozmístění jejich zbraní nepůjdou hned za tepla „vyzvonit“ Ukropům. Je to logické, taky bych jím to neumožnil.. Jak jsem sledoval na ruské televizi, OBSE doprovází odváděnou techniku opolčenců – tyto kolony. Tvrdí se tam že kolony se odvádějí mnoho kilometrů zpět do týlu republik. To dle mého OBSE musí stačit. Jejich ukolem teď je, aby si pohlídali t ypřístupové cesty, aby se tudy technika nevracela zpět. A nikoli sledovat a jinak zjištovat, kde přesně se nadále bude nacházet. A chtěl bych vidět, zda by toto Ukropové umožnili, třeba ruským pozorovatelům OBSE !?)

V pondělí 2.března ozbrojenci ostřelovali pozice sil ATO 20 x v Mariupolské, Doněcké, Artěmovské a  Lisičanské oblasti. K dalším třem ostřelováním našich pozic došlo po půlnoci.

Nedaleko osady Pavlopol, Volnovažského kraje, došlo ke střetu zpravodajské skupiny sil ATO s ozbrojenci.

V průběhu uplynulého dne zahynuli 3 ukrajinští vojáci, 9 je zraněných.

Podle operativních informací, pokračuje hromadění sil a prostředků zbbrojenců k přípravě na útočné operace s podporou jednotek ozbrojených sil RF v Artěmovské, Doněcké, Mariupolské a Volnovažské oblasti. Zejména v noci do obce Poběda,
Staroběševského okresu, Doněcké oblasti od o. Kumačovo přijela kolona tanků, BVP a BMP s mužstvem NVF (množství techniky se upřesňuje). Technika se nachází na pozemku bývalého statku. Místním farmářům nařídili uvolnit budovy.

Nepřítel i nadále provádí letecký průzkum. Pozorovány přelety čtyř dronů v Artěmovské a Mariupolské oblasti.

Ministerstvo obrany oznámilo začátek druhé etapy čtvrté vlny mobilizace.
03.03.2015, 10:23
http://obozrevatel.com/politics/19826-v-minoboronyi-zayavili-o-nachale-vtorogo-etapa-chetvertoj-volnyi-mobilizatsii.htm

Na Ukrajině, startuje druhá fáze čtvrté vlny mobilizace. První etapa již byla dokončena na 90%.

Podle „112 Ukrajina“, toto na briefingu oznámila mluvčí ministerstva obrany Viktoria Kušnir.

„Podle úřadu oddělení obrany a mobilizačního plánování společného štábu VSU, první fáze čtvrté etapy mobilizace byla provedena na 90%,“ – řekla Kušnir.

Podle ní, teď začíná druhá fáze čtvrté etapy – oznámení.

Jak uvádí „Pozorovatel“, 12. února byl Nejvyšší radou přijat zákon „o změně některých legislativních aktů Ukrajiny“, který kriminalizuje vyhýbání se mobilizaci.

Kromě toho, se v Radě objevil návrh zákona, řešící vyhnutí se mobilizaci o rok(roční odklad k nástupu) zaplacením mobilizačního poplatku.

* Voilà – pak že za prachy to nejde.. !! Že by už nějaké to know-how ze západu?
** Když na to nemáš, můžeš jít chcípnout.

Nemohu si pomoci, ale musím na tomto místě  do toho MP vstoupit:

Mobilizace  se evidentně  Ukrům opravdu „daří“. 

Novinky . cz informují, že  ukrajinská prokuratura  stíhá už přes  17 000 dezertérů! Dezertérů.  Tedy těch, co už v  armádě jaksi byli. Co mají daleko menší možnosti k útěku než ti, co by  do armády teprve měli nastoupit.

Zdroj. http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/363199-ukrajinska-armada-ma-sedmnact-tisic-dezerteru-prohlasil-vojensky-prokurator.html

Stalo se známým, o kolik se dražší plyn pro Ukrajince od 1. dubna.
03.03.2015, 12:25
http://finance.obozrevatel.com/business-and-finance/40985-s-1-aprelya-tarifyi-na-gaz-dlya-ukraintsev-podnimutsya-v-33-raza.htm

Národní komise k regulaci v odvětví energetiky a veřejných služeb v rámci Memoranda s klíčovým věřitelem země – Mezinárodním měnovým fondem zvýšila od 1. dubna letošního roku, minimální tarif za plyn pro obyvatelstvo o 3,3 krát – na 3600 HRV (UAH)za tisíc metrů krychlových topiva.

Rozhodnutí bylo přijato na zasedání komise v úterý 3. března, píše UNIAN.

Podle rozhodnutí komise, minimální stanovená sazba pro obyvatelstvo bude během topné sezóny od 1.října do 30.dubna při maximální spotřebě paliva do 200 m3 za měsíc. V případě překročení minimálního objemu, se další objem  bude platit ve výši 7188 HRV za tisíc metrů krychlových.

V mimosezóně – od 1. května do 30. září – náklady na zemní plyn budou činit 7188 HRV za tisíc metrů krychlových, bez ohledu na objem spotřeby.

Kromě toho, dle rozhodnutí NKREKU, cena plynu pro domácnosti pro vaření je stanovená od 1. dubna na úrovni 7188 HRV za tisíc metrů krychlových, což  6 x převyšuje aktuální tarif.

To znamená, že se průměrná cena zemního plynu pro obyvatelstvo zvýšila o 285%, což je v souladu s ustanoveními memoranda mezi vládou Ukrajiny a Mezinárodním měnovým fondem.

Před přijetím nových předpisů na Ukrajině existoval sazebník poplatků za plyn pro obyvatelstvo se spotřebou do 2500 metrů krychlových za rok. – 1089 HRV za tisíc metrů krychlových, do 6 tisíc kubíků – 1788 HRV za tisíc metrů krychlových, více než 6 tisíc kubíků za měsíc – 3645 HRV za tisíc metrů krychlových. Cena zemního plynu použitého pro vaření, byla 1182 HRV za tisíc.metrů krychlových. Tyto údaje byly čerpány odečty z měřících počítadel.

Podle „Pozorovatele“, NKREKU schválila pětistupňové navýšení tarifů elektřiny pro obyvatelstvo
do dubna 2017, ta by se měla zvýšit o 3,5 x, dosáhnout vyváženého průměru 122,83 Kopějek / KWh.

Také byl publikoval plný rozvrh zvýšení sazeb za elektřinu.
* viz. obr. – http://i.obozrevatel.ua/2/1691420/inner/986593.png

A aby to měli Edino Ukrajinci kompletní tak podle http://www.pravda.com.ua/news/2015/03/3/7060378/
se jim zvyšuje cena dodávaného tepla o 72%Přídavek z Cassadu :Debalcevo po ukončení bojů.
1 března, 19:42
http://colonelcassad.livejournal.com/2072301.html* Na výše uvedeném odkazu si můžete, mate-li zájem prohlédnout mnoho fotografiíměsta a okolí nádraží Debalceva jak vypadají nyní po ukončení bojů.

USA pošlou na Ukrajinu 300 vojenských instruktorů.
http://colonelcassad.livejournal.com/2074119.html

http://www.golos.md/wp-content/uploads/2014/06/u4enia_md_usa1.jpg

Amerika pošle na Ukrajinu nejméně 300 vojáků.

Plánované datum – březen, srpen a říjen.

USA plánují vyslat na Ukrajinu v březnu až říjnu nejméně 300 vojáků prostřednictvím spolupráce s ukrajinskou armádou, říká se v dokumentu publikovaném na stránce zadávání veřejných zakázek. Americký vojenský personál se bude nacházet v „Mezinárodním centru míru a bezpečnosti“ (International Peacekeeping and Security Center – IPSC) na Javorském polygonu v regionu Lvova v rámci společné vojenské mise.

Podle dokumentu, je plánována na období od 5.března do 31.října 2015 „celkem asi na 8 měsíců.“ Personál dorazí na mezinárodní letiště Lvov a přemístí se do Mezinárodního centra. Plánované datum – březen, srpen a říjen. Pokaždé bude
personál 300 lidí, přepravován 7-mi speciálními autobusy. Plánované periody rotace – květen a červenec.

http://www.bfm.ru/news/287366 – link

PS. Samozřejmě to neznamená, že se tito lidé objeví na předních liniích, tito už dlouho přislíbení instruktoři, kteří, spolu s odborníky z Evropy (Poláci už přijeli před pár dny), budou učit jednotky chunty moderní válce. V první fázi se
plánuje připravit podle západních standardů až 3 prapory. Samozřejmě se to vše bude schovávat za pohádky o „obranné a mírumilovné“ povaze výcviku. Tento plán, oznámený již v únoru USA , se rozvíjí v plném souladu se sliby amerického
velvyslance v Kyjevě.

* Na závěr přidám dvě nedlouhá videa, která nechám bez komentáře, názor si udělejte sami.

– Smrt Němcova spojila Medveděva a Porošenka:
https://www.youtube.com/watch?v=LRDkFG9faTw

– Výzva vojáků VSU Porošenkovi – brzy půjdeme na Kyjev! 28/02/2015:
https://www.youtube.com/watch?v=YFQO-waFJBQ

 

Díky moc MP.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.