Ukrajinská svodka ze dne 04.03.2015


https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali  MP a vlk s přispěním dalších

příští tři dny bude svodka jiná než jste  zvyklí. Ernest cestuje, takže jeho část zatím vypadne. Tudíž nebude bezprostřední frontový přehled z opolčenské strany.

Původně jsem myslel, že  tedy začne  MP, ale je poměrně pokročilá hodina, kdy už opravdu musím začít dělat na svodce a  ještě od něj nic nedorazilo. Takže je to zatím na mně.

Začnu, stejně jako včera – omluvou. Bohužel a už zase.

Včera  ve svodce jste mohli číst v mé části , krom jiného i toto:

Je to jen úvaha. Ale zjevně ji mají i jiní. Opolčenská agentura přinesla  údajné vyjádření Zbygniewa  Brezinskeho, 

http://novorossia.today/bzhezinskij-ubijstvo-nemtsova-organizovano-sbu-pod-rukovodstvom/

který v ní říká toto:

Brzezinski: Vražda Němcova organizována SBU pod vedením Spojených států, dne: 02.3.2015

Smrt Němcov bude použita západem jako záminka pro masové protesty v Rusku To je názor amerického politologa a bývalý poradce amerického prezidenta Jimmyho Cartera, Zbigniew Brzezinski.

Právě takový vývoji událostí očekávají ve Washingtonu, podle jejích pramenů v Agentuře pro národní bezpečnost USA. „Na vraždě Němcova se podíleli odborníci, co měli za úkol rozstřílet „nebeskou sotňu“na Maidanu.

atd. atd.

a  celou tuhle pasáž  jsem zakončil dovětkem:

Já bych takový zdroj normálně nedal. Ne  v takové souvislosti. Je příliš zainteresován na určitém vyznění. Ale  když  jsem obklopen takovým neúnavným oblbováním, nezbývá mi nic jiného, než vzít protijed. A připojím prosbu – nedokázal by někdo z kosířů tohle Brezinského prohlášení vygůglit někde na západních zdrojích? Rád  bych něco takového měl! Předem děkuji.

Hned brzo ráno jsem dostal první informaci a během dne jich přišlo ještě  nejméně  šest stejných – jde o fake!  Ten rozhovor  je fiktivní!!!! a byl v originálu otištěn na této stránce:

http://www.worldandwe.com/en/search.html?word=Brzezin

Mohl bych rajtovat na tom, že  jsem veřejně pochyboval o autorství Brezinského, že  jsem měl pochyby o zdroji, kvůli jeho evidentní zainteresovanosti na tom, aby to byla pravda a  že jsem napsal, že  to dávám jen  jako protijed proti těžkému vymývání mozků, které v souvislosti s Němcovem probíhá a  chtěl tu zprávu ověřit veřejnou výzvou ke kosířům, aby mi s tím pomohli. Prohlašuji, že nic takového nemám v úmyslu. Prostě  – normálně bych to nepustil. Tak jako X  dalších informací , které vypadaly  velmi zajímavě  a  echtovně, ale nepustil jsem je  na základě úplně stejných pochybností, jako byly ty u toho Brezinského. Vzít protijed mohu soukromě. Ale nemám ho podávat  sám, jestliže nemám jistotu, že nejde ani tak o protijed jako o jed. Poučení pro příště a  já mohu říci kosířské obci jedině  -PROMINTE!

Pojdme  k novým věcem.

A ani já nemám pro vás kdo ví jak velký výběr. Zpravidla  si nechávám věci nejpodstatnější na závěr svých příspěvků.

Dneska to bude úplně jinak. Nejzásadnější věc mé části hned na začátku. Týká se ještě Němcova.  Kosíř  AK mi poslal zajímavé výsledky  průzkumu renomované společnosti pro průzkum veřejného mínění v Rusku Levada Centr, kterou s oblibou citují západní zdroje:

AK na ruských stránkách objevil a pro Kosu přeložil následující  výsledky průzkumu této organizace.

První tabulka  ukazujej výsledek mínění  zpovídaných ruských respondentů na otázku:

Vyjmenujte prosím, 5-6 politiků, veřejných činitelů, kterým nejvíce důvěřujete *** (otevřená otázka – respondenti sami nazývají jména, kterým důvěřují)

nemcov

Otázka  druhá -Vyjmenujte prosím, 5-6 politiků, veřejných činitelů, kterým nejvíce nedůvěřujete *** (otevřená otázka – respondenti sami nazývají jména, kterým nedůvěřují)

nemcov1Shrnutí:

Němcov mezi důvěryhodnými není a mezi nedůvěryhodnými je na 4. místě.

 Celý průzkum i s odvolávkami na další je na: http://www.levada.ru/26-02-2015/fevralskie-reitingi-odobreniya-i-doveriya

Je  samozřejmé, že  mainstream v ČR ,ale ani nikde jinde nic podobného publikovat nebude. Němcov za  živa  byl naprosto zanedbatelnou politickou veličinou. Jedním z mnoha rádoby náčelníků Nového Ruska.  Je také zřejmé proč – lidé si ho pamatovali jako součást bankrotářského týmu opilce Jelcina. A tím pádem měl utrum.

Kandidoval do všech možných i nemožných voleb  do státní dumy, na primátora Soči /odtud pocházel/ a  vždycky propadl. Nikdy mandát nezískal. Jediný, který nakonec „urval“ byl do oblastní rady v Jaroslavli.

A tohle má být persona, kterou Putin zavraždí nebo nechá zavraždit, protože  se jí bojí?! A ještě tak hloupě, pár metrů před Kremlem?

Je zřejmé, že  Němcov neměl prakticky žádnou politickou cenu za  živa. Tu mohl získat jedině jako antiputinovský mučedník…..

Cena  živého , marginálního Němcova  mrtvého mučedníka  Němcova je zkrátka  v té rozehrané mocenské megahře nesrovnatelná.

V Rusku prý mají první podezřelé. Putin evidentně  tlačí na vyšetření. Jenže bude mít smůlu.  Pokud  ruská policie nezatkne  a neobviní nejméně jeho osobního bodygarda nebo někoho z okruhu jeho nejbližších přátel, tak vždycky nakonec  budou ona i Putin obviněni  ze zametání stop a  nalezení náhradního, loutkového viníka!

Kdyby se ptal někdo mne,  můj tip, pak osobně  bych si vsadil na kriminální motiv , vyplývající  z Němcovových soukromých aktivit, protože  plejbojík vedl opravdu velmi nákladný život. Financoval původní rodinu, do ted není rozveden, nicméně  měl mít s dalšími partnerkami nemanželské děti a třeba té poslední modelíně z Ukrajiny měl nedávno financovat  potrat na hodně  exkluzivní soukromé klinice.

Nejsme zvyklý se štoourat v podobných personáliích, ale tohle není obyčejná vražda. A  druhá , pro mne stejně pravděpodobná možnost  vede  do Kyjeva. Proč, to jsme více méně popsal včera. Ten vrah prostě  musel mít  hodně  značnou pravděpodobnost, že Němcova v tom čase na mostě potká. Ta  jeho ukrajinská přítelkyně v rozhovoru tvrdila, to už jsme také psal. že navrhovala, aby si vzali taxi. Včera jsem zase  někde četl, silně protiruská verze, že mohli jet pohodlně metrem…A kupodivu vrah čekal na místě, kudy vedla nejméně pohodlná varianta  návratu!  Či li pro mne je zásadní otázka, či spíše odpověd na otázku – kdo přijal a proč rozhodnutí o návratu pěšky z moskevského GUMu domů k Němcovovi?  Ten, kdo tohle z těch dvou rozhodl, podle mne musel o střelci vědět.

Ano, existuje i možnost, že si střelce objednal i Němcov sám. Těsně před nedělním průvodem, by se šikovné střelní zranění hodilo…Ale to už je opravdu hodně  drsná spekulace.

Ale proč  vrah nechal na živu tu holčičku, o měl Němcov na hraní?

A  s Němcovem nedám ještě pokoj. Protože si zas e jednou ukážeme, jak, naprosto vědomě pracuje  český manipulativní mainstream.

Ve  včerejší svodce  jste, kromě toho mého informačního jedu, mohli u Ernesta číst také toto:

03.03.15. Přidal blogger.

„Přátelé! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ! Na ukrajinských stránkách se šíří falešné video ve kterém tři lidé v maskách přebírají odpovědnost za vraždu Němcova jménem DŠRG „Rusič„. Ve skutečnosti, jak prohlásil velitel DŠRG „Rusič“ Milchakov (svoji tvář neskrývá), žádný vztah k vraždě Němcova nemají. Samozřejmě, že ti z vás, kteří sledují DŠRG vědí, že bojovníci „Rusičetváře neskrývají (a proto nemá smysl hovořit v maskách, všichni jsou dobře známí), ale méně informovaní lidé mohou naletět na ukrajinský podvod. Dávejte pozor a rozšiřujte toto dementi, kde je to možné. „

 Opakuji, že to bylo PŘEDEVČIREM odpoledne publikováno na  Strelkovovi!!!!

A co že jste  si VČERA dopoledne mohli přečíst na KyjevAktualne.cz?

Toto:

11:25
 

Opoziční politik Němcov byl zastřelen v noci na sobotu v Moskvě. K činu se na sociálních sítích přihlásila neonacistická skupina Rusič, opoziční bloger Alexej Navalnyj dává vinu ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi.

  Zdroj: http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zive-streda-4-brezna-ukrajina-rusko-separatiste/r~8a38c880c17e11e490f70025900fea04/

A  stejnou informaci odvysílala  ve  svých zprávách – jak jinak – i ČT.

Pokud  si na  tomhle  záznamu

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1178166846-zpravy/215411024000303

nastavíte  čas  8:16min. tak dostanete  stejnou informaci, jakou vás oblaží KyjevAktualne.cz !!!!

Pro úplnost dodávám, že to bylo ve zprávách o půlnoci na včerejšek!

Podotýkám, že nejméně  jeden zdroj a to určitě ten první – tedy  ČT musel projíždět  opolčenské a  ukrajinské weby. Aby ti informaci získal. Takže  existuje  vysoká pravděpodobnost , že  mohl mít  i tu kontrainformaci z opolčenských webů. O tom, že  jde o hodně podlý podvod!  A  jestli neměl, tak mít měl. Já na místě  editora  zpravodajství bych chtěl vidět  originální internetovou stránku, kde ta informace o tom prohlášení    DRG Rusič je!  Totéž bych čekal od  KyjevAktualne.cz  s jejich velkou redakcí.

Nicméně, oni nás tím krmí naprosto bez jakéhokoli omezení a  světloplachosti!

S  Čt nedám ještě pokoj. Není důvod. Možná, že  si vzpomenete , že ve svodce  z 25.02.2015 jsem referoval o těžké zmetkovitosti ČT v podání Pepy Pazderky, když popisoval, jak ruské televize  vysílají propagandu a  lžou o ukrajinském konfliktu, zatímco ty ukrajinské sice nejsou vždycky úplně korektní, ale vědomě by nikdy nelhaly.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1178166846-zpravy/215411024000303

A dokázal jsem, že lhal on sám, když pro své účely využil známého televizního politického moderátora  Schustera, kterého ovšem mezi tím ukrajinská televize  vyhodila a Pazderka o tom jaksi pozapomněl učinit  ve své reportáži sebemenší zmínku. Ale jde mi hlavně o to Pazderkovo tvrzení,  že ty ukrajinské televize  by nikdy na hrubou manipulaci a lež nešly.

Takže  si  dáme jednu konkrétní ukázku, jak „informuje“  ukrajinská  televize. Například o sebe/vraždě opozičního poslance Čečeteova, který jen tak a pro nic  za nic  vyskočil z okna  v 17-tém patře. Dodávám, že opozičního v kyjevském parlament. Proto jste o tom nejspíš  vůbec  nic neslyšeli. Ale zkuste si představit,co by se asi tak odehrávalo, kdyby tatáž příhoda potkala  opozičního poslance  v Rusku.  Nicméně  to není předmětem mého sdělení.

Mám něco jiného. Video z produkce  Anatolije  Šarého, který Kyjevu opravdu pije  krev  mocně.

To video najdete vy i Pepa Pazderka, kdyby měl zájem,   zde:

https://www.youtube.com/watch?v=A9SFElPLuhA

A Šarij tam ukazuje sestřih reportáže, kterou ukrajinská televize  údajně pořídila  ještě  v tragické noci po tom 17-ti patrovém skoku na místě  maléru.  To je v první části videa, ty zelené záběry  / to víte, nejmodernější technika s nasazením noktovizorů, atd.atd. Aby vzápětí, s přehledem prokázal, že  jde o zazeleněnou reportáž stejné televize  z 26.5.2013!!!!

Tak takhle  funguje  UK TV. Ale to by mi mohlo být jedno. CO mi jedno není je to, jak funguje  ČT.

Vůbec se nebudu divit, když  místo přísloví  – lže jako když tiskne , někdo začne používat lže jako když  ČT vysílá „zpravodajství“. Ne opravdu by mne to od kohokoli nepřekvapilo.A  ani bych se nepokusil mu to vymlouvat!

Nemenší pochybnosti než o tom, co nám valí do hlav mediální mainstream, má většina  lidí /a právem/ o politicích. Českých i slovenských.  O to více jsem zůstal zírat, když jsem otevřel dva linky, které mi poslal ze Slovenska kosíř  AN.

Ostatně – nejlepší bude, když se podíváte  sami. Fakt – nejsou všichni úplně stejní:

Je čas se porozhlédnout , co v souvislosti s Ukrajinou a Ruskem píší v německy mluvícím prostoru.

Začnu u svého oblíbeného zdroje -DWN.Ve včerejší svodce jste měli konkrétní údaje o tom, jak a o kolik Kyjev Edino Ukrajincům zdraží energie. To ovšem není jediná nadílka  kyjevského parlamentu obyvatelům Porošenkovy a Jacenukovy  říše obecného dobra.

Podle http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/03/03/ukraine-beschliesst-pensions-kuerzungen-und-steuer-erhoehungen/

kyjevský parlament  ještě navíc odhlasoval i zákony, kterými budou pokrácen y vyplácené penze a důchody a  zvýšeny  daně!!!

Důvod? Aby  zahraniční držitelé ukrajinských státních bondů měli zaručeno, že nepřijdou o peníze  a MMF mohl na Ukrajinu začít  sypat první tranše  dalších schválených půjček.

Pamatujete , kolik říkala  ta  kyjevská důchodkyně, že  dnes  v přepočtu činí její penze, která ještě nedávno měl protihodnotu 150USD?  Pokud si dobře pamatuji , tak nyní tvrdí že  má asi 20 nebo 30 dolárků. Uniká mi, jak se to ještě dá pokrátit…

NA  DWN je také jedna  zdánlivě nesouvisející  zprávička  ohledně  výboru pro udělování Nobelových cen. Speciálně  té ,která se týká obecnému přínosu a míru. Z čela výboru, který vyhledává  a ustanovuje  a laureáty  byl odvolán jeho dlouholetý předseda  Thorbjörn Jagland. Bude nahrazen dosavadní místopředsedkyní Kaci Kullmann Five.

Důvodem je  dlouhodobá nespokojenost s  činností výboru. Zejména prý s udělením ceny Obamovi a  EU…..

No a do třetice  DWN .

Už jednou  jsem na Kose psal o bývalém generálovi Bundeswehru  Haraldu Kujatovi 

konkrétně  zde:

Média /nejen/ o ukrajinském konfliktu 1.2.2015

Včera  ho odprezentovaly  také DWN. konkrétně sestřihem jeho vystoupení v německé veřejnoprávní televizi ZDF v diskusním pořadu  Maybrit Illnerové.

Pro úplnost dodávám, že  generál Kujat byl ve  funkci generálního inspektora  Bundeswehru, což odpovídá našemu náčelníkovi generálního štábu a  následně  mezi roky  2002-2005 byl náčelníkem vojenského výboru NATO – tedy měl tu funkci, do které zanedlouho nastoupí generál Pavel, a která je nejvyšší vojenskou funkcí v řídících strukturách NATO vůbec!

Tedy  někdo, kdo asi vojenskému řemeslu rozumí po všech stránkách a  nebude se zatěžovat žádnou propagandou a pustými propagandistickými  kecy a kdo určitě nebude riskovat pro nic  a za nic  svou reputaci.

A v onom svém vystoupení, které si němčináři jistě  nenechají ujít, říká zcela jednoznačně – nikdo dosud  nepředložil naprosto  žádné věrohodné důkazy  přítomnsoti pravidelných jednotek ruské armády na Donbasu. Existují fotografie  ruské techniky a ruských vojáků. Když je to na ruské straně, mají jasný popisek, kde a kdy to bylo vyfoceno. Když je to z ukrajinské strany schází  jakýkoli údaj. Prostě  není nic, co by je jaksi dokládalo. Přijde zpráv a o tom, že byla rozbita  ruská tanková kolona. Ale  nejsou nalezeni žádní mrtví, žádní zranění. Opět nic. Děláme si starost s ruskou propagandou. Ale měli bychom si dělat spíše  starost s tou vlastní!  A mír na Ukrajině  nelze dosáhnout proti Putinovi, ale jen s Putinem!!! A  vždycky sklízí náramný potlesk v sále….

Video samozřejmě  zakládám do Faktů o Ukrajině!

Protože  podobných rouhačských a bezobsažných ruských propagandistických vystoupení nás  nepochybně  ČT ráda ušetří!  Přirozeně – pro naše  dobro! Ta nás radši bude  informovat o vyjádření  amerického generála   Bena Hodgese, že na Ukrajině je  dokonce 12 000 ruských vojáků…. Což prohlásil předevčírem. A  vůbec  mu nevadilo, že  náčelník generálního štábu Muženko před nedávnem prohlásil, že  ukrajinské síly NEBOJUJI proti jednotkám ruské armády…. I když na  férovku musím uvést, že  tohle Muženkovo vyjádření ČT zaznamenala.

Procházet speciálně německými stránkami, je ve srovnání s  tím, co nabízí český mainstream většinou pohlazení rozumu po duši. Ale ne vždycky. Zkusil jsem včera  Focus a to tedy  byl direkt přímo na  můj solar plexus!

Okamžitě  jsem narazil na bombastický titulek:

Expert si je jistý: Pachatelé sestřelu MH -17 zlikvidovala KGB!!

viz http://www.focus.de/politik/ausland/ex-geheimdienstoffizier-im-interview-taeter-des-mh-17-abschusses-bereits-liquidiert_id_4518723.html

Sebral jsem veškerou odvahu, protože po tomhle  titulku musely přece přijít, zejména od experta , nějaké důkazy. A…noa  nic . kromě sebevědomého prohlášení jakéhosi  Hans Bax, prý kdysi důstojníka  holandských tajných služeb, který také působil jako tlumočník v  Rusku to tak prostě a basta. Prý to má KGB ve zvyku. Příslušný holandský superšpion a  expert  se jaksi s nějakým dokládání vůbec nezatěžoval. prostě to tak je! A  šmytec! A ilustrativní podružností je, že  nějak nezaregistroval ani změnu firmy – KGB nahradila FSB.  Říkáte blbina?  No já byl včera  v Albertovi, co byl ještě nedávno Sparem. Stejní barák, stejní zaměstnanci, skoro stejné zboží, ale celkově výrazně  horší dojem z nákupu. Hned tak tam zase nevlezu….

A ještě jednou Focus!!
http://www.focus.de/politik/ausland/ukraine-krise/ukraine-krise-regierung-ukraine-krise-belastet-abruestungsbemuehungen_id_4518817.html

 Tady se zase dozvíte , mimo jiné, že  G7 výslovně pochválila ukrajinskou vládu za  přijaté reformní zákony!!!!  Tedy za to šílené zvednutí cena energií, zvednutí daní a snížení už tak tristních důchodů!!  Prý je Kyjev na nejlepší cestě. Otázkou zůstává kam. Kam byste  řekli vy, Jo, tam.. máte pravdu!

A  svou informaci musím uzavřít  informací, která nepochybně  velmi zvedne  vlnu vášní

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/363336-usa-kvuli-odstraseni-ruska-planuji-poslat-vojaky-i-do-ceska.html

Zdá se, že  zde budeme mít americkou základnu… Nemám nic proti tomu. Za předpokladu, že  vlád a uspořádá o této otázce řádné a  platné referendum, kde  se předepsaná většina  vysloví pro instalaci amerických vojáků v  ČR!

Mapy:

Ukrajinská:

Террористы накапливают живую силу, в целом соблюдая перемирие: карта АТО - фото 1

Opolčenská:

02 20

Interaktivní komentovaná:

nenašel jsem.

Část MP:

Svodka (nejen) od Ukrů:

Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě.

Teroristé hromadí žívou sílu, většinou je pozorováno příměří: mapa ATO.
04.03.2015, 12:28
http://obozrevatel.com/crime/64891-opublikovana-aktualnaya-karta-ato.htm

Informační a analytické centrum SNBO Ukrajiny vydalo aktuální mapu zóny ATO na východní Ukrajině k poledni 4. března.

Podle uřadu, 4. března ruská strana jednostranně provedla sestavení sedmnáctého tzv. „humanitárního konvoje“. Přes kontrolní stanoviště „Doněck“ a „Matveev Kurgan“ Ruské federace vstoupily na Ukrajinu dvě kolony „gumkonvoje“ skložené z 166 vozů. Přitom podstatná část vozu přepravovala náklad nehumanitární povahy.

Přesun tzv „gumkonvoje“ proběhl ve zjevném porušení mezinárodního a vnitrostátního práva. Mezinárodní výbor Červeného kříže se na sestavení a kontrole konvoje neúčastnil. Ukrajinská meziresortní kontrolní skupina se zůčastnila pouze vizuálním pozorováním. Procedůry odbavení kamionů na kontrolním stanovišti „Doněck“ se aktivně učastnily ruské televizní kanály.

Ozbrojenci nadále provádějí simulované odstranění těžkých zbraní. Ilegální ozbrojené skupiny akumulují „živou“ sílu zbraně a vojenskou techniku ​​na strategicky důležitém Artěmovském, Volnovažské a Mariupolském směru.

Prováděním mírových dohod, nepřítel zpravidla dodržuje příměří. Současně, některé band-formace, z dočasně kontrolovaných území Ukrajiny pokračují v ostřelování našich pozic, s použitím hlavně ručních zbraní.

Největší aktivita nepřítele byla zaznamenána v Doněcké oblasti. Pod palbou ozbrojencu upadly o. Opitnoe, Písky, Berezovoje. Dělostřelectvem kolem půlnoci zločinci bili po Avdějevce a minomety a z protileteckých zbraní po o.Vodnoe.
V Luhanské oblasti palbou z granátometů a ručních palných zbraní ostřelovali Štěstí.

Nedaleko obce Lebedinskij u Mariupolu, naše pozice ostřeloval sniper.

Ukrajinští vojácí nadále posilují obrannou linii a přípravují se ke druhé fázi stažení dělostřeleckých systémů na určené vzdálenosti mezinárodními dohodami.

V průběhu uplynulého dne zahynul jeden ukrajinský voják, další byl zraněn.

Síly ATO zaznamenaly přelet bezpilotní letadla nepřítele nad  osadami Krasnovka a Znamenovka, Volnovažského kraje, Doněcké oblasti.

V Podkarpatí policie brutálně zbila bojovníky ATO vracejícím se z Debalceva.
04.03.2015, 00:17
http://obozrevatel.com/crime/81034-na-prikarpate-militsioneryi-zhestoko-izbili-bojtsov-ato-vernuvshihsya-iz-debaltsevo.htm

V Ivano-Frankivsku večer 3. března došlo ke střetu mezi policisty s bojovníky 128. pěší brigády, kteří přišli na rotaci z Debalceva.

* Ve zkratce opilý ukro-hrdinové se chtěli po ukončení pitky v hospodě v centru města (oni to nazývají kavárna), dostat taxiky k autu jednoho z nich, schovanému někde opodál. Když tam dorazili, místní policajti na ně naběhli a chtěli jím zabránit v odjezdu.Nastala hádka, slzný plyn a dostali od policajtů obušky.Výsledek 4 ukro-hrdinové na rotaci ( !! nevím tedy ským se mohli rotovat v Debalcevu, možná tak akorát s domobranou..) skončili ve vazbě a pátý v nemocnici s rozbitou hlavou.

Na šachtě „Zasjadko“ v Doněcku vybuchl metan: jsou oběti.
04.03.2015, 11:34
http://obozrevatel.com/crime/73620-v-donetske-progremel-vzryiv-na-shahte-im–zasyadko-neizvestna-sudba-desyatkov-gornyakov.htm

* Velmi dlouhý, dvoustránkový článek se zabývá tragickou nehodou na šachtě dolu „Zasjadko“,v DNR

Podle  „předsedy těžebních inspekce“ „samozvané DNR“ Vladimira Tsymbalenka si tragédie vyžádala životy více než třicet lidí, píše agentura Reuters.Záchranáří se prý nemohou zatím dostat na místo výbuchu.

Před tím, šéf Svazu nezávislých odborových svazů Ukrajiny, Mikhail Volyniec ve vysílání „112 Ukrajina“ oznámil podrobnosti o tom, co se stalo.

„Dnes ráno v 05:20, došlo k výbuchu. V dole bylo 207 lidí. Došlo k výbuchu metanu, osud 47 lidí není znám, pět lidí z této oblasti odešlo s popáleninami. zabýváme se prováděním záchranných operací, přijíždějí záchranné týmy z okupovaného území“ – řekl Volyniec. (Video  kanálu 112 je na stránce výše uvedeného odkazu v orig.článku)

K výbuchu došlo ve hloubce 1230m,takže nehrozí zamoření.

Na druhé straně, zástupce samoprohlášeného „ministerstva pro mimořádné situace DNR“, řekl, TASSu, že při výbuchu zahynul jeden člověk a 14 je zraněných.Také že v podzemní je zablokováno 73 horníků.

V „krizovém ministerstvu DNR“ příčinou nehody byl označen „výbuchu směsi plynu se vzduchem.“

** Takže dle  Reuters je tam 30 mrtvích, dle Ukro-odborů je pět raněnných a více se neví, dle MČS „záchranářů“ DNR je 1 mrtví a 14 raněných… Můžete si vybrat.No, naše “ objektivní ČT si už vybrala, ve svých headlinech, tvrdila odpoledne
tu zaručenou zprávu od svého vševědoucího a neomylného opinion makera Reuters -30 mrtvých a hotovo!

*** Ono je to asi jako s dřívějšíma info-pohadkama Reuters z bojů, které byly ještě fantastičtější než Lysenkova svodka SNBO.

* Téma smrti Němcova se stále a důkladně probírá, zejména v „demokratických“ zemích, u nás ve večerních zprávách soukromá TV PRIMA předvedla video, které se včera objevilo na ruských stránkách Vkontakte, např. u Strelkova, kde varovali že jde o „FAKE-video“ o podvrh. Kde se udajně tři členové povstalecké skupiny „Rusič“ přiznávají k vraždě Němcova. Kteří tvrdi že jsou domobranci a nacionaliste, nad čímž se pozastavuje i El Murid zde :http://el-murid.livejournal.com/2281724.html,s tím že tuší odkud asi vítr fouká.. no a nakonec i samotní členové „Rusič“ se od nahrávky a tvrzení těchto „rádoby“ členů skupiny distancují. Ale to Primě, evidentně nevadí.. Proč taky, úkol dezinformovat od svých chlebodárců splnila.

Samotné video je  zde : http://vk.com/video-60396849_171858422?hash=2b0f0aac5562095d

** Včera také i německý Bild přišel také se svou troškou do mlýna..

Přídavek z News Front:

Bývalý náměstek premiéra Alfred Koch řekl německému vydání Bild, že se bál o svůj život po vraždě Borise Němcova.

http://news-front.info/2015/03/03/novaya-moda-tolkatsya-v-ocheredi-za-borisom-nemcovym-bild/
Original Bild :
http://www.bild.de/bild-plus/politik/ausland/russland/ich-habe-angst-dass-ich-
der-naechste-bin-39996212,var=a,view=conversionToLogin.bild.html#remId=1491337861653694178

„Obávám se, že budu dalším“ – řekl Koch v rozhovoru s novinářem Borisem Rajtšusterem.

Podle Kocha, loni na podzim, „zorganizoval třídenní tajné setkání současných a bývalých vůdců ruské opozice v jedné z vesnic v německém Horním Bavorsku.“

Zúčastnili se jí Boris Němcov, Michail Chodorkovský a podle slov bývalého politika,“mnoho dalších bývalých členů ruské vlády, které nechtěl jmenovat.“

Během rozhovorů s opozičníky „hledali způsob, jak zlomit moc Vladimira Putina,“ říká článek.

Jeden z účastníků – bývalý gruzínský ministr a nepřítel ruského prezidenta Bendukidze – zemřel jen pár týdnů po schůzce, na údajně problémy se srdcem.

„Obávám se, že on a Němcov – nebyli poslední v seznamu lidí, kteří se rozloučili se životem,“ – řekl Koch.

Přídavek z Cassadu :

Stručně o důležitém.
3. března 17:42
http://colonelcassad.livejournal.com/2075477.html

1. Stažení vojsk chunty je čistě fiktivní. Nepřítel na kameru předvádí odvedení těžké techniky z pozic a pak jí vrací na původní pozice. Pozorovatelé OBSE vystupují v podstatě jako statisté, potvrzující falešný odvod, zatímco skutečné stažení těžkých zbraní neprobíhá. Za pár dní bude více podrobnějších faktických informací k tomuto tématu. Kromě fiktivního stahování těžkých zbraní, probíhá zde další přesun techniky na frontu, přes okres Konstantinovka, Doněcké oblasti projelamnoha kilometrová kolona tanků, k rotaci na frontě v oblasti Kurachovo se připravuje okolo 30-ti tanků, v oblati Krasnogorovky probíhá hromadění žívé síly a techniky, pokračuje posilování nepřátelského seskupení v oblasti Volnovachy, jihozápadně od Doněcku byl zaznamenán výskyt komplexů „Buk“. Obecně platí, že proces odvádění těžkých zbraní nepřítel používá k přeskupení sil a hromadění zásob pro případ obnovení intenzivních bojů. Samozřejmě, že tato činnost nepřítele není tajemstvím pro vojenské velitelství VSN.

2. Hranice Ruské federace s DNR a LNR, jak již bylo zmíněno, je stále otevřená – naši „humanitarníci“ zcela bezpečně procházejí. Stroje s raněnými vojáky VSN na léčení v Rusku rovněž procházejí. Současně posílil boj proti „levým“ nákladům. Takže mluvit o tom, že hranice byla uzavřena není pravda. Byla zavedena kontrola přepravovaných nákladů, to je fakt, takže v dohledné budoucnosti v rámci humanitární pomoci bude pravděpodobně vyžadováno povolení a přísné dodržování požadavků právních předpisů Ruské federace pro přepravu zboží přes hranice.

Humanitární nemocnice léta 2014 zjevně končí a procesy přepravy humanitárních nákladů očekává systémová úprava. Pokud jde o dobrovolníky, tak oni stále jezdí a procházejí, ale teď už to není cesta „někam“ a obvykle jezdí do konkretních jednotek, kde lidi zahrnují do stavů – na rozdíl od LNR v DNR od začátku března je zakázáno ozbrojené formování –
(*ozbrojené skupiny) nestátní tvorby, takže situace, kdy dobrovolník mohl přijít do Doněcku a vybrat si oddíl, do kterého chtěl vstoupit, ve střednědobém horizontu, zmizí úplně. V LNR z důvodu větší vnitřní laxnosti, bude tato situace přetrvávat.

3. V jihovýchodní Ukrajině zintenzivněli mobilizační opatření spojené se zabezpečením zásob potravin. Pekárny jihovýchodních oblastí výrazně zvýšily výrobu chleba. Zřejmě nepřítel připravuje zásoby potravin pro kampaň jaro-léto. V oblasti Artěmovska, Izjomu, Volnovachy – probíhá navyšování zásob paliva a munice. Zdroje uvádějí některé problémy spojených s nedostatkem paliv a stavební technikou. Speciální armádní techniky je velmi malo, a velká část stažena z národního hospodářství při mobilizaci, byla ztracena v předchozích bitvách, jak tuto technikou během ústupu ničí na prvním místě, což je důvod, proč je jí vážný nedostatek už od podzimu.

4. V nadcházejících měsících v DNR, z důvodů neustálého boje proti organizovanému zločinu a různé trestné činnosti vojáky, lze očekávat vážné filtrování v mocenských strukturách s cílem identifikovat osoby, páchající trestné činy a zneužívání moci v zájmu osobního prospěchu. Vedení republiky s uvědomuje, že shovívavostí k takovým skutečnostem, na které si často stěžují místní obyvatelé, lze na výstupu dosáhnout skutečné nespokojenosti, která kromě místních úředníků a bezpečnostních složek bude obrácena proti vládě. Obecně platí, že to bude další fáze kampaně, k obnovení pořádku v DNR, která běží od září a již vedla k výraznému snížení kriminality, která je však stále poměrně vysoká. Stále existují prvky Machnovštiny, ale teď je to spíše boj proti organizovanému zločinu, který využívá slabosti státu.

Díky moc  MP!
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.