Ukrajinská svodka ze dne 10.03.2015


https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali Ernest,  MP a vlk s přispěním dalších

Ernestova část

 Všechny texty bez uvedení zdroje jsou převzaty z    vk.com/strelkov_info

09.03.15 Poslal Eduard Basurin.

„Kyjev stahuje techniku ​​a vojáky do Donbasu. Ukrajinská vojska, v rozporu s dohodami z Minsku, soustřeďují techniku ​​a vojáky v blízkosti přední linie. Od naší rozvědky dostáváme i nadále znepokojující zprávy o množství ukrajinských vojáků v bezpečnostní zóně. Další údaje byly získány v neděli během porovnání informací o rozmístění a složení ukrajinských vojáků u obce Artemovsk, která se nachází severně od Debalceva v týlu poblíž linie kontaktu. V oblasti této obce, v rozporu se všemi dosaženými dohodami je dnes více než dvě stě obrněných vozidel, devět raketometůUragan“ a šest dělostřel ráže 122 a 152 mm. Podle rozvědky v samotném městě je nyní rozmístěno více než dva tisíce vojáků z 54. samostatné motorizované pěchotní brigády ukrajinské armády„.

09.03.15 Zpráva domobrany a občanů LLR.

„MO LC uvádí, že protivník dnes snížil počet provokací v oblasti Bachmutky a zvýšil u Stanici Luganskoj. Průzkum a obyvatelé hlásili pohyb nepřátelských kolon k frontě, včetně dělostřelectva. Jednotky domobrany zřídka reagují na provokace, ale jsou připraveny na případný pokus o průlom. Nepřítele zvýšil svou sílu v Donbasu ze 70000 vojáků na 90 000. Novorossia rovněž zvýšila stavy své domobrany. V blízké budoucnosti domobrana obou republik bude mít 60 000 lidí a do konce měsíce 70 000. Kromě toho, v záloze bude dalších 20 000 dobrovolníků. V podstatě jsou to muži 18-20 letí a muži nad 60 let. Vesničané Krymské stále hlásí pohyb nepřátelských sil. Rotace tam byla ukončena. Nyní nepřítel zvyšuje počet svých vojáků. Jednotky domobrany, které drží obranu v osadě Bolotennoje  oznamují, že nepřítel 3 krát za den ostřeloval jejich pozice z minometů. Obyvatelé Štěstí oznámili příjezd 6 tanků T-80 a 20 nákladních automobilů se zabezpečením„.

10.03.15 Zpráva Eduarda Basurina.

Za uplynulý den ukrajinská armáda 17 krát porušila příměří. Tuto noctřikrát (dvakrát v prostoru letiště Doněck a osady Spartak). Stříleli z minometů a automatických granátometů. V průběhu dne ukrajinské síly pokračovaly v provokacích proti domobraně u obce Širokino. Pracovali tam ukrajinští vojenští odstřelovači. Pokrok ve výměně zajatců „všech za všechny“ není. Dnes domobrana DNR začala plánovaný bojový výcvik. Jsou plánována prapor taktická cvičení s bojovou střelbou. Cílem cvičení je dokončení přípravy sil domobrany. Po tři dny jednotky DNR budou trénovat taktické standardy odchodu a obchvatu nepřítele a útok na něj“.

10.03.15 Poslal děkan vyšší školy televizní MGU Vitalij Treťjakov.

Pokud počítáte s tím, že můžete zachovat blahobyt v Rusku při tom, co se děje vedle – při porošenkovsko-jacenyukovském režimu, pak bych si dovolil tvrdit, že nemůžete. Ne proto, že jsem válečný štváč. Ale proto, že nemůžete 120 milionů Rusů, žijících v Rusku, donutit, aby si nevšímali, jak znásilňují a nu uctívat Banderu Rusy na Ukrajině. V Rusku existují miliony lidí, kteří říkají: je nám lhostejná inflace, ceny bytů a automobilů. Mnohem důležitější je zachránit ty lidi. Po rozpadu Sovětského Svazu jsme zradili tyhle Rusy za oficiálními hranicemi Ruska. A teď je máme dát banderovské moci, aby je nutili mluvit ukrajinsky, myslet ukrajinsky a líbat bustu Bandery? Dokonce i kdybychom je chtěli znovu zradit, nemůžeme. Jacenjuk může kopat mezi námi příkopy. A Putin, dokonce i když příkop vykope, ví, že stovky tisíc ruských lidí se zbraní v ruce přes tuto z stejně polezou a budou bránit Rusy na Ukrajině. A pak to bude opravdu velká válka. Celý ruský lid se na ní bude nevyhnutelně podílet, protože nemůže volání národa přeslechnout„.

10.03.15 Přidali novináři.

„Podrobnosti boje u Mariupolu: V Širokinu byl zasažen ukrajinský tank a bylo zraněno 8 vojáků ukrajinské armády. Tisková služba trestního pluku „Azov“ oznámila, že ráno dne 9. března, 09:30 h. Začal boj v obci Širokino. Obě strany střílely z 120mm minometů, ručních zbraní a odstřelovacích pušek. V jedenáct hodin domobrana stáhla do svých pozic tank. Tanky ukrajinské armády zahájily palbu a zničili jedno palebné postavení domobrany. Domobrana zaútočila na ukrajinský tank z PTUR. Při zásahu pancíř zachránil posádku, lehký otřes mozku měl velitel tanku s přezdívkou „Tuman“. K zasaženému tanku přijel další stroj ukrajinské armády, který pomohl odrazit útok a evakuovat stroj „Tumana“ na bezpečnou pozici. Boj se nezastavil ani po setmění. Situace ve směru Mariupol zůstává napjatá. Kolem 17:00 se zastavila palba minometů a začali pracovat odstřelovači. Boj trval až do půlnoci“.

10.03.15 Zpráva Andreje Purgina.

„Situace se v posledních dnech dramaticky zhoršila. Počet ozbrojených střetů se nejprve snížil z 107 na 4-6 a včera se opět zvýšil na 22. Těžké zbraně Kyjev neodvádí. Vše se postupně vrací do původního stavu. Ani z politického hlediska není žádná pozitivní změna: z politického úhlu pohledu se také nic neudělalo, společné pracovní skupiny nebyly vytvořeny“

Zpráva od ředitele Centra pro strategická studia a prognózy Sergeje Grinjaeva.

Není pochyb o tom dohody z Minska budou porušeny a vojenská konfrontace Kyjeva a Novorossii budou pokračovat s novou silou, již za účasti amerických zbraní. Vojenská technika NATO, dopravená do Evropy, nejspíše bude v následujících dvou měsících, předána Ukrajině a Kyjevem využita v nové etapě ozbrojené konfrontace mezi domobranou a ukrajinskými silami„.

10.03.15 Zpráva zmocněnkyně pro lidská práva v DNR Darii Morozovové.

Probíhá aktivní příprava na výměnu zajatců. DNR předala před dvěma týdny ukrajinské straně 3 seznamy. V prvním jsou řadoví domobrancije jich 220, v druhém – političtí vězni. Těch je asi 800 lidí. Ve třetím jsou civilisté. K 7. březnu byl jejich počet 900 lidí. DNR je připraven propustit všechny zajaté ukrajinské vojáky, ale Kyjev záměrně oddaluje proces“.

10.03.15 Zpráva občana Doněcka.

V noci byla krátká kanonáda na letišti a pak ve 3:15 kanonáda dost intenzivní. Ráno bylo ticho, a od 11:30 bylo slyšet, jak v oblasti Okťjabrského dopadají 120mm miny, podle všeho pracoval jen jeden minomet. Ukři vedou znepokojující palbu. Obvykle, když ukrajinská armáda střílí, pak toho dopadá mnoho a různých ráží od 82 mm minometů a 122 mm houfnic poGrady“ a „Uragany„. A tenhle jeden minomet jen sonduje reakci domobrany„.

Zpráva místních občanů:

„V oblasti Majorska údajně došlo ke srážce. Nad Kramatorskem se znovu objevila vojenská letadla, létají asi 40 minut. Mariupolem právě projela kolona 8 BTR a 4 zaplachtovaná auta směrem na Širokino“.

10.03.15 Zpráva občana Dněpropetrovska.

„A u nás hromadně přinášejí předvolání, chodí od bytu k bytu, v továrnách, obchodech, na tržišti, v nemocnicích, správci domů musejí sestavovat seznamy všech bydlících. Předvolánky nosí dokonce i ženám. To tu ještě nebylo. Víte, co to je? To je jeden z příznaků blížící se války …

10.03.15 Zpráva dobrovolníka „Goodwin“.

„Nervozita roste každou hodinou. Lugansk – ve městě jsou zesílené hlídky -hledají  diverzní skupiny ukrajinských okupantů. Ukrajinská armáda stahuje k linii obrany raketomety „Směrč“ a „Uragan“. Čekáme na překvapení“.

10.03.15 Poslal Alexej Mozgovoj – o atentátu na jeho osobu.

„Nevěřím, že v celé armádě, že ve všech ozbrojených silách Ukrajiny by se našel odborník, který by nebyl schopen provést útok na mne do konce. Práce, jak lze vidět, byla provedena trochu neohrabaně. Profesionálové tak nepracují. Pro mě je nejpravděpodobnější verze, že jde o provokaci, protože se velmi agresivně snaží postavit proti sobě všechny v naší zemi. Je to naléhavé, a trvá to poměrně dlouho. Proto jsem se po útoku také řekl, že na žádné provokace nebudu reagovat a nikoho nebudu označovat za nepřítele. V současné o rozpuštění brigády Přízrak  není ani řeč„.

http://korrespondent.net/ukraine/3489003-polovyna-ukrayntsev-ne-smozhet-platyt-po-novym-taryfam-ekspert

Polovina Ukrajinců nebude moci platit nové sazby – expert
Z Korrespondent.net dnes 15:11

Dluhy za komunální služby v roce 2015 mohou dosáhnout 20 miliard hřiven.
Přibližně 40 až 50% Ukrajinců v tomto roce nebudou moci platit nové komunální zvýšené tarify pro výrobu tepla, plynu a elektřiny. To
řekl Korrespondent.net člen dozorčí rady Ústavu energetických strategií Jurij Korolčuk.
„Loňský
nárůst tarifů za plyn (50%) a teplo (40%), ve skutečnosti se fungoval tři měsíce a během této doby se komunální platby obyvatelstva snížily o 10%. Do roku 2014, deset let, Ukrajinci platili 99,9% plateb“ – řekl expert.

Naznačil dvě varianty vývoje situace v roce 2015. „Optimistický – podle výsledků roku dostaneme za komunální služby 60%, pesimistický – bude zaplaceno pouze 50% „.

Korolčuk vysvětluje, že v minulém roce, za komunální platby měli vybrat téměř 39 miliard hřiven, ale z různých důvodů Ukrajinci zaplatili pouze 36 miliard„. V letošním roce je předpokládaná výše poplatků za poskytované veřejné služby podle předběžných údajů ve výši 80 miliard hřiven. V nejhorším případě Ukrajinci zaplatí jen 40 miliard, v nejlepším případě – asi 60. 20 miliard v každém případě bude dluh“ – řekl expert.

Podle něj obyvatelstvo prostě nebude schopno platit nové účty. Výsledkem bude, že občané budou organizovat protestní hnutí, nebo se masově obracet k soudu.
Korol
čuk zdůraznil, že NKREKU dosud neposkytla ekonomicky zdůvodněné ukazatele, proč byly stanoveny právě takové tarify. Podle odborníka, se vláda tímto způsobem rozhodla „pokrýt své dluhy na úkor spotřebitelů.“
Revize
potřebných výkoů (100 kW elektrické energie a 200 m3 plynu), expert označil za „lstivý pokus vlády odrat občany o více peněz“, protože ve skutečnosti jsou tyto údaje spotřeby nereálné v ukrajinských podmínkách.

Vlkův  vstup: Kosa tímto zdraví Ivana Mikloše!

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3488968-hroisman-rasskazal-s-kem-yz-donbassa-budut-obsuzhdat-konstytutsyui

Groisman řekl s kým z Donbasu budou diskutovat o ústavě
Z Korrespondent.net dnes 14:21

Konzultace o změnách Ústavy Ukrajiny by mělo probíhat za účasti legitimně zvolených úřadů doněcké a luganské oblasti, řekl mluvčí Nejvyšší rady Ukrajiny Volodymyr Groisman na tiskové konferenci v Kyjevě.
„K proces konzultací by měly být pozvány legálně zvolené úřady“ – řekl Groisman.
Mluvčí Parlamentu zdůraznil, že se jedná o legitimní orgány zvolené v komunálních volbách v roce 2010.

http://korrespondent.net/world/russia/3489083-poiavylos-foto-predpolahaemykh-kyllerov-nemtsova-nezadolho-do-ubyistva

Objevilo se foto předpokládaných vrahů Němcova krátce před vraždou

Korrespondent.net, dnes, 17:33

http://kor.ill.in.ua/m/610×0/1592747.jpg

http://kor.ill.in.ua/m/610×0/1592746.jpg

http://korrespondent.net/ukraine/3489090-v-odesse-otkazalys-raskryt-dannye-ekspertyzy-tel-pohybshykh-2-maia

V Oděse, odmítli prozradit údaje expertizy těl obětí z 2.května
Z Korrespondent.net dnes 17:49

Oděs Krajský správní soud nesouhlasil s požadavkem členů „Skupiny 2 května“ na zveřejnění výsledků soudní pitvy těl z domu odborových svazů z 02.05.2014. Oznámil to list Dumskaja s odvoláním na novináře, člena skupiny Sergeje Dibrova.

Erneste , poděkování jako vždycky!

Mapy:

Ukrajinská:

Россия стягивает на Донбасс тяжелую технику и готовит террористов к наступлению: карта АТО - фото 1

Opolčenská:

https://i1.wp.com/warindonbass.ru/wp-content/uploads/2015/03/Karta-linii-fronta-01.03.15.jpg

Interaktivní komentovaná:

nenašel jsem

Pojdme na můj výběr.

Dneska začnu na Parlamentních listech. Izrael je mezi kosíři předmětem permanentní kritiky.  Nicméně , výslovně upozornuji na jeho postoj k ukrajinskému konfliktu. A k Rusku.  Přesto, že to je zvláštní spojenec USA s výsostným postavením, k protiruským sankcím se nepřipojil a zjevně  ani nehodlá. A  navíc, pokud se někdo z Izraele  ozývá s nějakým názorem k situaci na Donbasu nebo s návrhem na řešení, velmi stojí za  to si to přečíst a popřemýšlet o tom! Naposled tak, pro mne dostupně, učinil

Bývalý izraelský ministr zahraničí Shlomo Ben-Ami

Zdroj. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Proste-to-jinak-nepujde-Izraelsky-exministr-rozebira-problem-Ukrajiny-a-nabizi-reseni-ktere-se-nebude-libit-v-Kyjeve-365531

Dám z článku pár základních premis:

Boj o udržení vlivu na Ukrajině je podle Ben-Amiho pro Putina záležitostí, kterou si nemůže dovolit prohrát. Jak ovšem konstatuje, ani Západ nemůže připustit, aby došlo k tak flagrantnímu porušování hranic suverénního státu. …..Západní politici svůj názor na válku nezmění, sankce se ukázaly jako nedostatečné, takže zbývá jen dohoda. V rámci ní Západ uzná jisté legitimní nároky Kremlu na udržení vlivu na Ukrajině i v nejbližších sousedících zemích.

V takovém případě se Rusko vyhne přímé nadvládě nad Ukrajinou, ale může např. trvat na tom, že se Ukrajina nikdy nestane členem nepřátelského bloku nebo aliance. V případě, že se v tomto bodu Západ podřídí Rusku, Putin bezpochyby rád ukončí válku, jež ruské ekonomice vůbec nesvědčí.

Je tu někdo, kdo by tohle  nepodepsal? Já hned. A kdyby se to realizovalo, budeme zbaveni jednoho zásadního a velkého strašáka. Svět by byl okamžitě mnohem bezpečnějším místem pro život.

Na PL ještě  zůstaneme. Už jsem několikrát citoval Stratfors a vyznal se z toho, že je  rád  čtu, abych na jejich poznatcích a závěrech korigoval svoje postoje.  Nicméně včera  PL přišli s jejich novou studií  o tom, co prý Putin zamýšlí nebo může  vojensky  zamýšlet na Ukrajině, respektive – proti Ukrajině.

K nalezení zde:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kde-ted-uderi-Vladimir-Vladimirovic-Nejslavnejsi-analyticke-centrum-si-rozlozilo-mapu-Ukrajiny-a-prislo-na-par-moznosti-co-bude-dal-365458

Stratfors  tam rozebírá tři možné varianty  ruského útoku na jih Ukrajiny, s cílem spojit Krym – tu s  jihozápadním Ruskem, tu s Donbasem, jindy zase Podněstřím. Nebo snad i všechno dohromady. Zkoumá pravděpodobnost a náklady.

Ne že by to nebylo zajímavé čtení! Přečetl jsem si to s velkým zájmem. Ale  kdybych majitelem Stratfors, tak bych ty výzkumníky , co to dávali dohromady asi , hned jak by mi to předložili, vyhnal s kanclu. Tedy hned  ne. Až potom, když bych jim položil jednoduchou otázku a nedostal na ni od nich- uspokojivou odpověd.  Ta otázka by zněla – vážení, můžete mi vysvětlit, proč  Putin, bez nejmenšího odporu obsadil loni Krym, 80% tehdejší ukrajinské armády přešlo na ruskou stranu, celkové lidské oběti byl jeden mrtvý a situace  mu tehdy  dávala  všechny šance, aby  zabral z levobřežní Ukrajiny na cokoliv  by si byl ukázal. Nejspíš  stejně snadno jako na Krymu? Byl by Západ postavil před hotovou věc  a mohl si diktovat podmínky.Co vy na to? Fakt  bych byl zvědav, co by odpověděli! Totéž se ptám, samozřejmě  jen rétoricky, nyní. Ale  článek za přečtení určitě stojí.

Z anglického originálu https://www.stratfor.com/analysis/gaming-russian-offensivejsem stáhnul alespon mapy  těch údajných variant:

https://i0.wp.com/www.aktualnikonflikty.eu/uploads/20150310_151950_101_a7f1b9c260b9b49136a3841bcac74f14.jpg

https://i0.wp.com/www.aktualnikonflikty.eu/uploads/20150310_151901_101_316d9fc645ed2ddf8396a0051ee6041f.jpg

https://i0.wp.com/www.aktualnikonflikty.eu/uploads/20150310_151805_101_c78b6e3ce0bbbe98d52d4ba9729115c0.jpg

A do třetice  PL.

tady: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Takto-Prazsky-Majdan-zprijemnil-divakum-ruske-divadelni-predstaveni-Zde-je-foto-365532

najdete informaci, jak to předevčírem večer Pražský majdan „natřel“ těm, kteří si DOVOLILI jít do divadla Hybernia na  divadelní hru v  ruštině!

Prý jich údajně bylo 200…  Já jich na té fotce nenapočítal ani 50.

Nicméně přidám ještě jednu:

Takto Pražský Majdan ,,zpříjemnil" divákům ruské divadelní představení. Zde je foto

Prý na křížích jsou jména  členů tzv. Nebeské sotni. Jen by mne zajímalo, jestli té části, kterou postříleli vlastní Majdanisté ještě na Majdanu, aby ho dali do závěrečného finálního pohybu v Kyjevě nebo jestli tam byli ti udatní junové, co z  raketometů pálili na  školy, nemocnice, sídliště a domovy důchodců na Donbasu  a holt měli tu smůlu, že  jim odpovědělo dělostřelectvo těch, co na tom Donbasu  jsou prohlášeni za teroristy… Ptát se těch pražských tragikomiků , jestli tam měli také kříže  za mrtvé z Oděsy je zcela zbytečné.

Zajímavou informaci přineslo i KyjevAktuálně.cz ve  své včerejší svodce:

zdroj: http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zive-utery-10-brezna-ukrajina-rusko-separatiste/r~93b50552c28411e49bec0025900fea04/

13:31
 

Pokud by si Ukrajinci měli vybrat, většina – konkrétně 63 % – by jich před EU a Ruskem upřednostnila neutralitu, ukázal průzkum, který podle serveru Ukraine Today publikovala americká Marylandská univerzita.

Zatímco na západě a severu země chtějí lidé těsnější vztahy s Evropou, jih a východ je proti. Těsná většina obyvatel (52 %) proevropsky orientovaného západu by uvítala, aby USA zemi vyzbrojily, 62 % lidí z východu je proti.

Průzkum se uskutečnil mezi 13. a 24. únorem a zúčastnilo se ho 1005 lidí z celé Ukrajiny, včetně Doněcké a Luhanské oblasti.

Co že to napsal ten izraelský exministr zahraničí?  Co, že tvrdil už dávno zeman a ještě dost dlouho před ním jste mohli číst na Kose?  Že by Ukrajina  měla zůstat neutrální.  A ejhle – 63% Ukrajinců to vidí úplně stejně!   Dokonce asi většina nestojí ani o americké zbraně.

a přidám ještě jednu zprávu  z téhož zdroje:

09:58
 

Americký prezident Barack Obama už v únoru rozhodl, že na Ukrajinu nepošle zbraně. Tvrdí to alespoň německý velvyslanec v USA Peter Wittig.

Podle něj to vyplynulo z jednání mezi šéfem Bílého domu a německou kancléřkou Angelou Merkelovou. „Oba lídři si vyměnili své pohledy na věc a shodli se, že v současné době nebudou (Ukrajině) dodávat smrtící obranné prostředky,“ řekl agentuře Associated Press.

Že by  Obama  četl ten průzkum z Ukrajiny  a k tomu ještě náhle dostal rozum? No nebyl bych tak optimistický. Jestli to je pravda, pak bych spíše  věřil tomu, že  Merkelová šlápla na brzdu.  bez Německa nebude nic.

Ale  i ohledně Merkelové a jejích postojů a názorů bych radil k velké opatrnosti. Předevčírem, na  návštěvě  v Tokiu se nechala   slyšet, že  sankce vůči Rusku  musí zůstat v platnosti a  že Rusko musí zůstat vyloučeno z G8. Kupodivu ovšem Merkelová i Abe  vzápětí konstatovali, že je třeba  s Ruskem problém Ukrajiny  řešit  diplomatickou cestou.

http://www.tagesschau.de/ausland/merkel-tokio-103.html

Zajímalo by mne, jak si to představují prakticky. Já bych řekl, že bud  bude  někdo plnohodnotným partnerem pro jednání nebo bude  otloukánkem, s kterým se mluví jen někdy. Pak od něj ovšem nelze  čekat  žádnou vstřícnost. A Merkelová znovu zopakovala to, co mne  na jejím postojí jaksi dlouhodobě irituje nejvíce – že  Putin musí vzdát Krym. Což pochopitelně  nikdy dobrovolně neudělá. Takže  by mne zajímalo, jak, že to chce  Merkelová udělat. A skoro bych si vsadil na nějakou formu dlouhodobé ekonomické blokády Ruska. Což je tedy  velmi a velmi riskantní hra. Zejména pro zemi tak exportně orientovanou jako Německo.  NA DWN je například  článek, že  koncern VW  zaznamenal celosvětově nikoli zanedbatelné ztráty  v odbytu nových aut. Zejména kvůli Rusku. Ale  budiž, obchodní válka je přeci jenom jiná válka než ta klasická. Zde se mír uzavírá nakonec  daleko snáze a  rychleji. Protože  čísla jsou čísla  a inkaso je inkaso. Škody jsou zjevné hned a  nejsou mrtví. Ale  ty opakované výroky  Merkelové o Krymu mi nedají spát. To přiznávám. Ta  dáma je jinak celkem realistická. Navíc -Rusy  zná a to dobře. Studovala  v Doněcku. Ještě  za SSSR.

Když už jsme u diplomacie  a diplomatických výroků – nick Petr mi hned  včera  ráno poslal tenhle link:

http://orgo-net.blogspot.cz/2015/03/zurici-nulandova-volala-do-kremlu.html#more

a přidal k tomu následující komentář:

Kroutím nad tím hlavou už půl hodiny 🙂 Ještě jsem se nerozhodl, co si o tom myslet, ale jestli se na YT objeví záznam, jak říká Lavrovi že je asshole, tak to bude slušný rodeo.

Já mohu jen konstatovat, že jsem si málem odřel bulvy o monitor, jak jsem je měl vyvalené při čtení. A pořád se mi ještě úplně nevrátily na své místo!

A když jsem nad tím textem  popřemýšlel, tak si říkám, že  něco takového prostě nemůže být pravda!

Ne že by Nulandová neměl a slovník jako dlaždič, ne že  si nemyslí, že je nejméně  zastupující řiditelka zeměkoule, ale  že  by takhle hovořila s ministrem zahraničí Ruska? A že by ten to okamžitě nepoložil, tedy okamžitě po tom, co jí poslal tam, kam by v takovém případě patřila? Proč by si nechal od  takovéhle drzé stračeny nebo chcete li Sněhurky,  nadávat? A  skutečně  je možné, aby  byt vysoký,ale přeci jen subalterní úředník sdělil cizí mocnosti, že  jeho prezident je jen kašpárek, kterého nikdo neposlouchá a  velí jakýsi kašpar dávné minulosti?  A  nevěřím ani té historce  s  francouzskou ponorkou Saphyre. O tom, že při simulovaných manévrech  s  americkou flotilou „potopila“ jak letadlovou lod  Theodor  Roosewelt i podstatnou část jejího doprovodu Kosa informovala  a to dříve než  ruské zdroje, na které se ten blog odvolává, víte. Nicméně představa, že by Rusové měli takovou technologii, co  umožnila tu drtivou porážku Američanů  a předali ji, jen tak Francouzům?  Aby ti ji bud okopírovali a nebo předali dále  Američanům a  dalším? Tomu fakt mám věřit?

Takže -sečteno – podtrženo, považuji to za blábol.Ačkoli tam nějaké pravdivé jádro být může. Ale rozhodně neštymuje celek.

Nicméně, že Nulandová  je  prostě  něco jako celosvětová Kalamity Jane a že by jí měli zavřít do ústavu spravovaného nějakým americkým doktorem Chocholouškem  je, myslím, bez debat.Nick Šebr mi poslal následující  anglický link, s kterým nadělám osobně jen velmi málo. Ale řekl bych, že  angličtináři mezi vámi si asi přijdou na své.

http://www.larouchepub.com/other/2015/4208nuland_nazis_world_war.html

Tím jsme se dostali k mé mailové poště. Napsal mi také kosíř Mirror , který má, stejně jako  já, problém s  tím, jak se mění ankety  a jejich výsledky například  na Parlamentních listech. Napsal v této věci jednak šéfredaktorovi PL Blahovi, ale  také  přímo do jedné ankety. Na odpověd  čeká, stejně jako Kosa. Která ji ráda, v případě, že nějaká bude, zveřejní:

ank8

Když jsme u anket, tak včera  Eurozprávy . cz publikovali bleskový průzkum veřejného mínění, co si jako Češi myslí o možném umístění americké základny  v ČR. A dopadlo to takhle:

Ohrožení ze strany Ruské federace pak pociťuje v souhrnu 35,9% domácí populace. Oproti tomu v souhrnu 60,3% dotázaných se žádného ohrožení ze strany Ruska neobává.

Podle šetření společnosti SANEP pak téměř dvě třetiny veřejnosti (64%) nesouhlasí s přítomností vojenských sil USA v České republice.

Zdroj: http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/115118-vojaci-usa-v-cr-cesi-chteji-toto/

Link na hodně  dobrý článek v  bratislavské Pravdě mi poslal , jako tradičně  chacal. S jeho autorem Borisem Lattou se dá jen souhlasit:

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/348167-ukrajina-tape-na-minovom-poli-dohod/

Jak už jsem napsal – kdyby  se  bratislavská Pravda  věnovala  i vnitřní české politice v detailu, tak si okamžitě zařídím předplatné…

Podíváme se ještě  trochu do ciziny.

Řecký ministr  zahraničí naplno rozehrál ruskou  kartu. V Rize na malém  summitu sdělil, že  Řecko si rozmyslí prodloužení sankcí v  létě a že bud e podporovat jen sankce, které mají smysl.  A nepřímo souhlas podmínil s  tím, že bud e uleveno Řecku ohledně  dluhové služby.

 Zdroj: http://www.sueddeutsche.de/politik/nikos-kotzias-griechischer-aussenminister-kritisiert-russland-politik-der-eu-1.2381172

Řekl bych, že  český mainstream  už  vybírá  i ze  „správných“ informací  jen ty úplně „nejsprávnější“ kousky. Aby nás  nesvedli z té nejsprávnější cesty a nevydali všanc  ruské propagandě. JAk bez potíží v  dalším dokáži.

KyjevAktualne.cz a ostatní mainstream informoval o výstupu ze  setkání Obamy  a Tuska takto:

08:16
Evropa a Spojené státy musejí usilovat o zajištění efektivního mezinárodního dohledu nad dodržováním příměří na východní Ukrajině. Před pondělní schůzkou s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem to prohlásil americký prezident Barack Obama.Podle Tuska jsou obě strany jednotné v odhodlání pokračovat v sankcích proti Rusku.Mno a  na jednom velmi zajímavém německém webu, který si hodlám zatím nechat pro sebe  je  německý výtah z New York Times  o tom, co všechno Tusk v  Americe řekl.

Ano, také to, co  dalo k lepšímu KyjevAktualne.cz a spol. Ale vedle  toho také poznamenal, že

-EU není připravena , přes  trvající  provokace ruského prezidenta  Putina, zostřit  sankce  vůči Rusku.

-Rusko chce plnou kontrolu nad  Ukrajinou.Mocná Lobby  v Británii, Francii, Německu, ale  bude bránit komplexním sankcím vůči Rusku…

-pro Tuska je neakceptovatelné, že veřejné mínění v EU není ochotno ochotno proti nedemokratickému Rusku společné západní hodnoty.

Tohle  a leccos  dalšího od Tuska byste  měli najít zde:

http://www.nytimes.com/2015/03/09/world/european-official-not-ready-to-stiffen-russia-sanctions.html?_r=1

A nakonec kontrolní otázka, kterou bych si ovšem dovolil adresovat zejména Donaldu Tuskovi, kdyby to bylo možné – jak souvisí předevčírem představené superhodinky od Apple s Ukrajinou?

Přímo nijak. Nepřímo velmi. Na Ukrajině přece jde o demokracii a vůbec vznešené zásadní hodnoty. Jak slyšíme ze  všech možných stran.  Předevčírem Apple  představil zbrusu nové, multiúčelové hodinky  Swatch.

Auf einer Leinwand im Apple Store in Berlin wurde am Montag die Vorstellung der neuen Computeruhr des Herstellers, der sogenannten Apple Watch, durch den Vorstandsvorsitzenden Tim Cook aus San Francisco übertragen. (Foto: dpa)

Je kolem toho hodně rozruchu, mluví se o historickém průlomu a kdesi cosi. A  Apple si  /prý/ nový statusový symbol  nechá zaplatit. kus  můžete  mít v rozmezí  350-10 000 USD. Prostě  zboží jen pro ty, co na to mají. A potřebují to ukázat. Lopaty a béčka mají smůlu.Drtivá většina kosířů také.  Osobně si myslím, že  není čeho litovat. Protože  včera  jsem si přečetl,  že mít Apple není žádné terno. Dokonce na iDnes.

http://mobil.idnes.cz/cia-prolomeni-zabezpeceni-iphonu dqm-/mob_tech.aspx?c=A150310_152524_mob_tech_LHR

Dozvíte  se tam, že  CIA  10 let tvrdě makala  na tom, aby nějak prolomila  zabezpečení počítačů  a, smartfonů a  tabletů od  Applu. Až se jí to nakonec podařilo. Viz citace z toho článku:

Přísně tajné americké spisy prý naznačují, že výzkumníci pracující pro vládu Spojených států vytvořili verzi softwarového balíčku XCode od Applu, který obsahuje nástroje pro vývoj softwarových aplikací. Balíček XCode, který Apple poskytuje statisícům vývojářů, se používá při vytváření aplikací prodávaných v aplikačním obchodě App Store.

Zdroj: http://mobil.idnes.cz/cia-prolomeni-zabezpeceni-iphonu-dqm-/mob_tech.aspx?c=A150310_152524_mob_tech_LHR

Moje klasické hodinky  o mně  CIA  nic  neprozradí. Prostě  od demokracie jsme  se dostali do stavu,  že  fízlování je prostě součástí našeho života… Ne že  se  šetří konkrétní podezření. Ono se nyní , v rámci ochrany demokracie , fízluje  průběžně  a pokud možno všechno…. Dokonce i ty  v našem systému velmi úspěšné. Ti co mají zbytných  350-10 000 dolarů, aby  si koupili tu hodně drahou  hračku a byli in!  Tak ti ted budou pod kontrolou!  Stejně  jako ti, kteří si kupují počítadla od  Applu, která vesměs  stojí skoro 2x tolik než  ta  od ostatních výrobců s podobným výkonem. Netvrdím stejným, jen podobným.  Tedy  špehováni  jsou, v daném  případě ti, kteří  by měli být jasnou  oporou současného systému!! Chápe to někdo?!

Díky , nechci. Fízlování jsem si užil za bolševika. Ale ten to neměl ani náhodou, tak propracované.

No a   nakonec  – zdá se, že  Rusům došla trpělivost – takže

Rusko od středy pozastavuje účast na schůzích k dohodě o konvenčních ozbrojených silách v Evropě.

http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/115168-neco-se-chysta-rusko-pozastavuje-dohody-o-konvencnich-zbranich/

Tohle jsme  chtěli?  Chce se Evropa pustit do závodů ve zbrojení? V situaci , kdy  hodně  z jejích členů má enormní vnitřní hospodářské problémy  a USA  daly  předevčírem vědět, že  nejpozději koncem března  jejich státní rozpočet narazí opět na dluhový strop? Který bude muset Kongres  opět výrazně  zvednout? 

 Je čas  aby se ujal slova MP:

Část MP:

Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě.

Rusko stahuje na Donbas těžkou techniku a připravuje teroristy k útoku: mapa ATO.
10.03.2015, 12:12
http://obozrevatel.com/crime/18263-opublikovana-aktualnaya-karta-ato.htm

Informační a analytické centrum SNBO Ukrajiny vydalo aktuální mapu zóny ATO na východní Ukrajině k poledni 10. března.

Podle úřadů, nehledě na prohlášení pohlavárů působících na Donbasu, o odvodu těžkých zbraní, dochází k soustředění nepřátelských seskupení sil u Štěstí, Stanice Luhanská, Mariupol, Avdějevka, Písky, Dokučajevsk.

Kromě toho, pokračují intenzivní přesuny techniky a dělostřelecké munice přes debalcevský železniční uzlel a také funguje  tvorba ozbrojených sborů v oblasti Doněcku. Zejména, do Debalceva přibylo 10 SAU, 5 BTR80, 9 tanků T64, 5 BMP2 a 1 BMP. Také nepřítel provádí činností bojového výcviku. Podle operativních údajů, v oblasti Luhanska se cvičí v praktické střelbě z ručních zbraní, minometů a dělostřeleckých systémů na dvou polygonech.

V Pondělí 9.března bylo zaznamenáno 31 nepřátelských ostřelování našich pozic v zoně ATO, včetně 5-ti případů vedení dělostřelecké palby. Nejproblematičtější oblastí jsou o. Širokino u Mariupolu, plocha doněckého letiště (Písky, Avdějevka, Opitnoe), o. Trojické (Artěmovské oblasti), o. Sokolniki (oblast Bachmutské silnice). Dále 2 x ozbrojenci ostřelovali pozice síl ATO po půlnoci 10. března, kolem 1h. z dělostřelectva (poblíž o.Vodnoe, Jasinovatské oblasti).

9.března probíhal v okolí obce Širokino téměř celý den boj. Od 09:30 do téměř jedné hodiny v noci ozbrojenci neúspěšně útočili na pozice ukrajinských ozbrojených sil. Jednotky Národní gardy odpověděly adekvátním úderem. Bojovníci zničili nepřátelský tank, vyhodili muniční sklad a zabili několik bojovníků ozbrojenců.

Podle pohraniční služby Ukrajiny, byl za poslední den v oblasti ATO pozorován průlet 11-ti nepřátelských dronů. Také, podle operativních informací, na vedení leteckého průzkumu východních oblastí Ukrajiny se podílel průzkumník SU24MR ve vzdušném prostoru Volgogradu, Rostovské oblasti Ruska a nad Azovským mořem. Pokračuje aktivní radio elektronická rozvědka nepřítele.

V průběhu uplynulého dne obětí mezi ukrajinskými vojáky nejsou, 9 bylo raněných.

Také, jak uvedli v SNBO, kremelští „kurátoři“ provádějí výcvik žoldáků, které připravují na obnovení bojů. Současně se rebelové odmítají řídit pokyny moskevského vedení. Z tohoto důvodu, dle operativních informací na okupovaná území Doněcké oblasti z Ruska vyjelo značné množství pracovníků FSB, k provedení „čistek“ v řadách bojovníků ozbrojenců, kteří neposlouchají NVF „DNR“. Podobná situace v je okupované části Luhanska – ruští „kurátoří“ NVF „LNR“ již jednali s vůdcem „kozáko-banditů“ ovládajícím Antracit, aby ho přiměli připojit se k řadám band-formace „Lidové milice LNR“.

Nedaleko Orechove, Popasnjanské oblasti, Luhanska, neznámí vyhodili do vzduchu železniční most a cestu 2 km od něho. Provoz vlaků byl zablokován.

V Pervomajsku byla během boje poškozená rozvodna.

Na územích Luhanské oblasti, kterou kontroluje Ukrajina jsou bez elektřiny plně 3 a částečně 2 vesnice, a na území okupovaných „LNR“ je dosud plně bez napětí 29 osad a částečně 14.

Také včera, po dlouhých jednáních, ve společném Centru pro monitorování a koordinaci, začal procese odminování o.Kominternovo. Obec se nachází v ochranném pásmu a je neustále ostřelována ozbrojenci.

Ve Spojených státech připustili pokus o okupaci Levobřežní Ukrajiny Ruskem.
10.03.2015, 12:39
http://obozrevatel.com/politics/96204-v-ssha-dopustili-popyitku-okkupatsii-levoberezhnoj-ukrainyi-rossiej.htm

Nebezpečí, vývoje situace ve východní části Ukrajiny je v tom, že se Rusko neomezí jen na podporu bojovníků „DNR“ a „LNR“, ale jednoduše, se pokusí obsadit celé území Ukrajiny na levé straně Dněpru.

To se uvádí ve výsledcích analýzy, která byla provedena a publikována odborníky z americké výzkumné společnosti Strafor.

https://www.stratfor.com/video/wargaming-russias-military-options-ukraine

http://i.obozrevatel.ua/8/1695830/330x220_703060.png

V materiálu se uvádí, že Rusko může provést sérii krátkých úderů ve východních oblastech země. Analytici se domnívají, že by se Rusové mohli pro tento krok rozhodnout, k zastrašení vojenské velení Ukrajiny a provést jej v budoucnosti.

Analytici poukázali na to, že tyto činnosti budou prováděny ve spojení s dalšími kroky Ruska a jím podporovaných teroristů.

– * dále analytici tvrdí že by Rusko s teroristy  mohlo obsadit celé území DNR a LNR až k jeho hranicím.

Během útoku že se budou probíjet na Ukrajinu přes Cherson a Novou Kachovku, které jsou na břehu Dněpru a tam vytvoří obranou línii. Aby tak poté konrolovali úzkou pobřežní línii.

Stratfordští odborníci dále rozvíjejí další „pravděpodobný“ scénář – okupace jižního pobřeží Ukrajiny s přístupem k Podněstří.

„V Strafortu vyjádřili přesvědčení, že takový krok plně odřízne Ukrajinu od přístupu k moři.

Analytici Strafortu připustili možnost výskytu ruských vojsk na východě Ukrajiny, včetně Charkova, Dněpropetrovska a Záporoží.
Článek také říká, že pokus o okupaci v celé levobřežní Ukrajiny bude vyžadovat značné množství ruských vojenských sil k potlačení partyzánského hnutí, potenciálními centry, kterého byl uveden Kyjev, Dněpropetrovsk a Charkov.

Vlkův vstup: 

O analýze Stratforsu  informuji ve své části. také tam uvádímzákladní důvod, proč se domnívám,že jde o fikci…. Ale  chápu, že  Kyjev to bud e vykládat přesně takhle: ostatně  – nejsem v svém názoru  sám. 

MP to komentuje takhle:
Jenom tolik, kdyby Opolčenci toto chtěli udělat, udělali by to už dávno, např. v
létě, kdy byl celý jih téměř nechráněn a krom „Azovců“, bez armády VSU a nečekali
by až tam Ukří přesunou masivní posily. O Rusku ani nemluvím, tam by to byla
otázka hodin i nyní..

Ovšem že časem dojde k osvobozování DNR a LNR rozhodnutím tamních orgánu,
také nepochybuji.

Opolčení se pohybuje směrem k Mariupolu.
http://www.politnavigator.net/opolchenie-prodvigaetsya-v-storonu-mariupolya.html

Kyjev března 09 (PolitNavigator Maxim Karpenko) – Opolčení se „po odkousnuti“ Debalceva aktivně pohybuje směrem k Mariupolu. To ve vysílání, „Prvního Národního“ řekl velitel průzkumu pluku „Azov“ Sergej „Bocman“.

Podle něj, často, vzdálenost mezi silami opolčení a ukrajinskou armádu někdy dosahuje 50 m.

„Probíhá aktivní rozvědka, příprava pozic, rozmístění nemocnic. Shromáždili sílu u Debalceva, ukousli kousek a nyní přesouvají síly k Mariupolu. Širokino je zóna neustálých bojů, není tam jediný dům celý. Vzdálenost, je občas o ulici, na  50 metrů, „- řekl:“ Bocman „.

Dříve, představitelé Západu varovali, že při obsazení Mariupolu opolčenci budou
avedeny nové sankce proti Rusku.

Mariupol je pro Kyjev důležitým přístavem zabezpečujícím vývoz zboží hutních podniků.

Ukrajinská armáda nemá prostředky na dlouhodobou obranu Mariupol – „Azov“.
http://www.politnavigator.net/ukrainskaya-armiya-ne-imeet-resursov-dlya-dlitelnojj-oborony-mariupolya-azov.html

Kyjev března 09 (PolitNavigator Maxim Karpenko) – V případě útoku opolčenců na Mariupol, ozbrojené síly Ukrajiny nebudou schopny držet linii po dlouhou dobu z důvodu nedostatku munice a paliva. To ve vysílání, „Prvního Národního“ řekl“ velitel rozvědky pluku „Azov“ Sergej „Bocman“.

Podle něj, ukrajinská skupina má tanky a stroje, nicméně dlouhý boj bez munice a paliva není možný.

„Mariupol nebudou brát čelně. Bude odříznut podél Berdy. Vytvoří se dostatečně široká linie. Pevně jí drže nemohou, ale k tomu abychom mohli úspěšně bojovat, potřebujeme právě teď masivní dodávky munice, pohonných hmot, náhradních dílů.

Seskupení 5-7000 lidi ho bude moci udržet, pokud bude čím bojovat a na čem jezdit.

Nyní VSU neudělala nic, „- řekl: „Bocman“.

Přídavek od El-Murida :

Jarní dárek
9-Mar-2015 19:05
http://el-murid.livejournal.com/2291533.html

Do Lotyšska dnes bylo přesunuto 120 obrněných vozidel, včetně tanků „Abrams“ obrněnců „Bradley“ s podpůrnou technikou. Řeč není o dodávkách zařízení pro potřeby lotyšské armády – hodnota „daru“ je srovnatelná s ročním rozpočtem země, která prostě na takovou záštitu nemá .

S největší pravděpodobností, Spojené státy převádějí demonstraci pro jednoho diváka.

https://pbs.twimg.com/media/B_qkG_TUwAALYxQ.jpg

I když oznámili, že se obrněnci zdrží na pohostinné lotyšské půdě jen po dobu tří měsíců. Pak – podle potřeby.

K čemu je do pobaltských státu převedeno úderné seskupení USA, o tom není pochyb : Ukrajina se i nadále připravuje k útoku na Donbasu, přičemž rozsah příprav ukazuje,
že úkolem je dosažení skutečných výsledků – porážka opolčení a obnovení kontroly
nad jejich územím.

O skutečnosti, že se žádný mír neočekává, hovoří i dnešní ostřelování Jenakyjeva, kde bylo zabito devět civilistů. 34 x během uplynulého dne kyjevští karatelé porušili „režim ticha“ – celkově se opakuje situace z podzimu, kdy „příměří“ za měsíc po jeho oznámení přešlo na plnohodnotná bojová dění.

Přítomnost úderné skupiny vojsk USA v pobaltských státech – je hrozba, to zjevně slibuje: v případě podpory opolčenců ze strany ruské armády, že ve Spojených státech můžou najednou „otevřít oči“ ohledně  přítomnosti „rekreantů (dovolenkářů)“ na Donbasu a již vytvořené skupiny v Lotyšsku bude mnohem jednodušší, posílit než je formovat od nuly.

Hrozba není v tom, že těchto 120 obrněnců půjde vítězným pochodem po ruských nalezištích – do takových hlouposti nezajde nikdo. Ale ignorovat tak vážné varování by také nikdo nebude.

+ z něco z Cassadu:

http://colonelcassad.livejournal.com/2082232.html

Dobrá zpráva z Debalceva na téma škod a trofejí (tím spíše, že v komentářích k tématu bylo kňučení, že toho málo ukazují).

https://www.youtube.com/watch?v=TWpCwsYBfQQ

PS. Purgin včera oznámil, že Debalcevsky železniční uzel byl v podstatě zničen během ústupu chunty. Očekává se, že jeho obnova bude trvat 2-3 měsíce.

* Dodám, ve videu můžete vidět rozbité Debalcevo a okolí a vyslechnout rozhovory s70-80ti letými „teroristy“ z Debalceva. Nebo také vidět zbytky kazetových raket do
„Uragánů“ a likvidaci dalších dárečku od ukropské armády.

Děkuji velmi MP!

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.