Ukrajinská svodka ze dne 11.03.2015


https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali Ernest,  MP a vlk s přispěním dalších

Ernestova  část:

Všechny texty bez uvedení zdroje jsou převzaty z    vk.com/strelkov_info

http://korrespondent.net/ukraine/3489147-arestovan-eks-sekretar-schetnoi-komyssyy-vr-za-dyktatorskye-zakony

Byl zatčen bývalý tajemník sčítací komise parlamentu za „diktátorské“ zákony
Z Korrespondent.net, dnes, 20:42

Prokuratura Ukrajiny sdělila podezření bývalému tajemníkovi sčítací komise parlamentu VII svolání Gordienkovi.
Generální prokuratura
sdělila podezření, bývalému poslanci parlamentu za Komunistickou stranu a tajemníkovi sčítací komise Nejvyšší rady Ukrajiny VII svolání Sergeji Gordienkovi ze zneužívání moci a padělání při přijímání „diktátorských zákonů“ v ukrajinském parlamentu 16.ledna 2014.
Podle tiskové služby GPU v úterý večer, 10. března soud
vzal Gordienka do vyšetřovací vazby.

Podle generální prokuratury, Gordienko byl tajemníkem sčítacího výboru Nejvyšší Rady a spolu s ostatními členy výboru podepsal její protokol „, který vlastně udělil status oficiálního dokumentu uvedeným zákonům„.
„Vyšetřovatelé mají důvod se domnívat, že tyto zákony ne
byly prohlasovány“ – zdůraznili ve zprávě.

Můj komentář: Hle, i přijímání zákonů v „demokratickém“ státě může být trestným činem! Co na to EU?

 

10.03.15 Zpráva Eduarda Basurina.

„Během dne, ukrajinské síly provedly celkem 20 útoků na naše pozice s různou intenzitou. Zvlášť intenzivně byla ostřelována plocha letiště Doněck. V oblasti letiště Doněck bylo za den zaznamenáno 18 útoků. Fakta o ostřelování letiště zaznamenali pozorovatelé OBSE. V důsledku ostřelování byl zraněn jeden domobranec. Od podpisu mírových dohod 12. února v Minsku o úplném zastavení palby, celkový počet cílených útoků Ukrajinských sil na naše pozice dávno překročil čtyři sta. Ozbrojené síly republiky nereagovaly na znatelně častější provokace ukrajinských vojáků včera, které mají ospravedlnit úmyslné nesplnění závazků z minských dohod ze strany Kyjeva, které ukládají odvedení jejich těžkých zbraní z linie kontaktu. „

10.03.15 Zpráva z webové  stránky okupanta z ukrajinské armády:

„Nepřítel zahájil přípravy k útoku ve volnovašském směru a také v oblasti Dzeržinska. Za den nebo dva dva aktivního boje padnou Písky a za nimi všechno až ke Karlovky Máme velmi omezené možnosti spojení. B kontráši, aby nám je vzali. Víme, že podivné příměří se separy brzy skončí. Odvod techniky se zastavil. A to jsme se, sakra, rozhodli provést „tichýútokpoloobklíčili Starognatovku a srandičku u Granitnogo začali. Oficiální ztrátyto je prostě výsměch. Skutečné jsou samozřejmě vyšší. Z těch, kteří padli u Ilovajska, oficiálně pohřbili jednotlivce. Nyní v Dněpropetrovsku a Záporoží v slepých uličkách jsou chladící vozy, tam je 800 těl. Ty chtěli tajně pohřbívat, nebo předat příbuzným, protože masové současné pohřbívání silně působí na ducha mobilizovaných„.

10.03.15 Zpráva Eduarda Basurina.

„Ukrajinští okupanti stahují techniku do ​​Artemovska. Ministerstvo obrany DNR zaregistrovalo soustředění vojsk a vojenské techniky Kyjeva u Artemovska. V oblasti této obce, v rozporu s všemi dohodami, je nyní více než dvě stě obrněných vozidel, devět raketometů Uragan“ a šest klasických děl ráže 122 a 152 mm, ve městě, je nyní hostí více než dva tisíce vojáků z 54. samostatné motorizované pěchotní brigády ukrajinské armády. Raketomety „Grad“ a „Uraganbyly také zjištěny u obcí Svobodnoje, Priazovskij, Zarja a Pokrovskoje. Všechny jsou v 30 kilometrové zóně od „nulového“ kilometru. Připomínám, že v souladu se souborem opatření k provádění dohody z Minska, která byla podepsána kontaktní skupinou dne 12. února, dělostřelecké zbraně ráže 100 mm a vyšší, by měla být odvedeny 50 km, raketomety – 70 km, raketomety „Smerča raketyTočka U“ – 140 km“.

 

11.03.15 Počet ztrát zahraničních vojáků v Donbasu od prof. Igora Panarina.

„Ztráty zahraničních žoldáků a vojáků NATO v Donbasu v období od 02.05.2014 do 15. února 2015 jsou asi 1200 lidí. Největší ztráty cizích žoldáků, kteří se zúčastnili ATO, junta utrpěla: polská ČVK „ASBS Othago“ ztratila 394 mužů (zabitých a zraněných), americké ČVK „Greystone“ -180 lidí, americ ČVK „Academi“ (do roku 2009 známá jako Blackwater) – 269 lidí, pobaltské ženy odstřelovačky ztratily 26 lidí. Zaměstnanci CIA – 25 lidí. Kromě toho podle některých odborníků součástí obklíčeného seskupení okupantů v Debalcevu bylo asi 25% vojá NATO a zahraničních žoldá (cca 2200 lidí). To vysvětluje diplomatickou aktivitu vůdců Západu a přílet do Moskvy představitelů Francie a Německa.
Můžeme předpokládat, že ztráty v
debalcevském kotli mezi vojáky NATO a spojenců NATO (mrtvých a raněných):
1.
Vojáci výsadkových vojsk Velké Británie – asi 20 lidí
2.
Vojáci SSO (Special Operations Forces) USA – cca 15 lidí
3. V
ojáci francouzské cizinecké legie – 10 lidí.
4.
Polští vojáci -10 lidí
4.
Vojáci Izraele -10 lidí.
5.
Vojáci z Chorvatska -10 lidí. „

 

11.03.15 Přidali novináři.

„Na železnici u Charkova došlo k výbuchu. Explozí byl mírně poškozen vlak z Luganské oblasti, uvádí Zemský odboru ministerstva vnitra“. V 21:45 (22:45 MSK) u Čugueva (40 km od Charkova) na trase vlaku Lisičansk (na východě luganského regionu) – Charkov se rozlehl výbuch. Je poškozena železniční trať“- píše se v prohlášení. Při ohledání místa činu byla pod 13 vagonem nalezena poškozená železniční trať. „Vlaková souprava utrpěla menší škody. Nikdo nebyl zraněn“ – píše se v prohlášení. V poslední době v Charkově došlo k několika explozím, v jejichž důsledku jsou mrtví a ranění„.

 

11.03.15 Prohlášení Alexandra Zacharčenka.

„Palba z těžkých děl pokračuje, okupanti odmítli odvést zbraně a hromadí síly, neustále provádějí rotace. Domobrana je připravena odrazit juntu kdykoliv. Byl zatčen ředitel dolu Zasyadko (vyšetřovatelé prověřují verzi sabotáže) a byla rozehnána celá správa Novoazovska kvůli rozkrádání humanitární pomoci a korupci“.

 

11.03.15 Poslal dobrovolník s volacím znakem „Jan„.

Nejvíce horká místa jsou stále v Doněcku – prostor letiště, okraje osady Písky, Spartak (kyjevské síly pravidelné ostřelují z klasického dělostřelectva od Avdějevky, Tonenkoje a Krasnogorovky; probíhá pěchotní boj s použitím těžkých kulometů), ve směru Mariupol – Širokino (ukrajinští vojáci střílí ze směru od Sartany a sídliště Vostočnyj). Méně napjatá je situace pod Gorlovkou poblíž Majorska, tan se nepřítel dvakrát neúspěšně pokusil prorazit do Michailovky za podpory minometů a dvou tanků.
Během bojů a ostřelování
byli zraněni dva vojáci domobrany Novorossii. Podle neověřených údajů má ukrajinská armáda ztráty v mužstvu i v technice. Okupanti hromadí síly na našich jižních hranicích, třetí den přesun nákladů na kramatorské letiště, dnes tam přistála tam dvě dopravní letadla a vzrostla i aktivita malých letadel.V Nikolajevu útočný letoun prováděl cvičné nálety. Ukrajinci stahují techniku k Čugujevu a Charkovu. Minulou noc dorazilo do Oděsy velké množství britských obrněných vozidel (téměř „železné stařeny“), dnes se část z nich  “ mazala“ i s řidiči do Charkova. Jak to dopadlo si přečtete  v  části MP.  Na okupovaných územích Novorossi kyjevské síly pokračoval ve výcviku, na kontrolních stanovištích přitvrdili režim propouštění civilistů. V Doněcku a celé republice ,kvůli poškozením v důsledku bojů, jsou dočasné problémy s filtračními stanicemi vodáren, dočasně je doporučeno vodu používanou pro lidskou spotřebu převařit. Filtrační stanice pracují nepravidelně“.

 

11.03.15 Poslal dopisovatel „Ilja Muromskij„.

„Motorola je znovu naživu. Další novinka ukrajinských zpravodajských médií se ukázala „fake„, Opět nebyla založena na skutečnostech. Včera večer některá ukrajinská média přinesla zprávu, že statečný ukrajinský odstřelovač zastřelil velitele útočné jednotky „Sparta“ Arsenije Pavlova s volacím znakem Motorola. Podle zveřejněných údajů, byl domobranec údajně zabit desátého března v 18 hodin a 22 minut. „Je to další provokace, můj manžel je, díky Bohu, živ a zdráv. Je v pořádku“- řekla novinářům Motorolova manželka Elena Pavlovova. Tisk se odkazuje na zprávu určité osoby v sociálních sítích, která údajně podporuje Novorosiu. Podle něj  pozici Motoroly našel odstřelovač. Byl proveden osudný výstřel. Sám zabiják unikl, ale zanechal na místě pušku HK SR9TC. Potom, podle tohoto muže, zraněný domobranec byl převezen do vojenské nemocnice v Rostově, kde kde jej údajně nedokázali zachránit. Ale to není celý nesmysl, který autor napsal. Dále píše, že po „smrti“ Arsenije přímo v nemocnici došlo k setkání vojáků vyšších hodností, kteří podle fantasty diskutovali o možnosti návratu těla do Novorossii, aby to vypadalo, že zemřel tam. Jedná se o příběh hod hollywoodské produkce. „Motorola je živ a zdráv. Včera večer jsem ho viděl osobně. V dobré náladě. Proč ukrajinská média píší takové nesmysly? Aby se hlupáci radovali. Nebo využívá nevěrohodné informace založené na drbech. Proč kontrolovat? A tak lžou– řekl Sergej z jednotky „Sparta“ zdaleka to není poprvé. „Fakeo smrti jednoho z nejznámějších velitelů domobrany se objevují pravidelně jednou za několik měsíců. Proč to dělají? Pravděpodobně aby zvýšili morálku ukrajinských vojáků. Nicméně, to  více škodí věrohodnosti médií samotných. Vážně je možné, po takových „zprávách“, věřit těmto, nebo jiným listům„?

 

11.03.15 Poslal občan Mariupolu.

„Od 16:00 10 března v oblasti Mariupol ukrajinská armáda a prapor „Azov“ začal palbu z raketometů na pozice domobrany Novorossii na východ od města. Stříleli z obce Starý Krym. Na, dnes  celému světu známému sídlišti Vostočnyj, seesou a praskají skla v oknech a jsou vidět výbuchy raket v pozicích domobrany Novorossii. Před několika hodinami, Mariupolem projela kolona tanků směrem k Širokinu„.

Zpráva domobrany.

Dnes ukrajinská okupační vojska porušila minskou dohodu o příměří. V LLR v městě Zolotoje a důl Pervomajskij den “ byl kolem osmi hodin ráno ostřelován z minometů a samohybných děl (SAU). Tento incident je posuzován jako provokace ze strany ukrajinské armády s cílem vyvolat odvetnou palbu a obvinit domobranu Novorossii z porušování příměří. Jenom náhodou nikdo nebyl zraněn. Důl byl poškozen, což může způsobit i jeho zatopení„.

 

11.03.15 Zpráva dopisovatele.

„Minské příměří praská ve švech. Přicházejí zprávy o více a více potyčkách a ostřelování Za noc bylo domobranou zjištěno více než deset vážných případů narušení režimu zastavení palby.Byly ostřelovány obce Širokino, Písky, Gorlovka a také letiště Doněck z minometů, protiletadlových zbraní a ručních zbraní. Podle sdělení obyvatel Lisičanska v 07:30 (MSK), byly slyšet dělostřelecké salvy. Pravděpodobně je bylo slyšet od obce Zolotoje. Kolem 10:00 (MSK), bylo slyšet vzdálené výbuchy, ze strany obce Majorsk, nebo artěmovské silnice. Kolem 10:00 (MSK) obyvatelé Svetlodarska slyšeli silnou kanonádu. Poznamenali, že tyto zvuky byly pravděpodobně z obcí Carskoje Selo či Luganskoje. Také místní říkají, že sám Svetlodarsk nebyl zasažen, ale třásla se okna. Místní lidé říkají, že se to podobalo střetnému boji. V Makejevce u domu v sídlištiZelenyjvybuchl granát a tím bylo zraněno dítě, které je nyní na jednotce intenzivní péče ve vážném stavu, se střepinovým poraněním mozku“.

 

11.03.15 Naléhavé hlášení domobrany DNR.

„Pomozte zachránit životy nevinných lidí, a informovat obyvatele Artemovska a sdělovací prostředky. Nehledě na křehké příměří, které je na Donbasu, velení ukrajinské armády nezastavilo pokusy destabilizovat situaci provedením provokativních akcí proti vlastním civilistům. Domobrana DNR oznamuje, že v Artemovsku seipravuje provokace. Ze spolehlivých zdrojů z ukrajinské armády vyšlo najevo, že v blízké budoucnosti může udeřit ukrajinské dělostřelectvo na obce v blízkosti Artemovska. Po úderu ukrajinské vedení a jím ovládaná média učiní prohlášení, že palbu provedla domobrana z Gorlovky. Připomínám, že to není jediný fakt ostřelování svých obcí. 13.února tohoto roku, v důsledku ostřelování města Artemovska, byli zabiti dva lidé. Mezi mrtvým byl žák druhé třídy místní školy. Všechno těžké dělostřelectvo a to nejen z oblasti Gorlovky, ale z ostatních obcí, které se nacházelo na kontaktní linii, bylo domobranou odvedeno, což bylo zaznamenáno zástupci OBSE a je stále monitorováno v jejich oblasti dislokace„.

 

http://korrespondent.net/kyiv/3489474-v-kyeve-hotovy-otkluichyt-otoplenye-na-mesiats-ranshe

V Kyjevě jsou připraveni vypnout topení o jeden měsíc dříve
Z Korrespondent.net dnes 15:24

 

http://korrespondent.net/business/financial/3489469-yaresko-rasskazala-skolko-ukrayna-ozhydaet-srazu-poluchyt-ot-mvf

Jaresko řekla, jak moc Ukrajina očekává, že obdrží od MMF okamžitě peníze
Korrespondent.biz, dnes, 14:59

Vláda čeká na rozhodnutí MMF o úvěru, o kterém jedná dnes správní rada fondu.
Ukrajina očekává, že první tranše finančních prostředků z Mezinárodního měnového fondu bude pět miliard dolarů, uvedl ministr financí Natalia Jaresko po jednání kabinetu.

 

http://korrespondent.net/ukraine/3489446-ukrayna-ne-budet-polnostui-otvodyt-vse-vooruzhenyia-ot-lynyy-fronta

Ukrajina neodvede všechny zbraně z první linie
Z Korrespondent.net dnes 14:28

Všechny zbraně nebudou odvedeny, protože pokud neexistuje důkaz o obdobných akcích separatistů.
Ukrajinské jednotky v oblasti ATO v Donbasu ne
odvedouechny těžké zbraně, protože ukrajinská strana ne žádný důkaz, že separatisté provedli podobné akce, oznámil mluvčí ATO Andrej Lysenko.

 

http://korrespondent.net/business/economics/3489426-ukrayna-yscherpala-try-hodovykh-kvoty-na-postavku-ahroproduktsyy-v-es

Ukrajina vyčerpala tři roční kvóty pro dodávky zemědělských produktů do EU
Korrespondent.biz, dnes, 14:04

Výrobci předčasně vyčerpali, kvóty na vývoz kukuřice, medu a ovocných šťáv.
Ukrajinští výrobci již vyčerpaly roční kvóty tří zemědělských
výrobků pro vývoz do EU v roce 2015. Oznámila to náměstkyně ministra agrární politiky a výživy Ukrajiny pro evropskou integraci Vladislava Rutickaja v rozhovoru s Interfax-Ukrajina.
„K dnešnímu dni máme čtyři kvóty, které
nám přidělilo EU, které byly vyčerpány předčasně: je to kvóta na vývoz kukuřice (400000 tun), medu ( 5 tisíc tun), téměř je vyčerpána kvóta na jablečnou a a hroznovou šťávu – 98, 4% (zbytek je 157tun z 10 tisíc tun.) a čtvrtletní kvótu pro drůbež (4 tisíce tun.) „- citovala tisková služba ministerstva Rutickuju.
Ukrajinská strana již jedná s evropskými partnery
o zvýšení těchto kvót. 21 dubna se očekává pokračování v dialogu „Ukrajina – EU v oblasti zemědělství“, který provádíme s představiteli EU o průběžných výsledcích plnění dohody o přidružení.
„Dialog – komplex
z hlediska diplomacie, je nutné jej provádět opatrně a trvá dlouhou dobu. Zatím co v některých oblastech obchodu s EU, jsme vyčerpaly kvóty předčasně, množství jiných nevyplníme. Například v roce 2014 kvóty na houby, mléčné výrobky, vepřové, hovězí, cigarety nebyly využity„- řekla zástupkyně ministerstva agrární politiky.

 

11.03.15 Zpráva Lifenews.

Domobrana pokračovala ve vyhledávání mrtvol ukrajinských okupantů na letišti Doněck. V oblasti letiště Doněck při vyhledávání byla nalezena dvě ohořelá těla ukrajinských vojáků v převráceném BMP nepřítele. Ministerstvo zdůraznilo, že nález byl neočekávaný, protože na prohlídka území na přítomnost těl ukrajinských vojáků Ukrajiny nejednou prováděla armáda„.

Na druhém videomateriálu velitel „Azov“ vyzývá k obsazení Širokina.

http://vk.com/video-57424472_171296987?list=968578c9e861994398

http://vk.com/video-57424472_171296989?list=b88f732e7a2100a7ad

 

11.03.15 Poslal obyvatel města Štěstí.

Máme tu od 6 hod rána přestřelky z ručních zbraní a minometů. Celý den až dosud se střílí. Vojáků je tu stále více. Technika k nám přijíždí pravidelně. Předevčírem přijelo 5 tanků. Jenom nevím, zda zůstaly ve městě, nebo jely dále do Stanici Luganskoj. Celkově ve městě technika přibývá. Ukři teď jezdí mikroautobusy a terénními auty. Říká se, že po celé délce linie jsou malé přestřelky. Lidé tiše doufa, že brzy přijde do našeho města domobrana a vyžene následníky fašistů“.

 

11.03.15 Zpráva z okupované Oděsy.

„Brance úřady rychle přesouvají do Dněpropetrovska, v Oděse je neuvěřitelně živo, všechny mobilizované brance velmi narychlo přesouvají k Dněpropetrovsku, organizovaně a velmi rychle … Přitom to dělají naléhavě, mám dojem, že právě teď se rozhodli a začali jednat. V samotném městě a v oblasti pokračuje „tichá hrůza“ zatýkání na udání a šťáry se staly normou. Potlačují jakékoliv proruské a pronovrossijské nálady, lidi zvláště horliví „svidomie“ dokonce začali propouštět z práce pro používání ruského jazyka. Policie odmítají přijímat oznámení namajdanovce“, kteří používají svůj statusposvátné krávy“ a vytvářejí skutečný nepořádek. Čekáme na osvobozen, a je jedno, kdo nám ho přinese, ať domobrana nebo pravidelná ruská armáda. Trpět ukrajinskou hrůzu každý den se stává více a více nesnesitelné“.

 

http://korrespondent.net/world/3489539-ssha-postaviat-ukrayne-bronemashyny-y-bespylotnyky-AP

USA dodají Ukrajině obrněná vozidla a bezpilotní letouny – AP
Z Korrespondent.net dnes 16:55

Ukrajina dostane 230 vozidel Humvee, včetně 30 vozů se zvýšenou pancéřovou ochranou.
US
A dodají Ukrajině obrněné vozy Humvee a průzkumné bezpilotní letouny Raven, uvádí zpráva agentury Associated Press.

 

http://korrespondent.net/world/3489587-es-nachal-borbu-s-rossyiskoi-propahandoi-moheryny

EU začala bojovat s ruskou propagandou – Mogerini
Z Korrespondent.net dnes 18:13

V Evropě posoudí konkrétní kroky na obranu proti propagandě v nejbližší době.
Vysoká představitelka EU pro společnou zahraniční a bezpečnostní politiku Federica Mogherini uv
edla, že EU již začala pracovat na boji proti ruské propagandě. Řekla, že to při vystoupení na zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku, uvádí Interfax-Ukrajina.
„Začali jsme naši práci,“ – řekl
a Mogerini.
Zdůraznila, že to není otázka vytváření antipropogand
y, ale spíše podpora svobody sdělovacích prostředků, včetně v Rusku.

 

http://korrespondent.net/business/economics/3489371-mvf-vydelyl-ukrayne-175-myllyardov

MMF Ukrajině přidělil 17,5 miliard dolarů
Korrespondent.biz, dnes, 18:54

Děkuji Erneste!

Mapy:

Ukrajinská:

Террористы продолжают наносить удары по силовикам: карта АТО - фото 1

Opolčenská:

02 20

Interaktivní komentovaná:

https://www.youtube.com/watch?v=PwvQ66VTbDQ

Z informací komentátora:

Situace na linii dotyku se začíná vyostřovat stále  více. S každým novým dnem. Iniciátorem bojů je ukrajinská strana , která k frontě stahuje živou sílu i techniku. Na jižní frontě  se bojuje  o Širokino, kde se Ukři snaží vytěsnit trvale  domobranu, která ovšem zatím udržuje  v rozdělené obci svoje pozice.

Zatímco v  Doněcku ožívají ulice normálním občanským ruchem, je daleko horší situace kolem Marienky, Písků. letiště a osady Spartak, kde probíhají denně  bojové akce.

Totéž platí u Gorlovky  kolem Majorska, Šum a sídliště  6-7.Nově zkouší Ukři útočit  z Batmanovky  na Michajlovku.

Nad Debalcevem , od Světlodarska  nepřítel testuje pozice  domobrany  v Lozovém, Nižném Loozovém a  Logvinovu  tím, že  skupiny  2-3 tanků Ukrů najíždějí k frontě  a bombardují pozice opolčení z tankových děl.

Na Bachmutské silnici je situace celkem stabilizovaná. Jen sporadická palba  ručních zbraní. Ale i zde  dochází k obecnému soustředování mužstva  i techniky. Podobně  to funguje  u Štěstí nebo Stancije Luganskoj. Právě z těchto směrů vidí opolčení nejpravděpodobnější  pokus o průlom fronty  Kyjevem.

Já jsem toho dneska  extra zajímavého zase až tak moc nenašel.  Ukrajina se prostě propadá na žebříčku zájmů tuzemských i zahraničních sdělovadel stále hlouběji dozadu. Ale o to více se asi pracuje  v pozadí.

Takže začnu – opět tím c, o mi přišlo v mailové poště.

Nick višnák mne upozornil, že  jsme včera tu informaci o průzkumu SANEpu ohledně akceptace  případné americké základny v ČR  hrubě odfláknul. Konstatoval, že jsem měl jít na  stránky SANEPu a minimálně vám nabídnout jejich grafy, kterými ten průzkum shrnuli. Má naprostou pravdu!!! Přesně to bylo potřeba. Takže  vás  o ty barevné koláče neochudím. Byla by to škoda. Ostatně – poslal mi je, abych nemusel hledat.Plasticita  výsledků vynikne  daleko více. Tady jsou:

Sanep sanep1Štětina a  další podobní by jistě okamžitě opáčili – vidíte, kam nás dostala ruská propaganda? Zakázat! Okamžitě zakázat!

Já mohu višnákovi / pro staré kosíře – nemá naprosto nic  společného s psychopatem Višnovským/, jen poděkovat.

Je dokonalou ironií, když mne musí slovenský kosíř upozornit na zajímavý článek na českém internetu. Povedlo se to AN, který mi poslal následující link:

http://echo24.cz/a/iu9hx/fico-nestrpi-nato-na-slovensku-a-kritizuje-sankce-vuci-rusku

Echo24.cz /kdo by to řekl!!/ přetisklo rozhovor  s Ficem ze  slovenského Nového času.

Kde  Fico , mimo jiné říká:

  ,,Je špatné, když chce někdo malé země jako Slovensko vtahovat do velkých geopolitických soubojů,“

Slovenský premiér Robert Fico by se postavil proti vybudování základny Severoatlantické aliance na slovenském území i za cenu toho, že by ho to mělo stát odchod z politiky.

A dodal:

,,Je to už třetí vlna nesmyslných sankcí, a co se změnilo? Nic. Jedině to, že velmi pravděpodobně přijdou tvrdá opatření ze strany Ruska,“

Díky moc  AN!

Napsal mi opět kosíř  EM. To je ten, co před nedávnem  nebo docela dávnem, záleží na úhlu pohledu napsal přes  hlavní kancelář  ANO ministru Stropnickému dotaz, proč  jako  Česká armáda posílala  na Ukrajinu zimní výstroj? A  chtěl , jako volič  hnutí a danový poplatník – od ministra obrany  nějakou rozumnou odpověd. Já vlastně  ten jeho mail s dotazem pro jistotu připomenu:

Dobrý den pane Stropnický,
Obracím se na Vás s dotazem, resp. komentářem a zdvořile prosím o Vaši odpověď.
Také předesílám, že jsem voličem ANO a sympatizantem tohoto hnutí a věcí, které děláte.
Jednu věc ale pořád nemohu „vydýchat“ a porozumět jí.
Je to dodávka nepotřebné zimní výstroje armádě, která bezostyšně před očima organizací, jako je OBSE a EU cíleně bombarduje civilisty a zabíjí teroristky ženy, teroristy děti a teroristy důchodce třeba v Doněcku.
Takže teď, „aby dělostřelce nezáblo“ a lépe se trefili, třeba do nemocnice… Jste také otec, měl by jste vědět jak jim asi tak v tom Doněcku může být.
To Vám připadá opravdu v pořádku? Podpora armádě jejíž součástí jsou i vojáci používající na svých uniformách symboly SS?
Viděl jste na internetu videa se zabitými civilisty? Doufám, že mi neodpovíte, že není jasné kdo střílí na koho, to už bych si opravdu připadal jako v blázinci…
Jak si mám celou kauzu „beranice“ jako Váš volič vysvětlit? Co mám říci svým dospívajícím dětem na stejný dotaz?
Že podporujeme pološílené nácky zabíjející jiné jen kvůli jazykové a národnostní odlišnosti? Dospělí pro mne za mně ať se na louce klidně postřílí, válčilo se co je lidstvo lidstvem, ale děti a bezbranní? To už je opravdu velmi silná káva…
Klidně mi prosím odpovězte jako člověk člověku, ne jako poslanec nebo ministr, vždyť to je koneckonců občanský dotaz.
Nechtěl jsem Vás nazlobit, jenom mi to prostě intenzivně leží v žaludku a nemám pro to racionální vysvětlení. Jestli mi to nemůžete napsat, klidně zavolejte.
Děkuji, s pozdravem 

EM

Včera mi EM přeposlal odpověd, kterou mu zaslal, jménem pan ministra  zřejmě jeho poslanecký asistent. Když jsem to zkouknul, tak jsme se , pro jistotu, otázal EM jestli to mohu otisknout. Odpověděl, že  ano.  Nebudu předstírat, že tak nečiním s rozkoší. Tohle si o svých voličích myslí čeští politici! Podle mne úplně všichni. Včetně ovšem těch, kteří tvrdili, že  ANO, my jsme úplně jiní, nám můžete  věřit. My makáme a nekecáme.

Počtěte si!

From: Jaromír Hasoň [mailto:HasonJ@psp.cz] On Behalf Of Martin Stropnický
Sent: Thursday, March 05, 2015 10:26 AM
To: E M

Obávám se, že konflikt na Ukrajině způsobila tak trochu i Evropská unie, takže naše pomoc je minimum, co můžeme nabídnout, zdravím, MS
 
EM mi to do mailu okomentoval následovně:
Když jsem to četl, nevěděl jsem, jestli „zaplakat“ nebo se smát…obrázek si uděláte nepochybně sám. Nebyl mi zodpovězeno ani na jeden ze sedmi konkrétních dotazů, navíc mi odpověď připadá jako „omluvná“, že jim pomáháme tak málo….
Fakt nevím, co si o tom mám myslet a jestli má smysl na to něco velmi ostrého odepsat…
Já jsem tak trochu čekal, že MS použije „diplomatickou“ odpověď, ale že bude takto „diplomatická a mimo mísu“ jsem opravdu nečekal. Nevím jak to chodí u Stropnických doma, ale předpokládám, že když se paní Veronika manžela zeptá třeba „Marťas, co budeme dělat o víkendu?“, tak že nedostane odpověď „až pojedu z práce, tak se stavím pro chleba“….
Stejně mu ale na to ještě něco napíšu, tohle je fakt jako u bláznů.

Já bych řekl, že  to není jako u bláznů – oni z nás ty blázny  dělají. Oni, nikoli ona tajemná ruská propaganda!  Tohle nabobství!  Ve stylu – bagoune, cáluj a kušuj, nikdo ti nedovolil mluvit! Psát Stropnickému něco ostrého? Proč? Já myslím, že  jediné, co vezme na vědomí je sdělení, že právě přišel o tolik a tolik hlasů jedné rodiny. O kolik třeba mezi kosíři  netuším. Ale o nějaké určitě  také. Tohle je jediná matematika, a  argumentace, které český politikář rozumí. Bez ohledu na stranickou příslušnost. Pokud  je alespon trochu inteligentní. A  Stropnický bude. Takže  ANO pane ministře!, odepište  si, jak osobně věřím, po dnešku nejméně několik desítek hlasů pro příští volby!

Zajímavý článek z bratislavské Pravdy, tradičně  z produkce  Borisa Latty pro Kosu vybral chacal.

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/348267-porosenko-primerie-zavisi-od-uhla-pohladu/

Za jeho centrální část považuji toto:

„Som prakticky presvedčený, že vojna v Donbase nebude. Všetko nasvedčuje tomu, že ju ani neobnovia,“ reagoval na najnovší vývoj Michail Pogrebinskij, renomovaný ukrajinský politológ. Riaditeľ kyjevského Centra politického výskumu však zároveň upozornil, že v Kyjeve sú stále ľudia, ktorí chcú opätovne rozdúchať vojnový požiar. Majú podľa neho takpovediac, aspoň zatiaľ, smolu v tom, že veľkí hráči, ako je Kremeľ, Brusel, Paríž, Berlín, Washington a „predovšetkým osobne Obama“, sú proti.

„Sotva sa ukrajinskí politici rozhodnú ísť proti všetkým. Zdá sa, že na najvyšších miestach už rozhodli o konci vojny,“ dodal Pogrebinskij citovaný portálom Svpressa. Jeho kolegovia však upozorňujú, že tzv. strana vojny, do ktorej patria hlavne premiér Jaceňuk, šéf Rady obrany štátu Turčinov a Avakov, minister vnútra, síce stráca pozície, ale sa nevzdáva.

Ale  stojí za to to přečíst celé. Kvůli dalším souvislostem.

Já osobně  ten optimizmus  nesdílím.  A  to z mnoha důvodů. Tohle příměří a jeho výsledek nevyhovuje  nikomu kromě  Německa, Francie  a většině  zemí EU. A přirozeně také Moskvě. Která  ví, že za daného stavu je Ukrajina zcela ochromená. A  v podstatě  v beznadějné situaci. protože když zavládne  mír, už se Kyjev nebude moci vymlouvat na válku a lidí  budou, čím dál více, nespokojeni s poměry na Ukrajině. Ti obyčejní i ti , co by chtěli dál válčit. Nehledě k tomu, že nemůžete  dlouho držet  v  armádě  mobilizované, anž  by se nebojovalo. To nelze  ani  lidsky, ani technicky  a už vůbec ne finančně. Takže se to tam těžce bude mlít. A  Západ, když bude chtít nějak udržet klid, bude muset sypat  a to bez konce, peníze  do kanálu jménem Kyjev. Ovšem ten mír nevyhovuje  ani většině  amerických politiků. Kdyby tohle měl být trvalý status  quo, je to jejich jasná prohra. Z které se časem, jak budou muset reagovat na nově  vznikající krize různě po světě – krize  daleko větší, protože  Ukrajinu začnou, pod tlakem nových problémů – opouštět.

Spokojeni nemohou být ani opolčenci. Jimi ovládané území je  ve stejné situaci, jako Kosovo. Není schopno samostatného hospodářského fungování. Velký hlava  a žádné tělo.Vlastně  – jsou v horší situaci než Kosovo – tam nebylo skoro nic zničeno. Na Donbase je v ruinách úplně všechno…

A protože  amerického chlapce  Jace může před  politickou / a možná i fyzickou/ smrtí zachránit jen pokračující  válka, tak je jen otázkou času než se zase  začne střílet.

V dalším příspěvku se vracím ke včerejší  svodce, konkrétně   příspěvku o Nulandové, který jsem pokládal za  blábol.  Ozval se mi kosíř  Mireček, který provedl hloubkovou rešerši, na kterou já bohužel nemám jazykovou  výbavu. A  poslal mi následně  tenhle  mail:

Ve včerejší ukrajinské svodce reagujete na článek http://orgo-net.blogspot.cz/2015/03/zurici-nulandova-volala-do-kremlu.html#moreS tím že tomu nevěříte a s vašimi argumenty plně souhlasím, ale ještě než jsem si vaši argumentaci přečetl tak jsem zkusil vyhledat co „nejpůvodnější“ článek abych se „přesvědčil“ o mém názoru že tohle Nulandová nemohla vypustit z pusy protože je schopný politik (dlaždič a sketa ale schopný politik).

Původní článek je dle toho tento – http://www.whatdoesitmean.com/index1844.htm
Kde je uvedena původní „citace“ – A shocking report published by the Ministry of Foreign Affairs (MoFA)
Jenže na MoFA v ten den nevyšla žádná zpráva, a když jsem se tam pokusil vyhledat slovo „Nuland“ tak jsem nenalezl nic. Takže podle mého názoru je tohle chybná poplašná zpráva.

Mohu Mirečkovi jen poděkovat. Podotýkám, že  bych  výsledek jeho rešerši zveřejnil  i kdyby její výsledek byl opačný. Ale hodlám velmi skepticky posuzovat i v budoucnu všechny zprávy, které mi chodí nebo které najdu sám. Velmi se  to vyplácí. Laciné senzace nejsou nic, co bych vám chtěl předkládat.

Kosíř  ZH mi poslal následující mail:

http://russian.rt.com/article/78933

Francie přebírá odpovědnost za nedodání Rusku vrtulníkové lodi typu „Mistral“. Toto prohlášení bylo učiněno předsedou FR vlády Manuel Vals.
11.03.2015, 16:16

„Naší prioritou je stabilizovat situaci na Ukrajině, která vyžaduje plné uplatňování dohod z Minska a politického projektu k řešení krize. To je naše suverénní rozhodnutí, které padá na Francii navzdory vážným finančním důsledkům, žádný tlak na nás není vyvíjen. Francie přebírá plnou odpovědnost. To by to mělo být uvažováno, „- řekl v rozhovoru Vals pro polský deník Gazeta Wyborcza.

I zde zůstávám u svého kritického přístupu. Jednak jsem s e snažil informaci ověřit  na webu Gazety  Wyborczej   a nic  nenašel, což ještě nemusí nic znamenat, ale  Francie  dělala , podle mého názoru – viz Minsk a  řeči o nefunkčnosti sankcí, atd., všechno možné, aby platit nemusel a a nějak se  z  toho nakonec  dostala. A najednou sdělí – jo , prostě  nedodáme a  zaplatíme? Tak to mi přijde divné. Ale  počkáme  a uvidíme. Samozřejmě  – pokud by náhle  našli kupce, tak si to představit umím. 

Co by byla vlkova  část svodky bez linku od  chacala, ten už byl a bez informací , vyhrabaných na DWN.

Takže  vzhůru na DWN. A  zůstaneme  u Nulandové. Ta měl a slyšení v Kongresu. A věru se s tím nepárala -Putina  označila  rovnou z a Belzebuba, pardon, byl a zdvořilejší – za amerického nepřítele  číslo 1. Prý chce dostat pod  svou kontrolu bývalé země  Sovětského svazu, jak politicky, tak ekonomicky. Proto  USA  musí uchopit  svou vůdčí roli v Evropě!  Ona toho řekla  daleko více. Ale  s tím si budou muset poradit angličtináři na  videu, které naleznete  zde:

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/03/11/victoria-nuland-ueber-putin-den-staatsfeind-nummer-1/

A  jak si Nulandová představuje  tu vedoucí roli konkrétně? Tak na  to odpovídá jiný  článek na DWN-

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/03/11/usa-wollen-eu-staaten-bei-russland-sanktionen-auf-linie-bringen/

Prvním krokem bude , že  , podle jejich slov -v nejbližších dnech a týdnech vyrazí na „bilaterální rozhovory“  do Řecka, Madarska  na Kypr, tedy  do zemí, které mají  nejhlasitější připomínky  k sankcím a  tam jim to, zřejmě  se svou příslovečnou gracií  a diplomacií vysvětlí!  Protože  ona  ví určitě nejlépe, co je pro ně nejlepší! zvláštní je, že  ještě před časem pro ní platilo, ohledně Ukrajiny Fuck of  Europe! A dneska cesta na Kypr? Časy  se mění? tedy  aspon doufám. Nicméně , může  klidně  být i k horšímu.

Mimochodem, ve  stejném článku se dozvíte, že  Nulandová se svým, pro mne naprosto šílenýma  neodpovědným postojem k e světovým problémům, narazila na velké pochopení v  Kongresu, kde v jejím slyšení od kongresmanů padala  na Putinovu adresu slova typu -Putin kriminálník a tak podobně. Američané stále  více  vyhrocují svou pozici do jediného řešení  – svrhnout Putina za každou cenu. Protože  snad i jim musí být jasné, že  Putin nic nezapomene. Já, na jeho místě,  bych to také neudělal. Se všemi důsledky.

Kdyby  vás  zajímalo, proč  najednou ten spěch od Nulandové, směr Nikosia, Atény, Budapešt,  tak i na to je odpověd na včerejších DWN

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/03/11/russland-will-sanktionen-fuer-einige-eu-staaten-lockern/

Prostě  Rusko dalo vědět, že  své sankční embargo na dovoz potravin z těchto tří zemí hodlá, co nevidět, zrušit.  A to jede evidentně Nulandová překazit. Ona přece ví co je pro Evropu nejlepší.

V závěru své části svodky  vás vyzvu, abyste si přečetli rozhovor  Parlamentích listů  s  vojenským analytikem Jaroslavem Štefecem, někdejším ředitelem Národního úřadu pro vyzbrojování, je přesně to, co já osobně vyhledávám. Něco , kde  se prostě lze  dozvědět spoustu  faktů!!! Neváhejte ani chvíli. Fakt mimořádný  text.

Myslím, že  by si ho ale měli přečíst  také v  USA – zejména  v Kongresu a určitě právě Nulandová. měla by jim stačit tahle pasáž!:

Málokdo si to uvědomuje (a v politických komentářích je toto téma tabu), ale současná situace na Ukrajině a v Evropě, zejména v kontextu probíhajících přísunů amerických jednotek, včetně těžké bojové techniky (stovky kusů tanků, obrněných transportérů, bojových vozidel a vrtulníků) do Estonska, dalších pobaltských států a Polska, velmi zásadně zvyšuje riziko vojenského konfliktu s použitím jaderných zbraní v Evropě. Pokud by se totiž Rusko cítilo vojensky napadeno a zatlačeno do kouta, může dojít k v podstatě skokovému přechodu z mírové situace do jaderného útoku na vojenské síly NATO v Evropě. Je dost pravděpodobné, že by v takovém případě strategické jaderné síly USA nereagovaly, protože až na výjimky ani největší jestřábi v americké vládě nestojí o masivní výměnu strategických jaderných úderů s Ruskem. Američtí plánovači musí vědět, že nejsou v současné době schopni efektivně zachytit ani 10 % pronikajících ruských jaderných hlavic.

Toho si jsou velmi dobře vědomi Hollande, Merkelová a další politici zejména velkých zemí EU. Proto také jejich tlak na prezidenta Porošenka a snaha uklidnit situaci, aby nedali USA záminku k rozšiřování vojenské přítomnosti v Evropě a na Ukrajině. Ani oni samozřejmě nestojí o to, aby se obrovské oblasti Evropy změnily v radioaktivní poušť. Toto riziko nyní dost výrazně ovlivňuje intenzitu jednání politiků a diplomatů po celé Evropě. Informace o těchto jednáních však se dostávají na povrch pouze sporadicky.

a pro české publikum přidám ještě jednu ochutnávku:

Stejně jako se Západ snaží dosáhnout ovládnutí Ruska a svržení Putina destabilizací politického prostředí, podněcováním nespokojenosti vybraných skupin obyvatel atd., musíme čekat, že Rusko nám bude oplácet stejně, a to s pravděpodobností hraničící s jistotou.

Nejjednodušší obrana před touto taktikou vychází z přísloví „Nečiň jiným, co nechceš, aby činili tobě“. Omezení svobody slova, které prosazují někteří pravicově smýšlející politici v ČR, znamená rezignaci na západní demokratické hodnoty a přiznání neschopnosti vytvořit prostředí, v němž jsou případné projevy nespokojenosti a velikost nespokojených skupin natolik marginální, že nejsou schopny ohrozit stabilitu politického systému. Pro politiky by jak tyto obavy, tak volání po omezování demokratických svobod měly být varováním, aby se začali více starat o zájmy občanů. To je vlastně jediná demokratická cesta, jak efektivně omezit vliv působení ruské propagandy na myšlení obyvatelstva v ČR.

Ostatní je ještě lepší! Neváhejte – pro mne je ten rozhovor  naprosto klíčovým materiálem mého dnešního výběru!

 

A  z nich dám je tenhle link a samý závěr mého přehledu:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Rozhovor-skrze-slzy-Sestra-Ivo-Stejskala-ktery-padl-na-Donbasu-promluvila-pro-TV-placenou-Kremlem-365696

Jde o rozhovor  PL se  sestrou padlého českého dobrovolníka na Donbasu Iva Stejskala. Zajímavé a smutné čtení! Čest jeho památce!

Ovšem za  klíčový link z mého dnešního výběru pokládám tenhle:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vojensky-analytik-Stefec-Tlacime-Rusko-do-kouta-Riskujeme-skokovy-prechod-z-miru-do-jaderneho-utoku-USA-by-asi-nereagovaly-a-Merkelova-nechce-v-Evrope-radioaktivni-poust-365624

Část MP:

 Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě.

Teroristé pokračují v útocích na bezpečnostní sily: mapa ATO.
11.03.2015, 12:37
http://obozrevatel.com/crime/59028-opublikovana-aktualnaya-karta-ato.htm

Informační a analytické centrum SNBO Ukrajiny vydalo aktuální mapu zóny ATO na východní Ukrajině k poledni 11. v března.

Podle úřadu, nepřítel pokračoval v přesunu obrněných vozidel a záloh, zejména v oblasti Mariupolu.

Kromě toho, je v Doněcké oblasti pozorovana aktivizace DRG ozbrojenců. Současně ruská strana, k zamaskování svých další akcí, aktivně šíří dezinformace prostřednictvím ovládaných bojovníků.

Podle průzkumu, je v Doněcku prováděn nábor žoldáku do ozbrojené skupiny „První Slavjanská brigáda.“ Do řad této NVF plánují přilákat asi 200 lidí, kteří mají zkušenosti z bojových operací z ozbrojených skupin.

10.března nepřítel 37 x ostřeloval ukrajinské pozice. Nejproblematičtější je situace v oblastech o. Širokino, Granitnoe a Čermalyk, Mariupolské oblasti, v oblasti doněckého letiště, v okolí Dzeržinsku u Gorlovky a u o. Sokolniku na Bachmutské silnici. Zároveň po půlnoci ozbrojenci projevili aktivitu v okolí Avdějevky a Opitného, kde došlo 3x k ostřelování granátomety. V další oblastech, v tuto dobou, zůstala situace klidná.

Nepřítel výrazně zvýšil letecký průzkum. V průběhu uplynulého dne byl zaznamenán let 27-mi nepřátelských bezpilotních prostředků.

Za minulí den byl jeden ukrajinský voják zabit, 5 bylo zraněno.

Speciální kontrolní mise OBSE hlásí stopy od pásových vozidel. Pozorovatelé je objevily 8. března u obce Rudý Říjen, Stanično Luhanského kraje, který se nachází na rusko-ukrajinské hranici, na území pod dočasnou kontrolou gangů „LNR“. Na samotné hranici pozorovatelé neviděli žádného vojáka „LNR“ a hraniční bariéra mezi Ukrajinou a Ruskem na tomto místě byla otevřena. „Podobné stopy byly zaznamenány v samotné obci, kde směr pohybu pásových vozidel mířil k hlavní silnici,“ – uvádí se ve zprávě mise. Také bojovníci „LNR“ upřeli zástupci mise OBSE možnost volného pohybu v pohraniční oblasti.

Kromě toho, proruští bojovníci znovu porušili Minské dohody a bránili v práci pozorovatelů.

Britské analytické centrum zveřejnilo zprávu o ruských vojskách na Donbasu.
11.03.2015, 12:37
http://obozrevatel.com/politics/45036-britanskij-analiticheskij-tsentr-opublikoval-doklad-o-rossijskih-vojskah-na-donbasse.htm

Ve vojenských operacích na Donbasu působily ruské vojenské jednotky, a to zejména ty, které v době míru jsou na základnách na ruském Dálném východě.

Svědčí o tom zpráva britského královského Spojeného institutu pro obranné studie, přináší kanál 24.

* Zde je celá tato jejich zpráva – dokument, jež jsem nalezl na webu TV24 :
https://www.rusi.org/download/asse/201503_BP_Russian_Forces_in_Ukraine_FINAL.pdf

Jak říká článek Igora Suťjagina, „Ruská vojska na Ukrajině“, který je zveřejněn na webu analytického centra, v první fázi přímého zásahu ruské armády v ukrajinském sporu (11.8.2014) se zúčastnili jednotky relativně malého počtu vojenských jednotek v celkové výši 3,5-6 tisíc vojáků.

http://nv.ua/img/forall/users/32/3235/552955_1196335.jpg

Později, na konci února 2015 se celkový počet ruských vojáků, kteří jsou v současné době na Ukrajině se zvýšil na 9,000.

Obecně platí, podle autora,že od srpna 2014 se do bojových operací na Donbasu zapojilo 42.000 vojáků ze 117 jednotek ruské armády.

„Ruské ministerstvo obrany muselo převelet 117 bojových a podpůrných jednotek k rotaci kolem 42.000 vojáků v bezprostřední blízkosti rusko-ukrajinských hranic, které buď prováděli ostřelování území Ukrajiny z ruského území, nebo se přímo účastnili bojových akcí na ukrajinském výsostném území“ – říká se v publikaci.

http://nv.ua/img/forall/users/32/3235/552955_1196356.jpg

Kromě toho, Sutjagin řekl, že 10-ti ruských armád jen dvě armády (5. a 35.) se nezůčastnily bojů na východě Ukrajiny. Autor rovněž konstatuje, že jednotky 2. gardové Tamanské motostřelecké divize se zúčastnil bojů u Mariupolu jen dva dny po podpisu dohod v Minsku.

Jak uvádí „Pozorovatel“, americké ministerstvo zahraničí uvedlo, že mají důkazy, že Rusko i nadále dováží na Ukrajinu tanky a soustředí vojska na hranicích.

* A kdypak nám ty důkazy ukáží ?? Dnes to bylo tedy slabé, ani žádný fotky ukrovských raketometů atd. Takový pamflet v pdf „sesmolím“ večer za dvě hodiny..

USA pošlou na Ukrajinu, čtyřkolky a bezpilotní letouny.
11.03.2015, 16:40
http://obozrevatel.com/politics/41098-ssha-otpravyat-v-ukrainu-vezdehodyi-i-dronyi.htm

Spojené státy se rozhodly poslat Ukrajině armádní čtyřkolky a drony.

Jak uvádí agentura AFP, oznámil to viceprezident Joe Biden během telefonního hovoru s prezidentem Ukrajiny Petro Porošenkem.

Podle jeho slov, USA pošlou dodatečnou podporu Ukrajině, včetně BPL a obrněných
SUV.

První část dodávek se plánonuje v  nadcházejících týdnech.

Podle agentury. pošlu USA na Ukrajinu několik systémů malých bezpilotních letounů Raven, 30 obrněných multi-terénní vozidla, 200 obyčejných SUV.

Veškerá pomoc je ne-letalní, BPL nejsou vybaveny zbraněmi.

Hodnota dronů a dalšího zařízení se odhaduje na 75 milionů dolarů. Počet vozidel a náklady na off-road vozidla, nejsou hlášeny.

Jak uvádí „Prozorovate“, dříve bylo oznámeno, že USA uvalily nové sankce proti Rusku. Seznam také zahrnuje řadu bývalých ukrajinských úředníků.

USA uvalily nové sankce proti Rusku: na „černé listině“ je Azarov a Bogatyrevová.
11.03.2015, 15:37
http://obozrevatel.com/politics/19638-ssha-vveli-novyie-sanktsii-protiv-rossii.htm

USA uvalily  nové sankce proti Rusku a bývalým úředníkům Ukrajiny.americké ministerstvo financí zveřejnilo rozšířený seznam sankcí. Příslušné informace lze nalézt na webu amerického ministerstva financí.

Seznam zahrnuje organizace, jako je banka RNKB a Euroasijský svaz mládeže, stejně jako političtí vůdci: bývalý předseda vlády Ukrajiny Mykola Azarov, hlava ministerstva vnitra Krymu Sergey Abizov, bývalý první náměstek předsedy vlády a bývalý šéf národní banky Sergej Arbuzov, tajemník tzv Rady bezpečnost „DNR“  Alexandr Chodakovsky, bývalá ministryně zdravotnictví Ukrajiny Raisa Bogatyrevova.

Pod sankce také padl ruský veřejný činitel, vůdce mezinárodního Eurasijského hnutí Alexander Dugin.

Jak uvádí „Pozorovatel“, dříve Americký prezident Barack a předseda Evropské rady, Donald Tusk řekli, že EU a USA jsou jednotní v názoru, že je nezbytné zavést sankce proti Rusku.

Nové modely zbraní vyráběných na Ukrajině: zveřejněná infografika.
11.03.2015, 13:02
http://finance.obozrevatel.com/business-and-finance/84032-opublikovana-infografika-novyih-obraztsov-oruzhiya-proizvodstva-ukrainyi.htm

Od počátku ruské agrese, se Ukrajina řadí mezi první desítku dealerů zbraní na světě, tváří v tvář s nutností celkového přezbrojení vlastní armády, které zůstalo zařízení zděděné ze sovětské éry.

Edice „Gordon“ publikuje infografiku nových typů výrobků ukrajinského obranného průmyslu, který se již plní svou práci na frontě, nebo mohou přijít do provozu v
budoucnosti.

http://i.obozrevatel.ua/2/1696378/inner/451119.png

Jak uvádí „Pozorovatelr“, na Ukrajinu dorazila první várka britských obrněnců Saxon, které již mají předali ukrajinským vojákům.

* No a ti hned 3 rozbily..

Sudy vedou 2:0
http://colonelcassad.livejournal.com/2084206.html
11. března 08:55

Nedaleko Kyjeva došlo k nehodě konvoje obrněných vozidel.

http://icdn.lenta.ru/images/2015/03/11/04/20150311042529271/pic_15ab92d05efc511a80
73af13dd44fa6c.jpg

U Kyjeva, havaroval konvoj osmi britských obrněných Saxonů. Jak uvedl ukrajinský „Kanál 5“, jeden voják byl zabit.

K incidentu došlo na 73-m kilometru dálnice Kyjev-Charkov v úterý dne 10 března asi v 15:00. Údajně dva obrněné vozy byly poškozeny – jeden z vozů sjel ze silnice, narazil do svodidel.

Podle TSN, došlo k nehodě kvůli k tomu, že řidič jednoho z obrněných vozidel ztratil kontrolu. Také kanál hovořil o třech vozidlech zapojených do incidentu.

https://www.youtube.com/watch?v=Z-AF-qjz7fg

PS. Vzhledem k tomu, že ještě nedojely a už došlo ke ztrátám, je těžké si nevzpomenout starou anekdotu.

Nemocného trenéra Kyjevského Dynama Lobanovského dali do nemocnice.
Zavolal mu Michajličenko a ptá se:
– Valeriji Vasilijeviči, co mám dělat? Tým je třeba trénovat, ale jak?
– Je to velmi jednoduché. Postavte 11 sudů. Dejte hráčům míč a nechte je běhat
mezi sudy.
O hodinu později, přijde další volání.
– Valery Vasilijeviče, Malér – sudy vedou 2:0.

Díky za dnešní příspěvek MP!

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.