Ukrajinská svodka ze dne 16.03.2015-doplněno o hlavní část MP


https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali Ernest,  MP, Mireček a vlk s přispěním dalších

Ernestova  část – převážně  z opolčenských a  ruských zdrojů:

Všechny texty bez uvedení zdroje jsou převzaty z    vk.com/strelkov_info

16.03.15 Poslal dopisovatel s volacím znakem „Samur“.

U Mariupolu v Širokinu ukrajinská armáda vrhla do boje tanky se znaky DNR. Místem hlavního útoku na“režim zastavení palby“ ze strany ukrajinské armády dne zůstává 15. března jižní fronta. 14. a 15. března byly pozice domobrany u obce Širokino opět ostřelovány z tanků. V šest ráno z Mariupolu na Širokino vyjela kolona tanků ukrajinské armády. Kolona se skládala z více než desítky strojů. Některé z nich byly označeny symboly DNR. Tatooperace“ od samého počátku měla provokativní charakter. Tanky se přesouvaly k východnímujezdu z Mariupolu nad ránem, aby nepřitahovalo nežádoucí pozornost použiti označení nepřítele – známá provokativní metoda, používaná velmi často. Tanky, které se přesunuly k Širokinu, zahájily palbu na domobranu. Také ráno 15 března ukrajinské dělostřelectvo zahájilo palbu na osda Bezimennoje a Širokino. Střílelo z pozic poblíž vesnice Lebedinskoje (10-12 kilometrů na severovýchod od Mariupolu, na silnici vedoucí do okresního mesta Telmanovo), přičemž palba byla vedena z houfnic, jejichž ráže přesahuje 100 mm. „

16.03.15 Zpráva Eduarda Basurina.

„Ozbrojené síly Ukrajiny za poslední den více než třicetkrát narušily režim zastavení palby“ a ostřelovaly obce DNR a pozice domobrany DNR. Během dne bylo zaznamenáno 34 ostřelování, za uplynulou noc 15 narušení dohod.

Byly ostřelovány obce Spartak, Širokino, Gorlovka (oblast dolů 6/7), oblast Pís a letiště Doněck. Ostřelování bylo z protileteckých zbraní, minometů, ručních a automatických granátometů. Ztráty domobrana za uplynulý den nemá. Rovněž nejsou žádné informace o ztrátách mezi civilním obyvatelstvem.“

Zpráva domobrany:

K 10:50 je situace na letišti Doněck neklidná bojuje se od rána„.

16.03.15 Zpráva Russkoj Věsny„.

„Kyjev předložil Donbasu nové nepřijatelné podmínky. Donbas má dostat zvláštní statut až po komunálních volbách v rámci právních předpisů Ukrajiny pod dohledem mezinárodních pozorovatelů. To je uvedeno v textu dokumentu, předloženého parlamentu prezidentem Ukrajiny Petro Porošenkem.“

Poslal Alexandr Zacharčenko.

pokud není dokument odhlasován a nejsou na něm moje a Plotnického podpisy, považujeme to za porušení dohod z Minsku. Počkám do zítra, kdy jej budou posuzovat a učiním prohlášení. V DNR text usnesení teprve  uvidíme„.

16.03.15 Důležité prohlášení premiéra DNR Zacharčenka.

Ukrajinská armáda zaútočila na osadu Spartak. Ukrajinská strana systematicky porušuje příměří a pokračuje v ostřelování letiště, stejně jako rajonů Kyjevskij a Kujbyševskij v Doněcku. Právě teď útočí na osadu Spartak (předměstí Doněcka), silami jedné roty, podporované dvěma BTR a BMP. Na rozdíl od nich jsme se drželi Minských dohod a jako první zastavili palbu; neútočili jsme na Širokino, neostřelovali letiště a rajony Kyjevskij a Kujbyševskijnedělali jsme to, co nadále systematicky dělá Ukrajina. Prohlašujeme, že všechna území, které kontrolujeme, jsou územím DNR, a ostatní území ve hranicích bývalých správních oblastí jsou území dočasně okupovaná Ukrajinou.

16.03.15 Poslalo MO DNR.

Dnes tank ukrajinské armády zahájil palbu na kamion domobrany DNR. V oblasti obce Zaenko u Mariupolu tank ukrajinské armády provedl mířený výstřel na auto KAMAZ jedné z jednotek domobrany a byli zabiti dva dobrovolníci DNR. Tuto skutečnost velitelství domobrany DNR oznámilo misi OBSE. Do této oblasti mise vyslala své zástupce, kteří dokumentovali porušování dohod ukrajinskou armádou. Po setkání v Minsku Kyjev porušil zastavení palby 8254 krát. „

Zpráva místních obyvatel:

„V oblasti obce Písky probíhá silný boj s použitím minometů. U obcí Směloje a Slavjanoserbsk je slyšet střelba z ručních zbraní a kanonáda. Už čtyřicet minut v rajonu Kalininskij v Doněcku je slyšet kanonádu, přišla také informace o kulometné palbě a střelbě z RPG. „

http://korrespondent.net/business/financial/3491457-hryvna-snova-padaet-natsbank-ponyzyl-kurs-do-2177

Hřivna opět klesá: Národní banka snížila sazbu na 21,77 UAH za dolar
Korrespondent.biz, dnes, 14:15

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3491437-hroisman-ob-osobom-statuse-donbassa-rech-ne-ydet

Groisman: o zvláštním postavení Donbasu není řeč
Z Korrespondent.net dnes 13:57

V návrhu dokumentů prezidenta do Parlamentu nejde o „zvláštní status“ v některých oblastech Donbasu.
V návrhu
zákonů a usnesení předložených presidentem parlamentu, se nemluví o zvláštním postavení samostatných regionů v doněcké a luganské oblasti, řekl ukrajinský mluvčí parlamentu Vladimir Groisman, uvádí Interfax-Ukrajina.
Chtěl bych mluvit o těch zákonech, které musí přijmout Parlament, navržených prezidentem, které se týkají plnění dohod z Minska. V tisku zní, že tyto zákony předpokládají nějaký zvláštní status. Myslím, že to je chyba, protože v zákonech navržených prezidentem nebo přijatých Parlamentem není ani jediné slovo o nějakém zvláštním statusu, stanoveném pro konkrétní oblasti doněcké a luganské oblasti– řekl Groisman.
Mluvčí zdůraznil, že
v prezidentem podaných návrzích zákonů parlament se předpokládá, že do 19. března bude definována demarkační linie, za kterou po „splnění úkolů zastavení palby a odvedení vojsk se budou konat komunální volby“, které budou splňovat kritéria otevřenosti a demokracie.
Mluví se o plnění naší části, pokud jde o provádění dohody z Minsku,“ – řekl předseda parlamentu.
A dodal: „Chtěl bych zdůraznit,
že o žádné otázce zvláštního statusu území, poskytnutí nějakých zvláštních pravomocí se dnes se nemluví“.

Vlkův vstup: cítím potřebu podotknout, že  výše uvedená informace o tom, jak si Kyjev představuje  „zvláštní Statut Donbasu“ je  ztvrdě ukrajinského zdroje!

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3491389-osobyi-status-dlia-donbassa-vykhod-yz-kryzysa-yly-pustye-razghovory

Zvláštní status pro Donbass: východisko z krize, nebo prázdné rozhovory
Z Korrespondent.net dnes 12:55

Otázka zvláštního statusu pro zaneprázdněné separatistickými regiony Donbasu je znovu aktuální, ale chtějí ji strany skutečně vyřešit?


Měsíc po uzavření druhé smlouvy
v Minsku Ukrajina k plnění jejich bodu o zvláštním postavení Donbasu.
Tento týden parlament má v úmyslu přijmout usnesení o stanovení
samostatných oblastí Donbasu, se zvláštním způsobem samosprávy.
Přitom separatisté trvají na tom, aby ukrajinská strana s nimi odsouhlasila všechna rozhodnutí týkající se Donbasu.
Ve skutečnosti, nové
ustanovení je soubor podmínek, za kterých vstoupí v platnost starý zákon o zvláštním statusu v samostatných oblastech doněcké a luganské oblasti.


Jak
se dohodli v Minsku.


Podle „
komplexu opatření k plnění minských dohod“, který byl podepsán dne 12. února, první den po odvodu zbraní by měl být zahájen dialog o podmínkách místních voleb v Donbasu v souladu s ukrajinskými právními předpisy.
Dohoda také stanoví, že nejpozději do 30 dnů ode dne podpisu dokumentu by mělo následovat rozhodnutí Nejvyšší rady s uvedením území spadajícího do zvláštního režimu samosprávy, na základě linie stanovené v minském memorandu ze dne 19. září.
T
ím se minulý týden ukrajinská vláda zabývala. Otázka území, nad kterým nemá kontrolu, Ukrajina oficiálně uznává, byla projednávána na zasedání Bezpečnostní rady státu.
Po
prezident Porošenko vytvořil návrh pro Nejvyšší radu.

Předchozí zákon


Poro
šenko vlastně navrhl se úpravy zákona Nejvyšší rady o „zvláštní postavení“ v samostatných regionech Donbasu.
Podle vysvětlivek k návrhu zákona, má
návrh konkretizovat základní zákon, a pomůže „stabilizovat situaci a obnovit normální život na území Doněcké a Luganské oblasti“ a „provedení všeobecně uznávaných mezinárodních norem“, které jsou předpokladem pro konání transparentních a demokratických voleb.“
Připomeňme, že podle zákona o zvláštní
m způsobu samosprávy v některých oblastech doněckého a luganského regionu, přijatého ukrajinským parlamentem v září 2014, je takový postup je zaveden na období tří let.

http://korrespondent.net/ukraine/3491488-hpu-arestovala-ymuschestvo-aksenova-y-krymskykh-deputatov

GPU zabavila majetek Aksenova a krymských poslanců
Z Korrespondent.net dnes 15:17

Odhadovaná cena zajištěného majetku je 1,2 miliardy hřiven.
Generální prokur
atura Ukrajiny zabavila majetek Sergeje Aksenova, Vladimira Konstantinova a poslanců BP Krym za 1,2 miliardy hřiven, uvádí tisková služba úřadu.
„Kyjev
ský Pečerský okresní soud potvrdil rozhodnutí vyšetřovatele a zajistil nemovitý a movitý majetek poslanců BP Krymu a samozvaných vůdců nelegálně vytvořených orgánů moci autonomie (Aksenova S., V. Konstantinova a dalších)“ – píše se v prohlášení.
Celkově
bylo zabaveno 67 vozidel, téměř 70 bytových a nebytových prostor. Odhadovaná cena zajištěného majetku je 1 miliarda 200 milionů UAH.

http://korrespondent.net/world/russia/3491449-sledstvye-prekratylo-schytat-ubyistvo-nemtsova-zakaznym-smy

Vyšetřovatelé přestali považovat vraždu Němcova za nájemnou vraždu– média
Z Korrespondent.net dnes 14:05

Místo vraždy ze zištných pohnutek nebo nájemné vraždy se v obžalobě se objevil motiv politické nebo náboženské nenávisti.

http://korrespondent.net/world/russia/3491434-rossyia-hotova-obsudyt-prysutstvye-myrotvortsev-na-donbasse

Rusko je připraveno jednat o přítomnosti mírových sil v Donbasu
Z Korrespondent.net dnes 13:51

Rusko je připraveno jednat o otázce přítomnosti mírové mise ve východní Ukrajině, uvádí RIA Novosti s odvoláním na slova ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova.
Podle něj
je Moskva připravena zvážit přítomnost mírových sil v případě, „budou-li mít o to zájem strany konfliktu.“
„Upřímně řečeno,
k tomu, abychom zvážili jakýkoliv návrh, které máme žádné námitky, ale je třeba jednat se stranami konfliktu“ – řekl Lavrov.

16.03.15 Přidali novináři.

„Ukrajina odmítla Novorossii zvláštní status. O poskytování zvláštní postavení Donbasu dnes nejde, řekl předseda Nejvyšší rady Ukrajiny Volodymyr Groisman během dohodovacího řízení poslaneckých klubů a frakce:“ Prohlašuji, že v rozhodnutí neobsahuje žádné ustanovení o zvláštním statusu, ale o oblasti, kde se volby se mají konat. Zde bude zvláštní postup realizace volebního procesu v souladu s ukrajinskými právními předpisy. Proto nemluvíme o zvláštním postavení, ojakých zvláštních věcech„. Vedení LLR vyjádřilo zklamání nad textem dokumentu o definici jednotlivých oblastí Donbasu, se zvláštním postavením místní samosprávy, který prezident Ukrajiny předložil Nejvyšší radě„. Zveřejněný dokument není životaschopný, protože je založen na místních volbách, které se měly konat v prosinci 2014 ale se nekonaly. Je třeba také poznamenat, že jakékoliv pokusy o změnu zákona o zvláštní postavení Donbasu, bez předchozího souhlasu LLR a DNR, jsou neplatné“ – řekl zplnomocněnec LLR na rozhovorech v Minsku Vladislav Dejnego „.

http://voenkor.info/content/6589

Rusko a Kuba se dohodly na návratu centra ruských elektronických zpravodajských služeb do Lourdes.
Jednání o návratu Ruska
do Lourdes trvala několik let, a konečné rozhodnutí bylo učiněno v pátek během návštěvy ruského prezidenta Vladimira Putina na ostrově, poté, co odepsal 90 procent vládního dluhu Kuby v Moskvě, který činil asi 32 miliard dolarů.
Radioelektronické centrum v Lourdes pracovalo od roku 1967 do roku 2001, kdy Rusko rozhodla snížit svou přítomnost na ostrově z důvodu nedostatku finančních prostředků na jeho údržbu a vyšlo tak vstříc Američanům. Toto centrum se nachází jen 250 km od pobřeží Spojených států, a lze jej použít ke sledování radiového a telefonické spojení na velké části Spojených států.

http://voenkor.info/content/6580

Vůdce „Pravého sektoru„, poslanec parlamentu Dmitrij Jaroš bude jmenován poradcem náčelníka generálního štábu ozbrojených sil na Ukrajině,

O tom na své stránce na Facebooku informuje o dobrovolnice Tatiana Ryčkovová, uvádí „PolitNavigator – Kyjev.“
„V souvislosti s mým budoucím jmenování
m asistentem náčelníka generálního štábu, už jsem začal aktivně pracovat. Dříve vyhlašované překážky ze strany týlové služby GŠ jsou vyřešeny, ale musí být těsná spolupráce s GŠ. Kromě reformy a vytvoření oddělení nákupů a centru materiálního zabezpečení, další můj problém – vývoj a zavedení nového konceptu zlepšování morálně psychologického stavu mužstva, čímž se zejména zabývá oddělení psychologické práce generálního štábu a jeden z resortů ministerstva obrany“- napsala.
Ry
čkovová poznamenala, že dobrovolníci budou konzultovat s vojáky z ATO, psychology, vojenskou prokuraturou, a tak dále. Dobrovolnice dodala, že v ukrajinské armádě je třeba provádět vojensko-vlasteneckou výchovu mládeže a v tom pomůže vůdcePravého sektoru“ Dmitrij Jaroš, který bude jmenován poradcem náčelníka Generálního štábu.
„Ta
k a je to venku, promiň, Dimo, ale jsi hlava!!!. A ano, zvěsti nejsou nepodložené, Dmitrij Jaroš bude jmenován poradcem náčelníka GŠ. Prvním krokem je koordinovat mezi dobrovolnickým hnutím  a ukrajinskou armádou v oblasti ATO  lepší spolupráci. Zejména Dmitrij může konstruktivně pracovat v tomto směru, „- řekla Ryčkovová.

16.03.15 Fotky novinářů.

„Ukrajinští okupanti i nadále přinášejí smrt na okupovaných územích. Dnes v 14:45 ve stavu těžké opilosti ukrajinští okupanti jeli vysokou rychlostí na MTLB po po ulici Lomonosova v Konstantinovce. Nezpomalili před křižovatkou, vyletěli z vozovky srazili sloup, semafory a vletěli na přechod pro chodce, kde zabili malé dítě v kočárku a jeho matku. O něco později přijela sanitka a policie. Svědky incidentu se stali, mnozí kolemjdoucí … „

В Константиновке под гусеницами МТ-ЛБ ВСУ погибла 8-летняя девочка, еще 2 человека пострадали

В Константиновке под гусеницами МТ-ЛБ ВСУ погибла 8-летняя девочка, еще 2 человека пострадали

В Константиновке под гусеницами МТ-ЛБ ВСУ погибла 8-летняя девочка, еще 2 человека пострадали

В Константиновке под гусеницами МТ-ЛБ ВСУ погибла 8-летняя девочка, еще 2 человека пострадали

В Константиновке под гусеницами МТ-ЛБ ВСУ погибла 8-летняя девочка, еще 2 человека пострадали

16.03.15. Fotky svědků.

„V Kostyantinovce místním obyvatelé zablokovali silnici a skandují: „fašisty, vrazi“ lidová vzpoura nabírá na síle. Lidé dorazili na místo, na junty létají kameny, prázdné láhve a špína. Bloggeři z místních obyvatel uvádějí, že síly domobrany u linie fronty jsou uvedeny do pohotovosti a okupanti stahují k vzpurnému městu posily. „

https://pbs.twimg.com/media/CAO6zPFUYAAv5jD.jpg:large

Original: https://pbs.twimg.com/media/CAO6zPFUYAAv5jD.jpg:large

https://pbs.twimg.com/media/CAO_9D4WcAA8bKs.jpg

Original: https://pbs.twimg.com/media/CAO_9D4WcAA8bKs.jpg

A  přidáno od  Ernesta  těsně před  uzávěrkou- SITUACE V KONSTANTINOVCE  NABYVA  NA  DRAMATIČNOSTI

16.03.15 Zpráva očitých svědků.

„Situace v Kostyantynivka napjatá na hranici. Lidé rozbíjejí okna v ubytovně průmyslové školy, která je přeměněna na kasárna ukrajinské armády. Dav zuří čím dál více.Ozývají se výzvy, cituji „vyžeňte ten banderovský dobytek do Kyjeva„. Rukama okupantů zemřela ukrajinská holčička narozená v roce 2008, lidé volá po spravedlnosti. „

V 20:30 dav občanů Kostantinovky zapálil ubytovnu, kde jsou ubytováni ukrajinští vojáci. Hoří vchod do budovy. Dav proklíná, skanduje hesla a slibuje udělat ukrajinským okupantům „Odesu„. V 20:33 se dav v Kostantinovce přešel ke škole č.7. I zde je vojenská jednotka“.

Original: https://pbs.twimg.com/media/CAPDEQfWUAAqf0Q.jpg

Original: https://pbs.twimg.com/media/CAPDERSWwAEKVec.jpg

16.03.15 23:32. Poslal místní obyvatel.

„Kosťantinovka se bouří. Přijelo auto a říkali, že nás obkličují dvě kolony Ukrů. Stručně řečeno, lidi zapálili ukrajinské vlajky, rozbili dvoje kasárna, spálil dva autobusy a auta. Nyní se všichni vojáci uzavřenli ve jedné budově, stříle do vzduchu. Máme neprůstřelné vesty, přilby a benzin. Děláme koktejly, dobýváme se ke zbraním. Do města jede Pravý sektor, aby uklidnil demonstranty. Lidem není jasné, jak to skončí, ale nevzdáme se! „

Poslal dobrovolník „Jan“:

„V Kostyantinovce se ostře zhoršila situace. 20:30 útok na velitelství nacistů. Z Artěmovska vyjely jednotky nacistů. 20:45 hoří ubytovna nacistů, teď rozzlobení lidé (více než 500 lidí) blokují školu č.7, lidé přicházejí. Ukrajinští fašisté zahájili palbu z ručních zbraní. 21:00 kyjevští nacisté drží tři muže, probíhá slovní potyčka – lidé žádají propustit zajatce. 22:05 z Časov Jaru ke Konstantinovce se pohybuje kolem 300 ukrajinských nacistů, v Konstantinovce je zablokována řada ulic probíhá natahování ostnatého drátu a jsou postaveny protitankové ježky. Pobouření lidé zůstávají. 22:55 od Kramatorska na Konstantinovlu letěl vrtulník

16.03.15 Zpráva místních obyvatel.

„Skutečný počet lidí, 700 lidí, ale lidé přicházejí a ustoupit nehodlají. Jsou slyšet výstřely.

Solněčnyj.

S námi jsou dokonce i ti, kteří podporoval Jedinuje Ukrajinu, asi si uvědomili, co se děje. Stovky lidí rozběsněných lidí ničí vše, převracejí vojenská auta, hoří ubytovna – kasárna, bijí vojáky a to teprve začalo. Já myslím, že naši lidé trpět bezpráví okupantů nebudou.

Prohlášení Antona Geraščenka poradce ministra vnitra junty: „Strážcům zákona bylo dovoleno střílet, aby zabili. Pokud někdo v Konstantinovce se zbraní v ruce vystoupí proti zákonům ukrajinské vlády, využívajíc tuto nehodu k masovým srážkám, nejprve bude proveden jeden varovný výstřel a pak bude následovat střelba na zabití. Pokud nebude čas na výstrahu, bude spuštěna střelba na zabití ihned. Nikomu nedovolíme podrývat ukrajinskou vládu. Všechny nutné rozkazy v Konstantinovce byly dány„.

17.03.15 Video očitých svědků.

„Kosťantinovka. Pogrom u  7. školy, v níž ukrajinští okupanti vytvořili kasárna a sklady se zbraněmi. Lidé se vlamují  do dveří a zapalují oheň, křičeli hesla a hází kameny a láhve na ukrajinské nacisty. Použili zápalné látky.“

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_fo8VfmrDUA

Original: http://cs623928.vk.me/v623928925/26954/Sb02CGjZLcs.jpg

http://cs7052.vk.me/c540103/v540103519/242c1/PTkFzBJZNQs.jpg

Děkuji Erneste!

Část MP -převážně  z ukrajinských zdrojů:

MP tenhle týden  bude dodávat vždy  později. Takže jeho část bude přidána podle toho, kdy od něj dorazí příslušní poštovní holub se  zprávou a kdy se mi ho povede v holubníku odlovit! prostě během dne.

Přesto MP už včera dopoledne poslal pár  drobností.

Mimo jiné – k Putinovi :

To co se staví na Rudém náměstí, je tribuna, kde má mít zítra (divné psáno 15.3.- tedy kdy má být projev?) Putin projev k výročí připojení Krymu. Tak se dočkají a tam by ho měli ti Catastrophic-makeří vidět.. Pokud tam nebude dvojník –protože ani Rožin si není moc jist,zda se tam Putin objeví, když píše že „věří“..
Ale, zase špekulace. 🙂

Link na info z Cassadu o Putinovi ,oslavě,projevu atd..zde : http://colonelcassad.livejournal.com/2091219.html

Moc info o té oslavě jsem nenašel, ale něco přeci. Ještě dám jeden link:
http://www.dagestanpost.ru/novosti/12546-rossiya-gotovitsya-prazdnovat-godovshhinu-prisoedineniya-kryma

+plus syrový překlad .

Rusko se připravuje na oslavu výročí připojení Krymu. Slavnostní akce se budou konat po celé zemi. V Moskvě, v tento den se bude konat shromáždění a slavnostní koncert „Jsme spolu“Akce se bude konat 18. března, poblíž  Kremlu.

Ruský prezident Vladimir Putin byl pozván, aby promluvil na mítinku-koncertu v Moskvě na počest prvního výročí znovusjednocení Krymu s Ruskem.

„Pokud se Putin rozhodne, tak může přijít. Vše bude záviset na jeho  plánu, „- řekl prezident tiskový tajemník Dmitrij Peskov.

Oslava výročí připojení Krymu a Sevastopolu se bude konat po celé zemi.

Hlavní oslavy jsou naplánované na 18. března v den podpisu mezivládní dohody o přijetí na Krymu a Sevastopolu do Ruska.

V tento den proběhnou oslavy v metropoli, na Krymu -nové oblasti Ruska v hlavních městech  regionů a republik.V odpoledních hodinách budou  v Moskvě a jiných městech současně konaná shromáždění a koncerty.

Krymské orgány mají v úmyslu na oslavu spojení Krymu k Rusku o trvání  šesti dní od 16. do 21. března.

Uvedl to premier  republiky Krym Sergej Aksenov.
———————

Psychóza na „Tanky před Mossovětem“ Byla včera dost hysterická. Dokonce i Igor Boshčenko pochyboval, když v 5 hodin ráno jel z města a šel do Kremlu:
El-Murid přidal video s názvem -popisem :
Na soc. sítích se šíří informace o údajném puči v Rusku. Tanky a obrněné transportéry v ulicích Moskvy. Tady v Moskvě a teď skutečně.
https://www.youtube.com/watch?v=8dTLG2zqQG0
dodám Moskva bez tanků..lepší dle mého je toto video :
Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě

Ozbrojenci 12 x za den ostřelovali ukrajinské vojáky: mapa ATO.
16.března 2015, 13:21
http://obozrevatel.com/crime/25984-poyavilas-novaya-karta-zonyi-ato.htm

V průběhu uplynulého dne ruskem podporovaní teroristé od 20:00 hod dne 15. března a 06:00 16. března, 12 x ostřelovali jednotky sil ATO, podél celé hraniční línie většinou z ručních zbraní.

To na briefingu řekl zástupce ATO Anatolij Stelmach.

„Celkem od 20:00 do půlnoci band-formace 9 x použili zbraně a další 3 případy porušení příměří byly zaznamenány od půlnoci do 06:00,“ – řekl.

Tady je pro zájemce onen speaker „live“ :
https://www.youtube.com/watch?v=H-Dv42HKtT0
Podle něj byla nejvíce výbušná situace v Doněcké oblasti, kde byl nejvyšší počet incidentů.

Konkrétně v 20:20 nelegální ozbrojené skupiny, ostřelovaly z BMP obec Opitnoe a ve 20:40 ozbrojenci zaútočili ze 120 mm minometů na to samé místo. V noci, v 01:30, zločinci ostřelovali z protiletadlového systému  ukrajinskou vojenskou
pozorovatelnu poblíž Avdějevky.

Stelmach během své zprávy uvedl, že ozbrojenci 3 x zaútočili na vesnici Širokino, nedaleko Mariupolu, Doněcké oblasti. Ozbrojenci zahájili palbu z minometů, granátometů a ručních palných zbraní.

„V Luhansku bylo zaznamenané použití automatických granátometů a ručních palných zbraní ve zhruba dvacet dva hodin u obce Sokolniki“ – řekl Stelmach.

Ve štábu ATO uvedli počet mrtvých teroristů od začátku ATO.
16.března 2015, 19:14
http://obozrevatel.com/crime/17806-nazvano-chislo-ubityih-terroristov-s-nachala-ato.htm

Od začátku ATO na Donbasu bylo zabito více než 14.600 ozbrojenců.

To oznámil v Kramatorsku zástupce velitele ATO, plukovník Valentin Fedičev, uvádí tisková služba Doněcké vojensko-civilní správy.

„Od začátku ATO militanti nenávratně ztratili více než 14.600 lidí, téměř 260 tanků a 340 obrněných bojových vozidel, téměř 170 RSZO, 190 dělostřeleckých systémů, 16 letadel a vrtulníků!!!!!!!, 10 BPL, 360 automobilů“ – řekl Fedičev ,

Zdůraznil, že drtivá většina vojenského vybavení byla dovezena z území Ruska a ukrajinská armáda ho proměnila v hromadu šrotu.

„Od počátku roku 2015 ozbrojenci tzv. Prvního a Druhého armádního sboru „DNR“ a „LNR“, ztratili více než 6400 lidí, zejména v Debalcevské oblasti 1995 ozbrojenců, mezi nimi byli i výsadkáři a námořní pěchota ruských ozbrojených sil“ – řekl zástupce velitele ATO.

Valentin Fedičev zmínil, že po 15 únoru 2015, od začátku příměří, v důsledku pokračujících pokusů ozbrojenců o útoky na pozice ATO a odvetné palby na jejich provokace, nepřítel ztratil zabitím téměř 1300 lidí, zejména v Debalcevské oblasti – více než 600 lidí.

– Taková je pravda nevyhlášené války. Doufáme, že proud nákladu „200“ do Ruska, přivede k rozumu ruské politiky a oklamané jimi lidi Ruska – shrnul plukovník.

* Tak Putin se nám vrátil mezi žívé, jako už asi 10x Motorola nebo Givi a Ukropové dosnili svúj krátký sen.

Dnes přinesl ruský 1 kanál jeho rozhovor s kyrgyzkým prezidentem, kde mu říká, že slyšel různé pomluvy, že ho Putin nepříjme, že se nesetkají atd. Načež mu se smíchem Putin odpovídá –  „Bez pomluv by to byla nuda..“

Tady to můžete shlédnout i na videu : https://www.youtube.com/watch?v=gQBo3UGPzVY

** A když už nic jiného, tak se ukropská rozvědka pochlubila, jaká prý vznikla panika v DNR a LNR, s Putinovím „zmizením“, viz. další článek:

Po „zmizení“ Putina se ozbrojenci na Donbasu chystali k útěku a na smrt –
rozvědka.
16.března 2015, 22:22
http://obozrevatel.com/politics/83917-posle-ischeznoveniya-putina-boeviki-donbassa-gotovilis-k-pobegu-i-smerti.htm

Desetidenní zmizení ruského prezidenta Vladimíra Putina vyvolalo paniku mezi pro-ruskými militanty teroristických „republik“, „LNR“ a „DNR“ a přinutil je, zabývat se variantou odchodu.

„Vypukla panika, existovaly obavy, ze začištění Specnazem Ukrajiny nebo Ruské federace. Toto bylo projednáváno na operativní úrovni, velmi vážně,..“ – Řekl bývalý šéf zahraniční zpravodajské služby Ukrajiny Nikolaj Malomuž, ve vysílání kanálu 24. (úryvek čl.-zkráceno)

* A jdeme na další ukro-senzace..

Ruští nacionalisté chtějí anektovat polovinu Běloruska.
16.března 2015, 21:16
http://obozrevatel.com/abroad/97540-rossijskie-natsionalistyi-hotyat-razdelit-belarus.htm

Ruští ultra-nacionalisté na pozadí války na Ukrajině začali mluvit o nespravedlnosti existence nezávislého Běloruska v současných hranicích.

http://i.obozrevatel.ua/8/1698547/330x220_271236.jpg

Prý se bolševici „neptali na názor obyvatel Vitebska, Mogileva a Gomela, když připojily tyto města sovětskému Bělorusku“, uvádí Zrcadlo týdne s odkazem na článek běloruského občana Kirilla Averianova na webu ruských nacionalistů „Sputnik a Pogrom.“

Portál vydává šovinistické materiály, stejně jako kritiku současné ruské vlády a Sovětského svazu. Autor na téma rozdělení Běloruska píše , že se sovětské úřady údajně „bezdůvodně rozhodly vytvořit samostatnou běloruskou republiku“ a v letech 1924-1926 daly část „pravých ruských“ území.

„Vytváření Běloruska nebylo ničím odůvodněné, oblast byla již dlouho rusifkovaná, nebyl tam národní jazyk ani národní kultura. Proběloruské nálady nebyly mezi místní proletariátem.“ – píše autor.

Dodává, že se současná vláda Ruska rozhodla zrušit rozhodnutí  Sovětského svazu o převodu Krymu Ukrajině v roce 1954. Takže teď na základě tohoto precedentu, je třeba zahájit diskusi o rozdělení Běloruska.

„Pokud bude soudruh Lukašenko podporovat „kacířství a nezávislosti“, pak je možné, že se ve východní části dnešního Běloruska objeví lidové republiky, které zruší rozhodnutí komunistické vlády o převodu ruského územi Bělorusku,“ – říká
článek.

Jak uvádí „Pozorovatel“ Lukašenko je přesvědčen, že EU a Rusko plánují kolonizovat Bělorusko.

V Moskvě, nacionalisté ubili k smrti Ukrajince: Videofact.
16.března 2015, 14:08
http://obozrevatel.com/crime/60918-v-moskve-natsionalistyi-ubili-ukraintsa-videofakt.htm

V hlavním městě Ruska, na stanici „Silikátová“, bezpečnostní kamery zaznamenaly poslední okamžiky života 37-letého občana Ukrajiny Roman Muzičenka, který byl surově zbit místními nacionalisty.

Šokující video bylo zveřejněno kanálem LifeNews a zveřejněno na YouTube kanálu Russia Tomorrow.

Na obrázku můžete vidět dav lidí, běžící k muži, který stál na okraji nástupiště, a začali ho bít. Kanál řekl, že týden po útoku muž zemřel na pohotovosti, aniž by nabyl vědomí.

* Video LN s názvem Nacionalisté zabili Ukrajince, považujíc ho za občana Tadžikistanu, ke shlédnuti zde :

https://www.youtube.com/watch?v=YqmbgwBDprE

Vyšetřovatelé zjistili, že útoku na člověka se podílelo 21 lidí s průměrným věkem členů gangu – 15 až 20 roků. Strážci zákona tvrdí, že útok byl rasově motivovaný.Později vyšetřovatelé zjistili, že v ten den, to byl druhý útok na skupinu
zástupců jiných národností. Jen půl hodiny před útokem na stanici „Silikátová“ mladíci zbili muže na stanici Čechova. Člověk nebyl těžce zraněn a byl propuštěn z nemocnice.

Mirečkova  část – z denní svodky  OBSE.

Mireček  usoudil, že lyže  jsou tak trochu nuda a že potřebuje  ještě  jiné vzrůšo – třeba na stránkách pozorovatelů OBSE. Takže tady je  jeho výběr 🙂

Tahle svodka je za obě  minulé OBSE zprávy.
Stručný překlad a přehled hlavních informací Speciální Monitorovací Mise OBSE na Ukrajině  dle informací obdržených do 13. Března 2015 18:00 a do 15. Března 2015 18:00

(http://www.osce.org/ukraine-smm/144511 http://www.osce.org/ukraine-smm/145041)

Dnes se omlouvám, ale svodka bude jenom ve zkratce, protože dávám informace ze dvou svodek (celkově za tři dny) dohromady tak ať velikost nepřesáhne únosnou mez a taky abych to mohl já stíhat J

Stav na  doněckém letišti:

·       Pokračuje vyprošťování těl stejně jako uvedeno v minulých svodkách

·       13. března to v blízkosti letiště vypadalo ostře, OBSE zaznamenalo jenom od 12:10 do 13:43 46 explozí (nebyli ale schopni určit blíže co střílelo, odkud ani kam)

·       14. a 15. března pokračuje i palba v blízkosti letiště ale SMM zaznamenalo výrazně méně palby než v minulých dnech. Může to být tím, že se intenzita střelby na letišti snižuje, nebo tím že se tam SMM nezdržovala tak dlouho jako v minulých dnech. Z jejich zprávy to nejde přesně určit

Písky:

·       13. března dva minometné granáty dopadly do blízkosti obce. Při odjezdu směrem na Doněck uviděli tank T-72 jenom pár set metrů od města.

·       14. března 10 až 12 minometných granátů a dobrovolnický batalion Pravého sektoru na místě tvrdí, že dopadali i před příjezdem SMM

Širokyne

·       13. března zaznamenali SMM více než sto minometných granátů a 35 tankových střel pocházející z oblasti pod kontrolou Ukrajinské armády, DLR z Širokyne odpovídala jenom kulomety, lehkými zbraněmi a automatickými granátomety

·       14. a 15. března je situace obdobná, za oba dny slyšeli více než 100 minometných střel a zhruba tucet tankových. Opět je SMM určeno že palba pocházela z vládního území na Širokyne, dokonce viděli některé výstřely a dopady v Širokyne. SMM nezmiňuje, že by tam byla palba i z Širokyne směrem na vládní vojáky

Mezi Štěstím a Luhanskem je most na silnici H21 vedoucí přes řeku  Severskyj Doněc zaminován protitankovými minami a není povolen SMM přejezd. SMM přímo vidělo některé miny v silnici. SMM přešla pěšky a na severním konci mostu viděla dva tanky T-64 a místní ukrajinský velitel SMM sdělil, že až na pár náhodných přestřelek je tam situace klidná.

Od prvního března platí na Ukrajině nový zákon, který požaduje po občanech ruské federace mezinárodní pas, aby mohli vstoupit na Ukrajinu. Podle vedoucího přechodu Pletenivka prý toto vedlo k poklesu obchodního přechodu hranice o 50 až 60 procent.

13. Března SMM pozorovala demonstraci před úřadem kyjevského starosty. Sešlo se tam asi 800 lidí (muži i ženy různého věku, tedy dle mého názoru se nejednalo o akcičku pravého sektoru kde SMM ve všech zprávách co jsem zatím četl, zmiňovala hlavně zapojení mužů a minimum žen). Dav mával vlajkami s nápisy „Mír a spravedlnost“ a „People’s Sentence“ (což netuším co by mělo znamenat, odsouzeni lidmi, odsouzení lidí, trest pro určité lidi?). Protestovali proti korupci a městským orgánům ale nespecifikovali žádné přesné požadavky. Dle SMM se dav rychle rozrostl na zhruba 2000 lidí a všichni pak spořádaně došli na Majdan a odtamtud směrem k vládním k budovám kde pokračovali demonstrace. Situaci pozorovalo asi 50 policistů a demonstrace proběhla klidně.

14. března byla SMM informována o vzniku nového checkpointu na sever od  Kominternove,

dle SMM na něm byla směs ukrajinských vojáků a členů batalionu Dněpr-1

V Luhanské oblasti ani 14. ani 15. března SMM nespatřila jediné porušení příměří.

Mireček: Kéž by to tak bylo všude a napořád

Ve Lvově SMM pozorovala demonstraci „Krym je ukrajinský“ kde asi 100 lidí protestovalo u příležitosti výročí, kdy bylo na Krymu provedeno referendum o připojení k ruské federaci. 5 policistů na místě, demonstrace bez incidentů.

V Chersonu 15. března monitorovalo SMM demonstraci asi 80 lidí pálilo figuru připodobňující Putina. V davu byly vlajky Automaidanu, Svobody a „Sokil“ (mládežnická organizace Svobody). Na akci přijeli představitelé ministerstva mimořádných událostí s tím, že získali informaci od anonymního telefonu o tom, že na místě se má nacházet bomba. Demonstrace se po tomhle rozprchla, ale nakonec nebyla nalezena žádná bomba na daném místě.

Mireček: já si to představuji asi tak že někdo nechtěl rozzuřený dav na svém dvorku a tak zavolal anonymně o tom že je tam bomba 🙂

V Oděse SMM pozorovala asi 80 lidí (složeno jak z mužů tak žen, věk od 35 let do 75 let) před domem odborů jak vedou pravidelné týdenní shromáždění antimajdanově smýšlejících lidí. Proslov řečníků byl kritický k ukrajinské vládě, EU a USA. Shromáždění proběhlo poklidně a SMM viděla že před domem odborů bylo 35 policistů a jeden autobus policejních těžkooděnců (doslova Riot Police tedy policie specializovaná na „pouliční bouře“).

Mireček: Tak na takovéto vystoupení musí mít ty lidi, po té co se na tomhle místě stalo, dost „velký koule“ (dámy doufám prominou mé výrazivo). A být tam, nebyl bych si jist, jestli ti policisté tam jsou na naši ochranu, nebo na naše potlačení a pozatýkání. Brrr

Informace uvedené výše čerpány  z těchto zdrojů:

Stručný překlad a přehled hlavních informací Speciální Monitorovací Mise OBSE na Ukrajině  dle informací obdržených do 13. Března 2015 18:00 a do 15. Března 2015 18:00

(http://www.osce.org/ukraine-smm/145041 http://www.osce.org/ukraine-smm/145141)

Díky Mirečku!

Mapy:

Ukrajinská:

Боевики провоцируют украинских военных: опубликована карта АТО - фото 1

Opolčenská:

https://i2.wp.com/ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/99994/99994_original.jpg

Interaktivní komentovaná:

nenašel jsem

Vlkova  část:

Včera  jsem podstatnou část dne  strávil,bohužel,  felčarů.  Takže  mi scházel čas na projíždění internetu.  Proto můj výběr  bude  zejména z toho  nejzajímavějšího, co mi přišlo poštou.

Začnu dvěma  screenshoty z PArlamentních listů, které mi, jako už tradičně, poslal JK

Byly pořízeny  s časovým rozestupem 5 hodin. Jde tradičně o čtenářskou anketu.  Tentokrát na téma

Co vy a americký konvoj, který pojede naší zemí.

Takže  na začátku fungování ankety  to vypadalo takhle:

ank10

No ank12a  za  nějakých 5 hodin ukazovala  anketa  toto:

Tedy povím vám – ta ruská propaganda  je fakt  důkladná a rafinovaná!!!!  Ta to tady tedy hrne!

Mimochodem – počítal jsem to – každou  z těch 5-ti hodin přišlo  „hlasovat“  přes  14 000 počítačů!!! Což jsou 4 každou vteřinu!!!!!

Závěr  si jistě uděláte sami!

Ovšem to jsem ještě netušil, jak bude anketa vypadat včera večer – takhle:

ank11

Jistě uznáte, že tohle je něco, na co jakákoli slova  jsou prostě málo.

Když jsme  o fabrikaci toho jedině správného pohledu na  věc, nelze naprosto vynechat KyjevAktualne.cz

Jak víte, PB bedlivě sleduje všechno, co se nového šustně  kolem vyšetřování MH 17.  Takže mu nemohl ujít článek na KyjevAktualne.cz, že  Reuters měl na Ukrajině objevit jakési nové svědky sestřelu MH17.  A  byl z toho následující článek:

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/velka-rana-a-pak-vybuch-na-nebi-prvni-svedectvi-o-letu-mh17/r~2da43984c98911e488b0002590604f2e/

Říkáte  těžká rána  pro opolčence a Rusy, Inu dalo by se rozebírat to, že se  nějací svědci, z čista , jasna objevili po 3/4 roce…. atd. Ale  to zavánělo přístupem ČT a  podobných k vyšetřování  vraždy Němcova. PB si dal práci a  šel na původní zdroj Reuters a konstatuje následující :

Při porovnání s originálem Reuters

http://www.reuters.com/article/2015/03/12/us-ukraine-crisis-airliner-idUSKBN0M81XF20150312

jsem zjistil, že tuhle větu na Aktuálně nedali: When Reuters visited the site in February, there were no signs of any missile launch./ Když Reuters navštívil místo (pozn. udávané místním jako místo výstřelu BUKu) v únoru, nebyly zde žádné známky odpalu rakety.

Takže  proč  řeší náhlé vynoření se   údjaných svědků.

Ale ujištuji vás, že  zítra  se vrátíme  k MH17 zatraceně důkladněji!

Ta  ruská propaganda  je  opravdu v ČR k neudržení!

Zřejmě ruští propagandisté  ovládli i jistý ukrajinský TV kanál, kde měl talk show rusko ukrajinský novinář  Šuster. o kterém na Kose byla už párkrát řeč.

Kosíř  Histspeed  mi poslal  link na toto video  kde  Šuster zpovídá  polského poslance Janusze  Korwin -Mikkeho

 https://www.youtube.com/watch?v=lWF1cAxIWqM

A ten zcela nekompromisně  říká, že  Majdan  řídili a  financovali Američané. tečka. Štětina by jistě  řek – no jo, nějakej polskej neobolševik, placenej Kremlem. Proto jsme si ho pro jistotu proklepnul. V rámcích možností, který má obyvatel Česka neznalý polštiny.  Ale  podle toho, co jsme vydoloval na  WIKIně

http://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Korwin-Mikke

tak jde

1- o novináře  a nikoli béčkového

2- pravicového poslance v  Sejmu…

 Co  ta  KGB, vlastně Rossia  Today, všechno umí zorganizovat!

A co mám pro vás  já  sám?

No hlavně  sem dám fotku ze  včerejšího setkání Putina  s presidentem Kyrgyzstánu!

https://i1.wp.com/s4.stc.all.kpcdn.net/f/12/image/66/00/8190066.jpg

Bylo opravdu na čase. Spekulace už prostě  byly  neúnosné. Nicméně  nejasná prohlášení tiskového mluvčího Kremlu Peskova, ohledně  Putinovi účasti na  oslavách připojení Krymu k Rusku – viz krátký příspěvek od MP – mne docela  matou. Něco se v Rusku odehrálo. To považuji za velmi pravděpodobné. Otázkou je -CO? A Putin se k tomu také nevyjádřil. Jeho odpověd na otázku kde byl a  co dělal považuji za vyhýbavé.

Dokonce jsem se včera , při rešeršování ukrajinských a ruských novot  jednou hodně  zasmál. Když jsme si přečetl v  ve  svodce  z Ukrajiny  na  Kyjev Aktuálně.cz

tohle:

16:27
 

Ukrajinská ministryně financí Natalija Jarešková v pátek vyzvala Rusko k účasti na jednání o restrukturalizaci dluhu a slíbila, že k držitelům ruských dluhopisů bude Ukrajina přistupovat stejně jako k ostatním věřitelům. Siluanov ale dnes řekl, že Rusko žádné oficiální pozvání od Kyjeva nedostalo.

Jednak tomu, že  to psal nějaký totální negramot, který nerozumí  ani za mák problematice, jinak by nemohl plácnout že :

….Natalija Jarešková v pátek vyzvala Rusko k účasti na jednání o restrukturalizaci dluhu a slíbila, že k držitelům ruských dluhopisů bude Ukrajina…..

Americko ukrajinská  ministryně  v Kyjevě nemá nejmenší nárok  slibovat držitelům RUSKYCH dluhopisů. To sna d je jasné  i redakčnímu poslíčkovi.

Zřejmě ten genius  chtěl vyjevit, že  Jareško slíbila, že  s ruskými držiteli UKRAJINSKYCH dluhopisů bude zacházeno jako s ostatními.  Opět  humorné vyjádření.Ukrajina  má vůči Rusku jedinou povinnost – zaplatit! Prostě dát prachy na dřevo a řeči si nechat!  Nic  víc. A humorné je  to slibování, že  s ruskými věřiteli bude zacházeno stejně jako s ostatními. Jednak je to elementární nutnost a  hlavně  – právní postavení ruských věřitelů, díky  perfektně připravené smlouvě, která se k ruské půjčce  váže , je  výrazně daleko komfortnější než ostatních  držitelů ukrajinských bondů.  Ostatně  Rusko včera opakovaně  vzkázalo do Kyjeva, že  chce prostě  jednoduše  svoje peníze  zpět. A chci vidět , jak Franklin -Tepmleton, který toho má v ukrajinských papírech za 7miliard USD  bude  souhlasit s pokrácením ukrajinských dluhů…

No jen jsem naklepal poslední odstavec, tak  jsem s e dostal k následujícímu linku

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/03/16/ukraine-anleihen-glaeubiger-schliessen-sich-gegen-regierung-zusammen/

titulek článku je jednoznačný

Držitelé ukrajinských obligací se spojují proti vládě  dohromady.

Řeč je o tom, že  před jednáním s ukrajinskou vládou o pokrácení  předchozích kapitálových půjček, jak žádá kyjevská vláda a  jak požaduje, jako součást  své pomoci MMF se spojují do vyjednávacího konsorcia, které drží celkově  více  než  polovinu závazků Ukrajiny bude při jednáních zastupovat   bude americká investiční společnost Blackstone, která už v téhle pozici v roce 2012 s francouzským Lazzardem, zastupovala Řecko. Ovšem Lazzard tentokrát bude zastupovat Kyjev…

A také zjistíte, že  minulý týden Jareško měla mít telekonferenci s  věřiteli  Ukrajiny – připomenme – je její zahraniční dluh je momentálně  celkově 17,5 miliardy  dolarů  a že Jareško požadovala, aby věřitelé odepsali celých 15!!!!! Ta  dámička  fakt nemá žádné zábrany!! Navrhovat  někomu, aby odepsal  90% své pohledávky a  při tom stále mít peníze  na financování války proti vlastnímu obyvatelstvu, to tedy  musí být nátura!

Rusko jasně odmítlo se na odpisu ukrajinského dluhu podílet, nicméně  článek spekuluje o možnosti, že  ruské banky na Ukrajině  mají dalších 25 miliard a  že  by Rusové nakonec mohli jít na nějaký konsens, když jejich banky opět získají přístup na mezinárodní finanční trh. Jinak, v  situaci, že Rusko necouvne, by prý ostatní věřitelé  museli nahradit  ruské odmítnutí ještě  větším odpisem. Takže by nejspíš  dostali NULU!

U Ruska, peněz a státních obligací ještě  chvilku zůstaneme. Goldman -Sachs  vydal překvapivé doporučení pro své klienty – je čas nakupovat  ruské rublové státní dluhopisy!

A uvádí k tomu celou řadu dobrých důvodů!

Detaily  zjistíte zde:

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/03/16/goldman-sachs-empfiehlt-kauf-von-russischen-staatsanleihen/

A  skončím tam, kde jsem dneska  začal – u dlouhé ruky  kremelské propagandy, s kterou se bude muset opravdu něco rychle  a důrazně udělat. Už totiž nejspíš zasáhla  i můj docela oblíbený Statfor!!!!!

Pro ty co jsou noví a o Stratforu ještě neslyšeli, je  to analyticko informační společnost. Které se přezdívá soukromá CIA. Funguje cca  20 let, má velké renomé.  A ta,podle  tvrzení DWN, ve své nejnovějším výstupu přišla  se  závěrem, že  nejvyšším strategickým cílem US a je  zabránit spojenectví Německa  a  Ruska. Protože tahle aliance by mohla ohrozit  vedoucí světovou pozici Spojených států… A  neprohlásil to nikdo jiný , než  zakladatel, majitel a  šéf  Stratforu George Friedman!!  A nejde o  žádný pokoutní chodbový drb – evidentně  to řekl na renomované bezpečnostní konferenci v Chicagu – The Chicago Council on Global Affairs

Zdroj. http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/03/17/stratfor-usa-wollen-deutsch-russische-allianz-verhindern/

Fakt ta ruská propaganda dokáže  divy!!!!

Jinak je mi líto, že nemám na  to, abych přeložil video, které v  článku je, kde mluví Friedman osobně  a evidentně  velmi detailně o mnoha věcech, co by mne zajímalo.

No jsem zvědav, jak rychle se to rozšíří českým internetem. Z Kosy  jinam, bez uvedení zdroje. Článek se objevil dnes 2 min po půlnoci a já tuhle informaci vydal  o 22 min. později..

To by pro dnešek stačilo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.