Ukrajinská svodka ze dne 17.03.2015-doplněno o MP


https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali Ernest,  MP, Mireček a vlk s přispěním dalších

Ernestova část – převážně z ruských a opolčenských zdrojů:

 Všechny texty bez oznašení zdroje jsou převzaty z    vk.com/strelkov_info

http://korrespondent.net/business/economics/3491333-mynfyn-khochet-zaniat-u-naselenyia-172-mlrd-hrn-dlia-naftohaza

Ministerstvo financí chce půjčit od obyvatel 17,2 miliard UAH pro Naftogaz
Korrespondent.biz, dnes, 12:50

Vydáním státních dluhopisů zvyšují základní kapitál státního podniku.

16.03.15 Přidali novináři.

„Premiér DNR Alexandr Zacharčenko řekl, že v případě, že ukrajinské síly budou pokračovat v boji v Donbasu, čeká je další, třetí, „kotel“ v oblasti Mariupolu. „Dva kotle byly. Musíme jim dát třetí, aby si uvědomili, že se dosud zabývali špatnou věcí. Je třeba si ještě sednout a přemýšlet, než něco udělám“- řekl Zacharčenko na briefingu v Novoazovsku. Přitom zdůraznil, že síly domobrany budou pracovat na zálohách.
„K dnešnímu dni jsme plně dodržujeme dohodu z Minsku. Odvedli jsme techniku. Připravujeme se na setí. Máme klidný život, budeme ho budovat, a budeme dělat to, co je nezbytné pro klidný život. A Ukrajina, která si zvykla žít a řešit své problémy válkou, dříve nebo později ztratí svou zem“- dodal premiér DNR“

17.03.15 Poslal analytik Boris Rožin.

„Německo neuzná anexi Krymu Ruskem. Psaki varovala, že americké sankce proti Rusku zůstanou tak dlouho, dokud se Krym nevrátí zpět na Ukrajinu. Při zachování současného režimu v Rusku, je pro Ruskou federaci mnohem snazší likvidovat samotnou Ukrajinu, než předat Krym, což by bylo zjevnou kapitulací. Význam těchto hrozeb synchronního ultimata je znovu ukázat Rusku, že kompromisy nebudou, takže v této fázi války bude v principu buď všechno nebo nic, na tomto od počátku trvají Spojené státy. V této souvislosti obvinění ruského ministerstva zahraničí proti juntě dnes jsou předzvěstí hrozící eskalace vyvolané neschopností Spojených států a junty vyjednávat. Samozřejmě, že Rusko Krym nedá a to znamená, že lze očekávat dlouhodobou konfrontaci, takže linie Kremlu k přípravě na život v podmínkách dlouhodobých sankcí, je přiměřená aktuální situaci. “

Zpráva dobrovolníka „Jana“:

„Vzpoura v Konstantinovce pokračuje. Klíčové události se dějí u sedmé školy, situace zůstává velmi napjatá. „

17.03.15 Komentář ukrajinských novinářů.

„Noviny“ Zrcadlo týdne „, které jsou považovány za autoritativní v Kyjevě oznámily:“ 65% ztráta obrněné techniky, 70% dělostřelectva, podle zdrojů v generálním štábu, ztraceny v obklíčení v Izvarinu, Ilovajsku, Debalcevu. V bitvě o Debalceve, podle našich údajů, ztráta ukrajinských vojáků za dobu bojů činily 127 obrněných vozidel všeho druhu … V průběhu  „organizovaného ústupu“ 70% ztrát techniky vzniklo prostě opuštěním obrněných vozidel, které naši vlastní vojáci byli nuceni zničit a vyřadit z provozu a také, bohužel, nechat použitelné nepříteli. Generální štáb se zcela bezradně a plýtvavě chová k vojenské technice, která je pro Ukrajinu nenahraditelným aktivem“ – běduje autor publikace.

17.03.15 Video dopisovatelů.

„Ukrajinským okupantům se podařilo brutálně převzít kontrolu všech objektů v Konstantinovce, oznamují ukrajinská média. Z místa oznamují, že se „pravoseki“ vervali v noci do obce v obrněných vozidlech a brutálně rozehnali dav. Údaje o mrtvých a zraněných v tuto chvíli nejsou. Nyní v obci je prováděna čistka. ukrajinské, Okupanti chodí po domech, mlátí obyvatele a náhodně odvádějí občany a odváží neznámo kam. Pomoc nepřišla. Kosťantinovka se ponořila do atmosféry strachu a nenávisti. “

Na videu, výsledky nočního pogromu.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=w0nUi8dgwOk

17.03.15 Zpráva Eduarda Basurina.

„Domobrana DNR za den ztratila tři muže. Za pouhých 32 hodin ostřelování, palbou ukrajinských sil byli zabiti tři a zraněni různě těžce tři z našich vojáků. Chci se zmínit o nehorázném zločinu ukrajinských sil v blízkosti města Mariupol ve směru Zajčenka, kde z  ukrajinského tanku zahájili palbu na auto domobrany. Oba bojovníci, kteří byli byli v autě byli zabiti. Vojáci domobrany DNR přes provokace pokračují v důsledném plnění dohodu z Minska a nezahajují odvetnou palbu. SNBO používá trestní prapory na zastrašovacích akcí v přifrontové oblasti DNR. Jestliže dříve ukrajinský generální štáb se snažil přijmout některá opatření k získání kontroly nad těmito bandami, poslední týden všechny tyto pokusy byly zastaveny. Oblast přední linie nyní ovládá 20 trestních jednotek, které by měly být nazývány „kočovnými bandami“. Jejich počet je 30 až sto lidí v každé“.

17.03.15 Poslal občan Konstantinovky.

„Noc byla tvrdá. Pro některé, jak se zdá, byla poslední. Střílelo se, kouř a zápach ohně. Ukři přitáhli posily z „pravoseků“ a tvrdě zpracovali obyvatelstvo. V té chvíli, kdy dnesUukři – p *** ry budou chodit po domech, mne velmi štve. Včera přijel generál, šel k lidem a babička na něj začala křičet: „Proč vaši opilí vojáci zabíjejí naše děti, odjeďte a vemte si své zrůdy.“ Na to odpověděl, „oni nejsou zrůdy, jsou hrdinové, kteří vás ochrání před teroristy“ Ať jdou do p….e tyto banderovské zrůdy, oni sami jsou teroristé, ne domobrana. Teď je klid, „pravoseki“ jezdí po městě, odvádějí lidi. Podle jakých znaků je chytají, nevím, asi podle tvaru levé paty. V noci, mnoho lidí odvezli v policejních vozech. Brzy půjdu do města do města a napíšu víc. Jsme připraveni k boji. Za každou cenu budeme holýma rukama rdousit banderovský dobytek, budeme brát z mrtvol Ukrů zbraně a budeme se držet, ale bez pomoci to stejně neustojíme. Doufám, že v Doněcku nám Zachar pošlete pomoc, nebo alespoň zbraně. Protože pokud nikdo nepomůže, Ukři do konce týdne všechny, kteří byli včera v noci na místě činu, seberou. Krysy nyní oživly a udávají“.

17.03.15 Zpráva MO DNR.

„V průběhu posledních hodin bylo zaznamenáno 19 porušení, hlavně palbou byla postižena osada Spartak a doněcké letiště. Ostřelování osady Spartak bylo prováděno převážně z 120 mm a 82 mm minometů, stříleli ze starých kasáren v Avdějevce, kde má základnu ukrajinská armáda. Spartak byl v noci jednou ostřelován od větrací šachty dolu „Butovka“ (šachta Putilovskaja). Stříleli z minometů, velkorážných kulometů, granátometů a dvou tanků. Při ostřelování a včerejším pokusu o útok na osadu Spartak, bylo zaznamenáno poškození domů v soukromém sektoru. Informace o zraněných mezi civilním obyvatelstvem není. “

Poslalo Ministerstvo mimořádných situací DNR:

„Ukrajinští okupanti vyhodili do vzduchu železniční tratě u Mariupolu. Výbuch nastal ráno 17. března na železničním úseku Južnodonbassk-Elenovka na území DNR. Železničáři DNR obnovili tento úsek asi před dvěma týdny, ale byl znovu Ukrajinci vyhozen do vzduchu. Podle našich údajů, výbuch zničil horní i dolní trať. „

17.03.15 Zpráva náčelníka štábu domobrany LLR Sergeje Kozlova.

„Byla zjištěna aktivizace ukrajinské armády na demarkační linii. Kyjevští nacisté přistoupili k provedení vojenského cvičení v blízkosti demarkační linie. V průběhu minulého týdne nepřítel provedl opatření k bojové přípravě. V okolí obce Toškovka pořádal taková opatření pomocí 120 mm minometů. V oblasti Krymskoje – Trechizbenky- Orechovo – Doněckoje používal tanky a ruční zbraně, vše se konalo v blízkosti hraniční čáry. Sledovali jsme skutečnosti, že nepřítel neodvedl dělostřelecké systémy 100mm a vyšších ráží. Například u obce Petrovka a Artem (rajon Štěstí) jsou skryté pozice houfnic – asi 10 kusů – v oblasti obce Popasnaja (na výjezdu z Popasnoj do oblasti Pervomajska), na území zemědělské farmy je ukryto 5 kusů 2S1 – to jsou samochodná děla. V oblasti Orechovo (severní okraj), u výšiny 210,4 byly nalezeny 2 kusy raketometů BM -21 „Grad“. Také na západním okraji obce Trojickoje jsou 2 raketomety BM-21 „Grad“. Všechno výše uvedené hovoří o tom, že nepřítel všechny podmínky dohody z Minska nesplnil“.

03.17.15. Přidal novináři.

„Porošenko odmítá dohodu z Minska: Donbass mění na rezervaci. Jurij Lucenko, šéf parlamentní frakce bloku Porošenka řekl, že Kyjev nebude souhlasit s konáním voleb v Doněcku a Luhansk dokud tam trváDNR a LLR a místo toho se zaměřil na vytvoření opevnění na hranicích s územím, kontrolovaným domobranou. Lucenko řekl, že Nejvyšší rada má v úmyslu pouze vyznačit území, na kterém, pravděpodobně v pravý čas, budou volby „Bude li to v tomto roce, je nepravděpodobné“ – řekl poslanec. Bude to tehdy, kdy na této části Donbasu budou ukrajinské vlajky, ukrajinská policie, ukrajinské strany, ukrajinské právní předpisy“- řekl Porošenkův poradce. Lucenko ještě jednou zdůraznil, že volby, se souhlasem Kyjeva jsou možné pouze v případě, „pokud se zítra probudíme a uvidíme, že na Donbasu není domobrana. Lutsenko vyzval k rozdrcení domobrany na Novorossii“ jako rakovinového nádoru“.

http://korrespondent.net/business/financial/3491922-opiat-po-22-natsbank-snyzyl-kurs-hryvny

Opět za 22. Národní banka snížila kurs hřivny
Korrespondent.biz, dnes, 14:33
Oficiální kurs hřivny tento den klesl na 22,24 UAH za dolar.

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3491910-poroshenko-rasskazal-kakykh-vyborov-zhdet-ot-donbassa

Porošenko řekl, jaké čeká volby na Donbasu
Z Korrespondent.net dnes 14:32

Hlava státu předpokládá volby pouze podle ukrajinského práva.
Prezident Porošenko řekl, že volby se budou konat v Donbasu výhradně podle ukrajinských právních předpisů, a jiné volby tam nebudou.
„Pozice ukrajinské strany je, že budeme jednat se zástupci Doněcka a Luganska, kteří budou zvoleni legitimně, v souladu s ukrajinskými právními předpisy, v procesu, který bude jasně odpovídat mezinárodním normám, včetně standardů OBSE / BDIPČ, ve volbách, které uzná celý civilizovaný svět“- řekl prezident na tiskové konferenci po jednání s rumunským prezidentem Klausem Wernerem Johannisem.

http://korrespondent.net/ukraine/3491917-stalo-yzvestno-skolko-ukrayntsy-otdaly-nalohov-na-voinu

Je známo, kolik dali Ukrajinci daní na válku
Z Korrespondent.net dnes 14:25

Za sedm měsíců Ukrajinci zaplatili 3,7 miliardy válečnou daň.
Za dva měsíce letošního roku, daňoví poplatníci zaplatili více než 1,1 miliardy hřiven, oznámila tisková služba státní daňové správy Ukrajiny.

http://korrespondent.net/ukraine/3491951-rossyia-natsyonalyzyrovala-v-krymu-400-predpryiatyi-myd-ukrayny

Rusko „znárodnilo“ na Krymu 400 podniků – Ministerstvo zahraničních věcí Ukrajiny
Z Korrespondent.net dnes 15:18

http://korrespondent.net/business/economics/3491859-chto-budet-s-ekonomykoi-kabmyn-nazval-try-stsenaryia

HDP Ukrajiny v roce 2015 by mohl klesnout o 5%, při inflaci 26% – vláda.
Kabinet zvažuje tři scénáře pro ekonomiku Ukrajiny v roce 2015 a připouští při nejpesimističtějším scénáři ekonomický pokles o 11,9%, s inflací na 42,8%.
O tom hovoří prohlášení vydané tiskovou službou vlády.
Optimistické scénáře naznačují pokles ekonomiky v rozmezí 5,5% až 8,6% při inflaci v rozmezí od 26,7% do 38,1%.

http://korrespondent.net/ukraine/3491885-v-donetskoi-oblasty-ohranychat-dvyzhenye-boevoi-tekhnyky

V Doněcké oblasti omezí pohyb vojenské techniky
Z Korrespondent.net dnes 13:57

Nová pravidla plánují zavést kvůli nehodě v Konstantinovce.
Na území kontrolovaném ukrajinskými orgány v Doněcké oblasti, budou zavedena omezení pohybu vojenské techniky. Uvedl to předseda doněcké regionální státní správy Alexandr Kichtenko, uvedla TV 112 Ukrajina.

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3491874-koalytsyia-rady-s-utra-ne-mozhet-dohovorytsia-po-donbassu-poekhaly-k-poroshenko

Rada koalice se od rána nemůže dohodnout ohledně Donbasu, jeli k Porošenkovi
Z Korrespondent.net dnes 13:29

http://korrespondent.net/ukraine/3491850-obnarodovan-spysok-raionov-donbassa-s-osobym-statusom

Zveřejněn seznam oblastí Donbasu se zvláštním statutem
Z Korrespondent.net dnes 12:41


Hlasování o zvláštní postavení některých oblastí Donbasu se bude konat dnes v parlamentu.
Nejvyšší rada v úterý 17.března zveřejnila seznam osad Donbasu se zvláštním způsobem místní samosprávy.
Tento seznam je zveřejněn jako příloha k návrhu usnesení „O určení samostatných okresů, měst a obcí a osad Doněcké a luganské oblasti ve kterých je zaveden zvláštní způsob místní samosprávy.“
Kromě obcí na seznamu je 85 jmenovány názvy železničních stanic, rozcestí, silniční křižovatky se zeměpisnými souřadnicemi.
Zejména jsou do seznamu obcí se zvláštním statusem navrženy: Novokievka, Raevka, Krasnyj Liman, Slavyanoserbsk, Zolotoje, Moloděžnoje, Pervomajsk, Olenevka, Petropavlovka, Gorlovka, Bajrak, Pantelejmonovka, Jasinovataya, atd. atd.

Jak je uvedeno ve vysvětlivkách k návrhu usnesení, je definována generálním štábem ukrajinské armády linie míst, vypracovaná na základě doplňku minského memoranda ze dne 19. září.
Dříve návrh usnesení o vymezení jednotlivých oblastí Donbas, se zvláštním způsobem samosprávy v parlamentu představil prezident Ukrajiny Petro Porošenko.
Přitom v DNR řekli, že neměli návrhu dokumentu, i když by měl být projednán v pracovní podskupině kontaktní skupiny.
Přijetí zákona je jednou z podmínek dohod z Minsku. Hlasování o zvláštní statusu, musí proběhnout 17 nebo 18 března.

17.03.15 Prohlášení Alexandra Zacharčenka.

„Musíme převzít kontrolu nad městy, kde v loňském roce proběhlo referendum o nezávislosti DNR. „Musíme mít všechny naše města, kde bylo referendum, a poté politicky spolupracovat (s Ukrajinou), jako rovnocenní partneři“-uvedl Interfax prohlášení premiéra DNR Alexandra Zacharčenka“.

17.03.15 Přidali novináři.

„Porošenko vyzval k velké válce v Podněstří. Prezidenti Ukrajiny a Rumunska diskutovali o společné akci na „rozmrazení“ konfliktu v Podněstří (na hranici s oděskou oblastí). Při tom Peter Porošenko řekl během briefingu po jednání s rumunský vůdceKlausem Wernerem Johannisem „Dohodli jsme se, na koordinaci našich akcí na Podněstří, abychom působili na rozmrazení tohoto konfliktu a pomohli svrchovanému Moldavsku obnovit jeho územní celistvost a znovuzačlenit Podněsterskou oblast do Moldavské republiky“ – řekl vůdce junty Porošenko.“

17.03.15 Přidali novináři.

„V Konstantinovce probíhá lidové shromáždění požadující stažení ukrajinské armády mimo město. Na protestní akci přišlo mnoho místních obyvatel, lidé stále přicházejí. Nedaleko stojí policejní a obrněné transportéry trestních praporů. Lidé požadují, aby ukrajinská armáda byla přesunuta ven z města a byla rozmístěna v okolí. Připomínáme, že 16. března v Konstantinovce MTLB ukrajinských vojáků zabilo osmiletou holčičku. Na místě bylo další dítě v kočárku, které nebylo zraněna, a jeho matka, která byla hospitalizována ve vážném stavu. V prokyjevskémm MVD Doněcké oblasti uvádějí, že incident vyvolal velký společenský ohlas. Místní zapálili pneumatiky u ubytovny, kde žijí vojáci ukrajinské armády a rozbili okna a spálili autobus. Na místě havárie asi 30 lidí převrátilo auto dopravní policie, došlo k shromáždění, strážci zákona zatkli čtyři vojáky, kteří způsobili dopravní nehodu, a odvezli je do Kramatorska. “

http://vk.com/video-57424472_171303794?list=01c8cf9a50fd87b83c

17.03.15 Zpráva premiéra DNR Alexandra Zacharčenka.

„To, že ukrajinští vojáci znásilnilňují naše ženy – to každý ví. To, že opilí střílejí místní obyvatele, dokonce i v těch oblastech, které kontrolují, je také pravda. Opilý voják zmlátil rodinu a zabil dívku. Věřte, žádný muž v žádné době to nemůže strpět. Ukrajinské úřady dělají vše pro to, aby pokračovala válka. V Kyjevě, nemohou pochopit, že nevnímáme ukrajinskou vládu jako naši. Ať už se stalo cokoliv v Kyjevě, jaké zákony přijmou, faktem zůstává, že nechtějí normálně a chtějí pokračovat ve válce. Porošenko nemůže pochopit jednu věc, že ​​my jsme Doněcká lidová republika, my více nejsme Ukrajina a nikdy a za nic se na Ukrajinu nevrátíme“.

17.03.15 Zpráva a video místních obyvatel.

„Makejevka. Centrum města probíhá nějaká zvláštní operace. Odstřelovači, kulometníci, tanky domobrany. Podle obyvatel okolních domů, v blízkosti 28 linie, v centru města Makeyevka tanky zablokovali silnici, všude je povyk a vojáci. Říká se, že velitelství bylo obsazeno útokem neznámých lidí, přicházejí zvěsti o změně místní vlády! Říká se, že berou za žábry Chodjakovského s jeho „Vostokem“. Před několika dny udělal skandální proukrajinské prohlášení o návratu Donbasu do nacistické propasti „Edinoj Ukrajiny“ Veřejnost byla šokována a lidé žádali spravedlnost. Přesně tak nikdo nic neví, a neříká, ale doufáme, že achmetovské proukraince přesto přitisknou“

P.S. Podle informací z jiných zdrojů, chytají velkou diverzní skupinu ukrajinských okupantů. Informaci upřesňujeme.

03.17.15. Přidali novináři.

„Nejvyšší rada odložila nabytí účinnosti zákona o zvláštním způsobu místní samosprávy v některých oblastech Donbasu do provedení nových voleb. Připomeňme, že v DNR uvedli, že přijetí změn zákona o zvláštním postavení některých oblastí Donbasu Nejvyšší radou, který navrhl prezident Ukrajiny, bude bodem, odkud není návratu k Minskému mírovému procesu. To uvedl místopředseda Národní rady, zástupce DNR v trojstranné kontaktní skupině, Denis Pušilin“.

http://korrespondent.net/ukraine/3492021-rossyia-hotova-provesty-hazovye-perehovory-s-es-y-ukraynoi-v-piatnytsu-smy

Rusko je připraveno vést jednání o plynu s EU a Ukrajinou v pátek – media
Z Korrespondent.net dnes 17:03

http://korrespondent.net/ukraine/3492022-rada-opredelyla-raiony-donbassa-s-osobym-poriadkom-samoupravlenyia

Rada určila oblasti Donbass, se zvláštním způsobem samosprávy
Z Korrespondent.net dnes 17:53

http://korrespondent.net/ukraine/3492061-deputaty-pryznaly-otdelnye-terrytoryy-donbassa-okkupyrovannymy

Poslanecká sněmovna uznala samostatné území Donbasu za okupované
Z Korrespondent.net dnes 18:12


Dočasně okupovanými uznali některá území z doněckího a luganského regionu.
Poslanci podpořili návrh usnesení №2396 o stanovení dočasně okupovaných území. Pro rozhodnutí na zasedání parlamentu 17. března hlasovalo 280 poslanců.
Nejvyšší rady předseda Volodymyr Groisman poznamenal, že tímto usnesením byly uznány za dočasně okupovaná samostatná území doněckého a luganského regionu, které v souladu se zákonem o zvláštním způsobu místní samosprávy v některých regionech Doněcké a Luganské oblasti zavádí zvláštní způsob samosprávy až do odstranění všech nezákonných ozbrojených formací a jejich vojenské techniky a žoldáků a získání plné kontroly nad státní hranicí Ukrajiny.

http://korrespondent.net/ukraine/3492076-rada-razreshyla-myrotvortsam-oon-provesty-spetsoperatsyui-v-ukrayne

Rada povolila mírovým silám OSN provádět speciální operace na Ukrajině
Z Korrespondent.net dnes 18:54

Díky Erneste!

Část MP – převážně  z ukrajinských zdrojů:

Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě

Radikálové na Donbasu uvádějí do chodu tanky a dělostřelectvo: Mapa ATO.
17.března 2015, 13:41
http://obozrevatel.com/crime/41796-opublikovana-novaya-karta-zonyi-ato.htm

Ruskem podporovaní teroristé za uplynulý den čtyřikrát ostřelovali pozice ukrajinských vojáků z dělostřelectva. Takže provedli čtyři tankové útoky.

To 17. března řekl na briefingu mluvčí ATO, plukovník Andrej Lysenko.

Podle něj, místy největšího napětí zůstávají obce Širokino u Mariupolu, oblast doněckého letiště a obec Sokolniki poblíž Bachmutské silnice.

Lysenko „live“ zde :

https://www.youtube.com/watch?v=XiuhvjtT8sc

Plukovník zdůraznil, že radikálové nadále porušují příměří a provádějí provokace proti silám ATO s použitím ručních palných zbraní, minometů a granátometů.

„Zároveň dnes po půlnoci do osmi ráno, k žádnému nepřátelskému ostřelování ukrajinských pozic nedošlo“ – řekl Lysenko.

„Dochází k aktivaci průzkumu ilegálních ozbrojených skupin po celé demarkační linii za účelem zjištění pozic ukrajinských ozbrojených sil a slabých míst v obraně,“ – řekl Lysenko.

Podle něj, 16. března zaznamenali ukrajinští vojáci v oblasti ATO  20 případů let bezpilotních letounů, z nichž 17 bylo v blízkosti Mariupolu, a tři – v blízkosti obce Stanice Luhanská.

Jak uvádí „Pozorovatel“, v noci z 15. na 16. března byla situace na demarkační linii v Donbasu napjatá a ozbrojenci 12 x vedli palbu po pozicích ATO.

Zveřejněn seznam obcí Donbasu se „zvláštní statusem“.
17.března 2015, 13:51
http://obozrevatel.com/politics/38156-opublikovan-spisok-naselennyih-punktov-donbassa-s-osobyim-statusom.htm

Nejvyšší rada Ukrajiny zveřejnila seznam obcí Doněcké a Luhanské oblasti, na které navrhuje rozšířit zvláštní řád místní správy.

Seznam míst a osad byl vydán jako příloha k návrhu usnesení „k určení jednotlivých krajů, měst, obcí a vesnic Doněcké a Luhanské oblasti,které tvoří zvláštní opatření pro místní samosprávy“ N2374 k 14.3.2015.

Kromě sídel, v seznamu z 85-ti jmenovaných jsou uvedené železniční stanice, křižovatky a jeden důl s geografickými souřadnicemi.

* Seznam je na výše uvedeném odkazu, kde si můžete prohlédnout tabulky v originální ukrajinské verzi – kde je vždy název obce, název železniční stanice – stanic či křižovatek a jejich souřadníce, plus poznámka.

** Není možné sem dát všech 85 míst seznam je moc dlouhý, v seznamu jsou všechna známá místa Donbasu, včetně těch momentálně horkých – Stanice Luhanská, Písky,
Širokino, Štěstí, Opitnoe, Dzeržinsk, Trehižbenka, Kominterno, Sachanka, Granitnoe ..atd.

Pokračuje „Pozorovatel“ :
  
Ve vysvětlivkách k návrhu usnesení se uvádí, že generálním štábem VSU definováná linie umístění, je vypracovaná dle Minského memoranda ze dne 19. září. Takový řád místní samosprávy bude zaveden dočasné po období tří let ode dne nabytí účinnosti tohoto dokumentu.

*** Dále se v článku píše že Zacharčenko chtěl aby sním návrh konzultovali.A prý že když nebudou pod návrhem jeho a Plotnického podpisy, budou toto považovat za neplatné a za porušení Minskýh dohod.

Vůdci „DNR“ a „LNR“ vyjádřil svou nespokojenost se zákonem o zvláštní postavení Donbasu. Podle nich, jakýkoliv nesouhlas (nekoordinace) s nimi, jej udělá neplatným a ohrozí mírový proces v regionu.

A jeden „bonbónek“ z Ukropova na závěr..

Generální prokuratura ztratila zlatý bochník Janukovyče.
17.března 2015, 12:29
http://finance.obozrevatel.com/business-and-finance/27806-genrokuratura-poteryala-zolotoj-baton-yanukovicha.htm

V generální prokurátůře Ukrajiny nevědí, kam se poděl zlatým bochník azabavené cennosti z Mežigorja.

* zde je ten „bochník“ zlata na obrázku :

https://i0.wp.com/i.obozrevatel.ua/2/1698785/330x220_736283.jpg

http://i.obozrevatel.ua/2/1698785/330x220_736283.jpg

nebo zde je tento poklad vidět lépe i se zlatými „záchody?“

https://i2.wp.com/i.obozrevatel.ua/8/1591888/449978.jpg

http://i.obozrevatel.ua/8/1591888/449978.jpg
 
To uvedl tajemník parlamentního výboru pro potírání a prevenci korupce, poslanec frakce „Bloku Petra Porošenka“ Dmitry Dobrodomov – přináší Gazeta.ua.
 
Jak uvedl Dmitrij Dobrodomov, obrátil se dopisem na vyšetřovatele GPU.

„Dnes jsem dostal odpověď, ukazuje se, že místo slavného zlatého bochníku je neznámé. Ve skutečnosti byl ukraden. A je otázkou, kým..? Mám seznam věcí, které, jak se později ukázalo, ani nebyly zabaveny. Byly pouze ukázány v televizi.
 
Jak uvádí „Pozorovatel“, zlatý bochník ve skutečné velikosti a jiné předměty ze zlata byly objeveny v „Mežigorje“ 23. února bezprostředně po útěku Janukovyče.

** pozn. viděl jsem letět UFO směr USA – na netu 🙂

Přídavek z Cassadu :

* Vzhledem k tomu že je obec Širokino v současné době příměří jedním z nejrušnějších míst Donbasu. Přídám dnes článek o bojové situaci v této obci, jak jí popisuje analytik Boris Rožin na svém Cassadu.

Situace pod Širokinem.
16. března 18:30
http://colonelcassad.livejournal.com/2093097.html

1. Tak jak tam začaly boje v únoru, tak se dosud nezastavily. Sám velitel praporu tamní obrany dorazil do Ruska na několik dní, léčit se po střelné ráně do nohy utrpěné během
lednového útoku VSN. Brzy půjde zpět, tak jak jeho  úkoly v Širokinu nikdo neodstranil.
Stále bojuje již od Slavjanska, přechodně byl u „Batmana“ (o kterém mluví velmi dobře),
jako o skutečnýém frontovém veliteli. Nyní běhá o berlích, ale v nejbližších dnech
bude velet svým mužům pod Širokinem.

http://ic.pics.livejournal.com/colonelcassad/19281164/550407/550407_1000.jpg

2. Samotné Širokino částečně kontrolují naši, částečně chunta (připomíná to situaci s Nikišinem). Na druhé straně fronty stál „Azov“, nyní po rotaci tam byla zaznamenána přítomnost „Dněpr-1“. VSU je podporují zejména dělostřelectvem a tanky. Veliteli je podřízena kromě pěchoty tanková rota, která poskytuje palebnou podporu. Celkem ze strany nepřítele v oblasti Širokina a okolních vesnicích pracuje skupina až 2000 lidí a kolem 50 kusů tanků a samohybných děl. Pravidelně provádějí rotaci.

3. Základem obrany jsou pozice na výšině (kopci) v blízkosti Širokina, kde nepřítel vytvořil zázemí pro dlouhodobou obranu. Samotná obrana nepříteleje postavena na systému rotných opevněných bodu, které tvoří tři linie obrany ve směru na Mariupol až do Berdjansku. Nepřítel se připravuje na obranu i výstavbu betonových opevnění, vytváří minová pole, zlepšuje palebné postavení. Široce jsou používány bezpilotní letouny, většinou zahraniční. V oblasti operací praporu často pracují bezpilotní letouny, někdy až 4-5 kusů. Jeden se nedávno podařilo sestřelit. Na naší straně, také vypouštějí, ale menší (BPL jako vždy není dostatek).

4. V souvislosti s příměřím, naši těžké dělostřelectvo odvedli do týlu, na druhé straně odvod není, v posledních dnech nepřítel silně pracoval po našich pozicích v Širokinu. Naši přirozeně reagují dělostřelectvem podle dohody, v případě, že je nepřítel již příliš drzý. V případě závažnějších událostí vrátit to co odvedli (těžká děla, pozn,překl.) nebude příliš težké.

5. V praporu bojují především místní, ale jsou tam dobrovolníci z Ruska, kteří tu bojují už od léta. Přichází i doplnění, tak jak v zimě byly u praporu dost vážné ztráty mrtvých a raněných. Do příměří to dobře nandali „Azovu“, často viděné zprávy v médiích o nových mrtvých karatelých z „Azova“, to je jejich práce. Pěchota nepřítele je hodnocena jako průměrné kvality, hlavní problémy dělá nepřátelské dělostřelectvo.

6. V části fronty je stále akutní nedostatek uniforem a výstroje. V praporu bojujícím pod Širokinem chybí 200-250 sad uniforem a bot, je velmi málé zásobování, drtivá většina spec. vybavení (noční vidění, termokamery, kolimátory, cílové označovače) jsou trofejní. Totéž platí pro neprůstřelné vesty a dobré helmy. VSU je i nadále  jedním z hlavních dodavatelů vybavení a techniky pro armádu Novorossie. Někteří bojovníci byli kvůli nedostatku zásobování nuceni bojovat částečně v civilu a koupit si obuv ze svého. Kvůli nedostatku v zásobování, někteří nosí patrony v kapsách. Jak říkají, vybavení  v podstatě do Novorossie přichází, ale kvůli problémům s logistikou a organizací zásobování,
dochází přímo na frontu zdaleka ne všechno nebo se zpožděním.

7. Co se týče morálky, lidé jsou velmi ochotní pokračovat v boji a přesvědčeni, že chunta při obnovení aktivního nepřátelství, bude nevyhnutelně poražena. „Příměří“ považují za fikci, která poskytuje pouze krátkodobou úlevu. Pořádek v přední linii se přísně dodržuje, ale spravedlivě.

8. Širokino je velmi silně zničeno, místní obyvatelé jsou téměř pryč. Ale trochu dále od přední(od fronty), mnoho lidí stále žije stejně jako před válkou. Válka a útoky se staly pro lidi rutinou, na kterou si už zvykli. Obyvatelé jsou samozřejmě velmi unavení z toho, co se děje, ale za hlavního viníka, který vládne terorem považují chuntu a za své obránce opolčence. Pokud jde o Rusko, je tam nějaká frustrace nad tím, že podpora nebyla, taková jak se očekávalo na jaře roku 2014, ale obecně je pochopení, že bez pomoci Ruska, by už DNR neexistovala.

9. OBSE jezdí po oblasti bojů, ale když chunta vede palbu, filmování se nekoná, jsou schovaní. Zato si vybrají dobu, kdy VSN odpovídá na palbu nepřítele palbou. Žádnou objektivitou to u nich nevoní.

10. Obecně lze říci, že v Širokinu probíhá druh poziční války střední intenzity, přičemž obě strany očekávají, že se boje mohou v dohledné budoucnosti aktivovat.Po komunikaci s velitelem praporu, jsem se dozvěděl, že dne 15. března chunta přemalovala několik tanků symbolikou DNR,  pak zaútočila
http://rusvesna.su/news/1426486183

na naše pozice v Širokinu. Obecně platí, že válka pokračuje a můj společník se za několik dní vráti na místo, aby velel lidem a řešil bojové mise.

Díky MP!

Mirečkova  část – denní zprávy OBSE:

Stručný překlad a přehled hlavních informací Speciální Monitorovací Mise OBSE na Ukrajině  dle informací obdržených do 16. Března 2015 18:00

(Odkaz na původní článek – http://www.osce.org/ukraine-smm/145331)

Mezi 9:17 a 9:57 slyšela SMM ze své pozice v centru Doněcka alespoň 16 minometných střel (82mm a 122mm). SMM určila, že dopadly v oblasti Doněckého letiště (pod kontrolou DLR)

Když se SMM nacházela v oblasti Doněckého letiště, slyšela více než 100 explozí (odpaly střel tak jejich dopady) tři až pět kilometrů severně a západně od pozice SMM. Střelba zahrnovala těžké minomety, palbu z tanků, dělostřelectvo, kanony na obrněných pěchotních vozidlech a ruční a lehké zbraně.

Mireček: už tam toho mají asi obě strany dost a rozhodli se na sebe vlítnout, příměří nepříměří. Jenom těžko říct kdo byl v tomto případě útočník a kdo obránce

Při sledování situace u Širokyne zaznamenala SMM od 6:50 do 9:50 sporadickou střelbu ručních zbraní a kulometů a také 17 střel z minometů. U většiny z nich bylo odhadnuto, že pocházeli z Ukrajinou kontrolovaného území. V 11:07 SMM zaslechla kulometnou palbu zhruba kilometr vzdálenou (nacházeli se v Sopyne a Lebedynske, tedy rozhodně víc než kilometr od Širokyne.

V Horlivce (pod kontrolou DLR) SMM zpozorovala tři stacionární tanky (jeden T-64, jeden T-72 a jeden nemohli identifikovat) mířící na západ na dálnici H21. Nacházeli se mezi Kharsyzk a Makiivka (obě obce pod kontrolou DLR)

Starosta Mariupole má strach z teroristických útoků okolo 19. března, kdy uplyne rok od anexe Krymu Ruskou Federací.

Velitelství Joint Centre for Control and Co-ordination (JCCC) zaznamenalo 71 porušení příměří za posledních 24 hodin (do 8:00 ráno 16. Března). Žádné z těchto porušení nebylo způsobeno raketovým ani standardním dělostřelectvem. Více než polovina z nich se udála v oblasti Doněckého letiště.

SMM potkalo velitele vojska v Perevalsku, který SMM sdělil že „velitel“ Kozitsyn má velení nad kozáckými ozbrojenými skupinami v Antracitu, Slovianoserbsku a částí oblasti Krasnodonu. Podle něj jsou kozácké jednotky začleněny do LLR struktur ale jako samostatné jednotky.

Policie ve Lvově informovala SMM o třech falešných telefonních hovorech upozorňující na umístění bomby u „Monumentu cti v boji Sovětské armády“ (na jedné z hlavních ulic města), další na letišti a poslední v supermarketu v centru města. Dle policie byl zatčen jeden podezřelý.

Bránění svobody pohybu SMM v daném období:

  • Na cestě z Novotroitské byla SMM zastavena na prvním DLR checkpointu a po členech SMM byla požadována „OSCE Red Books“ (Snažil jsem se dohledat co to je a jedná se prakticky o dokument, který identifikuje členy OSCE, takže tohle mi nepřijde ani trochu jako omezení svobody pohybu ale normální kontrola)
  • SMM nebyl povolen vstup do Hranitne kde na Ukrajinském checkpointu bylo SMM řečeno, že z bezpečnostních důvodů nemohou pokračovat dál.
  • Na Ukrajinském checkpointu v Novoaidaru byla požadována informace o národnosti všech členů hlídky SMM a tato informace byla zapsána personálem na checkpointu.
  • SMM byla zastavena členy LLR po průjezdu Oguluchanskem a požádali SMM aby požadovala povolení pro monitorování oblasti od LLR struktur v Luhansku. SMM pak bylo eskortováno směrem na Luhansk skrze vesnici Oguluchansk a následně byli necháni, aby pokračovali bez eskorty
  • Na checkpointu při vjezdu do Krasnyi Luch (pod kontrolou LLR) musela SMM čekat jednu hodinu než jim byl povolen vjezd do města s eskortou Kozáckého velitele a „šéfa rozvědky“

D9ky za dnešní report Mirečku!

Mapy:

Ukrajinská:

Боевики на Донбассе пускают в ход танки и артиллерию: карта АТО - фото 1

Opolčenská:

https://i2.wp.com/ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/99994/99994_original.jpg

Interaktivní komentovaná:

nenašel jsem.

Vlkova  část.

Dnes se vám musím omluvit – nic svého speciálního nepřidám. Jen využiji značný příděl toho, co mi přišlo od kosířů v poště.

Včera  jsem vám slíbil, že  se dnes vrátíme  a to podstatně k sestřelu MH17. Ten, jak víte má na Kose pod palcem PB. Tady je jeho mail, který jsem sice  měl už včera, ale zdálo se mi ho vhodné dát až dnes, aby  náhodou nezapadl někde stranou zájmu:

Konečně mám čas poslat ještě nějakou informaci. Tady je článek od Roberta Parryho, amerického novináře známého informováním o aféře Iran-contra, nositele ceny Georgea Polka:

V češtině je výtah zde:
V anglicky psaném článku mi zaujala následující pasáž:
In January, when I re-contacted the source who had been briefed by the U.S. analysts, the source said their thinking had not changed, except that they believed the missile may have been less sophisticated than a Buk, possibly an SA-6, and that the attack may have also involved a Ukrainian jetfighter firing on MH-17.
 
V lednu, kdy jsem znovu kontaktoval zdroj, který byl informován americkým analytikem, a tento zdroj řekl, že jejich názor se nezměnil, kromě toho, že věří, že raketa by měla být méně sofistikovaná než BUK, pravděpodobně SA-6 a že útoku se možná také účastnila ukrajinská stíhačka střílející na MH-17.
 
Pro kompletnost uvedu původní názor analytiků: Then, in early August, I was told that some U.S. intelligence analysts had begun shifting away from the original scenario blaming the rebels and Russia to one focused more on the possibility that extremist elements of the Ukrainian government were responsible, funded by one of Ukraine’s rabidly anti-Russian oligarchs. [See Consortiumnews.com’s “Flight 17 Shoot-down Scenario Shifts”and “Was Putin Targeted for Mid-air Assassination?”] 
Potom, začátkem srpna, mi bylo řečeno, že američtí zpravodajští analytici se začali posouvat od původního scénáře obviňujícího rebely a Rusko ke scénáři zaměřenému na možnost, že jsou odpovědné extrémistické části ukrajinské vlády, které jsou sponzorované jedním ukrajinským, přísně protiruským oligarchou .
 
A teď k tomu podstatnému, co chci napsat. Zmíněn je systém SA-6 Gainful alias KUB. S tímhle kompletem se používal radar P-15 spojovaný také s SA-3. Radar P-15 byl nahrazen modernějším radarem P-19 užívaným vedle KUBu také se systémem S-125 Neva alias SA-3 Goa. 
A jaký systém, který automaticky detekoval AWACS v den sestřelu MH-17, byl zmíněn v interpelaci Die Linke? SA-3. Zapadá to do sebe.
Připomenme, že  Robert Parry  už  tři dny po sestřelu , s odvoláním na zsvé zdroje  v CIA /a evidentně tam nějaké rozhodně mít bude/ veřejně tvrdil, že CIA …..  prý  disponuje naprosto přesnou detailní  fotografickou dokumentaci. Jen prý  ted zkoumá,  jestli náhodou  neexistuje  varianta,  že  jde , do ukrajinských uniforem převlečené povstalce. 
Jak jste  si mohli na Kose  přečíst už 22.7.2015 v tomto článku:

Částečná polemika s Karlem Dolejším z Britských listů- díl I.

Takže Robert Parry se drží své původní linky beze zbytku a jeho zdroje také!

A PB má plnou pravdu,  když upozornuje, že nejnovější úvahy ohledně toho, že  pokud  MH17 sestřelila raketa  země vzduch, pak nešlo o systém BUK , ale  starší a jednodušší KUB!  Který , jak PB doložil, je opatřen radarem, spojovaným se stařičkým sovětským protiletadlovým komplexem SA-3!

Což je mimořádně  důležitý údaj! Protože jaké signály , že zjistily letouny AWACS nad místem sestřelu v den tragedie  MH 17?

Budu  citovat  z oficiální odpovědi německé vlády  na  interpelaci poslanců Die Linke v Bundestagu:

14.Jaké poznatky  je možno vyvodit ze záznamu radarových signálů,  které pořídily  AWACSy zejména ve  vztahu k  aktivitám raketových protiletadlových systémů země  vzduch nebo  raket  vzduch- vzduch v  akčním radiusu, který  by  dosahoval k letu MH 17 a mohl by  způsobit  sestřel a  jaké další  signály  AWACSy  zaznamenaly?

AWACSy zaznamenaly  v okruhu svého dosahu signály  JEDNOHO RAKETOVÉHO SYSTÉMU a  ještě  jeden  NEIDENTIFIKOVANÝ radarový  signál. Zaznamenaný  signál raketového systému byl automaticky  AWACSem klasifikován  jako „Surface to Air -Misile“ SA 3 , v regionu  rutinně  zaznamenávaný  signál!

Tuto interpelaci a závěry  z ní vyplývající Kosa přinesla  jako první v  českém mediálním prostoru  už 22.09.214  v článku:

Jediné dvě jistoty ohledně trgedie Boeingu MH 17 aneb jak bych si představoval interpelaci českých poslanců

Robert Parry  a jeho zdroje v CIA  jen tehdejší analýzu Kosy  do detailu podpořili!

Moc  zajímavý screenshot mi přišel od kosíře frmirek.Komentář  si ušetřím:

rakono „hlasování o americkém konvoji na  Parlamentních listech jaksi  vzbuzuje  zvědavost nejen vlka nebo JK. Al etřeba  i dalšího z kosířů -EM.

Který detailně  sledoval a zaznamenával přírůstky  hlasů v určitém časovém úseku. Tady je  jeho výsledná tabulka:

hlas

 hlas1

 Omlouvám se, ale technicky jsme to musel rozdělit na dva screenshoty. Nicméně vypovídací hodnota  je zřejmá. Strážci jediné svaté pravdy  se tedy  tumlují! To se musí nechat!  A jejich hlasovací roboti také. Jen by mne zajímalo, kdo tuhle   trapně hloupou manipulaci provádí?  A k tomu přijde  podotázečka – jak to, že  to Parlamentním listům nevadí a bud nepodniknou nějaké protiopatření nebo prostě  takhle flagrantně  cinklou anketu neodstraní?

No ale  být tím, kdo tyhle  hochy , co preparují různé ankety   vtakovémhle stylu, tak dám padáka nejdřív jim a pak sobě. Protože  kosíř Johny Smith mi poslal následující screenshot na  stejnou anketu , ohledně amerického konvoje na stránkách TV Nova  a tam… tam ještě pořád vítězí ruská propaganda!

ank13Takováhle ostuda!  A zrovna na webu  americké mediální skupiny CME!!!

Když už jsme  u různých variant vyjádření  vůle  obyvatelstva této země, podívejme se na příspěvek od  , dnes už stabilního dodavatele zajímavostí – JM. Ten mi poslal srovnání dvou petic. Ale  dám jeho příspěvek nezkrácený, tam je  všechno!

Petice č. 1 aneb

Naši čeští majdanisté oslavují:

za  6 měsíců nasbírali 11 071 podpisů
 

„Z Facebooku Prague Maidan: 

Povedlo se!
Když jsme s tím v září 2014 začínali spousta lidí nám říkala, že nemáme šanci. Ale uběhlo několik měsíců a Pražský Majdan společně s dalšími iniciativami jako Prezidente odejděte nazbíral 11 070 podpisů proti Zemanovi. Sbíralo se na podzim, v zime i na jaře. Na slunci , ve větru a dešti. V zimě i za tmy.
Nejvíc práce odvedly statečné a trpělivé majdanistky, které neunávně poskytovaly servis zájemcům o podpis pod touto peticí. …“

 Petice  č. 2.

Naši majdanisté  vítají cizí tanky:

http://www.petice24.com/stats.php?id=111577

pet

Petice  č. 3

Občané proti přítomnosti americké armády

získali 11 738 hlasů za 13 dní.
pet1

 Opět- nebudu marnit váš  čas  žádným komentářem. JM to dal dokonale!

V den okupace Druhé republiky  Wehrmachtem  už ne 99, ale  130 českých a slovenských novodobých Pragováků napsalo svůj dopis , o kterém Kosa  referovala.  A  samozřejmě  ho neopomenula připomenout mainstreamová media.

Která ovšem kolem sebe  15. březen 1939 nechala proplout naprosto bez nejmenšího povšimnutí…  Což tedy vadilo nejen vlkovi, ale i kosíři JK.  Takže  se dotázal vedení ČT mailem, jestli náhodou takhle  něco nepropásl:

*Od:* j.k@seznam.cz
*Přijato:* 16.3.2015 19:34
*Komu:* Divácké centrum ČT
*Předmět:* Dotaz z formuláře – dotaz – 16.03.2015 19:34

od: J K

Dobrý den. Protože jsem v minulých dnech nemohl sledovat vysílání ČT,
prosím vás tímto o odkaz na vaše pořady, týkající se výročí okupace ČR
německými vojsky 15. 3. 1939. Uvítám nejen odkaz na filmová zpracování,
ale především na publicistické pořady k tomuto tématu.
Za brzkou odpověď děkuje plátce koncesionářského poplatku J K

pozn: Kosa zná plné jméno

 A ČT mu odpověděla  takto:

Received: from ns1.czech-tv.cz (ns1.czech-tv.cz [90.183.76.10]) by
email-smtpd-v1.go.seznam.cz (Seznam SMTPD 1.2.99) with SMTP; Tue, 17 Mar
2015 08:43:37 +0100 (CET)
MIME-Version: 1.0
From: Divácké centrum ČT <info@ceskatelevize.cz>
To: j.kriska@seznam.cz <j.k@seznam.cz>
Date: 17 Mar 2015 08:43:36 +0100
Subject: RE: Dotaz z formuláře – dotaz – 16.03.2015 19:34 CTDC:00130008501
Content-Type: text/html; charset=utf-8
Content-Transfer-Encoding: base64

Vážený pane K,

děkujeme za Váš ohlas i zájem o vysílání České televize.

Včera vysílaný první díl dokumentu „Hitler a Mussolini“ v historických
souvislostech připomínal i březnovou okupaci Československa. V ranním
vysílání Studia 6 v sobotu 14.března jsme se této smutné
vzpomínce podrobněji věnovali
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10441287766-studio-6-vikend/215411010120314/

a pak i v dalších relacích, například zde
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1178166846-zpravy/215411015000314/
nebo
zde
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10253214196-zpravy-v-16/215411016000314/

K dispozici je Vám samozřejmě i náš archiv. Třeba zde
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10150778447-historie-cs/208452801400011

Věříme, že České televizi i nadále zachováte přízeň.

S přátelským pozdravem

Ladislav Richtrmoc
ČESKÁ TELEVIZE
Divácké centrum
Kavčí hory
140 70 Praha 4
Tel.: 261 136 113
Fax.: 261 014 101
e-mail:info@ceskatelevize.cz <mailto:info@ceskatelevize.cz>
http://www.ceskatelevize.cz

 Takže jsem si ty tzv.  pořady k výročí okupace rozkliknul.

První odkaz je na ranní studio 6. Pořad  vysílaný tuším od  6-ti hodin ráno do deváté.

Kdybyste si mysleli, že 15.3. tak omyl vážení!

Ne jde o ranní studio ze  14.3. A co že tam najdete? Opravdu jde o pel mel!

Těžký pel mel.  A jediné, co má co dělat s událostmi v roc e 39 je krátký příspěvek z Bratislavy o tom, že slovenští radikálové se chystají oslavit vyhlášení Slovenského štátu…

Další dva následující  linky vedou ke zprávám v 15, 00 hod a  16,00 hod téhož dne  tedy 14.3. A platí , že jediné, čim je v nich připomenut rok 39 je akce slovenských nacionalistův Bratislavě , spojená s vyhlášení Slovenského štátu!

Takže jedinou relací k tématu – protože  ohledně pořadu  Hitler -Mussolini si pan Richtrmoc dělá z JK vysloveně  srandu, když  ho řadí k 15. březnu 1939, byl link poslední – Historie.cz. Ta měla opravdu příslušný obsah. Nicméně  – byla odvysílána – hádejte  kdy? 

13.března!

Takže  takhle se  naše/vaše  ČT vypořádala  s nejhrůznějším dnem českých dějin. Jsem ovšem rád, že  nás  informovala o těch novodobých 130 Pragovácích a jejich dopisu.

No ozval se i Navajamm a zde je jeho mail:

tak predsa sa objavujú ďalšie náznaky o hroziacom nukleárnom konflikte. Veľmi nerád pripájam:
Rusi skutočne potvrdili previerku všetkých svojich bojových systémov a dislokujú na Krym bombardéry s ďalekým doletom.
Nemôže to byť nič iné ako krok na odstrašenie.
Paul C. Roberts varuje, že americká propaganda pracuje v podobnom duchu ako pred útokom na Afganistan a Irak:
V tejto správe:
sa nehovorí nič nové, len o tom, že Rusko bolo pripravené na nukleárnu vojnu počas krízy na Kryme. Pre angličtinárov odporúčam priložené video. Redaktor zhŕňa posledné správy a komentuje ich ako „above TOP“, t.j. sranda už skončila a situáciu treba veľmi naliehavo deeskalovať. Odkazuje tam viackrát práve na výzvu gen. Scalesa zabíjať Rusov.
A na závěr kosířského přehledu jsem si nechal absolutní lahůdku- mail od paní MN:
Hovorca US ministerstva obrany Jen Psaki a Pentagon tlačový hovorca Adm.John Kirby boli konfrontovaní vo veci prístupu NATO k Ruskej federácii. „Vy sa približujete stále bližšie k Rusku a obviňujete Rusko za to, že je blízko NATO“ https://www.youtube.com/watch?v=RY2Hmyc2vLk
To video je  sice  z Rossia Today, ale pozor, jde o záznam oficiální tiskové konference  ve Washingtonu!  Kde na dotazy  novináře  odpovídal vysoký důstojník Pentagonu!
Video je vedeno v angličtině, ale se slovenskými titulky. Za sebe  říkám, že takovéhle kino už zase dlouho neuvidíte!!!
A já svůj dnešní přehled uzavřu Erikem Bestem. Věřím, že se nebude zlobit, když  pro Kosu převezmu celý sloupek z jeho Final Word:

Friday Edition: Němcov a informační válka

06. 03. 2015 – EB
 

Existuje jeden poměrně hrozivý ruský vtip o dvou ruských vojácích stojících nad troskami Washingtonu. “No jo, Ivane,” povídá jeden druhému, “ale informační válku jsme prohráli, viď?”

My na Západě máme sklon vnímat informační válku převážně jako jednostrannou, jako součást širší hybridní války, kterou vede Vladimir Putin. Západ však rovněž aktivně využívá propagandu k oslabení a znevažování nepřítele.

Pravděpodobně nejefektivnějším propagandistickým nástrojem Západu jsou prohlášení představitelů NATO o tom, že Rusko chce napadnout země Aliance. Tím se ospravedlňuje zbrojení a vojenské jednotky v zemích hraničících s Ruskem a debata se posouvá od doložených expanzivních tendencí Západu k nejistým expanzivním cílům Ruska.

Výroky o tom, že ruská ekonomika je kvůli sankcím a poklesu cen ropy “v troskách”, jsou rovněž účinné. Zasazují nepříteli úder a propůjčují nám na Západě falešný pocit bezpečí, že naše ekonomiky jsou v dobré kondici.

Dalším důležitým propagandistickým argumentem, který Západ v posledních měsících používá, je tvrzení, že lidé blízcí Putinovi by proti němu mohli povstat a sesadit ho. Oligarchové z jeho okolí kvůli sankcím přicházejí o příliš mnoho peněz, zní tento argument, a možná to budou chtít zarazit.

Kde byl však tento argument po vraždě Borise Němcova? Pokud by se oligarchové okolo Putina chtěli prezidenta zbavit, zabití někoho jako Němcov by v tomto směru představovalo velmi efektivní prostředek. Zmiňuje se to však nyní jen zřídka, protože to není v souladu se západní story.

Putinovo Rusko je ošklivé místo, o tom není pochyb. Ale jak nedávno řekl Hynek Kmoníček, na diplomatickém poli začneme prohrávat, když podlehneme vlastní propagandě. A tehdy začne skutečná válka.

Dál už upozorním je na krátký ,ale velmi zajímavý článek na Parlamentních listech:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Budeme-muset-Rusko-totalne-znicit-jinak-se-nevzda-zaznelo-z-USA-366610

No a nakonec  malý vtípek z bratislavské Pravdy:

Gašparec, 17.3.2015

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.