Ukrajinská svodka ze dne 20.03.2015-doplněno o MP


https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali   MP, Mireček a vlk s přispěním dalších

Dneska musím začít  sdělením, že  nebude Ernestova  část . A to pro příští tři dny, kdy má nějaké svoje pojíždky. Takže budeme  bez ruské a opolčenské části.

Část MP – převážně z ukrajinských zdrojů:

Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě

Situace na Donbasu se vyhrocuje na všech líníích fronty: mapa ATO.
20.března 2015, 13:56
http://obozrevatel.com/crime/18520-situatsiya-na-donbasse-nakalilas-po-vsej-linii-fronta-karta-ato.htm

Situace v zóně protiteroristické operace ve východní Ukrajině se v posledních dnech stupňuje.

To 20. května, na briefingu řekl mluvčí ATO plukovník Andrej Lysenko.

Podle něj, napětí a ozbrojené provokace ze strany ozbrojenců přetrvávají po celé demarkační línii. Zejména včera byliypozice sily ATO čtyřikrát ostřelovány z tanků
a poblíž obce Sokolniki, které je poblíž Bachmutské silnice, ukrajinské jednotky poprvé za měsíc padly pod palbu RSZO „Grad“.

* Pro případné zájemce, Lysenko „live“- zde:

https://www.youtube.com/watch?v=1AjCzFionzo

Lysenko také řekl, že 20. března, po 00:00 ozbrojenci pětkrát porušil příměří na místech po celé demarkační linii.

„Přes přechodně nekontrolované příhraniční oblasti Ukrajiny pokračovaly dodávky velkého počtu ruských zbraní a vojenského materiálu pro bojovníky,“ – řekl Lysenko.

„Včera došlo ke střetu ukrajinské armády s ozbrojenci ve Stanici Luhanské – naše pozice byly ostřelováný z minometů a protiletadlových zbraní. Podle hlavy Luhanské oblasti Gennadije Moskala, byl v důsledku bojů most přes řeku Severský Doněc v Stanici Luhanské zcela zničen. – Pěší a automobilová doprava není možná,“ – řekl plukovník Lysenko.

Řekl, že za poslední den úmrtí mezi ukrajinskými vojáky v oblasti ATO nebyla, tři byli zraněni.

Lysenko řekl, že nehledě na to, ukrajinská armáda příkladně dodržuje ustanovení Minských dohod o stažení těžkých zbraní. Mezinárodní pozorovatelé z monitorovací mise OBSE navštívili shromaždiště zbraní a potvrdili, že je těžká technika z ukrajinské strany odvedena.

„Ve stejné době, rebelové neposkytly žádné informace o místech skladování zbraní,
což opět dokazuje: že ruští žoldáci nemají zájem o mírové urovnání konfliktu a
znovu porušují uzavřené dohody“, – řekl Lysenko.

Vlkův vstup:

U Mirečka  se můžete přesvědčit, co pozorovatelé opravdu řekli – totiž, že navštívili tři shromaždiště  ukrtechniky  a že tam našli totéž , co minule, tedy stejnou těžkou výzbroj. Nikoli, že  Ukři odvedli veškerou těžkou techniku, tak jak jim ukládá Minsk II. Podobně je to s jeho tvrzením ohledně  shromaždišt techniky  domobrany. Inspektoři OBSE navštívili celkem 8 míst – viz opět Mireček! Prostě – Lysenko, jako vždycky – lže.

Pokračuje MP:

* Vzhledem k tomu že Ukropové žádné bojové dění neinzerují a o svých akcích jako
tradičně mlčí, přídám dnes vyjádření hned několika expertů k souvislostem kolem
Ukrajínské války.

Putin se připravuje na novou rozsáhlou vojenskou operaci – Turčinov.
20.03.2015 | 16:42
http://www.unian.net/politics/1058029-putin-gotovitsya-k-novoy-masshtabnoy-voennoy-operatsii-turchinov.html

Ruský prezident Vladimir Putin se připravuje na novou rozsáhlou vojenskou operaci, proto by Ukrajina měla být připravena se bránit.

Jak píše korespondent UNIANu, prohlásil to tajemník Rady národní bezpečnosti Ukrajiny Oleksandr Turčynov na slavnostním ceremoniálu vojáků a důstojníků dobrovolníckého praporu Kulčického u příležitosti výročí praporu.

„Rozsah palby (na východě Ukrajiny) je podstatně menší, ale on se nezastaví. A víme, že se nepřítel nezastaví, nepřítel se připravuje na novou agresi. A v těchto dnech poprvé od dohody v Minsku, na druhé straně již začaly používat SZO (systémy salvové palby). Chápeme, že čas je omezený, že se Putin připravuje na novou rozsáhlou vojenskou operaci. A to je důvod, proč je naším úkolem neztratit ani den ani hodinu a posílit naši armádu, Národní gardu, vybudovat silnou obrannou linii, „- řekl Turčinov.

Putinův bývalý poradce řekl, kdy mohou síly ATO čekat útoky z moře.
20.března 2015, 10:37
http://obozrevatel.com/politics/07861-byivshij-sovetnik-putina-rasskazal-kogda-silam-ato-nado-zhdat-ataki-s-morya.htm

Ruský ekonom a bývalý poradce prezidenta Vladimira Putina, Andrej Illarionov se domnívá, že v oblasti ATO v Donbasu je příznivá situace pro rozsáhlou ofenzívu ruskou armádou a ozbrojenci.

To napsal expert ve svém LiveJournaul:

* Zde je jeho stránka na Livejournal :
http://aillarionov.livejournal.com/805676.html

„Včera, americká rozvědka prohlásila, že není žádný důkaz o přípravě útoku na Mariupol:

Rozvědka USA nepozoruje známky přípravy opolčení Donbasu na možný útok na Mariupol, stejně jako akce v Rusku, které by mohly být zaměřené na jeho podporu. Tento fakt byl potvrzen v úterý velitelem americké armády v Evropě gen.por. Benem Hodgesem.
Stejně jako v minulých 13-ti měsících americké tajné služby pravidelně vyhlašují přesný opak toho, co se pak děje ve skutečnosti (předpovědi o absenci příznaků přípravy zabrání Krymu 26.února 2014, garantovaný útok ruských sil „do 48 hodin“ na konci dubna 2014, o nemožnosti rozsáhlé ofenzívy ruských vojsk v srpnu 2014, o hrozícím útoku na Mariupol na konci února 2015), lze předpokládat, že tentokrát útok na Mariupol jako vždy nastane.

Kromě toho, že teroristé v poslední době neskrývají své absolutní odmítnutí zákona, schváleného Nejvyšší radou.

Plus Evropané velmi „včas“ oslabili sankce.

A jarní tání na jihu Ukrajiny se chýlí ke konci.

Je čas pro nový Putinův útok.

Na druhou stranu, za poslední dobu byla obrana Mariupolu výrazně posílena, nyní bude velmi obtížný úkol obsadit přístavní město v průběhu přímého útoku.Vzhledem k tomu, nebyl bych velmi překvapen, kdyby se při operaci na okupaci Mariupolu ruského velení nezabývalo počátečním utokem na samotné město a dokonce ani na sever od něj. Je možné, že se ruské vedení pokusí začít výsadkem na pobřeží Azovského moře, západně od Mariupolu. Ideální místo pro takové přistání je Berdjansk. Obsazení prakticky posledního ukrajinského přístavu v Azovském moři by vytvořilo příznivé podmínky pro vylodění těžké vojenské techniky, která by pak provedla pochod na sever, do oblasti Kujbyševo a Kamiš-Zari. Tady by se mohli spojit s částí útočníků, příchozích od Volnovahy. Velký kruh obklíčení Mariupolu by se pak uzavřel a celá Mariupolské průmyslová oblast by byla obklíčena.

Odříznutý od hlavní části Ukrajiny, po souši i po moři, by Mariupol stěží vydržel déle než dva týdny. A pak silná opevnění postavená po celém městě na východní a na severní straně, by zůstala nevyužitá a nemohla by pomoci jeho obráncům.

Na místě velení VSU, bych se zabýval okamžitým posílením obrany Azovského moře, zejména Berdjansku „.

Jak uvádí „Pozorovatel“, dříve vůdce teroristické „DNR“ Alexander Zacharčenko vyzval radikály, vzít Slavjansk a Mariupol.

** Přidám, když už jsem byl navštívit LiveJournál tohoto ex-poradce, našel jsem tam
zajímavou tabulku o procentuálním nárůstu výdajů v r. 2015 v RF. Obrana vzrostla o
80% – autor tam píše válka na Ukrajině v r. 2015, stála více než válka s Hitlerem.

Tabulka je zde :

https://i2.wp.com/ic.pics.livejournal.com/zhu_s/17312967/626156/626156_original.png

http://ic.pics.livejournal.com/zhu_s/17312967/626156/626156_original.png

* Další expert, je jestřáb Brzezinski a dle UNIANu měl prohlásit toto..

Rusko může způsobit kolaps ukrajinské ekonomiky – Brzezinski.
20.března 2015, 19:06
http://obozrevatel.com/abroad/82136-politika-rossiya-mozhet-privesti-k-kollapsu-ukrainskoj-ekonomiki-bzhezinskij.htm

Známý americký politolog Zbigniew Brzezinski varoval, že Rusko by mohlo realizovat svou politiku vůči Ukrajině tak, aby se zabránilo konfrontaci, ale povede to ke zhroucení ukrajinské ekonomiky.

Jak píše UNIAN, řekl to při účasti na Bruselském fóru.

„Problém je v tom, že Rusové mohou realizovat svou politiku vůči Ukrajině, tak, aby se zabránilo politické konfrontaci, ale v důsledku způsobit úplný kolaps ukrajinské ekonomiky … Rusko trpí od našich sankcí, ale stále je velmi silné a proto docíluje velkých změn v geopolitické situaci, „- řekl Brzezinski.

Vyjádřil vážné znepokojení nad připravenosti ozbrojených sil Ruské federace a samotného Ruska „k velké válce.“

Brzezinski srovnal paralely mezi situací, která panuje v současné době v ruské generalitě se situaci s „generály Německa, kteří po anšlusu varovaly Hitlera před úsilím v boji proti Československu, jestli vtáhne do války Německo, které ještě na to není připraveno, ale bude připraveno za pár let. “ „A měli pravdu. Dnes je podobná situace,.“ – Řekl.

V tomto ohledu, Brzezinski vyjádřil své přesvědčení, že se Rusku musí dát jasně najevo, že „vědomé použití síly, a to i jen občasné, bude za velkou cenu, kterou Rusko zaplatí a že jsme připraveni provést k tomu nezbytná opatření.“

Jak uvádí „Pozorovatel“ již dříve Brzezinski naznačil, že americká zbraně na Ukrajině  zabrání ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi, jít dál.

Přídavek z Cassadu :

* I dnes přidám další z Rožinových souhrnů událostí v lidových republikách navýchodě Ukrajiny.

Stručně o důležitém
http://colonelcassad.livejournal.com/2095786.html
18. března 12:13

https://pp.vk.me/c622629/v622629097/26bca/bP7TOzNshUk.jpg

1. O veliteli Makejevky

Zatčen v trestní věci. Nyní je zadržen a podává výpovědi. Obrněná vozidla byla použíta pro případ možného odporu.Spis o „Mutným“ slíbili z Makajevky druhý den dovézt. Ve skutečnosti, si můžete být naprosto jisti, že toto není poslední takové zatčení.Také pokračuje rozkrývání vztahů některých úředníků DNR s chuntou a v dohledné budoucnosti uvidíme nástup i v tomto směru.

2. Také byl nedávno zatčen velitel Sněžného, Godovanec.

Obvinění bylo vzneseno
za nezákonné užívání soukromého vlastnictví. Všechny podrobnosti nevím, na konci loňského roku byly stížnosti místních obyvatel na velitele, ale bez konkretních specifik. Rovněž v řadě lokalit byla provedena vyšetřování krádeže humanitární pomoci nebo jejího dalšího prodeje na černém trhu. Fakta o krádežích byly v některýchpřípadech identifikovány. MGB a další donucovací orgány konají.

3. Naši nadále posilují obranu pod Elenovkou a Dokučajevskem

pro případ, že se chunta ještě pokusí vtrhnout do Petrovského okresu nebo Mospina. Podle současných informací, zde může nepřítel soustředit k útoku 4 těžké praporně taktické skupiny, plus řadu prostředků k posílení. V současné době je tato skupina považována za nejnebezpečnější. Pravděpodobnost úspěšného útoku chunty na Doněck a Luhansk je hodnocena jako nízká.

4. V oblasti Písků,

za posledních pár dní, utrpěly obě strany poměrně vážné ztráty. Aktivně se používá dělostřelectvo, důsledkem čeho máme i chunta ztráty u mužů a techniky. Boje jsou tam pozičního charakteru a dělostřelectvo zůstává významným faktorem destrukce. Samotná obec je velmi těžce poškozena a brzy se promění v analog Nikišina.

5. O Konstantinovce.

Hned po zahájení povstání občanů, pár DRG VSN vniklo do města a ohmataly (prozkoumaly) nepřítele pod rouškou tmy a odešly bez zranění. Samotné povstání bylovelmi nečekané, pro naše vlastní i pro chuntu a mělo spontánní charakter. V Konstantinovce bude v nejbližších dnech posílena činnost SBU a dalších represivních orgánů chunty. Náladu ve městě jasně ukazuje, video níže :

https://www.youtube.com/watch?v=Zm4oZILwGtQ

6. O Mariupolu.

Staré podzemí, která vzniklo v létě roku 2014, je v současné době téměř zničeno v důsledku aktivních akcí SBU a zrádců mezi podzemím. Nyní se ve skutečnosti formuje druhá vlna podzemí, nálada obyvatelstva je tak dobrá, že lze
nalézt nové kádry pro podzemní organizace. Nacisté se mezitím připravují na dlouhodobou obranu Mariupolské oblasti. Boj o Širokino je považován velením sektoru za důležitý prvek zdržovacích akci v předpolí Mariupolu.

Plus varování z LNR, které je nutné maximálně rozšířit.

NALÉHAVÁ ZPRÁVA OD ARMÁDY LNR !!! Prosím, podělte se se svými přáteli, takjak je to možné v předstihu, aby se zabránilo nebo se vyhnulo dalším provokacím! Ve Stanici Luhanské, LNR, 30-40 ukrajinských vojáků se spoustou kameramanů a posádky několikrát ostřelovali most a zapálili jednu z budov. Teď si změnily uniformy, označili je nášivkami armády LNR, se Svatojiřickými stuhami a dalšími našimi atributy. Přípravuje se další rozsáhlá provokace. První vstupy v Ukro-zpravodajstvých už proběhly. OBROVSKÁ PROSBA O POMOC S PROPAGACÍ !!!

Mirečkova  část – z denního hlášení pozorovatelů OBSE:

Stručný překlad a přehled hlavních informací Speciální Monitorovací Mise OBSE na Ukrajině  dle informací obdržených do 19. Března 2015 18:00

(Odkaz na původní článek – http://www.osce.org/ukraine-smm/145901)

Mireček: Dneska je info od OBSE výrazně více optimistické než v minulých dnech. Doufejme, že to není klid před bouří. Dnešní svodku se vyplatí přečíst už kvůli velmi trapné situaci, která se stala ukrajinské SBU.

Z oblasti doněckého letiště slyšela SMM jenom dvě kulometné dávky (5-10 ran) vycházející z letiště.

V Horlivce (DLR) SMM viděla 65 dřevěných beden, z nichž jedna byla otevřená a obsahovala protitankovou minuci. Mezi 10:55 a 11:12 SMM zaslechla asi 40 výbuchů odpovídající dopadům střel z těžkého dělostřelectva nebo minometů asi 5 kilometrů jihovýchodním směrem. V 11:57 SMM slyšela 4 výbuchy odpovídající odchozí palbě pocházející ze zhruba stejné lokace. Ve 12:00 pak dva další z východního směru 5 km.

SMM potkala ruského generál-plukovníka z Joint Centre for Control and Co-ordination (JCCC). Ten prohlásil, že od 23. března jak ukrajinští tak ruští představitelé z JCCC naplánovali zřízení pozorovacích bodů u Doněckého letiště a Širokyne. Na těchto pozorovacích stanovištích by mělo být 3-5 ruských i ukrajinských důstojníků, kteří budou mít na starosti monitorování, registrování a zastavení porušování příměří kterého budou svědky.

V Avdějevce (Ukrajina) SMM zaslechla zhruba 15 dopadů minometných granátů v rozmezí 11 minut.

Z výhodného pozorovacího místa 5 km západně od Širokyne (DLR) SMM přes dvě hodiny pozorovala 3 ukrajinské tanky střílící více než 90 střel na pozice DLR v Širokyne. SMM také slyšela zhruba 30 dopadů tankových nábojů dopadající v blízkosti ukrajinských sil a také viděla dávku 82mm minometných granátů dopadající asi půl kilometru od pozic druhého SMM týmu na ukrajinském území.

Ihned po té co jeden pracovník SMM vystoupil z vlaku v Kramatorsku (Ukrajina), tak k němu přišli tři muži v civilním oblečení a se zbraněmi v pouzdrech (dva z nich měli na sobě kukly). Dříve než byl pracovník SMM požádán o identifikaci, byl okamžitě spoután a něco mu přehodili přes hlavu (v originále hooded). Jakmile se pracovník identifikoval byl s omluvami propuštěn. Muži se pak identifikovali jako členové Státní Bezpečnostní Služby Ukrajiny (SBU).

V Proletarskem (LLR) SMM zaslechla 12 explozí mezi 12:45 a 13:40 ve vzdálenosti 10-15km.

V Kapitanove, Muratove, Hrechyshkyne a Putylyne (Ukrajina) množství místních obyvatel a armádních příslušníků informovali SMM že situace je klidná, místní lidé si ale stěžovali na složitou socio-ekonomickou situaci.

SMM znovu navštívila tři ukrajinská úložiště těžkých zbraní, vše v pořádku. Poprvé SMM navštívila 8 obdobných úložišť DLR a LLR zavedla SMM na tankové depo v Luhansku, i zde vše v pořádku. Ani jeden ze signatářů ale doposud nedodali SMM informace o výchozím stavu těžkých zbraní aby SMM mohla provádět systematické ověřování.

Mireček: Včera jsem vás informoval o tom, že nechápu proč OBSE najednou teď zmiňuje že DLR ani LLR nedodali info o lokaci jejich stažené techniky. Přišlo mi to dost podezřelé, ale teď je to ještě divnější. Je doopravdy náhoda že OBSE si v jedné svodce stěžuje na to že DLR a LLR neplní tuto část dohody a to vůbec poprvé za tu dobu co svodky čtu a hned druhý den jede kontrolovat 8 uložišť DLR a jedno LLR? K tomu bych ještě doplnil, že svodka OBSE je často vydávána až odpoledne následující den. Takže přesto že nevím přesný čas publikování svodky ze včerejška, je vysoce pravděpodobné že včerejší svodka šla ven v době kdy už OBSE určitě měla informaci o tom že mají kontrolovat úložiště DLR a LLR.

Další pozorovaná technika:

 • Gorlovka (DLR) – 2 tanky T-72 vyjíždějící z chemičky kam byl před tím odmítnut SMM přístup
 • Jenakijevo (DLR) – 2 tanky T-72, 2 samohybné houfnice
 •  Mičurinske (DLR) – 3 tanky T-72
 • Křižovatka 9 km od Doněcku (DLR) – 2 tanky T-72
 • Blízko Kurachova (Ukrajina) – protitanková řízená střela na věži obrněného vozidla pěchoty
 • Makejevka (DLR) – 3 náklaďáky typu Ural vezoucí bedny které jsou používány pro transport raket do Gradů
 • V jižním předměstí Doněcku (DLR) – 5x Strela protiletecké systémy namontované na pásových vozidlech
 • Muratovo (Ukrajina) – vyprošťovací tank a dvě obrněná vozidla pěchoty
 • Blízko Smoljaninova (Ukrajina) – 4 obrněná vozidla pěchoty každé táhnoucí 122mm dělostřelecký systém
 • Nižnoe (Ukrajina) – tank T-62

Mireček: dost z toho co je tady hlášeno ale dle mého názoru nespadá do kategorie zbraní které mají být odsunuty  dle dohod z Minsku. Nevím proč to tedy OBSE tak vyjmenovává, např ta PVO Strela, munice a vyprošťovací tank.

Bránění svobody pohybu SMM v daném období:

 • Na dvou různých ukrajinských checkpointech poblíž Volnovachy nebyl SMM povolen průchod (v jednom z případů to vedlo k tomu že SMM nemohla vyzvednout svůj dron). Dřívější SMM patrola která tudy projížděla projet mohla ale pouze po 40 minutovém čekání
 • LLR checkpoint v Stachanove – SMM bylo řečeno aby se vrátila na předchozí chekpoint z důvodů vlastní bezpečnosti.
 • Ve staré továrně ve Stckhanově, kde SMM viděla dvě obrněná vozidla pěchoty, nebyl SMM povolen vstup.

Díky Mirečku.

Mapy:

Ukrajinská:

Ситуация на Донбассе накалилась по всей линии фронта: карта АТО - фото 1

Opolčenská:

Interaktivní komentovaná:

nenašel jsem

Vlkova část:

Nejdříve  začnu upozorněním. Včera,  v reakci na  zprávu holandské RTL News, že její novinář  na  Ukrajině našel zbytky  rakety  BUK – hlavici, jakož  i  střepiny a že mu potvrdili jeho experti , že  to musí pocházet pouze  a jedině  z výzbroje  ruské armády, jsem položil veřejně  následující tři otázky jednomu z kosířů, který má prokazatelně nespornou kvalifikaci na  ně  odpovědět. Protože  ty  protiletadlové raketové komplexy  v minulosti hodně dobře znal.

1- může  se  hlavice BUKu trhat  do těch nepravidelných fragmentů, které  ukazuje RTL News. Já několikrát slyšel , že  v hlavici jsou šrapnely pravidelného tvaru
2- jak může  někdo určit nějaký kus  kovu, že  pochází z BUKu, když nikdy z něj  jednoduše nemohl mít v ruce!
3- je možné odpálit  raketu BUK aby  hlídkující AWACSI – jeden v Polsku a jeden v Rumunsku, nezachytili jeho elektronickou stopu  radar  a další doprovodnou elektronickou komunikaci?
 
Mám už k dispozici jeho odpovědi. Původně jsem je  zamýšlel zveřejnit okamžitě. Neudělám to. Schovám je  na pondělek, kdy  je největší čtenost a udělám z nich  hlavní článek dne. Však si sami přečtete proč. A věřte, že to bude stát opravdu za  to.! Vnadím vás, naprosto záměrně, už nyní. Ale  ty dva dny to budete muset vydržet. Vojtěch  má opravdu co říci.
 
Pojdme k denním zprávám.
Začnu, jako vždycky, kosířským výběrem:
Nejdříve cosi ve vlastní věci. Kosíř  JN mi poslal svou mailovou korespondenci s jedním pravověrným. Stojí za přečtení:
 
Milý vlku, omlouvám se, ale dovolil jsem si bez Vašeho předchozíhosvolení na FB zveřejnit Vaši emailovou adresu, snad jsem Vám tímnezpůsobil nějaké potíže. To by mne vážně mrzelo…
Bylo to v kontextu těchto příspěvků:
Milan Hůla
Co říkáte na to, jak ruští vojáci zahájili okupaci východníUkrajiny a pak to vydávali za národnostní problém. Mimochodem: Připosledním otevření humanitárních koridorů z Debalceva na Rusko aUkrajinu – oficiální statistika odchodů – 90 lidí do Ruska a 700 lidína Ukrajinu. Je vidět, že ruští agenti pracují na tisíce procent.
Skutek je však zcela jiný.J N
Já na to,
Milane, neříkám nic. Dlouhodobě se této problematice velmi poctivě, to na rozdíl třeba od ČT, věnuje stránka
https://vlkovobloguje.wordpress.com/ kde si můžete přečíst každý denzprávy z Ukrajiny a to z obou stran. Ze strany separatistů i ze stranyvládnoucí momentálně Ukrajině. Názor si udělejte sám. Mimochodemvčerejší pořad paní Jílkové také nebyl k zahození…
Milan Hůla
Už jste si zjistil, od koho je placená KOSA NOSTRA? Zkusteto. Výběrem i pravdivých zpráv lehce udělám dojem přesně opačný nežjaká je skutečnost. To není žádné velké umění. A to dělají tytoplátky. Chce to akorát trochu přemýšlet a ne jen stříhat odkazy.
J N
Nevím, od koho je placená ta stránka a ani nevím, jakbych to mohl zjistit. Její autor, důchodce, tvrdí, že ji provozuje na
své náklady a já nemám důvod mu nevěřit. Ostatně to s ním můžete probrat sám. Zde je jeho emailová adresa vlkp@post.czJeště jednou se omlouvám, pokud by se pan Hůla ozval, ať víte s kým máte tu čest…
 
JN má zbytečné obavy. Mail na vlka  je uveden na Kose a  denně  se můžete přesvědčit , že  funguje. Jinak by moje  část svodky byla podstatně  kratší.
 
K člověku jménem Milan  Hůla – zjevně je názoru,  že  každý, kdo nevidí svět úplně stejně , je placený agent Moskvy. V tom případě mu doporučuji, kdyby  sem náhodou zavítal, aby  si  přečetl  tenhle článek

Třetí narozeniny Kosy

Cosi se  tam o Kose, vlkovi a financích dozví. Například to, že Kosa vychází už přes tři roky a většinu z té doby se věnovala zásadně domácím tématům. Takže  sotva mohla  vzniknout jako nějaká   ruská hlásná trouba. Natož placená.   A  také to,  že  Kosa dost pravděpodobně  za pár  dnů skončí. Protože  vlk je zcela vyčerpán. Panu Hůlovi  bych ještě  vzkázal pár  věcí:

1- moje babička by  nejspíš konstatovala, kdyby  mohla, jo vlkouši, každej soudí podle sebe. Nepochybuji, že  člověku Hůlovvi imponoval včera  u Jílkové / dále  se tomu ještě  vrátím/ Kalousek.  Chápu, že si myslí, že všichni musí být jako on, tedy  že každý musí mít za zády nějakého kamaráda  Hávu a tak podobně. Sděluji mu, že nemusí.

2- kdyby  četl Kosu a denní svodku,nemohl by napsat takovou šílenost ohledně  odjezdu lidí z Debalceva. Z toho města, těsně  před závěrečnými boji uteklo skoro 10 000 lidí. Byl otevřen humanitární koridor po dohodě obou stran. Vlastně – bylo jich otevřeno několik. Ten ukrajinský fungoval ok. Opolčenci nestříleli.  Ty na opolčenské území se ocitly pod těžkou ukrajinskou palbou. Přesto většina  lidí riskla cestu na opolčenská území. Je to v příslušných datumech v Ernestově  části a to včetně  fotodokumentace.

Onen poměr  700/90 o který se opírá, skutečně nastal. Jeden den.  Kdy  opolčenci vypravili autobusy  podle  dohody, ovšem ukrajinská strana nedodržela svůj slib a  neoznámila obyvatelům, že  tyhle autobusy přijedou! Takže o nich nikdo nevěděl. Nic více, nic méně. I to je v příslušné svodce na Kose zdokumentováno.

Člověk Hůla  si evidentně opatřuje  určité informace o dění na Donbase. Dost by mne zajímalo, jestli zdroje, s kterých čerpá,uvádějí stanovisko všech stran. Tak jako to je na Kose  zavedeným standardem!  Od samého počátku vzniku svodek. Tedy  že zde lze nalézt informace  z ruských a opolčenských zdrojů, proti nim stojí oficiální svodka  ukrajinského ministerstva obrany  a ukrajinských medií, dále  zajímavosti  , vážící se ke konfliktu ze západních – konkrétně německy mluvících zdrojů a naposled  i svodka od pozorovatelské mise OBSE!  A to včetně  map jednotlivých stran, pokud jsou tyto k dispozici!

Jeho, v podstatě urážka , Kosy a mé osoby je mi lhostejná. Není sám. Mám s tím své zkušenosti. A to jak  od  různých pravověrných červenokaretníků, tak od jejich komplementárních doplnků z druhé strany. Mohl bych sem dát klidně  velmi obdobné maily od jistého LK. A vyznělo by to stejně.

Takže tolik ve vlastní věci.

Další mail mi došel od  AK. A zde je jeho obsah:

Narazil jsem na krátké video, které informačně je prakticky o ničem, ale velice poučné o úrovní a kvalitách sloupů ukrajinské státní moci. V tomto případě o Kolomojském a jeho rozhovoru s reportérem Rádia Svoboda. Způsob vyjadřování, slovník, vystupování se ničím neliší od způsobu s jakým jsem měl možnost se osobně seznámit počátkem 90-ých v Moskvě, když jsem jako zástupce jedné české společnosti nosil výpalné banditům. Teprve v druhé polovině 90-ých se podařilo eliminovat vliv těchto banditů uzavřením smlouvy s ochrannou strukturou (poněkud méně banditskou). Z uvedeného videa je zřejmé, že pilíře státní moci na Ukrajině jsou zcela v rukou banditů.

http://vk.com/strelkov_info?z=video-57424472_171306799%2Fvideos-57424472

 

na základě tohoto se pak vůbec nelze divit, že podnikání na Ukrajině je ovlivněno i například takovými excesy, jako je následující video ze skutečné události na Edino Ukrajině, které je  dostupné na YouTube  v originále, jak bylo na  Ukrajině natočené. Zde ho komentuje  Anatolij Šarij. Jde o  :

https://www.youtube.com/watch?v=9mgUWbSOQKE

 

Myslím, že to bude pro Vás zajímavé, nehledě na to, že jak tvrdíte, ruština není Vaší silnou stránkou.

Vlk soudí, že  pro čtenáře, kteří ovládají trochu ruštinu to bude poučné také. Prostě  do ukrajinské firmy napochoduje Pravý sektor, ta je obviněna , že je proruská z jakéhosi malicherného důvodu a přes veškerou svoji obranu, Edino Ukrajinci je v podstatě zlikvidována.  Prostě byla  ruská nebo proruská. Punktum. Stalo se ve městě Vinica.

Ještě několik slov k publikaci „Maily českého experta z Ukrajiny“.

Já mám manželku ze Lvova, sám jsem tam v 70-ých studoval, mám tam řadu známých a přátel, prakticky ve všech oblastech Ukrajiny. Rodina bratra manželky bydlí v Sevastopolu. Syn má manželku rovněž z Vinické oblasti, kde bydlí její příbuzní. Ze všech informací mohu, aspoň si to myslím, dostatečně objektivně hodnotit situaci na Ukrajině. Jen na okraj. Ještě v roce 1998 švagr byl pokutován daňovým úřadem ve Lvově za to, že jeho firemní záznamník se ozýval klientům v ruštině. To byl také jeden z důvodů, proč se v roce 2000 odstěhoval ze Lvova do Sevastopolu. To je také důvod, proč jsou moje názory blízké (i když ne totožné) Vašim.

Je mi velice líto prostých Ukrajinců. Neviním je, jelikož prakticky od školních lavic je jsou jím vtloukány do hlavy nesmysly o výjimečnosti ukrajinského národa. Ukři jsou kolébkou zemské civilizace. Ukři postavili egyptské pyramidy. Černé moře vykopali Ukři. A mnoho dalšího. To je ale postupné oblbování celého národa po dobu přes 20 let. Dá se to změnit? Snad ano, ale uběhne dalších minimálně 20 – 30 let a to ještě za předpokladu, že stávající útvar pod názvem Ukrajina totálně krachne. To by ale musela proběhnout i nacionalizace majetků nakradených oligarchy a je to možné? Asi sotva. Takže pravděpodobně na Ukrajině to může vyřešit, (i přes její odpornost a mé hluboké nepřijetí) asi jenom válka. Asi jsem moc velký pesimista. Je mi z toho smutno.

Díky za příspěvek AK!

Hodně dobré a zajímavé video -s českými titulky, mi poslal nick John Smith. Opravdu – Putinovy odpovědi na  otázky  redaktora  BBC na tiskové konferenci  mají hlavu a patu. Něco takového do ČT ovšem nikdy nepronikne.
https://www.youtube.com/watch?v=r8N5gLheDnM

Včera  jsem dával ve své části svodky  informaci z E15, kde jaksi bylo naznačováno, že Merkelová značně  změkla  a ujištovala Rusko, že  smlouva  o přidružení Ukrajiny, Gruzie nebo Moldávie  naprosto neznamená členství těchto zemí  ani v  EU už vůbec  ne   v NATO  a že ruské zájmy budou  vzaty  v potaz. Hledal jsem německý originál, protože  jsem pochyboval o správnosti takového výkladu toho, co kancléřka skutečně řekla. Zejména co do smyslu.

Kosíř  VM příslušný text  našel na  oficiálních stránkách spolkové  vlády / jo vlku, nejvyšší  čas,skončit, když  jsi tohle opomenul!!! 😦  /.

Konkrétně  zde:

http://www.bundesregierung.de/Content/DE/Artikel/2015/03/2015-03-19-ukraine-regierungserklaerung.html

A bohužel mne opět můj instinkt nezradil. E15 dalo překladu, dle mého názoru jiný význam, než doopravdy má.

„Cílem není  přístoupení k EU nebo NATO . Východní partnerství platí nezměněně , není zaměřeno proti nikomu a také ne proti Rusku.“

Kancléřka  dále velmi litovala toho, že Putin pro Ukrajinu, Moldávii a Gruzii postavil otázku bud a nebo.

Prý pravý opak je  je  tento případ:, prý z něj mohou profitovat všichni.A  prý v tomto směru bude U  svou vyjednávací pozici posilovat.

A cílem členů  EU je prý  podpora  a výstavba  funkčního právního státu a úspěšného tržního hospodářství.

Chce  si  mi konstatovat – ano , paní kancléřko a  Země je osmiboký hranol! Je  zvláštní,  že  připojení Ukrajiny a ostatních k EU  nemá za cíl členství. Je zvláštní, že  EU  mluví například o náhradě ruského zemního plynu, aby  byla na Rusko, nezávislá energeticky, atd.atd. Slova  jsou slova a  činy  jsou činy. A  v souvislosti s tím mi poslal naprosto ilustrativně  skvělý  článek Borise Latty  z bratislavské pravdy  – chacal.

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/349292-donbas-odmietol-zakon-servirovany-kyjevom/

Ten se zabývá  právě přijatým Zákonem o zvláštním statusu Donbasu. Náramné čtení. A základní sdělení postavil na citacích z ukrajinských zdrojů.  Dám sem kousek, ale vřele doporučuji, abyste  si ho dali celý! Náramná počteníčko. Skvěle vyargumentované:

….normu O dočasnom poriadku miestnej samosprávy v niektorých regiónoch Doneckej a Luhanskej oblasti ukrajinskí poslanci schválili už v septembri. Tentoraz ju však inovovali s tým, že pozastavili platnosť niekoľkých kľúčových bodov do uskutočnenia nových komunálnych volieb na východe krajiny. Povstalci síce ešte minulý rok v novembri zorganizovali komunálne voľby, ale Kyjev ich výsledky neuznal.

„Pritom sa tvári, že súhlasí, a v skutočnosti je proti,“ parafrázuje znamenitého humoristu Arkadija Rajkina riaditeľ kyjevského Centra politického výskumu Michail Pogrebinskij v súvislosti s plnením minských dohôd zo strany Kyjeva a s „inováciou“ poslancov.

Dohody z Minska síce obsahujú schválenie zákona o osobitnom štatúte, ale v jeho najnovšej podobe chýbajú dôležité časti z pôvodne parlamentom schválenej právnej normy. Porošenkov návrh obsahuje podmienku, podľa ktorej zákon bude platiť až po nových komunálnych voľbách v inkriminovaných oblastiach, čo v minských dohodách nie je. Navyše, hlasovanie sa má uskutočniť až po návrate spomínaných území pod kontrolu Kyjeva.

„Pravdepodobne až potom, keď sa stúpenci Pravého sektora vyrovnajú so svojimi odporcami,“ ironizuje Pogrebinskij s tým, že štatút začne platiť až vtedy, keď bude riadiť územie nejaký Jaroš. Viacerí pozorovatelia upozorňujú, že takýto vývoj sa nebude páčiť napokon ani nemeckej kancelárke Angele Merkelovej, ktorá je súčasťou lídrov normandského formátu. Ak však najnovšie rozhodnutie Kyjeva nevyvolá z jej strany tlak na prezidenta Porošenka, tak podľa mnohých to bude znamenať zmrazenie konfliktu.

Zatiaľ však Merkelová pred štvrtkovým rokovaním únie ubezpečovala, že protiruské sankcie nezrušia „iba kvôli splneným prvým bodom minských dohôd“. „Bolo by to nespravodlivé,“ cituje agentúra RIA Novosti nemeckú kancelárku.

Pritom, ako vyplýva z „inovácie“ zákona o osobitnom štatúte v Donbase, sotva je „spravodlivé“ rozhodnutie poslancov v Kyjeve, ktoré ignoruje 4. bod dohody. A ten jasne konštatuje: „Prvý deň po stiahnutí začať dialóg o spôsobe uskutočnenia komunálnych volieb v súlade s ukrajinským zákonodarstvom a so zákonom o dočasnom poriadku miestnej samosprávy v niektorých regiónoch Doneckej a Luhanskej oblasti, ako aj o budúcom režime v týchto oblastiach na základe spomínaného zákona.“ Teda dialóg Kyjeva s už existujúcimi predstaviteľmi odporcov súčasnej vládnej moci. Ibaže Porošenko s nimi odmieta rokovať a aj preto iba ústne dal súhlas so závermi dokumentu známeho ako Minsk 2. Samotné dohody za Ukrajinu preto podpísal spoločne s predstaviteľmi samozvanej Doneckej a Luhanskej republiky exprezident Leonid Kučma.

„Ak únia nevytvorí tlak na Porošenka, tak nielen že konflikt bude zmrazený, ale DĽR aj LĽR sa zmenia na územie orientujúce sa na ekonomické spojenie s Ruskom a ešte viac sa vzdialia od Ukrajiny. Schválený návrh zákona je tak z pohľadu ukrajinskej územnej celistvosti škodlivý,“ konštatuje aj Pogrebinskij.

Takže  je to jednoduché – jestli opravdu účast Ukrajiny NENI namířena proti Rusku, pak Merkelová jistě donutí Porošenka, aby  naplnil svou část  Minských dohod, místo aby  se  z ní naprosto primitivním způsobem vylhával! Jak doposud, bez jakékoli sankce ze strany EU, činí. A v Bruselu včera  rozhodli, že co se sankcí týče, tak konečný verdikt  odloží do léta, ovšem s tím, že budou prodlouženy do konce roku, protože do té doby by proces, dle Minských dohod  měl být naplněn. A  když bude naplněn, sankce mohou být prý zmírněny.Jenže, jak vidno, ono je naplnit, kvůli Kyjevu, nelze!

 
K tom bych ještě  dodal , že intervjůk ČT v Bruselu  – Vostal, ve včerejších hlavních zprávách ČT, citoval  zklamaného presidenta  EU- Tuska, který měl polským novinářům sdělit, že i přes demonstrovanou sankční jednotu,  nejméně polovina  členů Unie  nechce o nějakém zostření ani slyšet a  že  dokonce začíná být problémem udržet je na současné úrovni.
V německém tisku, kde se v drtivé většině  zabývají nočním jednáním Merkelové Holanda, Junckera a  dalších špiček EU  s Tsyparasem, kde z něj zase udělali  hadr na podlahu a z Řecka nesvéprávného otloukánka, pokud zmínka o sankcích je vůbec významněji akcentována, lze  najít titulky jako -Sankce? Hardlineři prohráli!
Že by se do Evropy vracel rozum? Nechce  se mi tomu věřit.
Spíše  bych si tipnul, že  dokud nebude bezezbytku Řecko kapitulovat před  EU, tak aby nemohlo cuknout, zůstanou sankce u ledu. Aby do toho Řekové  nehodili vidle.
Mimochodem, můj pocit  z toho, co řekla Merkelová ohledně partnerství Ukrajiny, sdílí i exRadar Klvana. Viz jeho výrok na Parlamentních listech:

Německá kancléřka Angela Merkelová prohlásila, že cílem asociačních dohod s Ukrajinou (a dalšími státy) není členství v Evropské unii a NATO. Je to podle vás správně?Jde o jakési taktické prohlášení. Kdo ví, jak bude situace vypadat za deset let? Vývoj nelze odhadnout.

A jak bychom ta slova Merkelové měli chápat, když se celou dobu tvrdilo, že asociační dohoda je pro Ukrajinou jakousi zárukou vstupenky do EU? Asociační dohoda byla přece rozbuškou Majdanu a následné války na východě Ukrajiny. Bylo to tedy všechno zbytečné a Ukrajinci bojovali nadarmo za svoji evropskou budoucnost, která nepřijde?

O členství v EU a NATO musí především rozhodnout samotní Ukrajinci. Pokud na ně jednou budou připraveni hospodářsky a politicky, Rusko nesmí mít veto. Byla by to zrada ukrajinské demokratické revoluce.

 Ovšem absolutní výlev ex-Radara přišel až nakonec  jeho rozhovoru  s Parlamentními listy. Radím, abyste  se  nejdříve  pohodlně posadili, zhluboka nadechli a  a pro jistotu oběma rukama  chytili pevně desky stolu a  pak si přečetli toto:
 

Nepředpokládám, že patříte k zastáncům účasti prezidenta Miloše Zemana na květnové oslavě konce druhé světové války v Moskvě. Nicméně není to odmítání účasti ze strany evropských státníků jen prázdným gestem? Tyto přehlídky Rusové, kteří přinesli ve válce nejvíce lidských obětí, pořádají pravidelně, vítězství nad nacismem je pro ně citlivá záležitost a nemá jít o nějakou politickou akci…

Každá akce se koná v nějakém kontextu. A současný kontext je takový, že účast politika na této akci je neslušná. Je nepřímou podporou ruské propagandy, protože ruský režim se samozřejmě chopí oslav konce války propagandisticky. Mimochodem — v jednom je současná situace užitečná: říkat obsazení Československa Rudou armádou v květnu 1945 osvobození, vyžaduje zavřít oči nad tím, co se dělo v následujících třech letech: posílení komunistů, podrývání demokracie a nakonec puč nastolující totalitu. Nešlo podle mě o žádné osvobození. Rudá armáda Československo dobyla. Jeden totalitní režim byl v krátké době nahrazen jiným. Osvobození se konalo v západní Evropě, kde naopak západní spojenci z diktatur udělali prosperující demokracie.

Takže  žádné osvobození!  Uvažuji nad  tím, co by asi s Klvanou provedli lidé někdy  kolem 9.května  45. Ale i později. Kdyby  něco takového vyjevil.  Nejlépe  v terezínském ghetu a podobných  zařízeních. A že  to tu potom převzal bolševik?  Důsledek Mnichova  s II.ww. A  akcentace  obav  z osudového nepřítele  českých zemí – Německa.

V souvislosti s Klvanou a jeho pojetím historie  se musím vrátit ke  čtvrteční  přestřelce u  Jílkové na téma Ukrajina. Pokud jste  neviděli, k nalezení zde:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/215411030520010

Musím konstatovat  několik věcí:

1- celkový dojem z pořadu byl pro mne velmi tristní Byla to exhibice Kalosuka, Votápka, a  toho třetího na jejich straně. Prý to je lékař.

2- fandové kyjevských demokratúrů to měli dokonale  zkoordinované. Jednak jich byla  v tzv. hledišti pro veřejnost většina a  hlavně, byla tam dokonalá synchronizace. Nic podobného nebylo na straně oponentů. Tam byl každý sám za sebe.

3- když  jsem slyšel sestavu  pro pořad, napsal jsem o ní toto:

Kalousek se nejspíš okamžitě pokusí urazit  Kollera  s Vyvadilem a  možná i Obrtela,  Votápek  bude zase jednou překonávat  sám sebe, že by   jistý baron závistí zezelenal. Ale  soudím, že  Koller  s Vyvadilem si nenechají nic líbit. měl by to být ohňostroj jedna radost.

Ohledně Kalouska a Votápka jsem se  trefil. Bohužel ne s  Kollerem a Vyvadilem. Koller tam byl jen jako divák  a nahradil ho Kováčik. Toho jsem pro jistotu , stejně jako Dr. Obrtela jako diskutéry  nekomentoval. Protože  speciálně u Kováčika  mne napadlo, že  bude slabým článkem opoziční sestavy.  Což se potvrdilo. A Obrtel byl prostě  pro pravověrné příliš snadným cílem.

Kováčik s  Vyvadilem, resp . jejich výkon,  pro mne osobně byl velkým zklamáním!  Vyvadil byl jediný, kdo měl na to utřít  Kalouska. Rétorsky. To by ovšem musel mít  o Ukrajině načteno. Aby  všechny ty laciné bláboly, které nutně musely,  od Kalousků  a  Votápků a toho třetího  nebo z jejich publika,  zaznít, dokázali  vyvrátit  jasnými fakty. Jenže  ani Vyvadil ani Kováčik neměli načteno!!!  Byli na tom stejně  jako jejich protějšky – místo konkrétních faktů jen obecné proklamace. Prostě se, tak jsou z politiky zvyklí, se spolehli, že to nějak ukecají. Neukecali.

Podle mne v konečném vyznění  protimainstreamový pohled na věc značně poškodili! Píši to velmi nerad, ale ten dojem bohužel mám.

4- velmi mne zklamala  nereakce některých členů  protimainstreamového publika, které i tak bylo v menšině. U jiných mne zarazila jejich očividná hloupost.

Začnu tou hloupostí. Byl tam jakýsi mladík -politilog, který  argumentoval protimainstreamově. Jenže  jeho pravověrný soused  ho okamžitě  veřejně napráskal, že tam má sebou Bílou knihu, vydanou ruským velvyslanectvím! Pak už si mohl onen člověk politických říkat co chtěl a jeho  pozice byla směšná. Naprosto nechápu, že někdo jde takhle vybaven na ostrou debatu do TV studia.

Ovšem ještě  hůře na mne působila  naprostá  absence v diskusi  dvou lidí, kteří do ní rozhodně  zasáhnout  měli, protože  vědí a znají  a druhá strana by na ně  ani náhodou nestačila – míním Martina Kollera, který nebyl u řečnického pultíku , ale v auditoriu a  Ivana Davida, který seděl vedle něj. Oba mají něco, co neměl Dr. Obrtel nebo kdokoli jiný  z protimainstreamového publika  – totiž zkušenost  z televizní kamerou a  neměli by z ní blok!A navíc o problému znají jako málo kdo.

Nechci být za  chytrého, po boji říkat, co kdo měl na co odpovědět. Ale kdybych šel na  takovouhle debatu, měl bych  zatraceně nastudováno! A byl bych rozhodně připraven na  nejpravděpodobnější bláboly typu:

-ruská armáda bojuje na Ukrajině. Bojuje na Ukrajině, když  náčelník generálního štábu Kyjev a výslovně a do ukrajinských zdrojů sdělil, že  UK Army NEBOJUJE a NEBOJOVALA  s ruskými jednotkami?

-jde o nový Mnichov a my si pamatujeme obsazení  v roce  68

Přímo se  nabízela odpověd – takže  Mnichov a Srpen 68? fajn. Jak to, že  Rusové jsou pro vás  i po 40 letech věční usurpující bolševici a u Němců tato historická zátěž věčné agrese  náhle  naprosto neplatí. Lidice tu mají na svědomí Rusové nebo Němci? A že dnešní Němci jsou demokraté a  exces nehrozí?   A co zítra nebo pozítří? Rusové do Čech přišli celkem 3x. Z toho dvakrát jako vítaní spojenci – za Napoleona  v roce 45. A jednou jako okupanti. Němci sem přišli  prý, podle jakési studie, co jsem kdysi  četl,v  průměru  každých 12,5 roku. Jak pravděpodobné je , že  to Němcům vydrží a jak to, že sem Rus  zase  dojde? A hlavně, jak to , že někdo má dědičný hřích  jiný je ho, po daleko horším excesu automaticky  zbaven?

Zcela tristní pro mne  bylo, že  když  tam třetí Kalosuek drze  tvrdil, že  Majdan byl

a- levicový

b- že  na něm zahynulo 150 lidí díky palbě  Berkutu,

a nikdo mu nebyl schopenhlasitě  razantně opáčit, že  by si měl opatřit informace alespon z ČT, když už ne z BBC nebo ARD, protože i na ČT  dokonce takový Pepa Pazderka před pár  dny, v den prvního výročí Majdanu, vyjevil, že s tou střelbou to asi bylo  trochu jinak. Že stříleli asi i majdanští a dokonce snad jako první!!!!

Nemluvě už o tom, že  kyjevský šéf vyšetřovatel před nedávnem potvrdil, že  řada majdanistů byla zastřelena  ze  zbraní, které Berkut určitě neměl.

Chci předejít  mailům, že  tam nikdo neoponoval. Doktor  Obrtel to zkusil. Ale bohužel to nebylo dostatečně důrazné, tvrdé a vyargumentované. Ti, kteří věděli a  znali nebo měli vědět a znát – mlčeli.

Proč o tom pořadu u Jílkové píši – byla to vzácná a ojedinělá příležitost střední mase voličů podat jasné a nezkreslené informace, které prostě mainstream zamlčuje. A tato šance byla trestuhodně  promrhána a  nebude opakována. Nyní totiž nelze  ČT obvinit, že nedala prostor  jiným názorům. Jen ti, co ji měli naplnit, selhali. Nenačetli, nevěděli, nezasáhli. Je mi líto,  ale takhle to vidím.

A  na konec dám tři  zajímavosti.

Bloomberg přinesl informaci, že  Západ a USA  přehodnocují snahy o odpojení Ruska  ze systému SWIFT, protože  při zkoumání dopadů se jaksi mělo ukázat, že  by vznikly  západním firmám velké kolaterální škody!

http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-03-19/russian-cutoff-from-bank-backbone-said-to-be-ruled-out-as-option

Osobně si myslím, že to je reakce  na  to, že Čína oznámila, že bude mít  do půlroku svůj vlastní clearingový bankovní  mezinárodní systém. A  že Rusko by nejen nebylo potrestáno, ale  SWIFT by začal ztrácet klientelu a Západ informace o pohybech peněz  svých protivníků…

Pokud je ta  informace pravdivá, pak SWIFt jako zbran jednoho použití dokonce ani tu jednu ránu nestačila vystřelit!  A  Západ na tuto hloupost – pohrávání si se SWIFTem, za nějaký čas, v globálním konfliktu s Čínou, těžce doplatí.

A podle ukrajinské agentury UNIA jsou další dvě ukrajinské banky  v platební neschopnosti – Kyjevskaja  Rus a  Astra banka.

http://economics.unian.net/finance/1057818-bank-kievskaya-rus-i-astra-bank-priznanyi-neplatejesposobnyimi.html

To jméno té první – Kyjevskaja Rus je podle mne symbolické. Jsem zvědav, kdy  bude  v platební neschopnosti  nikoli banka s  tím jménem, ale stejnojmenná země.

 A nakonec  další facka pro Kyjev od tureckého prezidneta  Erdogana, který je tam na státní návštěvě. Agentuře  UNIA sdělil, že  plynovod  Turecký proud, který má přes Turecko přivést ruský plyn na hranice EU a  tím vyřadit z jeho přepravy  definitivně Ukrajinu, je velmi zajímavý a užitečný projekt. Má pravdu.

Zdroj:

http://economics.unian.net/energetics/1058160-erdogan-schitaet-priemlemyimi-predlojenie-rossii-po-turetskomu-potoku.html

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.