Ukrajinská svodka ze dne 27.03.2015


https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali Ernest,  MP, Mireček a vlk s přispěním dalších

Ernestova část – převážně z opolčenských a ruských zdrojů:

Všechny texty bez uvedení zdroje jsou převzaty z   vk.com/strelkov_info

26.03.15 Zpráva premiéra DNR Alexandra Zacharčenka.

„DNR dnes přerušila proces výměny zajatců s Kyjevem. My posíláme seznam válečných zajatců, a dostáváme seznamy náhodných lidí. Chceme dostat vojáky, naše bojové druhy a přátele. Kromě toho, nám posílají příbuzné našich bojovníků – matky, manželky, děti. Zacharčenko také zdůraznil, že výměna nebude probíhat do té doby, než oficiální Kyjev začne plnit dohodu z Minsku. Je nám známo, že ukrajinští vojáci nutí zajatce psát odmítnutí výměny. „

26.03.15 Video novinářů.

„Euromajdan došel do Minsku. Běloruská opozice provedli ukázkovou akci v centru Minskamasové skákání pod heslem kyjevského Majdanu “ Kdo neskáče, je moskal„. Demonstranti skandovali tradiční slogan běloruské opozice,“Ať žije Bělorusko“,“Sláva Ukrajině“ a zpívali ukrajinské písně. Podle různých odhadů se průvodu se zúčastnilo tisíc lidí. Demonstranti pochodovali s transparenty: „Jaká brambora bez ukropa„, „Krym Ukrajině “ a „Rusko – to je válka“. Během opatření aktivisté tu a tam skandovali „Krym – Ukrajině, Bělorusko –do Evropské unie„, kryli se bílou vlajku s červeným pruhem.“

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qF-wXI0MHKU

26.03.15 Poslal dopisovatel s volacím znakem „Samur“.

Při ostřelování Doněcku shořely palivové cisterny. Ozbrojené síly Ukrajiny ostřelovaly osadu dolu „Okťjabrskij“ a letiště Doněck. Používaly zápalnou munici. Část jí dopadla na palivové cisterny, které stály poblíž vzletové dráhy. Všechny čtyři vozy, které byly pod palbou ukrajinské armády, shořely. Dělostřelectvo domobrany DNR bylo nuceno zahájit varovnou odvetnou palbu na probíhající ozbrojené provokace ze strany ukrajinských vojáků. To muselo udělat i 26. března v různých úsecích obrany hlavního města DNR„.

Zpráva domobrany:

„V oblasti Selidovo byl pozorován pohyb kolony ukrajinské techniky ve směru Doněcka. Konvoj se skládal z asi 10 až 15 tanků a 20 dělostřeleckých zbraní různých ráží.“.

26.03.15 23:51. Zpráva domobrany.

Písky: pěchotní boj vysoké intenzity s použitím dělostřelectva. Západním směrem za sídlištěm Trudovskojpěchotní boj. U Širokina pracují minomety a mobilní skupiny. Lokální střetnutí probíhají na téměř celé frontě„.

26.03.15 Infografika a zpráva Eduarda Basurina.

„Ve srovnání s minulým týdnem se počet útoků APU se zvýšil o 2 krát. Rozvědka DNR našla nesrovnalosti ve zprávách o souladu kyjevské generality o odvodu vojenské techniky podle dohody z Minska, ve srovnání se skutečností. Jak se ukázalo, hlášení o úplném odvodu vojenské techniky kyjevského generála Rozmazina bylo zřejmě pokusem uvést v omyl mezinárodní společenství. Ukrajinská armáda neodvedla své raketomety z tzv bezpečnostní  – 30 kilometrové zóny. Ale prostě ukryla zbraně na odlehlých místech:… v továrnách, v lesích, vinicích. Přitom domobrana pozorovala kolony nové vojenské techniky, přicházející stále blíže k linii kontaktu. Podívejte se na infografiku, která označuje umístění ukrajinské těžké vojenské techniky v rozporu s dohodami v Minsku. Porušení této položky bylo objeveno v mariupolském směru, v oblasti Gorlovky, Doněcka, v desítkách osad. Největší koncentrace těžkých zbraní jsou pozorovány v Mariupolu, u Novotrojicka, Karlovky, obce Kurachovo, nedaleko Dzeržinska. Ukrajinská armáda zde ponechala raketomety „Grad“ a „Uragan„, 120 mm minomety, dělostřelecké systémyGvozdika“ a „Akacia“, houfnice D-30. Něco mi u nich nesedí. Chtějí ukázat, mezinárodnímu společenství, že plní dohodu z Minska a stahují zbraně, ale opravdu to nechtějí udělat a uvádějí světové společenství v omyl. Neexistuje žádné jiné vysvětlení. Z jedné strany, mluví pravdu: oni přesunuli techniku, ale na druhé straně lžou, protože nesplnili povinnosti vyplývající z dohod v Minsku. Dnes rozvědka dokonce zaznamenala pohyb velké kolony techniky ukrajinské armády z Kranoarmejska k vesnici Selidovo, tedy ve směru linie kontaktu s domobranou.
Skládala se z 15 tanků a aut, těch bylo nejméně 20 kusů, která táhla děla. Dohody Minsk stanoví přesnou vzdálenost, na kterou musí být odvedeny různé typy zbraní stranami konfliktu. Přitom domobrana Novorossii již informovala o plném provedení příslušných bodů, a ukrajinské orgány si protiřečí. Po oznámení velení ukrajinské armády o odvedení těžké techniky Porošenko na briefingu ve čtvrtek řekl, že Kyjev „může“ stáhnout tanky, aby zajistil mír v oblasti konfliktu. Domobrana nenachází skutečné důkazy pro „mírumilovné“ prohlášení Porošenka„.

Original: http://lifenewscontent.ru/static/posts/2015/03/151835..

Original: http://lifenewscontent.ru/static/posts/2015/03/151835..

Original: http://lifenewscontent.ru/static/posts/2015/03/151835..

Original: http://lifenewscontent.ru/static/posts/2015/03/151835..

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3496178-henprokuratura-otkryla-uholovnoe-delo-po-korruptsyy-v-kabmyne

Generální prokuratura zahájila trestní vyšetřování korupce ve vládě
Z Korrespondent.net, včera, 22:25

Podle generálního prokurátora Šokina, bude Jacenjuk podávat vysvětlenío těchto otázkách.“
Generální prokuratura zahájila trestní řízení o
zneužití pravomoci členů kabinetu ministrů Ukrajiny. V televizním kanále Inter to řekl generální prokurátor Viktor Šokin.

http://korrespondent.net/world/worldabus/3496151-kredytory-otkazyvauitsia-ekhat-na-donorskuui-konferentsyui-v-kyev-Reuters

Věřitelé odmítají jít na dárcovskou konferenci v Kyjevě – Reuters
Z Korrespondent.net, včera, 21:11

Mezinárodní věřitelé se bojí investovat na Ukrajině kvůli korupci, řekli zástupci Evropské unie.
Mezinárodní věřitelé odložili plány na přidělení miliard dolarů Ukrajině. Podle jejich názoru, Kyjev stále není schopen prokázat, že přidělené finanční prostředky nezmizí ve zkorumpované ekonomice, která, jak se oficiílní představitelé EU obávají, může zůstat „bezednou jámou“, oznámila ve čtvrtek agentura Reuters.

http://korrespondent.net/ukraine/3496145-yaroshu-predlozhyly-rabotu-v-mynoborony-heraschenko

Jarošovi byla nabídnuta práce na ministerstvu obrany – Geraščenko
Z Korrespondent.net, včera, 20:58

Poslanec řekl, že prezident navrhl vůdci Pravého sektoru, aby se místo v ministerstvu obrany.
Poradce ministra vnitra Ukrajiny,
poslanec Anton Geraščenko tvrdí, že vůdci Pravého sektoru, poslanci Dmitriji Jarošovi byla nabídnuta funkce na ministerstvu obrany. Geraščenko o tom řekl na TV Channel 5.
„Mohu potvrdit, že Dm
itrij Jaroš dostal návrh od prezidenta zaujmout pozici na ministerstvu obrany. Uvítal bych rozhodnutí, že Dmitrij Jaroš přijde pracovat do státní služby„- řekl Geraščenko.
Říkám, vidím, že se upřímně nudí v Nejvyšší radě, plus byl těžce zraněn v boji. S radostí bych spolu s Dimitrijem Jarošem vytvářel dobrovolnický svaz obrany Ukrajiny podle estonského, finského, švýcarského vzoru“ – řekl Geraščenko.

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3496092-poroshenko-y-kolomoiskyi-hovoriat-chto-mezhdu-nymy-konflykta-net

Porošenko a Kolomojskij říkají, že mezi nimi neexistuje žádný rozpor
Z Korrespondent.net, včera, 18:39

Prezident a oligarcha řekli, že mezi nimi neexistuje žádný rozpor a žádné nedorozumění.

27.03.15 Přidali novináři:

„Podle zprávy ministra zahraničních věcí DNR Alexandra Kofmana byl v Doněcku zabit poslanec Národní rady DNR, velitel praporu „Miraž“ Roman Voznik.
Stalo se to v centru města mezi 23:00 a 23:15, na křižovatce ulic Čeljuskinců a Vatutina. Podle předběžných údajů, auto náměstka byl rozstříleno z vozu Chevrolet Lacetti modré barvy.
Spolu s Roman
em byli v autě byla jeho žena a dítě, a byl doprovázen dvěma strážci. Zabit byl sám velitel a jeho bodyguard. Jeho manželka a dítě nebyli zraněni. „

27.03.15 Poslal Edward Basurina:

Ukrajinská armáda přesunula do bezpečnostní zóny 203 těžkých zbraní. Navzdory tvrzení o úplném dokončení stažení těžkých zbraní z linie styku, i nadále dostáváme znepokojující zprávy od naší rozvědky o navyšování kapacit ukrajinské armády v bezpečnostní zóně.“

27.03.15 Zpráva MO LLR.

„V LLR byla zadržena diverzní skupina, přípravující teroristické útoky v LLR. (MGB) LLR lokalizovalo činnost  skupiny, která připravovala útoky na území Luganské lidové republiky. Během speciální operace bylo objeveno několik skrýší zbraní, střeliva a výbušnin. Zadržovaní diverzanti v tuto chvíli vypovída vyšetřujícím orgánům republiky. Zadržení se již přiznali. „Na příkaz okupantů plánovali na místech větších seskupení lidí provádět teroristické akce a provádět další podvratnou činnost proti republice.
Diverzantům byly zabaveny zbraně a výbušniny. V tajném úkrytu byl zabaven značný arzenál: 51 pistolí PM, 7 samopalů AKC, střelivo a velké množství dynamitu, plastických trhavin a elektrických rozbušek. Eduard Basurin včera řekl, že na území DNR a LLR bylo ukrajinskými okupanty vysazeno více než tři desítky podobných skupin„.

27.03.15 Poslal Eduard Basurin.

„Ukrajinská armáda za poslední den 34 krát porušila klid zbraní“ na území DNR. Nejintenzivnější palba byla v oblasti osady Spartak. K palbě byly použity minomety, protitankové řízené střely, automatické granátomety, protiletadlové zbraně, KPVT. Minometných ostřelování bylo 14, většinou na osadu Spartak. Z Opytnogo na Spartak a z dolu „Južnajana Gorlovku byla vedena palba protitankovými řízenými střelami. Ostatní ostřelování bylo z granátometu, protiletadlových zbraní a KPVT.“

Zpráva rozvědky DNR.

„Díky skupině rádiového rušení DNR, ukrajinský dron ztratil kontrolu a „přistál“ na území domobrany. Na obrázcích z ptačího pohledu jsou dobře viditelné ukrajinské pozice na území dolu u osady Spartak. Také byla zjištěna neodvedená technika ukrajinské strany – tank T-64 a samohybná děla „.

27.03.15 Zpráva domobrany.

„V 10:00 občané Doněcka hlásí klid, ale v 01:20 bylo slyšet boj mezi osadami Spartak a na letišti. V 06:30, také byly slyšet jednotlivé exploze. Obyvatelé Makejevky hlásili, že v 12:00 v oblasti šachty Čajkino bylo slyšet několik výbuchů. Objevily se fotky očitých svědků a hlášen podivný sloup kouře. Na straně haldy dolu Lenina se zvedl sloupec kouře, něco hoří (pravděpodobně technika po dělostřeleckém útoku). Minulý den odborníci ministerstva pro mimořádné situace našli na území DNR 78 výbušných zařízení. „

Poslalo MO DNR.

„Dnes v 16:00 v Kalininské márnici v Doněcku budou předána těla padlých ukrajinských vojáků„.

http://korrespondent.net/ukraine/3496404-yatsenuik-khochet-pryvlech-ynostrantsev-rassledovat-korruptsyui

Jacenjuk chce pozvat cizince na vyšetřování korupce
Z Korrespondent.net dnes 13:26

Premiér chce pozvat odborníky z USA a některých zemích EU.

http://korrespondent.net/ukraine/3496437-sud-otkazalsia-arestovat-eks-hlavu-hoschs

Soud odmítl vzít do vyšetřovací vazby bývalé šéfy státního úřadu pro mimořádné události
Z Korrespondent.net dnes 14:22

Vyšetřovatelé mají 72 hodin na novou žádost k soudu o preventivní opatření.

http://korrespondent.net/ukraine/3496518-avakov-u-eks-hlavy-hoschs-y-eho-zama-net-shansov-vyity-na-svobodu

Avakov: Bývalý šéf úřadu pro mimořádné situace a jeho zástupce nemají šanci jít na svobodu
Z Korrespondent.net dnes 16:39

http://korrespondent.net/ukraine/3496337-v-dnr-zaiavyly-o-nachale-podhotovky-k-mestnym-vyboram

V DNR oznámili začátek přípravy místních voleb
Z Korrespondent.net dnes 12:01

V
samoprohlášené DNR oznámili zahájení příprav na místní volby, oznámil mluvčí „Národní rady“ Andrej Purgin.
„Příprava na volby začala,
nyní se řeší řada technických otázek, ale volební zákon již byl přijat, takže budeme provádět volby v souladu se zákonem,“ – řekl.
V tomto Purgin považuje za předčasné hovořit o volební systém
u, podle kterého se budou konat volby.
Bude-li to většinový nebo proporcionální systém, zda strany se zúčastní nebo ne o tom mluvit je předčasné odpovídající rozhodnutí dosud nebylo přijato, ani není jistota o datu voleb,“ – řekl.
V předvečer Poro
šenko řekl, že Kyjev uzná jakýkoliv výsledek komunálních voleb v doněckém a luganském regionu, pokud budou prováděny v souladu s ukrajinskými zákony.
Prezident také zdůraznil, že zákon o zvláštní postavení některých oblastech Donbasu
vstoupí v platnost až po volbách.

http://korrespondent.net/ukraine/3496445-korban-kolomoiskyi-ne-budet-prezydentom-poskolku-on-evrei

Korban: Kolomoisky nebude prezidentem, protože je Žid
Z Korrespondent.net dnes 14:46

Bývalý náměstek hejtmana Dnepropetrovsk
a Gennadij Korban si myslí, že jeho bývalý šéf Igor Kolomojskij se nestane prezidentem Ukrajiny, protože je Žid. Uvedl to v rozhovoru pro list Medusa.
„Ukrajina – to ne
jsou Spojené státy, je zde titulární národ a prezident by měl být jeho reprezentantem. Bude špatné, když Žid bude prezidentem Ukrajiny. Lidé na to ještě nejsou připraveni“ – řekl.

Můj komentář: Waltzmann a Jacenjuk Ukrajincům nevadí?

27.03.15 Zpráva MO LLR.

„Ukrajinská armáda včera stáhla od města Belovodsk do obce Stanica Luganskaja asi 20 samohybných děl. Od 23:00 26. března do 06:00 hodin ráno zástupci domobrany pozorovali přechod ukrajinských obrněných vozidel od města Belovodsk, které je pod kontrolou Ukrajiny, do Stanici Luganskoj. Technika, stažená do Stanici Luganskoj jsou samohybné dělostřelecké systémy (SAU) různých modifikací“.

27.03.15 Zpráva dobrovolníka s volacím znakem „Syč„.

„V současné době se situace zhoršila, jak Bachmutce, tak v oblasti Stanici Luganskoj. Dnes bylo na Bachmutce za noc 50 ostřelování. Je to skoro rekord, a den dosud neskončil. Ukrajinská armáda od pasivních útočných akcí přešla k aktivním. To je fáze 2 – připrava k útoku. Kromě toho rozvynuli téměř všechno své dělostřelectvo a jsou připraveni k útoku. V tomto stavu, samochodná děla, raketomety a houfnice mohou být 2-3 týdny. Ale všechno ukazuje na připravenost k útoku. Vytáhli jsme tanky a BBM z týlu (kde jsou téměř všechny tanky a obrněná bojová vozidla). V Stanici Luganskoj a v okolí, dosud ukrajinské dělostřelectvo byl umístěno jen v malém množství. Ale byly to raketomety Smerč a samochodná děla Akacia. Teď sem přibylo několik desítek kusů samochodných děl Akacia, Gvozdik, Nona , Gyacint, Pion, MSTA-S, atd, které byly dříve umístěny v Belovodsku a jeho okolí. K čemu mají tato samohybná děla? Zřejmě na to aby potlačili silnou a hustou dělostřeleckou palbou naše pozice a pak se posunuli frontu k Lugansku a začali ho znovu srovnávat se zemí. Myslím si, že velení řeší tuto otázku a provede protiakci

27.03.15 Foto dobrovolníka Alexander Žučkovského.

Vyložím několik fotografií z našich dronů, ať ukři znervózní První tři z Mariupolu, čtvrtý a pátý z Písků. Je zřejmé, že snímky silně zmenšené, naše zdroje jsou nejvyšší kvality a při zvětšení dají detailní obraz pozic nepřítele. Skenujeme vás ze vzduchu, Ukrajinci, máme vás na mušce. Těžké zbraně se vrátily do našich pozic a čeka na rozkazy. „

Mariupol
PVuqLwY2x-Y.jpg
dfDYke_xKtU.jpg
b6V0Lpdhmz8.jpg
Písky
xyhLy0TF3sU.jpg
qkAHsiNTNas.jpg

27.03.15 Poslal dopisovatel s volacím znakem „Samur“.

„Ukrajinští vojáci se připravují na jaro: K Volnovaše stáhli více než 10 000 vojáků. Skupina ukrajinských vojáků dislokovaných u Volnovachy stále roste. Ukrajinské velení stahuje do oblasti tankové, motostřelecké a dělostřelecké jednotky. Celkový počet vojáků v Volnovachy je přibližně rovno vševojskové divizi (v klasických počtech sovětské armády – 10.500 lidí).
Ukrajinské jednotky se nacházejí jak v
e Volnovaše, tak na území v blízkosti města. I přes jisté rozptýlení v dislokační skupině ukrajinské armády u Volnovachy, je hustota jednotek zde poměrně vysoká. Rostoucí koncentrace vojáků je většinou známkou velké ofenzívy.

http://korrespondent.net/world/worldabus/3496495-v-rossyy-ot-pryzyva-skryvauitsia-bolee-myllyona-ukrayntsev-putyn

V Rusku se před mobilizací skrývá více než milion Ukrajinců – Putin
Z Korrespondent.net dnes 15:45

http://korrespondent.net/ukraine/3496543-mynystr-sotspolytyky-pensyonnyi-fond-bankrot

Ministr sociálních věcí Ukrajiny: Penzijní fond je bankrot
Z Korrespondent.net dnes 16:58

Penzijnímu fondu Ukrajiny chybí 80 miliard hřiven pro výplatu důchodů v té výši, které je dnes. To ve vysílání jednoho z TV kanálů, řekl ministr sociální politiky Paul Rozenko, oznámila tisková služba úřadu.

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3496592-v-rossyy-rasskazaly-skolko-haza-postavyly-na-donbass

V Rusku, řekli, kolik plynu dodali na Donbas
Z Korrespondent.net dnes 18:13

Rusko dodalo Donbasu již 300 milionů m3 plynu. Oznámil to vedoucí ruského ministerstva energetiky Alexander Novak, uvádí zpráva Tassu.
Ministr také řekl, že ruské dodávky plynu na Ukrajinu ve druhém čtvrtletí roku 2015 nevyžadují podpis určitých dokumentů. Mohou být provedena na základě smlouvy v roce 2009. Úředník také dodal, že
o poskytnutí slevy na plyn ve druhém čtvrtletí rozhodla ruská vláda.
Připomeňme, 19. únor
a Gazprom na příkaz předsedy vlády Ruska Dmitrije Medveděva začal dodávat plyn Donbasu mimo smlouvu s Ukrajinou. Poznámka: Ukrajinská strana odmítla platit za plyn pro Donbas.

http://voenkor.info/content/6795

Avakov si stěžuje, že junta se příliš pozdě se uchýlila k terorismu


Předseda Národní rady L
LR Alexej Karjakin vyzval mezinárodní společenství, aby věnovalo pozornost prohlášení ministra vnitra Ukrajiny Arsenije Avakova, že kyjevské orgány udělaly chybu, když v loňském roce v Doněcku nevyhodily do vzduchu budovu regionální státní správy a SBU v Lugansku, uvedl LuganskInformCentr.
V předvečer Avakov v
e vysílání televize řekl, že Kyjev měl zničit budovy doněcké regionální státní správy a SBU v Lugansku, které byly obsazeny demonstranty.
„Tyto výroky opět dok
azují, kdo z nás je terorista“ – komentoval prohlášení ukrajinského ministra předseda Lidové Rady LLR.
„Snažíme se
o mír, vynakládáme veškeré úsilí na vyřešení problému, pokojnou cestou“ – řekl Karjakin.
„Ukrajina, naopak
stahuje vojáky a dělá taková prohlášení,“ – řekl.
„Proto žádám světové společenství, aby otevřel
o oči a vidělo, kdo je skutečný terorista“ – řekl předseda Lidové Rady.

Děkuji Erneste!

Část MP – převážně z ukrajinských zdrojů:

Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě.

Zveřejněná aktuální mapa ATO.
27.března 2015, 12:12
http://obozrevatel.com/crime/18946-opublikovana-aktualnaya-karta-ato.htm

Informační a analytické centrum SNBO Ukrajiny vydalo aktuální mapu zóny ATO na východní Ukrajině k poledni dne 27. března.

* Dnes je to velice stručné – Lysenko opět bez inspirace..To by mě zajímalo odkud dnes ČT čerpala, když líčila jak se opět na Ukrajině střílí, sice už  ne tak intenzivně. ..
Ani jiné bojové informace jsem u Ukrů také nenašel, tak přidám něco z mála zajímavostí, které jsem při pátku na „Pozorovateli“objevil. 

Samo-čištění: V Doněcku zastřelili polního velitele „Cigána“.
27.března 2015, 05:45
http://obozrevatel.com/crime/96543-razborki-prodolzhayutsya-v-donetske-rasstrelyali-polevogo-komandira-boevikov-tsyigana.htm

Pozdě večer dne 26. března v centru města Doněcku došlo k další vraždě.To na Facebooku napsal jeden z teroristických vůdců, „i.o. ministra zahraničí DNR“ Alexandr Kofman.

Podle něj, byl ve svém autě zastřelen, „poslanec DNR“ polní velitel praporu „Miraž“ Roman Boznik (s volačkou Cigán).

„Byl jsem na setkání, po půl hodině mi zavolali a bylo mi řečeno, že auto, ve kterém on cestoval s manželkou, synem a dvěma strážci, bylo rozstříleno z modrého Chevy Lacetti na křižovatce Čeljuskincev-Vatutina. Říman a Řek (strážci) zahynuli, Nastja (manželka) a syn sláva bohu nebyli zraněni … „- napsal.

Soud odmítl zatknout bývalého šéfa GSČS Bočkovského.
27.března 2015, 15:31
http://obozrevatel.com/crime/30186-sud-otkazalsya-arestovat-eks-glavu-gschs-
bochkovskogo.htm

Soud v Kyjevě vrátil orgánům přípravného řízení pro vyšetřování (MVD), návrh na vzetí do vazby bývalého šéfa GSČS Ukrajiny Sergeje Bočkovského.

Podle „Interfax-Ukrajina“, soudce Irina Litvinová argumentovala toto rozhodnutí tím, že návrh nemá dostatek důkazů o spáchání trestného činu.

Na druhé straně, zástupce obžaloby poznamenal, že Bocčkovský byl zadržen po dobu 72 hodin a to lhůta vyprší v sobotu v poledne.

Bočkovský řekl, že není vinen, a je připraven složit zkoušku na detektoru lži.

„Jsem čestný uředník, občan státu a nespáchal jsem trestné činy, nepovažuji se za viného a jsem připraven podrobit se detektoru lži,.“ – Řekl.

Současně řekl obžalovaný, že nikdy nebyl na Kypru či v USA, kde jsou zaregistrované společnosti, které prodávaly palivo GSČS.

* V článku se dále píše,že prokuratura nemá proti Bočkovskému dostatečné důkazy,
že za tak krátkou dobu se nedalo je sehnat. Firmy, se kterými GSČS obchodovalo sídlí na Kypru, v Belize a USA a že to potrvá měsíce, možná rok než se seženou.Takže půjde v sobotu ven..

Jak uvádí „Pozorvatel“, Bočkovského a jeho prvního náměstka Vasila Stoeckého
zadrželi strážci zákona během zasedání kabinetu. (zkráceno)

+ Hrdina ukro-médií na závěr :

Dipskandal v Kanadě: Ministr řekl, že Putin je terorista.
27.března 2015, 15:13
http://obozrevatel.com/abroad/28756-dipskandal-v-kanade-ministr-zayavil-chto-putin-terrorist.htm

V Kanadě se rozhořel diplomatický skandál kvůli prohlášení ministra přistěhovalectví Chrise Alexandera, který nazval ruského prezidenta Vladimíra Putina teroristou.
 
To píše ukrajinská Pravda s odvoláním na Huffington Post.
 
Uvádí se, že toto prohlášení zástupce kanadské vlády udělal již 22. února, během vystoupení na Kongresu kanadských Ukrajinců.

„Konflikt na Ukrajině je největší problém dnešního světa, podle mého názoru … Myslím, že to je názor našeho předsedy vlády i našeho týmu. Ano, je to terorismus Vladimir Putin se chová. jako terorista „, – řekl Alexander.
 
Velvyslanectví Ruské federace v Kanadě po měsíci – 23. března, umístilo video s vystoupením kanadského ministra na svém Twitteru a poznamenalo, že to vypadá
jako „pět minut orwellovské nenávisti“.

https://www.youtube.com/watch?v=QKK7ore2Yuw

Přídavek od El-Murida :

* Na téma Porošenko vs. Kolomojský, toho bylo napsáno mnoho. Většinou obsáhlé články, které pro jejich obsáhlost a aby se dostalo i na jiné, jsem nedával.Přidám dnes ještě jeden kratší, starší článek od El-Murida :

Pavouci
25-Mar-2015 11:46
http://el-murid.livejournal.com/2305518.html

Odstoupení Kolomojského je pravděpodobně krokem samotného Kolomojského, přitom krokem promyšleným a proaktivním.

Ve skutečnosti se v podstatě nic nezměnilo – Kolomojský bude nadále řídit své obchodní impérium a pokračovat v přímém ovládání šesti územních praporů, financování i řady z těch, jež jsou součástí ministerstva vnitra. Nejschopnější a nejvíce motivovanou jednotkou Kolomojského zůstává „Dněpr“, který nikdo nerozpustil – a pokusí-li se vůbec ho rozpustit.

Formálně, spadají pod Porošenka ozbrojené sily, ministerstva vnitra a řada „jeho“ týlových praporů „Kyjev“,  ale silový scénář odzbrojení Kolomojského je prakticky vyloučen z důvodu extrémně negativních celkových důsledků.

Nyní se Porošenko může dostat do situace, kdy pro aktivaci územních praporů bude muset jednat s nimi – nebo spíše, opět se stejným Kolomojským. „Terbaty“ (uzemní prapory) jsou druhou linií obrany ATO a bez nich celý systém ATO „ochabne“: Úkoly druhé linie zahrnují čištění prostoru v případě útoku, v obraně odpovídá za celý systém kontrolních bodů, zajišťujících blízký týl skupiny.

Odstranit Kolomojského a jeho tým je možné – ale kdo bude financovat jeho prapory?

Odpověď není a ve skutečnosti nebude. On zřejmě – nikdo jiný, kromě Kolomojského to neutáhne.

Závislost Porošenka na bývalém guvernérovi Dněpropetrovska je mnohem hlubší, než by si přál, ale jinou možnost nemá. S největší pravděpodobností, nyní nejvíce racionální postoj ke Kolomojskému je strategie Tymošenková: “ přitvrdit mu“.
Jenomže jestliže Tymošenková je sestřelený pilot a za ní už nestojí nikdo a nic, tak za Kolomojským je jeho imperium a jeho lidé v různých oborech a odvětvích. A začistit je, vědoma si situace s územními prapory, bude velmi obtížné.
Konflikt pavouků nikam nezmizel, jen prostě přestane být střetem v mediální oblasti.

Děkuji MP!

Mirečkova  část – z denní svodky mise OBSE:

OBSE denní svodku nevydala

Děkuji Mirečku!

Mapy:

Ukrajinská:

Опубликована актуальная карта АТО - фото 1

Opolčenská:

https://i2.wp.com/ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/99994/99994_original.jpg

Interaktivní komentovaná:

nenašel jsem

Vlkova  část:

Začnu něčím, co mi je poněkud proti srsti . Ale když to nedám a hned na začátku, budu za úplného pitomce. Už včera  ráno mne jedna  z kosířek kontaktovala  s informací, že se říká, že Airbus , který havaroval ve Francii, měli sestřelit Američané při manévrech  ve Středozemním moři!  Okamžitě  jsem to popřel. Něco takového si neumím představit. Odpoledne mi ale  přišel mail od kosíře  PH. S tímhle odkazem na německý server

http://amr.amronline.de/2015/03/25/germanwings-hollande-beschuldigt-usa-des-abschusses/#more-1849

V článku se píše,  že  Hollande  měl obvinit USA, že opravdu německý Airbus  sestřelili a že je to stejná story jako v roce 1988, kdy křižník Vincennes „zastavil v letu “ iránské Jumbo.

Pro zájemce  detaily v článku Kosy

Oběti, kterým se nikdo neomluvil

Hollande měl doslova  říci toto:

“Diese verdammten A-Merde-Rikaner haben es schon wieder getan! Nachdem sie 1988 bereits den Iran-Air-Flug 655 abgeschossen haben, musste nun ein Flugzeug unserer Partner in Deutschland dran glauben! Sie wollen es uns Franzosen in die Schuhe schieben und uns erpressen, damit wir den Druck auf Russland weiter erhöhen. Verdammte A-Merde-Rikaner!”

„Zatracení A-merde-ričané to udělali zase! Po tom co v roce  1988 sestřelili iránský let 655, musí na stejné nyní myslet i náš partner Německo! Chtějí nás – Francouze  podvést a  vydírat, abychom zvýšili tlak na Rusko. Zatracení A-merde-ričané!“

Hleděl jsem na monitor  nikoli jako vlk, ale jako příslovečný mladý skot na nová vrata!

Ten server , co s tím přišel, vypadá jaksi ctihodně. A zejména, když jsem si ještě přečetl tuhle větu:

Die brisante Meldung erregte großes Aufsehen und wurde sofort von Spiegel, FAZ, SZ und Focus aufgegriffen.

Brisantní zpráva vzbudila velký rozruch a byla  ihned převzata  Spiegelem, FAZ, SZ  a Focusem. A u jmen jsou rovnou odkazy!

, takže  jsem si říkal – to bude tóčo!

Nebude vážení, nebude! Projel jsem nejen ony odkazy  ze  Spiegelu, Focusu , SZ a  FAZ. Ale spoustu dalších německých zdrojů, ale  nic , co by  tu opravdu brizantní informaci o Hollandově obvinění  Američanů se na mém monitoru neobjevilo!  Odkazy jdou na  obecně známý  Hollandův projev po katastrofě. Neumím francouzsky, ale nevěřím, že to v tomto projevu  snad  někde zamumlal. A ani jinde není ani stopa.

Tak informace mi prostě  vychází  jako tvrdý podvod!   A nyní, proč  jsme to zveřejnil – nemohu na anglicky psané zdroje abych rešeršoval, nemám na to . Totéž platí pro francouzské servery. Mám ale naprostou důvěru v kosíře a jejich schopnosti-  zkuste vy, co máte  dobrou jazykovou výbavu, zda  něco dokážete  najít. Ale nechtěl bych odkaz na nějaký  obskurní web, ale  na  opravdu respektovaný  web s nějakou reputací! Budu vám velmi vděčen za takovou informaci. Dokud se neobjeví / a já jsem naprosto přesvědčený, že  se skutečně neobjeví/ ,   budu onu informaci  AMR pokládat  za kec a provokaci.

Nicméně kosíři PH velmi děkuji, že mi ten odkaz poslal!   Chtěl Kose  dodat superzprávu. Ještě jednou – díky.

Skvělý odkaz, který by mi byl nejspíše unikl, mi včera poslal RM. Jde o článek amerického politologa Stephena Holmese, který působí jako profesor na New York University School of Law. V komentáři pro server Moscow Times se zamyslel nad podstatou ukrajinské krize. Pro mne náramné čtení a samozřejmě titul, který bude trvale zařazen do Faktů o Ukrajině! Kosa vidí  aktéry a příčiny ukrajinské krize  naprosto stejně! Na přečtení toho článku vám stačí dvě minutky pouhé! Najdete jej zde:

http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/116593-ukrajina-jako-nova-jugoslavie-situace-je-mnohem-horsi-varuje-profesor/

Plně se ztotožnuji  i s druhým linkem, který mi RM přišel – totiž od názoru Martina Kollera na americký konvoj:

http://www.novinky.cz/komentare/365429-komentar-konvoj-emoci-martin-koller.html

Vyjímám z něj centrální část:

Podle mého názoru odstartovalo problém neuvážené vyjádření, že přesun konvoje má být jakousi hrozbou Rusku. Lze označit, a to velmi jemně, za neuvážené či nepromyšlené z hlediska důsledků. Přitom vývoj bezpečnostní krize kolem Ukrajiny už tak dost polarizuje společnost v řadě zemí. Z vojenského hlediska nemá cesta konvoje z východu na západ žádný strašicí podtext.

Nebýt mediálního show, většina občanů by si konvojů ani moc nevšimla, s výjimkou řidičů. Kdo například v minulých letech zaregistroval konvoje belgické techniky na cestě do českých výcvikových prostorů? Stačila by informace v médiích, že přes naše území projedou američtí vojáci ze cvičení v Pobaltí a žádost o pochopení ze strany řidičů.

Chirurgicky přesná diagnoza! Můj komentář, který už jsem konvoj počastoval, že  to musela vymyslet hlava  a pokud  cílem bylo rozeštvat českou veřejnost a zvednout protiamerické nálady, tak že se to opravdu zcela mimořádně podařilo, vychází ze  stejných premis.

https://email.seznam.cz/imageshow/xBXbSPtE3LFYlrK746RdbnVC_mpwNAIO5SFktr8gu_v4PwCzzPp45SX4L8KxBLvODBBH2vo

Absolutní grotesku mi ze Slovenska poslal nick AN! Humor to tedy moc není, ale  groteska tristní ano!  Podívejte se sami!

https://www.youtube.com/watch?v=5-xrXdaCJyw&app=desktop

Žádná škodolibost k bývalým spoluobčanům nejspíš v Čechách není na místě. Spíše závist – slovenský televize  už ventilovala  něco, co my se z naší/vaší ČT ani dozvědět nemusíme!

Není svodky bez linků ze slovenského tisku od chacala. Vybral jsem z  jeho dodávky dnes  dvě  věci:

Zajímavý výsek z velkého rozhovoru deníku SME /ten vyjde celý v pondělí/ se Sorosem. Fakt zajímavé čtení:

http://www.sme.sk/c/7721459/financnik-soros-pre-sme-robme-vsetko-okrem-vojny-s-ruskom.html?ref=trz

A ten druhý odkaz? Vzpomínáte, jak se  v týdnu chlubil ukrajinský ministr energetiky, že  od dubna  vlastně ruský plyn nepotřebují, protože mají reverz? No tak tady si na bratislavské Pravdě  počtete, jak to s tím reverzem ve skutečnosti je:

http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/350179-ukrajina-ma-od-nas-tretinu-plynu-viac-zatial-nedostane/

Dneska  už nic  dalšího nepřidám. Musím ještě cosi jiného stihnout. Díky za pochopení.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.