Mám v tom bordel


napsal Vidlák

Každý ví, že zjara mají Vidláci nejvíc práce. Je třeba promnout prsť v dlaních, seřídit stroje, nabrousit motyky a vyrazit do polí. Posledních čtrnáct dní jsem tak sel, sázel, upravoval, rýpal se v hlíně a když jsem se konečně narovnal a zatelefonoval mým příbuzným banderovcům, cože je nového na edinoukrajině, nestačil jsem se divit.
Od jedné tetičky jsem se dozvěděl, že Porošenko je ruský agent, protože se snaží budovat osobní moc. Jeho včerejší kamarád Kolomojský musel zasáhnout, povolat národní gardu a obsadit státní podniky, jinak by bylo zle. Druhá tetička mi zase řekl, že milovaný Porošenko musel zasáhnout proti ruským agentům,kteří se mu roztahují po Kyjevě a teď má strach, aby ho ti rusáci nesesadili. Jediné, na čem se obě shodly, že za to může Putin. Asi na tom něco bude, protože všechny sdělovací prostředky to vidí podobně.

Česká televize mi vysvětlila, že jde o boj vlády proti korupci, ale je to nějaké podivné, protože všech demokratů futrál – Štětina posílá ze svého europlatu peníze ukrajinským gardistům, kteří drží s Kolomojským. Porošenka obvinili z toho, že jeho čokoládovna v Rusku platí takové daně, že to stačí na vystrojení celé divize.
Kdo je tu teď ten správný demokrat? Nejprve nám kluci bok po boku bojovali proti Rusku, že jsou tou jedinou poslední stráží eurodemokracie a teď jeden říká v Německu, že se chce domluvit a doma vykřikuje o věčné křižácké válce, druhý zase doma mluví o tom, že se chce domluvit a přitom vypisuje odměny na likvidaci moskalů.
Chudák Štetina… tak se snažil přesvědčit občanstvo o ruském nebezpečí a když nikdo nereagoval, tak pomáhal alespoň penězi pro velkého vojevůdce Semjona Semenčenka a on nám velký Semjon stojí v podstatě proti té správně demokraticky zvolené vládě. (vlády předtím nebyly demokratické, protože se Štetinovi nelíbily). Že on se ten Štětina učil demokracii za velkou louží? Tam to dělají podobně… vyzbrojí proti nebezpečí nějakého echt demokrata a on se pak vymkne z kontroly a tak vyzbrojí nového jednoznačného demokrata.  Jenže on akorát nemá tak velké konto, aby to dokázal sám.
Tak moc gardisté bojovali proti ruské armádě na Donbase (a byli jediní, kteří tam něco i vybojovali) a teď se ukázalo, že diverzanti jsou v Kyjevě a nejspíš sedí přímo v prezidentském paláci.
Největší expert na Ukrajinu Míra Karas se nějak odmlčel. Ono je to totiž v háji. Oni se nám odmlčeli i hybatelé eurodějin. Angela mlčí, Francek Hollande mlčí, i černý Barack mlčí. Sakra, jaké zaujmout stanovisko? Nedej bože teď něco plácnut, někoho podpořit a ono to pak může být naopak… Úplně vidím, jak chudák listuje internetem a hledá nějaké vodítko, jak udělat příští reportáž. Teď už je pozdě na pravdu.
Zdá se, že informace od tajných služeb nějak nefungují, ani Carl Bildt už netuší, kdo je kdo a i když tam musí mít agenty v každé vesnici, stejně netuší. Jo, teď by se hodila trocha cti.
Karel Dolejší na Britských listech už také nějak zvolnil rétoriku. Nedávno tvrdil, jak Rusko bude ukrajovat další a další území, protože Putin je přece takový, protože takový vždycky byl a dělá to všude. Nějak mu uniklo, že jedna podobná válka už byla v roce 2008 v Gruzii. A hranice se od té doby nepohnula ani o milimetr. Teoreticky přece už Tbilisi mělo být ruské a nebo vybombardované ne? Zatím publikuje rozhovory se zraněnými ruskými vojáky a je neuvěřitelné, kolik s nimi mluvilo reportérů a není ani jedna fotka. Ani jeden ruský dezertér, který by seděl v ústředně BBC a povídal o tom, jak musel bojovat na Ukrajině.
Tak ještě že toho Putina nesesadili při palácovém převratě, zatím máme štěstí, všechno na něj můžeme svést. Je totiž neuvěřitelně schopný ten kluk. Má tak vymakanou propagandu, že mu podléhají nejen obyčejní občané, ale i signatáři charty i bývalí politici i na západě.  Jen Zeman už je schizofrenik, protože sice je ruskou pátou kolonou u nás, ale zároveň má radost z amerického konvoje. Jak to sakra je? možná by zabralo řešení made in Ukrajina – americký konvoj jsou ve skutečnosti ruští agenti, protože pak to dává se Zemanem smysl.
Do toho jsme zjistili, že zamčené dveře v letadle sice znemožní vstup teroristům, ale také pilotovi a tak pokud je ten druhý za kniplem pošahanej nebo rovnou také ruský agent, tak je to stejně o průšvih. Třeba navrhnou, že se nebude lítat…  Ruské metody jsou moc nedemokratické – dveře odemčené a mezi cestujícími dva ostří ozbrojení hoši v civilu.
Prostě v tom mám bordel. Třeba mi to někdo vysvětlí.
A  abych nezapomněl – ještě  pár slov ke Konvoji:
Konvoj:
Zdá se, že český národ je ve svém globále opravdu rozumný. Při trošce štěstí americký konvoj projede, aniž by se někomu něco stalo.
Všem odpůrcům hlásím, že se opravdu neskutečně bojím americké demonstrace síly několika kolových transportérů. Minulý rok lítaly na cvičení nad jižní Moravou A-10 Thuderboldy a nikdo ani nepípnul. A řeknu vám, když nad silnicí taková A desítka nacvičuje nálet na kolonu, tak je to opravdu nějaká síla, ne trocha obrněného šrotu.
Všem přitakávačům chci říct, že jediný vojenský smysl této akce, je koordinace s naší armádou na našem území, aby chudáci vojáčci stíhali ustupovat, kdyby se v tom Pobaltí daly Ruské jednotky opravdu na pochod a polské dálnice byly ucpané uprchlíky
Příspěvek byl publikován v rubrice Vidlákovy podávky se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.