Ukrajinská svodka ze dne 04.04.2015


https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali Ernest,  MPMireček,  s přispěním dalších

Část MP – převážně z ukrajinských zdrojů:

Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě.Situace se zhoršuje: vydána aktuální mapa ATO.
http://obozrevatel.com/crime/73925-opublikovana-aktualnaya-karta-ato.htm

Situace v oblasti ATO se zhoršila, ale zůstává plně zvladatelná, 3.dubna bylo zaznamenáno přinejmenším pět epizod použití těžkých zbraní NVF vůči  našim pozicím – hovoříme o konvenčním dělostřelectvu a 122mm minometech.

To bylo oznámeno na tradičním denním briefingu mluvčím štábu ATO plukovníkem Andrejem Lysenkem.

3. dubna radikálové aktivně utočili na naše pozice v oblasti doněckého letiště – u Avdějevky a Opitného. Na této obranné linii došlo k více než polovině  narušování režimu ticha ze strany radikálů.

V důsledku výbuchu na nepřátelské mině v blízkosti Avdějevky byli 3 ukrajinští vojáci zabiti, 2 jsou zraněný. Na ostatních obranných liniích u vojáků ATO k žádným ztrátám nedošlo.

Kromě okolí Doněcka, nejžhavější body na linii střetu byly včera o.Širokino a Berdjansk u Mariupolu, Majorsk (předměstí Gorlovky), o. Krymskoe a Nižné nedaleko Bachmutské silnice.

Během posledních dnů byl zaznamenán let BPL nepřítele poblíž Mariupolu.

Podle zpravodajských informací, na území, které je řízeno bandformacemi „LNR“, okupační správa provádí povinnou registraci mužů, kteří ještě mají práci. Podle plánu povstalců, pokud to bude nutné násilně zaregistrovaní budou zapojeny do bojů na straně NVF.

Jak uvádí „Pozorovatel“, na Donbasu teroristé v  okupovaných území nadále provádějí zásobování svých taktických skupin a zvýšují jejich bojeschopnost.Takže v okupovaném Lugansku teroristé „LNR“ vytvořili čtyři parky vojenské techniky.

* Podle další zprávy, opolčenci ostřelují Doněck – střílí tak sami na sebe..

Ozbrojenci ostřelovali jimi okupovaný Doněck.
04.04.2015, 16:13
http://obozrevatel.com/crime/62870-boeviki-obstrelyali-okkupirovannyij-imi-donetsk.htm

Rusko-teroristická vojska provedli provokativní ostřelování jimi dočasně obsazeného Doněcku.

Uvádí tiskové středisko ATO.

„V 10:40 v okolí cementárny na okraji Doněcku zaujala pozice minometná jednotka teroristů, která provedla ostřelování města,“ – píše se v prohlášení.

Kromě toho, podle štábu speciální operace, v 1:55 u obce Staromichailovka palbu ve směru Doněck zahajíly tři bojové vozidla pěchoty a tank teroristů.

„Účelem provokativních akcí ozbrojenců je zdiskreditování ozbrojených sil Ukrajiny a obvinění z nedodržování režimu ticha a z ostřelování civilistů s cílem narušit mírový proces na Donbasu,“ – píše se v prohlášení.

Jak uvádí „Pozorovatel“, dříve ve štábu ATO přiznali, že se na Donbasu situace zhoršila, ale zůstává plně zvladatelná.

Na silnici do zóny ATO chytili „pseudodobrovolníky“ s arzenálem zbraní.
04.04.2015, 15:38
http://obozrevatel.com/crime/74809-po-doroge-v-zonu-ato-pojmali-psevdovolonterov-s-arsenalom-oruzhiya.htm

Na silnici „Melitopol – Cherson“ u skupiny vojáků, kteří se svévolně vypravili do zóny ATO údajné zapojit se do dobrovolnických aktivit, byl objeven arzenál zbraní.

To hlásí tisková služba SBU.

„Vojáci, vedeni majorem jednoho z komisariátu Chersonské oblasti byli zastaveni na kontrolním stanovišti „Nižnie Torgai“. Z vozu, ve kterém cestoval,i bylo zabaveno více než 20 kusů TNT, zápalné trubky typu ZTP-50, světlice, granáty F-1, RGN, RGD-5 a velké množství nábojů různých ráží zbraní, „- píše se v prohlášení.

Bylo zahájeno trestní řízení podle čl. 1 odst. 263 (nelegální manipulace se zbraněmi, střelivem nebo výbušninami) trestního zákoníku Ukrajiny. Pokračují další nezbytná vyšetřování.

„Ukroboronprom“ vyprodukoval protitankové řízené střely „Stugna“:
04.04.2015, 12:41
http://obozrevatel.com/crime/63982-ukroboronprom-vyipustil-protivotankovyie-raketyi-stugna-preimuschestva.htm

Ukrajinské protitankové rakety „Stugna“, vyrobené jedním z předních státních koncernů „Ukroboronpromem,“ jsou jedním z nejmodernějších výrobků koncernu a předčí světové analogy, pokud jde o dlouhou vzdálenost.

http://i.obozrevatel.ua/8/1706277/330x220_585210.jpg

Oznámil to první náměstek generálního ředitele koncernu Sergej Pinkas v rozhovoru pro „Focus“, oznamuje informační a analytické centrum SNBO.

„Už nyní příchází do armády raketa „Stugna“, vyvinutá v kyjevském KB „Luč“- řekl -, je schopna pomocí laserového naváděcího systému zasáhnout cíl o velikosti listu papíru formátu A4 ze vzdálenosti 5,5 km. Jde o analog americké střely Javelin, kterou jsme viděli na nedávné výstavě IDEX-2015 v SAE. Avšak Javelin je mnohonásobně dražší a pracuje na vzdálenosti 2-2,5 km od cíle, za ideálních podmínek – na vzdálenost 4 km. To znamená, že s tímto provedením, jsme o krok před Američany. „

Podle Sergeje Pinkasa se v současné době řízené střely „Stugna“ a moderní protitankové systémy „Skif“ již vyrábí komerčně pro ukrajinskou armádu v podnicích „Ukroboronpromu“ a přicházejí do armády.

Jak uvádí „Pozorovatel“, státní podnik Lvov obrněno-tankový závod zahájil sériovou výrobu ukrajinského vojenského obrněného automobilu lehké třídy, s pohonem náprav 4 × 4 „Dozor-B.“

* No to si tedy ten ukrajinský Serhey dovolil hodně – pochybovat o kvalitách zbraní svého páníčka 🙂

Gruzínští a ukrajinští vojáci zpívali na frontě „Suliko“: Videofact
04.04.2015, 13:46
http://obozrevatel.com/crime/54218-gruzinskie-i-ukrainskie-bojtsyi-speli-na-peredovoj-suliko-videofakt.htmUkrajinští a gruzínští vojáci na frontě v Širokinu společně zpívali píseň „Suliko“.

Na síti se objevilo autentické video.

Podle autora, píseň zazpívali muži z pluku „Azov“ a praporu „Donbass“

* Opilí žoldáci batalionů Azov a Donbass spolu zapěli píseň, zdejší – naši vyznavači military-country a další „hujeři“ by si tento klenot rozhodně neměli nechat ujít 🙂 :
https://www.youtube.com/watch?v=hKXK17nIqz0#t=42

Přídavek z Casadu :

V LNR zavedou dočasné pasy.
http://colonelcassad.livejournal.com/2124186.html

https://pp.vk.me/c622321/v622321407/262f4/hiAfAnwJwO8.jpg

Dočasné pasy plánují zavést do oběhu na území LNR ode dne 21. dubna.

Nový dokument bude prokazovat totožnost fyzické osoby s bydlištěm na území republiky.

Podle rozhodnutí Rady ministrů LNR, bude pas vydáván od 16-ti let. Budou v něm uvedena veškerá data o občanovi, stejně jako volitelné – informace o jeho krevní skupině a Rh faktoru. Dočasné pasy budou mít občané, kteří z toho či onoho důvodu, nemají tento dokument.Pasy budou provedeny v jednotném vzoru vykazující všechna data v ruštině.

http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201504031249-2ws3.htm – link

PS. Faktické odplouvání lidových republik od Ukrajiny pokračuje. Ukrajinou prováděná blokáda nutí republiky stále pokračovat v usilí, k vytvoření mechanismů skutečné státnosti. K již vytvořeným orgánům vlády podpořeným místními volbami v blízké budoucnosti přibude rublová zóna a osobní doklady totožnosti. Jak jistě víte, není nic víc trvalé, než to dočasné.

Brigáda „Přízrak“ se stala součástí armády LNR.
http://colonelcassad.livejournal.com/2123162.html

Velitel brigády Alexej Mozgovoj, spolu se svou brigádou „Přízrak“, vstoupil do sestav Lidových milicí LNR.

To 2.dubna oznámil Leonid Tkačenko, vedoucí vyšetřovacího oddělení generální prokuratůry Luhanské lidové republiky.

Bylo také upřesněno, že z brigády „Přízrak“ byl vytvořen 4. prapor územní obrany LNR. Tento prapor bude vykonávat funkci udržování veřejného pořádku a posílení velitelství.

Je třeba poznamenat, že vytvoření praporů tohoto typu, bylo požadováno ustanoveními „o teritoriální obraně LNR“, podepsanými hlavou LNR Plotnickým již 7 března 2015.
Připomeňme, že podle vyhlášky hlavy LNR všechny ozbrojené skupiny, které nejsou zahrnuty do složek Lidových milicí LNR, územních obranných jednotek a bezpečnostních složek a neodevzdají dobrovolně všechny zbraně a munici, od 5.
dubna roku 2015 budou prohlášeny za protiprávní. A pak začne jejich trestní stíhání podle zákona a silové operace k jejich odzbrojení.

PS. Obecně platí, v souvislosti se zdvořilým naznačením, že do 4. dubna, je třeba všechny jednotky na území DNR a LNR sloučit pod jednotné vojenského velení s ohledem na očekávané zintenzivnění bojů, není divu, že na jedné straně dochází k centralizování útvarů, těch kteří chtějí pokračovat v boji a odzbrojení těch kdo  bojovat nechtějí. Brigáda Mozgovéhoskvěle   bojovala o Debalcevo, takže její vstup do armády LNR (bez uvedení podmínky sdružení) by měl zlepšit organizaci armády LNR. Na druhou stranu, dosud není vyřešen problém s vojáky atamana Kozicyna, který dostal tvrdé ultimátum, nad kterým ataman dnes přemýšlí.

Zdá se, že hlavním cílem je aby v nadcházející kampaní všechny vojenské jednotky na území LNR plnily rozkazy z jediného centra, bez možnosti, příjímání samostaných rozhodnutí, tak jako v zimě, v situacích vnitřních konfliktů mezi silovými struktůrami na území LNR, kdy operace pod Debalcevem a Bachmutkou se potýkaly s řadou organizačních obtíží, který způsobily problémy se špatnou koordinací jednotek pěchoty s tanky a dělostřelectvem.

V takovéto dohodě o strukturě podléhající jedinému vojenskému velení, jednotky obdrží humanitární pomoc a dodávky „vojentorgu“, jak se to již stalo u kozáků Pavla Dremova. Ve skutečnosti se proces centralizace vojenské správy na Ukrajině a v Novorossii vyvíjí paralelně, kdy ve skutečnosti dochází k likvidaci center proalternativní vojenská rozhodnutí. Anarchie občanské války se postupně nahrazuje řádnou a byrokratickou strukturou regulerních armád s jejich hierarchií.
(čl.- zkráceno)

+ krátce od El-Murida  :

Jemen. Jih-Sever
http://el-murid.livejournal.com/2320438.html
03.04.2015 23:14

Saúdská Arábie oznámila, že znovu začala bombardovat objekty obsazené Hutisty. Údery, stejně jako dříve, se provadějí především po Sana’a, Adenu a Hodeidu:

https://pbs.twimg.com/media/CBsUUahWMAA95ys.jpg

A když není Ernest, tak ještě  pár drobností z  ruských zdrojů:

Svodka:

VSU 27 x ostřelovali pozice Armády DNR z tanků, minometů, PTUR a ručních zbraní
| Russkaya vesna –  4.04.2015 – 18:42
http://rusvesna.su/news/1428156631

Svodka Informačního opolčení Novorossie za uplynulý  den k 8:00, 4. dubna 2015

Situace během uplynulého dne v Doněcké a Luganské národní republice se nezměnila a zůstává napjatou.

Hlavní úsilí ukrajinských fašistů bylo zaměřeno na přeskupení svých jednotek, zaujímání pozic na liniích střetů a rovněž zasobení materialními prostředky a municí.

Pokračuje systematické porušování režimu ticha ze strany ukrajinských karatelů. Celkem bylo zaznamenáno 27 ostřelování pozic armády DNR.

Zvyšila se intenzita ostřelování v Donecké oblasti:

Ze směru Písky v 11:30 byla vedena minometná palba po pozicích opolčenců DNR v oblasti šachty «Oktjabrskaja», v 14:00 z tanku, a v 00:40 z minometů  byl ostřelován rajon «Volvo Centrum»,
 v 16:40 z tanku byly ostřelovány pozice armády DNR v oblasti Žabičevo, ze směru Avdějevky v 15:20
padly pod minometný ostřelování a v 17:40 a 19:20 pod ostřelování z PTUR pozice opolčenců DNR v oblasti Spartaku; ze směru Opitného v 17:50 padly pod minometné ostřelování pozicei VS DNR v oblasti o.Veseloje;ze směru Novotroického v 20:20 z minometů ostřelovali pozice opolčenců v oblasti Dokučajevska.

Za uplynulý den ukrajinští karatelé 13 x ostřelovali oblast Doněckého letiště.

Pozice armády DNR v oblasti RLS byli ostřelovány:

v 09:10 z ručních zbraní ze směru Písky;

v 08:40, 09:00, 10:10, 11:10, 14:20, 15:20, 15:30, 16:40, 16:50 a 19:20 z minometů
a v 14:00 z ručních zbraní a granátometů ze směru o.Opitnoe; v 16:00 z těžkých minometů
ze směru Avdějevky.

Pokračuje ostřelování opolčenců v oblasti Gorlovky.

V 11:30 ze směru o.Šumy byla vedena palba z ručních zbraní a v 21:50 ze směru Majorsku z minometů.
Kromě toho jednotka armády DNR, nacházející se na východním okraji Širokina, v 18:10, 19:10 a 22:50 byla ostřelována z minometů ze směru západního okraje Širokina.

Za uplynulý den ztráty mezi opolčenci DNR a LNR nejsou.

Děkuji MP!

 

Mirečkova část -denní svodka OBSE:

Stručný překlad a přehled hlavních informací Speciální Monitorovací Mise OBSE (SMM) na Ukrajině  dle informací obdržených do 3. dubna 2015 18:00

(Odkaz na původní článek – http://www.osce.org/ukraine-smm/150046)

Situace v oblasti doněckého letiště je stále neklidná. Zaznamenána následující vojenská aktivita v období 12:30 a 13:45 kdy byla SMM v oblasti:

  • 6 explozí příchozí minometné nebo dělostřelecké palby – 2 dopadly v oblasti 3km jihozápadně, 4 z nich 2km severně
  • 2 exploze příchozí palby z automatického granátometu z jihozápadního směru
  • 3 exploze příchozí palby z automatického granátometu 500m jihozápadně
  • 3x odchozí palba z automatického granátometu 500m severozápadně
  • kulometná palba 3 dávky ze vzdálenosti zhruba 500 severovýchodně a jedna 500 severovýchodně (Ne toto není chyba, doopravdy SMM takhle uvedla ty dávky, takže předpokládám, že v tom mají trošku bordel a spletli si směry)
  • kulometná dávka 1km západně

Mezi 0:00 a 0:10 ze čtvrti Voroshilovskyi v Doněcku (DLR), SMM slyšela 30 příchozích a odchozích explozí asi 5km severně. Mezi 09:05 a 10:20 z čtvrti Kalininskyi SMM slyšela 32 explozí odpovídající příchozí a odchozí minometné a dělostřelecké střelbě zhruba 5-10km severozápadně což SMM odhadla jako oblast doněckého letiště.

V 13:00 z Kharsyzku (DLR) SMM zaslechla 2 exploze ze severozápadního směru.

V 13:23 v Avdiivka (ukr) SMM navštívila pozorovací místo Joint Centre for Control and Co-ordination (JCCC) a viděla dopad 82mm minometné střely do prázdného pole asi 1km od pozice SMM. Dopad byl asi 20m od železniční trati ale v blízkosti nebyli ani lidé ani žádné budovy.

V Šyrokyne je klid, za celou dobu co tam SMM byla tak jediná střelba byla po bezpilotním letounu po kterém střílela ukrajinská strana a které nakonec odletělo západním směrem. SMM se také účastnila schůzky, na které byl ukrajinský generálmajor a ruský generálplukovník z JCCC a také ukrajinský a DLR vojenský velitel v oblasti. Schůzka měla za cíl stanovení deeskalačních opatření.

Mezi 10:10 a 12:39 bezpilotní letoun SMM viděl v oblasti jeden obrněný transportér pěchoty v oblasti pod kontrolou Ukrajiny a 15 tanků v oblasti pod kontrolou DLR. V Zaichenko (DLR) také letoun spatřil 2 zničené tanky.

Situace v Luhanském regionu je klidná, SMM v oblasti navštívila ukrajinské vesnice Novotoshkivkse, Orikhove, Myrna Dolina, Hirske. Podle místních je v oblasti klid od 15 února. Někteří vesničané si stěžovali na miny a nevybuchlou munici v polích což pro ně dělá nebezpečným obdělávat jejich polnosti.

V Slovianoserbsku (DLR) neidentifikovatelný muž v maskáčích bez označení, namířil na SMM členy z 30 metrů zbraň a mířil na ně pomocí puškohledu. Nevystřelil ale po tomto incidentu SMM opustilo oblast.

SMM navštívila poprvé další úložiště těžkých zbraní LLR. Bylo zde 26 houfnic a LLR velitel oznámil, že dalších 6 je na střelnici LLR. Vše bylo dopředu dohodnuto s LLR a na místo redislokace je odvezla eskorta LLR.

SMM navštívila 4 ukrajinská úložiště a vše v pořádku

V Oděse SMM monitorovala 2. dubna pravidelné měsíční připomenutí událostí z 2. května 2014 na Kulykově Poli. Skupina asi 70 anti-Maidanovských aktivistů se sešlo před budovou odborů. Z přítomných asi 70 procent tvořilo ženy, většina byla starších lidí. Ve svých projevech truchlili za mrtvé. Asi 80 policistů utvořilo kordon okolo těchto lidí, oddělující je od skupiny pro-Maidanských aktivistů kteří se shromáždili jenom 20 metrů daleko. Tato skupina se skládala z asi 70 silných lidí věkem většinou okolo 40 a 70 procent z nich byly muži. Asi 20 z nich měli na sobě maskáče a/nebo kukly. V blízkosti bylo také 7 lidí s označením pravého sektoru. Za budovou odborů čekali dva autobusy policejních těžkooděnců. Vše nakonec proběhlo klidně a v 19:30 se shromáždění rozptýlilo.

V Kyjevě 2. dubna SMM monitorovala veřejnou schůzi v Paláci Veteránů pro utečence. Akci organizovaly nevládní organizace a jednotlivci představující uprchlíky z Krymu a Donbasu. Asi 200 uprchlíků (25-50 let, 50/50 poměr mužů a žen).  Hlavním cílem bylo umožnění uprchlíkům klást dotazy náměstkovi Ministerstva sociálních věcí ohledně re-registrace uprchlíků v situaci, kdy vládní výnos číslo 79 ze 4. března způsobil problémy běžencům, kteří opustili území, kde neměla vláda kontrolu. Přítomní požadovali odpovědi na své otázky od daného náměstka.

Bránění svobody pohybu SMM v daném období:

Na všech ukrajinských checkpointech chtějí po SMM jejich státní příslušnosti, na což nemají právo, ale očividně jim to už prochází 🙂

  • SMM chtěla jet do vesnice Ananivka (LLR), blízko Ukrajinsko-ruské hranice ale kozák doprovázející SMM odmítl jejich přístup, přestože v přátelském duchu, vysvětlil, že toto jsou rozkazy z LLR.
  • SMM byla dvakrát zdržena na checkpointech ukrajinské strany, jednou poblíž Kriakivka (ukr) a podruhé mezi Kriakivka a Orikhove Donetske

Děkuji Mirečku!

Mapy:

Ukrajinská:

Ситуация обостряется: опубликована актуальная карта АТО - фото 1

Opolčenská:

02 20

Interaktivní komentovaná:

nenašel jsem.

Vypátrali kosíři:

Kosíři, na to, že  jsou dlouhé svátky, se docela činili! Začnu slovenským výběrem od chacala:

K návšteve ministra zahraničných vecí RF Sergeja Lavrova dnes vyšlo niekoľko článkov:

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/350913-sergej-lavrov-je-v-bratislave-proukrajinski-aktivisti-ho-vypiskali/
http://www.sme.sk/c/7734300/na-slavine-sa-zisli-stovky-ludi-lavrova-vitali-s-nadsenim.html

A v tomto članku je aj celý príhovor prezidenta Kisku:

https://dennikn.sk/91610/kiska-lavrovovi-sposob-akym-bol-krym-pripojeny-k-rusku-povazujeme-za-destabilizaciu/?ref=tit

 

přiznám se, že  na těch prvních dvou odkazech – na slovenskou Pravdu a SME, mne překvapily  dvě  věci, vlastně  tři:

1- link daleko více normálně a střízlivě uvažující  Pravdy píše, že  Lavrov byl vypískán a link pravicové SME naopak, že se dočkal potlesku.  Čekal bych to opačně. Jakkoli v obou referátech je nakonec psáno, že  Lavrov sklidil potlesk.

2- v obou referátech je pasáž , která sděluje, co všechno k Ukrajině a  Krymu, řekl Kiska  Lavrovovi.  Mně tam schází, co mu na to Lavrov odpověděl. Také konkrétně! Bylo by to, jistě nejen pro vlka, zajímavé počtení.

3- řekl bych, že  Kiska byl včera za  lháře.  Neúčastnil se kladení věnců na  bratislavském Slavíně. A jeho tiskový mluvčí Roman Krpelan k tomu sdělil :

„Prezident bol pripravený zúčastniť sa na spoločných oslavách, žiadnu oficiálnu pozvánku nedostal. Preto sa rozhodol uctiť si pamiatku vojakov, ktorí padli pri oslobodzovaní Bratislavy na Slavíne spolu s primátorom Bratislavy a predsedom bratislavského samosprávneho kraja,“

Ředitel Tiskového a informačního odboru UV SR Erik Tomáš kontroval:

„Nerozumieme dnešnému vyhláseniu kancelárie prezidenta, podľa ktorého bol údajne pripravený zúčastniť sa na dnešných spoločných oslavách na Slavíne, no nedostal oficiálnu pozvánku. Toto vyhlásenie považujeme za zavádzanie verejnosti. V stredu tento týždeň riaditeľ kancelárie prezidenta sám kontaktoval riaditeľku úradu vlády, aby jej oznámil, že prezident sa na spoločných oslavách nezúčastní a na Slavín pôjde sám,“

Předpokládám, že nikdo soudný si neumí představit, že  by úřad předsedy vlády NEPOSLAL pozvánku prezidentovi… Závěr je pro mne jasný. Ale není to můj příběh. Kiska není českým prezidentem.

O tom, jaký byl poměr pískačů a vítačů , informuje, opět kupodivu, až link na Deník N/enávist/:

Kým pred Prezidentským palácom čakalo na ruského šéfa diplomacie Sergeja Lavrova niekoľko desiatok protestujúcich na akcii Ruky preč od Ukrajiny, na Slavíne ho potleskom vítalo niekoľko stoviek odporcov NATO so slovenskými a ruskými zástavami.

Pokud by vás zajímalo, jak to na  Slavíně a  vůbec v Bratislavě včera  s Lavrovem bylo doopravdy,  Kosa ráda poslouží. měla na místě  svou speciální zpravodajku – paní JN.  A ta poslal toto:

posielam v separé maili pár fotiek a tuhla pár osobných dojmov :  
 

Keď som sa v  dnešné slnečné ráno v prúde mohutného davu ľudí blížila k pamätníku na Slavíne,prekvapilo ma pískanie a výkriky. Vysvitlo, že to práve prezident Kiska, spolu s novým primátorom, kládli vence osloboditeľom mesta spred 70 rokov, ktorých je tu pochovaných vyše šesť tisíc. Táto trucakcia, keď prezidentská kancelária vydala prehlásenie, že na neskorší oficiálny akt za účasti ruského ministra zahraničia a slovenského predsedu vlády, neboli pozvaní ( k čomu vydal úrad vlády dementi), si vyslúžila nechuť davu. Ten sa zakrátko  rozrástol na dobrú tisícovku ľudí. Zdorazňujem to množstvo preto, lebo v tlači sa hovorí o nemnohých, najviac ak dvesto osobách. Navyše, pri samotnom akte i prejavoch sa ozývalo skandovanie “ Dakujeme za oslobodenie“, “ Rossija“ a „Nechceme NATO“. Nezaznamenala som ani jediný výkrik protestný, ani neboli viditeľné  poriadkové sily, ktoré by potenciálnych neprajníkov obmedzovali. Prejavy boli dostojné, výhradne pietne a tak ma zaujal snáď iba výrok Roberta Fica o tom, že toto nie je pamätník ideológie, ale pamätník víťazstva a odvahy a že tam  ležia aj chlapci vo veku jeho syna, ktorí tú odvahu preukázali. Lavrov odovzdal vyznamenania deviatim  vojenským veteránom  a potom, zjavne neplánovane, ešte než mal nasadnút do pripravenej limuzíny sa otočil a zašiel nazad , až za pamätník , pozrieť jednotlivé hroby. Neskor som si pozrela tlačovku zo stretntia Lavrova s ministrom zahraničia Miroslava Lajčákom na TA3, kde ma upútalo to, čo nespomenuli následne  v slovenskej tlači, zato tomu dali priestor napr. v reuteri, viz :

 http://www.reuters.com/article/2015/04/04/us-ukraine-crisis-lavrov-idUSKBN0MV0AP20150404

 
a síce, že Lavrov vravel o tom, že treba pri Minských dohodách nielen deklamovať ale  pracovať cielene a dosledne  na dodržovaní jednotlivých bodov ale aj snažiť sa o ich postupné rozšírenie, napríklad primeť strany,  aby stiahli aj zbrane s kalibrom pod 100 milimetrov.Na tlačovke ma pobavila redaktorka, ktorá ako zástupca slovenskej tlačovej kancelárie dostala slovo a titulovala Lavrova ako  predsedu vlády a nie ministra zahraničia. Páčila sa mi vecná odpoveď Lavrova na jej otázku k útlaku krymských Tatarov, kde jej vysvetlil, že sa im ušlo zastúpenie vo všetkých orgánoch moci , majú právo na rodnú reč aj v školách a finančnú podporu na ich kultúru a naznačil, že problém bude skor v nedodržovaní platných zákonov, ako v svojvolnom konaní úradov. Pozval všetkých, aby sa prišli pozrieť na vlastné oči a nemuseli byť odkázaní na informácie z druhej ruky.
lav lav1 lav2

Na Slovensku ještě  chviličku zůstaneme:

Vrátím se ještě jednou k prohlášení Kisky s kým, že půjde na Den vítězství na Slavím k pomníku padlých sovětských vojáků uctít jejich památku a tentokrát zvýrazněním jinou část textu:

„Prezident bol pripravený zúčastniť sa na spoločných oslavách, žiadnu oficiálnu pozvánku nedostal. Preto sa rozhodol uctiť si pamiatku vojakov, ktorí padli pri oslobodzovaní Bratislavy na Slavíne spolu s primátorom Bratislavy a predsedom bratislavského samosprávneho kraja,“

Proč , že  vás  s tím zase otravuji? Protože  od kosíře LP mi dorazila následující pošta:

posielam jednu pikosku, na ktoru som narazil nahodou na blogu terajsieho primatora Bratislavy, Iva Nesrovnala.

Je to z 11.5.2014, takze uz pomaly rok stare.

 

Link:http://nesrovnal.blog.sme.sk/c/355731/Tiene-minulosti-nad-Bratislavou-pan-primator-rozmyslate.html

Cit:“ Pri konštrukcii teórie „oslobodenia“, ktorá mala prekryť skutočnosť, že II. svetovú vojnu vyvolal aj Sovietsky zväz a že oslobodenie spočívalo v tom, že sovietska diktatúra nahradila tú nacistickú, ibaže na viac ako 40 rokov.“

To je tedy opravdu ten pravý!!! To tedy bude dvojka! Jen aby se náhodou ti 70 let mrtví nezačali obracet v hrobech….

Myslím, že  bratislavské události ze včerejška můžeme opustit.

Nick Histspeed

zabrousil do Anglie.A píše:

Graham Philips v Londýne, bojuje za Donbas: „Prečítal som si článok BBC, že ruské tanky a ruské vojská sú v Debalceve. Ja som bol v Debalceve, nevidel som ruské tanky, nevidel som ruské vojská a nevidel som ani BBC.“

 

 

Je na čase se podívat se, co přišlo od českých kosířů.

Nick Pithart poslal toto:

Zasílám Vám odkaz na zajímavý pořad ARD o německé pomoci Ukrajině, zdá se že Němci začínají být nespokojení.

http://www.ardmediathek.de/tv/FAKT/Rechtsextremer-Ukrainer-wurde-in-Deutsch/Das-Erste/Video?documentId=27422748&bcastId=310854

Má naprostou pravdu!!!  Umíte si představit, že  by podobnou reportáž  natočil Pepa Pazderka nebo Míra Karas a odvysílala ČT?  Reportáž totiž těžce pere do německé vlády, že v rámci zdravotní pomoci zraněným Ukrajincům na Dnbasu přijímá i  nácky  a pravicové extremisty    z praporů jako Azov nebo Donbas. ARD s tím má naprosto zásadní problém. Tak v Německu tolik kritizovaná ARD  za  neobjektivní postoje. Za to objektivní válečný štváč  Štětina posílá střáfbatalionu Donbas peníze… To jsou poměry!

Štětina by jistě popřel, že  Donbas, Azov a podobné formace  jsou prostě  náckovská sběř. A  označil by to za ruskou propagandu. v Vtakovém případě je hlásnou troubou Moskvy už i velmi renomovaný švýcarský deník Tagesanzeiger. Z kterého mi nick krakrac nalinkoval toto:

http://www.tagesanzeiger.ch/ausland/europa/Schweizer-Neonazis-liefern-Geld-in-die-Ostukraine/story/13160853

O těch, kdo ze  Švýcar přispívají Azovu, Donbasu a spol. Tagesanzeiger píše doslova:

Die Hintermänner des Schweizer Ablegers der Misanthropic Division stammen aus dem Umfeld des internationalen Neonazi-Netzwerks der Hammerskins.

Lidé v pozadí švýcarských přispěvatelů Divize Misanthropic  pocházích z kruhů mezinárodní neonacistické sítě  Hammerskins.

Štětina je  ve správné společnosti. Když si důkladně oholí lebku, bude nejspíš  už všechno ok…. Neměl by váhat.

Od Germanica zase dorazilo:

s odkazem na AP, jako zdroj zprávy:
 
Bukurešť, Rumunsko – nejvyšší velitel NATO v Evropě, v úterý řekl, že konvoj amerických vojáků projíždějící východní Evropou měl za úkol uklidnit spojence vojenské aliance a cvičit málo používané dovednosti.
 
Cvičení testovalo mnoho věcí, které „nebyly v NATO dlouhou dobu prováděny … jako několikanásobné překročení hranic, a které mosty jsou schopné zvládnout vozidla,“ řekl generál Philip Breedlove při návštěvě Bukurešti.
 
„Dragoon Ride“ konvoj vyjel minulý týden z Estonska a  na zpáteční cestě do německé základny před vstupem do České republiky projel Lotyšskem, Litvou a Polskem.
 
Odpůrci  se pokusili v kampani na Facebooku a v proruských médiích zastavit konvoj. Ale byli jasně v menšině před těmi, kteří přišli v neděli ke třem hraničním přechodům přivítat vojska.

Takže jsme se dostali zase ke konvoji, vítačům a konvojhujerům. A proč ne? Český mediální mainstrean oslavuje průjezd konvoje a dění kolem něj  jako obrovskou demonstraci české podpory  téhle hry na svalovce.  Prý se vyjádřila mlčící většina! Včera  jsem náhodou objevil průzkum SANEPu na téma konvoj , uskutečnění těsně před jeho vstupem na naše  území. Grafy mluví jasně:

SANEP10SANEP11

Takhle, podle sociologického průzkumu promlouvá mlčící většina! Jen potvrzuje  to, jak jsme tu plechovou kavalérii na českých silnicích okomentoval – jestli někdo chtěl poškodit americkou pověst a  vyhloubit další, ještě hlubší příkopy napříč  národem, tak se mu to opravdu bezvadně podařilo.

Včera jsem si stěžoval,  že k informaci z Patrie, že Rusko s pomocí Řecku vyčká na jeho postoj k sankcím nejsou žádné detaily a to ani na německých serverech. Co nenajdeš  v zahraničí, najdeš, kupodivu,  doma konkrétně na E15.

Rusko počká na to, jak se Řecko bude stavět k protiruským sankcím Evropské unie, než začne uvažovat o možnostech hospodářské pomoci této zemi. Uvedl to mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Řecký premiér Alexis Tsipras se příští týden chystá na cestu do Ruska, v Moskvě bude jednat 8. dubna.

Podle mluvčího hlavy ruského státu Vladimira Putina je příliš brzy na to, aby se mohlo před setkáním obou státníků mluvit o jakékoli možnosti poskytnutí finanční pomoci Řecku, které trpí nedostatkem peněz.

Více na: http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/rusko-ceka-jak-se-recko-postavi-k-sankcim-eu-nez-zacne-pomahat-1177800#utm_source=zpravy&utm_medium=selfpromo&utm_campaign=e15rss#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Řekové hrají hru s EU – Prachy nebo sankce!  Když neuspějí, budou ji hrát s Ruskem. Nebo opačně  – Rusko s Řeckem…

Přes  E15 jsem ale našel ještě  další velmi zajímavý článek – tentokrát ze sesterského serveru  Euro:

http://euro.e15.cz/archiv/tri-sta-miliard-pro-kyjev-zajisti-si-oligarcha-diky-investicim-svobodu-1173905

Je primárně o tom, jak  jeden z ukrajinských oligarchů -Fyrtaš, se snaží vyplatit z hříchů, ze kterých ho obvinují Američané. A nyní organizuje rozsáhlou finanční kampan soukromých financierů   pro Ukrajinu, kd eon osobně chce špendýrovat nejméně 300 milionů USD. A celkově prý hodlá pro Kyjev opatřit  300 MILIARD soukromých investic!!!! Chci vidět ty  zástupy bláznů, kteří by  ty obrovské peníze dali  dohromady  do ukrajinské černé díry!

Ale v tom článku o Fyrtašovi jsou mimořádně zajímavé grafy. O ty svodku nemohu ochudit:

 

Být reky, tak si tyhle grafy vezmu ssebou příště do Bruselu! Až zase  EU, Německo, EZB a další budou tvrdit, že  pokud Řekové nebudouplatit a do posledního haléře, tak s nimi bud ezatočeno. Ukrajině, chtějí dluhy odpustit a klidně tam perou další a další finance.

Co by mne naprosto vyděsilo, být Ukrjaincem, je ten poslední graf!

A pobavil mne třetí článek z E15, který vám dneska chci doporučit a jež s ezabývá Ukrajinou

http://zpravy.e15.cz/zahranicni/ekonomika/kyjev-schvalil-restrukturalizaci-dluhu-do-peti-let-se-ma-snizit-o-tretinu-1177938

Ukrajinská vláda prý schválila plán restrukturalizace státního dluhu.. Věc má drobný háček – že s tím plánem musí souhlasit zahraniční věřitelé…A tohle jednání asi bude o dost složitější než s Kolomojským.

Tím bych pro dnešek jaksi skončil. Zítra je také den.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.