Byť bláznom


napsal Seriový samovrah

Budú to už štyri mesiace, čo som naposledy vyvinul nejakú on-line aktivitu týkajúcu sa spoločensko-politického diania. Za tie štyri mesiace takmer úplného mediálneho celibátu som zašiel len sem-tam na Kosu a prečítal zopár komentárov od Terezy Spencerovej na Literárkach (milujem ten cynicko-humorný tón). Na viac som nemal chuť ani čas. Samozrejme, nedá sa úplne odpojiť a niektoré kuriozity presiaknu, či už z úst príslušníkov rodiny, priateľov alebo kolegov.

Okrem práce, to bola únava, nazvem to mediálna únava, vyplývajúca hlavne zo znechutenia. Preto úplne chápem vlka a veľmi obdivujem to, že to dokáže stále ťahať naprieč všetkým tým každodenným mediálnym sračkám a dúfam, že to nevzdá. Bola by to večná škoda.

Ako tak vidím, tých sračiek na mediálnej scéne ja stále viac. Pritvrdil sa hon na konšpirátorov a prokremelských agentov v našich médiách (zatiaľ). Možno preto, že začalo tiecť viac peniažkov na informačnú vojnu proti Rusku. Slovenský Der Stürmer zmenil názov z Projektu na Denník a Julius Streicher Čikovský vyzýva na boj proti ľuďom s iným názorom ako proti verejným nepriateľom. Na posranie. Predovšetkým keď sa aktívne začal prezentovať Ján Čarnogurský ako zástanca politiky Ruska. Myslím, že to je silné sústo pre tento plátok a okrem urážok na úrovni materskej školy, inými zbraňami nedisponujú, súdiac podľa doterajšieho mediálneho inputu.

Objavili sa aj zoznamy proruských webov od učiteľa z Banskej Bystrice, ktorého popularita vyletela do výšin a stáva sa ozdobou mnohých verejných talkshow na tému informačných vojen a konšpirácií. O úrovni jeho morálnych kritérií a prístupe k posudzovaniu všetkého proruského mi veľa napovedala jeho odpoveď na otázku mesačníka Zem & Vek v rámci diskusie v kníhkupectve Panta Rhei na tému „(dez)Informačná vojna vo veku informácií“, prečo neprijal ich pozvanie do redakcie: „A prečo som neprijal pozvanie do vašej redakcie? Pretože to je moje slobodné rozhodnutie. Pre mňa je komfortné prijať pozvanie financované aj americkou ambasádou a Sorosovou nádaciou, keď je tam nestranný moderátor a viem, kto tam bol pozvaný. Je pre mňa nekomfortné prijať pozvanie k vám, nechápem, prečo to stále riešite.“ https://dennikn.sk/57740/prorusku-propagandu-o-zhyralom-zapade-u-nas-siri-42-webov/

Ale stojí za to aj toto: http://www.aktuality.sk/clanok/272247/fanatici-trolovia-a-uzitocni-idioti-prestizny-casopis-pise-o-propagande-na-slovensku/

Tiež máte ten pocit, že sú tu ľudia, ktorí vedia lepšie posúdiť kvalitu informácií a okamžite určiť, čo je pravda a čo nie? Ktorí sú mentálne a intelektuálne vyspelejší ako vy, že vám môžu diktovať, čo čítať a čo nie? Ktorí vedia hneď dešifrovať každý konflikt, každú udalosť a sporný bod? Ktorí prstom ukážu na človeka a hneď vedia, že je hlupák, pretože s nimi nesúhlasí? Byť hlupákom a bláznom je tiež moje slobodné rozhodnutie.

A väčšina nechce byť za debila pred priateľmi na Facebooku, pred priateľmi v skutočnosti, kolegami a neviem kým ešte. Nikto nechce byť menejcenný, aby sa mu smiali. Výsmech je tou zbraňou, ktorá sa hojne využíva. Označiť človeka za blázna, či hlupáka, ktorí sa potom radšej už k ničomu buď nevyjadruje alebo sa zaradí do šíku prikyvovačov a vítačov. Rovnaká taktika a mediálna masáž sa využívala pri antikampani proti Mečiarovi a posledné roky proti Ficovi. S ohromným výsledkom. Na verejnosti sa každý, minimálne mladšia časť populácie hanbí priznať, že by volili Smer. Bez toho, aby vedeli prečo. Aj to sú formy politického boja. Ľudí si nezískate odbornou diskusiou, ale jednoduchými útokmi na ľudské pudy.

Prestávam tomu rozumieť. Na jednej strane slobodné rozhodnutie a výber a na strane druhej, z tých rovnakých úst pranierovanie za to isté. Veď to už ani nie je smiešne. Ale keď sme už pri smiechu, tak som narazil na dobrý vtip. Ďalší rozhovor s Františkom Šebejom a jeho svojský humor. Stojí to za určite za to. http://m.aktuality.sk/clanok/273185/sebej-privrzenci-putina-neonacisti-odcudzeni-mladi-muzi-aj-uzitocni-idioti/

O tom, že Ivan Mikloš robí poradcu ukrajinskej vláde som počul dávnejšie, ale že sa k nim pripojí aj Mikuláš Dzurinda? Ukrajinci majú cit pre výber odborníkov. Veď odbornú skupinu zostavuje Michail Saakašvili. Porošeno si ho vybral, takže to bude iste dobré rozhodnutie. Tak ako sa sám rozhodol odvolať Kolomojského. Také šolícho nenájdete na Profesia.sk, to si treba zaslúžiť. http://aktualne.atlas.sk/porosenko-zhana-poradcov-horucim-kandidatom-je-vraj-aj-dzurinda/zahranicie/europa/?utm_source=aktualne&utm_medium=sticker-clanky&utm_campaign=cross-interne

Dalo by sa vyberať donekonečna. Tých kuriozít sa udialo priveľa. Vybral som len tie z nášho dvora (či chlieva?). Ešte spomeniem karneval NATO, ktorý prišiel ukázať, že oslobodí tie tzv. „otrocké duše“ Františka Šebeja. Len jedna otázka ma čas od času napadne. Kto vezme flintu do ruky a pôjde brániť tú západnú demokraciu a jej princípy? Páliť z klávesnice alebo z pódia nie je to isté ako páliť zo samopalu v zákope alebo odvážať ranených z „gefechtu“. To bude zase exilových aktivistov.

Á propos, práve teraz bol v Bratislave Lavrov , aby vzdal hold padlým vojakom. Náš najvyšší veliteľ ozbrojených síl mu to isto nandal za ruskú agresiu na Ukrajine, ako to sľuboval predtým. Také bomby nedával ani Gašparovič pri všetkej mediálnej tortúre.

Je to celé divadlo, čo pripomína commediu dell’arte, kde potulní herci improvizujú na predom danú osnovu príbehu. Jednoducho, ľudovo, niekedy vtipne. Divadlo, ktoré môže veľmi nepríjemne ovplyvniť životy ich divákov. Takže bez potlesku. Žiadny blázon sa nesmeje.

Příspěvek byl publikován v rubrice Sebevraždy Seriového samovraha se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.