Ukrajinská svodka ze dne 15.04.2015


https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali Ernest,  MPMireček,  s přispěním dalších

Ernestova část – převážně  z opolčenských a ruských zdrojů:

 Všechny texty bez uvedení zdroje jsou převzaty z   vk.com/strelkov_info

14.04.15. Přidala milice.

„Od 18:45 opět začali ostřelovat. V areálu obchodního centra „Metro“, Putilovce, osadě Písky probíhá dělostřelecké ostřelování a pěchotní boj. Na Pobědě v rajonu Kirovskij jsou slyšet silně výstřely. Říkají, že to vypadá na práci tanků, na Pastuchovce je slyšet střelba samopalů. V 20:00 v oblasti Spartak – Jasinovataya je slyšet palbu tanků, velkorážných kulometů a ručních zbraní. V osadě Majorsk probíhá pěchotní boj, jsou slyšet kulomety a dávky ze samopalů. K 21:10 ze směru od osady Písky probíhá ostřelování z tanků na haldu dolu Okťjabrskij. „

Komentář analytika:

„Situace se rychle radikalizuje -r 1166 výbuchů za 5,5 hodina to jsou 3-4 za minutu a obě strany používají zakázanou“ techniku, což naznačuje, že ve skutečnosti příměří nikdo nedodržuje. Technika se vrátila a střílí na nepřítele. V současné době všechny jednotky DNR zrušilycvičení„, a jsou v místech trvalého nasazení v plné bojové pohotovosti. Zřejmě není možné se vyhnout další eskalaci. „.

14.03.15 Poslal Vladislav Brig.


„Kalinin
skij rajon – sestřelen ukrajinský dron. Během dne v Pískách chvíli utichá a pak zase vypukne boj. V současné době probíhá pěchotní boj, pracují velkorážné kulomety. Ze směru od Písků je vedena palba z tanků na haldu dolu Okťjabrskij.


Poslal
o MO DNR.


Pod palbou jsou oblast letiště Doněck, Volvo Center, obce Žabunky, Spartak, Gorlovka, Širokino, Elenovka, Novomarevka, Karpovka. V posledních několika dnech byly hlášeny případy porušování „klidu zbraní“ s použitím samohybných děl. Pouze na lokalitu Žabunki bylo vystřeleno několik granátů ráže 152 mm. „

14.04.15 Zpráva Russkoj Věsny“.

„Boj u Mariupolu: V Širokinu bojovníci „Azovuostřelují chaty, narušují příměří a ničí domy. U Mariupolu ukrajinští fašisté trestního pluku „Azov“ natočili video, jak ostřelují osadu Širokino, údajně proto, že v domech jsou vojáci DNR . Jakmile OBSE odjede, ukrajinští teroristé okamžitě zahajují palbu na Širokino z tanků, minometů, kulometů a dalších zbraní. Voják z „Azovukoriguje dělostřeleckou palbu, podává zprávy o tom, na které domy je třeba střílet. Přitom první čtyři ukrajinské granáty explodují v sousedních chatách ničí střechy a zdi … „

http://vk.com/video-57424472_171336480?list=45ba89651446a00c92

15.04.15 Zpráva domobrany DNR.


„Během dne
byly pozice HM LLR ostřelovány 89-krát. 21 krát z minometů, v 15 případech z tankových zbraní, 19 krát z BBM, 16 krát z granátometů, 10 krát z protiletadlových zbraní, protitankových řízených střel a protitankových děl „Rapir“ a 8 krát z houfnic D-30 a samohybných děl „Karafiát“. Také za poslední den došlo k 3 útokům na pozice domobrany. Jmenovitě sílou čety a dvou obrněných transportérů z výšiny 175,9 na 31. kontrolní bod, silou čety a 1 bojového vozidla pěchoty a jeden BRDM od obce Novotoškovskoje na opěrná bod a silami jednoho družstva a 1 obrněného transportéru od osady Valujskij na opěrná bod u Bolotennogo. K podstatnému množství útoků došlo také na Bachmutce. Na obloze nad územím LLR bylo pozorováno 17 nepřátelských dronů, byly zmařeny pokusy 4 diversních skupin nepřítele překročit frontovou linii. Ztráty ukrajinské armády – 2 mrtví a 11 zraněných, dva obrněné transportéry, jedno bojové vozidlo pěchoty, 1 BRDM a 2 tanky byly poškozeny, naší odvetnou palbou byl zničen jeden nepřátelský Ural. Naše ztráty na všech frontách je 9 zraněných (včera bylo 24 ), 2 BTR a BMP jsou poškozené. 1 tank byl těžce poškozen při ostřelování a byl poslán k opravě do týlu. Zbytek techniky byl opraven na místě. Jak se naše síly, tak nepřátelské jednotky pokračovaly v opevňovací práci a koncentrovaly vojsko v klíčových oblastech. V DNR vrátili na pozice malou část klasického dělostřelectva, u nás se vrátily pouze 2 baterie na Bachmutský směr. „

15.04.15 Zpráva Lifenews.

„Veteráni v Kyjevě přišli bránit pomník hrdiny Velké vlastenecké války, generála Vatutina. Na úpatí pomníku generála Nikolaje Vatutina se konalo shromáždění na obranu památku před demontáží. Akce se zúčastnili veteráni Velké vlastenecké války, kteří byli pozváni. Asi sto lidí, včetně veteránů Velké vlastenecké války v Kyjevě přišlo k památníku generála Nikolaje Vatutina, hrdiny Sovětského svazu, který velel vojskům při osvobozování Kyjeva od nacistických okupantů.

Účastníci požadovali, aby se zabránilo demontáži pomníku, o které v poslední době psala ukrajinská média a vyzvali starostu Kyjeva Vitalije Klička, aby tomu osobně zabránil. Účastníci akce rozvinuli transparent s nápisem „Vatutin zemřel za naši Ukrajinu. Ruce pryč od jeho svatého hrobu“ a položili květiny a vzdali hold generálovi minutou ticha.
Akce se zúčastnili předseda Rady starších
při kyjevské městské organizaci veteránů Ukrajiny, generálmajor ve výslužbě Gennadij Selivanov, který kritizoval postoj úřadů. „Z politického hlediska, je Kyjev politická bažina. Zde se sešli nejlepší zástupci veteránů. Všichni ostatní mlčí. Na Ukrajině, národní ideu zaměnili nacionalismem. Ukrajinské úřady pošlapávají ústavu Ukrajiny. Čím více zde křičí o demokracii, tím méně zůstává“- řekl zástupce veteránské organizace.
Dříve, média uvedla, že městské úřady v Kyjevě údajně plánuj
í demontovat pomník generála Vatutina v Mariinském parku poblíž Nejvyšší rady Ukrajiny. Ale později na radnici RIA Novosti řekli, že v současné době tato otázka není na pořadu jednání. „

Original: http://russian.rt.com/data/e/7/d/e7d141b2709dcf6a2aab..

http://vk.com/video-57424472_171336477?list=157312224137998f03

15.04.15 Poslalo MO DNR.

„Noc v Doněcku ze 14. na 15. dubna byla napjatá – uvádí městská správa. Obyvatelé hlásili, že k nim doléhají zvuky těžkých zbraní. Údaje o škodách se zjišťují. Za poslední den byla zaznamenána dvě porušení klidu zbraní, s použitím těžkého dělostřelectva v oblasti Širokino . Celkem na tuto obec vystřelily ukrajinské síly 15 granátů velkých ráží. Za poslední den bylo zaznamenáno 50 porušení „klidu zbraní“ ukrajinskými silami. Kromě dělostřelectva při ostřelování území DNR byly použity tanky, BMP a BTR, protitankové řízené střely, minomety, granátomety a ruční zbraně. Palbou byly zasaženy oblasti letiště Doněck, Volvo Center a obce Širokino, Spartak, Gorlovka, Žabičevo, Tavričeskoje, Golmovskij, Nikolajevka. Ráno bylo slyšet dělostřelbu ve všech částech Doněcka. V poslední den jsme se nevyhnuli ztrátám. Ukrajinské síly ostřelováním zabily jednoho domobrance a dalších pět bylo zraněno.

15.04.15 Rozhovor s velitelem brigády „Východ“.

„Velitel brigády brigáda „Vostokhovořil o bojích v oblasti letiště Doněck v obci Písky o velikonočních svátcích. Kolem jedné ​​hodiny noci do Písků vstoupily  průzkumné skupiny výsadkářů s podporou praporu ukrajinských nacionalistů OUN. Cílem útočníků byl průzkum bojem. Narazili na vojáky brigády „Vostok„, boj trval asi 6 hodin do 7 hodin ráno.Vostoku“ docházela munice – zůstalo po 15 nábojích do samopalu, ale v té době přišla pomoc – jednotka Givi „Somálsko.“ – a pomohla odrazit útok, přičemž dva domobranci byli zraněni. Do Písků přišla skupina z velení armády DNR vypracovat hlášení o boji a ztrátách. Byla ostřelována protitankovými řízenými střelami, byla zasažena 2 auta, zraněno sedm lidí a zabit jeden. Další den podnikli Ukrajinci pokus prorazit do Doněcku z Písků, nepřítel dosáhl hraniční tabule a odstranil nápis „Doněck“, Ukrajinci se vyfotili a rozhodl se jít dál. Hlídka brigádyVostok“ se s nimi srazila, odrazila útok, zabila dva okupanty a zajala jednoho zraněného, který vysvětlil, proč bojují během příměří. „

http://vk.com/video-57424472_171336705?list=8fe53a82a9091db94c

15.04.15 Poslal obyvatel Záporoží.

„Dnes v obchodě viděla, dědečka 70 let, kterého rozhořčily ceny chleba a řekl nejčistší ukrajinštinou (překlad):
„Kdy
už k nám přijde Rusko a dá věci do pořádku.“
Pak
mu jeden statný člověk odpověděl v ruštině: „ vaše Rus zdechne a vy spolu s ním!“
Děd
a hlasitě ukrajinsky: „Já umřu ale Rusko bylo, je a bude!“

Děkuji vám, dědo! Hluboce se vám klaním! Rusko bude určitě přijde! Dočkejte! „

Moje poznámka: To jsou ukrajinské paradoxy!

15.04.15 Poslal dopisovatel s volacím znakem „Ilja Muromskij„.

Okupanti dobyli na domobraně 1 km úzení DNR u Doněcka. Doněck je pod palbou, tankový boj na letišti neutichá. Intenzita střetů v oblasti tzv „ATO“ roste každým dnem. Hlavní boje probíhají v oblasti letiště Doněck. Obyvatelé Doněcka hlásí, že na hlavní město DNR byla opět obnovena dělostřelecká palba. Salvy doléhají z blízkosti obce Písky a Spartak a okolí doněckého letiště. Je možné, že ukrajinské síly budou útočit na pozice domobrany v této oblasti.
Stojí za zmínku, že předchozí večer v
oblasti Písků se odehrál intenzivní boj mezi ukrajinskými silami a domobranou, jsou tam mrtví a ranění na obou stranách. Útok Ukrajinců byl odražen.

Zpráva OBSE uvádí, že během dne u doněckého letiště došlo k bojovému střetu s použitím tanků. Zazněly dávky kulometné palby, výstřely z tanků a výbuchy granátů, souvisle a intenzivně do odpoledne. Když se zástupci OBSE opouštěli letiště Doněck v 19:00, boj pokračoval.
Také ve zprávě OBSE uvedla, že během dne se zástupci mise zaznamenal
i 484 porušování klidu zbraní s využitím všech typů zbraní.
V oblasti obce
Širokino se aktivně používají těžké minomety, a klid zbraní dohodnutý v dohodách z Minska ze dne 12.2.2015, je neustále porušován.
Rázové vlny z exploz
í byly tak silné, že členové speciální monitorovací mise OBSE je cítili dokonce i v Mariupolu. A to i přesto, že se v této oblasti neměly nacházet žádné minomety.
V Ministerstvo obrany Doněck lidové republiky, informují, že ukrajinské síly nesnížily intenzitu útoků na obce DNR. Podle poskytnutých informací pod palbou jsou oblasti letiště Doněck a Volvo Centum a obce Žabunky, Spartak, Gorlovka, Širokino, Elenovka, Novomarevka, Karpovka.

Celkově situace v Donbasu zůstává napjatá. Dosud nelze říci, že Ukrajinská armáda šla do velkého útoku, protože v jiných oblastech intenzita ostřelování byla nízká. „

15.04.15 Poslal dobrovolník s volacím znakem „Eger„.

„Jsme nyní na bojových pozicích v Spartakuto je u Doněcka. Nepřítel není daleko od nás, asi 800 metrů. Jsme neustále pod palbou. Ukrajinci na nás střílejí z 120 mm minometů. Nedávno na nás střílel tank. Jsou tu oběti – 2 padlí. Tato napjatá situace trvá už delší dobu. Před 4 dny na nás šla nepřátelská pěchota – asi 150 lidí, ale my jsme útok dokázali odrazit. Pozice nevzdáme, držíme se.“

Semenčenko: Krádeže kvetou, Janukovyč byl více svědomitý
Z Korrespondent.net dnes 12:37

Poslanec uvedl, že existují fakta o korupci ve vládě.
Poslanec parlamentu, čestný velitel praporu Donbas Semjon Semenčenko řekl, že na Ukrajině se i nadále daří krádežím a bývalý prezident Viktor Janukovyč byl více svědomitý. Řekl to v rozhovoru na TV kanálu „24“.
Podle něj existují jasné důkazy a fakta o korupci ve vládě, takže koalice musí provést vyšetřování a potrest
at odpovědné osoby.
„Krádež
e v zemi nyní vzkvétají to je pravda, Kradou tak, že se zdá, že Janukovyč byl více svědomitý“ – řekl Semenčenko.
Poslanec také řekl, že ztráty z neúspěšného obchodu se zbraněmi jsou obrovské. Třikrát se snížil vývoz zbraní. V mnoha případech nejsou splněny smlouvy, Ukrajina ztrácí důvěryhodnost a jméno ve světě.
„Válka je
výhodná pro ty, kteří na ní vydělávají a pro ty, kteří odrazují lidi od boje s korupcí“ – řekl Semenčenko.

„Ti dobrovolníci, kteří jsou nyní na frontě, kdyby jejich síla a energie směřovala dovnitř státu, imitace boje proti korupci by byla květinkou ve srovnání s tím, co by mohlo být,“ – dodal.
Podle velitele praporu, během Maidan
u se moc zodpovídala lidem za každý krok, který udělala a který ne.
Připomeňme
že v parlamentu byla vytvořena skupina, která bude ověřovat fakta o zneužívání moci ve vládě Jacenjuka a má podat zprávu do 7 května.

Můj komentář: Zloděj volá – chyťte zloděje. Semenčenko v době, kdy byl velitelem praporu „Donbas“, byl zapojen do řetězce, který obchodoval s lidskými orgány pro transplantace.

http://korrespondent.net/business/economics/3503853-es-nameren-perechyslyt-ukrayne-pervyi-transh-kredyta-do-leta

EU má v úmyslu převést první část úvěru Ukrajině do léta
Korrespondent.biz, dnes, 14:54
Evropská komise
má v úmyslu dokončit jednání o přidělení 1,8 miliardy eur do několika týdnů.

15.04.15 Zprávy místních obyvatel Doněcku za první polovinu dne:

„V oblasti osady Písky je slyšet kulometné dávky, střelí těžká technika. Zdá se, že ještě blíž, než v Pískách je silný boj. Skla v oknech se třesou. Ve směru Putilovky a Okťjabrského je vidět bílo-šedý dým. V oblasti Spartaku– na letišti je „pěkný šrumec„. Říká se, že ukrajinská armáda přisunula k Pískům 70 tanků. V noci dělostřelectvobušilo„. Příměří je jen na papíře. Nic neodvedli. Pouze „Grady“ odvezli. Mám pocit, že střílejí nejméně ráže 152 mm. OBSE jednoduše odvrací naši pozornost …

15.04.15 Zpráva domobrany.

„Kolem 15:20 v blízkosti obce Šumy (na západ od Gorlovky) pravidelně probíhají přestřelky. Bojuje se v Spartaku. Příměří neexistuje. K nepříteli máme 400m“.

15.04.15 Poslal dobrovolník s volacím znakem „Technik“.

„Tak, o útoku okupantů … Nyní jsou velké skupiny zjišťovány v kurachovském směru.U vesnice Roja, stále přisouvají čerstvé síly. Gorlovka a Stachanov jsou v půlkruhu, Doněck je také důkladně obléhán. Ale dorážejí stále. Přitom důsledně, správně, což dříve nebylo. Ukazuje se práce západních poradců.
Vycházím z cílů Ukrůjsou dva:
1) převzít kontrolu nad hranici s Ruskou federací;
2) Rozdělit L
LR a DNR.
Debal
cevský kotel ukázal, že naše armády mohou provádět operace spolu velmi efektivně. Proto druhý je oprávněný. Rozdělení. A to je opět Debalcevský směr. Tím spíše, že Artemovsk se nácky hemží a je tam technika od dob kotle. Doněck, Gorlovka a města LLR se nachází v půlkruhu, budou je systematicky ostřelovat, aby odvedli pozornost od hlavního směru útoku. VariantuHranice„: Tuto verzi posuzovali dlouhou dobu, ale vzhledem k nedostatku koordinace ukrajinské armády a nedostatku technické podpory, jih DNR jenom pravidelně „oťukávali„. Nyní je situace jiná. Pohádku o vzdání Mariupolu Ukrajinci jsou úmyslnouíMají namířeno na hranici právě odtud. Takže v každém případě budou potichu v týlu Novorossii.
Pěstujeme si iluzi o prošlých klidných týdnech, ale očekáváme boj. Prostě, naučili jsme se nevěřit Ukrům.

http://korrespondent.net/world/3504003-shtainmaier-ozvuchyl-uslovye-vozvrata-rossyei-chlenstva-v-G8

Steinmeier oznámil podmínky návratu členství Ruska do skupiny G8
Z Korrespondent.net dnes 19:11

Rusko se může připojit k formát „velké osmičky„, pouze v případě urovnání konfliktu na Ukrajině a po splnění dohody z Minsku. To ve středu oznámil, německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier po jednání s ministry zahraničí z „velké sedmičky“ (G7) v Lübecku.

http://korrespondent.net/ukraine/3503907-sbu-zaiavliaet-o-blokyrovanyy-660-tys-na-schetakh-mynystra-lnr

SBU tvrdí, že zablokovala 660.000 dolarů na účtech „ministra“ LLR
Z Korrespondent.net dnes 15:54

http://korrespondent.net/ukraine/3503886-ynterpol-otkazalsia-obiavliat-v-rozysk-zakharchenko

Interpol odmítl vyhlásit na seznamu hledaných Zacharčenka
Z Korrespondent.net dnes 15:42

http://korrespondent.net/world/russia/3503918-peskov-ot-putyna-trebuuit-pryznanyia-dnr-y-lnr

Peskov: Od Putina požadují uznání DNR a LLR
Z Korrespondent.net dnes 16:36

Ruský prezident Vladimir Putin dostává od Rusů požadavek uznat „Doněckou a Luganskou republiku,“ řekl ve vysílání Rossia-24 jeho mluvčí Dmitrij Peskov.

http://korrespondent.net/ukraine/3503905-polovyna-lvova-ostalas-bez-vody-yz-za-dolhov

Polovina Lvova zůstala bez vody, kvůli dluhům
Z Korrespondent.net dnes 16:02

Dva rajony Lvově úplně a jeden částečně zůstaly bez dodávek vody když společnost Lvivoblenergo přerušila dodávku elektřiny do dvou hlavních čerpacích stanic komunálního podniku Lvovvodokanal, uvedla tisková služba městské rady Lvov.

Děkuji Erneste!

Část MP – převážně z ukrajinských zdrojů:

Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě.

Rusko pokračuje se stahováním vojsk k severní hranici Ukrajiny: mapa ATO.
15.dubna 2015, 14:59
http://obozrevatel.com/crime/86120-opublikovana-novaya-karta-zonyi-ato.htm

V obci Veidelevka, Belgorodské oblasti RF, 10 km od rusko-ukrajinské hranice bylo pozorováno rozmístění vojenského seskupení ruských ozbrojených sil z 50 obrněných vozidel a dvou tisíců vojáků.

To 15. dubna na briefingu řekl mluvčí ATO plukovník Andrej Lysenko.

Zdůraznil, že jakoukoli vojenskou aktivitu v příhraničním území, velení kterékoli země je povinno ohlásit sousednímu státu. Rusko to nedělá.

Podle Lysenka, v posledním dni v oblasti ATO zůstala nestabilní situace. Také proti ukrajinská armádě, byla provedena řada nových provokací: aktivně bylo použito ručních palných zbraní, granátometů a minometů.

Kromě toho 14. dubna byly zaznamenány dvě skutečnosti použití tanků proti ukrajinským vojákům v okolí Písku v Doněcké oblasti. Fakta o palbě děl dělostřelectva NVF nebyla pozorována.

Plukovník Lysenko řekl, že body nejvíce divoké konfrontace sil ATO s nepřítelem v Mariupolské oblasti zůstávají u obcí Širokino a Čermalyk. V Doněcké oblasti napjatá situace zůstává v areálu letiště a v Luhanské oblasti, Lysenko jmenoval osady poblíž Bachmutské silnice (vesnice Orechova, Krymské a Sokolniki).

A znovu informoval, že dříve Rusko vyslalo do okupované části Donbasu protiletadlový
raketový systém „TOR-M1“.

Za den v oblasti ATO zaznamenali 22 nepřátelských dronů.
15.dubna 2015, 15:44
http://obozrevatel.com/crime/94720-za-sutki-v-zone-ato-zafiksirovali-22-vrazheskih-bespilotnika.htm

O tom 15. dubna na briefingu řekl mluvčí ATO plukovník Andrej Lysenko.

Podle něj létající stroje ruských teroristů prolétaly přes osady, které jsou ve značné vzdálenosti od linií střetu – více než 30 km.

„Jeden z nich (BPL – pozn.), Létíci ve výšce 3000 m ze Starobělská na Liman v Luhansku, byl sestřelen protiletadlovým raketovým systémem,“ – řekl plukovník Lysenko.

Připomínám, že 10 km od severní hranice (Charkovská oblast) ukrajinští vojáci zaznamenali nárůst počtu ruských vojsk.

Ukrajinská armáda pokračuje v pokusech proniknout do Doněcku.
http://www.politnavigator.net/ukrainskaya-armiya-prodolzhaet-popytki-proryva-k-donecku.html

Noc v Doněcku ze 14 na 15 dubna, proběhla napjatě. Boje pokračují v okolí doněckého letiště a okolních obcích, uvádí dopisovatel „PolitNavigatora“ z hlavního města DNR.

VSU se soustřeďuje všechny nové sily, snažíc se prorazit do Doněcku, všemi cestami od Jasinovaté po Písky. Intenzita útoků se zvyšuje a obě strany používají „zakázanou“ techniku Minskými dohodami ​​- z neoficiálních zdrojů, vyšlo najevo, že LDNR vrací těžkou techniku na přední linie.

Všechny divize armády Novorossije jsou v plné bojové pohotovosti.

Nemocnice jsou přeplněné zraněnými. Jsou mrtví, ztráty v technice.

Polsko předložilo nárok na majetek v západní Ukrajině.
http://www.politnavigator.net/polsha-vydvinula-pretenzii-na-imushhestvo-zapadnojj-ukrainy.html

V Polsku, byla vytvořena organizace, která se bude zabývat s návratem polských nemovitostí bývalým majitelům v západní Ukrajině.

O tom „PolitNavigatoru“ řekl jeden ze zakladatelů vůdce organizace „Změna“ (Zmiana),  Mateusz Piskorski.

„Organizace byla oficiálně založena včera v Lublinu. Pokud jde o hlavní cíle a úkoly, tak zahrnují právní analýzu možnosti získat náhradu za ztracený majetek a jiné nemovitostí na území Ukrajiny.
(čl.zkráceno)

Vlkův vstup:

Tohle nemohu nechat bez komentáře!  EdinoUkrajinci mají,co chtěli!!! A polské, na západní Ukrajině  bylo skoro všechno! 

25 ukrajinských měst obdrží „nová stará“ jména.
12.04.2015, 20:38
http://obozrevatel.com/politics/53692-25-ukrainskih-gorodov-poluchat-novyie-staryie-nazvaniya.htm

V návaznosti na přijetí Nejvyšší radou zákona zakazující komunistické symboly, pod zákaz také padly moderní jména některých osad. Historická jména může brzy získat zpět 25 ukrajinských měst a vesnic, – oznamují Novoje Vremja – Nová doba.

Zvláště si lámat hlavu nad sestavením seznamu měst, která mají změnit název, si aktuálně zvolení zástupci nemusí: protože, za ně všechno udělali jejich předchůdci  v roce 2009. Zejména, když žádali, přejmenování (tj. vrátit historický název za získaný během sovětské éry) na těchto místech:
* Dále následuje poměrně dlouhý seznam obcí, u kterých dojde ke změně jejich
jména. (čl.zkráceno)

Ve volbách v Maďarsku vyhráli příznivci vrácení Zakarpatí.
http://www.politnavigator.net/na-vyborakh-v-vengrii-pobezhdayut-storonniki-vozvrashheniya-zakarpatya.html

Maďarské straně „Jobbik“, jejiž zástupci z tribuny PACE již dříve uvedli, že „Krym je ruský a Zakarpatí je maďarské“, se podařilo porazit kandidáta vládnoucí koalice „Fidesz-CDA (Křesťanská a demokratická strana)“ v regionu „Tapolca“ na západě země.

Tento region zahrnuje mnoho obcí, včetně 3 velkých měst, Ike, Sümeg a Tapolca. Předvolební kampaň se zde stala mimořádnou – bylo to o volbách do parlamentu na místo zesnulého zástupce.

„Vítězství může být popsáno jako historické, protože v západních oblastech popularita „Jobbiku“ byla o něco nižší než ve východních oblastech země. Nyní strana „za lepší Maďarsko“, je velmi blízko k popularitě vládnoucí koalice a vítězství „Západu“ věští ještě přesvědčivější vedení na „východu“
  (čl.zkráceno)

Vlkův další vstup:

Jo budou to mít EdinoUkrajinci těžké! Poláci chtějí  majetek, Madaři by rádi zpět Zakarpatskou Ukrajinu, která byla dlouhodobě   součástí Uherského království…. A oba   bratři – v Polsku i Madarsku totiž mají přísloví: Polák a Madar bratři v boji i pijatice! své nároky budou prezentovat dlouhodobě. Třeba i za sto let…..

Nemám z toho  žádnou škodolibou radost. Ani v jednom případě. Protože  to zakládá na trvalou politiku revanše  a obracení výsledků II. ww v Evropě…

Přídavek z Cassadu:

OBSE doložené porušování „příměří“.
http://colonelcassad.livejournal.com/2140333.html
14. dubna 15:22

Výběr inforgrafiky na toto téma, který zachycuje misi OBSE na téma porušování chuntou „příměří“.

Infografika byla uvedena v ruském a anglickém jazyce s ohledem na distribuci snímků na sociálních sítích.

Anglicky:

https://pbs.twimg.com/media/CCiX0KUUsAAOqRF.jpg:large

https://pbs.twimg.com/media/CCiX0KUUsAAOqRF.jpg:large

https://pbs.twimg.com/media/CCfYYh3WAAEAZ0t.jpg:large
https://pbs.twimg.com/media/CCfYYh3WAAEAZ0t.jpg:large

https://pbs.twimg.com/media/CCefYiEWYAA0gQM.jpg:large
https://pbs.twimg.com/media/CCefYiEWYAA0gQM.jpg:large

https://pbs.twimg.com/media/CCe0XaBUMAA6dwf.jpg:large
https://pbs.twimg.com/media/CCe0XaBUMAA6dwf.jpg:large

Vlkův  vstup:

Jen grafické znázornění informací, které jste v příslušných dnech dostávali od Mirečka.

Pokračuje  MP:
* Dnes se vrátím k vysledkům jednání „Normandské čtyřky“, sice již trochu opožděně, ale včera jsem byl už moc dlouhý na na další příspěvek na toto téma.A taky můj čas věnovaný svodkám, je dosti omezený..

Mírových sil nebude
http://colonelcassad.livejournal.com/2139656.html
14. dubna 13:39

Na včerejším jednání ministrů zahraničních věcí „Normandské čtyřky“ Kromě obecných prohlášení na téma, že je třeba pokračovat v jednání o mírovém procesu na základě dohod v Minsku dne 12. února, se projednávala otázka vstupu mírových sil na Ukrajinu předložená vedením chunty. Jak se dalo očekávat, nikdo je tam nepustí.

Mírové síly na Ukrajinu nevstoupí

BERLÍN 14. dubna. Myšlenka zavedení mírových sil na Ukrajině se „nepodařila rozvinout“ během jednání ministrů zahraničí „Normandské čtyřky“, píše RIA „Novosti“. To řekl šéf ruského ministerstva zahraničí po jednání v Berlíně.Podle Lavrova, „Normandská čtyřka“ vyzvala kontaktní skupinu, vytvořit čtyři pracovní skupiny, pro Ukrajinu.

Bylo rovněž dohodnuto podpořit návrh OBSE, zvážit stažení ze zóny konfliktu  zbraně kalibru menšího než 100 mm, stejně jako tanky.

Připomeňme si, že setkání ministrů zahraničních věcí Ruska, Německa, Francie a Ukrajiny, Sergeje Lavrova, Franka-Waltera Steinmeiera, Laurenta Fabiuse a Pavla Klimkina v Berlíně trvalo téměř čtyři hodiny.

http://www.rosbalt.ru/main/2015/04/14/1388344.html – link

Tady mohu citovat jen můj příspěvek o mírových silách z 11. dubna.

1. Rusko nesouhlasí s přítomností mírových sil NATO, protože by to znamenalo opravdu plížící se kapitulaci s předáním kontroly nad regionem hostům chunty.
2. Kyjev a USA nebudou souhlasit s ruskými mírovými silami a mírotvůrci z ODKB zemí, protože to v podstatě legalizuje „Vojentorg“.
3. Vzhledem k tomu, že myšlenka mírových sil je v rozporu se smlouvou z 12. února, tak v rámci současného kola „příměří“, její realizace není možná kvůli veřejným prohlášením všech stran, že se snaží plnit Minské dohody.
4. Jakékoli mírové jednotky (s výjimkou ruských) by znamenaly postupné předávání kontroly nad hranicemi mezi DNR, LNR a Ruskou federací pod kontrolou příslušníků mírových sil, a pak i chuntě, což by znamenalo skutečné předání DNR a LNR chuntě.

Otázka hranic, jak bylo už jasné v létě 2014, je nejvíce zásadní a to je důvod, proč USA a chunta stále požadují, aby se Rusko vzdalo kontroly nad hranici s DNR a LNR.

Obecně platí, že téma na zavedením mírových sil byla vyvolána chuntou proto, aby pod touto záminkou narušili provádění dohod z 12 února i v případě zřejmého odmítnutí ze strany Doněcka a Luhanska, je obvinit, že oni  chtějí tuto válku a nikoli Kyjev , porušující všechny body Minské dohody. Takže téma mírových sil má spíše více informačně-propagandistickou, než praktickou hodnotu.

http://colonelcassad.livejournal.com/2136044.html – link

PS. Obecně platí, aniž by se změnila celková politická situace kolem Donbasu, v praktické rovině otázka o přivedení mírových sil nestojí. Pokusy chunty touto myšlenkou obejít své závazky týkající se Minských dohod, je v této fázi prostě kopírována na úrovni ministrů zahraničních věcí.

Děkuji MP!

Mirečkova část -denní svodka OBSE:

Mapy:

Ukrajinská:

Opolčenská:

mo

Interaktivní komentovaná:

nenašel jsem.

Vypátrali kosíři:

 Dneska  začíná chacal:

Prezident Kiska sa dnes vyjadril k snahe Ruska oslabiť jednotu EU:

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/351900-kiska-vidime-snahu-ruska-oslabovat-jednotu-statov-europskej-unie/

Článok o tom, ako sankcie poškodzujú Slovensko:

http://finweb.hnonline.sk/zruste-sankcie-vyzyva-rusko-obchod-so-slovenskom-vyrazne-padol-726069
Po dlhšom čase sa na slovenskej Pravde objavil článok Borisa Lattu zaoberajúci sa Rusko – iránskou dohodou o dodaní S300:

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/352014-rusko-iransky-barter-kole-oci/

DenníkN sa nezaprel a publikoval krátky článok o možnosti zistiť, ktorá stránka je ruskou propagandou:

https://dennikn.sk/101073/na-putinovu-propagandu-vas-upozorni-webovy-prehliadac/

google

Kdyby nebyl chacal poslal ten poslední link na Denník N a jeho upozornění, jak odhalíte  ruské rozvraceče a ideologické diverzanty,  nikdy bych nebyl pustil na Kosu  následující  mail od nicku Kačer. Prostě  fízlovské seznamy  a tím spíše praktiky  jsou mi eklhaft!  A  rozhodně je nemíním na Kose ani trochu podporovat. Ale  když  holt  má  ten Google Chrom v sobě  zabudovanou  tu signalizaci proti ruským diverzantům musí člověk vzít trochu protijedu. Třeba ten od  už zmíněného Kačera. Poslal mi tohle:

tohle je spíš pro pobavení, i když čím dál zjevnější ceznura mě zrovna nadšením nenaplňuje…
http://raraskovzoznam.blogspot.sk/2015/04/raraskov-zoznam-zapadnych-agentov.html#comment-form

Dodávám za  sebe, že  nemohu souhlasit s Kačerem, že to je spíš pro pobavení. Není.  Takhle nějak – přes seznamy nepřátel , začíná každý pogrom nebo občanská válka. Nicméně toho raráška si prohlídněte! Najdete tam peripetie  jeho existence!  A zjistíte, že  jakákoli protiruská propaganda  je ok   a přípustná. Bez ohledu na její validitu nebo míru vylhanosti.  Ta  z druhé strany je těžce blokována. O to více bude vyhledávána a tím méně  bude věrohodný  mainstream. I kdyby náhodou začal referovat na  rovinu. Ostatně  moje  pocity  můj pohled na  celou věc  tzv. ruské propagandy  bezvadně  vystihl link, který poslal RM Najdete  jej zde a  autor  článku, slovenský sociálně demokratický poslanec Ľuboš Blaha to vystihl dokonale. Pro mne zásadní link dne:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Lubos-Blaha-Tri-myty-o-ruskych-trolloch-370830

A co nového ohledně MH 17? Expert Kosy na tuto oblastPB, poslal toto:

Projižděl jsem, co je nového a dostal jsem se na britské stránky. MailOnline přišel na skutečnost, že se na Ukrajinu kupodivu válí ještě řada trosek z letu MH17 i osobní věci pasažérů po takové době od sestřelu. Skutečně převratné zjištění! Vedle tradičního dloubnutí do separatistů a Putina opomněli uvést, že přeci holandští vyšetřovatelé oficiálně vzali jen trosky důležité pro vyšetřování, jak dokládají zprávy už dříve uveřejněné na Kose. Zvláště mi zaujala fotografie sklenice s nápisem Český Krumlov, asi někdo z obětí byl u nás na návštěvě, ale skončil i se suvenýrem na východě Ukrajiny…
Souvenir: A shot glass bought as a reminder of what should have been a fun trip lies on the ground

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3036548/EXCLUSIVE-Pictured-Haunting-images-MH17-victim-s-charred-passport-lying-crash-site-alongside-passengers-personal-possessions-NINE-MONTHS-jet-blown-sky.html

A  co našel vlk? Moc toho dneska není. Radši jsme si střihnul smaosttaný článek na  neukrajinské téma. Už jsme to moc potřeboval. Ale něco přeci jenom mám.  Objevil jsem link na  Zprávu švédského ústavu strategických studií SIPRI, která se zabývá výdaji na zbrojení v roce 2014 a předpokládanými výdaji v této rozpočtové kapitole na rok 2015. 

Jsme neustále krmeni ruskou hrozbou a posilováním ruských vojenských kapacit.  Mohl by mi někdo z  těch, co bubnují na tenhle Plechový bubínek a vyřvávají, že je čas sedlat koně, vysvětlit tenhle čerstvý graf institutu SIPRI

NATOZBRZ grafu totiž vyplývá, armády členských zemí EU, resp. evropských členů NATO vydávají  řádově na zbrojení asi 3x více  než   militarizující a militantní Rusové?

A přidám ještě  tabulku ze  stejného  zdroje, jak se mají měnit vojenské rozpočty evropských členů NATO letos  ve srovnání s rokem 2014

NATOZBR1Zájemci  z řad  angličtinářů naleznou celý report SIPRI zde:

http://www.sipri.org/media/website-photos/milex-media-backgrounder-2015

Jinak blíže  se vojenskými rozpočty bude Kosa  zabývat příští úterý. Navajamm napsal opravdu exklusivní studii! Však uvidíte.

A co by byla Ukrajinská svodka bez zmínky o České televizi a jejím „zpravodajství“? Jen pouhý odvar. Šéfredaktor  zpravodajství Mrzena, stejně jako Kubal  se přece nedávno před studenty žurnalistiky nechali slyšet, jak všechno dělají perfektně, ba špičkově. Zejména z té Ukrajiny. Takže  ve včerejší svodce jste si mohli přečíst, modré části od MP z ukrajinských zdrojů  Lysenkův výrok na dresu pozorovací mise  OBSE  také toto:

Jak vyšlo najevo dříve, mezi zaměstnanci mise OBSE na Donbasu nejsou jen“delegáti“ z Ruska, ale i představitelé západních zemí s pochybnou minulostí.

A jak o pozorovatelích OBSE, také z ukrajinských zdrojů, referuje  naše/vaše  ČT? Takhle:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/307880-ukrajinsky-ministr-nekteri-clenove-mise-obse-spolupracuji-s-povstalci/

Kyjev – Podle ukrajinského ministra zahraničí Pavla Klimkina má Kyjev podezření, že v misi evropských pozorovatelů v Donbasu působí tajní spojenci separatistů. Klimkin to řekl v noci ve vysílání ukrajinské televize. Jeho slova podpořil i poslanec Andrij Teteruk, podle něhož někteří pracovníci Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) fakticky pracují pro ruské tajné služby.

Výslovně podotýkám, že to je jen malá kostproba. Ale  charakterizuje  další Klimkinovo blábolení, které ochotně přebírá ČT.  A dává naprosto zásadní pozor, aby  nás  ušetřila toho výroku o pozorovatelích ze západních zemí s pochybnou minulostí!!!!

Tak zase  zítra!

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.