Vlkova odpověď Jozefu Antalovi


Nepochyboval jsem , pane Jozefe Antalo, že budete  reagovat. Ale přiznávám, že jsem si vaši odpověď  představoval trochu jinak. Rozhodně  věcnější a argumentačně daleko lépe vyváženou.. Protože  jsem předpokládal, že  reakce se bude týkat věcných argumentů. Ale nechme obecností a pojďme na konkrétno. Ve vaší včerejší replice mi vyčítáte mnoho věcí. Já jako hlavní identifikoval tyto:

1- Článok mi z vlkovej strany príde ako veľké nedorozumenie, ako jeden masívny kopanec s výskokom do otvorených dverí.

2-Preto by som sa chcel silne ohradiť proti tomu, do akej názorovej pozície ma vlk štylizuje.

3-“Hon na ukrajinské orgány” totiž nespustila pani EJ, spustil ho samotný vlk vo svojej zvodke z 15.4.2015, keď ku správe o tom, že Semenčenko sa sťažuje na kradnutie na Ukrajine dopísal:
“Můj komentář: Zloděj volá – chyťte zloděje. Semenčenko v době, kdy byl velitelem praporu „Donbas“, byl zapojen do řetězce, který obchodoval s lidskými orgány pro transplantace.”

4-Pani EJ sa ho akurát spýtala, či má toto tvrdenie nejako podložené, lebo Smatana. A keď vlk zistil, že nemá, tak proste vyhlásil “kosíři, pomozte”. Prišlo mi to z jeho strany ako alibizmus.

5-V článku som dostal viacero otázok. Ťažko na ne odpovedať, keďže väčšina z nich vyplýva z nepochopenia mojej názorovej pozície. Viacero otázok bolo skôr len takými rýpnutiami…

Takže  pane  Antalo, na tyhle výtky, které jsem z vašeho textu identifikoval, budu reagovat per partes a  hodlám vypořádat jednu po druhé.

1- Článok mi z vlkovej strany príde ako veľké nedorozumenie, ako jeden masívny kopanec s výskokom do otvorených dverí.

Vám přijde vlkův článek/ celý seriál – nevím přesně, co máte na mysli, jako nedorozumění a vlamování se do otevřených dveří? Mně nikoli!  Ani trochu. Vy jste  totiž zcela jednoznačně  zaujal pozici. Takto třeba – viz váš doprovodný mail, kterým jste mne upozornil na  váš blog, z kterého evidentně  čerpal fízl, pardon tvůrce seznamů – Smatana:

Dobrý deň,dočítal som sa, že zháňate dôveryhodné linky potvrdzujúce odoberanie orgánov zraneným vojakom na Ukrajine. Želám Vám teda veľa šťastia – dôkladne som sa tým zaoberal na jeseň, no nič poriadne som k tomu nenašiel.
Napísal som o tom aj blog, aj keď s úplne iným cieľom ako Vy. Chcete uzemniť Smatanu? Ja chcem zasa uzemniť ľudí, ktorý pomocou dezinformácií šíria medzi ľuďmi fanatizmus a nenávisť.

Celý váš  doprovodný  mail, spolu s celým blogem jsem otiskl jako jako díl II. seriálu o orgánech.Bez úprav, změn, dodatků nebo jakýchkoli komentářů. Jak se můžete přesvědčit snadno zde:

Kšeftuje se na Ukrajině s orgány nebo ne?, část II:

Byl umístěn tak, že  v podstatě  rozstřílel díl I., kterým byl inkriminovaný interview zachycený Kyberberkutem. Nicméně  – pozici jste  zaujal.  Co píše  Kyberberkut je pro vás  hoax a nepřípustná propaganda , kterou šíří  fanatici, kterým je potřeba se postavit, aby nešířili zlo a  Smatana je  člověk, kterého chcete podpořit. Na rozdíl ode mne.. Na svůj postoj máte  právo. Nic proti tomu.  Jenže  další díly  seriálu – III. až VII. se  snažily  vytěžit  z veřejně dostupných zdrojů západní nebo ukrajinské provenience informace o tom, jestli takhle náhodou onen kšeft s lidskými orgány neběží na Ukrajině  dál a ve velkém.A  doplnit  to závěrečným shrnutím a úvahou, co ze sebraných materiálů vyplývá. Což je zase naše právo.

Ale pojďme k

2-Preto by som sa chcel silne ohradiť proti tomu, do akej názorovej pozície ma vlk štylizuje.

vlk vás  do žádné pozice  nestylizoval! Byl jste  to vy kdo sám sebe  označil za bojovníka , co chce…  zasa uzemniť ľudí, ktorý pomocou dezinformácií šíria medzi ľuďmi fanatizmus a nenávisť.  Tohle jste napsal vy, nikoli  já! Vybral jste si sám stranu! A  z vašeho textu konkrétně  vyplývá, kdo to jako a proč je.

Nicméně  pane Jozefe  Antalo, z vašeho blogu bylo patrné, že  jste udělal pečlivou rešerši a  pracoval korektně  s  fakty, která jste našel. Aspoň na mne  to ten dojem dělalo a stále  dělá. Proto jsem vás  otiskl. Bez úprav, korekcí a vytrhávání ze souvislostí, prostě bez jakéhokoli triku, který by mi usnadnil daleko lépe budovat svou pozici. A nechal v podstatě  rozbít přítele Ernesta. Hrál jsem korektně. A hraji korektně i v této odpovědi. Předem odmítám případnou námitku, že  jsem dnes vytrhával části vašeho textu z kontextu. Nikoli. Jen jsem použil autentické věty, abych z nich sestavil žebříček vašich námitek proti mému textu tak, jak se mi jako vážné námitky   jeví.

Ale pojďme k dalšímu bodu:

3-“Hon na ukrajinské orgány” totiž nespustila pani EJ, spustil ho samotný vlk vo svojej zvodke z 15.4.2015, keď ku správe o tom, že Semenčenko sa sťažuje na kradnutie na Ukrajine dopísal:
“Můj komentář: Zloděj volá – chyťte zloděje. Semenčenko v době, kdy byl velitelem praporu „Donbas“, byl zapojen do řetězce, který obchodoval s lidskými orgány pro transplantace.”

Je mi líto pane  Jozefe  Antalo , ale  v tomhle bodu nesedí ani jedno písmenko, tedy s jednou výjimkou- že  jde o Svodku z 15.4.2015!  Ten text,co jste vykopíroval NENAPSAL vlk, ale  je, jak se  sám snadno přesvědčíte  součástí Ernestovy  částí svodky. Z ruských zdrojů. Ostatně – je to tam výslovně uvedeno.  Abyste nemusel nic hledat, zde je link.

Takže nikoli vlk, ale  Ernest , který má/ měl na starosti ruskou sekci. A prezentoval svůj názor.Opět, je  to výslovně  uvedeno – viz uvozující Můj komentář:

Pravdivé, bohužel není ani tohle:

4-Pani EJ sa ho akurát spýtala, či má toto tvrdenie nejako podložené, lebo Smatana. A keď vlk zistil, že nemá, tak proste vyhlásil “kosíři, pomozte”. Prišlo mi to z jeho strany ako alibizmus.

Takže  zde  sedí jediné, že  se paní EJ spýtala….  Ale  ne zda  je podložený  inkriminovaný výrok Ernesta, ale zeptala s e takto a na tohle:

Takže by možno dobré sa k tomu z Vašej strany vyjadriť, ak by ste chceli a mohli s odkazom na dobré zdroje. Kosu predpokladám číta množstvo ľudí s rozličnými pohnútkami, vrátane „kontrolných orgánov“. Nech sú informácie na nej pokiaľ možno overené a overiteľné. Ja sa k tomu neviem ako dostať, ako overiť a doložiť, že k takému niečomu ako obchodovaniu dochádzalo.  Otvorila som si Fakta o Ukrajine a nenašiel mi prehľadávač nič na slovo orgány, transplatntace.

Jak se snadno dočtete  zde:

Ukrajinská svodka ze dne 16.04.2015 – dnes s vlkovou velkou žádostí o pomoc!

Docela  rozdíl, co říkáte? Pro mne určitě  ano.  A já jí odpověděl takhle, t tomtéž  článku:

Tolik paní EJ.  Bohužel jsem měl přes  den docela  dost napilno, takže jsem se k mailové poště dostal až hodně pozdě. V době, kdy už mívám jindy svodku skoro hotovou.  A zjistil jsem, že  v tomhle kosířském příspěvku je výzva. Aby Kosa  zastavila argumenty fízla Smatanu. A jeho  velmi triviální argumentaci – informace o ilegálním obchodu s lidskými orgány jsou záměrně šířené fámy  ruské propagandy!  Paní EJ  má pravdu!  Se Smatanou a podobnými je nutné se pustit do křížku. Jenže to chce  čas a nasazení a nejspíše pomoc od kosířů. Ve Faktech o Ukrajině skutečně nic v tomto směru nic nalézt nelze. Tato stránka Kosy obsahuje jen informace, které mám za zásadní, prověřené a z důvěryhodných zdrojů.  A na nic podobného jsem ZATIM, v souvislosti s obchodem s tělesnými orgány  nenarazil. Ne , že by informace  v tomto směru na internetu nebyly. Lehce  se dají vylustrovat desítky, možná stovky  odkazů. Ale ty , které jsem v rychlosti a spěchu před dnešní svodkou našel já, popisující  nelegální obchod s lidskými orgány  při válce na Donbasu, bud pocházejí z ruských zdrojů nebo webů na ně informačně navázanými. Nebo jde o zdroje nejasného původu.

Obracím se proto na kosíře se žádostí o pomoc. Zejména na ty, kteří umí s vyhledavači daleko více než já a také na ty , kteří věci alespon trochu odborně rozumí, aby mi pomohli usadit Smatanu.

Vlk nezjistil, že nemá. Vlk se do té doby obchodem s lidskými orgány  na Ukrajině nezabýval. Tudíž věděl, že  z dřívějška nic mít nemůže! Takže provedl první rešerši  a ještě v témže  článku zveřejnil její výsledek, který jasně hovořil o tom, že nelegální kšeft s lidskými orgány  dávno na Ukrajině kvetl, s podporou státních institucí, před vypuknutím občanské války! Konstatoval to otevřeně a dodal, co pro něj z toho zjištění vyplývá a uvedl neprůstřelné zdroje. A požádal kosíře  o spolupráci, protože  to vlkovi přišlo jako zajímavé a důležité téma, které je potřeba  zkusit objasnit. Kosíře  požádal o spolupráci nikoli z alibismu, ale protože:

-je si vědom toho, že  konkrétní problematice příliš nerozumí, takže by se toho měli ujmout znalí

-má své vlastní zkušenosti s tím, jak se nadře, než na internetu dohledá, co potřebuje a  že jiní to umí daleko lépe

Tahle důvody  také výslovně popsal. A  byl ještě nejméně jeden zásadní, který ovšem vlk nenapsal, protože nemusel – je všeobecně  stálým kosířům znám- vlk nemá angličtinu. Což velmi omezovalo vyhledávání! A kromě jiného vlk zcela  detailně popsal o jaké  informace a  z jakých zdrojů stojí a o které, naopak , zájem nemá. Chtěl jsem ty, o kterých by nebylo možné prohlásit, že  jsou  ruskou propagandou! Tak, abych je mohl zařadit do Faktů o Ukrajině, po bok ostatních materiálů, které tam archivuji a mají vztah k ukrajinskému konfliktu! Aby obstály před lidmi, které vy sám definujete  jako ľudí, ktorý pomocou dezinformácií šíria medzi ľuďmi fanatizmus a nenávisť.  Pro mne je jím sestavovač  seznamů zrádců Smatana.

Takže mi zbývá už jen se vypořádat s

5-V článku som dostal viacero otázok. Ťažko na ne odpovedať, keďže väčšina z nich vyplýva z nepochopenia mojej názorovej pozície. Viacero otázok bolo skôr len takými rýpnutiami…

Ano, v  závěrečné části seriálu jste  dostal řadu otázek. Protože si myslím, že vést s vámi dialog má smysl. A dialog jsou také otázky!  Smatanovi bych je nekladl. Nemá to smysl. Byly  formulovány  jak poctivě, tak pečlivě. V podstatě jste neodpověděl na žádnou. Je  mi líto, ale žádný jiný závěr  učinit nemohu.  Vše  jste odbyl tvrzením, že prostě nemáte  rád  otázky na které jsou nutné jednoznačné odpovědi a  a  také, že  leckdy vlastně nešlo ani tak o  otázky, jako o rýpnutí…. Jenže  ode mne vyžadujete  sám důkazy  a to jednoznačné! Odporujete  si.

Ujišťuji vás, že kdybych si chtěl opravdu rýpnout,  text takových otázek by  byl významně jiný a  to rýpnutí byste zatraceně  cítil. Hrál jsem naprosto poctivě. Ty  otázky navazovaly jedna na druhou. A odpovědi také. Pokud by z vaší strany byly    padly.

Jmenovat v souvislosti  s „rýpnutím“ Jagblada?  Tak promiňte, ale  tomu nerozumím…. Jagblad se vyslovil naprosto jasně a zřetelně. Opravdu se domníváte, že  jen tak plácá něco do větru?  Nebo je pravděpodobné, že  velmi dobře  ví, co říká, když jmenuje  Ukrajinu jako jednu z hlavních zemí nelegálního kšeftu s lidskými orgány? Vedle  Kosova?  Kde také, stejnými zdroji, co dnes a stejnými politiky,  bylo dlouho popíráno, že  by UCK něco takového podporovala  a provozovala a totéž se dnes opakuje s majdanskou Ukrajinou? Nyní už  je tato pozice neudržitelná, když  ty zločiny doložily  i mezinárodní autority  třídy  Carly del Ponte!  A jak vyplynulo ze západních zdrojů, jedinou starostí kosovských protektorů je nyní snaha zabránit  vyšetřování tribunálem OSN, který  by nemusel mít ohled na  „nejlepší zájmy Kosova! “  Jaký zájem má Západ na objasnění  handlování s lidskými orgány  na Ukrajině?  Ptám se  vás znovu.

Ale tohle všechno, co jsem doposud  v odpovědi napsal má pro mne, přes  veškerou neoddiskutovatelnou závažnost, sekundární  význam.  Klíčovými větami vaší odpovědi jsou pro mne tyto:

Takže – prebieha na Ukrajine obchod s ľudskými orgánmi? Zrejme áno. Dokázateľne tam funguje už minimálne 20 rokov a nie je žiadny dôvod domnievať sa, že sa za posledný rok v tejto oblasti zmenilo niečo k lepšiemu. Skôr naopak, vzhľadom na chudobu a chaos, ktoré na Ukrajine momentálne panujú. Jeho podobu dostatočne presne popísal Navajamm – odber biologického materiálu (hlavne kosti) v márniciach, príp. si mafia vyhliadne nejakého chudáka v existenčných problémoch a presvedčí ho, aby predal obličku.

Je to svinstvo – mnohým médiám to ale nestačí. Odoberanie kostného materiálu v márnici? To je nuda, dajme tam poľných chirurgov, ktorí hneď za frontom pitvú na orgány vlastných zranených vojakov. Našli sa hroby s 9 mŕtvymi? Málo! Napíšeme, že ich bolo 400 a že im niekto vyrezal orgány, nech to má šťavu! Šéfe, máme tu dáky prepis z facebooku, čo s tým? Šup s tým do večerných správ, nevadí, že to nemáme overené a tej žene môžeme zničiť život..

A k tomu jste  v původním  materiálu uvedl:

Chcete uzemniť Smatanu? Ja chcem zasa uzemniť ľudí, ktorý pomocou dezinformácií šíria medzi ľuďmi fanatizmus a nenávisť.

A  Smatana, podle  paní EJ říká toto:

V rámci toho dvojhodinového videa, cca po 55. minúte, hovorí práve Juraj Smatana o tom, že info o kradnutí orgánov na Ukrajine je „jasná dezinformácia, dokázaná“.

https://www.youtube.com/watch?v=VBj-yools2w

Promiňte, ale soudím, že  si Kosa zaslouží cosi jiného, než tohle! Námitka  hlavní a zásadní – pokud na Ukrajině , i podle  vás  – probíhá ILEGÁLNÍ kšeft s  lidskými orgány, pak mi uniká, jak ruská media mohou provozovat v tomto směru -PROPAGANDU….. uď něco je nebo není.

Podle vás  jde o propagandu proto, že

a- se kšeftuje jen s kůží a chrupavkami a to jen z  mrtvých. A  pokud  jde o orgány  jako ledviny, tak ty zaručeně pocházejí jen od nějakých chudáků, co neví kudy  kam, tak prodávají  části svého těla….

b- proto, že ruské zdroje  přinesly  další informace, které buď  nejde ověřit nebo se ukázaly  mylné.

Takže  k bodu  -a

bych si dovolil podotknout – jak  to víte, že  jde jen o kůži a chrupavky  z mrtvých?  Jak víte,  že ledviny a  dalších podobné  orgány na transplantaci, které prokazatelně nemohou být  vzaty  mrtvolám, pocházejí jen a pouze  od oněch chudáků, co prodávají sami sebe?

Já naproti tomu mohu doložit,  že když Srbové uváděli, že  UCK  masakruje  na orgány  zajatce a  srbské obyvatele Kosova, bylo to označováno za  hnusnou, protialbánskou propagandu.

A bod – b?

Tady budu muset trochu odbočit pane Jozefe  Antalo. Abyste měl dokonalý přehled o tom, co chápu já jako propagandu stejného rozměru a moje  stanovisko z toho vyplývající:

Pojem Terezín, Malá  pevnost, koncetrační tábor je  vám , předpokládám, stejně  známé jako mně.

Víte, že  to prostě byl koncentrační tábor.Ačkoli oficiálně  to bylo ghetto a přestupní stanice do vyhlazovacích táborů typu Osvětim.

Budete na základě  toho, že  v Terezíně nebyla plynová komora a krematorium a  masově se zde každý  den nepopravovalo  prohlašovat za protiněmeckou propagandu, když budu tvrdit, že to BYL KONCENTRÁK? Podle vašich kritérií, které vy uplatňujete  vůči mně osobně  a Kose  zřejmě  ano. Pro mne platí nejméně  10 000 mrtvých na terezínském hřbitově. Já vím, ve srovnání s Osvětimí a podobnými  jde o nepodstatné číslo….

Nebo, abych se dostal úplně na vaši vlnu – přestal by být Terezín koncentrákem, kdyby  byl někdo v  , třeba  v roce  1944 prohlašoval, samozřejmě ze Spojenců, že  se tam povraždilo  milion nebo více  lidí?  Podle  vašich měřítek nutně  ano.

Víte, co je propaganda pro mne, v souvislosti s Terezínem?  Tohle, co jsem opsal z Wikipedie:

V důsledku mezinárodního politického tlaku, který byl na nacistické Německo vyvíjen v průběhu války ze strany především Mezinárodního výboru Červeného kříže a Dánska, rozhodli se nacisté povolit návštěvu delegace Mezinárodního výboru Červeného kříže do jednoho z koncentračních táborů/ghett – k tomuto účelu byl vybrán Terezín. Návštěva však měla být velkou mystifikací, pečlivě připraveným divadlem – delegaci bylo nakonec předvedeno celkem šťastně si žijící „židovské sídelní město Theresienstadt“.

Proto návštěvě (která proběhla 23. června 1944) předcházela akce nazvaná „zkrášlovací“ (probíhala téměř rok, od léta 1943). Z náměstí zmizel cirkusový stan i škaredý plot, celý prostor byl parkově upraven, v jihovýchodním rohu náměstí byl postaven hudební pavilónek, kde vyhrávala promenádní hudba. Na náměstí byla také zřízena kavárna pro „obyvatele“ města (kam se ovšem mohli podívat jednou za 4-5 měsíců na speciální lístky a dostali pouze šálek náhražkové kávy!), okolo náměstí vyrostlo osm obchodů (s oděvy, kufry, obuví a dokonce potravinami; ovšem: jednalo se spíše o vetešnictví, prodávaly se zde pouze věci, které byly předtím Židům odebrány ve šlojsce, v potravinách nebylo k dostání v podstatě nic). Dokonce byla zřízena „Banka židovské samosprávy“ (také na náměstí), která tiskla vlastní terezínské bankovky, podepsané židovským starším Jakobem Edelsteinem a vězni začali dostávat naoko plat za práci. Peníze sice mohly být ukládány v bance, neměly však žádnou reálnou hodnotu…

V jednom parku bylo také zřízeno hřiště pro děti (pavilónek vymalovaný motivy exotických zvířat) a v Terezíně vznikla najednou i škola (když se tu však návštěva zastavila, visela pod tabulí „ŠKOLA“ cedulka „PRÁZDNINY“…) atd. atp.

Návštěvě byla ovšem předurčena trasa, kudy pojede a pouze tato trasa byla „zkrášlena“. Vše šlo až do takových absurdit, že v ulicích čekaly na návštěvy spojky, které předem ohlašovaly její příjezd, takže pak delegace mohla vidět, jak pěkné Židovky vykládají právě dovezenou čerstvou zeleninu a ovoce, dostala se na fotbalové hřiště, kde náhodou zrovna padl gól, nebo viděla závěr představení dětské opery Brundibár… a hlediště aplaudovalo.

Tříčlenná návštěva (vedoucí Švýcar Maurice Rossel a dva dánští zástupci) absolvovala šestihodinovou prohlídku zkrášleným Terezínem a vrátila se zpět domů. Bohužel, s „dobrými“ zprávami: Rossel, který po celou dobu návštěvy také fotografoval, napsal na Terezín v podstatě oslavný posudek, v němž tvrdil, že v Terezíně jsou snad lepší podmínky než v lecjakém „nežidovském“ městě, příděly potravin jsou stejné jako v Protektorátu a – z Terezína prý nejezdí transporty na Východ! Podvod se povedl. Nacisté byli spokojeni.

Proto se rozhodli využít zkrášleného Terezína ještě jednou: přinutili slavného německého režiséra (a herce) Kurta Gerrona natočit propagandistický film pro západní svět nazvaný Führer daroval Židům město (Der Führer schenkt den Juden eine Stadt), který ukazoval šťastný, pestrý život samosprávného židovského města. Z filmu se však zachovalo asi jen 20 minut…

Návštěva MV Červeného kříže si však také vzala své oběti – před jejím uskutečněním byly tisíce (především starých, špatně vypadajících a postižených) vězňů transportovány do vyhlazovacích táborů – aby ghetto nevypadalo přeplněné a aby návštěva viděla zdravě vypadající jedince. A transporty samozřejmě pokračovaly i po odjezdu návštěvy.

Tohle, pane Jozefe Antalo,  je pro mne obludná propaganda, která, řečeno vašimi slovy pomocou dezinformácií šíria medzi ľuďmi fanatizmus a nenávisť.

Tohle je propaganda!  Vy  nemůžete, ani náhodou dokázat,  že  Ukrajina kšeftuje  jen s  chrupavkami a tkáněmi z mrtvých.  Já mohu dokázat, že  mezinárodní autorita  typu Jagblada jmenuje  Ukrajinu v téhle souvislosti v jedné rovině  s Kosovem, kde  to dnes už jasně NEBYLO ani omylem o tkáních a chrupavkách z mrtvých! A  další, nepřímé důkazy, které Kosa a kosíři opatřili  na veřejných zdrojích, ukazují  spíše na podporu našeho, než vašeho stanoviska. A rozhodně nemůžete  vyloučit, že  až jednou se situace na Ukrajině uklidní, se nakonec ukáže  to samé co dnes v Kosovu.  Spíše  se na to připravte.A  dokonce není vůbec  vyloučeno, že se nakonec nějak, více méně, potvrdí i ten Kyberberkut. Neříkám, že ve všech detailech, ale více  méně. Ne na detaily , ale na věcnou podstatu.

Tolik moje  odpověď  vám. Znovu opakuji – mám za  to, že má smysl s vámi diskutovat. A nemám žádný zájem  vás  nějak zadupat  do země. Abych to dokázal, dávám opět  veřejný příslib, že vaši případnou odpověď zveřejním.  A  navíc  udělám ještě  to, že  se vzdám práva na odpověď, ať napíšete  cokoli – kromě  nějaké hrubé  a zákeřné urážky, z které vás nepodezírám. Vím totiž, jakou nespornou výhodou je  mít  vždycky, v polemice, poslední slovo. Které jako majitel a provozovatel Kosy automaticky – mám.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.